Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7651) epzon válasza Gergőke88 (#7645) üzenetére


epzon
őstag

istenem....

2 féle tinta van vízbázisú és oldószeres
a vízbázisúban megkülönböztetünk dye tintát azaz beivódó tintát illetve pigment azaz a felület felszínén megtapadó tintát aminek az előnye, hogy nem ázik el a papír (annyira)
illetve az epsonnak van még durabrite tintája ami pigment tinta gyantával bevonva, hogy vízálló legyen

(#7652) Teaway válasza J0shu4M1ll3r (#7650) üzenetére


Teaway
veterán

2004-es info:

"A Verbatim állítása szerint a DataLifePlus sorozatba tartozó, 8-szorosan írható lemezek hófehér felületére akár fényképminőségben is lehet nyomtatni."

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#7653) J0shu4M1ll3r válasza Teaway (#7652) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Na az jól hangzi. Akkor olyan lemezt is kell vadászni.
Az amúgy lemez felület függő, hogy mennyire csilogós a kép nyomtatás után?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7654) Teaway válasza J0shu4M1ll3r (#7653) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem minden nyomtatható cd hófehér, de ez csak feltételezés, mert nem láttam még az összeset :)

Nincs itthon csokid??

(#7655) J0shu4M1ll3r válasza Teaway (#7654) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Azt tudom, hogy fehér :)
De van olyan ami inkább mattos, meg láttam olyat is ami mintha csillogott volna. Csak először nem nagyon akartam elhinni, hogy tényleg csillog. Olyan volt, mintha le lett volna fújva valami lakk szerűvel.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7656) Teaway válasza J0shu4M1ll3r (#7655) üzenetére


Teaway
veterán

Passz...vedd a tükörfényeset.

Nincs itthon csokid??

(#7657) J0shu4M1ll3r válasza Teaway (#7656) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Na ajd jól kipróbálok párat és mevizsgálom az eredményeket :)
De akkor a lényeg, hogy inkább Epson, mint Canon?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7658) Gergőke88 válasza J0shu4M1ll3r (#7657) üzenetére


Gergőke88
addikt

epzon csak a saját hulladékát ajánlja.

(#7659) J0shu4M1ll3r válasza Gergőke88 (#7658) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Vagyis?
Canonban melyik az ami már szép képet nyomtat? Van olyan jó minőségű mint az az Epson ami fotó minőséget produkál?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7660) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg erre valaki tudna javasolni:7647? :R

(#7661) Gergőke88 válasza J0shu4M1ll3r (#7659) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mg5350, 5450 + veszel hozzá egy CISS-t. Olcsóbban megkapod ugyanazt.
Vannak itt sokan a forumon akik ilyet használnak. Keress rá a CISS-re.

[ Szerkesztve ]

(#7662) QwErTy42 válasza qwertly (#7660) üzenetére


QwErTy42
addikt

Passz. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7663) J0shu4M1ll3r válasza Gergőke88 (#7661) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Jaj, erről már hallottam, de csak futólag. Igaz, már akkor jó ötletnek tartottam.
A nyomtatóról valami konkrétum? Úgy értem: szépen nyomtat? Közel fotó minőség? Igazából nem kell tű élesnek lennie, de ne is legyen fakó.
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7664) Gergőke88 válasza J0shu4M1ll3r (#7663) üzenetére


Gergőke88
addikt

Passzolom. Vannak itt akik jobban értenek hozzá, és aktívan használják. Ami fontos, hogy jó minőségu tintát használj, és akkor szép fotókat tudsz vele nyomtatni.

(#7665) J0shu4M1ll3r válasza Gergőke88 (#7664) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem. Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7666) szabifotos válasza J0shu4M1ll3r (#7665) üzenetére


szabifotos
senior tag

Így van, talán fontosabb is a tinta és a hordozó (papír, lemez) minősége. Nekem egy MP495 van ami egy alap modell (nem is nyomtat lemezre) és ez is szép fotókat nyomtat. Ma már nem is biztos, hogy ezek között a korszerű modellek között találsz olyat ami kifejezetten rossz minőséget nyomtatna. Ez nem hiszem, hogy a nyomtatón múlik.
Ha CISS mellett döntenél, kérdezhetsz akár privátban is, régóta használom....

