Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Har_melin válasza forguet (#37395) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az főleg az endbossok miatt van. lvl96 fölött (feltéve, hogy addigra összejön nagyjából az a cucc, ami neki is van) az rf a 4+1 linkkel is elég a trash mobok ellen, a single target dmg pedig többet profitál a 6L-ből.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37402) Genji válasza gergo5991 (#37399) üzenetére


Genji
őstag

Ha elcseszed a skilltreet nem kell kell újrakezdeni van egy regret orb nevű currency amivel viusszakapod a pontokat. :K
Én 5+ éve játszom a játékkal és annyi mélysége, komplexitása és content-je van a játéknak, hogy számtalan build után is beginnernek tartom magam. Én élvezem, hogy matekozni kell a build megépítésén, legalább annyira mint magát a gameplay-t. Ha egy olyan játékot keresel amiben nem kell gondolkodni ez valóban nem a te játékod sajnos.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#37403) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Help. Hogy fejlesszem tovább a buildem? Frost Blades Slayer. Nem egy gyakori állatfaj. [link]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#37404) Rayner


Rayner
őstag

Akinek esetleg nem jön currency, van egy craft ami elég jövedelmező.
Ivl68-75 large cluster (8-as) 12 phys dam : [link] olyan 20-30c körül szoktam venni.
egyes resonátrorral kell pörgetni jagged fossillal.
4 cast 7 buildhez kell és nagyon sokszor ad 3 passzivot. ezek között nagyon gyakori
1 - 1.3 - 1.5 - 1.8 dives. átlagban!!! (én olyan 8-10et craftolok egyszerre) 50-60c körül jön ki egy cluster craftja és 200c profit vagy több...

(#37405) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Amennyire utálták az előző ligát, nekem annyira tetszett. Ez viszont egy katasztrófa fos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37406) Argh! válasza Plazmacucci (#37405) üzenetére


Argh!
aktív tag

Teljesen egyetértek. Nem is emlékszem melyik liga volt ennyire tré mint ez. :U

(#37407) Plazmacucci válasza Argh! (#37406) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos jövedelmező a sanctum azzal a három builddel amivel futják... mapokon szar sem esik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37408) bubostyuk


bubostyuk
csendes tag

Sziasztok,ha vmi miatt nem javasolt a ligában a skeleton mage necro,akkor standarden is kár vele foglalkozni?

(#37409) dante3 válasza bubostyuk (#37408) üzenetére


dante3
addikt

Pár ligával ezelőtt lenerfelték, állítólag sokkal gyengébb lett. Viszont itt olvastam, hogy valaki ligák óta azzal tolja. [link] itt tudsz buildet nézni, ha nekiállnál.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#37410) bubostyuk válasza dante3 (#37409) üzenetére


bubostyuk
csendes tag

ok,kösz.

(#37411) Edge válasza Plazmacucci (#37407) üzenetére


Edge
veterán

na igen... én is skippelem, nekem még mindig heist a legjövedelmezőbb content.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#37412) Lokids válasza Edge (#37411) üzenetére


Lokids
addikt

Szintén zenész. RF buildel nem bírom elkerülni, hogy leüssenek egy idő után Sanctumban.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#37413) Win-T válasza Lokids (#37412) üzenetére


Win-T
senior tag

Én Seismic Trappel tolom, de azzal sem tudom elkerülni, annyira béna vagyok az ilyesmihez. :D

(#37414) brunnehilde válasza Plazmacucci (#37407) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Sanctumot én is eléggé kerülöm, nagyon nem az én stilusom, vagy inkább nagyon nem passzol a játékhoz (mondjuk nálam már a heist is elég necces). Értékesebb gear egy darab nem esett még amúgy, de ezzel vitáznék, hogy "szar sem esik mapokon", elég jövedelmező a mapozás. Harvestet tolok, searinggel és alvával, "dől a lé".

