Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) Dj.Gábor válasza epzon (#8949) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

aha, :D

(#8952) Dj.Gábor válasza atala (#8950) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

nem,. csak eddig nemvolt vele dolgom,és most van először nyomtatóm. és ezér van,hogy érdeklődöm,. már bocsi

(#8953) atala válasza Dj.Gábor (#8952) üzenetére


atala
addikt

Semmi gond, de annyira laikus dolgokat kérdezel, amire ránézésre meg lehet mondani a választ.
Az asztali nyomtatók soha nem nyomtatnak keresztben. Esetleg egy A3-as nyomtatóval tudsz A4-es lapot keresztbe beletenni. Egyébként meg a szoftver forgatja el a képet, és azt nyomtatja a papírra. Szerintem próbálgasd, és rögtön meglátod mit hogyan nyomtat.

(#8954) Dj.Gábor válasza atala (#8953) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Értem. és jolvan,. Köszi neked, és mindenkinek ugyszint a segitséget :R :R :)

(#8955) sanhose


sanhose
tag

Sziasztok!

Nem régen vetten egy Canon MG3155-ös multifunkciós nyomtatót.
Azt szeretném kérdezni, hogy wifi-n keresztül miért nem lehet fekete-fehérben scannel-ni? USB meg lehet.

Választ előre is köszi

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#8956) fer válasza sanhose (#8955) üzenetére


fer
őstag

Nézd meg a kézikönyvét, hogy egyáltalán támogatja-e a wifi-n a scannelést!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8957) sanhose válasza fer (#8956) üzenetére


sanhose
tag

Igen támogatja, de nem az a probléma, hogy nem tudok wifin keresztül scannelni, hanem az hogy wifi-n keresztül csak színesben és szürkeárnyalatosan tudok csak. Ha fekete-fehérben akarok akkor usb-n keresztül kell csatlakoznom a géphez.

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#8958) Tices


Tices
csendes tag

Sziasztok!

Samsung 1640-es nyomtatóm van. a hibajelenség a következő: papír be, nyomtatás indul, behúzza a papírt egy darabig kb. 5 cm-ig (tehát a behúzó, gumis forgó-mechanikán már túl van a papír), majd megáll, világít a figyelmeztető led, de ami aggasztóbb, hogy elkezd melegedni a teteje (gondolom a fűtést rajtahagyja). on/off, aztán újra lehet próbálkozni és át is megy rajta a papír, csak akkor már fekete csíkokkal (gondolom a melegítés hatására rengeteg festékpor kerül a papírra). Valaki tud valamit, hogy milyen irányba induljak el vele?kitakarítva ki volt. Köszi az ötleteket előre is. Üdv, Tices

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#8959) Csavarnyuzo válasza Tices (#8958) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Görgőcsere. Valószínűleg kopott a görgő és nem húzza be időben a papírt, vagy nem tolja be eléggé. Elvben ezt bizonyítja, hogy ha ki-be kapcsolod átmegy a gépen.

A pirosat kell elvágni.

(#8960) QwErTy42 válasza hz0917 (#8938) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kérdezd meg Epzont! Egy objektív választ kaphatsz Tőle. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8961) fer


fer
őstag

Na kipróbáltam az Mg5350-en ezt az üres patron scannelés dolgot, működik, bár elsőre nem ment, de rá tudtam venni. Valaki írta, hogy a canonnal nem lehet, nekem megy! Ha majd kifogy egy másik patron megint kipróbálom!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8962) szabifotos válasza fer (#8961) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ha benne van a patron és felismeri, akkor kikapcsolt tintaszint-figyelés mellett működik, de ha kiveszed a patront úgy már nem menne, szerintem....

(#8963) Operátor91


Operátor91
csendes tag

Sziasztok van nekem egy Philips Crystal 650-es nyomtatóm ma vettem bele fekete patront eddig ok de amikor a kártyát beletettem h felinstalláljam kiírta h rossz kártya utána néztem a nyomtatót kellett frissíteni feltettem a FW 4.02-es ver. ami már persze h angol :D ezt írja ki installer cart. couleur valamint már a kezdetektől nem képes kommunikálni a pc-vel kivéve a (scanner) Ha valakinek volt már ilyen akkor kérem segítsen :D köszi előre is :D :R

A remény hal meg utóljára :D

(#8964) fer válasza szabifotos (#8962) üzenetére


fer
őstag

Nem volt kikapcsolva, mivel nem is tudtam kikapcsolni (ezen úgy látszik nem müködik a hosszas gombnyomás), de nem arról volt szó korábban, hogy kivett patronnal, hanem üressel nem lehet beolvastatni vele! Egyébként patron néklül tintasugaras nyomtatót nem is szabad tárolni, üresnek meg mindenkinek kell otthon lennie, mivel a nyomtatót is patronnal árulják!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8965) fer válasza Operátor91 (#8963) üzenetére


fer
őstag

Mennyiért vetted bele a patront??? Lehet kidobott vagyon volt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8966) Operátor91 válasza fer (#8965) üzenetére


Operátor91
csendes tag

4000ft volt de sértetlenül vettem szóval eredeti pfa 541-es fel sem volt bontva mostanáig.

