Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) janos666 válasza Laraxior (#22744) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyébként miért jó, ha a gyári határértékektől jelentősen alacsonyabb tartod?
Vedd le róla a kezed, vagy más érzékeny testrészed, és akkor nem fáj, ha forró. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22752) NFree válasza janos666 (#22751) üzenetére


NFree
addikt

Valaki forrón szereti valaki nem ;) :B :R
Meg szereti néha az ember a végletekig kifacsarni a hardverből amit lehet, pusztán kivánxsiságból , s mivel megvan a rendszere hozzá miért ne tegye?
Ja hogy tdp limit van nem gond előbb utóbb lehet majd mahinálni azt is remélem olyankor meg jól jön az a pár fok.

[ Szerkesztve ]

vga

(#22753) morfondőr válasza sebixxx (#22750) üzenetére


morfondőr
őstag

Április 18-ig tart az akció, az addig vásárolt kártyákhoz egy kupon jár, amit vagy a dobozra, vagy a számlára ragasztanak és a Geforce Experiencben tudod aktiválni. Arra figyelj, hogy olyan boltból vedd a kártyát, ami részt vesz az akcióban, ez elvileg mindenhol fel va tűntetve!
Infó

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#22754) VTom válasza sebixxx (#22750) üzenetére


VTom
veterán

Elvileg április 18-ig lehet beváltani, úgyhogy hajrá :)
Kapnod kell a kódot a kártya mellé onnan, ahonnan veszed, van akinek a dobozon volt, van akinek mellé adták.
GeForce Experience-ben tudod majd aktiválni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22755) torma1981 válasza VTom (#22754) üzenetére


torma1981
veterán

A promóció tart április 18-ig. Bevaltani asszem júniusig lehet.

(#22756) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Meglehet, hogy egy 1070-et veszek a régi jó referencia R9 290 helyett. Az árakat nézve az MSI Aero megoldása tűnik a legszimpatikusabbnak.

Ez az: AERO

Ajánlott, vagy itt is áll az olcsó hús-híg lé szólás?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22757) s4hu|SyD^ válasza petymeg (#22756) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Őszintén szólva talán picit melegebb, picit hangosabb, de tenni fogja a dolgát. Még húzható is mérsékkel. Van itt pár tulaj ha jól tudom.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#22758) KRoy19 válasza petymeg (#22756) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Nekem volt egy ugyan ilyen kártyám, kb fél évig, egy mini itx házban (node 202).

Pillanatok alatt fent voltam vele 82 fokos határnál, ahol elkezdett throttlingolni, még 100% os venti fordulat mellett is.

Valószínűleg egy jól szellőző ATX házban nem ez a helyzet, de ilyen jellegű tapasztalatom nincs vele.

Ha mindenképpen referencia kártyát akarsz, akkor ez a verzió semmivel sem rosszabb mint egy FE, az más kérdés, hogy én biztosan nem ajánlom jó szívvel a referencia hűtésű kártyákat.

(#22759) petymeg válasza KRoy19 (#22758) üzenetére


petymeg
addikt

Most is ref kártyám van, 290 ami híresen hangos és meleg (94 fok). De van előnye is, pl, hogy kifele fújja a levegőt a házból. Meggondolom még, ez a throtting elbizonytalanított.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22760) KRoy19 válasza petymeg (#22759) üzenetére


KRoy19
őstag

Igazából, lehet hogy ezért meg fognak sokan kövezni, de ez a "kifelé fújja a házból a meleget" dolog túl van misztifikálva.

Most komolyan. Az hogy a többi komponens 3-4 fokkal hűvösebb legyen megéri hogy a VGA olyan forró legyen mint egy kazán?

Szerintem egyáltalán nem.

Ha adott egy jól szellőző ház(minimum 3 rendszerhűtő ventivel) akkor egy custom hűtésű kártyával is kellően hűvösen lehet tartani az összes komponenst.(szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#22761) hackeeeee válasza petymeg (#22756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Asus-nak van még hasonló koncepciója, mégpedig TURBO-GTX1070-8G

Mintha valakinek lett volna itt ilyen kártyája, de nem vagyok benne biztos.

