Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7501) xrvman válasza szabifotos (#7499) üzenetére


xrvman
őstag

Voltam szervizben, nyomtatóm garanciális volt még. Újat kapok. :)

(#7502) zszszs


zszszs
tag

Munkahelyi Samsung ML-1610-ben cseréltem utángyártott tonert (azt hiszem a 4. ugyanilyet eddig), és a lapra négy vízszintes (kb. 5mm) csíkot húz, szépen, egyenlő távolságra. A karbantartás tisztítója semmit nem kezd vele. Egyértelmű toner gond, mert az előző nem csinálja, ha visszacserélem. Lehet valamit tenni?
Köszi.

(#7503) szabifotos válasza xrvman (#7501) üzenetére


szabifotos
senior tag

A garihoz nem értek, hogy pontosan mire terjed ki, szerencsére még nem volt dolgom vele. De akkor megoldódott, az a lényeg.... :)

(#7504) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy 64 bites Windows 8 alól nem tudok kinyomtatni egy normális tesztoldalt Lexmark E120-szal? A tesztoldal helyett egy egysoros szöveget nyomtat ki mindenféle krixkraxszal. Win8 által felrakott drivert használom hozzá, amit nem lehet se letörölni az Eszközkezelőből, se frissíteni. Már próbáltam a hivatalos oldalról leszedni drivert, de csak ezt találtam hozzá (a Folytatás gombra nem enged rákattintani, ha pedig kihagyom, akkor azt írja ki, hogy sikeres a telepítés, de ugyan úgy hibásan nyomtat). Külön drivert telepítő nélkül nem találtam. 32 bites Windows 7 alatt is ugyan ez a helyzet.

Eddig normálisan működött Windows XP alól, most hogy új rendszer van fent, már nem.

Valakinek van valami ötlete?

(#7505) Szivacs85 válasza zszszs (#7502) üzenetére


Szivacs85
tag

Dobhibás a toner. Vidd vissza gariba!

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#7506) femiki


femiki
tag

Sziasztok.
Vettem egy Canon MG5250-es nyomtatót.
Úgy hallottam, hogy a nyomtatókba építenek valami lapszámláló elektronikát, hogy korlátozzák a havonta kinyomtatható mennyiséget. Igaz ez? Ha igen, kilehet kapcsolni ezt a funkciót valahogy?

(#7507) localhost válasza femiki (#7506) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Korlátozzák ? Badarság.
(szinte) Minden nyomtató számlálja a lapokat, hogy ha szervizbe viszed lekérhető legyen nem Te nyomtattad-e a mostanában minden lakásba eljuttatott újságot. Mármint példányszám és lap/oldalszám szerint.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7508) gtasystem


gtasystem
őstag

sziasztok!

lexmark x1270-esnek nem bírom telepíteni a szoftverét rendesen xp-re, cd-je nincs meg letöltöttem már magyart angolt univerzálisat de egyik sem akar rendesen települni..a sima telepítőszoftver végig se fut telepítés közben egyszerűen leáll se befejezés gomb vagy valami, az univerzális pedig elakad nem tudni miért, szóval nagy szívás az egész..
van valakinek valami ötlete?
már az összes hibaelhárítást végigmolyoltam.. :(

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#7509) femiki válasza localhost (#7507) üzenetére


femiki
tag

Van ahol úgy hirdetik az akciós újságban, több típusnál is, hogy "havi kinyomtatható lapmennyiség x-lap".
Ezért kérdeztem.

(#7510) localhost válasza femiki (#7509) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az arra szolgál, amit mondtam: havi terhelhetőség.
Például ezt a nyomtatót úgy terveztük, hogy 5 ezer oldalt nyomtatnak vele. Jó ez gép otthonra? Igen, és jó ez egy kis irodába? Igen. Egy nagykereskedéshez árukiadóba? Nem! Diplomakötészetet is vállaló nyomdáaszatra? Nem.
Mert a természetes elhasználódás, kopás a fontos. Ezért van,. hogy ha egy fentebb említett kategóriájú nyomtatót elviszer szervizbe, hogy most vettük 3 hónapja és csíkoz, megnézik, hogy jé 3-szor ötezer helyett hetvenezer oldal volt nyomtatva vele? AKKOR a hiba NEM GARANCIÁLIS HIBA.
Szóval terhelhetőség ez a kulcsszó.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7511) JaniS