A remény hal meg utóljára :D

(#8967) Tices válasza Csavarnyuzo (#8959) üzenetére


Tices
csendes tag

Köszönöm...ez lehet a gond, mivel próbáltam tolni kicsit és úgy jó volt. Rendeltem egy gumigörgőt, cserélem remélem jó lesz.

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#8968) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni, valami kis alap alsó kategóriás gépet szeretnék venni kettő között vacilálok, patron beszerezhetőség és ár alapján melyik lenne jobb választás? [link] vagy [link] előre is köszi a válaszokat!

(#8969) fer válasza Tarill (#8968) üzenetére


fer
őstag

A patron egyforma drága mindkettőhöz, a Hp-ról több negtívumot olvastam, én a Canonra szavazok! Ha olcsóbb patronosat akarsz akkor egy picit drágábbat kellene venned! Használd a keresőt, olvasgass egy kicsit, mert itt lehet rábeszélnek egy olyanra (lehet, hogy éppen én),amit később megbánsz!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8970) Tarill válasza fer (#8969) üzenetére


Tarill
őstag

hàt igazàból nekem a scanner rèsze ami ùgy kell, nyomtatni 97% ban csak fekete kellene havi ilyen 20-30 lapnyi szóval nem nagy igènyek ezèrt gondoltam hogy döntsön az olcsóbb patron vagy a tölthető patron, bàr ezekè zàrt :/ dràgàbb gèp sztem felesleges, pcx en a canon 10350.- a Hp 11600.- de nekem is a canon a szimpatikusabb :)

(#8971) QwErTy42 válasza Tarill (#8970) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hp Deskjet Ink Advantage 2515-öt nézd meg! Vagy bármelyik Ink Advantage nyomtatót, ami a 650-es patronokkal megy. Ezek konkrétan fele annyiért nyomtatnak egy oldalt, mint a 1050-es HP vagy a Canon.
Erre a mennyiségre teljesen korrekt kis gépek ezek az Ink Advantage szériás nyomtatók.

Ne csak a patron árát nézd, hanem a kapacitását is és a fajlagos lapköltséget vesd össze.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8972) Tarill válasza QwErTy42 (#8971) üzenetére


Tarill
őstag

köszönöm! fer kolléga mutatta ezt, [link] na itt van aztán darab / költség mutató ;] erről mi a vélemény? ennyi pénzért, feketéből kijön vagy 2000 oldal a 80ml-ből... :D

(#8973) epzon válasza Tarill (#8972) üzenetére


epzon
őstag

havi 20-30lapért ennyit sz...ni amit ezzel fogsz.
Komolyan olyan sok fél évente az az 1 patron hogy normálisan működjön az ..... készülék?

de te tudod...

(#8974) Tarill válasza epzon (#8973) üzenetére


Tarill
őstag

mért annyit kell vele *szórakozni?? azért kérdezem amúgy :)

(#8975) atala válasza Tarill (#8974) üzenetére


atala
addikt

Sajnos sok rosszat hallani a ciss rendszerről. Főleg a levegősödés, és a tinta folyás volt a gond. Igaz, ez a régebbiekre igaz. Az új ciss már lehet, hogy jobb. Olvastam olyat is, hogy ha megfelelően beállítod a magasságát a tartályoknak, akkor nincs gond. Mert állítólag ha túl magasan van, akkor a nagy nyomás miatt folyik akkor is, ha nem nyomtatsz, ha meg alacsonyra teszed, akkor nem fog rendesen folyni a tinta.

(#8976) zka67 válasza Tarill (#8974) üzenetére


zka67
őstag

Havi 20-30 lapról beszélsz, és nem telik gyári tintára? Miről beszélsz, ember? A HP1050-el is havi 2-300 forintról van szó eredeti patronnal. Komolyan, az ilyen emberektől megye fel bennem a pumpa. Hétvégén elbuliztok több tízezer forintot, de nincs néhány száz forintotok arra, hogy kinyomtassatok néhány oldalt?

