Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7251) bence188


bence188
tag

Sziasztok!
Vettem egy Canon MP280as CISS nyomtatót. Beüzemeltem, és amikor nyomtatok vele fekete-fehéret így mintha csíkosan hiányos lenne, mint amikor a fénymásolás nem az igazi. Most nyomtattam életembe először szal nem értek hozzájuk sajnos. Légyszíves segítsetek! Válaszotokat előre is köszönöm.

(#7252) szabifotos válasza bence188 (#7251) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nekem is ez van csak a wifis verzió, cissel.
Csinálj 1-2 fokozott tisztítást a nyomtató Karbantartás menüjében.: Jobb klikk a vezérlőpult Eszközök és nyomtatók menüjében a nyomtatód ikonjára, és a nyomtató tulajdonságai menüt nyomd. Ott lesz a Karbantartás fül.
Már 2 éve használok ciss-t. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

(#7253) bence188 válasza szabifotos (#7252) üzenetére


bence188
tag

Köszönöm szépen a segítséget, megtaláltam és egy párszor végeztem is tisztítást: 6-7x biztos, és a feketével volt probléma ugye, az jó lett de utána a színes lett rossz nem tudom miért, nem merek annyi tisztítást hátha nem szabad.Vagy addig csináljam a tiztítást míg jó nem lesz?

(#7254) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Erre valaki?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#7255) Attix82


Attix82
őstag

Adott ez a nyomtató: Epson Stylus Photo PX730WD

2 db-ból mind2szer az embernek halványan/ életlen képet nyomtat. A patron a demo van benne.

Tapasztalt már valaki ilyet?

(#7256) szabifotos válasza bence188 (#7253) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nyomtass egy fúvóka-ellenőrző mintát és rakd fel ide. Úgy könnyebb lesz megmondani a probléma okát. Ugyanebből a menüből tudod elérni. Akárhányszor csinálhatsz fokozott tisztítást, de ha ennyi után nem lett jó akkor lehet más a hiba oka. Baja nem lesz a sok tisztogatástól, max. a tintát pazarolja.

(#7257) intelboys88


intelboys88
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Van nekem egy HP Laserjet 1020-as fekete-fehér lézernyomtatóm!
Gép felismeri normálisan! De valamiért itt a képen látható minőségben nyomtat!
Ez miért van? Szét is szedtem, normálisan kitakarítottam hogy pormentes legyen, fel is ráztam a tonnert, nyomtatóban is a hengert megtisztítottam, vagyis kitisztítottam a teljes belsejét!
Szoftverével tisztítást is végeztem vele és javulás éppen hogy talán észrevehető volt!
Utána próbaképpen 3 példányt megint nyomtattam és kezdődött minden előről! Mellesleg a betűk is elmosódottan jelenik meg az A4-es lapon!
Lehet hogy ennek toner baja lenne?
Aki otthon van a nyomtató javításban és rám szánna pár percet azt nagyon megköszönném! :R :R :R

(#7258) gabesz78 válasza intelboys88 (#7257) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

Nagyon toner gyanúsnak tűnik a dolog. A 37 ill. 76 mm-enként ismétlődő hibákat a tonerkazetta okozza. Ahogy a képen látszik a csíkok kb 36mm-re, az ismétlődő "Windows nyomtató tesztoldala" felirat pedig kb. 76 mm-re lehetnek egymástól.

Egyébként ha nyomtatás közben kinyitod az ajtaját, úgy hogy a papír egy része már a fixálóban legyen, egy másik része pedig még nem legyen a toner fényérzékeny hengere alatt,és óvatosan kihúzod a papírt (miután kivetted a tonert) látni fogod hogy hol kezd el jelentkezni a hiba. Nagy valószínűséggel a toner alatt már ott lesz.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#7259) szeva000 válasza intelboys88 (#7257) üzenetére


szeva000
addikt

jaja,ez sztem is már a fényhengernél jelentkezik....tonerbaj lesz....de ilyenkor kell örülni,hogy nem egy kyocera-d van és az csinálja :)

