Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7051) QwErTy42 válasza vazol (#7048) üzenetére


QwErTy42
addikt

A HP IA 2515 nyomtat csak feketével is, míg a Canon sír hogy cseréld az üres színeset.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7052) nagyi91


nagyi91
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Nemrég odaadtam egyik ismerősömnek a HP Photosmart C4180 multifunkcionális eszközömet tisztításra, mivel az utángyártott patronokból csak úgy dőlt a festék. Most viszont a scanner lila-rózsaszínű képet ad miközben a betűk, karakterek tiszták, ha pedig csak üresen scanelek fehér lapot függőleges sávokkal ad !

Mi lehet a hiba, meg lehet valahogyan oldani ?

Köszönettel: Tomi

(#7053) Traxx válasza Sub-ZeRo (#7036) üzenetére


Traxx
őstag

+1 szavazat a maszek vagy szervizes nyomtatásra kidobás helyett. Sokáig kerestem ilyen nyomtatót, amikor a régi Canonom meghalt, mert olcsó az üzemeltetése, csak éppen nem kaptam, mert akkoriban fogyott ki mindenhol a készlet. Volt, ahol 2 hete adták el az utolsót, szóval sajnáltam akkoriban, hogy nem tudtam már venni :( De később lett egy lézeres HP-m használtan, és boldog is vagyok vele :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7054) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hi, van egy Epson Stylus DX4400 nyomtatom, egy nap csak ugy egy pillanat alatt a fekete festeknel hibat jelzett es nem enged nyomtatni se, fuvokatisztitast se semmi tesztet nem enged igy elvegezni ( olyan mintha nem is lenne benne patron) , mar azt is probaltam hogy a pirosat beraktam a fekete helyere es a feketet meg a piros helyere, de akkor is ugyanazon a helyen jelez hibat:(, dobhatom ki a nyomtatot vagy valami tipp? Szerintem a nyomtatoval van valami nem a patronokkal, amugy utangyartott tintat hasznaltam

(#7055) localhost válasza SirAlo (#7054) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Utángyártott tinta - mindent megmagyaráz - nem panaszkodhatsz - próbálj meg a tinta forgalmazójánál reklamálni - hogy nem lehet - hát ... :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7056) SirAlo válasza localhost (#7055) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Es szerinted ha eredetire lecserelnem a patronokat akkor menne? Mert mondom hogy ha a feketet atcserelem egy masik szinnel akkor is ugyanazon a helyen jelzi hibasnak

(#7057) localhost válasza SirAlo (#7056) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az utángyártott patronok összevissza csereberélése nem szerepel a hibaelháritási módszerek között. > nyomtató szervizbe > vagy legalább igazi hozzáértőnek megmutatni!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7058) szabodani


szabodani
csendes tag

Van egy HP Deskjet 51050-es nyomtatóm és nem akarja kinyomtatni az utolsó sorokat. Simán megy még nem áll meg az utolsó sorok előtt, utána megáll és nem indul el, próbáltam 30 perc múlva is ugyanúgy áll. Ha valaki találkozott már ezzel a problémával és megtudta oldani ha elmondja hogy csinálta ,megköszönném.
Köszönöm

(#7059) dekanov


dekanov
tag

Sziasztok!
Van egy hp laserjet 1018 nyomtatóm. Xp-n működött szépen, új laptopon win7 nem ismeri fel. Drivert töltöttem hozzá és nem fejeződik be a telepítés, mert win7 szerint nincs csatlakoztatva az eszköz és kilép.
Valaki tudna segíteni, járt már így más is? A válaszokat előre is köszönöm!

Ericsson T-29_SE K700i_K610i_W595_LG BL40-----> SGS II WanamLite XWLP3.V10.2

(#7060) Gergőke88 válasza dekanov (#7059) üzenetére


Gergőke88
addikt

Esetleg másik usb port?

