Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) Csavarnyuzo válasza =Thor= (#7800) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A jó link a képhez.
Nem vágom a Ricoh-t de tipikus gondok:
- nem megfelelő driver -elvileg kizárva, mert több gépről próbáltad-
- az eszköz hibás beállítása - simán elnyomkodhatja bárki -
- firmware gond
- panelhiba
Újraindítás volt már?

A pirosat kell elvágni.

(#7802) =Thor= válasza Csavarnyuzo (#7801) üzenetére


=Thor=
tag

Köszi a linket... :)
- igen, másik gépről ua.
- csak én voltam ma bent, tuti nem nyúlt hozzá senki... :)
- firmware gond? csak úgy hirtelen a semmiből?
- panel => ennek ilyen érintőképernyős kezelőfelülete van és feltűnt, hogy ha megnyomok egy gombot a mellette lévő gomb nyomódik meg...

Igen, újraindítás megvolt + egy órára kihúztam az áramból is.

Szerinted tudok vele én valamit kezdeni vagy holnap hívjam ki a szervízt?
(Csak nehogy azt mondja nem a nyomtató a hibás és fizessünk neki kiszállási díjat...)
(Karbantartási szerződése van az irodának velük)

(#7803) Csavarnyuzo válasza =Thor= (#7802) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha van szerződés, akkor elmondod nekik a problémát és oldják meg. Ha nem Te nyomkodtál el valamit, akkor az ő dolguk megcsinálni _az eszközig_. Tehát ha számítógépes gond, akkor az nem az ő dolguk. Az érintőpanel tévesztés kalibrálás kérdése, nincs köze a dologhoz.

A pirosat kell elvágni.

(#7804) =Thor= válasza Csavarnyuzo (#7803) üzenetére


=Thor=
tag

Igen, ezért kérdeztem, hogy szerinted ez nyomtatóhiba lesz-e?
Mert ha nem, akkor ránk vernek egy csomó kiszállási díjat...

Várjunk:
Viszont, ha bejelentem az érintőpanel hibáját is, akkor az már tuti a gép hibája...

[ Szerkesztve ]

(#7805) =Thor= válasza Csavarnyuzo (#7803) üzenetére


=Thor=
tag

Köszi a tegnapi segítséget!

Úgy néz ki Murphy közbeszólt!
Mielőtt hívtam volna a szervízt ma, még egy próbát tettem és minden tökéletesen működött...
:)

(#7806) SirKero


SirKero
őstag

Erre valaki? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#7807) Csavarnyuzo válasza SirKero (#7795) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
A Windows Compatibility Center oldalán van ez. Középen a link, free download required. Töltsd le és próbáld ki.

A pirosat kell elvágni.

(#7808) Csavarnyuzo válasza =Thor= (#7805) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha megismétli nem jó jel.

A pirosat kell elvágni.

(#7809) SirKero válasza Csavarnyuzo (#7807) üzenetére


SirKero
őstag

Sajnos nem jó ez már letöltöttem több helyről. Telepítés után ezt a hibaüzenet dobja ki.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#7810) Csavarnyuzo válasza SirKero (#7809) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha letöltötted amit linkeltem és elindítottad mit csinált? Ilyenkor ki kell kapcsolni az eszközt és akkor kell bekapcsolni, amikor a telepítő kéri, vagy ha a telepítő végzett.

A pirosat kell elvágni.

(#7811) SirKero válasza Csavarnyuzo (#7810) üzenetére


SirKero
őstag

Letöltöttem amit linkeltél ( de ezt már tegnap is letöltöttem a lexmark oldaláról meg még egy csomó helyről ) uninstaláltam a fen lévő progit újraindítottam gépet és elindítottam a X 1100 setup exe-t. Csatlakoztattam a nyomtatót amikor kérte és a végén azt írta ki hibának minek a képét feltettem. De nem megí :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#7812) Csavarnyuzo válasza SirKero (#7811) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a letöltött file-t nem elindítod, hanem kicsomagolod, akkor a driver mappában meglesz a hiányzó file, amit a képen linkeltél, csak a kiterjesztését kell kiegészíteni. Bár ez elég barkács, de volt már hogy bejött. (Szinte biztos, hogy még több file-t fog hiányolni, de azok is ott vannak.)

