Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) zka67 válasza A_ScHuLcZ (#8450) üzenetére


zka67
őstag

A legtöbb USB-s nyomtató driverét úgy kell telepíteni, hogy nincs rádugva a gépre a nyomtató. A telepítés után kell csak csatlakoztatni a nyomtatót, és ekkor fogja elvégezni a többi teendőt, szóval szerintem jól csináltad. Viszont ilyen esetekre ajánlom a TeamViewer programot, amivel egyszerűen tudsz távolról is csatlakozni a gépre, ha valami mégsem lenne jó.

(#8452) A_ScHuLcZ válasza zka67 (#8451) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, ismerem, meg a Logmein-t is, de ezek céges gépek, nem telepítünk rá ilyesmit, bizalmas adatok vannak minden gépen, szerveren. Ezért nincs a usereknek rendszergazda joguk rá, csak nekünk, de most ez egy egyedi eset.

Köszi! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8453) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Multifunkciós lézernyomtatót szeretnék vásárolni.
Csak fekete, fax & multifunkciós.
Csak újat szeretnék, amibe viszonyag persze olcsó az utángyártott toner.
A keret 40k lenne futárral, Samsung márkájúakat nézegettem eddig.

A4-es lapok nyomtatása lenne a cél, havi 1500 lap átlagosan.

A segítségetek szeretném kérni ebben.
Túl sok a lehetőség, nem értek a lézernyomtatókhoz.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#8454) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Egy Canon MF-5770 multifunkciós nyomtatót használunk a munkahelyemen az irodában, eddig a legnagyobb megelégedéssel.
Ám de nemrégen lecseréltük a régi gépeket notebook-okra, amelyeken 64 bites Windos 7 van.
És itt kezdődtek a problémák:
A nyomtatónak van ugyan Win7 64 bites drivere, fel is lehetett installálni, de az MF Toolbox nevű segédprogram amivel a scannelést szoktuk indítani azóta nem működik.
Mint később kiderült, egyáltalán nem létezik 64 bites Win7-hez a MF Toolbox, a Canon weboldalán sem.

Persze nagy nehézségek árán lehet így is scannelni közvetlenül a windowsból, de az közel sem olyan funkcionalitású, mint az MF Toolbox volt.
Közben feltúrtam mindenféle fórumot ezügyben, de nem találtam megoldást.
Mindenhol csak azt írják, hogy nem működik ezzel az oprendszerrel.

Tudtok valami tanácsot, vagy megoldást erre a problémára?
Nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen a világon, aki Canon multifunkciós készüléket és Windows 7 64 bit-et használ egyszerre.

Persze olvastam ilyen tanácsokat, hogy használjak "XP Mode"-ot, meg Virtual PC-t, meg ilyesmit, de ez nem megoldható.

Mindenféle tanácsot, javaslatot meghallgatok.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8455) Csavarnyuzo válasza A_ScHuLcZ (#8450) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha olyat drivert tettél fel, ami nem kérte, hogy dugd össze és kapcsold be a nyomtatót, akkor szinte biztos, hogy jó lesz. Ilyenkor felmegy a driver és ha csatlakoztatsz egy ilyen nyomtatót, akkor telepíti.

A pirosat kell elvágni.

(#8456) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Tudnátok segíteni, hogy a HP Laserjet 4000-es nyomtatónál hogyan tudnám meggyorsítani az adatfeldolgozást?
Most serial to usb-vel van összekötve a géppel viszont egy sima pár soros oldal feldolgozása is majd 2 perc. :F
Létezik gyorsabb megoldás?

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8457) Bmikoca


Bmikoca
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kb. 8 éves Lexmark E210 típusú lézer nyomtatom,ami nem akarja behúzni a papírt. Én a görgőkre tippelek,valószínű porosak,tisztításra szorulnak.Valaki leírná nekem,hogy hogy tudok ezekhez a görgőkhöz hozzáférni?. Köszönöm szépen!

