Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8501) Csavarnyuzo válasza fluidpwn (#8500) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet ez kavart be a nyomtatónál? Hát ha nem tartjuk be a beüzemelésre vonatkozó utasításokat, az bekavarhat... Pl.: a nyomtatófej beállítás alapvető dolog ezeknél, de ezt sztem Te is vágod.

Használható volt? Értsük úgy, hogy nyomtat a lapra?

A pirosat kell elvágni.

(#8502) szpal17 válasza Csavarnyuzo (#8501) üzenetére


szpal17
őstag

Ez nem szoftveres probléma. Ennél sokkal többe kerülő 10 millás tintás gépbe ha belerakom a fejet akkor is nyomtat...csak kalibrálni kell utána ahhoz, hogy megfelelő legyen a nyomat minőség. Itt egyáltalán nem működik, tehát a fej hibás lehet...

(#8503) fluidpwn válasza Csavarnyuzo (#8501) üzenetére


fluidpwn
tag

Ha nem is állítok fejet az elején akkor is kell nyomtatnia csak rosszul. Ha most utólag futtatok beállítást akkor be kell hogy állítsa, de nem állítja, mert szerinte el van dugulva a fej. Szoftveresen és LED visszajelzésben is ezt mutatja.

A lap első perctől kezdve 100%-osan üresen jön ki akármit csinálok.

(#8504) zka67 válasza fluidpwn (#8503) üzenetére


zka67
őstag

Szerintem nem valószínű a fejhiba, sem a szalagkábel hiba. Itt arról van szó, hogy nem jut egyetlen csepp tinta sem a fejbe. Tudom, hogy már ezerszer végigmentünk a ragasztószalagokon, a letörhető műanyagon, mindenen, de továbbra is azt mondom, hogy valamiért nem folyik át a tinta a fejbe.

Nem láttam még közelről ilyen nyomtatót, mint a tied, ezért csak tippelnék párat, amit megnézhetnél:

- Nincsenek a fejben is valami "dugók", amiket el kellett volna távolítani, mielőtt beleteszed a patronokat?
- A patronokról letört műanyag csak letört, vagy ki is jött a patronból? Mert azt teljesen el kell távolítani, különben nem kap levegőt a patron és nem folyik ki a tinta. Az, hogy megjelent egy csepp az alján, az nem jelent semmit.

Olyan pedig nincs, hogy egy vadonat új fej el lenne dugulva.

(#8505) fluidpwn válasza zka67 (#8504) üzenetére


fluidpwn
tag

Már több mint 1 napja szinte szó szerint csak a nyomtatóval szívok. Minden ilyet átnéztem többször is. Már előzőleg írtam, hogy van amikor a ragasztóanyag eltömíti a patron felső szellőzőjét. Így tényleg nem folyna belőle. De elég kicsi az esélye, hogy mind a 8 elduguljon, ezen kívűl megnéztem, nincs eldugulva. De a biztonság kedvéért tűvel áttisztiítottam.

Máshol olvastam, hogy érdemes megrázni a patront és visszatenni. Megtettem. Eredmény: több tintacsepp a padlót. Tehát folyik az rendesen. Mindent körbejártam a patronok körül amit csak lehet. Néztem videót és képet is, hogy másoknak hogy néz ki a patron működő állapotban. Úgy mint az enyém, de ezt eddig is tudtam.

De rakok fel pár képet mindjárt. Mind a 6 oldaláról.

(#8506) Csavarnyuzo válasza szpal17 (#8502) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem vágom hol olvastál tőlem olyat, hogy szoftveres probléma? Mint mondtam fej, vagy elektronika.

A pirosat kell elvágni.

(#8507) Csavarnyuzo válasza fluidpwn (#8505) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kár képeket felraknod. Ennek a fejét műanyag+szivacs kombó védi alapban, nem tömi el a fuvókákat. A patronoktól nincs "csőrendszer" a fejig, így ez is kizárt. Elő szokott fordulni, hogy a patronnál falsot szív, de az összesnél egyszerre biztosan nem. Gariztasd le, ha van rá mód.

A pirosat kell elvágni.

