Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) batman. válasza Ghost0510 (#37749) üzenetére


batman.
senior tag

A 80-ast még tudod arra használni, hogy tárolj rajta valamit. A tárolást úgy értem, hogy rámásolod elteszed. Nem túl fontos adatokra gondolok, de arra jó hogy a fényképeid, másod-harmad tárolója legyen.
A 2090 nap alatt a 80-as simán kerülhetett ilyen állapotba, ez "normális". Az 500-as, ha nincsenek rajta pótolhatatlan adatok akkor hulladékudvar, illetve ha barkácsoló kedved van, találsz benne egy jó ki mágnest. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37752) Ghost0510 válasza batman. (#37751) üzenetére


Ghost0510
csendes tag

Véglegesen ki kerül a 80as is gépből, nem szeretnék úgy járni vele mint az 500assal..
Valami tipped hogy mitol lehet az, hogy az új rendszer sem akar működni ha bentvan?(gondolok virusra, vagy csak elhasználódott?)
//
Most cseréltem házat ezzel a merevlemezes gonddal egyidőben, mert a régi ház bekapcsoló gombja szeretett beragadni, es ez által volt hogy csak 20 adjara indult el a gép (elindul beragadva maradt( úgy érzékelte hogy hosszan nyomom), ezért leállt)
Ez közrejátszhatott?
//

[ Szerkesztve ]

(#37753) batman. válasza Tothgera30 (#37750) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
BlueScreenView -val könnyebb megnézni mi okozza a hibát.
Az értelmezésben itt találsz segítséget.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37754) MrDerekas válasza Tothgera30 (#37750) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én a cpu-t ellenőrizném először és utána minimum konfiggal indítanék. Ha nincs görbült láb, szennyeződés a procin és a tokozásban, valamint a minimummal elindul és helyesen működik, akkor lehet apránként visszaépíteni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37755) MrDerekas válasza Ghost0510 (#37752) üzenetére


MrDerekas
addikt

A kora és a sok beragadt gomb miatti lecsapás is közrejátszott biztos. A vinyó feje nem szereti ha csapódik áramkimaradás miatt. Ha meg kopik vagy vetemedi kez miatt, akkor az fizikálisan felsérti a lemezek felületét, azaz tönkremegy az adatterület.
A rendszer meg azért "nem működik" vele, mert a bios check folyamat sem tudja beolvasni értékelhetően a merevlemez adatait. Ott elakad, illetve piszmog vele és történik a semmi. Az oprendszer is indexeli folyamatosan a lemezt és ha hibás a lemez vagy nem olvasható szektoron próbál beolvasni, akkor megintcsak lefagy, mert a beolvasás érzékeli az adatterületet, de értékelhető adat hiányában csak dolgozik a hibás területen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37756) batman. válasza Ghost0510 (#37752) üzenetére


batman.
senior tag

Ha egy vincsi "kipurcan" leejtés, áramingadozás/ túlfeszültség hibás csatlakozó/kábel stb miatt, -szokott ilyeneket produkálni.
A rossz bekapcsoló gomb miatt szerintem nem lehetett baja, de ez csak egy vélemény.
A régi IDE merevlemezeknél elég volt ha rosszul jumperelted őket, már nem indult a gép, persze ez egyszerűen korrigálható volt.
Ha külső behatás nem érte, akkor az elhasználódás, vagy egy hibás táp tette ezt vele. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37757) Ghost0510


Ghost0510
csendes tag

Sata csatlakozós voltak a merevlemezek. Érdemes kábelt cserélnem hátha nem tökéletes?

Köszöntem az infót. :DD

(#37758) MrDerekas válasza batman. (#37756) üzenetére


MrDerekas
addikt

Okoz ilyet egy nem updatetlt firmware is. A samunak volt két (sata2 merevlemezek) szériája, ami sata3 porton folyamatosan ejtegette a fejet. Pár nap alatt bad sectorok tömkelege, pár hét után fizikálisan sérült lemezfelület, majd végleges halál. Direkt szét is szedtem egy ilyet és a lemezek kezdete volt 3mm szélesen nem karcolva, de esztergálva :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37759) Tothgera30 válasza batman. (#37753) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennek a programnak még neki kell ülnöm, mert ahogy látom nem egyszerű a dolog így első pillantásra.

