Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) t72killer válasza Peethy (#10450) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

D7000-rel nyomom. Hétvégére kerül fel először a vázra a 14-es, úgyhogy még nem tudok konkrétumokat mondani. Az AF hiánya f/4-től elvileg nem probléma, kb 3m-től végtelenig lehet éles a cucc...
A 85k baráti, ha chippelt verzióról van szó (d90-nek is kell, ha jól tudom).
FX-en már sajna elég csúnyán vignettál és torzít:( igaz, nem tomm, van-e jobb 14-es obi fx-re...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10452) HwAdokVeszek válasza gab.m (#10440) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

A Tokina 11-16 f2.8 az jó, már szemezgettem vele.
A Tamron 28-75 2.8 azért indul nálam hátrébbról mint a Sigma 17-70, mert nincs benne stabilizátor, és az fontos lenne nekem ehez az obihoz.

(#10453) rumos14 válasza HwAdokVeszek (#10424) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha ez lesz a tartományban az egyetlen obid, akkor talán inkább a Sigma.
ha van/lesz mellette valami fényerős fixed, pl 35/1.8, 50/1.8, akkor szerintem a Nikon.

(#10454) rumos14 válasza role_of_72 (#10430) üzenetére


rumos14
nagyúr

kb 2 hét de ha szépen megkéred őket, el lehet azt játszani h fix időpontot kérsz a javításra amikor beviszed a géped + az obit és akkor másnap elhozhatod.
nekem ezzel az obival az a tapasztalatom hogy az AF sosem lesz teljesen megbízható, de mondom, én a HSM nélküli Sony végű változatot próbáltam. megjegyzem, élőképbe belenagyítós módszerrel nagyon könnyű a manuál fókusz használata, ilyen ultra nagylátóval jellemzően nem gyors akciót fotóz az ember és amúgy is óriási a mélységélesség.

(#10455) HwAdokVeszek válasza rumos14 (#10453) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Gondolkozok 50/1.8-on mert az egyeltalán nem drága.

A fókuszhibát az hogy javítják?
A gépen kell állítani, vagy az objektíven?

Tudom vannak olyan vázak amin lehet ezt korrigálni, sajnos az enyém nem olyan.

De ha a gépen állítanak mondjuk egy bizonyos objektívre akkor gondolom ami hibátlanul működött az lesz "elcsúszva".

De lehet én gondolom rosszul :)

(#10456) rumos14 válasza HwAdokVeszek (#10455) üzenetére


rumos14
nagyúr

az objektívet állítják.
sztem a 35/1.8 jobb választás általános célra.

(#10457) kemalboy01


kemalboy01
tag

Milyen objektívet ajánlotok Nikon d3100 mellé? 18-105 VR jó választás?(abszolút kezdő vagyok még(esetleh elég lenne a 18-55 VR?) Milyen főbb külömbségek vannak köztük?

[ Szerkesztve ]

(#10458) Peetry válasza kemalboy01 (#10457) üzenetére


Peetry
senior tag

a 18-105 tökéletes választás kezdésnek. a fő különbség meglepő módon a 55 vs 105 végállás.

(#10459) kemalboy01 válasza Peetry (#10458) üzenetére


kemalboy01
tag

és ez bövebben mit takar? képminőségben van szerepe?

(#10460) t72killer válasza Peetry (#10458) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+elvileg a 18-105 jobb minőségű.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10461) Peetry válasza kemalboy01 (#10459) üzenetére


Peetry
senior tag

ööö, ne vedd baszogatásnak
lehet gépvásárlás előtt nem ártana tisztázni néhány fogalmat és képbe kerülni a fényképezőgépek és objektívek tulajdonságaival.
18-55 meg 18-105 a gyujtótávolsága az obinak amit átfog, de feltételezem ez most így nem sokat mond. olvass pár alap cikket.