(#8458) Bmikoca


Bmikoca
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lexmark E210 típusú lézer nyomtatom,ami nem akarja behúzni a papírt.Én arra tippelek,hogy a görgőket kell megtisztítani,csak éppen nem tudom hol találom meg őket.Le tudná írni,vagy rajzolni valaki,hogy hol kereshetem meg ezeket a görgőket?. Köszönöm !Bocs,de csak egyszer akartam elküldeni:)

[ Szerkesztve ]

(#8459) elistvan


elistvan
senior tag

Melóhelyre keresnének barátnőmék nagy terhelhetőségű színes nyomtatót ami olcsón üzemeltethető. Nem baj ha drágább kicsit de a kellékanyag jó árban legyen. (gondolom akkor a lézer az ésszerű választás). Egy helyi cégnél szemétszállítási osztályon számlát kell majd nyomtatniuk egy kormányrendelet alapján és a sárga lenne sokat használva. Olyan kell aminek xp-s drivere is van.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#8460) Csavarnyuzo válasza anonymus89 (#8456) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Biztos, hogy soros-usb az átalakítód? Nem inkább usb-lpt?

A pirosat kell elvágni.

(#8461) Csavarnyuzo válasza Bmikoca (#8458) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Első körben vedd ki a tonert és már látod is hátul a görgőt. Tisztítsd meg, de ezeket inkább ki kell cserélni, mert a tisztítás nem szokta megoldani a dolgot. Ha így nem férsz hozzá eléggé, akkor szét is lehet szedni, de akkor már érdemes kicserélni.

A pirosat kell elvágni.

(#8462) Csavarnyuzo válasza elistvan (#8459) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Csak a sárga lenne benne a szín és a többi fekete?

A pirosat kell elvágni.

(#8463) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#8460) üzenetére


anonymus89
addikt

Biztos, hogy nem mivel ez jóval nagyobb, mint amit linkeltem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8464) epzon válasza elistvan (#8459) üzenetére


epzon
őstag

helló

nem jól gondolod. Ma már a színes nyomtatásban a lézer a legdrágább megoldás durván a fél millió ft alatti kategóriában

ha nem kell a sok funkció, és havi 2000 oldal alatt van a nyomatmennyiség akkor epson L355 vagy L550
ezek a gépek 1 ft-ért nyomnak színesben eredeti kellékkel

ha több funkció szükséges és nagyobb teljesítmény akkor EPSON WP-4525DNF vagy HP Officejet 8600
ezek olyan 10-15 ft között nyomnak 1 színes oldalt ezek olyan havi 4000 oldalas max terhelést bírnak

a színes lézerek pedig olyan 30-40ft környékén

[ Szerkesztve ]

(#8465) elistvan válasza epzon (#8464) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi. A hp is olyan olcsón nyomtat 1 szín kb 6ezer bele ebből kell 4db. Meddig bírja?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#8466) Csavarnyuzo válasza anonymus89 (#8463) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem látom hol linkeltél, de ha most usb-serial átalakítót használsz, akkor annál gyorsabb -elvileg- az usb-lpt átalakító. Viszont kis szerencsével szinte ugyanabból az összegből vehetsz egy Jetdirect kártyát a nyomtatóba és az lesz a leggyorsabb. Persze érdemes a gyári drivert használni és annak is átnézni a beállításait.

A pirosat kell elvágni.

(#8467) epzon válasza elistvan (#8465) üzenetére


epzon
őstag

mennyire?

1 ft környékén csak az epson L széria nyomtat

10-15 Ft között a HP 8600 és az Epson WP-4525DNF
viszont az epson mellett szól a két papírtálca, és a vízálló tinta ami számla nyomtatáskor nem hátrány

(#8468) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#8466) üzenetére


anonymus89
addikt

Elnézést az "Azonnali kérdések órája" topikban linkeltem.
Nem http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_49080-49080.html
Ez a hálózati kártya sem valami olcsó.....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8469) Csavarnyuzo válasza anonymus89 (#8468) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Használtan szoktam látni 3k-ért. Az drága?

A pirosat kell elvágni.

