Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) oli.98


oli.98
tag

Sziasztok!

Regisztráltam pp-ra, átutaltam egy kis pénzt a számlámról a fiókba, és csak utána erősítettem meg az email címemet. Így is meg fog érkezni a pénz?

Google Nexus 7 3G, moto g

(#8152) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.

Olyan kérdésem lenne,ha kártyával vásárolok ami a Paypalhoz van kötve,akkor a refundnál a kártyára kerül vissza a pénz(a kártyához tartózó számlára)? vagy ki kell töltenem a bank account informáciokat és úgy kerül vissza a pénz?

(#8153) pepe091 válasza lacko6 (#8152) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A kártyára küldik vissza, automatikus az egész, semmit nem kell majd csinálnod.

(#8154) lacko6 válasza pepe091 (#8153) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#8155) rol33


rol33
aktív tag

ha a paypal-on nincs elég egyenleg a vásárláshoz, de a csatolt bankkártyán meg van pénz akkor le tudom valahogy bonyolítani a vásárlást?

®

(#8156) tlac válasza rol33 (#8155) üzenetére


tlac
nagyúr

automatikusan leszippantja a hiányzót

(#8157) rol33 válasza tlac (#8156) üzenetére


rol33
aktív tag

jah én is ezt gondoltam de valami hibát ír, kell valamit pp oldalon nyomkodni h ez működjön?

®

(#8158) Fecogame


Fecogame
veterán

Paypal-on van pénzküldési limit ( nálam 3300$ / év ). Ez akkor is érvényes, ha mindig bankkártyával fizetek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8159) Winner_hun válasza Fecogame (#8158) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mindig kártyával fizetek, egy hónapban többet költök mint 3300 dollár, szóval kártyával biztosan nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8160) Winner_hun válasza rol33 (#8157) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várj amíg kitaláljuk hogy mi az a valami hiba...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8161) Fecogame válasza rol33 (#8155) üzenetére


Fecogame
veterán

Fizettél már vele úgy, hogy a bankkártyáról vonta le a pénzt? Milyen hibát ír ki?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8162) looser


looser
addikt

Sziasztok, ha meghiúsult Ebay aukció után visszaküldik a pénzt (látom a PP accon), akkor mi a módja annak, hogy az maradéktalanul visszakerüljön a bankszámlámra? Nem nagyon értek hozzá, ez az első tranzakció.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8163) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Most decemberben döntöttem róla, hogy a cégem magyar bankszámláját összekapcsolom PayPal-al. Egy-két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, főként a könyvelés részét illetően.

Szóval jelenleg ott tartok, hogy bankkártya és bankszámla PayPal-hoz kapcsolva, levonásra került a 400 Ft, amit vissza is utaltam a céges számlámra, minden ok. Jelenleg a decemberi forgalmam ez, és ha majd januárban megyek a könyvelőhöz, szeretném tudni, hogy milyen papírokat kell vigyek.

Szóval: a report-oknál van a monthly financial report - ezzel az a gondom, hogy csak összegek vannak rajta, az én esetemben ráadásul ennek a 400 Ft-s terhelésnek nincs is nyoma, csak annak, hogy kivettem a számlámra a 400 Ft-t, tehát valahogy pozitív egyenleget zártam, mikor elméletileg 0-nak kellene lennie - szerintem.

A másik: a download history-nál az én nevem jelenik meg a számlán, nem a cégé - és ráadásul az ID kódokat nem találom a netbankomban megjelenő adatok között. Hogy fogja így azonosítani a könyvelőm a tranzakciókat?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!! :)

(#8164) rol33 válasza Fecogame (#8161) üzenetére


rol33
aktív tag

nem úgy még nem, de nem a pp írja a hibát, hanem ahol vásárolni akarok (Dio3 RMAH)
ami a paypal-on volt azt simán el tudtam költeni, de vmiért mintha a kártyához nem férne hozzá