A pirosat kell elvágni.

(#7813) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Canon ip2500 nyomtatómmal van baj. Alig akar nyomtatni. Elindítom a nyomtatást, majd a nyomtató átküldi az üres lapon saját magán, majd arra hivatkozik, hogy elakadt a papír, de nincs is benne. 3-4 próbálkozás után nyomtat, de van olyan amikor behúz egyszerre több lapot is és ez miatt elcsúszik a nyomtatás (gondolom nem tudja elég gyorsan maga előtt tolni a vastagabb, több lapból álló pakkot)
Van, hogy elindult a nyomtatás, de nem húzott be papírt csak elkezdett nyomtatni. És nem a lapra, hanem a műanyagra nyomtatott a buta.... :))

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#7814) =Thor= válasza Csavarnyuzo (#7808) üzenetére


=Thor=
tag

Remélem nem fogja...
Még egyszer köszönöm!

(#7815) taxi válasza Csavarnyuzo (#7788) üzenetére


taxi
aktív tag

Hát szomorú vagyok. :(
Kiszedtem a tápot, megmértük, semmi baja. Mégsem tudom bekapcsolni fejjel, fej nélkül sem.
-Nincs több ötleted?

Hakuna matata

(#7816) SirKero válasza Csavarnyuzo (#7812) üzenetére


SirKero
őstag

Nem megy ez úgy sem :(
Másoltam átírtam de ugyan az :((
Most ezért vegyek egy másik cuccot amit egy évben párszor ha használok :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#7817) Csavarnyuzo válasza taxi (#7815) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ahogy Kasza Tibi mondaná De vaaaan: kontroller :( De ha azt a fej vágta haza, akkor nem cserélném...

A pirosat kell elvágni.

(#7818) chungee


chungee
addikt

Napot!

Sok éves tintasugaras nyomtatóról van szó utángyártott patronnal ilyet csinál. Mi lehet a baj:F HP Deskjet 3650

[link]

(#7819) Julcsika1


Julcsika1
tag

Üdv!!
segítséget kérnék KonicaMinolta magicolor 1600W-s nyomtató, képegység vége hibaüzivel leállt,
a kérdésem a következő: lehet valamilyen furmánnyal lenullázni- opc henger jónak tűnik- vagy muszály új dobegységet tenni bele???
nem lenne jó nagy összeget beruházni főleg mivel más baja is lehet, de a festékek állapota 86-60%-osak, kár lenne kidobni.
előre is köszi szépen!!!

(#7820) Julcsika1 válasza chungee (#7818) üzenetére


Julcsika1
tag

Szia! lehet hogy a papír továbbító görgő koszos-festékes- mivel csak a közép részen egy sávban van, megtisztítani a papírbehúzó illetve papír továbbító görgőket. Bár érdekes hogy csak a nyomtatott soroknál látható csak a maszat.
Üdv: Julcsika

[ Szerkesztve ]

(#7821) McLaca válasza chungee (#7818) üzenetére


McLaca
őstag

Mint ha hozzáérne a fej a papírhoz... Esetleg valami szösz van a fejen, és az húzza el, a gyanús csak az, hogy mindig ugyanott. Lehet, hogy a papír alatt van valami a nyomtatóban, ami miatt ott kidudorodik a papír, és így hozzáér a fej.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7822) chungee


chungee
addikt

Köszönöm a válaszokat :R

(#7823) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy az ismerősömnek van egy hp deskjet 1050 j410-es nyomtatója és nem akar nyomtatni. A harci helyzet konkrétan az, hogy elmondása szerint kb 2 percig felismeri utána meg azt írja, hogy nincs ilyen, próbálta több usb portban is, de csak a bal oldali a működő a jobb oldalt fel sem ismeri(minden mást igen).
Decemberben lett véve és a driver lemezről lett feltéve a driver. :D
Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Márk :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#7824) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy canon mg5250 nyomtatóm. Ha wifi hálózaton keresztül akarok nyomtatni vele, akkor nem mindig sikerül. Elkezdi a nyomtatást, majd valamiért abba hagyja, megszakítja a hálózatot, sőt még az internet kapcsolatomat is. Így viszont elég sok lapom kárba vész és eléggé idegesítő.

