Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) Csavarnyuzo válasza Zsmester89 (#7897) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez ip4500 szétszedés, hasonló... Az elején amit ír nem kell megcsinálnod.

A pirosat kell elvágni.

(#7902) cracky86 válasza ArtOfTrance (#7899) üzenetére


cracky86
tag

De elég sokat állt sajnos. Ablaktísztítóban ázott egész este, most összeraktam, de nem szívja a fekete tintát, csak a színeseket! egyre rosszabb.

(#7903) ArtOfTrance válasza cracky86 (#7902) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Akkor max. nézd meg milyen a kiképzése a kosár a patron felöli, vagy a másik oldalon, ahol a fekete tinta jön, és próbáld meg megfújni egy csövel azon a részen, ha lehetséges.
Sajnos ha a festék nem vízbázisú, és sokat állt, akkor valószínüleg cserés a kosár.
Amit még szoktam az az, hogy a paintben csinálok egy full fekete lapot, a nyomtatót legjobb minöségre állítom, ill. megadom, hogy csak a feketét használja, és elkezdem nyomtatni a lapot, majd ha már egyenletes a fekete, megszakítom a nyomtatást. Nekem általában ez többet segít, mint a saját beépített tisztítása, arról nem is beszélve, hogy csak azt a színt fogyasztja, amelyikkel gond van, nem pedig a színeseket, amelyek ált. kisebb kapacitásúak, mint a fekete.

(#7904) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. adott 1 samsung ml1640es nyomtató.
kérdésem az lenne hogy az normális e hogy kb 10 lap kinyomtatása után állatira meleg a teteje ahonnan kijön a papír? ( alatta van vlmi aksiszerűség)
a nyomtató sajnos 1 nyitott szekrény alsó polcán van, feette kb 5-7cm hellyel. persze az is beleg. nem fogom leégetni? máshova nemigen tudom tenni az a baj.várom az ötleteket tapasztalatokat akár privátban is
köszönöm

(#7905) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Lenne egy hatalmas problémám.
Vam egy OKI B431d típusú nyomtató,.Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám beállítani azt, hogy a nyomtató Drum számlálója nullázva legyen, pontosabban, hogy nyomon lehessen követni azt, hogy hogyan lehet elérni azt, hogy a nyomtató menüjében drum % számláló 100% legyen.A tonert többször kell cserélni, mint a drum részét, így nyomon követhetetlen az, hogy mikor kell cserélni a tonert mert a számláló új toner behelyezésekor nincs nullázva.Sajnos egy nyomtatót többen használnak így senki nem foglalkozik azzal, hogy éppen mennyi fogyott a tonerből, hogy azt időben lehessen cserélni.Van a nyomtatóhoz valami leírás, hogyan lehetne Drum resetet elvégezni?Az Oki B430-as nyomtatónál ezt a problémát megoldottam, viszont a 431d-nél nincs ilyen, hasonló menüpont.
Valakinek valamilyen ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#7906) ArtOfTrance válasza bb.bocs (#7904) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Nekem volt ML-1640-em, és simán az asztalra rakva is eléggé meleg volt a teteje- 40-50 oldal után telítettségtöl függöen akár 35-40C-os, mivel a felsö burkolat alatt kb. 5-6cm-re van a toner, azt meg ugye fel kell füteni, hogy a por a papírra kerülhessen.
Töltött toner vagy eddig "egyszer használt"?

(#7907) ArtOfTrance válasza DaDy0219 (#7905) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Drum reset angolul, google, elsö találat:[link]

(#7908) Csavarnyuzo válasza bb.bocs (#7904) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Mivel ez egy lézer nyomtató beleégeti a papírba a festéket. Ezt kb. 200 fok környékén teszi, ekkor a papír is ilyen hőmérsékletű lesz. Ahogy adja ki a papírt az lehűl és felmelegíti a környezetét, tehát normális az átmelegedés. Viszont az ilyen kicsi nyomtatóknál nincs megoldva rendesen a hűtés, ami 10-20 lapnál nyilván nem, de több száz lap folytonos nyomtatásánál okozhat gondot.

A pirosat kell elvágni.

(#7909) Csavarnyuzo válasza ArtOfTrance (#7906) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Basszus :W A tonert még véletlenül sem kell fűteni. A fusert kell fűteni, ami ráégeti a "toner port" a papírra. És a felmelegedés mértékének mi köze van ahhoz, hogy eredeti vagy for use a toner?