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37415) Edge válasza brunnehilde (#37414) üzenetére


Edge
veterán

Nálam a mapozásból a sok kicsi sokra megy effekt van eladom az elder, shaper, sirus bossos mapokat, ha ki van hozzájuk rakva a passzív akkor eléggé jól potyognak. És ha közben esik vmi nagyobb értékű akkor örülés van. :) (jellemzően card-ok esnek amik sokat hoznak a konyhára) btw kedvenc mapom a city square.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#37416) brunnehilde válasza Edge (#37415) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Én is inkább a stabil, "kisebb" profitot szeretem. Bár az a kisebb 100-150c (locus, doryani templomban, invitation, lifeforcet meg divért adom). :) Na ez érdekes, mert ki van rakva nekem is az elder/shaper/conqueror mapok és kb egy darab nem esik bossoknál. Mavenes mapokra korlátozódnak? City meg legjobb map, lineáris, 3 bossos, gyorsan pörgethető, csak essen elég...

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37417) Edge válasza brunnehilde (#37416) üzenetére


Edge
veterán

Igen általában Maven invitation esetén esik több ezt jól megfigyelted, bár nem tudom hogy ennek így kell-e lennie vagy sem. City-t tettem összes favorit slotba(ez remélem számít azért) és kiraktam a 200%-os passzívot a favorit mapra, potyog szépen. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#37418) freddirty válasza bubostyuk (#37408) üzenetére


freddirty
senior tag

Szia, még használható a skelemage, de attól függ mire. Nekem standardon van egy kimaxolt változatom ami ugye régebben az über bossokat is vitte. Ma már ahhoz kevés a damage a nerfek miatt, illetve az animate guardian-t is agyonverheti 1-1 erősebb boss. Nagyjából emiatt már nem is játszik vele senki, mert kimaxolva nagyon drága gearben is csak pár milla dmg-et tolnak a csontik. Mapozni meg van azért más jobb kari. (pl az RF-nek van olyan változata amivel ~50-es az RF range, van 200% movement speed és baromi élvezetes vele a játék)
De attól még mint játékstílus a skelmage minion buildek között nagyon is jó. Kb. a gólemek és a skelemage játékstílus az ami megtestesíti az igazi minion buildeket. Ezért is kár, hogy a GGG egy tollvonással gyakorlatilag megszüntette ezt a kategóriát (búcsút intve ezzel a minion játékosoknak is).
Ami jó damage-os minion build maradt az az SRS de hát azzal játszani elég egy f*s a fentebbi kettőhöz hasonlítva.
Ami még játékstílusban a skelemage-hez hasonlít azok a totemes buildek (néha megállsz szaladás közben és castolsz totemet=néha megállsz szaladás közben és castolsz csontikat). De most úgy nem tudnék olyat mondani ami überpöpec mind mapra mind bossra.

fred

(#37419) Lokids válasza Edge (#37415) üzenetére


Lokids
addikt

Nekem az a bajom, hogy az a map csak T11. Fogalmam sincs mit kell csinálni a másik 2 voidstonehoz. Mármint ok, hogy über elder meg über shaper. De a részek csak a simához engednek be. Überhez fogalmam sincs hogy jutok.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#37420) Edge válasza Lokids (#37419) üzenetére


Edge
veterán

Vmivel kevered mert a city square össz 2 db voidstoneal az atlason már t16.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#37421) Lokids válasza Edge (#37420) üzenetére


Lokids
addikt

Furcsa. Eddig 1 db sem esett T16. Pedig tényleg az.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#37422) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Én most próbálkozom újra a sanctummal, de még mindig nem fogott meg. Pedig most sikerült már két floort végigtolnom az RF karival, mindössze 300 resolve-val és a legelején kapott random relic-kel. Előnye, hogy nem vesztesz xp-t, ha bebukod. Hátránya, hogy egy jó builddel heistben, harvestben sem vesztesz, mert nem halsz meg és a hozam sokkal kiszámíthatóbb.

