Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) forceberg válasza TayRol (#10545) üzenetére


forceberg
veterán

18-50/2,8-am van, de nem is tudom, hogy kell-e egyáltalán a 18-200VR mellé?
...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10552) TBMC válasza Darko (#10549) üzenetére


TBMC
addikt

hat 50mmen nyilvan sokkal szebb a fix 1.8 , hisz ugye azert az csak 1 fix obi - kirajzolast illetve melysegelesseget tekintve. viszont sokkal elokelobb, hisz egy zoom obirol beszelunk.
ezt igazabol osszehasonlitgatni nincs sok ertelme, hisz a fix 50 nyilvan szebb / jobb ertekeket fog produkalni mint egy zoom obi (ebben a kategoriaban); kovetkezteteskepp: merlegelned kell, mi a fontosabb, s mit, hogyan 'rangsorolsz'

:R

markbellus.hu 

(#10553) TayRol válasza forceberg (#10551) üzenetére


TayRol
veterán

ha megválnál tőle, szólj.

fix 2.8-as üveget akarok, és azon gondolkoztam hogy nem kell az 50 feletti tartomány. lefele 20 alatt van masik, szoval 17-50-18-50/2.8 lesz helyette.

(#10554) Wolfeee


Wolfeee
tag

Sziasztok Tamron 17-50 f2.8-at használ valaki Nikonon? 28-75 f2.8am van azzal nagyon meg vagyok ellégedve. A "kistesóról" mik a tapasztalatok?

(#10555) aleister


aleister
veterán

Én igen. Elég nagy mostanában feléjük az érdeklődés. :)
Jó kis üvegek. Szép éles képet lehet velük produkálni. Ár/értékben szerintem a legjobb választás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10556) forceberg válasza aleister (#10555) üzenetére


forceberg
veterán

BIM-es vagy vázhajtásos van Neked?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10557) t72killer válasza Wolfeee (#10554) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem most bejáratós a 17-50-es tami. A CA nem jön be és érdekes módon kültéren gyengébb a felbontása, mint a 18-105-ös nikkornak (5/35-re állítva mind2 obi). Szobában viszont a tamrom győz. Gondolom az eltérő témaszín és a CA eredménye.

Ja, d7k-n használom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10558) Wolfeee válasza t72killer (#10557) üzenetére


Wolfeee
tag

Őszintén szólva a Nikon ilyen átfogású üvegéhez képes ez sokkal olcsóbb.... Vajon annyival olcsóbb amennyival rosszabb?

(#10559) Peethy válasza Wolfeee (#10558) üzenetére


Peethy
őstag

Igen. Ha Nikont veszel, akkor pedig majdnem biztos, hogy nem lesz fókuszproblémád, stb. De ha valakinek nincs pénze rá, akkor szerintem nincs értelme feltenni a kérdést, hogy melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10560) Wolfeee válasza Peethy (#10559) üzenetére


Wolfeee
tag

Tudom, hogy melyik a jobb. A kérdésem az volt, hogy a nagy árrés egyenlő e a minőségbeli különbséggel

(#10561) Peethy válasza Wolfeee (#10560) üzenetére


Peethy
őstag

A válasz pedig az első szó a hsz-emben: Igen :) Feltéve ha a 17-55-re gondolsz. Abban van egy elég gyors fókuszmotor, az átfogása nagyobb, kevésbé torzít, a Tamronnak továbbá van egy igen fura sárga színvilága, engem speciel zavart, sötétben nehezen talált fókuszt, és a mechanikai felépítése is elég műanyag. Mindemellett ha jó darabot fog ki az ember, amatőr felhasználásra nagyszerű tud lenni, hiszen nem kell kiadni vagyonokat, hogy mégis láthatóan jobb minőségű képeket készítsünk.

[ Szerkesztve ]

(#10562) TayRol válasza Wolfeee (#10554) üzenetére


TayRol
veterán

na, ez engem is érdekel, pont egy ilyen 17-50 is a kiszemeltek között van.

ha valaki eladná pls. szóljon!!

(#10563) Wolfeee válasza Peethy (#10561) üzenetére


Wolfeee
tag

Akkor félreértettelek. Isten igazából amatőr felhasználó vagyok. Tamron 28-75 mellé kellene valami nagyobb látószög jó fényerővel. Mivel az említett 28-75ös szépen muzsikál ezért gondoltam a másikra. De nem zárkózom el más márkától. Ha van tipp akkor várom szívesen :)

(#10564) Darko válasza Peetry (#10550) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi ez jó kis teszt!
:R

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#10565) zolka78 válasza Wolfeee (#10563) üzenetére


zolka78
senior tag

Én nem váltanék 28-75 tamiról a 17-50-re, vagy esetleg mellé. Lehet sokkal jobban fog jönni az a +25mm, mint az elejére a nagylátószög, de ezt te tudod. Jobb lenne inkább egy 8-10 vagy akár egy 12mm-ről induló obi beszerzése, és akkor egy egészen jó tartományod van lefedve 2 obival. Egyébként nekem is tami.17-50 van csak canonon, és ár/érték arányban az egyik legjobb választás.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10566) Peetry válasza zolka78 (#10565) üzenetére


Peetry
senior tag

ez azért nem igaz mert a 50-es végből vághatsz 75-ös látószöget, de fordítva nem igaz.