Valaki találkozott már ilyen hibával? :U

Most ez írta ki éppen:

[ Szerkesztve ]

(#7825) Joxy20 válasza zka67 (#7779) üzenetére


Joxy20
csendes tag

Hali, kicsit megkésve, de nem volt alkalmam felnézni... kijön középre a patrontartó, jelzi is hogy benne vagy vagy nincs. Leszedtem a tetejét a nyomtatónak szétszedtem, kondik jók benne, égést nem találtam az nyákokon, amit tudtam kipucoltam benn, de semmi. Szerintem jöhet a végső ötlet (kivéve ha a kuka az :D) :))

(#7826) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

HP DeskJet F4210 ilyen nyomtatót ajánlott valaki nekem cserére egy termékemért. Mennyit ér ez kb? Mennyiért tudnék hozzá legolcsóbban patronokat?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#7827) zka67 válasza Joxy20 (#7825) üzenetére


zka67
őstag

Ha esetleg van akár üres patronod is, próbáld meg kicserélni a színest és beletenni a feketét is.

(#7828) zka67 válasza OP-ToTo (#7826) üzenetére


zka67
őstag

Semennyit. Új nyomtatót kapsz a két patron áráért, patronnal.

(#7829) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Valószínűleg új nyomtató után kell néznem, sajnos. Tudtok nekem 1-2 típust ajánlani.

Amire kell:
-havi 20-30 lap fekete-fehér nyomtatás,
-havi 1-2 lap színes, vagy még ennyi sem
-multifunkciós (bár ez opcionális, mert van egy lap olvasom és az jó)

Elvárás:
-szeretném ha wifis lenne
-olcsó fekete-fehér nyomtatás
-strapabíró márka legyen és persze olcsó :D
-A4 lap méretig
-(esetleg címke készítés)
-a színes is azért élvezhető legyem, de nem kell fotó minőség a jelenlegivel is csak 1-2 képet nyomtattam ki.

Köszi előre is.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#7830) OP-ToTo válasza zka67 (#7828) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nagyon szépen köszönöm

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#7831) taxi


taxi
aktív tag

Végleg meghalt az IP 5200. Tudtok ajánlani helyette olyat ami lemezt is nyomtat, ill. patron (chip) csere szempontjából gazdaságos?

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#7832) zka67 válasza Firehand (#7829) üzenetére


zka67
őstag

HP DeskJet 3050A

Gondolom az olcsó alatt azt értetted, hogy utángyártott/töltött patronnal is működjön.
Ez a nyomtató működik mindegyikkel, de havi 20-30 laphoz nem ajánlom neked az után-patronokat. A patron negyedét sem fogod elhasználni, mire végleg beszárad. Az eredeti 301-es fekete patron 190 oldalra ~3200 ft, a 301XL-es 480 oldalra ~6800 ft. Még az XL-est sem ajánlom neked, csak a simát, azzal is 6-8 hónapig nyomtatgathatsz. De talán lehet, hogy megéri az XL-est venned, legfeljebb kidobod, ha tönkremegy mielőtt kifogyna. 16-20-24 hónap alatt előfordulhat, hogy ez is beszárad.

Fotópapírra ez a nyomtató is fotó minőségben tud nyomtatni.

A többi kritériumodnak is tökéletesen megfelel.

(#7833) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A Canon Pixma IP 7250 essel kapcsolatban:
Hogy a bánatban lehet elérni azt, hogy amikor cd re nyomtatól, akkor ne ugasson folyamatosan, hogy mit hova tegyek, hanem induljon el a nyomtatás és kész ...
Nagyon idegesítő.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7834) Mikisys válasza Firehand (#7829) üzenetére


Mikisys
őstag

Epson Home XP205.
Jó áron van, szépen nyomtat, lapolvasója is jó, meg sokat tud.
Én is ilyent veszek pár napon belül.

Üdv!