#37754 MrDerekas: Egy notebookról lenne szó, ezért kicsit bonyolítja a dolgot. A CPU nem volt kiszedve belőle, esetleg kívül sérülhetett meg, a CPU kupak fölött, mivel alkohollal ott is le szoktam takarítani. Bár mivel már ezerszer csináltam, illetve nagyítóval meglesve sem látok külsérelmi nyomot, és Prime95 se jelez hibát, ezt kizárnám. A gép csökkentett és teljes módban is tökéletesen működik, terhelhető bátran, pusztán kikapcsoláskor van kékhalál, és restart.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37760) batman. válasza MrDerekas (#37758) üzenetére


batman.
senior tag

Azokhoz ilyen formában nem szerencsém, de a wd green fejparkolás problémájától beszereztem pár ősz hajszálat, aztán persze a firmware frissítés "megoldotta".
Elméletileg be kellene húznia a fejet, ha nincs táp, amennyiben ez a fejejtéssel jár, és még forog a lemez, akkor érthető az esztergálás. :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37761) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Tehát ez volt az első dolgom hogy leszedtem minden drivert megkerestem a legújabbat és a windows is folyamatosan frissül az automatára rakva és semmi haszna.
Integrált kártyával meg nem csinált ilyen hibákat.

(#37762) MrDerekas válasza Tothgera30 (#37759) üzenetére


MrDerekas
addikt

Aha. Akkor ez bonyolultabb. :B Bios beállításokat megjegyzi egyébként? (Lemerült elem is okozhat őrületet a felhasználóban és a gépben is) Nem nagyon érek jelenleg rá, de amint tudok ránézek a hibakódra is ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37763) MrDerekas válasza Tothgera30 (#37759) üzenetére


MrDerekas
addikt

A memtest modulonként történt és hiba nélkül lefutott? Mondjuk nem kizárt a szoftveres hiba sem, ami akkor bukik ki, mikor kiloggol az os. (Akár a jogokra is visszavezethető a probléma. Amikor kiírná a fájlokat lállítás előtt/alatt, akkor mondjuk van egy fájl, amit nem tud módosítani, de leállás alatt már nem tud reportot adni róla.) A prime95 meg igazából nem minden funkcióját teszteli a procinak, hanem szinte csak az erőforrás és teljesítmény mutatóit (uhh de pongyola megfogalmazás), ezért nem biztos, hogy releváns az eredménye egy ilyen hiba hátterét tekintve. Na meg persze ott van még a driver hiba is, ami akár az adott hardver eszköz leállítása közben összeomlik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37764) Tothgera30 válasza MrDerekas (#37763) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bizonyára szoftveres probléma lehetett (kopp-kopp). Minden tesztet, frissítést lefuttattam, izzasztottam a gépet egy fél napig, és azóta nem mer hibázni. Gondolom valami Windows frissítés zavarhatott be, mert feltelepített még párat az update.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37765) thebigK


thebigK
addikt

Sziasztok. Bekapcsolas utan a rendszer helyett ez a kep fogad. Eddig semmi baj nem volt. Mi tortenhetett?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#37766) MrDerekas válasza thebigK (#37765) üzenetére


MrDerekas
addikt

Megsérült a fájlrendszer szerintem. Ez lehet vírus, vírusirtó, bad sector vagy rossz memória kiírás miatt is. Pendrive-ról kellene futtatni egy freedos rendszert és megpróbálni a chkdsk lemez ellenőrző, javító parancsot. Elsőre talán ez lenne a legjobb. Kicsit rá kell gugliznod, mert már nem igazán rémlik nekem a chkdsk kapcsolói. Vagy bekérdezhetsz a windows topikba is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37767) Bence942 válasza MrDerekas (#37766) üzenetére


Bence942
tag

Helló egy Seasonic OEM 400W tápnak el kell bírnia egy i7 7700 cput és egy gtx 1060 3gb vga-t?

(#37768) lajtika


lajtika
aktív tag

Sziasztok.
Segítség kéne egy asus maximus gene 5 alaplappal kapcsolatban.
Sajnos nem kapcsol be és nem ad képet bios sem jön be. 79 ig eljut az alaplapi kijelző de ott megáll. CSM initialization. A leírás szerint ez a hiba. De nem tudom hogy ez mit jelent. Raktam a lapba másik procit, memóriát, vga kártyát, és tápot is. De ugyan ez a hiba.
Mi lehet a probléma?