(#7260) intelboys88


intelboys88
csendes tag

csináltam 1 olyan tesztet hogy a dokumentumban 3-4 db betűt lepötyögtettem és nyomtattam aztán végül ugyanúgy foltosan nyomtat üresen hagyott helyre is!
Lehet akkor rááldozok 3 ezer ft-ot és kicserélem a tonert !
Gabesz a tippet amit leírtál ki fogom próbálni!
Köszi a válaszokat! :D üdv nektek! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7261) Chromosoma válasza Chromosoma (#7250) üzenetére


Chromosoma
csendes tag

Ilyen bonyolult kérdést tettem fel? ;)

(#7262) mutyi


mutyi
őstag

Kellene vennem egy ügyfélnek egy totál alap nyomtatót.
Canon IP2700 ami csak nyomtató funckiót tud meg van egy Canon MP282, ez pedig multfunckiós.
Igazából nem kellene csak nyomtatásra, gondolom az IP2700 kisebb is.
Lenne sima A4-es lap meg néha recept nyomtva.

(#7263) gabesz78 válasza Chromosoma (#7261) üzenetére


gabesz78
tag

Válasz a másik topikban!

[ Szerkesztve ]

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#7264) QwErTy42 válasza mutyi (#7262) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Orvos csak néha nyomtat receptet...?

Nem rossz az IP2700 csak a patron nem olcsó bele annyira. Nagyinak havi 10-20 oldalra jó lehet de mennyiségi nyomtatásra nem alkalmas.

Szeretem az orvosokat, mert ők a legsóherebbek. ( saját tapasztalat és igen, anyám is orvos :D )

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7265) mutyi válasza QwErTy42 (#7264) üzenetére


mutyi
őstag

A dokinak van másik nyomtatója,ez az aszisztensnek lesz.
Egyébként igazad van, én is azt tapasztalom, hogy legtöbb doki kiba sóher, a tonereket is töltik, nehogy 1-2 ezerrel több legyen az utángyártott.
:)

(#7266) QwErTy42 válasza mutyi (#7265) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tényleg nem tudok erre mit mondani. :)

A kérdés megint az, hogy mennyit fog az aszisztens nyomtatni és hogy ha kell, hajlandóak-e kicsit többet áldozni egy normális nyomtatóra.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7267) mutyi válasza QwErTy42 (#7266) üzenetére


mutyi
őstag

Én sem tudom mennyit nyomtat, de meg fogom kérdezni.
Te amúgy mit ajánlanál a picivel több kategóriában és miért azt?
Kellékanyag költség csökkentés végett?

(#7268) QwErTy42 válasza mutyi (#7267) üzenetére


QwErTy42
addikt

A drágább( nem feltétlenül drága) nyomtatók alacsonyabb költség mellett üzemeltethetők. Persze ez az állítás csak eredeti kellékre vonatkozik, ha okosítod bele a patront vagy tonert, akkor teljesen mindegy.
Az, hogy mit érdemes az nagyban függ attól, hogy csak feketét nyomtat vagy nyomtatna színeset is, hogy mennyit nyomtat és hogy mit nyomtat( a receptnyomtatás kényes téma, arra sok esetben nem feltétlenül jó a lézer).

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7269) mutyi válasza QwErTy42 (#7268) üzenetére


mutyi
őstag

Amit konkrétan tudok, hogy eddig egy alap tök egyszerű Canon tintás volt szoglálatban, csak beadta a derekát.
Nagy mennyiségű receptnyomtatás esetén már szerencsére tudom melyik nyomtatók közül választanék, a múltkor segített itt egyik fórumtárs, amivel nagyon jó költségen ki lehet hozni a nyomatokat.

(#7270) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Akármit próbálok beállítani, mindig hagy a papír szélén a nyomtató egy kb 1cm-es fehér csíkot minden szélén, és oda nem nyomtat hanem kicsit összenyomja a képet. Ez mitől lehet, hogy lehetne kikapcsolni?

Epson M1400, Windows 7.

(#7271) superecneB


superecneB
őstag

Samsung ML-1640-es nyomtatóm lapadagolója elromlott. Folyton elakad benne a papír, elkezdi "begörgetni" magába majd leáll és jelzi, hogy papírelakadás. Valójában a papírnak kb. 1-2cm-jét "szippantja" csak be és utána feladja, meg egy picit gyűr a papíron. 10-20 próbálkozás után hajlandó kinyomtatni amit akarok. Kérdeztem egy szervizest itt helyben, de azt mondta kb. 12000ft+munkadíj a szerelése. Ennyit sokallok érte (Tekintve az árakat), inkább jobban megérné egy újat/használtat venni.