Kérdések:
- a "regenerate X% life during flask effect" flaska modot kitől lehet megszerezni?
- van olyan atlas passzív, amivel fractured cuccokra lehet hajtani?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37423) tibee77


tibee77
őstag

En egy honap utan most kezdtem el sanctumozni, vegre van ra egy jo karim es nagyon bejön. :C

A flask effect modot ugy tudom csak akkor kapod meg ha te unveileled a flaskat amit katharina dobhat csak a safehouseban.
Fractured cuccokra szerintem konkretan nem lehet ramenni. Persze ha minnel több mob van (rare) akkor nagyobb esellyel jön olyan szembe olyan ami kifos magabol egy nagx adagot.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#37424) TrollBalint válasza Har_melin (#37422) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az XP vesztés attól függ mi miatt halsz meg Sanctumban. Ha a resolve fogy el, akkor nem vesztesz XP-t, ha az életed, akkor viszont igen.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#37425) Har_melin válasza TrollBalint (#37424) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

köszi - szerencsére ezzel a karival annak igen minimális az esélye, hogy az életem fogyjon el.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37426) Har_melin válasza tibee77 (#37423) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszönöm, akkor még továbbre is nyomnom kell a betrayalt. Reméltem, hogy már lecserélhetem, bár közben rájötttem, hogy még a páncél és fegyver qualityt is be kellene szerezni.

csak kiváncsiságból, milyen builddel csinálod a sanctumot? Nem hinném, hogy indítok újat, de legalább megkeresném videón.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37427) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az egész közösség három buuilddel nyomja ezt a szart. Explosive arrow totem, poison srs és vagy valami trap/mine. Semmi értelme mással szenvedni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37428) tibee77 válasza Har_melin (#37426) üzenetére


tibee77
őstag

Majdnem igaza volt plazmanak, totemmel nyomom, csak nem ea hanem shockwave.Brutal jo ra, igaz mar marha sok penzt beleöltem.De ahogy hallottam neked esett a mirror a ligaban, szoval lenne ra penzed, hogy egy ilyen karit összedobj, megeri. ;)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#37429) Har_melin válasza tibee77 (#37428) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem játszom annyit, hogy belekezdjek egy újba. A mirror felét elköltöttem az elején az RF-re, most átspecceltem egy hete K2 módosított, tankosabb változatára még kb. egyy tízesért. Mivel nem azon kell törpölnöm, hogy melyik játékmódból tudok viszonylag kevés játékidővel (napi 5-6, max 10 map) pénzt csinálni, nem vonz a sanctum, aminek a jutalmait változatlanul öncélúnak érzem. (Kevesebbet szív velük az ember - de ha kihagyom, akkor egyáltalán nem szívok.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37430) Lokids válasza Plazmacucci (#37427) üzenetére


Lokids
addikt

Jah. Sok buildel nagyon szenvedős. Nem értem a készítők miért nem gondolnak soha a melee karikra. :( Hiába a kevesebb resolve vesztés, az, hogy egy kicsivel több hitet bír ki nem oszt nem szoroz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#37431) brunnehilde válasza Har_melin (#37429) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Valahogy igy vagyok vele én is, ez a játékstilus, ami kell a sanctumhoz, elég messze van tőlem. Viszont a mapozás olyan jól sikerült, hogy nekem az utóbbi pár liga legélvezetesebbje lett. Annyi monsta van a mapon, hogy kiakad a gyilkolás számláló. :DDD Dől a currency, meg az xp is. Sanctumból csak annyit fogok megcsinálni, hogy pár challenge meglegyen és viszlát.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37432) TrollBalint válasza Har_melin (#37422) üzenetére


TrollBalint
addikt

a craft brench-en, ha ráviszed egy veiled modra a kurzort, amit még nem találtál meg, akkor mutatja, hogy kitől milyen cuccot kell feloldani, hogy legyen esélyed megtalálni az adottat. Nem tudom Catarina-s cuccokra is működik-e, de szerintem kellene.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#37433) Har_melin válasza TrollBalint (#37432) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, azt tudtam, csak nem találtam, hogy ez mod vagy enchant. De közben már gyorsan lenyomtam Catarinát is és dobott veiles flaskát, szóval ez is kipipálva. (A single prefixes flaska generálására mondjuk elment vagy 150 alt, de végül ha nem is a legjobb változat, de összejött.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37434) Har_melin válasza brunnehilde (#37431) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azt láttam, egy előző kommentben, hogy te alvát tolod - sajnos én őt nagyon nem csípem. Most metamorph - expedition - harbinger - syndicate négyes van az atlaszon, a még hiányzó pontokat meg elkezdtem a felső map/currency/divcard strongboxra pakolni. Az elején megint hülye voltam és essence-et próbáltam farmolni a sisak craftoláshoz, de reménytelen. Az előző előtti ligában sem működött, most is úgy lvl90-ig egyetlen Insanity esett - időpocsékolás.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37435) brunnehilde válasza Har_melin (#37434) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Pedig elég jövedelmező. 3 alva mission (1templom) átlagban szerintem hoz olyan 80-90c-t. Locus+Apex 120c, Doryani 150c, kettő együtt meg közel 200c, és a sima Apexet is 25-30c-ért el lehet adni a challenge miatt. Atlas pontokkal meg szép kényelmesen teljesithető. Persze, ha valaki nem szereti...