(#10567) esox


esox
senior tag

off- de egy pillantást megér.
A rare fisheye Nikkor 6mm f/2.8 lens, which offers the "world's most extreme wide-angle" and is worth £100,000, has gone on sale at Gray's of Westminster in London.

Hogy témánál maradjak: több mint egy hete rendeletem 50mm f/1.8-at, még mindig nem jött meg a triponthoz. :( Valakinek van tapasztalata velük? Lemondható a rendelés ennyi várakozás után? Máshol már rég megjött volna.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10568) Wolfeee válasza zolka78 (#10565) üzenetére


Wolfeee
tag

nem helyette hanem mellé szeretném leváltva az 50es fixemet

(#10569) aleister válasza forceberg (#10556) üzenetére


aleister
veterán

Nekem az obiban van a fókuszmotor. Nem is tudtam, hogy van olyan, amit a váz hajt meg.
Legjobb tudomásom szerint az alap Tami 17-50 után jött a VC-vel ellátott 2. kiadás, de ez utóbbi rosszabb optikai jellemzőkkel rendelkezik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10570) Monya78 válasza esox (#10567) üzenetére


Monya78
veterán

Minden fotós cuccomat, web vásárlással vettem. Érdemes figyelni hogy az adott termék raktáron van, vagy csak rendelni tudják.

Ha van raktáron 1-2nap múlva nálad van.

Magát ezt a Tripont-ot nem ismerem, de ahogy belenéztem az árlistájába, van ezektől olcsóbb is. Én legtöbbször a 220v.hu -ról vagy az optiform.hu -ról rendelek

Míg nem adják át a csomagot a futárnak, szerintem bármikor elállhatsz a vásárlástól.

(#10571) forceberg válasza zolka78 (#10565) üzenetére


forceberg
veterán

Milyen jó is az, mikor a 28-ba ez-az nem fér bele...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10572) Peethy válasza forceberg (#10571) üzenetére


Peethy
őstag

Pontosan. Nekem is volt 28-ról induló obim, alá nagyon hiányzott valami. Egyébként szerintem mellé ne vegyen semmiféleképpen 17-50-et azért a 11mm-ért... akkor már vagy ultranagylátó, vagy egy sima kitobjektív is bőven jó.

(#10573) HwAdokVeszek válasza Wolfeee (#10568) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Én múlthéten rendeltem, de sehol nem volt raktáron.
Eléggé hiány van ebből az obiból mindenhol.
Nekem holnap fogják hozni, és múlt hét elején rendeltem (digitcam).
Mondjuk engem hívtak hogy nem tudják előreláthatólag mikor lesz.
De ma megint hívtak hogy holnap tudják hozni szóval örülök :))

Az árak is módosulni fognak felfelé sajnos.
Ezt több üzlet is mondta nekem telefonba.

(#10574) Peethy válasza HwAdokVeszek (#10573) üzenetére


Peethy
őstag

Majd jól ellenőrizd le és a ha gond van vele, vidd vissza garanciába. A készlethiányban az is probléma, hogy ha gond van vele, nem tudják rögtön cserélni.

(#10575) gab.m


gab.m
senior tag

Nekem sikerült egyet vennem az Artworkben pár hete még 55ezerért. Írtam nekik reggel, hogy délután mennék érte, és rögtön félre is rakták. Két nappal később már 60ért volt az oldalukon. Nagy mázlival vettem mondjuk az 55-200at is a Focuscameránál 50e forintért, sehol máshol nem láttam se azelőtt se utána ennyiért, most meg már 70 körül írják ezt az obit vagy többért...

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10576) HwAdokVeszek válasza Peethy (#10574) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Remélem nem lesz semmi baja.
Álltalába mit szokás megnézni?

(#10577) Peethy válasza HwAdokVeszek (#10576) üzenetére


Peethy
őstag

Fókuszálás pontossága.

(#10578) HwAdokVeszek válasza Peethy (#10577) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nikkor objektívekre is jellemző a fókuszhiba?

