Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) core i7 válasza MrDerekas (#37249) üzenetére


core i7
addikt

Ez pedig SSD

(#37252) MrDerekas válasza core i7 (#37251) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez szép és jó. Egyetlen hibája, hogy ha döglődik az ssd/hdd elektronikája, az nem minden esetben íródik be a smart adatokba. A hibanaplót is meg kellene nézni, hogy mit ír ezekről a leállásokról.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37253) core i7 válasza MrDerekas (#37252) üzenetére


core i7
addikt

hol találni ezt a hiba naplót? Eseménynapló??
Az a baj nem tom már melyik nap állt le de héten/multhéten volt azthiszem

[ Szerkesztve ]

(#37254) MrDerekas válasza core i7 (#37253) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, abban van. A kritikus részben lesz naplózva és nem baj ha te nem emlékszel rá, a gép dolga, hogy megjegyezze ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37255) core i7 válasza MrDerekas (#37254) üzenetére


core i7
addikt

Akkor valahogy kihuzodna a kábele? átdugdostam őket remélem megszünik a hiba krtiikust csak ezt találtam

[ Szerkesztve ]

(#37256) MrDerekas válasza core i7 (#37255) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hát ez nem sok irányt mutat. Ezzel kicsit a táp felé billen a mérleg. Esetleg próbáld meg, hogy ha kiveszed a rendszerből a hdd-t, akkor is előfordul-e a leállás.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37257) core i7 válasza MrDerekas (#37256) üzenetére


core i7
addikt

HDD-n csak adatok vannak SSD n van oprendszer meg a telepített progik de megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#37258) MrDerekas válasza core i7 (#37257) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ettől még ha annak adatkapcsolatában van hiba, simán lefogja a rendszert és okoz érdekes beakadásokat, abnormális működést. Ugye te látszólag nem használod azt a meghajtót, de a rendszer még a háttérben bőszen indexel, keres vagy épp szivárogtat, területet készít elő egy függő frissítésnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37259) core i7 válasza MrDerekas (#37258) üzenetére


core i7
addikt

és másképp nem lehet megoldani mert szoktam használni azt a meghajtót is másoknál is van SSD mellett HDD

(#37260) MrDerekas válasza core i7 (#37259) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az nem gond, hogy van mellette hdd. Teljesen ésszerű is a létezése. A baj akkor van, ha a hdd miatt akad a rendszer. Ha hdd nélkül nem produkálja a hibát, akkor kénytelen leszel beszerezni egy másik hdd-t, mert ebben az esetben hibás az adott merevlemez. Esetleg sata kábel cserét is megejthetsz, hátha csak csatlakozási hibája van, ha van egyáltalán. Ez egyelőre csak tézis, majd a hdd nélküli használat megmutatja merre is gondolkodjunk tovább.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37261) core i7 válasza MrDerekas (#37260) üzenetére


core i7
addikt

Sokszor szokott még olyat csinálni ,hogy egér mellett megjelenik ez a karika gomb néha valahol azt mondták ,hogy vár a háttértárra. Ha ez mond valamit még esetleg

(#37262) MrDerekas válasza core i7 (#37261) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez megintcsak a merevlemezekre utal. Mindenképp kell az a hdd nélküli tesztüzem, akár pár napra is. Ha ezek a hibák megmaradnak, akkor pedig az ssd-t kell mellőzni egy időre. Keresztbe teszt szükséges, hogy kiderüljön a hiba. (Már ha a hdd mentességnél erre nem derülne fény.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37263) ToxelKe


ToxelKe
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szerintetek meghalt-e az alaplapom vagy valami más gond lehet?

A helyzet úgy fest, hogy az előző videókártyám eléggé elhalálozó félben volt, vagy legalább is úgy tűnt.
A játékok max 1-2 fps-el futottak annak ellenére, hogy aznap még teljesen jól ment, addig ameddig nem kapott egy fagyást a gép onnantól nem bírt be bootolni a windowsig csak úgy hogy újra telepítettem a gépet.
De ezek után a vga drivert sem bírtam feltelepíteni, mert mindig befagyott egy fekete képpel a gép, mikor telepítettem.