(#8508) szpal17 válasza Csavarnyuzo (#8506) üzenetére


szpal17
őstag

Mondjuk itt...de mindegy is. Szerintem is fej.

,,Lehet ez kavart be a nyomtatónál? Hát ha nem tartjuk be a beüzemelésre vonatkozó utasításokat, az bekavarhat... Pl.: a nyomtatófej beállítás alapvető dolog ezeknél, de ezt sztem Te is vágod.,,

(#8509) fluidpwn válasza Csavarnyuzo (#8507) üzenetére


fluidpwn
tag

A patronnal alapjáraton felesleges ennyit foglalkozni, de van akit meg kell győzni.

(#8510) Csavarnyuzo válasza szpal17 (#8508) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Bocs ha félreérthető voltam, de a telepítésre gondoltam -ott lehet gond ha nem követed a leírást-, mert ha jól értettem ott is voltak problémák.

A pirosat kell elvágni.

(#8511) fluidpwn


fluidpwn
tag

Magyar, EU Canon supportnál az ide oda küldözgetés megy, US külön Pixma supportja megmondta, hogy fejhibás és azt kell cserélni. Gondolom nem egyedi probléma. Úgyhogy valószínűleg ez lesz a gond.

(#8512) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Van egy Epson Stylus SX235W nyomtatónk. Amikor felakarom telepíteni, van egy "kapcsolat" rész. Azt írja, hogy dugjam be az usb kábelt és kapcsoljam be a nyomtatót, mert kommunikál a számítógéppel, ez akár 2 percig is eltarthat. Aztán egy 5 perc múlva írja, hogy a számítógép nem tudta felismerni a nyomtatót. De nem tudom miért. Ugyanezzel az usb kábellel a win7-es laptopra felment, de régebben is fel tudtam rakni a 8-asra.

(#8513) Bmikoca


Bmikoca
csendes tag

Szia!
Hol lehet ilyen görgőket venni,és mennyiért?
Köszönöm :R

(#8514) szpal17 válasza Bmikoca (#8513) üzenetére


szpal17
őstag

Milyen görgőket? :)

(#8515) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Van egy Toshiba Studio350 es gépünk. Hogy tudnám beállítani, hogy az irodánkban működjön úgy, hogy hálózaton keresztül lehessen róla nyomtatni? Állítólag kell hozzá valami "hálózati kulcs" ami 60k körül van :Y

miszter

(#8516) Csavarnyuzo válasza MR!! (#8515) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Ha jól tudom a "network kit" opció volt ebben a típusban. Ha nincs benne, akkor kell bele szerezni. Hogy okosítani lehet-e -megkerülni a gyári megoldást- azt nem tudom.

A pirosat kell elvágni.

(#8517) MR!! válasza Csavarnyuzo (#8516) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Szerintem van benne, mert hálókártya csatlakozója az van. Tehát elvileg benne van a "kit" .

Bekapcsolásnál először zölden majd sárgán világít a ledje.

[ Szerkesztve ]

miszter

(#8518) gabasz válasza MR!! (#8517) üzenetére


gabasz
csendes tag

Próbáld meg megnézni ha van benne network kit, hogy mi az alapértelmezett IP-címe a készüléknek vagy hálózatra kapcsold rá és keress rá hálózaton. Ha megvan akkor csak kézi ipre állítod és adsz neki 1 fix IP címet és megosztod a hálózaton a többi gépről feltudod venni a nyomtatót.(könnyebb megoldás)

Üdv.

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#8519) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy lerágott csont már ez a kérdés, de egyértelmű választ sehol sem találtam rá.
Adott egy HP PSC 1410-es nyomtató, ami egyik napról a másikra, patron hiba miatt nem akar nyomtatni/másolni. Nem kizárt az alacsony tinta szint, de elméletileg kell, hogy legyen bennük, ill. a manuális tisztításuk alatt is jön belőlük rendesen tinta.

Hiába vettem ki az egyiket vagy a másikat, az E betű, meg a patron jelölő villogás maradt. Pedig találtam egy leírást, hogy hogyan lehet resetelni, a patront és most ha csak az van bent (a fekete), a HP progi telinek is jelzi, de ugye a nyomtató akkor is hibát jelez és nem akar nyomtatni.