Abban kérném a tanácsotokat, hogy használtan milyen márkát+típust vadászgassak innen hardverapróról?

A Samsungban nagyot csalódtam mint nyomtató, 2008-ban vettem és mára használhatatlan lett kb 1 éves korától kezdte produkálni az ilyen-olyan elakadásokat ehhez képest, ismerősöm ősrégi HP L5 laserjetje a mai napig röhögve kinyomtat mindent.

(#7272) superecneB válasza superecneB (#7271) üzenetére


superecneB
őstag

Bocsánat kifutottam a szerkesztési időből. Erről a problémáról lenne szó: [link]

(#7273) QwErTy42 válasza HollyBoni (#7270) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Sehogy. A lézerek nem tudnak szegély nélkül nyomtatni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7274) QwErTy42 válasza superecneB (#7271) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kérdezd meg a többi ismerősödet is, hogy a HP Laserjet 1018 nyomtatójuk ha van, akkor hogy muzsikál...!
Ennek sokadik átnevezett és okosított verziója a HP Laserjet P1102.
Patent, megbízható kis gép.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7275) localhost válasza QwErTy42 (#7274) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mi több darab HPLJ1010-est használunk kizárólagosan HOME célokra (meg kollégiumban) - remekül működnek. Olcsó, jó.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7276) Julcsika1 válasza intelboys88 (#7257) üzenetére


Julcsika1
tag

Szia! szerintem inkább a fixálóhenger koszolódott el, ha másik kazival kipróbálod és akkor is így nyomtat akkor már biztos a fixáló hiba, ha ügyes vagy kitudod tisztítani.
De inkább egy szervizest bízz meg vele , mert ha eltöröd a fixálóban lévő lámpát , vagy megsérted a fixálót vagy a gumi hengert akkor az elég nagy baj !!!

(#7277) superecneB válasza QwErTy42 (#7274) üzenetére


superecneB
őstag

Esetleg ezen nyomtatók közül ismerős valamelyik? [link]

(#7278) mutyi


mutyi
őstag

Most fogom futárral elküldeni egyik nyomtatómat Canon szervízve.
A kérdésem az lenne, hogy kivegyem belőle a patronokat és úgy menjen fel vagy maradjon benne, nem lesz gond, nem folyik ki stb.
Hogy szokás?

(#7279) szeva000 válasza mutyi (#7278) üzenetére


szeva000
addikt

patron nélkül hozzá sem fognak nyúlni ha garis...ha nem garis,akkor meg fölösleges elküldeni...

(#7280) mutyi válasza szeva000 (#7279) üzenetére


mutyi
őstag

Igen egy hónapos a készülék.
Ok, akkor megy a patron is vele, csak tartok tőle,hogy még kevesebb lesz benne,mint amennyi most van és ugyebár eredeti, tehát nem két fillér.
Amúgy fejhibás lesz szerintem,mert bizonyos sorokat elcsúsztatva nyomtat és a fejigazításnál egyre hangosabban csattogott a végén már mintha szét akart volna esni az egész.

(#7281) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Canon MP250-es nyomtató, ami néhány hónapja már nem volt használva, mert kifogyott belőle a festék. Most vettem hozzá utántöltőt, meg is töltöttem (bár nem tudom, hogy mennyire jó, mert a youtube videókon látok olyat is, hogy valami levegőt kiszívnak a patronból, az én készletemhez pedig olyan alkatrész nem is volt..), de a fő problémám az lenne, hogy most nem veszi be a lapot a nyomtató. A kérdésem igazából arra irányulna, hogy ezt okozhatja-e a patron, vagy attól teljesen független? Pár centit megy befelé, aztán megáll. Azt hallom, hogy a villanymotor dolgozik, sőt nyomtatni is próbál, aztán végülis E03-as üzenetet dob. Valaki ebben tudna segíteni? Előre is köszi!