JaniS
senior tag

Tulajdonképpen nem probléma, csak egy kérdés... Epson MX20DNF. Ha a nyomtató kontroll paneljét nyomogatva szkennelek, akkor csak grayscale a kép. Természetesen az Epson Scan programból végezve a szkennelést nincs gond, színes lesz. Ezek szerint a kontroll panelen nem lehet beállítani, hogy színesben szkenneljen?

JaniS

(#7512) ballazs58


ballazs58
csendes tag

Kérni szeretnék kis segítséget:

Abszolút otthoni használatra kerestem (keresek) csak feketén nyomó lézer nyomtatót. O Ft-ért hoztak egy Hawlett Packard LaserJet III p nyomtatót. Úgy néz ki talán jól fel is telepítettem, a Vez.pult > Nyomtatók és Fax-ok között Üzemkész-ként látható. DE: nyomtatás indítása után 51 ERROR hibajelzés villog, és a papírt el sem kezdi behúzni.
1. Mit tehetek?
2. Érdemes vele foglalkoznom? Hangsúlyozom, csak magán, otthoni használatra kell havonta kb. 20 ~ 30 oldal nyomizásra.

(#7513) gtasystem válasza gtasystem (#7508) üzenetére


gtasystem
őstag

két óra szívás után kiderült hogy xp-re is win7-es drivert kell feltenni.. :((
xp driver nem is települ, vista driverrel létrejön a kapcsolat de nem működik minden, win7 driverrel minden oké..gondoltam azért beírom ide hátha más is találkozik ezzel a csodával..
szóval elmehet a lexmark supportja a jó anyjába.. :(((

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#7514) dfsz34


dfsz34
őstag

Egy Lexmark z515 nyomtatóm van és a gyerek kikapott belőle egy vékony, barna, műanyag szalagot, ami a fej fékezését hivatott szolgálni. Most csapkod a fej jobbra balra, ha bekapcsolom.

Egyszerűen nem bírok rájönni, hogy hova kéne visszarakni.

Ha esetleg valakinek ilyen nyomtatója van vagy tapasztalata van megköszönném ha elmondani, pár képnek még jobban örülnék.

(#7515) epzon válasza JaniS (#7511) üzenetére


epzon
őstag

azt nem tudod beállítani

hálózaton keresztül nem engedi a színes szkennelést ( az adatforgalom miatt)

(#7516) zszszs válasza Szivacs85 (#7505) üzenetére


zszszs
tag

Köszi. Megtettem.

(#7517) D4rkm4n válasza flash- (#7500) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az Epson egyes szériáinál még azzal is számolni kell, hogy nem lehet csupán fekete festékkel nyomtatni! Kell mellé a másik három szín is, hogy ff-ben nyomtasson az ember. :((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7518) szabifotos válasza D4rkm4n (#7517) üzenetére


szabifotos
senior tag

Általában ez így van! Canonnál is. Azt hiszem HP-nál van kivétel talán...

(#7519) gabesz78 válasza ballazs58 (#7512) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Az 51 ERROR, az Laser/scanner egység problémáját jelzi, érdemes szétszedni és kipucolni, ha ez nem segít akkor ahogy azt mondani szokták "ragassz rá egy százast és rakd a kuka mellé" :D
A viccet félretéve, a lézer egységet egyben lehetne cserélni ha lehetne, de alkatrész az már nem nagyon van hozzá, ill. erre a nyomtatóra nem érdemes költeni egy forintot sem.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#7520) epzon válasza D4rkm4n (#7517) üzenetére


epzon
őstag

az epson összes szériájánál így van

meg a canon, brother, lexmark (nyugodjon békében), dell, kodak és a hp nyomtatók is (kivétel néhány típust, de azért ott sem egyszerű állandóan leokézni, hogy csak fekete van benned). Ha esetleg valamelyik tintás gyártót kihagytam volna elnézést

sőt az összes színes lézernél is így van, márkától függetlenül
meg a szilárd tintásnál is :)

