Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Valed


Valed
tag

Ha Top up menüponttal utalok az unicredites számlára pénzt ami ugye forint alapú. Azonban az általam vásárolni kívánt árúért dollárban kell fizetni mennyiért fogja váltani a forintot dollárra?

(#9802) pepe091 válasza szabogabor10 (#9799) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha nem a PP váltja az összeget, és rajta lesz a 400 Ft, akkor nem vonja le, mivel más devizanemben van. Akkor lenne megoldható, ha azt a 400 Ft-ot átváltja arra a devizanemre amiben fizetni fog, akkor el fog tűnni az egyenlegről.

[ Szerkesztve ]

(#9803) CoolBoy323 válasza pepe091 (#9802) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha PP-vel váltatok, akkor az jóval magasabb árfolyam, mint a banké...
szóval azt a 400-at el is felejthetem gyakorlatilag :)

(#9804) pepe091 válasza CoolBoy323 (#9803) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól függ, milyen összegről van szó. De mint mondtam, elég csupán a 400 Ft-ot átkonvertálni más devizanembe, amivel vásárolni fogsz, akkor már le fogja szedni azt is ha nem a PP váltja. Ezen mx pár forintot buksz.

(#9805) cocka válasza pepe091 (#9804) üzenetére


cocka
veterán

Akkor nem bukik rajta semmit, ha a paypal helyett eleve a bankkal váltatja az összeget és előbb kikéri a 400 Ft-ot a saját számlájára. Mivel az egyrészt ingyen van másrészt amúgy is forint folyószámlára menne. Oszt kész.

Mindenre van sokkal egyszerűbb megoldás, csak itt egyesek hajlamosak körülményeskedni.

(#9806) CoolBoy323 válasza cocka (#9805) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

előbb kikéri a 400 Ft-ot a saját számlájára.

és ezt hogy kell?

bocsánat, hogy ennyi gond van velem, de "szűz" vagyok :))

Azt vágom, hogy ha veszek valamit, akkor az "other conversation"-t kell választanom, ilyenkor nem a PP vált, hanem a hozzá kapcsolt bankszámláról (bankkártyával hozzá kapcsolt...) emeli le az összeget egyenesen. Az más kérdés, h ott HUF-van, mert majd a bank átváltja az éppen aktuális árfolyamon. Ilyenkor nem kell hogy legyen magán a PP számlámon egy árva peták sem (nem is akarok a magas árfolyam miatt)

Nem jól tudok valamit?

(#9807) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Nos sikerült megcsinálnom, megadtam a webkártya adatait, mivel rajta volt a tegnap utalat 600 HUF, így "successfull" voltam :)

De csak 233-Ft-ot vontak le (ez lesz az 1$)

(#9808) albinolynx


albinolynx
őstag

Küldtem pénzt egy paypal fiókra, júl. 4-én. Kártyáról levonta Forintban, sms-t is kaptam róla. A küldő fiókban az állapot: unclaimed. A fogadó fiókba a mai napig nem érkezett meg. A fogadó fiók címét többször is ellenőriztem, az rendben volna.

Mi a probléma?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9809) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Tudnátok adni pár olyan email címet ahova írok a paypal-nak akkor intézkednek?Köszönöm!

(#9810) Sárpac válasza Franky2Ster (#9809) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pontosan írd le mi is a problémád! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9811) Kernel válasza Franky2Ster (#9809) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem egészen így működik. Lap alján:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9812) Franky2Ster válasza Sárpac (#9810) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

A problémám az,hogy limitálták az accountomat vagyis nem tudod addig pénzt fogadni és küldeni sem amíg fel nem oldják.

(#9813) Sárpac válasza Franky2Ster (#9812) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Milyen accod van premier?

Ha netteler vagy egyéb netes bankot adtál meg hozzá akkor limitálhatják mind addig amíg rendes számlás bankot nem adsz hozzá!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9814) albinolynx válasza Sárpac (#9813) üzenetére


albinolynx
őstag

Payoneer-ral is hasonló sorsra jut az ember?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9815) Franky2Ster válasza Sárpac (#9813) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

AZért limitálták mert 4 Ebay accounthoz adtam hozzá.

(#9816) csoki98


csoki98
tag

remélem holnap már végre megjön a pénz a pp-re mert már 2 hete várok rá :W

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9817) albinolynx válasza csoki98 (#9816) üzenetére


albinolynx
őstag

Te hogyan küldted, mi az előzmény?