(#7667) epzon válasza J0shu4M1ll3r (#7659) üzenetére


epzon
őstag

ha tényleg a legszebbet akarod nyomtatni akkor egyértelműen epson, nem véletlenül dolgozik 6 színnel
természetesen szép a canon is, de a kettő között van különbség

lemezből van fényes matt és normál is, meg van olyan is aminek vízálló a felülete, szóval ezekből is elég nagy a választék, nyilván ár függvényében

a canon ciss-é alakításánál azt tartsd szem előtt, hogy a nyomatok biztos, hogy nem lesznek olyan tartósak és a gépre a garancia is kérdéses, míg az epson gyári külső tartályosánál mindent eredeti minőségben kapsz meg

(#7668) epzon válasza Gergőke88 (#7658) üzenetére


epzon
őstag

legalább ahhoz értek

nálad még csak az derült ki, hogy mihez nem :D
a nyomtatókhoz biztos nem

(#7669) J0shu4M1ll3r válasza epzon (#7667) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Rendben, köszönöm a tanácsot.
Átrágom magam a témán, aztán majd meglátjuk mire lesz pénz :)

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7670) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok!Olyan problémám lenne hogy van egy HP Officejet J4580 típusú készülékem amit faxolásra is szeretnék használni.A PROBLÉMA ott kezdődik hogy FAX-ot küldeni tud de fogadni már nem!Amikor küldök rá egy faxot akkor az ugyanezen a vonalon lévő telefon cseng de fax nem érkezik a gépre.Ha felvettem a telefont egymás után szünetekkel sípolás tapasztalható!Mi lehet a probléma hogy nem tudok fogadni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Tel.: 3630három343638

(#7671) Csavarnyuzo válasza gabitoo88 (#7670) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tegyük fel, hogy a vonallal, kábellel minden rendben -tudom, hogy adni ad a készülék, de...-.
Az alapvető dolgok:
- Jobbról a második aljzat a vonal csatlakozója, ami a "falból jön". (Adni ad, de nem vesz, ha jobbról az elsőbe dugod.)
- Be van kapcsolva az "Automatikus válasz"?
- A "Csengetések a válaszig" számú csengetés után vesz csak faxot.

A pirosat kell elvágni.

(#7672) Chamea2


Chamea2
tag

Üdv

Nálunk HP LaserJet 4000 N-es nyomtató van. Feltelepítettük Windows 7 64 bit alá a drivert Windows update-ról(4000 series PCL6). Programok alól hol nyomtat a nyomtató, hol nem, de például számlázó program alól sehogy. Hogyan tudom korrigálni a gondot? Kompatibilitási módban sem megy.

(#7673) Csavarnyuzo válasza Chamea2 (#7672) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lpt-s vagy hálózatos? Számlázóprogram esetleg dos-os?

A pirosat kell elvágni.

(#7674) Chamea2 válasza Csavarnyuzo (#7673) üzenetére


Chamea2
tag

Hálózatos nyomtató, LAN kábellel.

A számlázó Windowsos. "64 bit printer driver for 32 bit applications" alkalmazás akad ki valami miatt, már az ablak sem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#7675) Csavarnyuzo válasza Chamea2 (#7674) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Először próbáld ki a PCL5 driverrel. És a számlázó progit addig ne erőltesd, amíg kiderül, hogy a többi alkalmazásból stabilan nyomtat-e.
Ha nem lesz jó, akkor:
- Milyen jetdirect van benne?
- Ha nem nyomtat, akkor a ping-re válaszol?

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#7676) Skynet258 válasza Chamea2 (#7674) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem a Kulcs-soft féle számlázó progi alapból az előző nyomtatómra akarta tolni, beállításokban kellett átállítanom, hogy ne az legyen még mindig számára az alapértelmezett (a Win beállítását figyelmen kívül hagyta). Csak mondom, hátha nálad is valami hasonló van. ;)

Mod: mondjuk látom más programmal is hülyül, akkor ez neccesebb problem lesz...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7677) gabitoo88 válasza Csavarnyuzo (#7671) üzenetére


gabitoo88
tag

Köszönöm ezeket ellenőrzöm akkor majd :)

Tel.: 3630három343638

(#7678) Chamea2 válasza Csavarnyuzo (#7675) üzenetére


Chamea2
tag

Már próbáltam. Azt fel sem hajlandó tolni.