Véleményem szubjektív...

(#22762) Puma K válasza petymeg (#22759) üzenetére


Puma K
veterán

Egy a lényeg, hogy adott teljesítményű kártyákat "levegőztetni" kell ami igaz a mostani AMD kártyádra is.

Mert az ilyen szóban forgó blower cooler kialakítású kártyák igencsak jó néven veszik a friss levegőt, így hatékonyabban működhetnek ahhoz képest ha nincs semmi ami az irányukba (leginkább alulról) fújna valami hűs levegőt.

Az adatlapodon lévő Xigmatek Asgard háznak az aljában van pont egy 12cm-es ventilátornak hely a pirossal bekarikázott részen:

Már ha ez az a ház ami neked van.

Nem tudom van-e már ott valami, de célszerű lenne oda rakni egy ventilátort úgy, hogy alulról felfelé mozgassa a levegőt így a VGA kártyán lévő mókuskerék tudná szívni majd tolni a levegőt a bordákon át kifelé a gépházból.

Ha nem poros a szoba ahol van a gép vagy háziállat ami hullajtja a szőrét, akkor szűrő nélkül lehet pakolni oda egy ventilátort. Ha van házi kedvenc, akkor szúnyoghálóból alulra lehet csinálni "porszűrőt" amit adott időközönként beiktatott géptakarításkor elég csak leporszívózni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22763) RazoR válasza KRoy19 (#22760) üzenetére


RazoR
veterán

Úgyúgy, mindenféle vagizás nélkül nálam a vga terhelve 55 fokos a jó házszellőzés miatt, az meg már közelít a vizes hőfokhoz! A Classim is nálam 60 fok volt max, aki megvette annál 71-ig felmászott.

(#22764) petymeg válasza Puma K (#22762) üzenetére


petymeg
addikt

Asgard 2 van nekem, elől-alul van egy 12 cm ami fúj, hátul-fent egy szív, tehát jól szellőzik. És gyárilag van benne porszűrő szivacs. Előre fentre is lehetne tenni egy fújó 12 cm-est, de nem sok értelmét látom. Lent nem rácsos.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22765) salvation


salvation
aktív tag

Palit megint toppon lesz a GTX 1080 Ti-vel szerintem :B 4 ventis megoldás és állítólag 12 fokkal alacsonyabb hőmérséklet :DDD :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22766) hackeeeee válasza salvation (#22765) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ha annyit ér a hőfok mint az 1080-nál, akkor túl sokat nem ér, hogy hűvösebb.. Lásd az AMP extreme ugyan úgy droppolja a max boost-ot 10 fokkal hűvösebben, mint a többi. Sőt, a SeaHawk is az AiO hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22767) Puma K válasza petymeg (#22764) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor házcsere.

Mert ezen a teljesítmény és hőtermelés szinten amit a R9 290 (főleg) és az GTX 1070 le tud adni kevés szellőzés szempontjából a mostani házad.

A Pascal kártyáknál Nvidia GPU Boost 3.0 az ami kényesebb és dobálja lefelé az órajelet ahogy melegszik a kártya egyre jobban:

Továbbá jobbfajta házszellőztető ventilátorokkal sem ártana kitömni a leendő új házat legalább 3-4 db-al.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22768) salvation válasza hackeeeee (#22766) üzenetére


salvation
aktív tag

De legalább hűvős és csendes lesz léggel :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22769) Laraxior válasza Puma K (#22767) üzenetére


Laraxior
titán

...es még kérdezik hogy miert jo ha 40°C amikor 70-80 az uzemi hőmérséklete... :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22770) hackeeeee válasza salvation (#22768) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, max.. Mondjuk most, hogy belőttem a ventit, most már a GLH is csendes. :)

Épp néztem a palit oldalán ezt a szörnyet.. nem semmi jószág. 12+2-es vrm.. :Y Te atya szent ég..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22771) KRoy19 válasza Laraxior (#22769) üzenetére


KRoy19
őstag

Azon lehetne vitatkozni, hogy megéri e a vizezéssel bajlódni azért az 50-70 mhz különbségért... :))

[ Szerkesztve ]

(#22772) torma1981


torma1981
veterán

Nvidia kupon akciót Április 27-ig meghosszabbították.