(#10462) Peetry válasza t72killer (#10460) üzenetére


Peetry
senior tag

igen, de azt azért nem írtam mert tudtommal nem olyan a nagy különbség a 18-55 is jó minőségű kitobi. A kettő között nem a minőség szerintem ami a 105-ös felé billenti a mérleget hanem a használhatóság. bár nem vagyok nikonos, és annyira nem ismerem egyiket se :)

(#10463) role_of_72 válasza rumos14 (#10454) üzenetére


role_of_72
tag

Igen, beszéltem ma C. Kft-vel, egy/másfél hetet mondtak javításnak, ami ugye könnyen lehet két-három hét is.. De fix időpontban állapodtunk meg, így ma bevittük az obit (vázzal együtt), hétfőn megyek érte. A diagnózis szerint frontfókusz, de nem a legdurvább fajtából, remélem meg tudják csinálni..
Akit esetleg foglalkoztat, jelenleg 12k egy objektív (szoftveres) kalibrálása náluk.

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#10464) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Apropó Camera kft :B Lehet már mindenki tudja és látta de én most néztem egy Tamron árlistát az oldalukon és ott ez a szöveg szerepel "2012 április 1-től 5 év garanciát biztosítunk!!!"

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#10465) aleister válasza JohnyBlue (#10464) üzenetére


aleister
veterán

Na végre! Utolérték az amcsi szintet...bár ott lehet, hogy 6 év gari van rájuk.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10466) aleister válasza t72killer (#10444) üzenetére


aleister
veterán

Hát bazz, közvetlenül (nem ebayen át) megkeresve őket csesztek kis hazánkba postázni. :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10467) TayRol válasza aleister (#10465) üzenetére


TayRol
veterán

azon az 1-en már nem mulik. örülünk az 5-nek.

(#10468) aleister válasza TayRol (#10467) üzenetére


aleister
veterán

Perszehogy! :)

szerk: offba raktam

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10469) t72killer válasza aleister (#10466) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Irány az ebay akkor... Ott alkalmasint az árból is lehet alkudni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10470) forceberg válasza HwAdokVeszek (#10431) üzenetére


forceberg
veterán

Majd egyszer egy keresőn át belenézel egy 10mm-esbe, aztán a 14-esbe, és rájössz, hogy nem egy fix 14-es kell Neked!
A 10-20-at nem kéne elásni, vagy a 11-16-ot sem egy fix 14-es ellenében.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10471) t72killer válasza forceberg (#10470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem volt, és nem használtam túl gyakran 10mm-en. 12-14mm-be még a Notre Dame is belefért kb 20 lépés távolságból...

Ha meg absz minden kell, akkor halszem. Még nem csináltam, de ki fogom próbálni, milyen eredménnyel lehet szoftveresen "kiegyenesíteni" a halszemes képet. (amúgy tájfüggő, van tájképem, amin egyáltalán nem zavaró a hal-perspektíva)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10472) Degeczi válasza t72killer (#10471) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem a kiegyenesítésnek nincs sok értelme, akkor már tényleg inkább egy hagyományos ultranagylátó

a halszem pedig vagy a játék kedvéért korrigálatlanul, vagy néhány képből összerakható gömbpanorámához

(#10473) BiriBum válasza Degeczi (#10472) üzenetére


BiriBum
őstag

a halszem pedig vagy a játék kedvéért korrigálatlanul, vagy néhány képből összerakható gömbpanorámához

Teljesen igaz, a halszem a legnagyobb pénzkidobás szvsz.

(#10474) t72killer válasza BiriBum (#10473) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem nem dobtam ki azt a 200€-t:

(8mm-es walimex halszem, egy picit eltoltam a fókuszt)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10475) .DLL


.DLL
veterán

Videózni is tök jó vele, extrémsportot pl., viszont erre a célra nem egy DSLR objektívet vennék, hanem egy komplett GoPro kamerát.

(P.H.)

(#10476) Peethy válasza BiriBum (#10473) üzenetére


Peethy
őstag

Teljesen igaz, a halszem a legnagyobb pénzkidobás szvsz.