Nem a driverrel van a gond, mert a nyomtatási kezelő ablak sem jön be(ki lehet választani, hogy PDF writer, nyomtatóra küldés, stb.), ezért nem is értem, hogy mi lehet a gond.

(#7679) Csavarnyuzo válasza Chamea2 (#7678) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Már próbáltam. Azt fel sem hajlandó tolni.
Ezt nem értem. Ha a PCL6-ost feltette, akkor ezt is fel kell, hogy tegye. És mi értesz "nyomtatás kezelő ablak alatt"?

A pirosat kell elvágni.

(#7680) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy HP 1102w esetében, a legújabb FW update óta nem tudja wifin feléleszteni rendesen a PC, olyan, mintha ki lenne fagyva. Egy ki-bekapcs után jó, de érthető módon, elég frusztláló így nyomtatni...

Mellesleg a FW leírásban az szerepel, hogy a "legújabb európai energigazdálkodási követelményeknek" is eleget tesz, ebből arra következtetek, hogy valami túlzott energiagazdálkodás miatt lehet. Egyébként azóta standy állapotban kb. 5s-ként felvillan a zöld led a tetején.

Van arra lehetőség, hogy visszakerüljön rá az eggyel korábbi FW?

[ Szerkesztve ]

(#7681) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyan oldható meg: a nyomtatót és a skennert (2 külön készülék) tudjam használni az asztali gépemmel is és a laptoppal is,(vagy akár a tablettel is). Ezt valahogy ellehet érni ha jól sejtem ha wifi routerhez kötöm a nyomtatót, de a teljes működését még nem egészen értem. Ha valaki tud egy jó leírást, vagy veszi a fáradságot és megírja nekem a megoldást azt megköszönném. A lényeg, hogy ne kelljen ki-be kapcsolgatni az asztali gépet, hogy tudjak nyomtatni hanem bármelyik gépről elérjem a nyomtatót.

Eseleg ha tudtok ajánlani ehez egy jó wifi routert azt megköszönném. Csak megbízható legyen. :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#7682) localhost válasza stop (#7616) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem ezzel a driverrel megy win7 alatt:

Letöltés

avagy... emezek 5.60

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7683) Chamea2 válasza Csavarnyuzo (#7679) üzenetére


Chamea2
tag

Ahol ki lehet választani, hogy melyik nyomtató, milyen lap, mennyi oldal, stb.

PCL5-nél mindig mikor rákattintok, hogy frissítse az adott driverre, akkor látszólag feltelepül, majd a nyomtatásik beállítások behívása után azt dobja, hogy nincs feltelepítve az eszköz.

PCL6-ossal XP alatt jól működik, Windows7 alatt is időnként, számlázó programban egyáltalán nem.

(#7684) epzon válasza Firehand (#7681) üzenetére


epzon
őstag

print szerveres routert keress csak előtte ellenőrizd, hogy kompatibilis e az eszközökkel

pl: http://www.tp-link.com.au/common/compatible/print-server/

(#7685) localhost válasza Firehand (#7681) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A szkennert majdhogynembiztosan nem tudod majd a hálozaton megosztva használni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7686) QwErTy42 válasza Firehand (#7681) üzenetére


QwErTy42
addikt

A tablethez kell alkalmazás, ha az androidos és nem samsung mindemellett a nyomtató és a tablet is.
Nem kelll hozzá alkalmazás továbbá, ha win8 fut rajta vagy IOS.

Szkennert szerintem sem tudod használni hálózaton. Erről le kell mondanod!

Remélem, hogy az összes opciót felsoroltam! :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7687) Teaway


Teaway
veterán

Üdv!