(#8470) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#8469) üzenetére


anonymus89
addikt

Budapesten?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8471) elistvan válasza epzon (#8467) üzenetére


elistvan
senior tag

Értem, és ez terhelhető havi 1500 oldallal? Mármint a HP.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#8472) epzon válasza elistvan (#8471) üzenetére


epzon
őstag

persze

(#8473) Csavarnyuzo válasza anonymus89 (#8470) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Itt az aprón, vagy más hirdetési oldalon. Városilag meg egyik itt, másik ott.

A pirosat kell elvágni.

(#8474) woolwich


woolwich
tag

Üdv.

Az Epson BX535WD nyomtatómhoz rendeltem utángyártott patronokat egy a fórumon is ajánlott webáruházból még decemberben. A feketét már akkor beraktam gond nélkül működött is, a színesekre viszont nem volt akkora szükség, mint ahogy vártam, így ezeket csak tegnap cseréltem ki.
Viszont akárhogyan próbálkozom, a 3 színes patron nem igazán akar színt kibocsájtani magából. Másik problémám, hogy a sárgát még csak fel sem akarja ismerni a nyomtató.
Mi lehet a gond?

(#8475) zka67 válasza woolwich (#8474) üzenetére


zka67
őstag

- Megnézted a patronok lejárati idejét?
- Levetted a fóliát vagy letörted a pöcköt a levegőző nyílásról?

(#8476) fluidpwn


fluidpwn
tag

Probléma:
Teljesen új Canon Pixma Pro-100, pár órája bontottam ki és raktam össze.
A videón látható a lényeg: http://www.youtube.com/watch?v=jp5yoY8I8Yg

Végigmegy a nyomtatási folyamat, úgy csinál mintha nyomtatna, de teljesen üresen jön ki a papír már az első perctől kezdve.

Oprendszer: Mac OS X Mountain Lion
Csatlakozás: WiFi és USB-n is próbáltam.

:W

(#8477) szpal17 válasza fluidpwn (#8476) üzenetére


szpal17
őstag

Olyan, mintha nem szedtél volna le valamit a tintáknál.(perforált színes műanyagot vagy le vannak ragasztva).
Nyomtatási parancsot megkapja, a fejek viszont nem működnek (bár hallani a mozgást). Biztos mindent átnéztél kibontásnál? :F

(#8478) fluidpwn válasza szpal17 (#8477) üzenetére


fluidpwn
tag

Minden le van szedve, ezt már megnéztem és persze nem ez az egyetlen nyomtatóm. A patron fejénél jön a tinta tehát van folyás. Viszont ami szerintem hibás lehet az a nyomtatófej, de beszáradva sem lehet mivel az életben nem folyt még át rajta tinta. Hacsak nem valami más száradt bele vagy hibásan lett legyártva.

A patron behelyezésekor mindegyik patronnál 8 indikátor LED jelzi, hogy jól vannak-e bent, a driver érzékeli mindegyiket és amint mondtam van folyás, nincs rajta fólia.

Ha nem a nyomtatófej a hibás akkor szoftveresen lehet valami. Legalábbis erre gondolok. Canon szervíz természetesen semmit nem tudott mondani.

(#8479) zka67 válasza fluidpwn (#8478) üzenetére


zka67
őstag

Gondolom a narancssárga műanyag kupakot is levetted róla. Ha nem, akkor tedd meg.

(#8480) fluidpwn válasza zka67 (#8479) üzenetére


fluidpwn
tag

Ha nem szedtem volna le akkor:
1. Nem tudom berakni a nyomtatófejbe.
2. Nem látom, hogy van-e a patronnak folyása.

Tehát le van szedve.

(#8481) szpal17 válasza fluidpwn (#8478) üzenetére


szpal17
őstag

Akkor tényleg a fejjel lesz a gond szerintem. A fejek is cserélhetőek benne?(gondolom több van belőlük) Inkább az az érdekes, hogy egyáltalán nem működik egyik színnél sem. Szalagkábel nem megy az alkatrészek felé? (fejekhez) Esetleg még azokat megnézni.