Abban az esetben, ha nem valamilyen specifikus célra veszik, akkor igen. Elég sokat olvasni külföldi fórumokon is, hogy 1-2 hónapig jó móka, de utána megunja az ember és eladja, vagy nem használja.

[ Szerkesztve ]

(#10477) BiriBum válasza Peethy (#10476) üzenetére


BiriBum
őstag

Abban az esetben, ha nem valamilyen specifikus célra veszik, akkor igen.

Pontosan így van.

(#10478) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Itt Svédországban például az ingatlanközvetítők használnak halszemet és mikor megnézünk egy fotók alapján tágasnak tűnő lakást vagy házat mindig csak lesek, hogy hát de ez egérlakosztály :)

Bazsy

(#10479) kemalboy01


kemalboy01
tag

d5100-hoz melyik obi jobb választás?
-TAMRON AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di II XR LD
-18-105VR

általános célra:család,bulik,porté,tájak,makró,csoportképek....

(#10480) Peetry válasza kemalboy01 (#10479) üzenetére


Peetry
senior tag

egyértelműen 18-105 .

(#10481) Throme válasza kemalboy01 (#10479) üzenetére


Throme
veterán

Ha egyáltalán nem akarsz cserélgetni a jövőben obit, akkor ultrazoom, de - szvsz - nem az a tami amit írtál.
Ha van elég zséd, akkor nikkor 18-200 VR II
Ha nincs annyi, akkor a tamron 18-270 VC (második kiadás) obinak érdemes utána nézni.
(Nem néztem meg, de lehet a fenti kettő egy árban van, akkor is ezeket venném, legfeljebb még x hónapot gyűjtögetnék)

Amennyiben cserélgetés nem probléma, akkor inkább 18-105VR - ahogy Peetry is írta - és később jöhet a többi cél obi, témától függően.

[ Szerkesztve ]

(#10482) BiriBum válasza Throme (#10481) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha nincs annyi, akkor a tamron 18-270 VC (második kiadás) obinak érdemes utána nézni.

Ez ráadásul optikailag jobb is.

(#10483) Peetry válasza Throme (#10481) üzenetére


Peetry
senior tag

ahány helyzetben a 105 rövid, azért szerintem nem érdemes ultrazoomot venni. Nagyon irigylem a nikonosokat ezért az obiért. azért teljesen más ez alapobinak mint egy 18-55 vagy 17-70.

(#10484) esox


esox
senior tag

Sziasztok,
CANON EF 50mm f/1.8 II obi-t érdemes venni, annak ellenére, hogy milyen kis gyenge konstrukció (összeszerlését illetően). Sokat olvastam róla, hogy bár gagyika az összeszerelés, de a képe, főleg f2.2től csodás. Sokan írják, hogy árához képest nagyon megéri, könnyű és portrézni is nagyon jó, főleg kezdő dslr-es számára (mint mondjuk én is). Egy 15-85 és egy 55--250 mellé venném. 31ért van tripontban.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10485) copass válasza esox (#10484) üzenetére


copass
veterán

plasztikfantasztik? :) első obim amit vettem, brutál fényerő, autofókusz borzadály hangos és pontatlan, de a képe az büntet. nagyon ritkán veszem le.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10486) flash-


flash-
veterán

ha valaki csinált fotókat nikon 35mm 1.8 g vel akkor megnézném a képeket!
nagyon kíváncsi vagyok milyen a rajzolata,mennyire éles,stb...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10487) adm válasza flash- (#10486) üzenetére


adm
őstag

-> flicker.com? ;)

16core - 32thread - 64gb

(#10488) Throme válasza BiriBum (#10482) üzenetére


Throme
veterán

Hát ezt nem tudom, de a 18 - 200 VR II-re gondoltál?
Azt hallottam/olvastam, hogy a VR I-esnél jobb lett a VR II-es verzió.
Egyszer szívesen kipróbálnék ilyen ultrazoomokat, hogy 'hobbis szemmel" mekkora az a bizonyos kompromisszum, amit mindig is megemlítenek, ha ultrazoom kerül szóba...