(#7061) localhost válasza dekanov (#7059) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert a 1018 a WIN7 alatt NEM TÁMOGATOTT!
link

Mi a 1010-esünket a Vista driverrel használjuk, ott ugyanígy nincs támogatás... A Nyomtatás párbeszédablakból a TULAJDONSÁGOK megnyitására hanyattlöki az Explorert... egyébként jó.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7062) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok. Tegnap vettem egy epson stylus sx435w tipusu nyomtatot ami nagyon jo kis cuccnak tunik az araert, de megis van egy problemam. Nehany nyomtatasnal, foleg fotonal mire kinyontatja az egesz oldalt, a lap aljan mindig van egy kis folosleges tintapaca, hol kisebb, hol nagyobb, de nem hiszem h normalis... Valaki nem tudja veletlenul h mitol lehet? Egyedi hiba lehet, vagy normalis? Vigyem vissza kicserelni, vagy a masik is ugyanezt csinalna?
Elore is koszi a segitseget!

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#7063) localhost válasza kosian24 (#7062) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Látatlanban mondom ( tehát tippelek) nézd meg a nyomtatási beállításoknál, hogy milyen papír típus van kiválasztva, például fotópapír (mert fotóminőségben nyomtatnál) de csak síma géppapírra nyomtatsz, vagy esetleg használj "vázlat, draft" módot.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7064) kosian24 válasza localhost (#7063) üzenetére


kosian24
tag

A beallitasokat mindig ellenorzom nyomtatas elott es ezeket best photo minosegben nyomtattam foto papirra...

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#7065) localhost válasza kosian24 (#7064) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Így passz :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7066) Gergőke88 válasza kosian24 (#7062) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hol vetted? A legjobb ha cserelteted!

(#7067) dekanov válasza localhost (#7061) üzenetére


dekanov
tag

Köszönöm az infót!
Linkedre kattintva ugye a HP driverekhez vezet a böngésző. Igazán kivehetnék a listából, 2007-ből való a legutolsó driver, ráadásul win7 64bites linken keresztül megy tovább a driverletöltés. THX még egszer!

Ericsson T-29_SE K700i_K610i_W595_LG BL40-----> SGS II WanamLite XWLP3.V10.2

(#7068) kosian24 válasza Gergőke88 (#7066) üzenetére


kosian24
tag

Hat en Edinburghban elek Skociaban es az Asda nevu aruhazban vettem...
A regi nyomtatom is csinalt neha ilyeneket, de az egy 3 eves minimal cucc volt, nem is csodalkoztam, ez viszont vadi uj es mar rogton az elso nyomtatasnal jelentkezett... Lehet esetleg a papir a baja? Mateicakat nyomtattam es a papir kb olyan, mint a fotopapir en meg foto minosegben nyomtattam. Lehet esetleg az a baj? Mondjuk szerintem papirtol es nyomtatasi minosegtol fuggetlenul nem kene pacaznia...

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#7069) localhost válasza kosian24 (#7068) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De igen, ez LEHET a baj, a fotópapír = fotópapír = másként szívja a tintát.
A Matrica (etikett?) egyszerűen papír, még ha a felülete fényes(nek tűnik) is...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7070) kosian24 válasza localhost (#7069) üzenetére


kosian24
tag

Na akkor majd melo utan meg probalkozok egy kicsit kulonbozo beallitasokkal... Viszont a furcsasag h a nyomtatas tokeletes, csak a lap aljan van mindig paca, mintha lenne mondjuk egy csepp tinta valahol amin vegighuzodik a papir es osszekeni... Mindenesetre koszi a valaszokat, majd megirom a tovabbi tapasztalatolat

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#7071) szabifotos válasza kosian24 (#7070) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nem lehet, hogy a papír sarka, széle meggyűrődik? Nekem volt olyan rosszabb minőségű papírom aminek a csomagolásból kivétele után elkezdett a széle felfele gyűrődni. Annál tapasztaltam, hogy tintás lett a széle vagy a sarka mert hozzáért nyomtatás közben a fej.

(#7072) szeva000 válasza kosian24 (#7070) üzenetére


szeva000
addikt

Ez tuti pici felgyűrödés a szélen...Én is jártam egy sorozat papírral így anno....alig látni,de az pont elég,hogy összekenje.próbálj meg egy papírt kiegyengetni a szélén.