(#37769) MrDerekas válasza Bence942 (#37767) üzenetére


MrDerekas
addikt

Papírforma szerint el. Már ha nem cél az 5 vinyó, meg sok-sok ledes venti + házvilágítás. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37770) batman. válasza lajtika (#37768) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
CSM initialization = Compatibility Support Mode inicializálás
Ami nagyjából azt jelenti, hogy a PC-hez csatlakoztatott komponenseket az UEFI BIOS nem támogatja.
Reseteld a biost, majd minimum konfigban indítsd, hátha. Ha elindul, meg kell nézni melyik bios verzió van rajta, lehet frissíteni esetleg "downgradelni".
"Új" a konfig, illetve eddig éveken keresztül rendben ment? Ezen a lapon nincs mem OK gomb? (bocs lusta vagyok)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37771) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

MSI Z750i PRO AC
2x4 GB DDR4 Corsair
i5 650k

Nagyon sűrűn csinálja bekapcsolásnál, hogy elindulnak a ventik, de kép nincs, reset gombra sem reagál. Vagy azt, hogy bekapcsol, majd egyből lekapcsol, aztán megint újra megpróbálja, de végeredmény az, hogy nincs kép. Aztán van, hogy bekapcsol, bejön a Windows, és onnantól már nincs probléma.

A RAM-okat cserélgettem, illetve csak az egyikkel csak a másikkal indítottam, de így is. Mi lehet még a baja?

(#37772) batman. válasza RAiN91 (#37771) üzenetére


batman.
senior tag

Szia! Táp/bios fele kellene indulni, de a leírásod alapján semmit sem lehet kizárni. Mivel már ramokat cserélgettél, legalább megnézted őket memtestel? Ha megy a windows, próbáltál pld. aida stessztesztet, vagy Intel Processor Diagnostic Tool-t vagy bármit ami segíthetne?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37773) RAiN91 válasza batman. (#37772) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, ezeket megpróbálom. BIOS update volt csak eddig.

(#37774) batman. válasza RAiN91 (#37773) üzenetére


batman.
senior tag

Nem feltétlen a bios update -re gondoltam, hanem, hogy nincs benne valami elállítva.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37775) lajtika válasza batman. (#37770) üzenetére


lajtika
aktív tag

Szia. Sajnos végig próbáltam a lehetőségeket. Nem változik semmi.

(#37776) Bence942 válasza MrDerekas (#37769) üzenetére


Bence942
tag

Plusz egy venti van benne meg összesen 2 vinyó , de az lehetséges hogy azért nem úgy teljesít a gép vagy néha beszaggat ha kilépek egy gameből ? Vagy valójába mit is idéz elő ha kevés a táp? Másik kérdésem mit idéz elő ha kevés a ram? :D ezt valaki meg tudná nekem mondani?

(#37777) batman. válasza lajtika (#37775) üzenetére


batman.
senior tag

Ennyi információ birtokában én nem tudok segíteni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37778) batman. válasza Bence942 (#37776) üzenetére


batman.
senior tag

A teljesítménye alapján bírni kellene a tápnak. Az nem derült ki, hogy mennyi idős, és mennyire „leharcolt”, mert ha 5-6 éven felül van és mindennap 12 óránál többet ment, és eközben volt terhelve rendesen akkor lehet, már nem tudja tökéletesen leadni azt amire tervezték.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37779) Bence942 válasza batman. (#37778) üzenetére


Bence942
tag

Azt pontosan nem tudom hogy mennyi idős. :(

(#37780) batman. válasza Bence942 (#37779) üzenetére


batman.
senior tag

Az i7 7700 és a gtx 1060 azért megérdemelne egy biztosan jó tápot. Kölcsönkérni nem tudsz valamit, ami biztos jó?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37781) Bence942 válasza batman. (#37780) üzenetére


Bence942
tag

Sajnos nem , akkor magyarán szólva meg vagyok lőve? Mert most nincs nagyon kedvem egy új tápvételre.. De lehet akkor az kell?Meg úgy érzem hogy nem a legstabilabb a gépezet.