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#7910) ArtOfTrance válasza Csavarnyuzo (#7909) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Nekem az ML-1640-em a 4X-5X töltött tonerrel mindig jobban melegedett, mint azzal amit újonnan raktam bele.
Hogy ezt miért csinálta nem találtam rá magyarázatot.
A fütést illetöen igazad van, helytelenül írtam... :R

(#7911) Csavarnyuzo válasza ArtOfTrance (#7910) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Biztos szorult ha 4x töltötted. elég 1x.:DDD

A pirosat kell elvágni.

(#7912) bb.bocs válasza ArtOfTrance (#7906) üzenetére


bb.bocs
őstag

utángyártott "új " a másik hogy majd megkéne csinálnom a resetelést ha újratöltöttet fogok beletenni. de sehogy sem ment, se program, se a hátul panel alatti érintkező zárása sem...kb 5000 lap van benne.

Csavarnyuzo:
nem fogok több száz oldalt nyotmatni. szrtem 1 nap max 100at, de ezt is évente 1szer talán :D
ok akkor nem gond hogy ilyen meleg, és melegiti a fölötte 5 centre lévö ponc alját :D és leégni sem fog :D
max ha egyszerre 500oldalt tolok ki :D de annyit nem :D max évente 1szer 1 napon 100at :D de azt sem hiszem

(#7913) bb.bocs válasza bb.bocs (#7912) üzenetére


bb.bocs
őstag

am még 1 érdekesség. nyomtatás után,, 15 20 30 másodpercenként enyhén kattan vlmi. nem tudom mi :D

(#7914) Csavarnyuzo válasza bb.bocs (#7913) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha szabályos kattogás, akkor forgat a mechanikán a fuser kímélése érdekében. Ha nem szabályos, akkor hűl a fuser.

A pirosat kell elvágni.

(#7915) ArtOfTrance válasza bb.bocs (#7913) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Szerintem ha gond nélkül müködik, akkor tartsd meg amíg jó, és kész.
Nemrég próbáltam, egy pont uilyen. 1640-est hackelni, mert volt itthon pár tonerem 1610-eshez, meg is találtam a forrasztási útmutatót a modhoz, mely a lapszámláló kiiktatásából, a tonerchip elfogadtatásából állt.
A hack sikerült, azóta mind a saját, mind a 1610-es tonert fogadja. Én elégedett vagyok vele.

(#7916) bb.bocs válasza Csavarnyuzo (#7914) üzenetére


bb.bocs
őstag

szabványos idönként kattan 1 et. akkor ez is normális oké :) megnyugodtam.
a hackeléssel meg nem tudom mit kezdjek, mert nem akarok tonert venni 6 7000ért ,mikor 1000ért vehetek port és megtölthetem :D csak ahhoz kell a hack :D na köszönöm a segítségeket :)

(#7917) ArtOfTrance válasza bb.bocs (#7916) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Ja nem azért írtam a hackelést, hogy csináld Te is meg, hanem csak azért, mert ezt is tudja, minimális módosítással :R

(#7918) DaDy0219 válasza ArtOfTrance (#7907) üzenetére


DaDy0219
tag

Sajnos ez az Oki B430-as típusokhoz jó, mivel a 431d nyomtatónál ilyen menüpont "Drum CT reset" nincs.Már minden oldalt felkerestem ez ügyben, de ehhez a nyomtatóhoz nem találok.Minden más Oki laser nyomtatót megoldottam, de a b431d kifog rajtam.Magán célra kellene.

(#7919) leftorright válasza taxi (#7882) üzenetére


leftorright
csendes tag

Szia. Nekem egy ip4200 halt meg minden előzmény nélkül. De a kérdésedre nem válaszolok , döntsd el te magad. http://www.youtube.com/watch?v=aM2SoPr9I7k

(#7920) Teaway válasza ArtOfTrance (#7893) üzenetére


Teaway
veterán

"olyan területeken is ráeröltetik a fogyasztókra a váltást, ahol az érdembeli újítást nem hoz, vagy nem a fogyasztó javára..."

Így már világos.

Amúgy én is tartok egy őskori 2003-as nyomtatót a polcon, DJ6122 a neve.

Nincs itthon csokid??

(#7921) ArtOfTrance válasza DaDy0219 (#7918) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Igen, értelek.
Jobban meguglizva értelmes megoldást én sem találtam hozzá, viszont eléggé sok Drum reset chipkészletet árulnak, valószínüleg azért, mert ez az egyetlen módja a nullázásnak.

Mondom én, Villanykörte Összeesküvés :U

(#7922) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Most rendeltem Ebayről egy önresetelős chipkészletet CLI-526 -525 -s canon patronokhoz. Esetleg tudja vki, h hogyan működik ez? Tehát hogyan resetel?