(#7073) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ma megjött az Epson 7525-ös nomtató. Egy olyan kérdésem lenne,hogy azt hol tudom beállítani,hogy mikor szeretnék az alsó ill. a felső tálcáról nyomtatni? Netalálom sajnos sehol :( .

Még annyi,hogy a szolga program szerint:
"Amennyiben olyan nyomtatót használnak, amelynek két tálcája van és mindkét tálcát papírméret
szerint automatikus kiválasztással szeretné használni a felhasználó a Visual SZOLGA® -ban,
úgy a nyomtatót kétszer kell feltelepíteni, két különbözı névvel.
A nyomtató beállításánál az egyik telepített nyomtatónál fixen a „felsı tálcát” kell beállítanunk (ez
lesz pl.: a receptnyomtató), a papíradagolási opciókon belül kapcsoljuk ki a papírellenırzést.
A másikon pedig fixen az „alsó tálcát” (a recepten kívüli többi nyomtatványnak ez lesz az
adagolója). "

Mit jelent,hogy kétszer kell telepíteni egy nyomtatót? Talán készíteni kell róla egy másolatot ? Köszi előre is :R .

[ Szerkesztve ]

(#7074) superecneB


superecneB
őstag

Van egy Samsung ML-1640-em. Mennyire szabad ehhez ebayről utángyártott tonert venni (megbízható eladóktól)? 4800 ft körül lehet kapni. Ilyen kis utántöltő toner kitet még olcsóbban. Könnyű ezt itthon megoldani? (Mármint az utántöltést)

Vagy jobban megérné FF nyomtatáshoz vennem apróról egy tintasugarast, meg hozzá ebayről fecskendős utántoltő tintát?

[ Szerkesztve ]

(#7075) szeva000 válasza superecneB (#7074) üzenetére


szeva000
addikt

ugyan már..FF-hez egyértelműen lézer.Miért ne lehetne ebay-ről venni???én is ott szoktam a nagy HP dögeimbe.sőőt még fusert és transfer beltet is,mert fele annyi,mint itthon.

(#7076) superecneB válasza szeva000 (#7075) üzenetére


superecneB
őstag

Nem az ebay-el kapcsolatban vannak félelmeim, hanem az utángyártott toner miatt. Mennyire bonyolult itthon házilag "újratölteni" egy tonert?

(#7077) szeva000 válasza superecneB (#7076) üzenetére


szeva000
addikt

Most erre mit mondjak???ha van egy kis műszaki szaktudásod,érzéked....akkor nem nagy valami.Ha nincs,lehet jobban jársz egy utángyártott vagy felújítottal.

(#7078) superecneB válasza szeva000 (#7077) üzenetére


superecneB
őstag

Arra gondolok, hogy kell -e hozzá speciális hely, eszköz stb. mint mondjuk egy fénykép előhívásához vagy ilyesmi?

(#7079) szeva000 válasza superecneB (#7078) üzenetére


szeva000
addikt

nem.nem annyira hosszú idő az,hogy a henger esetlegesen ne bírjon ki pár perc fényt.

(#7080) dongetto válasza herhi (#6798) üzenetére


dongetto
csendes tag

3117-hez van w7x64 driver, egyszerűen az inf fájlban írd át hardverazonosítót, majd kézileg frissítsd a drivert, üdv

(#7081) superecneB válasza szeva000 (#7079) üzenetére


superecneB
őstag

Nem érek ezekhez a kódszámokhoz, de ez esetleg megfelelő lenne a Samsung ML-1640-emhez? [link]
Chipet mikor kell cserélni? - Minden töltés után vagy csak X töltés után?

(#7082) szeva000 válasza superecneB (#7081) üzenetére


szeva000
addikt

jó ez,chipet minden töltésnél cserélni kell.De ne várd egy tonertől,hogy majd 20X megtöltöd...max.2-3szor,azután vagy felújítod vagy kidobod.