Multifunkciós eszközhöz szeretnénk javaslatokat. Szempontok:

- max. A4-es méret
- tudjon szkennelni PC-re, ha véletlenül kifogyna bármelyik patron
- fekete nyomat mindenképp kell, ha üres a színes
- PC nélkül tudjon másolni, színeset is
- ne okozzon az gondot, hogy ma nyomtatunk 30 oldalt, aztán néhány hétig semmit
- a havi átlag max. 40-50 lap
- alacsony beruházási költség, csak arra kell, ha a műszak után otthon/hétvégén kell vmi fontos, és nem ér rá másnapig/következő munkanapig
- amire nincs szükség: kártyaolvasó, cd nyomtatás, fax, vezetékes és vezetéknélküli hálózati nyomtatás

Köszönettel veszünk minden ötletet!

Nincs itthon csokid??

(#7688) Csavarnyuzo válasza Chamea2 (#7683) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor nem frissíteni kéne a drivert, hanem normálisan feltelepíteni. A számlázó programok sok esetben nem az alapértelmezett nyomtatóra nyomtatnak, hanem ami be van állítva a programban -jobb esetben menüből állítható, rosszabb esetben valamilyen konfig file-ban van meghatározva-.
PCL6 drivert addig felejtsük már el, amíg kísérletezünk.

A pirosat kell elvágni.

(#7689) Csavarnyuzo válasza Firehand (#7681) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A scannert hálón nem, de egy ilyennel elvileg meg tudod osztani a két gép között.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#7690) Firehand válasza Csavarnyuzo (#7689) üzenetére


Firehand
tag

köszi, ez jó megoldás. A jövő majd egy wifi router usb bemenettel, de addig is vagy ez vagy dugdosom a kábelt :)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#7691) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Barátnőm most kapott egy Hp LaserJet M1212 MFP nyomtatót. Sajnos nem tudtam ott lenni a beüzemelésnél, ő csinálta a dolgokat a leírás alapján. Elvileg minden rendben összerakott nyomtat is a nyomtató de ilyen lesz a nyomtatott anyag.

Kiprób álta másik tonerrel ugyenez :F

(#7692) Teaway


Teaway
veterán

Ááá....rossz helyre ment, átteszem a másikba.

Nincs itthon csokid??

(#7693) localhost válasza Firehand (#7690) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Wifis router USB bemenettel akkor sem valószínű, hogy a szkennelés támogatott.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7694) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.

Az egyik, hogy a lézernyomtatók hogyan alkotnak (nyomtatnak) szürkeárnyalatos képeket. Tudom, hogy a tintasugarasok a színes patronokat (is) használják ehhez, viszont a lézer más technológia. A lézeresek is színes tonerek segítségével kreálnak szürkeárnyalatos képeket, vagy elegendő a fekete toner (ha igen, akkor gondolom, a fekete-fehér lézeresek is jók a szürkeárnyalatos nyomtatáshoz)?

Másik kérdésem, hogy a színes tintapatronoknál illetve a színes tonereknél feltüntetett X kapacitás/oldalszám egy-egy patronra/tonerre vonatkozik (tehát pl. a cián, a bíbor és a sárga összesen 3X oldalszámra van hitelesítve), vagy a 3 szín együtt képes a feltüntetett X oldalszámra.
Például: cián 1000 oldal, bíbor 1000 oldal, sárga 1000 oldal. Ebből (A) az következik, hogy a három toner együtt 3000 oldalra van hitelesítve, vagy (B) a három toner együtt 1000 oldalra van hitelesítve?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#7695) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, hátha valaki tud segíteni. Olyan problémám van, hogy ha kinyomtatok egy szöveget, akkor a harmadik sor mindig szürkébb, fakóbb. Ha beállítom a nyomtatási minőséget nagyra, akkor jó. Próbáltam fokozott tisztítást nincs eredménye, egy fúvóka ellenőrzésnél látom a hibákat. Nyomtatófej igazítást sem tudok végrehajtani, mert nem engedi fúvóka eldugulás miatt. A nyomtatóm IP4500 tiszta új patronok.