Mondjuk most nehéz lenne olyat találni, ami hosszabb távon nem profitál szépen. Még a breacheket is buffolták. Harbinger, ami szerintem kihagyhatatlan. Fracturing orb minden egyes shardja 55-60c, de ontja magából az ancienteket is. Metát akarom még kipróbálni, kell valami, ami nem olyan "időigényes", mint pl alva, a harvest, vagy a harbinger.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37436) 0Li válasza brunnehilde (#37435) üzenetére


0Li
aktív tag

Én winged scarab farm-ot toltam egy ideig.
maponként:
1-4db 30c-s map esett a bossból
3-4db 20c-s winged scarab
2000-4000 lifeforce (ez ugye a map önköltségére elég)
+egyéb bubblegum currency-k.

Óránként olyan 5-10 div-et lehetett vele összekaparni.
Elkezdeni olyan 60 div volt a winged scarabos compass, amit utána el adtam kb ugyanannyiért. Jelenleg nem tudom mennyire jövedelmező.

(#37437) brunnehilde válasza 0Li (#37436) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Eladtad? Meguntad, vagy féltél a nerftől? :DDD Mert annál jobb (jövedelmezőbb) mapozós farm szerintem jelenleg nem nagyon van. :)

Közben tettem egy próbát a metával is, nagyon adja, maradok is ennél. :))

3 nap alatt mapozással lvl97-ről 99. Szerintem simán meglesz a 100 is még a héten. Aki lvl100as karaktert akar szólóban, annak ennél a ligánál jobb lehetősége nem nagyon lesz.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37438) Edge válasza brunnehilde (#37437) üzenetére


Edge
veterán

beast farm?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#37439) Lokids válasza brunnehilde (#37437) üzenetére


Lokids
addikt

Éspedig miaz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#37440) brunnehilde válasza Edge (#37438) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Nincs konkrétum. Én toltam Harvestet, Alvát, Harbingert, Metát, Breacht, nagyon jött az xp mindegyikkel. Fele annyi mapot kellett lenyomnom, mint eddig bármikor, szintlépéseknél.

Metánál meg ráadásul volt egy érdekesség is, két meta monsta megdobta a lvl18-as gemet majdnem lvl20-ra. Lestem, mint a moziban. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37441) brunnehilde válasza Edge (#37438) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Visszatérve a map drop panaszkodásra. Meglett a 4 voidstone, aztán sliccha javaslatára kiszedtem inkább a singular focust, és beraktam city mellé atoll és coves mapokat is. Teljesen felesleges a singular, bőven esik annyi ezekből, hogy mást ne is kelljen futnom. Azóta a 80 t16-ból lett 300 és jött kb 30 guardian map is. :)

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37442) Har_melin válasza brunnehilde (#37435) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ja, hogy nem futod le a templomot, hanem csak megcsinálod a szobákat és eladod a kész templomot? Erre nem gondoltam, látszik, hogy soha nem leszek pénzügyi tanácsadó.

Én általában azokat rakom ki, amire a buildhez szükségem van, hogy ne kelljen tradelnem vagy kuncsorognom. Amolyan fél-SSF módban játszom. Egyelőre még kellenek a catalystok, de a meta bossok amúgy is elég jövedelmezők és valóban, az XP-t is megdobják. Náluk jobban csak a Betrayal, ott ha két-három tagot sikerül egyszerre elkapni, akkor csörög a kassza.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37443) Péter86


Péter86
csendes tag

Sziasztok. Valaki tud mondani megbízható divért vehető 5 wayt szintezésre sima Sanctum ligába? Venni nem szeretek tárgyakat de van 7 divine-om fölösbe. Kissé már cikinek érzem, hogy 2000+ óra alatt nincs egy darab level 100 karim se. Köszönöm