(#7923) Csavarnyuzo válasza HIJ (#7922) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Működhet így is.

A pirosat kell elvágni.

(#7924) HIJ válasza Csavarnyuzo (#7923) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, eddig én is így csináltam. Most ki szeretném próbálni az autoresetet, de sajnos sehol sem találtam egy leírást róla. Tehát hogy mi alapján, illetve mikor resettel?

(#7925) Csavarnyuzo válasza HIJ (#7924) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Linkeld be légyszi, hogy mit rendeltél.

A pirosat kell elvágni.

(#7926) HIJ válasza Csavarnyuzo (#7925) üzenetére


HIJ
őstag

Én konkrétan ezt rendeltem, mert ezzel már nem kell szórakozni a chip felrakással. Lehet kapni külön chipet is...

(#7927) h_eduka


h_eduka
tag

Windows 7-em van 32bit-es Home Premium és a karekteres Epson LQ-1050+ nyomtatót szeretném használni, hogyan lehet megoldani, hogy a rendszer felismerje?

(#7928) HIJ válasza h_eduka (#7927) üzenetére


HIJ
őstag

Ha van LTP portod, akkor hozzá adsz egy nyomtatót manuálisan. Ha nem találod meg a listában a konkrét típust, akkor egy hasonló is megteszi. Egyébként ha nem telepíted, akkor is tudsz dos -os programokból nyomtatni, ha a konkrétan az LTP1 port van neki beállítva. Windowsos programoknál mindenképp telepíteni kell...

(#7929) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés: Milyen az a mikroporózus szatén fotópapír?

(#7930) mutyi


mutyi
őstag

Canon MX510-es nyomtató a patronok behelyezése után azt írja ki, hogy a magenta nincs behelyezve, pedig be van. Ki lett próbálva másikkal is, azzal is ezt csinálja,
Tudtok rá megoldást?
A fúvókaellenőrzés meg a többi művelet nem jöhet szóba,mert addig el sem jut a nyomtató

(#7931) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nyomtatóvásárlás előtt állok.
Nagyon tetszik az Epson L355 rendkívül alacsony oldalköltsége, viszont az az érzésem, hogy a kb. 70E forintért egy 10-15E forintos készüléket kapok, a fennmaradó összeg pedig csak azért van, mert a későbbiekben az olcsó tinták vásárlása már nem termel akkora hasznot az Epson számára, mint más készülékek esetén a tintapatronok.
Tetszik a Canon most megjelent MX925 típusú MFP-je is, viszont nagyon zavarosak a tintapatronok kapacitására megadott gyári értékek. Azzal tisztában vagyok, hogy ezek az ISO szabvány szerinti tesztek során kapott adatok (amikbe a környezeti változók, és egyéb tényezők még nincsenek belekalkulálva), viszont jó lenne egy összehasonlításhoz (hogy mégis melyik nyomtató mennyiért tud egy oldalt produkálni).
Szóval a megadott adatok:
Pigmentfekete: 375 oldal
Pigmentfekete XL: 620 oldal
Pigmentfekete XXL: 1000 oldal
Fekete: 1645* oldal
Fekete XL: 5000* oldal
színes: ~330 oldal
színes XL: ~700 oldal
*Becsült kiegészítő kapacitás
Nekem ez a "becsült kiegészítő kapacitás" nagyon rejtélyes. Van ötletetek (vagy tudjátok esetleg), hogy ez mit akar jelentetni. Ráadásul a(z) 1645 ill. 5000 oldal is nagyon vadnak tűnik.

Természetesen szívesen veszem az ötleteket és tanácsokat, hogy milyen más nyomtató lenne jó, viszont elsősorban a fentiekre lennék nagyon kíváncsi.

Mindenkinek nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#7932) epzon válasza antivirtuoz (#7931) üzenetére


epzon
őstag

nekem is nagyon vad számoknak tűnnek pláne úgy hogy 7-9ml-es patronok.
abból ha 500 oldal kijön akkor már túlságosan is jószívű voltam

az epsonnál azt add össze, hogy mennyi tintát kapsz a géphez (12000 fekete és 6500 színes) utána meg 1 ft-os lapköltséggel nyomtatsz

némi funkcióval többet tud a canon, a kérdés az, hogy mi a fontosabb. A plusz funkció vagy a lapköltség?

(#7933) QwErTy42 válasza antivirtuoz (#7931) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

A pigment fekete adatai a helytállóak, ezeket használja szöveg nyomtatása esetén. A kiegészítő kapacitást érdemes lenne a Canon Magyarországtól megkérdezni.

