Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4258) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

Egy MSI L735X-083HU notebook-om van.

Ma reggel kapcsolnám be, de csak fekete bevilágítás fogad, aztán miután elért a Windows bejelentkező képernyőig már bevilágítás sincs, totál semmi kijelzés. DVI kimenettel LCD TV-re kötve ugyanez a helyzet. Egyedül úgy tudtam kijelzést kicsikarni a gépből hogy a DVI kimenetre, átalakítóval analóg D-SUB kábellel kötöttem rá az LCD TV-t.

Ilyenkor is csak csökkentett módban hajlandó képet megjeleníteni a gép a TV-n, illetve a win töltést.

Tudni kell még, hogy volt már hasonló gondja a gépnek. Anno VGA kártyát akartam cserélni benne, szétszedtem, de meghiusult a terv, és nem lett benne cserélve kártya. A kártyához nem volt nyúlva, csak a proci hűtő volt leszerelve. Amikor összeraktam hasonló volt a helyzet. Akkor annyi különbséggel, hogy még bevilágítás sem volt digitális kimenetnél, akkor totálisan semmi képet nem adott ki. Akkor valami alaplapi chipet kellett rajta cserélni.

Mi lehet a pontos hiba? VGA memória? VGA kártya csere biztosan megoldja, vagy lehet itt más gond is?

Továbbá mintha hallottam volna már olyanról, hogy megmikrózzák a VGA-t, hogy a leszakadt lábak ezáltal visszaolvadjanak, vagy valami ilyesmi. Megoldás lehet ez most nekem?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.