(#7282) intelboys88 válasza Julcsika1 (#7276) üzenetére


intelboys88
csendes tag

szia, köszi a választ! Megpróbálom majd jobban szétszedni és a fixállót megnézni ha sikerül!
Köszi még1x :R

(#7283) sunyibab


sunyibab
csendes tag

üdv
ki tudná megmondani hogy mért jön le a festék a papiról?
1 samsung lézernyomtatóról van szó

(#7284) szeva000 válasza sunyibab (#7283) üzenetére


szeva000
addikt

egy..papírgond...kettő...valamiért nincs ráégetve rendesen....pl ha töltötted és a por gagyi...stb

(#7285) sunyibab válasza szeva000 (#7284) üzenetére


sunyibab
csendes tag

papirgond kizárva mert több márkáju papirral is próbáltam
static control a festékmárka
ha nem égeti akkor a toner a hibás vagy a nyomtató?

(#7286) epzon válasza superecneB (#7271) üzenetére


epzon
őstag

4 év egy 10 000 Ft-os nyomtatótól.... hát tényleg gáz....

az ismerősöd mennyiért vette anno az 5L-es hp-t?

(#7287) superecneB válasza epzon (#7286) üzenetére


superecneB
őstag

Ahogy írtam is, már 1 évesen is volt ilyen hibája, azóta pedig csak egyre rosszabb. 14000ft-ért vettem, de akkor nem ilyen euro árfolyam volt tehát ilyen szempontból nem ugyan az a helyzet mint most.
Nagyon sajnálom, de én nem értek egyet a tervezett elavulással, tehát tényleg gáz!
Ismerősöm semennyiért vette, ugyan is a munkahelyén leselejtezték és hazahozta, annyit költött rá, hogy vett bele egy nagyobb memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#7288) epzon válasza superecneB (#7287) üzenetére


epzon
őstag

akkor a cég ahol dolgozik mennyiért vette?
1996-ban megjelenésekor ez a nyomtató kb 1000 dollár volt.... amikor itthon egy 30eft-os fizetés már jónak számított

ezt hasonlítod egy 14 000 ft-os nyomtatóval

a tervezett elavulásnak épp te vagy a mozgató rugója, mert nem vagy hajlandó többet adni egy megbízható gépért

(#7289) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, ha van köztetek esetleg HP szervizes. Van egy HP CLJ 1600 nyomtatóm, ami egy ideje kihagyta a lap egyik szélén a piros színt. Nem toner probléma, mert egyrészt csak eredeti toner volt benne eddig, másrészt nemrég cseréltem az összes színt, és utána is ezt csinálta. Egy kis mellőzés után tegnap ismét próbáltam nyomtatni, de most már teljesen kihagyja a piros színt. Sok szenvedés után próbáltam nyomtatni egy piros oldalt, hogy mutassa meg jut-e egyáltalán piros festék bárhova is. A lap közepén egy halvány csíkban nyomtatott (inkább csak maszatolt) egy kis pirosat, de annyi... Összesen 2 garnitúra toner ment el benne, ez a 3. Az összes tisztítást, karbantartást, stb. próbáltam ami a menüjéből elérhető! Mi lehet a gondja? :(

(#7290) superecneB válasza epzon (#7288) üzenetére


superecneB
őstag

Ezt nem tudtam, viszont tekintve, hogy egy általános iskoláról beszélünk erősen kétlem, hogy 1000 dollárért vették volna. Azért '96 óta nem kevés idő telt el annyira nem nagy extra egy mono-lézer nyomtató. Gondolj bele anno mennyibe került egy TFT monitor és most mennyibe kerül eszerint elvárhatónak tartottam volna, hogy egy sokak által ajánlott nyomtató, mely márkából több termékem is remekül szolgál évek óta, nem fogja megadni magát 1 év alatt, kb. havonta 10 oldalas terhelés mellet, igazad van lehet bennem van a hiba ezt nem vitatom, de ehhez a használathoz nem érzem azt hogy egy 30-50-100 ezer forintos nyomtató illene.