(#37782) batman. válasza Bence942 (#37781) üzenetére


batman.
senior tag

Itt találsz egy tápegység kalkulátort.
Írd be az alkatrészeid, stb.. és majd javasol valamit.
A jelenlegi tápodról egy fénykép azért segítene, ha már nincs semmi információ arról, hogy mennyi idős, és mennyit volt használva.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37783) MrDerekas válasza Bence942 (#37781) üzenetére


MrDerekas
addikt

A rendszer stabilitásában szerep jut a ramoknak, merevlemezeknek, processzornak, alaplapnak, hűtésnek, tápnak, tuningnak... Memtest a ram modulokra, HDSentinel a merevlemezekre, alaplapra az AIDA stabilitásteszt, hőfok ellenőrzésre szinte bármely monitorozó alkalmazás, cpu-ra is van pár alkalmazás, ami terheli és/vagy teszteli. A tápot lehet ugyan teszterrel is tesztelni, de a legigazibb ha terhelés közben méred a feszültségeket.
Azaz arra szeretnék rávilágítani, hogy próbák, tesztek nélkül nem tudunk rábökni, hogy ez vagy az a gond ;) Szóval, amit lehet azt tedd meg, majd azoknak az eredményeknek az ismeretében, már tippelni is lehet, vagy épp meg is lesz a leggyengébb láncszem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37784) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ma néztem a kis gépigényű játékokat is saint row 2-3 nem indul el se az ac4, se automobilista tényleg tönkrement a 1050TI-m vagyis kaptam egy hibás változatot?

(#37785) Bence942 válasza batman. (#37782) üzenetére


Bence942
tag

Helló meg csináltam egy 650-es tápot dobott ki 80 plusz bronzot. A mostani tápnak ez a neve Seasonic SS-400ET F3 400W Bronze

(#37786) Bence942 válasza MrDerekas (#37783) üzenetére


Bence942
tag

Helló köszönöm holnap átnézem ezt mind , lehetséges hogy kevés a 8gb ram vagy az alaplap a ludas de a régebbi ilyen egybe pc-m (hp) sokkal stabilabb volt mind játék és mind rendszer alatt.. Még talán az alaplapra gondolok de addig nem ameddig a teszteket le nem futtattam!

(#37787) MrDerekas válasza Bence942 (#37786) üzenetére


MrDerekas
addikt

A tápkalkulátor nem releváns, ne törődj vele. A 8 giga ram meg elég, ha nem extrém ram zabáló szoftverekkel dolgozol. (4 gigával is van élet :K ) Kíváncsi leszek mit mutatnak majd a tesztek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37788) batman. válasza MrDerekas (#37787) üzenetére


batman.
senior tag

Azt is kiírja mennyi a minimum táp igénye ami biztos hogy 400w alatt van, de ha 650w -ot ajánl akkor nem sokkal. A 650 nyilvánvalóan túlzás. Van rá egy sportszeletem, hogy AIDA stresszteszt alatt, (GPU is bepipálva) "megfekszik" .
Az a táp akár 8 éves is lehet...

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37789) MrDerekas válasza batman. (#37788) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze ezt nem is vitatom, de 650-es tápot dobjon egy kalkulátor... 100%on hajtva sem ehet 400 wattot az a konfig. Tehát cirka 350 watt fogyasztásra ha 650-et javasol a kalkulátor, az durván nem releváns, mivel a 80+hoz kell egy alap teljesítmény, amin már eléri a hatásfokot a táp. Bármely minőségi 400W-os, 80+ táp bőven elég, de megkockáztatom, hogy egy 350-es is. Itt a kérdés maga az, hogy mi is az az instabilitás és mi lehet a hátterében. Ha aida alatt megbukik, te nyertél ;) Ha nem, akkor lehet ködszurkálni tovább :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37790) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok! Kellene nekem egy kis segítség.

Processzort cseréltem G3420-as procit egy I3 4150-re és még került bele egy 4GB-os memoria modul is. Először elindult, de csak a ventik pörögtek nem pittyent a gép semmi hangja nem volt és a képernyőre se adott képet. Tanácsra reseteltem a bios-t na ezután már hiába nyomtam a bekapcsoló gombot semmi reakció. Szétszedtem és látom, hogy a tápegység valami 1000 éves codegen 350W-os. A 20pines csatlakozóján az egyik pin eléggé el volt barnásodva/sárgulva. Srácnak akié a gép nem volt kéznél másik tápegység csak egy 300-as mercury ami szintén valami őslelet és a maga korában és ócskaság volt, de ezzel se akart még csak a ventik se fölpörögni. Szerintetek valami zárlatot okozhatott az alaplapon a codegen? Az alaplap egyébként Asrock H87 Pro4. Egy kép a 20 pines csatiról.