(#10579) Peethy válasza HwAdokVeszek (#10578) üzenetére


Peethy
őstag

Van rá esély, de jóval kevesebb. Fórumon a 16-85-tel kapcsolatban merült fel többeknél is.

(#10580) zolka78 válasza Peetry (#10566) üzenetére


zolka78
senior tag

Csak egy saját ésszerű vélemény volt. Ha van egy 28-75 közti tartományod, amit ráadásul egy jó obi tesz ki, akkor felesleges a 17-50 mellé, és még vágni sem kell. Ha már mindenképp kell egy másik obi mellé mert szűk az alja, akkor ultra nagylátó az ami mindenképpen hasznos lehet. Tokina 11-16, Sigma 10-20 stb. És egy egészen jó tartomány van lefedve. Szerintem teljes egészében igaz az állításom, képszerkesztésről és feldolgozásról még csak szó sincs.

(#10571) forceberg Lásd fentebb. Nem azt tanácsoltam neki, hogy nem kell semmi a 28mm alá, hanem ha mellé kell, akkor a 17-50 nem a legjobb döntés. Ha ez kell neki, akkor ne mellé hanem helyette. Ez az én véleményem.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10581) forceberg válasza zolka78 (#10580) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem is volt 28-75-öm, a tetű fókuszán kívül csak annyi bajom volt vele, hogy jónéhány helyzetben fel kellett volna tennem egy-két képért a 10-20-at... Nem tettem fel. A 18-as kezdő jó lett volna.
Most, hogy van egy 18-50/2,8-am + 18-200VR-em is, egyik lehet, hogy felesleges, de még nem tudom, hogy melyik, mert mindkettő jó, igaz másként.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10582) TayRol válasza forceberg (#10581) üzenetére


TayRol
veterán

az a 18-50-es esetleg landolhatna nálam. :))

(#10583) fulton


fulton
addikt

Mit gondoltok, van egy 15-85mm obim, és mellette egy 85mm.

Érdemes lenne egy 50mm 1,8 obit hozzá szerezni? néha szűknek érzem a 85-öst. De vajon a 15-85-nak van olyan képe 50mm-en mint a Fix 50mm(1,8)- asnak?. Azt hallottam az 1,8 as változatnál elég nagy a minőségbeli szórás, vélemény?

(#10584) zolka78 válasza forceberg (#10581) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem mindkét tamimnak tetű a fókusza, de le....rom :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10585) forceberg válasza zolka78 (#10584) üzenetére


forceberg
veterán

Ha embereket akarsz fotózni, akkor sajnos nem mindegy, hogy elkészül-e a kép vagy nem?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10586) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azon gondolkodom hogy a Nikon 35 1.8 as obi baba fotózásra mennyire adna torz képet?
vagy nem vészes?
és mondjuk portréfotó esetén előny lehet e a 35mm abban az esetben ha a portréalanyom kicsit telt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10587) spanyoll válasza flash- (#10586) üzenetére


spanyoll
addikt

Annyira nem torzít vészesen, na meg aztán van lencsekorrekció LR-ben. Az megint más kérdés, hogy kit mennyire zavar a torzítás, én személy szerint keveslem, ha tehetném halszemmel portréznék, bár ez személyes perverzió :DDD

A telt modell meg nem lesz tőle sajnos 50kg, max PS-el tudsz ezen dolgozni, de szerintem ne tedd. Készíts olyan képet, amin szépnek vagy legalábbis szebbnek találja magát, szoftveres "fogyasztás" nélkül is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10588) flash- válasza spanyoll (#10587) üzenetére


flash-
veterán

én torzításnál a gyújtótávolsággal járó perspektiva torzitásra gondoltam.
ezt LR al lehet korrigálni?te is erre gondoltál?
Különben (de lehet hogy ez az én véleményem) sokkal izgalmasabbak a 35mm el készült portrék számomra,mint a 85 el..talán kicsit olyan "vagányabbak"nem annyira szokványosak.
de lehet hogy ez csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10589) spanyoll válasza flash- (#10588) üzenetére


spanyoll
addikt

Arra gondoltam én is. Van egy pici hordótorzítása, de nem vészes szerintem.
És igen. Lehet, hogy azért, mert nekem ez van, de ezt az obit nagyon sokra tartom (mint ahogy azt páran olvashatják nap mint nap :D )
Portrézás szempontjából azért szeretem, mert megadja azt a kontaktot a portréalannyal, ami egy 85nél nincs meg. Közel kell menni biza. Márpedig csak akkor fér bele a portréalany képébe objektív dugása, ha egy kis rögtönzött haveri viszony kialakul. Eldumálgattatok már, megittatok egy kávét, vagy csak nem úgy tekint rád mint egy fotóbuzira.
Nade ez is csak egy vélemény :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10590) forceberg válasza spanyoll (#10589) üzenetére


forceberg
veterán

Nem ártana egy két szakirodalmat átnézned, mielőtt baromságokat hordasz össze.
A hordótorzítás az optikai hiba, nem a halszemektől megszokott kép.