Peetry: Már nem is tudom melyik fórumon vetődött fel, nem is olyan rég, hogy helyzet/lehetőség kérdése melyik jobb választás, egy ultrazoom, vagy nagy átfogás több obival. Egy családos embert ha megkérdezel, lehet a többsége bevállalná azokat a kompromisszumokat amennyivel rosszabb az ultrazoom, szemben a rengeteg cucc és család mellett az obicserés bűvészkedést.
Szerintem ettől függ majd, hogy a kérdező mit választ majd.

A 18-105 volt az egyik ok amiért a nikont választottam :).
De ha lesz family akkor a fentiek nálam is életbe lépnek (léphetnek) majd...

(#10489) Degeczi válasza Throme (#10488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nincs Nikon 18-200 VR I: a régi típus is "VR II"

mindenesetre elvileg nincs más különbség az új változaton, mint a fölösleges lock kapcsoló, és talán változtatott bevonat a frontlencsén

(#10490) Throme válasza Degeczi (#10489) üzenetére


Throme
veterán

hopsz, kösz!
Engem megtévesztett hogy a nevében nincs ott a "II", de ettől még VR II (pl itt is [link])...

(#10491) fireproof


fireproof
őstag

Üdv srácok. SIGMA Nikon 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro(Motorized) objektívvel van avalakinek tapasztalata? Lehet hogy beneveznék egyre. (Nikon D3000-re lenne 18-105. mellé)

(#10492) esox válasza copass (#10485) üzenetére


esox
senior tag

köszi, azt hiszem beszerzek egyet én is akkor

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10493) copass válasza esox (#10492) üzenetére


copass
veterán

fototipp.hu
itt is dícsérik rendesen. jó vétel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10494) Peetry válasza fireproof (#10491) üzenetére


Peetry
senior tag

nikon verziót nem ismerem, de canonban inkább a Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC -t javasolják. Igaz hogy többe kerül, de megéri még egy kicsit spórolni.

(#10495) Peetry válasza copass (#10493) üzenetére


Peetry
senior tag

"Pénz szûkében is erõsen ajánlott beszerezni egyet. (Sõt, tekintettel építési minõségére 2-t. )" <-- lefordultam a székről :))

[ Szerkesztve ]

(#10496) .DLL


.DLL
veterán

Nekem másfél éve van meg az 50/1.8 II, koppant már kövön is, meg nemnagyon törődök vele és mégis semmi baja. Szóval ha valaki vigyáz rá, akkor sokáig társa lehet.

(P.H.)

(#10497) fireproof


fireproof
őstag

(delete)

[ Szerkesztve ]

(#10498) gorgo


gorgo
őstag

Sziasztok!

Van egy Canon nFD50mm/f1.2 obim, jó kis manuális üveg. Vettem utóbb hozzá egy 25-ös makró közgyűrűt. Namármost a közgyűrű teljesen megszopat: az objektíven van egy gyűrű, (Open - Lock) állásokkal, open állásban lehet rekeszelni, Lock állásban teljesen kinyitja és elveszi a rekeszelés lehetőségét (fix1.2 rekeszen marad).

Ha felteszem a közgyűrűt, akkor azon valami tetves kis kallantyú, vagy akármi bisz-basz ugyan ezt a hatást éri el: lock állásba helyezi és fix 1.2 rekeszen tartja az obit, és nem lehet vele rekeszelni. f1.2 pedig nem igazán lehet makrózni... Eredeti Canon közgyűrű...

Találkozott már valaki hasonló problémával? Nagyon jól jönne a segítség! THX!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10499) esox válasza .DLL (#10496) üzenetére


esox
senior tag

rendeltem, de jeleneleg sehol nincs, Legalábbis a 24-25ezres nettós helyeken... mind1 várok rá, annyira nem hajt a tatár

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10500) forceberg válasza Throme (#10488) üzenetére


forceberg
veterán

Szombaton egész nap a táskámban pihent egy 18-200VR :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.