Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25702) Partz válasza janos666 (#25679) üzenetére


Partz
senior tag

Nem tudom, az viszont szemet szúrt itt többször szóba került, hogy sdr tartalomnál, bizonyos fényerő alatt nem használják a fehér sub-pixelt az oled tv-k. Több külföldi fórumon néztem erről macro fotókat és szinte minden esetben van valamennyi fehér rásegítés. Sony oled tv-k ilyen szempontból jobbak valamivel, mert igaz valamivel alacsonyabb a csúcs fénysűrűség, viszont jobban visszafogják a fehér sub-pixelt, ergo szaturáltabbak a színek. Idén már az LG is tervezett a 9-es szériában ilyen állítható léptéket hdr tartalmakhoz, de az új beszámolók szintén azt erősítik, hogy még a legalacsonyabb beállítás mellett se lehet teljesen kilőni a fehér rásegítést. Ebben a témában kíváncsi lennék mérésekre, macro-fotókra mi a teljes igazság.

A Samsung rgb megoldását én is ezért várom, ehhez jön még a nagyobb színtér, fénysűrűség. Arra viszont kíváncsi leszek a kék fényt, hogy szűrik majd ki teljesen, mert a Nanosys szerint a vörös-zöld quantum-dot színszűrőknek van egy olyan 1-2% körüli kék fény áteresztése.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.