®

(#8165) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Jövőre szeretnék PayPal-t csinálni magamnak külföldi vásárlás céljából. Új bankszámlám is lesz, valószínűleg CIB CIBEZZ Számlacsomag. Ehhez CIBEZZ VISA ELECTRON kártyát lehet igényelni, ezzel elvileg nem lehet paypalt használni(?). Viszont igényelhető a számlához CIB INTERNETKÁRTYA, amivel már elvileg menne a dolog? Először úgy szeretném használni a paypalt, hogy a valódi számláról rakok át pénzt az internetkártyára, onnan pedig a paypalra, így működne? Tehát előszőr nem rendelek kártyát a paypalhoz. Később lehet ezt módosítani, hogy hozzárendelem ezt az internetkártyát? Elfogadja a PayPal?

[ Szerkesztve ]

(#8166) kaliber válasza Balázs1621 (#8165) üzenetére


kaliber
aktív tag

Először úgy szeretném használni a paypalt, hogy a valódi számláról rakok át pénzt az internetkártyára, onnan pedig a paypalra, így működne? Tehát előszőr nem rendelek kártyát a paypalhoz. Később lehet ezt módosítani, hogy hozzárendelem ezt az internetkártyát

Most akkor mi van rendelsz hozzá vagy nem rendelsz?

A bankszámláról rakok az internetkártyára pénzt ami össze van kötve a paypallal így tudsz fizetni ill. refund esetén is vissza kerül az internetkártyára az összeg.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8167) róland válasza Balázs1621 (#8165) üzenetére


róland
veterán

Tudtommal már lehet használni a VISA Electron kártyákat is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8168) Balázs1621 válasza kaliber (#8166) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Tehát akkor megy ezzel a netkártyával..

(#8169) kaliber válasza Balázs1621 (#8168) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen a netkártyát kösd össze a paypallal így 0-24-ig tudsz a netkártyád keretére vásárolni paypallal, így a paypalon nem kell tartanod pénzt.
Számláról ugye csak utalni tudsz a paypalra, aminek van átfutása (több nap) valamint költsége is.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8170) Hintalow válasza rol33 (#8164) üzenetére


Hintalow
senior tag

Esetleg az lehet a hiba, hogy a paypal egyenlegről/bankszámláról egyszerre dolog, csak akkor működik, ha nem kell váltani az összeget. Ergó, ha a paypalra hagyod a váltást (tehát már Ft öszeggel számol alapból) akkor hiába van a paypal egyenlegeden dollár, ahhoz nem fog nyúlni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8171) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Egy 1. hsz nagyon hiányzik a topicból, az ilyen szerencsétlenek számára mint én :U

Azt szeretném kérdezni, hogy ha van egy Junior OTP számlacsomagom, MasterCard Online Junior kártyával, akkor azt össze tudom szinkronizálni úgy a Paypal rendszerével, hogy folyamatosan vásárolhassak vele? Ez esetben a bank fogja váltani a dollárt, vagy a Paypal?

Köszönöm előre is a segítséget :R

(#8172) axioma válasza gergobaby (#8171) üzenetére


axioma
veterán

A kartyatipus ha netes vasarlasra alkalmas es van 3 jegyu ellenorzo kodja, akkor nagy valoszinuseggel hasznalhato a paypalon.
A valtas modjat te adod meg, alapertelmezesben a pp valt, de az a legtobb banknal szarabb. Az otp-nel ezt azert nem tippelnem meg... sok mindenben draga, de nem tudom, hogy valtasban milyen.

Balinov: en evek ota azt hasznaltam, mondjuk addig volt jo buli, amig kulfoldi (= devizaban vegzett) vasarlasokra 3% visszateritest adott egy hatarig a cib, de az mar megszunt. De meg mindig jobb mint a paypal valtas.
Arra viszont figyeljetek, hogy nem mindig az a vegleges szamlaterheles, ami a foglalasi terhelesben jon, azt ugyanis - legalabbis a cib allitasa szerint - a kartyatarsasag kozeparfolyaman szamolva erkeztetik, a tenyleges terhelesi nap meg a bank eladasi deviza (egyik, a jobbik, nem a dev.hitelekre hasznalt) arfolyama lesz a mervado. Amikor mar konyvelve van, az vegleges. Ellenben volt hogy a kulonbozet miatt kifutottam a hitelkeretbol, aminek csunya ara van, szoval tessek vigyazni (amugy adott esetben visszakaptam, mivel a kozpontot direkt felhivtam, es felretajekoztattak es csak par forintrol volt szo, de ez csak egy alkalombol meltanyossagbol volt igy).