Ha garis akkor vissza kell vinni...adjanak egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#8482) fluidpwn válasza szpal17 (#8481) üzenetére


fluidpwn
tag

Van 1 nyomtatófej amibe belemegy a 8 patron. Egy egyszerűen cserélhető alkatrész.

Az a baj, hogy külföldről kellett megvennem mivel itthon 130 000 Ft-tól keződik (több hetes várakozási idővel). Így pestre kell felküldenem ezt a kis 25 kilós nyomtatót. De még így is olcsóbban kijövök. Konkrétan 55 000 Ft-omba volt. Ha még veszek 20 000 Ft-ért egy új fejet (ha kell egyáltalán) még akkor is sokkal olcsóbban jövök ki.

(#8483) TA68 válasza fluidpwn (#8482) üzenetére


TA68
senior tag

Vedd ki a fejet és nézd meg, hogy nincs-e ragasztószalag az alján.

(#8484) szpal17 válasza TA68 (#8483) üzenetére


szpal17
őstag

Erről beszélgettünk eddig...

(#8485) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#8473) üzenetére


anonymus89
addikt

Átadtam a tulajnak majd eldönti. :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8486) fluidpwn válasza TA68 (#8483) üzenetére


fluidpwn
tag

Azért pár dolgot tisztáznék:
-Be van dugva a konnektorba a nyomtató.
-Nem fehér JPG-ket nyomtatok.
-Nem ez az első és egyetlen nyomtatóm.

Aki tapasztalt ebben a témában vagy van rálátása esetleg ötlet annak a segítségét szívesen venném.

(#8487) atala válasza fluidpwn (#8486) üzenetére


atala
addikt

Azt még megnézheted, hogy mit nyomtat, ha a szoftveréből indítasz egy teszt oldalt nyomtatást, vagy egy fúvóka ellenőrzést.
Ezek szerint nincs dugulás a fejnél. Viszont ha nem kommunikálna a fej a nyomtatóval, akkor valószínűleg leállna hibaüzenettel.

(#8488) TA68 válasza szpal17 (#8484) üzenetére


TA68
senior tag

Én a fej fúvókáin esetleg gyárilag rajta maradt ragasztószalagra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8489) atala válasza TA68 (#8488) üzenetére


atala
addikt

Azt írta, hogy fizikailag jön ki a festék a fejből. Gondolom a fejet kivéve rátette egy papírzsepire. Tehát nincs fizikai dugulás.

(#8490) Csavarnyuzo válasza fluidpwn (#8486) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Fej vagy elektronika. Rossz hír, hogy csak Pesten van garanciális szerviz, de ezt már Te is tudod. Alaposan egyeztesd le velük a javítás mikéntjét!!!

A pirosat kell elvágni.

(#8491) fluidpwn


fluidpwn
tag

Nyomtatófej: kép
Patronok+nyomtófej együtt: kép

A patron nem száradt be, nem járt le a szavatossága, folyik belőle tinta.
A nyomtatófej azon része ahol érintkezik a patronnal az tintás, viszton a konkrét fej része még életében nem látott tintát. A patron tetejénél van, hogy a matrica anyaga eltömíti a "szellőző járatot" és ki kell tisztítani, itt nem volt ilyen.

Úgyhogy, ha a kettő közül kéne választani akkor a fej lehetne a hibás. Desztillált vízzel átmostam, fejtisztítás (deep cleaning). Eredmény ugyanaz.

Próbáltam mostmár OS X, Windows és iPad alatt.
Teszt oldalt próbálnék nyomtatni, de nem külső forrásból indított paranccsal, hanem a nyomtató billentyű kombinációi által, de sehol se találok szervízkönyvet ehhez a tipushoz és más hasonló Canon nyomtató kombinációival sem jártam sikerrel.

Amire még gondoltam, hogy nem-e ugrott le szállítás közben egy belső csatlakozó (ha van ilyen). De ha így lenne gondolom hibaüzenetet dobna ki gépen/nyomtatón. Alaplapi hibánál is biztos lenne valami jelzése.