[ Szerkesztve ]

(#7083) superecneB válasza szeva000 (#7082) üzenetére


superecneB
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#7084) marek666


marek666
csendes tag

Van egy Canon IP1300-as nyomtatóm. 1 éve már mindig töltöm az eredeti patront tintával. Utolsó töltésnél kipróbáltam, működött minden jól, most vagy 1 hétre rá nyomtatnék, és azt írja hogy: egy tintapatront helytelenül tettek be. Nyissa föl, és nézze meg a behelyezés megfelelő-e. Mondanom se kell ez nem segített. Kipróbáltam, hogy kivettem külön-külön a színes és fekete patront, mindig ezt a hibát írta. Világít a zöld led, aztán 7-et a sárga, nem tudom ez segít-e vmit.
Elmúlt 1 évbe magyar utántöltőkészletet vettem, de már nem tudom kapni, ezért másikkal töltöttem föl utoljára.
Mit tudok tenni, hogy helyrejöjjön? Eredeti patronra nem nagyon van pénzem.

Láttam már volt másnak is ilyen gondja, de nem tudtak mondani nekem megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#7085) Irvine18


Irvine18
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Iroda felszámolásból egyik ismerősöm megvett minden irodai gépet, kb 10-15 kisebb-nagyobb fénymásoló/nyomtató/scanner. Érteni nem ért hozzá és én sem vagyok tájékozott, ezért szeretném kérni egy hozzáértő segítségét. Mennyi ezeknek a mai reális ára? A két legkomolyabb gépet lejegyeztem, további érdeklődés esetén minden adatot leírok, személyesen is megtekinthető minden gép. Egyik egy Canon CP660, másik OCÉ 3145. Utóbbi brutális méretű és súlyú, állításuk szerint vízhűtéses is. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#7086) szabifotos válasza marek666 (#7084) üzenetére


szabifotos
senior tag

Először is próbáld meg megtisztítani az érintkezőket a fejeken. Én objektívtisztítóval csináltam, de ha nem tintás nagyon akkor elég lehet a szemüvegtörlő kendő. Mert lehet, ujjlenyomat miatt is érintkezési gondja. (a bőrön levő zsír miatt)

(#7087) marek666 válasza szabifotos (#7086) üzenetére


marek666
csendes tag

Kipróbáltam, sajna nem segített. :S

(#7088) szabifotos válasza marek666 (#7087) üzenetére


szabifotos
senior tag

Akkor talán ez:

1. Kikapcsolt állapotban tartsd lenyomva a a power gombot és miközben nyomva tartod nyomd meg 2x a RESUME gombot. Ezzel belép a service menübe.

Majd nyomd meg 2x a resume gombot és megint a powert. Ha nem kapcsol ki csak megvillan akkor megint a powert.

Pontosan nem tudom ennél a tipusnál resetet, remélem érthetően irtam le. Ha nem megy a leírásommal próbáld meg VIDEÓ alapján.

Ha ezzel sem oldódik meg akkor lehet hogy meghalt a chip valamelyiken. Egyébként sem bírnak sokat a fecskendős újratöltéssel, maga a fej sem.

(#7089) Julcsika1


Julcsika1
tag

Sziasztok!
van egy Samsung ML-2851nd-s nyomi, a smart panelen a következő hiba üzit adja: NYILT HŐ HIBA, csatlakozók a fixálóban rendben, nem mérek "szakadást" az izzón sem , tudja valaki hogy mi búbánat lehet vele???
Előre is köszi szépen!
Üdv: Julcsika

(#7090) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

canon pixma mp160 as multis gépem van, és elkezdte szkenneléskor azt csinálni, hogy "hasobáosan" szkenneli be a dokumentumot, mi lehet a baj? nem állítottam semmit, és a4 es lapot szkennelek.... az egyiket viszi rendesen a másikat meg vagy négy darabban vízszintesen elszabva

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7091) localhost válasza zsolt19900 (#7090) üzenetére


localhost
Közösségépítő

nem értem :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7092) zsolt19900 válasza localhost (#7091) üzenetére


zsolt19900
őstag

már megoldódott

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7093) marek666 válasza szabifotos (#7088) üzenetére


marek666
csendes tag

Sajna nem lett jó, megpróbáltam mind2 módszert. Szted ha veszek bele eredeti patront jó lesz? Az még belefér, hogy veszek 1et, és azt töltöm sokáig, legutóbbival is 1 évet kibírt.