Érdemes lenne használtan venni egy HP 5L-t?
Erről esetleg van valamilyen pozitív/negatív tapasztalat? - Itt van Debrecenben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7291) kilozsul válasza superecneB (#7290) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nem érdemes. Gond lesz a lapadagolójával és lassú mint a dög... Ha rádobsz egy tizest, akkor kapsz egy HP 1102-est, vadiúj, garos, van hozzá ugy. toner. Mit akarsz még? Az általad említett terhelés mellett sosem megy tönkre... (Nem otthoni tapasztalatból mondom, csak ebből a típusból van vagy 20 db és gyilkolják őket rendesen)

(#7292) szabifotos válasza Geri89 (#7281) üzenetére


szabifotos
senior tag

A patrontól független a papír beszívásának hibája. Lehet, hogy sokat teszel bele. Vagy nem lehet, hogy valami beleesett?: Nekem volt olyan, hogy egy elem az asztalról vagy egy pénzérme... :)

[ Szerkesztve ]

(#7293) Julcsika1 válasza kilozsul (#7289) üzenetére


Julcsika1
tag

HAli! lehet hogy a festéket érzékelő optó van elkoszolódva, javaslom keresd meg, takarítsd ki.

(#7294) Geri89 válasza szabifotos (#7292) üzenetére


Geri89
aktív tag

Próbáltam egy papírral is, illetve többel is, a jelenség sajnos ugyan ez. Próbáltam zseblámpával belevilágítani, de semmit nem láttam benne.. egyszerűen a lap nem jut el a nyomtatóba található kis görgőkig ami továbbíthatná..

(#7295) kilozsul válasza Julcsika1 (#7293) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Mit értesz optó alatt pontosan Julcsi? A toner mögött van egy átlátszónak tűnő sáv, azt megpucoltam, de semmi. Vagy hol keressem pontosan? Bele merek piszkálni, sok nyomtatót javítottam már, de sajna csak monokrómokat, színesekhez lövésem sincs. Előre is nagyon köszi a segítséget! :)

(#7296) alma2


alma2
csendes tag

Sziasztok!
Az elmult 10 evben valtoztak olyan szempontbol a tintasugaras nyomtatok, hogy 1 honap utan nem szarad be a tinta, ha nem hasznalja az ember? Vagy erre tovabbra is mindig ugyelni kell, hogy idonkent minden patron legyen hasznalva?

(#7297) kilozsul válasza alma2 (#7296) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Szia!

Ezzel sajnos nem technológiai kérdés. A tinta a legtöbb esetben nem beszárad, hanem a papír felületéről felszedett -a vágásnál keletkezett- finom papírpor áll össze a tintával. Ezt próbálják a fúvókák időnként használatával (fejtisztítás) megakadályozni a készülékek. Ha mégis azt tapasztalnád, hogy "beszáradt" (tehát nem mindegyik fúvóka átjárható), akkor vedd ki a patront (ha a fej külön van akkor azt) és melegvízbe mártott zsebkendőre nyomd rá párszor. Ez sajnos ugyan úgy tintát fog pazarolni, de a legtöbb esetben megolda a gondot. Külön fejjel rendelkező nyomtatóknál át is lehet mosni a fejet, ha ez érdekes valakinek, szívesen leírom a kockázatmentes menetét! :)

(#7298) Szivacs85 válasza kilozsul (#7295) üzenetére


Szivacs85
tag

Szia! Julcsi egy ilyen Opto szenzorra gondolt, ami érzékeli a két láb közötti megszakítást.

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#7299) Szivacs85 válasza superecneB (#7272) üzenetére


Szivacs85
tag

Szia! A videón amit linkeltél látszik, hogy megcsúszik a behúzógumi. Azt kellene első körben megtisztítani (van erre egy speciális gumi felújító szer, de jobb híján Clin-nel). Ha fényesre kopott már vagy repedezett, akkor hiába pucolod, csak ideiglenesen lesz jó. Ha ezek megvannak, előfordul, hogy a toner nincs rendesen betolva a gépbe és nem tudja a dob és a vele szemben lévő henger továbbvinni a papírt.

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#7300) Szivacs85 válasza sunyibab (#7285) üzenetére


Szivacs85
tag

Szia! Szinte minden esetben a fixírozó(égetőmű) egység a hibás. Ennek oka, hogy nem melegszik fel. Általában a teflonhengert melegítő lámpa(vagy fűtőszál, nem írtad milyen típus) mondja fel a szolgálatot. Bekapcsolás után várt meg, míg üzemkész lesz a nyomtató és tedd oda a kezed ahol van a fixírozó, ha nem meleg, akkor tuti az lesz a probléma oka.

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.