Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) cocka válasza Sh4rKy (#9050) üzenetére


cocka
veterán

Egy kis adalék a policyjükről:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9052) akela91


akela91
addikt

Hol is kell paypalon beállítani, hogy ne a bankom szerinti árfolyamon váltson pénzt, hanem a paypal szerintin?

(#9053) sutotok


sutotok
csendes tag

Sziasztok!
Látom otthon vagytok a témában, ezért lenne pár kérdésem.
1.,pénzt szeretnék levenni a PayPalról majd, de most tartok ott, hogy bankkártyát rendelek a számlámhoz. Azt írják, hogy próbából 400,-ft-al megterhelik a megadott számlát és megjelenik egy 4 számjegyű kód, amivel egymáshoz tudom majd rendelni a kártyát és a számlát. Ez világos.
Kb. hány napot kell erre a kódra várni, mert már 3 munkanap eltelt.
2. ahogy néztem eléggé le van korlátozva a pénzfelvét (21000,-/hó, vagy egyben 252000,-/év). Ezt tudom, hogy lehet növelni, de hogyan és mennyivel? Van valami elvárás, hogy mikor növelhetem, vagy bárki simán növelheti?
3.Ha nem hagyom fönt a levétel után a kártyaszámomat, akkor logikusan minden alkalommal meg kell kérni ezt a kódot?
Most egyenlőre ennyi. Köszönöm, ha valamelyikőtök válaszol!

(#9054) Hintalow válasza sutotok (#9053) üzenetére


Hintalow
senior tag

hát kezdjük ott, hogy a pénzkivételhez (withdraw) semmi köze a bankkártya hozzáadásának, az vásárláshoz kell :) (bár mondjuk a limiteket növeli a hozzáadott kártya, tehát esetedben némi szerepe azért lehet)

1. addig kell várnod, amíg le nem könyvelik a számládon utána már látszik a számlatörténetedben (vagy ha vannak telefonos kódjaid, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot, ők bármikor látják)

2. fentebb írtam, hogy végül is a bankkártya hozzáadása emeli a limitet (azt nem tudom, hogy teljesen eltörli, vagy csak emel rajta, soha nem vettem ki nagyobb összeget)

3. igen a letörlöd a kártyát, akkor újra el kell játszani később az egész hozzáadási folyamatot. Nem látom értelmét, hogy miért kéne kitörölgetni a kártyaadatokat, nem nagyon van a paypalnál biztonságosabb oldal kártyaadatok megadására. (+ azon sem csodálkoznék, ha letiltana rövid úton a rendszerük, ha folyton hozzáadni-kitörölni akarnád ugyanazt a kártyát)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9055) sutotok válasza Hintalow (#9054) üzenetére


sutotok
csendes tag

Értem! Köszönöm szépen a segítségedet.

(#9056) cocka válasza sutotok (#9053) üzenetére


cocka
veterán

Kb. hány napot kell erre a kódra várni, mert már 3 munkanap eltelt.

Ha van a netbankban kártyatörténet, akkor sehányat, nekem összesen kemény 5 percet vett igénybe az egész procedúra, már a 400 Ft rendes számlámra utalására várok. :)

2. ahogy néztem eléggé le van korlátozva a pénzfelvét (21000,-/hó, vagy egyben 252000,-/év).

Verified státuszba kell tenni, ami már fingom nincs hogy megy, de valószínűnek tartom, hogy elég hozzá egy bankkártya reg.

teljesen eltörli

Teljesen eltörli. Cserébe nem lesz ingyenes a pénzfogadás. :D

Ha nem hagyom fönt a levétel után a kártyaszámomat,

Újra ugyanazt a kártyaszámot már nem fogod tudni regisztrálni. A kártya megújítása esetén is csak a cvc2 kódot engedi átírni, magát a kártyaszámot nem. Ha viszont a bankod ténylegesen a kártyaszámot is megváltoztatja, amikor újat küld, akkor nyilvánvalóan az új kártyaszámot célszerű regisztrálni, a régit pedig törölni.

Nekem most olyan jópofaságot játszik egyébként a paypal, hogy a nem is olyan régen nyitott gmail címemet nem hajlandó a confirmmel megerősíteni, egyszerűen nem jön meg a levél. Szűrők nincsenek beállítva az email accountba, a spam és a junk mappa üres, szóval nem értem. Azóta már eltelt jó pár óra is (konkrétan 1 nap) és akárhányszor küldettem újra a kódot, egyszerűen nem érkezik meg. Mi a rák van? :F

(#9057) cozmo


cozmo
őstag

Kedves Paypal guruk!