(#37444) freddirty válasza brunnehilde (#37437) üzenetére


freddirty
senior tag

Bizony, a pack size mókolás jobban elérhetővé tette a lvl100-at soloban. Nem feltétlen kell már rota, másokkal együtt mapozni egy packban maradni. Nekem standardon az a tapasztalat, hogy olyan 80% körüli pack size-al egy toxic sewers ~0.5%. Tehát 200 mapot kell lefutni minimum. Meg is lett egy ascandanttal, két halállal (kék harvest monstákat nem bántjuk, illetve strongboxot sem nyitunk mert ezek oneshottolnak simán). Ha valaki csak a mapot futja és régi ligacontentet nem tol akkor gyorsabb a map - akár 1 perc is lehet gyors mapozó karival - de akkor kevesebb is az xp meg nincs loot. De korrektül kell a karihoz igazítani a mapok alchemyzését.

fred

(#37445) Har_melin válasza brunnehilde (#37437) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Apropó meta: nem volt annál valami szervcsere lehetőség régebben? Van vagy húsz agy de egyetlen máj se.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37446) dante3 válasza Har_melin (#37445) üzenetére


dante3
addikt

Volt vendornál random szerv trade, 3-ért kaptál egyet!! Nem tudom, hogy működik-e még.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#37447) Plazmacucci válasza dante3 (#37446) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Működik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37448) Har_melin válasza dante3 (#37446) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Aha, akkor ez rémlett. Ha jól látom, akkor annyira nem random, beraksz három félét és a maradék kettőből esik majd az egyik, ez így valamennyire azért irányítható.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#37449) brunnehilde válasza Har_melin (#37442) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Amennyi kell a challengehez, azt lefutom, de a locus és a doryani komoly érték, azt értelemszerűen rakom ki tradebe. :P Van csere lehetőség, 3:1-ben vendornál, de nem javaslom, ritkán élek vele, mert tapasztalat, hogy 1-2 nap után megfordul a dolog. Olyan mapokat kell futni, ahol van legalább 2 boss (city, coves, strand stb.), akkor lehet logisztikázni a szervekkel.

Péter86: 5wayt egy darabig ne emlegessetek nekem. :DDD Iron jóvoltából ingyen bemehettem egyre, a fejemet akarták venni, mert vagy fél perc volt, mire beálltam a többiekhez. Annyira megdöglött a játék nálam, hogy volt vagy 2 fps-em. :D Szóval csak óvatosan ezekkel. Viszont az xp tényleg brutális.

freddirty: Gondolom a growing hordesra (is) gondolsz, eléggé felkapott most. :) Érdekesnek érdekes, de én pl nem találtam olyan extrém jónak. Beraksz 4 winged scarabot, amik adnak 60%-al több monstát. Oké, de cserébe a scarab nem ad semmit. Ha berakok helyettük egy winged ambusht (9 strongbox), winged harbingert (7 harbi), winged abysst (3 abyss 100%-al több monstával), meg mondjuk egy winged breacht (5 extra breach), akkor mennyiségileg szerintem még jobban is járunk. ;] A többi "tömegnövelő" meg alap, searingnél, harvestnél, mind ki voltak/vannak rakva atlason. 99-en vagyok, előző ligákban egy megpakolt rare map adott olyan 0,25%-ot. Most, mondjuk egy city vagy coves, rusted scarabokkal is (meta, harbi, ambush) ad legalább 0,5%-ot.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#37450) 0Li válasza brunnehilde (#37437) üzenetére


0Li
aktív tag

Meguntam, ahogy a buildeket is. Már vagy a 8-9. buildem van a ligában.
Jelenleg Tornado Shot+Original Sin-el játszok. Ennyi dps-em még egyik karakterrel se volt, de gyanús, hogy ezt is hamar megunom. Sajnos POB nem tud mit kezdeni az egész összeállítással, így nehéz megmondani mennyi az annyi, de uberek csak pár hit erejéig élnek :U

Egyébként a legjövedelmezőbbnek számomra pont a folyamatos buildelés viszonyult. Átlagban 1,5x annyiért mennek el a dolgok mire megunom, mint amikor megvettem. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.