Pedig amik elhoztam magamhoz, és friss gépre friss driverek kerültek, akkor a telepítés végén elkezdte nyomtatni a teszt oldalt, de akkor is csak félig behúzta a papírt, majd szinte csak egy helyben nyomtatott valamit 5cm x 3mm vastag színes pöttyök keletkeztek.

Valakinek valami tippje vagy kuka?

Let's begin, de gozaimasu!

(#8520) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

amennyire lehet, próbálom röviden.

epson, alucalaser m1200.
kb. 1 éve hibátlanul működik.
tonner fogytán van.
sikítozik is egy ideje a panelen.

a fő otthoni + meló + htpc + mindenes gépen.
xp.
idáig csak ezon használtam.

nyomtatás word-ből.
hibaüzenenet:az aktuális nyomtatóbeállítás problémája miatt a windows nem tud nyomtatni.

erre a nyomtatás panelen tulajdonságokba bemegyek.
hibaüzenet: a word nem tudja megjeleníteni a tulajdonságlapot, mert a nyomtató hibát jelzett.

normál jegyzettömbből hibaüzenet: a leíró érvénytelen

a nyomtató kéken villog, nincs piros.
a kábelt, usb portot cseréltem.
ugyanaz.

majd a játékgépre rádugtam, telepítettem a driver-t, és simán nyomtat jegyzettömbből.

-> visszadugtam a problémás gépre.

programok eltávolítása. nem engedi. csökkentett módban sem...

már csak 1 maradt, egy backup image recovery, (mert van néhány), de ez most több más macerát okozna, így ezt hagyom a végére.

****

ötelt???
:F
:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8521) szab.tam válasza szab.tam (#8520) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sok-sok óra, (2 nap), után megoldódott.
elfogadta az alapértelmezett beállítások-ra rákatintást.
rögtön nyomtatott.
:))
gyorsan nyomtam egy restartot, hogy mejegyezze.
így minden ok.
egy biztos, fura volt.
de így a problémám (egyelőre) tárgytalan.

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8522) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,

adott egy hp laserjet 6500-as nyomtató amit egy windows7-es pc-n szeretnénk használni, de a driver csak xp-ig támogatott.
hogyan lehetne valahogy munkára venni a nyomtatót?

köszönöm,
D@niel

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#8523) zka67 válasza D@niel (#8522) üzenetére


zka67
őstag

Szia,

Nem OfficeJet az a nyomtató véletlenül? Nem rémlik, hogy a HP-nek lett volna 6000 sorozatú lézernyomtatója.

Viszont ha OfficeJet, akkor innen letöltheted a megfelelő drivert:

HP OfficeJet 6500 Printer Drivers

[ Szerkesztve ]

(#8524) D@niel válasza zka67 (#8523) üzenetére


D@niel
addikt

hp deskjet 6540 egészen pontosan.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#8525) zka67 válasza D@niel (#8524) üzenetére


zka67
őstag

Ehhez meg nem is kell külön driver, a windows update helyről felteszi a win7, csak csatlakoztasd a nyomtatót és kapcsold be.

(#8526) D@niel válasza zka67 (#8525) üzenetére


D@niel
addikt

köszi, megoldva.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#8527) mutyi


mutyi
őstag

Van egy Canon Mp510 nyomtató,ami a múltkori bekapcsolást követően egy pillanatra felvillant,majd azóta már se kép se hang.
Szóval nem kap áramot.
Mi lehet a gond?
Tápegység esetleg a nyomtató alaplapja ment gajra? Érdemes megpróbálni javíttatni vagy inkább venni egy újat?

(#8528) Csavarnyuzo válasza mutyi (#8527) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ami tönkre szokott menni -esetenként több is egyszerre-:
- fej: gazdasági totálkár
- elektronika: gazdasági totálkár
- táp: ennek költsége talán elviselhető, szervizfüggő
Én inkább vennék egy másikat.

A pirosat kell elvágni.

(#8529) zka67 válasza mutyi (#8527) üzenetére


zka67
őstag

Lehet, hogy csak egy 20 forintos biztosíték ment ki.