Egy fórum társnak akartam utalni 200Ft-ot regisztrált paypal-omról. Át is küldtem. Viszont neki ezt mutatta:

Most ez hogy, meg miért? 97Ft-ot lenyelt költségként?
Mennyit kellet volna utalnom hogy kerek 200-at kapjon meg?
Illetve a küldésnél két opció van:

I'm paying for goods or services
0 HUF fee. Free for you. The seller pays the fees.
Purchasing goods? Your eligible transactions covered with Buyer Protection

vagy

I'm sending money to family or friends
0 HUF fee if you use your PayPal balance and/or a bank account.
97 HUF fee if you pay using your credit or debit card.

Elsőnél nekem mint küldőnek díjmentes a 200Ft küldése, de hát ha vásárló vagyok ezt kell választanom.

Az utóbbinál pedig...
Tudni kell hogy a paypal-on nem tartok pénzt. Össze van kötve egy netes bankkártyával amire feltöltöm az összeget amit a paypal lehív onnét, mint bankkártyás fizetés. Ezek szerint ha jól értelmezem 97Ft-ot levon mert a kártyámról be kell szipkázza a 200Ft-ot. Tehát az eladó 97Ft-al kevesebbet fog megkapni.
Viszont ha nem kell a bankkártyámról előzőleg a pénzt lehúznia akkor paypal to paypal fizetés díjmentes lett volna?

Továbbá ha most visszahívom (ezt meg hogy?) az átutalásom, akkor buktam 97Ft-ot?
Illetve hogy tudom utána megint kiegyenlíteni a 200Ft-os cucc árát paypal to paypal, és mennyit a költsége?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#9058) horvathd válasza cozmo (#9057) üzenetére


horvathd
aktív tag

Fórumtársak között általában a barátok közötti opciót szoktuk használni, mert ekkor van lehetőség arra, hogy a küldő fizesse a díjat.
Ebben az esetben a küldés ingyenes, ha már van pénz a PayPal egyenlegeden (valaki utalt neked, vagy Top Up-pal feltöltötted). Ha közvetlenül bankkártyáról vonná le a pénzt a PayPal, akkor a díj 3.4% + 90 HUF.

Utalást visszahívni saját hibából nem tudod. A fennmaradó 97 Ft-ot egy újabb utalással tudod megadni.

"The Kid just rages for a while."

(#9059) cozmo válasza horvathd (#9058) üzenetére


cozmo
őstag

Köszönöm a gyors választ, tehát át kell utalnom a paypal-omra (TopUp), hogy legyen rajta pénz és akkor tudok csak díjmentesen utalni tovább paypal to paypal?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#9060) Hintalow válasza cozmo (#9059) üzenetére


Hintalow
senior tag

igen

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9061) cocka válasza Hintalow (#9060) üzenetére


cocka
veterán

Ez itt van leírva nem?

[link]

Mondjuk a Receive money alatti részt nem igazán értem, hiszen ami ott le van írva, azt a küldésre tudom értelmezni, a fogadásra nem igazán. Ha a küldő vállalja, hogy fizeti a küldés költségét, akkor a fogadónak ingyenes? Ha meg áthárítja a fogadóra, akkor a fogadó duplán fizet? (bár gondolom csak egyszeri 3.4%+90-ről van szó)

(#9062) cocka válasza cozmo (#9057) üzenetére


cocka
veterán

Mennyit kellet volna utalnom hogy kerek 200-at kapjon meg?

küldendő/küldött összeg = x
fogadni kívánt/fogadott összeg = y

[link]

Vagyis kb. 300 Ft-ot kellett volna küldeni.

Mellesleg a paypal a pénzfogadásból él. Tehát ezen nincs mit csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#9063) horvathd válasza cocka (#9061) üzenetére


horvathd
aktív tag

Csak egyszer kerül felszámításra a díj, és a küldő eldöntheti, hogy a megadott összegen felül ő fizeti meg, vagy a fogadó annyival kevesebbet kap meg.

"The Kid just rages for a while."