(#7521) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. A következő a problémám: adott egy xerox phaser 6110mfp nyomtató. A nyomtató része valamiért nem működik. Az eszközök és nyomtatók-on belül egy kis háromszög jelenik meg rajta, és a amikor nyomtatni akarok, nincs is ott a nyomtató listában. Próbáltam újratelepíteni a illesztőprogramot a netről leszedett friss driverrel. 2 gépen is próbáltam, u.a. a hiba. Ha elindítom a problémamegoldást, ezt írja ki: a xeroxphaser 6110mfp eszközhöz nem tartozik illesztőprogram. Nem értem miért nem tudja feltelepíteni. Amikor bedugom a gépbe, elindul a telepítés, de kiírja, hogy sikertelen. Valakinek van ötlete?

(#7522) JaniS válasza epzon (#7515) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm a választ. Nem probléma egyébként, így is nagyon elégedett vagyok vele. :)

(#7523) ballazs58 válasza gabesz78 (#7519) üzenetére


ballazs58
csendes tag

Szia, köszönöm a választ!
Ez az egység az, amit az előlap lenyitása után a zöld műa. lap lebillentésével tudok kivenni? Ha nem, hol találom ? Én is úgy vagyok vele, ennyit még megteszek, de tovább valóban nem küzdök. Eljárt felette az idő.

(#7524) Badb0y


Badb0y
addikt

Olvastam több fórumot a visual doki és a nyomtató használatról.
http://aruhaz.woss.hu/main.php?l=hu&m=0&p=9&news_id=13396
http://www.novashop.hu/hirek/egyeb/miert-is-problemas-a-receptnyomtatas.html
http://www.jvgtech.hu/?q=forum/5
http://www.digital.co.hu/hirolvaso/items/recept_nyomtatok.html

Mindegyik cikk régi.

Kérdezném jelenleg mi a legjobb nyomtató megoldás. Én üzemeltetem egy ismerősöm rendelőjét, ma ráment egy napom, hogy megpróbáljak egy konica minolta gépből kivarázsolni egy normális receptet.
Nem sikerült, képtelen volt megemészteni, hogy nem A4-es a lap. Hiába készítettem saját méret alapján nyomtató formátumot, akkor is 3 receptet szívott be folyamatosan és pittyegett a végén.

Tehát ami kellene SOS-be.

Megbízható, stabil multifunkcionális gyors nyomtató orvosi rendelőbe.

Ha nem muszály nem a xerox 3300mfp, mert az 120000 körül van, valami olcsóbb ár/érték arányban jó nyomtató.

Ha lehet a holnapi napra kellene nekem egy válasz :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7525) marsu válasza Badb0y (#7524) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Brother MFC 7360N készülékem van, ami FAXolni is tud.

Téves rendelés miatt maradt rajtam, mert nem tudja a beérkező faxot emailcímre továbbítani ...

75.000.- pénz körüli értékű készülék.

3 év garancia, doboz, számla, minden ami kell.

Ha esetleg ez a típus nem felel meg, akkor bármilyen más Brother készülék beszerzésében tudok segíteni.

Üdv,

marsu

Press any key to continue ...

(#7526) Badb0y válasza marsu (#7525) üzenetére


Badb0y
addikt

ez hol receptnyomtató ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7527) epzon válasza Badb0y (#7524) üzenetére


epzon
őstag

szia

Epson m2300 vagy M2400 több ezer darabot használnak receptnyomtatásra belőle

de hosszabb távon ami szerintem sokkal jobb megoldás az az EPSON WP-4015DN, ha egyfunkciós nyomtató kell vagy a a 4515DN vagy 4525DNF ha multifunkciós kell.,

Ráadásul ezeknél az epson most kipróbálási garanciát vállal, azaz, ha nem vállik be akkor 30napon belül visszaküldheted:

visszavásárlási garancia

EPSON Workforce

(#7528) marsu válasza Badb0y (#7526) üzenetére


marsu
addikt

Miért? Az általad említett Xerox 3300mfp sem feltétlenül az ...