Ezért vettem egy MSI GTX 1050 Ti-t.
Mikor belepattintottam a gépbe akkor az fogadott, hogy a boot splash logonál vagy alaplapi logó cuccnál ( ki hogy nevezi) befagy és nem reagál a gép semmire se, a billentyűzetet sem érzékeli. Így a bioszig sem tudok eljutni.
Visszaraktam a régi videokártyát hát ha azzal még talán elindul, de most már azzal is, pont ugyan az van, hogy pont ott befagy és tehetetlen vagyok.
Mindennel szórakoztam már, a CMOS resettel is, azzal hogy kiszedtem a biosz elemet, ramokat, merevlemezeket, amit csak lehet, de sehogy sem bírom működésre bírni a gépet.
Még hozzá tenném, hogy az alaplapon pirosan világít a boot_device_led.

Az alaplom egy ASUS Sabertooth 990fx.
Proci egy AMD FX-8350
táp egy Cooler Master Elite Power 600W
a ramokat nagyon pontosan már nem tudom de 2x4 giga kingston-ok.

(#37264) MrDerekas válasza ToxelKe (#37263) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbálkozz egy minimum konfig indítással. Csak a lap+cpu+1db ram+vga+billentyű. Első indításra ennyi elég, hogy meglássuk, betölt-e a bios rendesen. Ha így sem tölt be, akkor ki kell venni és ellenőrizni a cpu-t, hogy nincs-e alatta görbült/sérült pin vagy szennyeződés. (Hogy hibamentesen ment eddig, az nem zárja ki a tokozás környéki sérülést)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37265) ToxelKe


ToxelKe
csendes tag

Nos, megnéztem , de elindulni így sem akart.
Kiszedtem a procit és úgy néz ki, hogy egy darab pin az valahogyan beferdült, amit nem is értek ,hogy hogyan mert eddig sosem ki volt kivéve a processzor :/ ja meg valahogy került egy nagyon pici paszta is a szélére ,amit szint úgy nem értek,hogy folyhatott be oda.

(#37266) ToxelKe válasza ToxelKe (#37265) üzenetére


ToxelKe
csendes tag

még így utólag annyi, hogy most sikerült elindítani a gépet és bebootolta a windowst is miután ki/be raktam a procit, de az eredeti probléma amiről azt hittem h a kártyám haldoklik még mindig fent áll :/

(#37267) ron233


ron233
tag

Sziasztok

Tavaly vettem új gépet, és pár hete néha játék és filmnézés közben kattan a gép.
Utánakérdeztem azt mondják hogy a winchester haldokolhat benne. Egy samsung ssd és egy WD vinyó van benne. Letöltöttem a hd sentinel progit ami azt írja hogy 100%-os mind a két vinyóm. Ha ssd-ről játszok akkor is kattan néha a gép.
Nem hiszem hogy az ssd lenne rossz, de ha mondjuk rossz a WD vinyóm akkor kattoghat akkor is ha épp nem arról fut vmi? Vagy más állhat a kattogás mögött?

(#37268) Karcub


Karcub
senior tag

Hali.
Ha kicserélem az alaplapot, akkor ugye újra kell telepíteni a windowst?

(#37269) core i7 válasza Karcub (#37268) üzenetére


core i7
addikt

Igen

(#37270) MrDerekas válasza Karcub (#37268) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem minden esetben, illetve attól is függ milyen teljes konfigurációról van szó., Optimális esetben kicseréled, első indításkor telepíti az újjonnan észlelt eszközöket, majd restart és menni fog. Illetve a win update segítségével behúzza magának az esetleg hiányzó pár drivert.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37271) jozefgucci1 válasza MrDerekas (#37270) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Így van a gyerek gépére így szoktam Win10-et húzni , hogy átrakom az ssd-t az én gépembe itt feltolom a wint majd vissza hozzá .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#37272) maathe


maathe
senior tag

Adott az alábbi PC, amely a kikapcsolás után már nem volt hajlandó megfelelően működni, előtte semmi gondja nem volt. Azóta a bekapcsolást követően a ventilátorok felpörögnek (a CPU hűtő maxon megy, ami kicsit furcsa), hangból ítélve a HDD is beindul, viszont a monitoron semmi nem látszódik (az sem, hogy nincs jel), illetve a bill. és az egér sem kap áramot. Amit tudtam lehúztam, de sajnos a helyzeten nem változtatott. Táppal lehet gond?