(#8530) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Szeretnék A4-ben nyomtatni margó nélkül. Photosopban elkészítettem a képet, de mindig lemarad egy kicsi, nem sok kb. 2-3 mm. Próbáltam, hogy kicsit kisebbre veszem a képméretet, de akkor sem jó.
Nincs esetleg olyan program amivel pontosan be tudom állítani a nyomtatási képet, és meg is tudom nézni azt mi fog a lapra kerülni, valamint többféle formátumot is kezel (jpeg, pdf)?
Jpegben próbáltam nyomtatni a Win képnézegetőn keresztül. Ha a ps-el nyomtattam tif-et akkor iszonyat lassan készült el a kép, és az alja teljesen lemaradt, már azt hittem begyűrte a lapot. Próbanyomatokat készítettem, a kép közepét kivágtam, hogy ne fogyjon annyira a tinta.
Hp Officejet 7500 a nyomtató.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#8531) mutyi válasza Csavarnyuzo (#8528) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a választ Mindenkinek!

Zka67: Neked is köszönöm az észrevételt.
Esetleg konkrétan tudod, hogy ennél a típusnál hol van a biztosíték és én is ki tudom cserélni ha megbontom a nyomtatót?

(#8532) zka67 válasza mutyi (#8531) üzenetére


zka67
őstag

Konkrétan nem tudom, nem foglalkozok canon nyomtatók javításával (epsonnal meg főleg nem).

Egyébként szinte biztos, hogy ez a baja, rengeteg fórumbejegyzés van a canon biztosítékokról.

De nem nehéz megtalálni egy biztosítékot. Azt hiszem a te nyomtatód belső tápos, ugye?
Ha szét tudod szedni, a tápegységpanelen lesz a biztosíték, ami vagy üvegtokos, az foglalatban van, egyszerű cseréni, vagy beforrasztott. Ez utóbbi nagyjából így néz ki.

A nyákra rá szokták írni, hogy F1, F2 vagy FUSE1, FUSE2, a biztosítékon pedig szerepel az értéke, pl 1A.

(#8533) mutyi válasza zka67 (#8532) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!
Igen, belső tápos.Megmondom őszintén tápokat nem nagyon szeretek babrálni, mert tartok az áramtól a nem kellő ismeretek hiányában. Persze lenne aki kicserélné, azzal nincs gond.
A legközelebbi Canon szerviz 24 km-re van Szegeden és 3000 a bevizsgálás csak. Franc se tudja hogy megéri-e ha átviszem.
Biztosítékra rá lehet mérni és ha igen, akkor abból lehet látni ha rossz vagy egyből cserélni ki és ha az volt akkor örülni?

(#8534) zka67 válasza mutyi (#8533) üzenetére


zka67
őstag

Szia, mielőtt elkezded babrálni, kihúzod a konnektorból, vársz öt percet, utána már nyugodtan szétszedheted a nyomtatót, semmi nem fog megrázni. Persze ha van ismerős, akinek van szaktudása, akkor inkább bízd rá.

Gondolom forrasztani sem tudsz vagy nincsenek eszközeid hozzá, szóval bízzunk benne, hogy üvegtokos biztosíték van a nyomtatódban. Ha megtaláltad, pattintsd ki a foglalatból, ehhez valószínűleg előbb el kell távolítanod egy műanyag védőburkolatot is. Ha kint van, sok biztosítékról szemmel is el lehet dönteni, hogy jó-e vagy szakadt. De a legbiztosabb, ha megméred műszerrel. Ha szakadt, veszel bele pontosan ugyan olyan értékű biztosítékot, nem patkolod meg, nem teszel bele 6.3A-est, csak pontosan ugyan olyat. Vidd magaddal a boltba és vegyél 4-5 darabot belőle.

Szervizbe nem viszünk régi tintasugaras nyomtatót, mert a javítás költsége összemérhető egy új nyomtató árával, szóval nem ér meg 6000 ft-ot egy biztosítékcsere.

Én azt mondom neked, hogy ha van ismerősöd, aki ki tud cserélni egy biztosítékot és elfogadja, hogy utána meghívod egy sörre, akkor válaszd azt az utat.