(#7835) Dinter


Dinter
addikt

Üdv. Rendeltem Epson Stylus SX235W nyomtatóhoz utángyártott tintákat. Három ugyanolyan van, ill. egy különböző, a kék. Küldtek egy papírt, írtak utasításokat az utángyártott patronokhoz. Azt írták, hogy ne használjam az eredetivel együtt ezeket, de más utángyártottal se. De akkor miért 2 különbözőt küldtek?
Másik: Dobozon azt írja, hogy 2 évig használható gyártás után a festék. Ez a különböző, kék, 2010/11-es, aminél már rég lejárt a 2 év. Ez probléma? A nyomtató eredetinek jelzi a patronokat, és a tényleg eredeti kéknek megmaradt a még 1/4-e. Azt nem használhatom helyette?

Ettől eltérő: Nyomtatni akarok egy fényképet, de ez valamiért mindig narancs árnyalatú. Most fullon van a tintaszint, úgyhogy az nem lehet kevés. Mit lehet elállítani? (Bár a nyomtatási képben még rendesen mutatja, ahogy kellene lennie.)

[ Szerkesztve ]

(#7836) zka67 válasza Mikisys (#7834) üzenetére


zka67
őstag

Ne ajánljunk már epsont havi 20-30 fekete oldal nyomtatására! Csak a ki-bekapcsolgatásokkal kifogy belőle a színes tinta (is), anélkül, hogy egy csepp is került volna a papírra. Aztán vehet bele új garnitúra színest, csak azért, hogy megint tudjon feketét nyomtatni. :W

(#7837) Firehand válasza zka67 (#7832) üzenetére


Firehand
tag

Szia. Köszönöm a tanácsokat. Nem gond a gyári tinta, én most is csak azt használok. A megbízhatóság a legfontosabb. A HP-vel már megégettem a kezem. A régi nyomtatóm első patron cserénél alaplapi hibás lett. Kicsit elbizonytalanított a HP-vel kapcsolatban. De ha azt mondjátok, hogy jó akkor hiszek benne. Köszi

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#7838) zka67 válasza Firehand (#7837) üzenetére


zka67
őstag

Ez nem jellemző egyik gyártó nyomtatójára sem, de bármelyik gyártóéval előfordulhat ilyen.
Biztosan nem típushiba, hanem egyedi probléma volt.

(#7839) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Cégnél elkezdett csíkokat nyomtatni a papírra két Kyocera nyomtató. Mnden rendben van az iratokon csak annyi, hogy függőlegesen csíkozott az egész lapon. Gyenge alkoholos tisztiítós zsebkendővel megpróbáltuk megtörölgetni a fényhenger feletti kisebb hengert. Egy két oldal erejéis el is tűnt majd egyszer csak még rondábban, most már a lap hátsó felén is tiszta maszat a lap, de nem most már nem is függőleges csíkok vannak hanem inkább maszatok itt ott. Mit csináljak szerintetek? Hogy kell megpucolni vagy mi okozza ezt?

Köszi.

(#7840) missgrace


missgrace
csendes tag

Hello!
Az lenne a gondom, hogy az epson stylus nyomim üres lapot nyomtat. Egy éjszakát már ázott alkoholban, tisztán látom a festékszóró lukakat is. Már jópár fejtisztítást elvégeztem Attól tartok, hogy csak a festéket pazarlom.. Valakinek tippje?

(#7841) Csavarnyuzo válasza missgrace (#7840) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a papíron nincs festék, akkor tisztításkor sem pazarlod, mert el vannak tömődve a fúvókák. Hogy mit lehet vele kezdeni, azt majd az Epson szakik megmondják.

A pirosat kell elvágni.