Az első bekezdésedben taglaltak valóban így vannak. A vásárló csak abban bízhat, hogy a géppel tud annyi oldalalt nyomtatni, hogy 3-4 garnitúra festék cserét is megérjen, mert akkor lesz csak valóban gazdaságos a nyomtató. A garancia 1 év vagy X ezer oldal, illetve amelyik hamarabb bekövetkezik.
Ha végig gondolod, akkor kevésbé esélyes, hogy teszem azt 30-50 ezer oldalt bárki is ki akarjon nyomtatni egy ilyen nyomtatóval egy év alatt.

Tegyük fel, hogy a júzer megveszi a nyomtatót. Nyomtat vele havonta 1-2 ezer oldalt és 16 hónaposan a nyomtató megadja magát. Ekkor benne van neki a nyomtatás 70 ropijában viszont festéket a készülékhez még nem vett, mert a kezdő tintaszett elég volt erre a mennyiségre. Ahogy fogalmaztál 10-15 ezer forint és a 70 ezres vételár közti különbségért ( cirka 50 ezer forint) nyomtathatott kb 15 ezer oldalt. Ha leosztod és kijön a 3 forint oldalanként, akkor az már annyira nem is 1 forint.
Az ellentmondás abban áll, hogy a gyártónak nem érdeke olyan nyomtatót csinálnia, amivel a kezdő tintamennyiség többszörösét ki tudja nyomtatni az ember. Nem érdekelt a cumisüveges tintafesték további értékesítésében, mert az oldalakra vetített illetve teljes nyomtatási költsége a vásárlónak annál több lesz, minél kevesebbet tud nyomtatni a géppel.
Ha mindenkinek ilyen nyomtatója lenne és ezek a nyomtatók kibírnának 50-100 ezer oldalakat vagy 8-10 évet, akkor az Epson csődbe menne.

A probléma ahogy a megfogalmazása is bonyolult. Csodálom azt a szakembert, aki ezzel az ötlettel előállt, mert a potenciális vásárlók 95+ százaléka nem látja át a helyzetet, csak az alacsony lapköltség lebeg a szeme előtt.

Ha valóban többet nyomtatsz, akkor érdemes lehet megnézned a HP Officejet Pro 8600-at is kellékestül, mindenestül. Lényegesen masszívabb és funkcióban és szolgáltatásban gazdagabb, mint a másik két gép, illetve regisztrációt követően 3 évre terjesztik ki a garanciáját 24 órás futárszolgálatos szervizzel.
Lapköltségben a kettő között van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7934) h_eduka válasza HIJ (#7928) üzenetére


h_eduka
tag

megvan nyomtat is de a könyvelő program keskeny beállítsai ellenére is szélesen nyomtat vmi egyéb ötleT?

(#7935) HIJ válasza h_eduka (#7934) üzenetére


HIJ
őstag

Probald meg a nyomtatoba beallitani a szelesseget. Asszem a menut nyomvatarva kell bekapcsolni es akkor nyomtatja az aktualis beallitasokat es utana lehet azokat modositani. De ha fel van windows alol telepitve akkor ezeket vezerelnie kene. Felteve ha a tulajdonsagokba jol van beallitva.

(#7936) epzon válasza QwErTy42 (#7933) üzenetére


epzon
őstag

azt hiszem a demagógia tökéletes példáját sikerült produkálnod

állítás: ne vegyél 70eft-os nyomtatót, mert nem is annyi az annyi (az mindegy, hogy más nyomtatónál nem kalkulálod a készülék árát semmilyen szinten, itt most megteszed... milyen véletlen.... )

befejezés: vegyél 70eft-os nyomtatót, csak HP-t vegyél nehogy mást!! (itt érdekes módon nem kalkulálod semmilyen lapköltségbe a készülék árát)

a különbség hogy az egyikhez kapsz 15 000 oldalnyi festéket, a másikhoz meg nem, de szerinted az a legjobb választás ha nem kapsz hozzá

pedig a kérdés egyszerű: mennyit nyomtat, és mennyit nyomtatna ha ezt 1ft-ért megtehetné (fotó 6-7ft)

(#7937) Csavarnyuzo válasza HIJ (#7926) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Passzolom. Akár az is lehet, hogy a chip önmagát reseteli és nem kell vele semmit csinálni.

A pirosat kell elvágni.

(#7938) Csavarnyuzo válasza h_eduka (#7934) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha nincs telepítve a win-ben, akkor a nyomtató beállításai érvényesülnek. Töltsd le a kézikönyvet - remélem jó a 1050+-hoz is- és az alapján állítsd be.