Azt nem értem még, hogy ha a patront kiveszem akkor is hibát ír ki, villog 7et a sárga, aztán 1et a zöld. Akkor lehet nem patronnal, hanem a nyomtatóval van a baj?

(#7094) szabifotos válasza marek666 (#7093) üzenetére


szabifotos
senior tag

A 7 villogás patron hiba de azon belül több minden lehet.
Nem írja véletlen a szoftver amikor nyomtatni akarsz, hogy valamelyik patronnal gond van?

Ha a tisztogatás nem segített, a reset sem akkor szerintem nem sokat tudsz tenni.
Vagy veszel új patronokat (nem biztos, hogy elég csak az egyiket venni, ezért kérdem, hogy nem írja e melyikkel van baja).
Vagy veszel egy új nyomtatót, mert szinte ugyan az az ár mint az új patronoké ha az eredetit nézzük. LINK

Azért villog akkor is ha kiveszed őket, mert eleve nem érzékeli, hogy bent vannak.. Ennél a típusnál sajnos nem jelez külön hibakódot (nincs is kijelző :) ) csak villog...

Feltételezem, hogy nem mostani darab a nyomtatód ezért lehet, hogy az romlott el, de mint mondtam sok minden lehet, és ha a szoftver nem ír ki konkrét hibát akkor elég nehéz megmondani, hogy mi a baj. Nekem az Mp160 csinált hasonlót, egyszer érzékelte a patron aztán hibát jelzett...

Szóval döntsd el: Ha patront veszel ugyan ott vagy majdnem mintha egy új nyomtatót.
Egyébként mennyire sűrűn, mennyit szoktál nyomtatni? Gyakran töltöd a patronokat?

(#7095) Buskerud válasza Julcsika1 (#7089) üzenetére


Buskerud
csendes tag

Szia

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_4455_9.html

Itt érdeklődj, itt nagyon profi hozzáértő emberek vannak.

Csak lézereseknek.

üdv

(#7096) Julcsika1 válasza Buskerud (#7095) üzenetére


Julcsika1
tag

Köszi szépen az ötletet.
Üdv: Julcsika

(#7097) marek666 válasza szabifotos (#7094) üzenetére


marek666
csendes tag

Hát havonta 2-3 alkalommal, de van mikor bejön vmi, és vagy 50 akár 100 oldalt, de ez eléggé ritka. Olyan 2-3 éves nyomtató lehet.
Nem írja külön melyikkel van a baj, csak mikor fölhozza a hibaüzenetet, hogy patront tegyem be helyesen, akkor egy ikon és a színesre mutat, nem tudom, hogy a fekete és színeshez külön más ikon van-e. Egyébként utoljára a színessel nyomtattam, de akkor is csak annyit, hogy föltöltöttem, és hogy minden rendben-e. Aztán kb 1 hét múlva újra nyomtatnék és jött a hiba.
Ha újat veszek akkor ahhoz adnak patront, vagy azt még pluszba külön kell venni?

(#7098) szabifotos válasza marek666 (#7097) üzenetére


szabifotos
senior tag

Akkor nem valami öreg a gépezet.

Nem ad ehhez hasonló hibaüzenetet? LINK1 LINK2

Ha újat veszel ahhoz adnak egy gyári garnitúrát! (fekete+színes)
Mivel nem régi a nyomtató szerintem csak valamelyik patron halt meg. (az én canon multifunkciósom 6-7 év után halt meg, de akkor sem a nyomtató része hanem a szkenner)

(#7099) marek666 válasza szabifotos (#7098) üzenetére


marek666
csendes tag

Nem ilyen hibát nem írt. Lehet veszek 1 színest bele, és megoldódik minden. Utoljára azt töltöttem, és akkor is romlott el, akkor lehet feketét nem kell.

(#7100) errorcode06 válasza errorcode06 (#6973) üzenetére


errorcode06
őstag

Erre esetleg valakinek 5let? Vagy vigyem be szervizbe?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.