(#9064) akela91


akela91
addikt

Valaki?: (#9052) akela91

(#9065) pepe091 : Tényleg, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#9065) pepe091 válasza akela91 (#9064) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#9066) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy pénz érkezik a paypal számlámra akkor emailben nem kapok értesítést.Mi lehet a gond? Kb. 1 hónapja van így,előtte jó volt.Gmailos email címre.A spamba már néztem oda sem rakja.

(#9067) sutotok válasza cocka (#9056) üzenetére


sutotok
csendes tag

Köszi szépen! :K :K

(#9068) potkem


potkem
aktív tag

Üdv.

Jelenleg Angliában élek munka miatt.
Az otthoni számlám és a bankkártyám hozzá van rendelve a PayPal-hoz.
Itt a HSBC banknál van a számlám, mely nincs még hozzáadva.
Kérdéseim........

1. Hozzá tudom e adni az itteni számlám és a bankkártyám?
2. Ha igen hogyan tudom beállítani hogy melyik legyen a fő számla?
3.Tudok e az itteni számlámról, pénzt tenni az otthonira Paypal-on?
4.Meg tudom e azt oldani hogy mondjuk az EBAY-n az itteni kártyámmal fizetek?
Az a gondom, nem igazán akarnám a PayPal számlám töltögetni.
Azt szeretném ha veszek valamit akkor azonnal vonja le a számlámról, és küldje tovább az eladónak.

Kezdő vagyok a dologban.
Köszönöm a válaszokat előre is. :R

(#9069) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Segítsetek légyszi.

Vásárolni akartam az Ioffer.com oldalról de a termékeket nem kaptam meg pedig 2szer is elküldte állítása szerint az eladó.
Végül ő ajánlotta hogy refundoljak.
Oké megtörtént... eltelt 3 hét és azóta se láttam a pénzem...
Ez most hogy is megy pontosan?
Paypal-re nem töltöttem pénzt hanem paypalen keresztül bankkártyáról húzta át rögtön az adott összeget.

Mit lehet tenni ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9070) Winner_hun válasza Kiskokó (#9069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kaptál róla értesítőt a PayPal-től Your PayPal payment has been refunded tárggyal hogy visszaküldte a pénzt?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9071) cocka válasza Kiskokó (#9069) üzenetére


cocka
veterán

Végül ő ajánlotta hogy refundoljak.

Lehet, hogy nekem vannak értelmezési problémáim, de ez a mondat kissé zavaros. Az eladónak kell felajánlania, hogy refundol. Magyarul visszafizeti neked a teljes összeget vagy annak egy részét.

Én úgy gondolom, ha már ez szóba került, akkor az a minimum, hogy az eladó refundol. Te ugyan mit refundolnál?

Meg ugye az is számít, hogy hány hét telt el a feladás óta, mikor adta fel, bizonyította-e legalább vmi szkennelt dokumentummal, hogy feladta, ha igen hol és mikor stb..

Ezt meg kell vele beszélni.

(#9072) cocka válasza potkem (#9068) üzenetére


cocka
veterán

1. Hozzá tudom e adni az itteni számlám és a bankkártyám?

A bankkártyát valószínűleg igen, a számlaszámot viszont ki kell próbálni.

2. Ha igen hogyan tudom beállítani hogy melyik legyen a fő számla?

Bankkártya nyilvánvalóan a fizetéshez kell, úgyhogy azt hogy melyik bankkártyádat terhelje akár a vásárlás végén a fizetés előtt is kiválaszthatod. A számlaszámok meg ugye a pénzkivétre vannak, tehát azt is te választod ki, hogy melyikre kéred ki.

De szerintem egyszerűbb, ha nem mosod össze az angol meg a magyar paypal accountodat, hanem nyitsz egy angolt is.

4.Meg tudom e azt oldani hogy mondjuk az EBAY-n az itteni kártyámmal fizetek?

Miért ne?

(#9073) Hintalow válasza cocka (#9072) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem amúgy egy magyar paypal regisztrációhoz nem tud más ország beli kártyát hozzáadni.
eléggé eltérhetnek a használati feltételek országonként a paypalnál, nem hiszem, hogy átjárható lenne.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9074) Kiskokó válasza Winner_hun (#9070) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem kaptam semmit. írtam neki annó 2 hete hogy mi van már akkor mondta hogy majd visszaküldi azóta megint semmi.