[ Szerkesztve ]

(#8173) Balinov válasza axioma (#8172) üzenetére


Balinov
félisten

szoval akkor erdemesebb a pp-n a banki arfolyamvaltast beallitani?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8174) RoSSo3 válasza Balinov (#8173) üzenetére


RoSSo3
senior tag

valaki esetleg tudna nekem tanácsot adni a fenti kérdésemmel kapcsolatban?
röviden azt szeretném tudni, hogy a könyveléshez milyen reportokat kell kinyomtatnom. akinek van tapasztalata ilyen téren, nagyon megköszönném, ha segítene! :)

(#8175) axioma válasza RoSSo3 (#8174) üzenetére


axioma
veterán

Az index forumaban valaki leirta, honapokkal ezelott ugyan, de mivel nem erdekelt, ezert nem jegyeztem meg. Sot, azt se tudom, hogy az ebay.com aukcios tapasztalatok vagy a paypal topikban. De hatha igy megtalalod (vagy ha ott van me'g aki irta, belinkeli).

(#8176) kmisi99


kmisi99
addikt

Olvastam még régebben azt miszerint be lehet állítani, hogy az én bankom árfolyamán váltsa a dollárt a paypal ami kedvezőbb. Tényleg van ilyen, ha igen hol tudom ezt átállítani?

(#8177) pepe091 válasza kmisi99 (#8176) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A vásárlásnál tudod majd beállítani. Ott lesz egy olyan opció, hogy "Other conversation options" arra kattintva tudod átállítani.

(#8178) 9Petya2


9Petya2
tag

Sziasztok

A két ünnep között csináltam Paypal regisztrációt, főleg Steam-en való vásárláshoz ( a Maestro kártya el nem fogadása miatt).
Minden sikerült , vártam a megerősító kódot, ami ma megis jött másodjára ,mivel türelmetlen voltam és új kódot kértem. Beírtam és most van 835 ft a Paypalomon ami megfelel a két 1.95 $ -os terhelésnek és azlenne a kérdésem, hogy ha legközelebb vásárolok akkor előbb azt fogja levonni ami a paypalon van és ha kell akkor kiegészíti kártyáról?

(#8179) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Paypal-hoz az OTP virtuális webkártyáját fel lehet használni?
A bank nevénél hogy kell megadni az OTP-t?

Vezetéknév, keresztnév írásánál mire kell odafigyelni?

(#8180) luciferk válasza alec.cs (#8179) üzenetére


luciferk
senior tag

" Paypal-hoz az OTP virtuális webkártyáját fel lehet használni? "

:K

(#8181) azozo válasza luciferk (#8180) üzenetére


azozo
senior tag

Vigyáz hogy a neved egyezzen ... :P

(#8182) kaliber válasza alec.cs (#8179) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ez egy nagyon jó oldal, a videó végig vezet a regisztrációs lépéseken, ez alapján regisztráltam én is.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8183) dReFiX


dReFiX
senior tag

Mit tudok akkor tenni ha, fizetni szerettem volna paypal-el ebayen, visszadobta a kártyám, 5x próbáltam le is zárolta a kártyáról 5x a pénzt de közben hibával visszadobott. 1-2 órával később már működött a dolog, de azóta is zárolva van a kártyámon a pénz [dec.21]. Azt jóváírják vagy reklamálnom kell ? 5x 380 forintról van szó, nem kevés...

[ Szerkesztve ]

(#8184) zumike


zumike
tag

Sziasztok!