Promotion Period: 2017/01/31 ~ 2017/04/27

Game Code expired: 2017/06/30

This offer is available for GeForce® GTX 1080 Ti, 1080,1070 or 1060 graphics cards

(#22773) Laraxior válasza KRoy19 (#22771) üzenetére


Laraxior
titán

Vitatkozz. Nekem kesz vizem van, csak par csavart ki es becsavarok es kesz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22774) petymeg válasza Puma K (#22767) üzenetére


petymeg
addikt

Előbb a VGA, aztán ha valóban meleg lesz, akkor sajna házcsere.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22775) hajbel válasza Puma K (#22762) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem AMP Extreme 1070 van, Thermaltake view 27 házban. Kikapcsoltam az alsó ventit, merthogy az nem oszt-nem szoroz. Csak néztem, hogy kb. 5-10 fokkal melegebb a kárty hosszabb játék után, pedig van másik 4 vertikális venti a házban.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22776) KRoy19 válasza Laraxior (#22773) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem szeretnék vitatkozni, csak megjegyeztem, hogy lehetne. :DDD

Te biztos nem tudnál engem meggyőzni, hogy megéri vízhűtést építeni, én meg nem tudnálak téged meggyőzni, hogy nem éri meg.

(#22777) VTom válasza Laraxior (#22773) üzenetére


VTom
veterán

Ez mindig szubjektív ám, nem mindenkinek éri meg a (nem kevés) plusz költséget, és van aki ódzkodik is a víztől.
Az én gépemben eddig egy játékvíz, meg egy épített kompakt fordult meg, összesen talán három hetet töltött benne a kettő együtt, és tudom, hogy soha többé nem lesz benne :) Nekem jobban bejön a léghűts, egyszerűbb, "igénytelenebb".

Amit egyszer szivesen kipróbálnék, az az aktuális csúcskártyából egy gyári kompakt vizes megoldás, de az is inkább azért, mert kicsi a házam.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22778) TTomax válasza Laraxior (#22773) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most szedtem szét a palit jetstreamem... van lesarkazás védö rajta,nem olyan szoros mint a maxwellen volt,de van.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22779) Laraxior válasza TTomax (#22778) üzenetére


Laraxior
titán

:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22780) TTomax válasza Laraxior (#22779) üzenetére


TTomax
nagyúr

Már csapnám rá az AIO-t van itthon Kraken G10-em csak azt nem tudom hogy mit rakjak a VRMre...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22781) Laraxior válasza TTomax (#22780) üzenetére


Laraxior
titán

Semmit. Egy venti elég neki. 8centis mondjuk. Gyorskotozo es kesz is. 980Ti-nel bevalt :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22782) TTomax válasza Laraxior (#22781) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ebben én nem vagyok biztos,inkább vágok rá egy darab alut meg rá két lukat egy darab gap paddal... amióta szenzor nincs jobb szeretem tulméretezni,az a kis darab alu -30Cfokot is jelenthet a VRMnek...Nem véletlen van az hütve gyárilag is.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22783) Laraxior válasza TTomax (#22782) üzenetére


Laraxior
titán

Persze, kis borda mehet rá, de fölé mindenképpen kell venti. Utána nem lesz gond. Megfoghatod üzem közben, nem lesz olyan hűdeforró. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22784) deadwing válasza TTomax (#22782) üzenetére


deadwing
addikt

Ha már víz van a gpu-n, a panelen keresztül is hűl a vrm, ami nyilván forróbb ha egy 60-70 fokos gpu van mellette.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22785) Maxxxim

Sziasztok !

1070 tulajok segítségét kérném "kihajcsa-e" témában.

X58 lapban i7 920 megrángatva mondjuk 3.6-3.8 GHz-en elég lenne egy 1070 alá ?