Én is várok. Történet: [link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9818) Sárpac válasza Franky2Ster (#9815) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez még önmagában nem jelenthetne problémát, de ha úgy veszik észre, hogy pénzmosást csinálsz, vagy ahhoz hasonló dolgot akkor limitálhatnak bizony!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9819) csoki98 válasza albinolynx (#9817) üzenetére


csoki98
tag

utaltad vagy hozzácsatoltad a kártyád?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9820) albinolynx válasza csoki98 (#9819) üzenetére


albinolynx
őstag

Csatolva van a kártya. Nem értem hol van most a pénz, vagy mitől "függő" tétel...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9821) csoki98 válasza albinolynx (#9820) üzenetére


csoki98
tag

hát akkor én nem tudok segíteni :(
én utaltam és arra mondták hogy 1-2 hét

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9822) Franky2Ster válasza Sárpac (#9818) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Már próbáltam írni nekik erre az email címre euaup@paypal.co.uk hátha jön értelmes válasz is.Mert ami az oldalba van építve az egy rakás ..... :)

(#9823) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok még a PayPal-en és pénzt szeretnék lehívni a PayPal számlámról... Sajnos nem nagyon tudok angolul, így nehezebb. Tudnátok ebben segíteni nekem? Eljutottam egy darabig, de a "withdraw" menüpontban az "account numbert" nem vágom. Oda a PayPal accom számát kell megadnom, vagy az eredeti bankszámlaszámom?

Köszi előre is!

(#9824) albinolynx válasza Skinny26 (#9823) üzenetére


albinolynx
őstag

Ha a paypal fiókodban van már a pénz, akkor withdraw és ott a bankkártyád adatai kellene. Ide fogja küldeni.
Elolvashatod ezt is: [link]

Megoldódott a pénz küldési problémám: havernak nem volt megerősítve az e-mail címe. Még mákos is volt, szerencsére nem gmail-es címmel regisztrált (hotmail.com). Érdekes lehet az ilyesfajta pénzküldés gmail-es címmel regisztrálva, amit ugye nem lehet megerősíteni...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9825) Kernel válasza albinolynx (#9824) üzenetére


Kernel
nagyúr

A rossz és jellemző forma, hogy “First Name”-nek írják a Keresztnevet és “Last Name”-nek a Vezetéknevet: ez HIBÁS! Mégpedig azért az, mert a “Last Name” mező regisztráció után már nem szerkeszthető...

Tehát mégegyszer: “First Name” legyen a Vezetéknév és “Last Name” pedig a keresztnév!

Az igaz, hogy a Last Name később már nem szerkeszthető, mert az a családnév. Éppen ezért én ehhez tartottam magam és így regisztráltam, így működik rendesen:

Last Lame = Családnév.

(Direkt kerülöm a "vezetéknév" kifejezést, hátha félreérthető.)

Az mellékes, hogy a magyar bankunkban nyilván a magyar formátumban szerepel, azt a számítógépes rendszer a megfelelő helyén kezeli.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9826) pepe091 válasza Kernel (#9825) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van, helyesen kell beírni. Tehát az a normális, ha PP-ba belépve "magyar rend" szerint fordítva látod. Pl János Kovács. Ha fordítva lenne, akkor lenne gubanc, és akkor szoktak 1500 Ft-oakt levonni. Egyébként már valaki írta egyszer, hogy a magyar bankok is így tárolják a neveket, hogy "János Kovács", az más kérdés, hogy hogyan jelenítik meg, de így tárolják.

(#9827) albinolynx válasza Kernel (#9825) üzenetére


albinolynx
őstag

Esetemben ennek semmi jelentősége nem volt: beírtam a paypal e-mail címét, majd az összeget és küldtem is. A gond az volt, hogy nem volt megerősítve az email címe. Bár ezt meg egyből bedobja a paypal, ha a pénz érkezéséről szóló emailben rákattintva a "claim"-re belép az ember a paypal fiókba: amíg nem megerősített az email cím, nem lehet ilyen módon küldött pénzt fogadni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9828) gegg


gegg
tag

Sziasztok ! Tegnap jött egy email hogy levont tőlem 990 Ft a Kevin és Társa Informatikai Bt :Y Sajnos nem tudom mi ez és nem is találok ilyet az interneten :Y Ilyen hogy történhetett meg és lehet csinálni valamit vele ?

[ Szerkesztve ]

(#9829) horvathd válasza gegg (#9828) üzenetére


horvathd
aktív tag

A PayPal "My recent activity" részénél is ott a terhelés vagy csak egy emailt kaptál?

"The Kid just rages for a while."

(#9830) Kernel válasza albinolynx (#9827) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen, az email-pénzküldés más téma, csak a linkelt cikkre reagáltam.

Egyébként egyike volt azoknak a cikkeknek, ami regisztráció előtt nekem is külön fejtörést okozott, mert ahány cikk, annyiféleképpen variálnak. Annyira felbosszantottak, hogy csináltam előbb egy PayPal-fiókot fake adatokkal, hogy én lássam a működését.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9831) gegg válasza horvathd (#9829) üzenetére


gegg
tag

Igen ott van bár a gross hoz csak ennyi van írva: .... De a kártyáról hiányzik a pénz. Ja és az lemaradt hogy ez egy automatikusan megújuló valami de már lemondtam természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#9832) horvathd válasza gegg (#9831) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha a "Details"-re kattintasz, akkor ott kell lenni-e egy email címnek, ahová tudsz írni. Ha nem válaszolnak, akkor 45 napod van arra, hogy a lap alján lévő "Resolution Centre" linkre kattintva jelentsd a problémát.

"The Kid just rages for a while."

