Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) TA68 válasza gekkoXT (#8150) üzenetére


TA68
senior tag

Köszi szépen, meglesem!

(#8152) Csavarnyuzo válasza vilmaboy (#8142) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hp Lj 1018 vagy 1020. Toner bele Q2612. Ezek nem újak, már csak használtban van, viszont "elég" jók.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#8153) Koniman válasza zenke (#8137) üzenetére


Koniman
tag

Szia!
Igen ez jó bele, viszont ez csak a fényérzékeny henger és nem a komplett dobegység.
Szét kell szedned a dobegységet és úgy tudod cserélni a hengert.
Egy jó kis porszívó se árt, mert a henger tisztítója egy valamilyen szövet anyag és azt jól ki kell tisztítani, illetve azt a fekete szövetes töltő hengert is.

A dobegységet meg csak kiveszed a régit és beteszed az újat.

[ Szerkesztve ]

(#8154) prosi


prosi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek, Epson SX210 nyomtatóm van és nem mindent nyomtat.
Bővebben: Az adóbevallásom szeretném kinyomtatni a nyomtató elindul, de csak egy üres maszkot nyomtat. A nyomtatáson látszik a címer, NAV felírat. keretek, vonalak a lap aljáig, de NINCS egyetlen adatom sem a lapon, pedig a nyomtatási képen minden tökéletesnek látszik.
Mit rontottam el?
Várom segítségeteket.

(#8155) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok

Egy nagy kérdéssel fordulnék a nálam okosabbakhoz, vettem nem is rég egy canon ip 2700 tintasugaras nyomtatót.
Már a vételkor elhatároztam hogy megcsinálom ciss rendszeresre, ami meg is történt.
Minden frankó, de sajnos a fúvóka teszten a piros csíknál, húz egy szép fehér csíkot, próbáltam ezerszer a fúvóka tisztítást, szoftveresen, de a gond nem akar megoldódni.
Ha fotópapírra nyomtatok, a világosabb részeknél, ha az ember megerőltetni magát mintha látná hogy csíkozik.
Mi lehet a gond? Ill van e erre megoldás?
Köszönöm!!

(#8156) szabifotos válasza Sanyaaa26 (#8155) üzenetére


szabifotos
senior tag

Írtam választ a másik topicba.... :)

(#8157) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok.
Ki szeretném kapcsolni egy Canon MG5150 nyomtató tintaszintfigyelését.
Ha vettem patront, akkor vissza tudom kapcsolni valahogy?
Nem akarom, hogy a jövőben belevegősödjön a fej.

Köszi a válaszokat.

(#8158) TA68 válasza Lacpac (#8157) üzenetére


TA68
senior tag

Ha eredeti, vagy utángyártott chip-es patront teszel bele, automatikusan vissza fogja kapcsolni a tintaszint érzékelést.

(#8159) HuMarc


HuMarc
addikt

Canon LBP-1120 nyomtóhoz keresek működő Linuxos drivert és telepítési útmutatót! :R Ha valaki tud segíteni, kérem, jelentkezzen.

(#8160) mitoman


mitoman
tag

Sziasztok.
Pixma MP610 nyomtatom állt pár hetet, évek óta használom és nagyon jó volt eddig, de most U052 hibakód, nyomtatófej típusa nem megfelelő, ezt írja ki. Nem volt kiszedve a fej sosem, pláne cserélve nem, hogy írhat ki ekkora baromságot.
De nem ez a durva, hanem ettől én miért nem scannelhetek vele?
Már mindent kiprobáltam, valakinek valami ötlete?
Előre is köszi.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8161) mitoman


mitoman
tag

Valószínűleg vennem kell ujj nyomtatót, canon MP610-hez hasonló tudásút, multifunkcióst 30e-ért kb,
Az epsonokat nézegetem, mert a canontól elment a kedvem, pro és kontra a két márkáról?
Köszi a segítséget.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8162) HuMarc válasza mitoman (#8160) üzenetére


HuMarc
addikt

Én megpróbálnám leszedni mindenét (driver, minden) és újratelepíteni, vagy frissíteni a drivert.