Ha van valakinek konkrét tapasztalata, akkor szívesen venném :R

(#22786) #35434496


#35434496
törölt tag

Sziasztok! Az FTW kártyára ráraktam egy univerziális EK Water Blocks EK-VGA Supremacy blokkot.
Ne az órajelet nézzétek mert azt csak úgy random beállítottam valamire hanem a hőfokokat. 22fokos szobában készült.

(#22787) blu79 válasza #35434496 (#22786) üzenetére


blu79
addikt

Ez igen! Komoly, nekem idle ilyen hőfok :D na jó... picit alacsonyabb :D . És ezzel a hőfokkal szted mennyi tuningot bír? Megnézed nekünk ? Így megtudjuk valóban mennyit számít a hőfok :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22788) KRoy19 válasza Maxxxim (#22785) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Bár nekem nincsen tapasztalatom ezen a téren, de véleményem van, ha érdekel. :DDD

Szerintem a 920 mellé lehet rakni ilyen órajelek mellett az 1070-et, de arra számíts, hogy nem fogja 100% ra kihajtani és sok esetben hagyni fog a kártyában.

Inkább raknék 1060-at vagy RX 480/580-at e mellé a proci mellé.(az álltalad írt órajelek mellett)

[ Szerkesztve ]

(#22789) VTom válasza blu79 (#22787) üzenetére


VTom
veterán

Többet nem fog bírni szvsz csak stabilan tartani fogja.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22790) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!

MSI GTX 1070 Sea Hawk X 8GB ra
MSI
cserélném az Asus 290X et.

Van -e értelme?
Van-e ilyen kártyája valakinek és ha igen mi a tapasztatat vele?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!!!

Üdv
Krs

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#22791) RazoR válasza #35434496 (#22786) üzenetére


RazoR
veterán

37 fok!!! :Y :Y
Az elég durca! :C :K

(#22792) KRoy19 válasza kris75 (#22790) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

A csere mindenképpen megérné, mert az 1070 jóval erősebb kártya, mint a 290x.

A Sea Hawk kártyák nagyon jók, mert a kompakt vízhűtésnek köszönhetően nagyon hűvösek tudnak maradni.

Viszont nem javaslom, hogy Sea Hawk GTX 1070-et vegyél, mert jelen pillanatban kb 10K val többért Palit Super Jetstream vagy Gainward Phoenix GTX 1080-at lehet venni, ami ár/érték arányban sokkal jobb választás.(szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#22793) #35434496 válasza RazoR (#22791) üzenetére


#35434496
törölt tag

1 óra Division után max 39fok. :)

(#22794) Devilstudio


Devilstudio
tag

New VRM heatpipe design on 1080 Ti iCX cards, much lower component temps.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#22795) salvation


salvation
aktív tag

Pont ma néztem GTX 1080 Ti tesztet MSI --ASUS--GIGA AORUS--INNO 3 ICHILL--ZOTAC AMP EXTREME -kártyákkal ASUS és Zotac volt a leghűvösebb és legjobban tunningolható 68-70 fok volt a 2 kártya a töbi 70-72 felett volt --venti sebességek mindegyik kb 1500--1600 ford volt és Witcher 3 -al tesztelték őket --várom még a Palitot kiváncsi leszek :B :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22796) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már hasonlót? 1080-asom van és gondoltam Arma 3-ban mindent maxra állítva megizzasztom a kicsikét, erre ezt csinálja

[link]

44 FPS 30 %os kihasználtság mellett :F mi lehet ami megakasztja? Processzor is éppencsak ketyeg.

200 %os scaling mellett is fura, ott sem akad ki 100%ra és csak 6 fps a diffi

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22797) TTomax válasza meszi3 (#22796) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig az cpu limit egy mag dolgozik a többi meg malmozik...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22798) meszi3 válasza TTomax (#22797) üzenetére


meszi3
tag

óóó erre nem is gondoltam:)

még léteznek ennyire egyszálas játékok? beszarok...

(#22799) hackeeeee válasza #35434496 (#22786) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek a random megnyilvánulások..

Mennyin ment a proci?

Amúgy, pont, hogy fontos lenne a beállított órajel.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22800) #35434496 válasza hackeeeee (#22799) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tesztelem majd, hogy mit bir ìgy a kis 1080. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.