Cocka :
Igen ő refundolt végül is ő ajánlotta fel igazad van... de megtenni nem tette meg....
Ha nem küldi vissza akkor nem lehet tenni ellene semmit mi ?

Ez már 3 hónapja húzódik ha nem 4...
amig nem jött meg az árú az volt 2 hónap kb (2szer adta fel elvielg, kaptam 2 tracking numbert is amit sehol se birtam azonsítani) aztán mondta hogy visszafizeti a pénzt.. eltelt 1 hónap semmi, írtam neki, azt mondta visszaküldi hamarosan a pénzt.. azóta 2-3 hét telt el megint és semmi.

Amúgy iOfferen ezer feletti az adásvétele és 97%-ban pozitiv.
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9075) cocka válasza Kiskokó (#9074) üzenetére


cocka
veterán

Akkor használd a paypal resolution centert. Jobbat nem tudok.

(#9076) pepe091 válasza cocka (#9075) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azt már bajosan, mivel 45 napig véd a PP utána semmi. Szóval ha önszántából nem küldi neki vissza az eladó a pénzt, akkor bukta a dolgot.

(#9077) cocka válasza pepe091 (#9076) üzenetére


cocka
veterán

45 nap az 6 hét. Kiskokó azt írta, hogy 3 hét telt el.

(#9078) pepe091 válasza cocka (#9077) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az ígéret, hogy visszaadja igen.. de a rendelése azt írja 3 vagy 4 hónapja volt... :U

(#9079) cocka válasza pepe091 (#9078) üzenetére


cocka
veterán

Akkor annak fakereszt.

(#9080) Kiskokó válasza cocka (#9079) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én a feles angolommal amugy ugy vettem le ezt a paypalt-t hogy amíg nem igazoltam hogy megkaptam az árut addig visszavonható az utalás de akkor szopóka... ugrott 12 ruppó...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9081) cocka válasza Kiskokó (#9080) üzenetére


cocka
veterán

Ezt hol olvastad?

(#9082) Kiskokó válasza cocka (#9081) üzenetére


Kiskokó
veterán

iOffer-en a paypalos fizetésnél. de akkor leeht ez a Refund votl az... de ezt se érte hogy akkor ez a refundolás micsoda..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9083) cocka válasza Kiskokó (#9082) üzenetére


cocka
veterán

Látni kéne a konkrét szöveget. Az iofferöst. Vagy valami helpet, faqt ami erről szól.

(#9084) LadyLorien


LadyLorien
tag

Sziasztok!

Elnézést a hülye kérdésért, de nem vagyok gyakorlott Paypallal kapcsolatban. Szeretnék utalni róla magyar számlára (OTP) és a kérdésem az lenne, mivel sokaknál olvastam, hogy nem sikerült és levont 1500 Ft-ot, hogy a névnek hogy kell helyesen kinézni? Nekem áttekintőben Keresztnév Vezetéknév van, de még nem mertem rányomni a küldésre. Lehet bármi gond belőle, ha esetleg fordítva van? Nem szeretném megkockáztatni, hogy levonja a sikertelen küldés díját.

Paypalra küldeni már többször is sikerült! Kérlek segítsetek, hogy át tudjam utalni. Köszönöm szépen előre is! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#9085) Crytek


Crytek
veterán

Rendeltem csomagot ebayról és nem kaptam meg indítottam egy pénzvisszakérést és most ezt a levelet kaptam:

"Because your seller has not yet responded, you should consider escalating
to a claim soon to ensure that your case remains eligible for PayPal
review. By escalating to a claim, you are asking PayPal to review the case
and decide the outcome.

We will assume that the dispute is resolved and will automatically close it
unless you log in to the Resolution Center and escalate it before May 12,
2013. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a PayPal claim."

Ez most mit takar? Nagyon nem tudok angolul.

Next PC Upgrade: 2022

(#9086) horvathd válasza Crytek (#9085) üzenetére


horvathd
aktív tag

Azt jelenti, hogy az eladó nem válaszolt a PayPal-nak a dispute-odra, ezért azt javasolják, hogy minél előbb alakítsd claim-mé, hogy a PayPal elbírálhassa az igényedet.