Ha újat szeretnél venni, ITT vagy ITT kérdezz! :)

(#8163) mitoman válasza HuMarc (#8162) üzenetére


mitoman
tag

mindegy hogy pc-re van kapcsolva, vagy nincs, önálló fénymásolóként is funkciónál ez a típus,
ezért nem gondolok driverre, pc nélkül van ez a hibakód, de pc-ről sem jobb a helyzet.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8164) HuMarc válasza mitoman (#8163) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja értem. Hát nagy valószínűséggel tényleg egy új nyomtató lesz belőle :(

(#8165) TA68 válasza mitoman (#8160) üzenetére


TA68
senior tag

Nem biztos, hogy új nyomtatót kell venned! Itt a megoldás az U052-es hibára:MP610 U052 error

[ Szerkesztve ]

(#8166) mintuka


mintuka
csendes tag

Helló van egy Epson sx230 as nyomtatóm és hirtelen alkezdett kékkel nyomtatni nem tudom mi lehet a baj eddig is ugyan ilyen tintapatront használtunk tökéletesen mükodött Kérlek segitsetek

(#8167) HuMarc válasza mintuka (#8166) üzenetére


HuMarc
addikt

Mondjuk az lehet a gond, hogy kifogytak a színek :)

(#8168) Csavarnyuzo válasza HuMarc (#8159) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hol kerested?
Link.

A pirosat kell elvágni.

(#8169) HuMarc válasza Csavarnyuzo (#8168) üzenetére


HuMarc
addikt

Hidd el, eddig én is eljutottam ;) Csak telepíteni nem sikerül, pedig jó sokat próbálkoztam :( A vége az lesz, hogy felteszek egy Linux Mintet. :(

(#8170) Csavarnyuzo válasza mitoman (#8160) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajna simán előfordulhat, hogy tönkrement a nyomtatófej. Ami gazdasági totálkár.

A pirosat kell elvágni.

(#8171) Csavarnyuzo válasza HuMarc (#8169) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Linux-hoz nem értek, de ezt a részt elolvastad?
"Before you use this driver, you need to install Ghostscript which includes the common API.Please install the Ghostscript before you install the driver. You can download from the following web site: http://opfc.sourceforge.jp/index.html.en"

A pirosat kell elvágni.

(#8172) HuMarc válasza Csavarnyuzo (#8171) üzenetére


HuMarc
addikt

Az a gond, hogy a Ghostscript telepítve van :(

(#8173) Csavarnyuzo válasza HuMarc (#8172) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hát akkor sajna passz. A Canon driverek jók szoktak lenni. Lehet megkérdezném a supportjukat.

A pirosat kell elvágni.

(#8174) Lacpac válasza TA68 (#8158) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi

(#8175) mitoman válasza TA68 (#8165) üzenetére


mitoman
tag

Köszi a segítséget, végigcsináltam, az írás patron és fej ki-beszerelésről szól, már kipróbáltam
az összes létező variációban, mármint szervizmód és gombkombinációk, szerintem semmi baja nem lehet a fejnek, ez csak egy trükk lehet, kb. 5 éve használom, de a forgatókönyvet előre írják, ennyi.
Amúgy a most kaphatók semmivel sem tudnak többet, csak wifi meg egy kis netes ámítás.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8176) mitoman


mitoman
tag

Még egy érdekesség:
A városunkban lévő direkt Canon szerviz ajtajára ki van írva:
Tintasugarast nem javítunk.
Érdekes mi? Bemenni sem volt sok értelme.
Ez a tintasugaras nyomtatás egy nagy ámítás, egyik verzió veszel olcsót, az rondán nyomtat és 10 oldalanként kifogy a patron, ha töltöd, minden tinta lesz előbb- utóbb,
második verzió veszel drágábbat, majd a legváratlanabb időben kiír egy hibaüzenet, és eldobhatod az 5*5eft
patront meg az egészet.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8177) gekkoXT válasza mitoman (#8176) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Hehe, a szerviz ismerős.