(#7696) epzon válasza antivirtuoz (#7694) üzenetére


epzon
őstag

szia

a feketék is nyomtatnak szürke árnyalatokat, azonban biztos, hogy nem akkora a színterük mint a színeseknek.

a másik kérdésedre: igaz így is meg úgy is, azonban csak akkor lenne igaz az első eset (azaz minden szín 1000 oldal) ha pontosan a festék színével megegyező színt nyomtatnál. viszont mivel ennek a valószínűsége rendkívül alacsony ezért a színesek keverik a színeket, ami azt jelenti, hogy harmadolódik a mennyisége

azaz úgy számolunk hogy a 3 patron ára osztva 1x1000-rel és ezt egy kicsit még felfele kerekíteni mivel feketét is használ

(#7697) Teaway válasza epzon (#7696) üzenetére


Teaway
veterán

És mindez 5% fedettségnél....csak azt nem tudom hirtelen, hogy vázlat, gyors normál, normál vagy legjobb módban... :F

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#7698) antivirtuoz válasza epzon (#7696) üzenetére


antivirtuoz
tag

Köszönöm szépen a válaszodat!

Akkor ezek szerint lézerrel a színes nyomtatás sokkal drágább, mint a tintasugarassal?

A helyzet egyébként a következő. Most van egy HP DeskJet F4580 multifunkciós tintasugaras. A gép maga nagyon olcsó volt, viszont a patronok egymás utáni folyamatos beszerzése eléggé költséges, mivel nagyon gyorsan kiürülnek. Ugyanis elsősorban szürkeárnyalatos fotókat nyomtatunk normál minőségben, egyszerű fénymásolópapírra A4-es méretben (általában 90-95%-os telítettséggel). Ezekből havi szinten átlagosan 30 (esetenként 40) db-ot is ki kell nyomtatnunk.
Arra gondoltunk, hogy egy újabb és komolyabb tintasugaras vagy pedig egy lézer olcsóbb megoldást jelentene. Viszont ezt ezek szerint nagyon nehéz megállapítani.
Szóval a célom igazából az, hogy kiderítsem, mit érdemesebb inkább megvenni: színes tintasugarast, monochrom lézert vagy színes lézert.
Esetleg van még valami, amit mindenképpen tudni kell a lézeresekről: gondolok itt egyéb kiadásokra, a használható papírra, a kezelhetőségre, stb.?

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#7699) epzon válasza Teaway (#7697) üzenetére


epzon
őstag

lézereknél 5%-os fedettségnél mérik és az un. default állapotban, azaz ahogy feltelepíted a nyomtatót és nem nyúlsz semmilyen paraméterhez. Ez általában a normál minőséget szokta jelenteni.

(#7700) epzon válasza antivirtuoz (#7698) üzenetére


epzon
őstag

úgy általában igen. A színes lézer jelenleg a legdrágább nyomtatási forma (leszámítva a legolcsóbb ~10000 Ft körüli tintás gépeket). Van néhány típus a 300.000 Ft - 1.000.000 ft közötti kategóriában ami hasonló költséggel tud nyomtatni mint egy komolyabb tintasugaras nyomtató.
A lézerek előnye ma már sokkal inkább a terhelhetőség, viszont ebből kifolyólag karbantartás igényesek.

Ha színeset is akarsz nyomtatni, de nem "ipari" mennyiségben (napi ~50 oldal) akkor ezt ajánlom neked: Epson L300
tintasugaras, viszont nem patronos, hanem külső tintatartályban van a tinta. Előnye a rendkívül alacsony nyomtatási költség 1-2Ft között eredeti kellékkel. A géphez kapsz kb 12 000 oldalnyi festéket, szóval egy ideig festékre sem kell költeni.

Ha napi több száz oldalt nyomtatnál akkor pedig ez : b-510DN
ez egy kéttálcás, gyors, terhelhető gép 200ml-es patronokkal
ez is tintasugaras viszont a lapköltség itt is alacsony fekete 2-3ft színes 8-9Ft

én nem ismerek jelenleg ezeknél költséghatékonyabb nyomtatókat

lézert otthonra ma már csak akkor ajánlok, ha tényleg csak arra kell egy gép, hogy félévente kinyomtass 2 oldalt, arra tökéletesek

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.