Ha május 12-ig nem alakítod claim-mé, akkor a PayPal lezártnak fogja tekinteni az ügyet.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#9087) pepe091 válasza Crytek (#9085) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van, ahogy felettem írja horvathd, ha claimmé alakítod, simán nyert ügyed lesz, mert ha már erre sem válaszol, akkor már ott sem fog válaszolni, így biztosan vissza fogod kapni a pénzed. :)

(#9088) Crytek válasza pepe091 (#9087) üzenetére


Crytek
veterán

És nekem mire kell mennem hogy "Claim" legyen ? (soha nem csináltam még ilyet)

Next PC Upgrade: 2022

(#9089) Frozzy


Frozzy
őstag

Sziasztok!!

vettem angliából egy tokot.. de nem volt jó hibás volt stb.. mondta a srác, hogy vissza adja a pénzt. ez oké is..

átutalta a pénzt vagy valami ilyesmi de sem a bank kártyámon sem paypal accountomon nem látszik ez.. tehát sehol nem látszik, hogy plusz pénz lenne..

mi lehet a gond ? vagy most mi történt?

csináltam egy képet a tranzakciókról.. :D LINK nem nagyon értem sajnos.. elvesz - ad elvesz - ad.. már homály az egész.. :S remélem tudtok segíteni..

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9090) pepe091 válasza Frozzy (#9089) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Semmi gond ezzel, minden jól látszik. Vásároltál 4,44 fontért, PP átváltotta 1614 Ft-ra, az 1614 Ft-ot levonta a kártyádról, refundnál ugyan ez csak fordítva. Meg fog érkezni a pénz a kártyádra. 3-4 munkanapon belül. :)

(#9091) cocka válasza horvathd (#9086) üzenetére


cocka
veterán

És akkor itt jön be a képbe az, hogy vitás kérdéseket kéne chaten rendezni ANGOLUL az eladóval. :W

Minimál angollal én semmilyen tranzakcióba nem mernék belevágni, mert egyszerűen felelőtlenség.

(#9092) pepe091 válasza Crytek (#9088) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hopp, az előbb nem láttam a kérdést.
PP-ra belépsz, fent rámész a Resolution Center feliratra -> View open cases.
Ott kiválasztod azt a case-t amiről szó van, oldalt rányomsz a view-ra, majd ha megnyitotta, kicsit lejjebb tekersz és ott lesz valahol, hogy Escalate to a claim (vagy valami hasonló), arra rányomsz, és itt újra le kell írni, hogy mi a helyzet, nem kaptad meg, stb..

(#9093) Crytek válasza pepe091 (#9092) üzenetére


Crytek
veterán

És itt melyiket jelöljem be?

Meg van egy ilyen sor is alatt:

Additional information

I'll provide truthful information to help PayPal resolve this case as quickly as possible

Ez ki lehet pipálni. Ki kell pipálni?

Next PC Upgrade: 2022

(#9094) pepe091 válasza Crytek (#9093) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az elsőt, ami azt jelenti, hogy megpróbáltál kapcsolatba lépni az eladóval, és megoldani a problémát, mielőtt nyitottad ezt.

Az alsót mindenképp be kell pipálni, mert azt jelenti, hogy igaz információkat adsz meg a PP számára, hogy gyorsan orvosolják a problémát. Ez kvázi ilyen "elfogadom a szerződési feltételeket" dolog, ha nem pipálod b, nem enged tovább. :)

(#9095) Crytek válasza pepe091 (#9094) üzenetére


Crytek
veterán

A leírás mezőbe elég ennyit írni?

"I still not got the package."

Next PC Upgrade: 2022

(#9096) pepe091 válasza Crytek (#9095) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Inkább:

I still haven't recieved the item.

Ami annyit tesz, hogy mostanáig nem kaptad meg a terméket.

(#9097) Crytek válasza pepe091 (#9096) üzenetére


Crytek
veterán

Beírtam! Ennyi most már csak várnom kell?

Next PC Upgrade: 2022

(#9098) Frozzy válasza pepe091 (#9090) üzenetére


Frozzy
őstag

de miért pont a kártyámra? volt már egyszer egy ilyen eset és a paypal számlámra érkezett meg az összeg.. :F

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9099) horvathd válasza Frozzy (#9098) üzenetére


horvathd
aktív tag

Oda küldik vissza a pénzt ahonnan eredetileg levonták, legyen az bankkártya vagy PayPal egyenleg.

"The Kid just rages for a while."

(#9100) Frozzy válasza horvathd (#9099) üzenetére


Frozzy
őstag

ja értem már :) köszönöm segítségeteket! :D most már megnyugodtam! :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.