Szerk: Esetleg elviheted egy maszekhoz ha van a környéketeken pl. tévészerelő. Elmondod neki, hogy mit szeretnél és megegyeztek. 1-2 ezrest talán még megér...

[ Szerkesztve ]

(#8535) mutyi válasza zka67 (#8534) üzenetére


mutyi
őstag

Voltam ma vele itt egy nyomtató szerelő boltban, ahol mikor meglátták mondták, hogy vigyem Szegedre,mert egyáltalán nem biztos hogy táp, lehet hogy a központi része. Kicsit úgy tűnt, nem nagyon akarnak vele dolgozni :)
Tudok forrasztani picit, van is egy Fahrenheit 28020 kis állomásom. Nekem a tápokkal van a bajom, hogy nem tudom mihez szabad nyúlni meg mihez nem. Az invertertől is kb annyira félek mint a tápos cuccoktól :)
Valahol olvastam hogy a kondikban még akár 1-2 nappal később is lehet kraft. Szóval ilyenektől félek.

[ Szerkesztve ]

(#8536) zka67 válasza mutyi (#8535) üzenetére


zka67
őstag

Öt perc elég a kondiknak, hogy maguktól kisüljenek, nem kell félned tőle.

Találtam a nyomtatódhoz egy service manualt, de sajnos a tápegységről nincs benne fénykép, mindenesetre a szét- és összeszereléshez hasznos lehet.

Egyébként ahogy a fórumokat olvasgatom, az esetek 90%-ban tápegység problémája van a nyomtatónak.

[ Szerkesztve ]

(#8537) mutyi válasza zka67 (#8536) üzenetére


mutyi
őstag

Nos, akkor valszeg kikapom belőle a tápot és elviszem az egyik ismerőshöz,akivel szoktam a kondi cseréket meg hasonlókat csináltatni.
Gondolom ez a tápegység sem különbözik sokban a sima tápoktól, szóval kiméri és az alapján cseréli amit kell.
Köszi a manualt, sajnos valóban nincs a táprészre vonatkozólag külön info.

(#8538) atala válasza R1200GS (#8530) üzenetére


atala
addikt

Én sem tudok A4-ben szegély nélkül nyomtatni. (Canon ip4700) Ha nem kapcsolom be a szegély nélküli nyomtatást, akkor 5-6 mm-t hagy el, ha bekapcsolom, akkor meg 2-3 mm-t. 10x15-ös képnél kinyomtatja szegély nélkül.

(#8539) kocsiszsiga


kocsiszsiga
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Van egy Cannon Smartbase MPC190 típusú multis nyomtatom. A problémám ott kezdődött hogy kaptam egy olyan üzenete, hogy "Tinta tartály megtelt". A szerviz menüből ezt letudtam resetelni és eltűnt. Rá pár napra, kaptam egy olyan üzenetet, hogy "Hibás kazetta". Erre rányomtam szintén a szerviz menüből egy "teljes tisztítást" (All Clear), és most ott tart a történet, hogy a magyar nyelv a menüben megszűnt létezni (a beállításokban is csak 4vagy 5nyelv maradt) és olyat ír ki, hogy "Check Printer Press Resume Key".
Nem hajlandó semmi csinálni.
Valakinek van-e rá valami gyógyírja?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#8540) R1200GS válasza atala (#8538) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Akkor nyomtatok A3-ra, úgy is változtattam a kép méretein, mostmár nem is férne ki A4-re.

(#8541) mutyi válasza zka67 (#8536) üzenetére


mutyi
őstag

Na a nyomtató szétszedése is gondot okoz, alig bírtam rájönni, hogy az oldala hogy jön le és még mindig nem fértem hozzá a tápegység részhez.
Ami biztos, hogy oldal már beláttam a nyomtatóba és basszus ott volt benne egy sárga csekk meg egy bolti számla ilyen kis vékonyka,gyűrődve, festékkel összekenve stb.
Lehetséges hogy pl. leégett a nyomtató amiatt hogy olyan helyre kerül papír,ami miatt nem tudta forgatni a fogaskerekeket és egyszerűen elfüstölt?
Azt sem tudom hogy került oda ilyen csekk meg miegymás. Majd rá kérdezek a gazdájánál.