i5-4670
Gigabyte GA-H87-HD3
HyperX 8GB DDR3
R7 260X
Corsair CX430M
Samsung 850, WD HDD

(#37273) tpower


tpower
tag

hi evribodri :D

adott asrock fm2a55m-hd+
több procival, rammal, táppal, stb kipróbálva a kövi szitut produkálja.
ram nélkül 3 hosszú ahogy illik
ha a cpu-hoz közelebbi foglalatba teszek bármilyen ramot akkor nem csipog, de nem is történik semmi
ha a második foglalatot használom vagy mindkettőt akkor 2*3 rövidet csippan és persze úgy se indul a lap
wtf lehet a probléma.

u.i: bios reset volt az első, szóval azt már nem kell benyögni :)

u.i.2: minden más alkatrész megy egy másik fm2 lapban.......

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#37274) Sparky50188 válasza Törzsúr (#37181) üzenetére


Sparky50188
újonc

Nos egy hónap után kijelenthetem hogy a Windows 10 azonbelül is egy decemberi frissítés okozhatta a bajt, amit ugye csak halogatni tudtam de mindig telepítette végül. Visszatértem a Windows 7-hez és tökéletesen működik a gép. Köszönöm a segítséget! :)

Üdv,
Sparky50188

(#37275) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Egy számomra új jelenséggel gazdagodtam, de nem örömömre, inkább bánatomra.
Összeraktam egy gépet, elég régi típus, innen-onnan alkatrészekből. Egy Asus P5KPL-AM Se alaplap, benne egy E6300 proci. stb.
A lényeg az, hogy feltettem rá egy win7-et, majd miután látszólag minden rendben ment szerettem volna a másik gépemről eztazt átenni rá egy pendriveon. Felmásoltam a cuccokat, bedugtam a drágába és semmi. Se egyik port, de másik, de elöl, se hátul. Miközben az USB -s egér vígan működik bármelyikben.
És ezt tetézve már a saját gépemben sem működik a pendrive azóta.
(Volt egy kis micro sd adapterem, abban egy 32 GB kártya, azzal ezt eljátszottam szintén. Telefonban sikerült formázni csak utána, de a gép elvesztette.)
Telepítettem a chipset drivert, eszközkezelőben azt írja OK, Biosban engedélyezve.
Továbbra is csak az egér megy, a két pendrive KO, nem merek még eggyel próbálkozni.

Ez mi a fene lehet?

(#37276) MrDerekas válasza NdrewSunix (#37275) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplap hiba is lehet. Az usb adat részeinek az alkatrészei kiöregedhettek. De lehet a bios valamelyik beállítása is felelős. Egy bios reset vagy update rendbe rakhatja. Egy próbát megér. Boot menüben látja a bios a pendrive-ot?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37277) NdrewSunix válasza MrDerekas (#37276) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az a baj, hogy egyelőre úgy néz ki kinyírta a pendrive-ot is. Egy harmadikat már félve dugok bele. Tanácstalan vagyok.

(#37278) MrDerekas válasza NdrewSunix (#37277) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sajna lehet túlfe.sz is a portokon a leírtak szerint

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37279) NdrewSunix válasza MrDerekas (#37278) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Arra gondoltam veszek egy pci usb kártyát használtan, pár százért.
Azzal csak megy majd. Remélem.

(#37280) MrDerekas válasza NdrewSunix (#37279) üzenetére


MrDerekas
addikt

Működhet, csak ne feledd hogy attól még rossz marad a valami a gépedben és magával magával ránthat bármit a jövőben.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37281) NdrewSunix válasza MrDerekas (#37280) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az a baj abban sem vagyok biztos, hogy az alaplap rossz.
Lehet akár a táppal is valami probléma nem? Nem rég egy másik alaplapban ezzel a táppal tönkrement egy ram modul.

(#37282) #08205312


#08205312
törölt tag

Üdv!
Az alábbi problémára kérnék segítséget.
Adott PC, 5 és fél éves.
Táp FSP Raider bronze 550W.
A gép nenehezen indul, van hogy 10 perceken át próbálom beindítani. A ventilátorok felpörögnek és ennyi. Ilyenkor a processzor hűtője is eléggé felmelegszik.
Tegnap reseteltem az alaplapot, de a hiba ugyanúgy fennáll.
Ha beindul akkor teljesen jól működik.