(#7842) Core2duo6600 válasza Octopus21 (#7839) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én kihivnám a szervízt !
Valszeg át kell pucolni a görgőrendszert.
De akár a használt festék tároló is megtelhetett, bár azt talán jelezné.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7843) szabol1


szabol1
csendes tag

Helló!
HP 2050 nyomtatóval kerekedett a következő gondom.:
Miután megvettem nyomtatót a demó patront 1x töltöttem, majd vettem újat (gyári HP) 2x töltöttem, majd megint új, és csak üres lapot ad. Mi lehet a baja? :F

(#7844) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok,

Van egy Samsung CLP 310-es nyomtatóm ami mindig papírelakadást jelez, ezért nem hajlandó nyomtatni, de ha hosszan nyomom rajta a gombot, akkor kinyomtatja szépen a tesztoldalt.
Állítólag ha cserélem benne a Photo Interrupter -t (0604-001393) az megoldja a problémát, szerintetek működne ez? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#7845) Mikisys válasza Mikisys (#7834) üzenetére


Mikisys
őstag

Némileg módosult a helyzet, inkább Epson BX535WD lesz megvéve, miután élőben is megtekintettem a nyomtatókat.
Igen! Muszáj élőben megnézni a gépet, hogy mit is akar megvenni az ember, nem elég a neten megnézni a képét, ami gyakran csalóka.
Ez a BX masszívabbnak tűnik, kicsivel nagyobb gép és alul van a papírtálca, ami eleve jobb megoldás, mint a felülről beejtős.( Majd kiderül, persze.)
Majd spórolósan nyomtatok és így a megmaradt pénz az árkülönbözetet fedezi, a kisebb és a nagyobb tipus között, mert nem veszek mindjárt egy garnitúra patront hozzá.
Néztem az adataikat, sok webhelyen egészen eltérő adatokat olvasni, nem tudom, hogy mi az oka? - direkt megtévesztés, vagy hanyagság, a kereskedők részéről? Miért?

Üdv!

(#7846) Csavarnyuzo válasza C_hris (#7844) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha kinyomtat bármilyen tesztoldalt nem gondolom, hogy cserélni kéne amit megadtál. Ha csak a táp kábelt dugod bele és bekapcsolod, akkor is papírelakadást jelez? (Biztos, hogy papírelakadást jelez?)

A pirosat kell elvágni.

(#7847) Ch4os válasza Csavarnyuzo (#7846) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Sziasztok!
HP LaserJet 4100 nyomtatóm van. Észrevettem ha egy lapot többször átküldök/nyomtatok a gépen, (pl: próbálgatok pozicionálni a sarokba egy szöveget) akkor a lap teljes egészében vagy nagy részében picit fekete lesz. Olyan mintha a festékport finoman "eresztené" a gép. Ha csak egyszer nyomtatok az oldalra, akkor semmi gond.
Ez mitől lehet?
Valamilyen teszt, javító oldallal, takarítással, vagy egyéb mechanizmussal kezelhető, vagy valami csere érett?
Válaszokat köszönöm előre is.

(#7848) C_hris válasza Csavarnyuzo (#7846) üzenetére


C_hris
tag

Közben kiderült az volt a probléma, hogy szerinte üresek voltak a színes tonerek, ezért addig nem volt hajlandó nyomtatni amíg azokat ki nem cseréltem, nem számított hogy amit nyomtatni akartam az csak sima szöveg lett volna. Elég szemetek a nyomtatógyártók hogy bizonyos kinyomtatott lap után ők eldöntik hogy a toner már üres, lehet hogy majd meg kell buherálni a nyomtatót hogy ne így működjön.

(#7849) localhost válasza C_hris (#7848) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már ne is haragudj de ez a legszimplább módon írva is csacsiság :
" bizonyos kinyomtatott lap után ők eldöntik hogy a toner már üres, lehet hogy majd meg kell buherálni a nyomtatót hogy ne így működjön."

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7850) újoncrs


újoncrs
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy nyomtatni szeretnék km óra számlapot tintasugarassal ,de a legelső amit nyomtattam fotó papírra az nem igazán bírta a párát elmosódott :Y :W ,na most a kérdés, létezik -e olyan fólia pl írásvetítő fólia fehér színben, aminek a hátoldala öntapadós,vagy van egyáltalán ,olyan fólia aminek a hátoldala öntapadós fehér színű és tintasugarassal lehet rá nyomtatni,
vagy egy másik kérdés, hogy tudom a fotó papírt nyomtatás után teljesen vízhatlanná tenni :F :F :F
Előre is köszönöm ha tud valaki ez ügyben segíteni :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.