Remélem itt választ kapok a kérdésemre!
Volt egy 8.89 dolláros vásárlásom amit paypalon keresztül, banki átváltással történt.
A 2000 forint helyett 2500 lett levonva. Még ha euró-ra és utána lett dollár-ra váltva, akkor sem értem, hogy lett ennyi.
Tud valaki segíteni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8185) a. sándor


a. sándor
csendes tag

Sziasztok!

A következőket szeretném kérdezni:

Van vagy 8 ezer forint a PayPal számlámon, amit végleg le szeretnék venni.

Amikor az átutalást a saját számlámra elindítottam, a PayPal visszaírta, hogy zárolta a számlámat biztonsági okból, hogy ellenőrizze, én vagyok-e én.

Ahogy kérte, megváltoztattam a jelszavamat, a biztonsági kérdést, viszont még harmadiknak kéri, hogy adjam meg a bankkártyaszámomat is.

Az lenne a kérdésem, hogy nyugodtan megadhatom a bankkártyám számát, nem fog tudni valami módon pénzt leszedni róla?

Továbbá azt írja, hogy egy 'kis összeget' majd felszámol a bankkártya ellenőrzéséhez.

Mennyi lesz ez a kis összeg?

(#8186) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hülye kérdés, hogy hol a rákban kell paypalra pénzt utalni? Beregisztráltam, hozzáadtam a Visa Classicom, el is fogadták, megvolt a hitelesítés is a próba terhelés után, de merre van az, hogy hogy utalok paypalra?

Vagyis csak így lehet? Nincs olyan, hogy egyből megjelenik, csak rányomok aztán kész? Normál banki átutalás van csak...? Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen maradiak.

[ Szerkesztve ]

(#8187) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Paypal-on hogy lehet visszavonni egy szolgáltatás fizetésének a megújulását? Ha lejár az előfizetésem akkor ne utaljon automatikusa, ezt szeretném elérni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#8188) Flashcash válasza ForRedGlory (#8186) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#8189) ForRedGlory válasza Flashcash (#8188) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Aha értem, akkor értem. Az első megoldásra gondoltam, az lesz a nyerő :)

(#8190) Flashcash válasza petymeg (#8187) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Paypal bejelentkezés/My Account/History/Subscriptions vagy Recurring Payments menüt kell keresni -> cancel subscription.

[ Szerkesztve ]

(#8191) Flashcash válasza zumike (#8184) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ilyen kevés infóval mit segítsenek?

Keresd meg a Paypal alatt a vitatott tranzakciót, ott kattints a details-re, nyomj rá egy printscreent és tedd ide be a részleteket, hátha kiderül mi volt a gond.

Tippjeim:
-bankkártya regisztráció során elvégzett próbazárolást hozzáadtad a vásárolt termék után levont összeghez
-nem 8,89 USD volt a termék amit vettél

[ Szerkesztve ]

(#8192) a. sándor


a. sándor
csendes tag

Az én 8185-ös kérdésemre tudna valaki válaszolni? Továbbá az OTP virtuális WEB-kártyát elfogadja a PayPal, akkor is, ha nincs rajta semennyi pénz?

Elsősorban ezért kérdezem, mert nem akarom, hogy azt az 1500 Ft-ot vonogassák le tőlem, mert valami rossz.

(#8193) vidaila


vidaila
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek! Nem vagyok túl gyakorlott a témában de lenne pár egyszerű kérdésem. Mindenkitől elnézést kérek aki egyből rávágja olvassak vissza de nem várhatja el senki senkitől, hogy egy válaszért több ezer sort visszaolvasson.
Nos összegyűlt egy kevéske összeg a paypal számlámon amit szeretnék kiutalni a bankszámla számomra. A gondom, hogy a név amit be kell írni számlanévhez helytelen mert regisztrációkor az ékezeteket nem használtam, és a first name, last name sorrend is hibás lett azaz a paypalom most Janos Juhasz. Utalásnál a Janos szerkeszthető de a Juhasz fix, tehát a bankszámlaszámom neve máris helytelen, ezt hogyan korrigálhatnám úgy, hogy Juhász János legyen a helyes megjelenés a bankszámlára utaláskor? Illetve mi az OTP bank helyes neve? Nem szeretném, hogy 1500Ft-ot levonjon ebből a kevéske pénzből is mert helytelenül adtam meg a nevem és bank nevét.
A választ előre is hálásan köszönöm!