Arról nem beszélve, hogy megveszed bele az utángyártott szart, és negyedét sem fogod elhasználni a tintának, mire beszárad, és dobhatod ki. Megéri? Szerintem marhára nem, és nem szeretnék itt több ilyen kérdést látni, hogy milyen nyomtatót vegyek havi 20-30 oldalhoz, amibe van olcsó utángyártott patron meg olcsón lehessen tölteni.

De azért, hogy segítsek is neked, hogy ne legyen több ilyen kérdés itt, a HP1050 teljesen jó választás neked, ha eredeti tintával használod. Havi 20-30 oldalhoz eszedbe se jusson L-es patront venni bele, elég neked a normál is, az is kitart fél évig, az XL-es meg két év alatt úgyis csak beszáradna. Amiért ezt a nyomtatót ajánlom neked: működik színes parton nélkül, csak a feketével is.

(#8977) QwErTy42 válasza Tarill (#8972) üzenetére


QwErTy42
addikt

Gondolkodj egy kicsit kérlek! A 2000 oldalt mégis hány év alatt nyomtatnád el? Saját bevallásod szerint havonta 20-30 évente max 400 oldallal számolva is 5 év de inkább több.
Szerinted a festékkel mégis mi a túró lesz 5 év alatt?

A hasonló megmozdulásokra már tényleg csak annyit tudok mondani, hogy vegyél egy ceruzát és zsírkrétát és csináld azzal! :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8978) epzon válasza Tarill (#8974) üzenetére


epzon
őstag

na hát megválaszolták helyettem több szempontból is

leginkább atala véleményét egészíteném ki azzal, hogy ezekben a rendszerekben semmi fejlődés nincs.
Ha gyárilag nem így alakítják ki (epson L és M széria) akkor csak kókányolni lehet

pl ahogy mondod a tartály elhelyezése nem kis kérdés. Azonban nincs olyan egzakt szám, hogy hány cm-re legyen x távolságtól mert pl függ a légköri nyomástól, az meg függ az időjárástól meg, hogy éppen hol lakunk...

Ne felejtsük el arról van szó, hogy a hajszálnál 1000-szer kisebb pontokat kell egymás mellé rakni 2,5cm-enkénnt 2-4-5000 szer, azaz precíziós eszközök még a 10 000 ft-os kategóriában is.

(#8979) epzon válasza QwErTy42 (#8977) üzenetére


epzon
őstag

másoláshoz meg ott az indigó :)

(#8980) Tarill


Tarill
őstag

oké köszi lebeszéltetek róla mind! :) a hp-nál tényleg jó dolog h megy színes patron nélkül :) az a canon esetleg? nem tudjátok?

(#8981) QwErTy42 válasza Tarill (#8980) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Canonok általában nem tudják ezt. Biztosat az Ügyfélszolgálatuk tudna mondani. Amúgy teljesen mindegy, hogy melyiket veszed meg arra, amire Te szeretnéd használni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8982) atala válasza epzon (#8978) üzenetére


atala
addikt

Akkor én is kiegészítenélek. :)
Még az Epson Workforce szériás nyomtatói is tulajdonképpen egy ciss rendszert alkalmaz, csak itt gyárilag nem kell töltögetni a tartályt, hanem csak betolni a kazettát a helyére. De ugyan úgy csövön keresztül viszi a tintát a fejhez. Ha ezt a kazettát az ember kicseréli egy 100ml-es tölthető tartályra, akkor már ugyan azt tudja, mint az L, és M szériás nyomtatók. Ezt sokan nem tudják.

(#8983) fricz19


fricz19
őstag

Üdv!
Van egy Canon mp280 tintasugaras nyomtatom.
Szeretném megnézni a patronok telítettségét, de sehol nem találom.
Ezek vannak fent, de sajnos nem írja egyik sem
My Printer 3.1.0
Quick Menu 2.2.1
Egyáltalán meglehet nézni?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8984) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem .....