Ami nekem bevált és a város miatt neked is fog:
közepes árfekvésű nyomtató, max 25e és megfelelő utángyártott patron (nincs érdekeltségem, csak elégedett felhasználó vagyok). A mostani új nyomtató szériához pár hónapon belül lesznek megfelelő utángyártott patronok.
Ezzel megspórolod kb 4 szett patron különbözetén az egész nyomtató árát, amit majd 1,5-2 év után úgyis újra ki kell adnod.

(#8178) TA68 válasza mitoman (#8175) üzenetére


TA68
senior tag

Akkor 100% fejhiba. Nekem 6 évesen játszotta el a nyomtatóm,(IP3300) hogy pár nappal előtte még tökéletesen működött és a következő bekapcsolásnál már nem nyomtatott feketét. Nekem írt ki semmilyen hibát, csak egyszerűen behalt a fej. A mostani nyomtatók már 2-3 évnél nem fognak többet elmenni. Sok minden függ az utángyártott patronok minőségétől is. A rossz minőségű tinta korai halálát okozhatja a fejnek, mert előbb-utóbb zárlatot okoz benne.

(#8179) mitoman válasza TA68 (#8178) üzenetére


mitoman
tag

nekem 5 évet ment kb. de csak eredeti pantront raktam bele.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8180) mitoman válasza gekkoXT (#8177) üzenetére


mitoman
tag

És [itt] milyen szállítást választasz?
azt írja futár 1500, de az sok ahhoz képest, hogy elmegyek a cím előtt minden nap.
Személyes átvételre is van lehetőség, de nem így működnek elsősorban.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#8181) TA68 válasza mitoman (#8179) üzenetére


TA68
senior tag

Én meg csak utángyártott patronnal etettem, de hozzá kell tennem nem a legolcsóbb 250-300 forintossal. Az egyik ismerősömnek megölte a 2 hónapos nyomtatóját az occó patron.

"csak eredeti pantront raktam bele"
Ebből is látszik, hogy nem érdemes eredeti patronnal etetni, mert normális minőségű utángyártott patronokkal ugyan addig fog elmenni.

(#8182) gekkoXT válasza mitoman (#8180) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Átvétel üzletben. És kihozzák. DE ha írsz nekik akkor is azonnal válaszolnak.

(#8183) Julcsika1


Julcsika1
tag

Sziasztok! kis segítséget kérek hátha valaki már találkozott hasonlóva, adott egy sam SCX 4216F után gyártott kazival hozták be, hogy szellem képes, - kazi porzott - ezért kicsréltem másik után gyártottal, hioba nem szünt meg, ki cseréltem a fixáló hengert is már, de sajna a hiba csak nem szűnik, már a 3. utángyártottal próbáltam, de sajna csak a fejemet fogom mérgembe.
HA valakinek van valami ötlete azt szívesen fogadom, Köszi széen. Üdv: Julcsika

(#8184) Csavarnyuzo válasza Julcsika1 (#8183) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Állítsd meg "menet közben". Ha már a toner után, de még a fuser előtt rajta van a szellemkép, akkor nyilván nem a fuser, hanem a toner. Ha meg csak a fuser után van rajta, akkor a fuser. Más nem csinál szellemképet. Simán lehet, hogy a tonerek rosszak, vagy hiába cserélted ki a fixáló hengert, hogyha pl. a benne hagyott papír olyan nedves, hogy nem tudja beleégetni a tonert.

A pirosat kell elvágni.

(#8185) Julcsika1 válasza Csavarnyuzo (#8184) üzenetére


Julcsika1
tag

Köszi az ötletet ki próbáltam, a fuser előtt már rajta van a szellem kép. reggel kicserélem a papírt is!!! lehet hogy egy origos kazettával megszűnne a hiba???, de ha mégsem akkor bebuktam egy új kazit!!

[ Szerkesztve ]

(#8186) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok.

Nyomtatóvásárlás előtt állok, azt szeretném kérdezni, hogy az automata (beépített) duplex nyomtatás azt jelenti, hogy a toner egyből a lap mindkét oldalára nyomtat, vagy azt, hogy először kinyomtatja a páros oldalakat, utána pedig magától visszahúzza a lapokat és rányomtatja a páratlant is?