(#37791) MrDerekas válasza ensolid (#37790) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bios volt már frissítve a lapon cpu csere előtt? A 4150-es az 1.90 bios revíziótól támogatott, régebbi bios-al nem működik vagy el sem indul.
Az elszíneződés nem 100% hogy égés/rövidzár. Egy codegen táp helyett egy mercury-t még ráküldeni, na az bátorság :W
Először egy garantáltan jól működő tápot keríts, aztán a régi procit vissza, és frissítsd a bios-t.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37792) ensolid válasza MrDerekas (#37791) üzenetére


ensolid
tag

Rendben holnapra talán lesz rendes tápegység és akkor megpróbálok egy bios frissítést.

(#37793) totem87


totem87
tag

Sziasztok,
egy kis segitsegre lenne szuksegem. A mai nap szerettem volna bekapcsolni a gepemet, felporgott a proci, a hazventik, illetve a vga ventik majd hirtelen lekapcsolt minden. Kb 5 mp utan ismet ez a jelenseg zajlodik le. Csak a tapegyseg kapcsolojaval tudom aramtalanitani a gepet. Csereltem tapkabelt, kiprobaltam masik konnektornal, lekotottem kulon kulon a hardvereket ezzel tovabb szukitve a hiba lehetoseget, vegul csak az alaplapra a 24 es a 4 pines csati volt rakotve, de a hiba ugyanugy fennall. Gondoltam hatha lemerult a cmos elem, de csere utan se lett jobb. Egy kb 6 eves fsp hexa 500as taprol van szo. Lehetseges, hogy uj tapot kell venni? Mas megoldas van esetleg?

Valaszotokat elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#37794) MrDerekas válasza totem87 (#37793) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg szereld még ki a házból az alaplapot, hátha valami rövidzár miatt tilt le. Illetve jó lenne egy kölcsön táppal kipróbálni, mert nem egyértelmű, hogy ez táp hibája lenne. CPU+RAM+Alaplap+Táp is lehet a hibás. Alaplapon keress esetleg még égésnyomot, kifolyt, eldurrant kondit, nem odavaló dolgot. Próbáld ki egér és billentyűzet nélkül is és nézd meg az usb portokat, nem-e került bele valami fém alkatrész, vagy nincsenek-e benne elgörbülve/felgyűrve az érintkezők.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37795) totem87 válasza MrDerekas (#37794) üzenetére


totem87
tag

Rendben, ezeket meg vegignezem. Koszonom a tippeket. :)

(#37796) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!

Mi okozhatja a e1iexpress problémát?
Az első ilyen bejegyzés csokor (3mp ként fel le csatlakozik kb. 3-szor) 07.05.-én történt a rendszertelepítés napján, a másik pedig ma, egyszer 20:47 körül (itt csak egyszer van bejegyezve), a másik háromszori le-fel csatlakozás pedig 22:13-kor van bejegyezve az eseménynaplóba.

Az eszköz amire csatlakozik a LAN kábel: Huawei HG8245H a hozzáadott CAT6 kábelen keresztül.
A Gigabyte B360M D3H alaplap integrált hálókártyáját használom. (3 hetes a gép)

(#37797) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!

Ide is beírom, hátha itt kapok választ erre.

Ui: A Win talán 10 ilyen indításból egyszer, ha bejött, de újraindítás után megint semmi.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#37798) MrDerekas válasza Nerazim (#37797) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg két független ágról megtáplálni a 8pines átalakítót. Mondjuk a 8 pines és a molex csatik fesz kiosztását is ellenőrizd, hátha ott keveredett meg valami.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37799) Nerazim válasza MrDerekas (#37798) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. ma megnézem. Igazából csak 6 pin. Próbáltam utánajárni h az átalakítás előtt (2db molex to 6 pin) a molexből mi jön ki de nem találtam semmit. A molexból a 4 pinből csak 3 ban van tüske. Gondolom a színekben azért lehet bízni, tehát ha a táp felőli oldali pirosat rádugom a molex pirosával és a így tovább akkor elvileg működnie kellene. (Utánanézve a piros az +5V a sárga az +12V a fekete meg a föld/test) Na most elvileg a 6 pinből kijön 2 db +12V (egy lyuk üres marad) és 3 db test. Ha én rádugom hálózatira a tápot, akkor ezeket egy multiméterrel ki tudom mérni vagy ez így még nem adja le a feszt?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#37800) MrDerekas válasza Nerazim (#37799) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, elvileg bízhatsz a színekben. A tápot nem elég csak rádugni a 220ra, működnie is kell, hogy mérni tudj. Gugli segít hogy indítsd pc nélkül. Gondolom az lenne a kevésbé veszélyes a hardverekre, ha mégis valami kavarodás van. De óvatosan járj el!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.