(#9833) gegg válasza horvathd (#9832) üzenetére


gegg
tag

Megvan köszi.
szerk. A telefont már próbáltam ami oda van írva természetesen nem csörög ki.

[ Szerkesztve ]

(#9834) KonzolKartel

Hitelkártyás pp-vel fizetnék egy másik pp számlára, de nem engedi, adjak meg egy másik kártyát. A kártyán van annyi fedezet. Mi lehet a probléma? Mindkét félnek megvan erősítve az email címe.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#9835) csoki98


csoki98
tag

oké elegem van ebből :W már letelt a 2 hét és még mindig nincs a számlán a pénz :O hétvégéig várok és utána valahogy visszaszerzem :(((

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9836) Buster17 válasza Buster17 (#9767) üzenetére


Buster17
addikt

4 nap alatt megjött :R

Amúgy ha vásárolni szeretnék és olyan pénznemmel kell fizetni ami nekem nincs akkor magától átváltja fizetéskor vagy előtte van rá lehetőség magamnak "átkonvertálni"?

[ Szerkesztve ]

(#9837) Franky2Ster válasza Buster17 (#9836) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Magától átváltja,de elötte át is konvertálhatod amelyik szinpatikus neked. :)

(#9838) laolaj


laolaj
aktív tag

Hali mindenkinek!

Olyan nagy bajom van, hogy rendeltem egy telefont kínából németbe. Meg is jött. Már vagy 2 hete a VÁMnál van. Tegnap levelet kaptam, hogy mennyek be hozzájuk. Mentem a kis levélkével és közöltök, hogy van egy rossz hír. Vissza kell küldeni a telót mert nem szabványos (értem itt hogy EU szabvány meg ilyenek). Na most onnan kaptam papírt is. Ami persze német nyelvű.

Mit lenne érdemes csinálni? Mert ugye a paypallel fizettem a kínai Minideal shopnak. Kivel érdemes felvenni a kapcsolatot? Vagy egyből vissza igénylést kellene eszközölnöm?

Tud valaki segíteni, mert most nem látok tisztán!

Üdv.
L.
:R

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#9839) gegg válasza horvathd (#9832) üzenetére


gegg
tag

Nem válaszoltak a levelemre. Most addig eljutottam hogy Click here to resolve és utána nem tudom melyik kell nekem ha nem vásároltam semmit. Item dispute vagy Unauthorized transaction.

(#9840) Monyos válasza csoki98 (#9835) üzenetére


Monyos
aktív tag

Én tegnap reggel utaltam a pénzt a kártyámról a PP számlára, ma már oda is ért az összeg. :U

(#9841) horvathd válasza gegg (#9839) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mivel nem engedélyezted a terhelést ezért az "unauthorized transaction" opciót kell választanod.

"The Kid just rages for a while."

(#9842) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Hol kell keresni azt a 4 jegyű kódot (OTP Webkártya), amit a PP-be kell írni mikor hitelesítem a kártyát?

Ilyet látok csak a zárolásoknál:

233 2013.07.09. - 2013.07.23. xxx ELŐJEGYZETT TRANZAKCIÓ
233 2013.07.09. - 2013.07.23. xxx ELŐJEGYZETT TRANZAKCIÓ
400 2013.07.09. - 2013.07.23. xxx ELŐJEGYZETT TRANZAKCIÓ

xx helyén vannak számok, de nem 4 jegyűek, de inkább kitöröltem, hátha titkos :DD

(#9843) Hintalow válasza CoolBoy323 (#9842) üzenetére


Hintalow
senior tag

A tranzakció részletes adatainál kell látnod (valami ilyesmi lesz: PP*0214CODE 35314369001 LU )
Ha nem látsz ilyet, akkor az otp netbankjában csak könyvelés után látszódnak a tranzakció adatai, várnod kell pár napot.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9844) CoolBoy323 válasza Hintalow (#9843) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem látom... Akkor várok még...

De az 1$-t miért 2x vonták le??

(#9845) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Ha paypal-al fizettem egy cégnek, mikor kapja meg a pénzt? (rendben megkaptam a csomagot, van valami teendőm :F )

Psn ID: sefter_hun

(#9846) Hintalow válasza CoolBoy323 (#9844) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mert gondolom valamiért 2x futottál neki a kártya hozzáadásának valami miatt.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9847) CoolBoy323 válasza Hintalow (#9846) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pedig nem...

Akkor ezt bachatom?

(#9848) horvathd válasza CoolBoy323 (#9847) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az 1 dollárt csak zárolni szokták, kb. két hét múlva oldják fel.

"The Kid just rages for a while."

(#9849) CoolBoy323 válasza horvathd (#9848) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

aha, értem, köszi :R

(#9850) gegg válasza horvathd (#9841) üzenetére


gegg
tag

Végigcsináltam a dolgokat és most Payment status nál Held van írva. Jól csináltam mindent vagy elrontottam valamit és azért írja ezt ? :B És ilyen hogy történhet meg hogy nemlétező cég nemlétező telefonszámmal terheli a számlám ?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.