(#8542) zka67 válasza mutyi (#8541) üzenetére


zka67
őstag

Nem valószínű, hogy leégett a nyomtató :)

Én találtam már ceruzát is nyomtatóban, de a gemkapocs, cseresznyeszár gyakoribb bennük :D

(#8543) mutyi válasza zka67 (#8542) üzenetére


mutyi
őstag

Na sikerült lassan szétszedni ezt a sz.....,de rohadtul mocsok munka, pedig gépeket szerelek, meg telefonokat is,de ezzel csak szívok.
A kérdésem az lenne, hogy mivel multifunkciós meg úgy általában a tetején levő rész szalagkábellel van összekötve,ami persze alig enged, hogy felemeljem a felső részt.
Az alaplapon meg nem tudom hogy nyílik a szalagkábel pöcke?
kifelé húzzam meg a műanyagot ami befogja? Próbáltam már vékony csavarhúzóval,de nem nyílik a két szalagkábel közül egyik sem.

(#8544) Csavarnyuzo válasza kocsiszsiga (#8539) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hibás kazetta üzenet = hibás nyomtatófej. Sajna ilyen a magyarra fordítás. Ez gazdasági totálkár. Az all clear-rel nem fizikális tisztítást végez :W hanem nulláztad az "agyát". Ezt még helyre lehet(ne) hozni, de a fejcsere miatt minek?

A pirosat kell elvágni.

(#8545) Csavarnyuzo válasza mutyi (#8543) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Remélem jól emlékszem: szemből nézve táp a bal hátsó sarokban. Nem kell szétszedni, mert lefelé jön ki. Egy csavar, vagy 2 fül tartja és amikor lefelé kicsit kihúzod, már hozzáférsz a csatlakozóhoz. Csak roncsolással bontható a műanyag burkolata.

A pirosat kell elvágni.

(#8546) mutyi válasza Csavarnyuzo (#8545) üzenetére


mutyi
őstag

Sajnos türelmetlen voltam és nem bírtam kivárni, hogy válaszoljatok :)))
Így kb. két órámba telt mire leszedtem a burkolatot meg a tetejét. Azzal iszonyatosan szenvedtem,mert a megszokott módszerre gondoltam, hogy ki kell húzni a műanyag pöcköt és akkor jön ki a szalagkábel.
Végső elkeseredésemben mondom kihúzok egyet erőből, erre látom,hogy a vége ilyen fémes és eleve így van csak beledugva,szemben pl. a telefonokban használt módszerrel.
Persze miután szétszedtem a burkolatot és rájöttem hogy a táp lefelé fog kijönni..........
Mit is mondjak... tanulópénz.
Viszont lenne egy kérdésem,ha ennyire emlékszel a dolgokra.
A tápot hogy kivettem egy csavarszerű valami van,amit ki kellene csavaroznom, hogy egyáltalán hozzá lehessen szagolni a táphoz.
Na én még ilyen csavarszerűt nem láttam. Mivel kell azt kicsavarozni?

(#8547) kocsiszsiga válasza Csavarnyuzo (#8544) üzenetére


kocsiszsiga
csendes tag

Köszönöm válaszod! Ez a nyomtatófej magától tönkre tud menni vagy én tehettem tönkre valahogyan? Arról nem tudsz véletlenül valamit, hogy a magyar nyelvet hogyan lehet visszavinni bele?

(#8548) flash-


flash-
veterán

van valahol arról lista hogy mely nyomtatókban van benne az a számláló chip ami számolja a nyomtatási oldalakat vagy a működési időt,és ha eléri a nyomtató az előre beállitott értéket akkor ne lehessen többé nyomtatni vele?

továbbá ezek a chipek reflashelése mennyire egyszerű?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8549) Csavarnyuzo válasza mutyi (#8546) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerszámos boltokban lehet venni spéci "biteket", amik az ilyen csavarokhoz valók. De a fúró gyorsabb :)

A pirosat kell elvágni.

(#8550) Csavarnyuzo válasza kocsiszsiga (#8547) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Magától is tönkre tud menni. Szerviz módban elvileg vissza lehet állítgatni, de nincs manual-om hozzá.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.