Press any key to continue ...

(#7529) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Céges fénymásolóval van nekünk bajunk. Adott egy Xerox m118 fénymásoló és még a mult héten csütörtökön elkezdte a papírt beakasztani a papíradagolóból kifelé. Látszólag nem gyűrte, egyszerűen csak nem adta tovább, ki lehetett egyszerűen húzni.
a reggel azt produkálja, hogy minden funkció működik, viszont istentelen fogaskerék kerregés jön ki a gépből! Kikapcsoltuk, vissza, ugyan az. Kivettem a dobkazettát, visszatettem, ugyan az. Már megpörgettünk mindent benne, de csak csinálja.

Nekem az az észrevételem, hogy a dobkazetta lesz a ludas, mert abban van egy henger, ami egyáltalán nem forog ha kézzel próbáljuk, nem tudom, hogy kéne-e neki alapból, vagy csak a gép tudja, de nem csinálja. Valamint a hangzavar is onnan jön ki valahonnan felőle. 52xxx nyomatnál tartunk, 55000 a szavatossága.
Kiszedtem az előbb, de mivel minden hót festékpor lett, így vissza is tettem gyorsan!

Erre valakinek valami tapasztalat, javaslat? Itt van a kezemben a használati útmutató, de kb. annyit ér mint a windowsos súgó, aminek mindig az a vége, hogy "lépjen kapcsolata a rendszergazdával!".

Segítségeteket köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7530) Badb0y válasza marsu (#7528) üzenetére


Badb0y
addikt

Hát az kimondottam a xerox oldalán a receptnyomtatók között van felsorolva. + a specifikációs könyvben is dokis kép van.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7531) marsu válasza Badb0y (#7530) üzenetére


marsu
addikt

Ok. Igaz.

A Brother nyomik között is van kifejezetten recept nyomtatók

Press any key to continue ...

(#7532) epzon válasza marsu (#7531) üzenetére


epzon
őstag

kifejezetten recept nyomtatók nincsenek, csak minden márka ajánl valamit a saját termékei közül

borther xerox dobcserés elég hamar ezért receptre nem a legjobb

(#7533) Teaway válasza epzon (#7520) üzenetére


Teaway
veterán

Szia!
Nem meg pont az ellenkezője kellene, vagyis ha kifogy a színes, a fekete nyomtatás menjen tovább, sőt, ha kiveszem a színes patront, akkor is tudjon feketét nyomtatni. Merre induljak el a keresésben?

Nincs itthon csokid??

(#7534) epzon válasza Teaway (#7533) üzenetére


epzon
őstag

van a hp-nak pár ilyen nyomtatója

bár egyrészt baromi drágán nyomtatnak, másrészt nem is extra gépek

szerintem döntsd el, hogy kell a színes vagy sem,
ha nem akkor vegyél egy lézer nyomtatót
ha kell akkor meg egy komolyabb gépet

pl epson L200 - színesben is 1ft-ért nyomtat

(#7535) Teaway válasza epzon (#7534) üzenetére


Teaway
veterán

És melyek ezek a típusok (ha én is utána tudok nézni, milyen adatot keressek)?
Nem kell semmi extra és tegyük fel, hogy a lapköltség sem számít. Lényeg, hogy ne reklamáljon, ha üres/nincs színes patron.

Nincs itthon csokid??

(#7536) pagonyinhu


pagonyinhu
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával állok szembe, remélem tud valaki segíteni megoldani.

Adott egy Canon Pixma MP610-es multifunkciós eszköz. Évekig semmi bajunk nem volt vele, chip nélküli ezPrint patronokkal volt etetve. Néhány hónapja produkálja, hogy nem hajlandó fénymásolni. Először azt gondoltam, talán chip baja van, ideje lenne a régóta használtakat kicserélni. Ez azonban nem oldotta meg a problémát. Most is új chipes patronok vannak benne, de semmi változás. Később már az Excel táblákat sem nyomtatta ki, sőt egyes Word dokumentumoknak is csak a keretét nyomtatta. Viszont a fekete színről más színre átállítva már kinyomtatja a dolgokat.