Van egy HP F2480-as nyomtatóm aminek a tintapatronja beszáradt, gondoltam megpróbálom "kiáztatni" ami sikerült is, de a tintapatron visszarakása után adódott egy probléma, nevezetesen az, hogy kéri/javasolja a patron igazítását amit meg is csináltam, de mindig azt írja ki, hogy "az illesztés nem sikerült", illetve "Az illesztés nem sikerült, mert az igazítási pont a lapolvasóban elmozdult".... [link]

Én már rengetegszer megismételtem az igazítást, de sajnos mindig sikertelenül ....
Szerintetek mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8985) szabifotos válasza fricz19 (#8983) üzenetére


szabifotos
senior tag

Windows 7 esetében:
Start menü--> Eszközök és nyomtatók--> jobb klikk a nyomtatóra--> Nyomtató tulajdonságai--> Karbantartás--> van ott egy olyan gomb hogy: Nyomtatóállapot megtekintése--> És a megjelenő kis ablakban lesz 2 kis ikon (fekete és szines)

(#8986) Csavarnyuzo válasza sz.j (#8984) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Esetleg nem sikerült tökéletesen a kiáztatás?

A pirosat kell elvágni.

(#8987) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP 3515 nyomtatóm. Még ismerkedek vele. Hol tudom az beállítani hogy csak feketével nyomtasson és azt is vázlat minőségben?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8988) sz.j válasza Csavarnyuzo (#8986) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kipróbáltam, több oldalt is kinyomtattam, a sorok nagy többsége hibátlan és egyenletesen látható, de vannak sorok ahol csak a sor alsó része látható, a betűk felső része nem.
Én ezt Igazítási hibának vélem, de mivel nem értek hozzá lehet, hogy tévedek ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8989) fer válasza Directors (#8987) üzenetére


fer
őstag

A 39. és a 45. oldalon keresgélj.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8990) pusszycat válasza sz.j (#8988) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is ez a gond HP B109n, vannak sorok amik mosódottak de csak vagy 6 sor egy oldalról és mindig ugyanazok a sorok ( lás csodát). Nekem megcsinálta a fejigazítást de nem segítet rajta. A fejet átmostam már minden létező dologgal vagy 6-szor is semmi változás. Közben vettem egy CANON PIXMA MG-5450 nyomtatót biztos ami biztos alapon. Gondoltam veszek a HP-ba egy másik fejet de nem sokkal olcsóbb mint egy új nyomtató. 5let? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#8991) Csavarnyuzo válasza sz.j (#8988) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha kinyomtatsz egy függőleges csíkot, akkor minden valószínűség szerint ismétlődően ki fog belőle maradni. Ez azt jelenti, hogy nem működik egy adag fúvóka. Magyarul az áztatás csak részben hozott sikert.

A pirosat kell elvágni.

(#8992) sz.j válasza Csavarnyuzo (#8991) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na akkor megpróbálom újra áztatni ....., remélem lesz eredménye.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8993) sz.j válasza sz.j (#8992) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csinálnám én az újabb áztatást, de most meg nem tudom lenyitni a patronok ajtaját... :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8994) Directors válasza fer (#8989) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Sajna nálam nem jönnek elő azok a "tulajdonságok" amiket olvasok.
Ezek vannak csak. A Drivert a CD-ről telepítettem amit adtak.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8995) sz.j válasza Csavarnyuzo (#8991) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igazad lett tovább kellett áztatni a patronokat és most már jó lett.

Köszönöm a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8996) Csavarnyuzo válasza sz.j (#8995) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Használd rendszeresen, mert ilyenkor nem jön le a belső felületről minden lerakódás és hajlamosabb az eltömődésre.

A pirosat kell elvágni.

(#8997) epzon válasza atala (#8982) üzenetére


epzon
őstag

igen ismerem, de az más mert ott a nyomtatón belüli tintamegoldást nem változtatod meg, míg egy külsős ciss esetén minden változik (pl a lógó csövekben letapad a tinta, visszafolyik, légbuborék alakul ki)

(#8998) sz.j válasza Csavarnyuzo (#8996) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban sűrűbben kellene használni, de amikor hetente nagyobb tételeket nyomtatok, akkor (főleg az olcsóbb nyomtatás miatt) a Samsung ML2010 Lézernyomtatót használom.
De most, hogy elkerüljem a hasonló kellemetlenségeket, elhatároztam, hogy hetente legalább pár oldalt a HP tintasugarassal fogok nyomtatni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8999) Directors válasza Directors (#8994) üzenetére


Directors
senior tag

Valaki tud segíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#9000) fer válasza Directors (#8999) üzenetére


fer
őstag

Én megpróbálnám újrarakni a drivert, vagy frissebbet letölteni hozzá, de elötte mndent le kell pucolni, nehogy esetleg a régi mégjobban bekeverjen! Ott a Speciális fül alatt mi van? Gondolom már megnézted. Töltsd le, hátha újabb verzió! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.