Konkrétan ez a típus érdekelne: Samsung SCX 4727FD. Fontos lenne, hogy egyből kétoldalas, vagy "csak" nem kell nekem hozzányúlni, hogy kétoldalasat nyomtasson és pakolgatja magának a lapokat.. (a sebesség és a hibalehetőség miatt fontos lenne, hogy egyből nyomtasson mindkét oldalára a lapnak.)

Remélem érthetően fogalmaztam meg :D Előre is köszi a válaszokat!

(#8187) gekkoXT válasza Qadron (#8186) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nem egyszerre nyomja.
Általában a duplex úgy működik, hogy megnyomja az egyik oldalt, visszahúzza és átforgatja és megnyomja a másik oldalát. Magától történik és szép sorban fogod megkapni a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#8188) gabesz78 válasza Qadron (#8186) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Az automatikus duplex nyomtatás nem azt jelenti, hogy egy időben a lap mindkét oldalára nyomtat a nyomtató, hanem azt hogy az első oldal kinyomtatása után megfordítja a lapot (belül megfordítja, vagy az újabb nyomtatóknál visszahúzza) és a következő oldalt a lap másik oldalára nyomtatja.
Egyszerre a lap mindkét oldalára nem képes egyik lézer nyomtató sem nyomtatni.

Létezik olyan is, hogy kézi duplex nyomtatás, amikor is valójában a nyomtató nem képes a lapot megfordítani, csak meghajtó programban lehet beállítani a duplex nyomtatást. Ebben az esetben a páratlan oldalak kinyomtatása után a driver szól, hogy hogyan tedd vissza a tálcába a kinyomtatott lapokat ezután a páros oldalakat is kinyomtatja a lapok másik oldalára.

A Samsung SCX 4727FD-ben beépített (automatikus) duplex van.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#8189) Qadron válasza gabesz78 (#8188) üzenetére


Qadron
tag

Köszi a gyors választ és neked is gekkoXT.

A kézi kétoldalast ismerem, nekem is olyan nyomtatóm, van most, ez igazából édesanyámnak kellene.

Akkor ha jól értem először kinyomja az első oldalt, majd arra rögtön rá a következőt és csak azután húzza be az üres következő lapot. Tehát ha menet közben valami elszúródik, akkor nem lesz csúszás, csak azt az egy lapot kell újranyomtatni? (kézinél gyakran estem ilyen hibába sajna :S )

Mennyire megbízható ez a típus szerintetek? Még a 4655 és a 3400 között vacilálunk, a fax az nem fontos, csak a sebesség miatt fogott meg a 4655, a 4727, meg emiatt az automatikus duplex miatt, de ha a 3400 egy bevált strapabíró típus, akkor lehet az maradna (meg a toner is olcsóbb bele, bár kevesebbet is bír :S ) Melyiket ajánlanátok a három közül?

(#8190) epzon válasza Qadron (#8189) üzenetére


epzon
őstag

igen úgy van ahogy mondod,

de ennyiért szerintem jobban megéri az EPSON WP-4525DNF, vagy a WP-4515DN ha a fax nem kell, ezek fele annyiért nyomtatnak mint a samsungok

(#8191) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Kizárólag fekete nyomtatásra kéne nekem egy olcsó, ÚJ nyomtató, lehetőleg HP. Ezt találtam: [link]

Most már csak színes nyomtató van, úgy látom, viszont nem tudom, ha színes patront nem veszek bele, fog úgy működni? Vagy elég egy üres színes patron is bele? Vagy azt is érzékeli, ha kiürült a színes, vagy beszáradt, tehát mindig venni kell bele jó színes patront? Hogy van ez? köszi a segítséget!

(#8192) szabifotos válasza kalapacsolok (#8191) üzenetére


szabifotos
senior tag

A konkrét típust nem ismerem, de a nyomtatók legtöbbje csak akkor működik ha mind a 2 patron benne van. Ha nem használod az már a te dolgod... :) Azt nem érzékelheti, ha beszáradt, ha valamelyik kifogy, venni kell bele.
Milyen gyakran és mekkora mennyiséget nyomtatnál?