Mi lehet a baj? A nyomtató által felkínált tisztítási lehetőségeken már végigmentem, de szerintem nem ilyen jellegű a hiba.

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#7537) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Esetleg valaki erre? [link]

(#7538) Badb0y válasza marsu (#7531) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezt ajánlotta egy oldal.
2 laptálcás is ráadásul, egyikbe mehetnek receptek, másikba a4-es papírok.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7539) Gergőke88 válasza Teaway (#7535) üzenetére


Gergőke88
addikt

HP 8600, 6700, illetve az összes Ink Advantage tud menni csak fekete patronnal is. Lapköltségben is nagyon jók ezek a típusok.

(#7540) Gergőke88 válasza epzon (#7534) üzenetére


Gergőke88
addikt

l200 és a komoly gép egy mondatban..... :W
ISO sebességet tudsz már mondani róla? 1lap/perc?

(#7541) epzon válasza Badb0y (#7538) üzenetére


epzon
őstag

receptre?

semmiféleképpen
alsó tálcából az elején még veszi, majd ahogy koszolódik a görgő úgy fogja egyre kevésbé szeretni
ráadásul nem vízálló a tintája, azaz ha egy kis nedvesség éri véletlenül elfolyik az egész tinta

[ Szerkesztve ]

(#7542) epzon válasza Gergőke88 (#7540) üzenetére


epzon
őstag

tudsz olyan HP nyomtatót mondani ami 1ft-os lapköltségen dolgozik eredeti kellékanyaggal, színesben?
de ha utángyártottal tudsz mondani egyet akkor az is jöhet.

csak az Epson kínál 1ft-os lapköltséget

(#7543) Badb0y válasza epzon (#7541) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor mit mondsz ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7544) epzon válasza Badb0y (#7543) üzenetére


epzon
őstag

ha csak egyfunkciós gép kell

akkor epson WP-4015dn
2 papír bemenet van egy alsó tálca (jelentések, normál A4-es doksik nyomtatása)
hátsó lapadagoló (50lap kapacitás) oda pedig mehet a recept. Középen van a görgője, oda is pozícionálod be a papírt, tehát abszolút biztos a papírvezetés

vízálló DuraBrite epson tinta, amit le is önthetsz bátran akkor sem folyik el a festék

ha multifunkciós kell akkor epson 4515Dn vagy 4525dnf
3 év garos mind
és 30nap kirpróbálási lehetőség ha nem tetszik

(#7545) Badb0y válasza epzon (#7544) üzenetére


Badb0y
addikt

Multifunkciónális 2 lapadagolós recept nyomtatásra alkalmas stabil, megbízható fix működés, nem gyűr be papírt, nem kap be több papírt. Megnézem erről írtak-e már recepttel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7546) epzon válasza Badb0y (#7545) üzenetére


epzon
őstag

nekem van olyan ügyfelem aki ezt használja, úgyhogy tudlak róla biztosítani, hogy működik

(#7547) Badb0y válasza epzon (#7546) üzenetére


Badb0y
addikt

Ok, lehet adunk egy próbát neki. Amit nem akarok, hogy megint az legyen mint múltkor. Megdöglött a nyomtató, gyűrte a papírt, betegek kint hőbölögtek, bent másik beteg vár ...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7548) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Canon IR 20xx multifunkciós készülékekhez milyen usb-s scan driver kell? A supporton csak hálózati van, az elvileg nem jó erre a célra.

(#7549) Julcsika1


Julcsika1
tag

Hali!
egy kis segítséget kérnék hátha találkozott már valaki ilyen vagy hasonló problémával:
Brother TN2010-es demó kazi töltése során szükségem lenne a rugóra, fogaskerékre, burkolatra, megrendelném de sajna nincs robbantott rajzom a Brotherekhez
Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném.
Üdv: Julcsika

(#7550) Teaway válasza Gergőke88 (#7539) üzenetére


Teaway
veterán

De ha lemegyünk az IA legaljára (mondjuk a lapköltség itt már nagyon leromlik), igaz lehet ez akár a 2515-re is?

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.