A pirosat kell elvágni.

(#7939) mutyi


mutyi
őstag

Közben megoldódott a probléma.
Annyi volt, hogy amit vettek bele patronokat, abból az egyik chip nélküli volt, szóval azért nem érzékelte.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. CLI-8 patronról van szó.
Ha egy sárga CLI-8-ról leszedem a chipet és átteszem pl. a magentara, akkor azzal fog menni vagy minden színnek más a chipje?

(#7940) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Van egy IP4700-as nyomtatóm aminek kezd megtelni a hulladék gyűjtője. Figyelmeztet.
Fizikailag megcsináltam a tisztítást, nem kis munka volt. Próbáltam nullázni a számlálóját, de nem sikerült.
Így csináltam.

1.) Kikapcsolt nyomtató mellett nyomja le és tartsa lenyomva a Resume/Cancel gombot, ezután nyomja meg a Bekapcsoló gombot. NE ENGEDJE EL EGYIKET SEM! A Power LED zölden fog égni, jelezve hogy a szervizfunkciók kiválaszthatóak.

2.) Amíg a Bekapcsoló gombot lenyomva tartja, engedje fel a Resume/Cancel gombot. (A BEKAPCSOLÓ GOMBOT NE!!!)

3.) Amíg a Bekapcsoló gombot lenyomva tartja, nyomja meg a Resume/Cancel gombot négyszer.

(- 4 szer zöld (Power) felesleg / selejt tinta számláló nullázása)

Valamit rosszul csináltam?
Nem szívesen vinném szervizbe, ha már a fizikai tisztítást megcsináltam.

(#7941) atala


atala
addikt

Kipróbáltam így is, de ez sem segített.
Lehet, hogy azért mert még csak azt írja ki, hogy kezd megtelni a tartály, de més nem tiltott re teljesen?

1. kikapcsolás (ha be van kapcsolva)
2. tartsd lenyomva a RESUME és nyomd meg a POWER
3. miközben nyomva tartod a POWER engedd fel a RESUME
4. nyomd meg a RESUME kétszer, majd mindkettőt engedd fel
5. zöld led villogni fog, várj amíg a villogás megszűnik
6. mikor a zöld led megállapodott, nyomd meg négyszer a RESUME
7. nyomd meg a POWER és a nyomtató kikapcsol, ha nem akkor nyomd meg mégegyszer a POWER
8. nyomtatód visszatért a normál helyzetbe

(#7942) Csavarnyuzo válasza atala (#7941) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Itt találod a leírást, a progit is le kell töltened hozzá.

A pirosat kell elvágni.

(#7943) atala válasza Csavarnyuzo (#7942) üzenetére


atala
addikt

Köszi. Sajnos nem találtam progit, de még keresgélek.

(#7944) Chamea2 válasza SirKero (#7816) üzenetére


Chamea2
tag

Nekem a windows 7 advisor ajánlott programot, úgy ment a nyomtatás, de a scannelés nem. Másik scanner program kell, mivel másképp nem megy(pl SmarThru) és ezzel.

(#7945) Chamea2 válasza Csavarnyuzo (#7688) üzenetére


Chamea2
tag

Köszönöm, már megoldódott, 32 bites oprendszert kell telepíteni.

(#7946) atala


atala
addikt

Ha valakinek meg van a Service Mode Tool program, légyi jelentkezzen privátban. Köszi!

(#7947) Csavarnyuzo válasza atala (#7946) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A linken pontosan le van írva, hogy mire keress rá a gugliban. Szerintem meglesz.

A pirosat kell elvágni.

(#7948) atala válasza Csavarnyuzo (#7947) üzenetére


atala
addikt

Rákerestem, de nagyon sok kamu és rosszindulatú oldalra vitt. A vírusirtóm szépen dolgozott. :-)
Végül nem rég egy külföldi fórumon megtaláltam. Ha hazamentem kipróbálom.

(#7949) atala válasza Csavarnyuzo (#7947) üzenetére


atala
addikt

Köszi, sikerült. :))

(#7950) spammer


spammer
veterán

HP 1050A nyomtatóm tetű lassan nyomtat, történet itt [link]

Azóta felraktam a legfrissebb drivert, cseréltem kábelt, kipróbáltam másik laptopon is, ugyanolyan lassú, szóval a nyomtatóval lesz valami :(((

De vajon mi baja lehet? Nyomtatott lapokon nem látszik, hogy fogyna a tinta, nem halványabb, nem maszatos vagy ilyesmi. Csak tetű lassan nyomtat, vár, gondolkodik stb... :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.