A kérdező kérdésére válaszolva, max. egész alakos képekhez ajánlanám a 35-öst, arcportrékhoz inkább 85 vagy afölöttit, de minimum egy 50-est croppos vázon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10591) spanyoll válasza forceberg (#10590) üzenetére


spanyoll
addikt

Bocsánat MESTER, hogy rosszat írtam. Párnatorzításra gondoltam. És igen, optikai hiba, ami a gyutávból is meg az obi felépítéséből is adódik. De kérlek taníts, ha tévedek, hogy ne hordjak össze baromságokat ...
Btw semmiféle halszemről nem beszéltem. Arról beszéltem, hogy nekem az kéne, nem hogy annak van, de nem érzem úgy, hogy bármivel is rászolgáltam, hogy ilyen fölényesen beszélj...Se ellened irányulóan nem írtam semmit sem amúgy.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10592) forceberg válasza spanyoll (#10591) üzenetére


forceberg
veterán

Sry, ha kicsit keményen fogalmaztam! Úgy tűnt, hogy a halszemek "hordó" jellegű képeire gondolsz.
Ezt erősíti, hogy a lencsekorrekciót hozod fel, ami nem a látószögből adódó arctorzulást "javítja", hanem az optika hibáját. A gyútávból milyen optikai hiba adódik?

A gyútáv "arcformáló" hatására példa:
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10593) flash- válasza forceberg (#10590) üzenetére


flash-
veterán

nekem a 35 ös más miatt kell,csak kíváncsi vagyok portré szempontból mit lehet belőle kihozni

portrézni majd a 18-105 ös obimmal akarok,bár beltéren ügyeskedni kéne hogy legyen elég fény.
Most ezen töröm a fejem hogy állitsam be az asszonyt hogy jó legyen a portréfotó...

király ez a tesztsorozat...
ez a 350,230 már a ló túlsó oldala:)
olyanok mint a kozmetikai reklámképek,túl mű hatást kelt..
talán a 100mm a legjobb

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10594) Peethy


Peethy
őstag

Mennyiért lehet eladni egy jó állapotú Sigma 50-500-at a használtpiacon? Az első verzió, OS és RF nélküli.

(#10595) Monya78 válasza fulton (#10583) üzenetére


Monya78
veterán

50mm 1.8 fix F3,5 - 4.0-ás rekeszen már elveri a 15-85 50mm részét ami F5.0-ával indul.

Ha csak statikus témát fotózol és ki tudod használni a stabilizátort, plusz nem számít a mélységélesség akkor nem érdemes venni külön egy fix 50mm f1.8-ast

Ha mozoghat a célpont, ráadásul ki mélységélességet szeretnél akkor érdemes megvenni a 50mm fixet. Az a 30eFt a tükrösök világában nem sok.

Minőségbeli szórásról nem hallottam, ez is előfordulhat, hanem inkább AF tévesztés, hangosságról, és gagyi felépítés jellemzi.

(#10596) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Keresk a 10-22mm-nek megfelelő Zenite, vagy Practica, vagy akármilyen m42-es obit. Ti tudtok ilyennek a létezéséről? Szeretném olcsón megúszni a nagyon széles látószöget, de nincs pénzem a Canonra.

Köszi!

(#10597) zolka78 válasza forceberg (#10585) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez így van, csak a gyors mozgású témák: sport, autóverseny, repülők, madarak stb. nem az én műfajom. Ráadásul csak egy hobbista vagyok akinek nem függ a kenyere egy lemaradt képtől. Mondjuk a közelmúltban az állatkertben a Tami. 55-200 egész jól megfogta a felszálló madarakat a tavon. Az más kérdés, hogy az optikai tulajdonságait nézve ez megint nem neki fekszik igazán.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10598) spanyoll válasza forceberg (#10592) üzenetére


spanyoll
addikt

Ok, nopara, az esti álmosság "hevében" én is túlságosan felkaptam a vizet.

Igen, fogalmazni rosszul fogalmaztam, én mindkettőre gondoltam, csak nem megfelelő fogalmakat használtam a fejemben összerakott információkhoz :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10599) t72killer válasza kem (#10596) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Samyang 14mm? Igaz, ez se jön ki kevesebből, mint 300€ :(. Viszont bitangszuper képe van, az összes canon/nikon nagylátót hazavágja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10600) gab.m válasza t72killer (#10599) üzenetére


gab.m
senior tag

Megjött már a tiéd? Ha igen, pls írjál majd róla :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.