[ Szerkesztve ]

(#8193) kalapacsolok válasza szabifotos (#8192) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem tudom, nem én használom a nyomtatót. De igazából sztem nem sokat és csak feketén. Köszi az infókat!

(#8194) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

a következő probléma jött elő egy HP nyomtatóval:
HP Officejet Pro 8500 A910, hálózatra kötve wifi-n keresztül Van IP címe, stabilan, látni is a hálózatban. Adott egy WinXP, amire a gyári telepítőlemezről felmennek a programok, lefut a hp update, de mégis azt mondja, hogy nincs csatlakoztatva a nyomtató. Direkt IP cím megadása után se találja, kereséssel se találja. Más gépen működik minden. Találkozott már valaki ilyennel? Nincs ötletetek, mit lehetne csinálni vele?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8195) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Keveset használt Samsung ML-2525 nyomtató állt 5-6 hónapot. Újra bekapcsolás után vízszintes csíkokat is nyomtat az amúgy szép szövegbe. A távolságok egyenlőek, csak máshova kerülnek az új lapokon. Megtöröltem a fényhengert, de nincs változás. Mit lehet itthon csinálni vele?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#8196) localhost válasza kalapacsolok (#8193) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor jövedelmezőbb lenne kábé 10.000 Ft-ért egy használt lasernyomtatót venni...

Mondok példát: HP laserjet 1010-1012-1015-1020 család 9 - 15.000 Ft használtan.

Ehhez való toner (utántöltött/utángyártott Q2612A) cirka 3.500 Ft --- cirka 3500 oldal terjedelemig.
Csak fekete.
Nem szárad be, a toner egy "életre" elég.
Hátránya, hogy "nem egyszerű" Win7/8 alá installálni, mert már nincs hozzá driver, de megoldható!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8197) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Van egy új élményem Canon márkaszervizzel kapcsolatban.

Míg a soromra vártam, a szakember épp telefonon adott felvilágosítást, amiből én már mindent meg is tudtam előre, de azért nekem is korrektül elmondta az alábbiakat.

Tintasugaras nyomtatót csak garanciális időn belül érdemes szervizeltetni.
Utána 3 dolog okozza a fő hibákat:
- Nyomtatófej 25-30eFt
- Tápegység 10eFt
- Alaplap 30eFt

Ezek megközelítőleges árak.

Tehát a félhivatalos vélemény az, hogy a tintasugaras nyomtató nem javítható készülék.

Elvittem az én nyomtatás közben örök álomra szenderült ip 4950-es nyomtatómat, raktak bele egy új tápot (konkrétan 20 másodperces meló), kivették a fejet és mivel ezután sem ment, valószínűleg alaplap hibás lett, ami ugye 30 ezer lenne, de minek.

Lézer nyomtatók inkább javíthatónak vannak tervezve.

Zárójeles tanács: Ha sokat nyomtatsz a tintasugaras nyomtatóddal, akkor el kell érni, hogy gari időn belül menjen tönkre. Személyes kreativitáson múlik, hogy hogyan. :DD

Tehát a végkövetkeztetés: Ha garanciális időn túl elromlik a tintasugaras nyomtatód, akkor az azzal egyenértékű, hogy mehet az elektronikai hulladékgyűjtőbe és vegyél újat. Ennyi. Nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

(#8198) Csavarnyuzo válasza alitak (#8194) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A Hp-nek van ip címe. Ha ezt pingeled válaszol? Mert ha nem, akkor először azt kéne elérni, hogy a ping-re "jöjjön válasz".

A pirosat kell elvágni.

(#8199) Csavarnyuzo válasza eax1650 (#8195) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tonercsere, esetleg "fényhenger" csere. Az első a biztos megoldás.

A pirosat kell elvágni.

(#8200) eax1650 válasza Csavarnyuzo (#8199) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez a toner egyben van a fényhengerrel, vagy fordítva. Bőven van benne festék, át kellene menteni valahogyan.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.