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#8194) Hintalow válasza a. sándor (#8192) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen nyugodtan megadhatod a kártyaszámodat, ha a paypal csak úgy kénye kedve szerint vonogatna a rendszerébe regisztrált kártyákról, akkor nem igazán lenne a világ legelfogadottabb online fizetőrendszere...
És igen kell hogy legyen pénz a számlán, amihez való kártyát regisztrálnál, mert úgy működik, hogy a paypal csinál egy 1 dolláros próbaterhelést a számlán.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8195) Flashcash válasza a. sándor (#8192) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A bankkártya hozzáadást a my account / profile / add or edit credit card / add a card menüpont alatt tudod elindítani.

meg kell adnod a következő adatokat:
-bankkártya típusa MasterCard/Visa/Maestro/Amex stb.
-bankkártya száma (előlapon)
-bankkártya lejárata hónap/év
-CSC kód a hátlap utolsó három számjegye

Ezután a következő terhelések fognak jelentkezni a kártyán:
-A Paypal zárolni fog 1USD-t a számládról próbaterhelésként, ezzel ellenőrzi, hogy a kártya működik-e. A zárolás lejárta után ezt a hatalmas összeget automatikusan visszakapod a bankszámládra.
-Ha szeretnéd megerősíteni a kártyádat (miért ne szeretnéd, ha használni akarod a Paypallel?) akkor a Paypal 400Ft-ot levon a bankkártyádról (kártyás vásárlás). Ezután a bank kártyaőr SMS üzenetében, vagy az internetbank számlatörténetében (banktól függően lehet néhány nap mire megjelenik) ki kell keresned egy négyjegyű kódot (a PP* felirat mögött van), majd ezt be kell ütnöd a Paypal-on (enter verification code). Ezzel igazolod, hogy valóban te vagy a bankkártya tulajdonosa.
Ezt a 400Ft-ot sem veszted el, hanem a Paypal jóváírja a Paypal egyenlegeden, így a következő Paypal-es vásárlásodnál már el tudod költeni.

Rakjál pénzt a webkártyához tartozó számlához mert a fent leírtakból egyik sem fog működni.

(#8196) vidaila válasza vidaila (#8193) üzenetére


vidaila
aktív tag

Valaki kérem, fontos lenne :)

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#8197) Flashcash válasza vidaila (#8193) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-szerintem a név sorrendje nem számít pénzkivételkor sem
-valószínűleg az ékezetek sem
-OTP

Ha biztosra akarsz menni akkor írj a Paypalnak úgy, hogy bejelentkezel a fiókodba, contact us és küld el nekik a személyidet, hogy javítsák ki a nevedet. (bár kétlem, hogy ékezetek javításával foglalkoznának)

(#8198) a. sándor válasza Flashcash (#8195) üzenetére


a. sándor
csendes tag

Köszönöm a választ!

Most kerestem ki a WEB kártyám számát, és már tettem is rá pénzt.

Viszont a virtuális MasterCard kártyánál is van lejárat és CSC kód?

Az internetbankban azt meg lehet nézni?

Nekem azért kell a kártyaszámot megadni, mert le akartam az összes pénzt venni, erre zárolták a számlát.

A resolution center kéri a bankkártya számot, viszont azt nem látom, hogy a többi kódot és a lejáratot is kérné.

[ Szerkesztve ]

(#8199) a. sándor válasza vidaila (#8196) üzenetére


a. sándor
csendes tag

Itt írnak a te problémádról is.

Az OTP Bank neveként az "OTP Bank Nyrt."-t írják. Én is ezt adtam meg, amikor vissza akartam utalni a pénzt, viszont az átutalás nem történt meg, mert zárolták a számlámat.

(#8200) vidaila válasza a. sándor (#8199) üzenetére


vidaila
aktív tag

Nem érte, most akkor a OTP Bank Nyrt. mégse jó vagy miért zárolták a számlád?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.