Ezen kívűl, ha fej beállítást akarok futtatni (head alignment) azt írja, hogy sikertelen, mert a fej el van dugulva. De csak ennél az egy funkciónál említi meg.

(#8492) atala válasza fluidpwn (#8491) üzenetére


atala
addikt

Ezt nézd meg: Amikor benne van a patron, és kiveszed belőle, akkor ahogy te is említetted, tintás az az része ahol a patronnal érintkezik. Vedd ki a fejet, és tedd rá egy puha papír zsepire. Ha nincs eldugulva a fej, akkor a papírzsepinek ki kellene szívnia a tintát a fejből. Ha nem lesz tintás a zsepi, akkor 100%-hogy el van dugulva a fej. Mivel zsír új gép, lehet, hogy gyári hibás a fej.

(#8493) fluidpwn válasza atala (#8492) üzenetére


fluidpwn
tag

Közben rájöttem, hogy lehet gép nélkül teszt oldalt nyomtatni, semmi eredmény. Viszont a nyomtatás után a megszíktógomb gomb fölötti LED villog 11-et, szünet és újra 11-et.

A zsebkendőt mindjárt kipróbálom.

(#8494) fluidpwn válasza atala (#8492) üzenetére


fluidpwn
tag

Minimálisan lesz csak tintás ennyi idő alatt. Ettől több tinta "van benne" mivel a patroncsatlakozásnál sokkal több jön ki.

(#8495) atala válasza fluidpwn (#8494) üzenetére


atala
addikt

Akkor majdnem biztos, hogy el van dugulva a fej.Valószínűleg gyári hibás. Lehet, hogy ezért volt olcsóbb?

(#8496) fluidpwn válasza atala (#8495) üzenetére


fluidpwn
tag

Teljesen bontatlan. Én bontattam ki a vákumfóliába zárt fejet. Én szedtem le a patronokról a fóliát, kupakokat, én vágtam fel a dobozt. Nem ezért volt olcsóbb. Ennyiért mennek eBay-en az USA-s legariztatott nyomtatók, vagy nem tudom mivel trükköznek éppen. Szóval zsír új. Ha boltból megveszem 150 000 Ft-ért, lehet, hogy akkor is pont egy hibásat fogok ki.

(#8497) Csavarnyuzo válasza fluidpwn (#8496) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A gép nélküli tesztoldal nyomtatás semmi eredmény az mit jelent?
- üresen jön ki a papír
- be sem húzza csak villog 11-et
11 villanás jelentése -csak ha user error-ról van szó- kimásolva a user manual-ból:
A lapméret beállítása nem felel meg a nyomtatóba betöltött papír méretének./Nem sikerült a nyomtatófej automatikus beigazítása

Mint írtam: fej, vagy elektronika -esetleg szalagkábel, de nem valószínű-.

A pirosat kell elvágni.

(#8498) fluidpwn válasza Csavarnyuzo (#8497) üzenetére


fluidpwn
tag

Üresen jött ki, ahogy eddig is. Igen a 11 villogást utána megnéztem.

(#8499) Csavarnyuzo válasza fluidpwn (#8498) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az install útmutató szerint összerakás után a telepítő cd-ről el kell indítani az msetup4.exe-t. Ekkor kellett volna egy fejbeállításnak történnie. Ez megvolt és már fehéren jött ki?

A pirosat kell elvágni.

(#8500) fluidpwn válasza Csavarnyuzo (#8499) üzenetére


fluidpwn
tag

OS X-en telepítek, online letöltött csomagból, de ettől függetlenül minden ugyanaz. Mikor megy ez az egész telepítés a 2. lépésen teljesen átugrik, nem futtat nyomtatófej beállítást. Utána tudom futtatni, ott viszont azt írja, hogy a nyomtatófej el van dugulva. De egyébként már a 2 teszt oldal is üres.

Most letöröltem mindent aminek köze volt a nyomtatóhoz (driver, programok) és újra végigmentem a lépéseken.

Az OS X egyből felismerte egyébként a nyomtatót és telepítette. Onnantól kezdve már használható volt. Lehet ez kavart be a nyomtatónál?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.