Táp: 5 év garancia volt hozzá. Szétszedtem: nincs púpos kondi.
Alaplapon sincs púpos kondi.
1 gomb van: ez a bekapcsoló és a reset is.

Nem szeretnék új konfigot, a legolcsóbb megoldást keresem. De amit a leginkább nem szeretnék, hogy pl. vennék egy alaplapot aztán kiderülne hogy más volt a baj.
Tápot nem tudok kölcsön kérni tesztre.

Szerintetek melyik a haldokló elem? Köszönöm az ötleteket.

Ui: mindent (usb, merev lemez, optika, video kártyám nincs) lekötve is ugyanez a hiba

[ Szerkesztve ]

(#37283) pureez


pureez
csendes tag

Hali!

Olyan problémám van, hogy gép bekapcsolásakor videokártya kivételével minden felpörög, de csak kb. 1 perc után kezd el bootolni a gép.

Illetve használat közben néha magától fekete képernyő, minden elszál, de ventik ugyanúgy pörögnek. (ilyenkor csak tápegység kikapcsolásával lehet lelőni a gépet) Ráadásul ez régebbi tünet, emiatt ruháztam be új alaplap/processzor/memoria-ra, de a hiba ugyanúgy fennmaradt.

Tápegységre eddig azért nem gyanakodtam, mert még nincs egy éves se és nem is olyan noname (chieftec).
SSD okozhat hasonló dolgokat? Az ami még viszonylag új benne, és annak idején pár hétre a beszerelése után kezdett jelentkezni a probléma.

Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#37284) stanagovic válasza #08205312 (#37282) üzenetére


stanagovic
tag

Szia!

Nem oly régen volt hasonló problémám, ott az alaplap volt a ludas, egy idő után le is állt teljesen.
Azért a RAM-okat megnézném a helyedben, érintkezőit esetleg áttisztítani.
Valahonnan csak kellene egy teszt tápot szerezned, anélkül nehéz lesz megmondani, hogy táp, vagy az alaplap.

(#37285) #08205312 válasza stanagovic (#37284) üzenetére


#08205312
törölt tag

Köszönöm.
1db ram van benne, azt át is tettem tegnap másik slot-ba.
Proc. és memória hiba ugye nem eselyélyes?

(#37286) stanagovic válasza #08205312 (#37285) üzenetére


stanagovic
tag

Akár azok is lehetnek, de nagyobb valószínűséggel az alaplap lesz a hunyó.

(#37287) endre166


endre166
tag

Sziasztok!
Vettem egy netezős gépet, összeraktam, csak nem ad képet.
Proci: ryzen 2200g
Alaplap: Asrock a320m-dgs
Nos, rájöttem, hogy ez az alaplap nem támogatja ezt a procit és kellene egy bios update. Csakhogy még a közelben sincs senkinek másik procija hogy behozzon valamit és le tudjam frissíteni. Egyszóval így esélytelen hogy helyrehozzam?
Valahogy lehetséges a bios update proci nélkül?

(#37288) stanagovic válasza endre166 (#37287) üzenetére


stanagovic
tag

Proci nélkül nem megy. Boltban vetted? Vidd vissza, frissítsék.

[ Szerkesztve ]

(#37289) pureez válasza pureez (#37283) üzenetére


pureez
csendes tag

Update:
Ha úgy bootolok, hogy egy HDD-t csatlakoztatok pluszba, akkor egyből bootol, viszont ha csak az SSD van csatlakoztatva, akkor jobb esetben egy perc mire elkezd bootolni.
Létezik egyáltalán ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#37290) MrDerekas válasza pureez (#37289) üzenetére


MrDerekas
addikt

Létezhet. HDS-el nézz rá arra az ssd-re, valamint ellenőrizd a sata és táp kábelét vagy cseréld is ki a sata kábelt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37291) NdrewSunix válasza endre166 (#37287) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

SZia!

PCX-nél már előre kérdezik megrendelés során, hogy kell-e bios update. Ha nem is kér az ember, de érdemes rákérdezni indulni fog-e egyáltalán a gép anélkül.
Szerintem is vidd vissza inkább. Pár ezet Ft- ért frissítik majd.

(#37292) NdrewSunix válasza pureez (#37289) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Amikor telepítetted az oprendszert az SSD-re a HDD is aktív volt a gépben?

(#37293) endre166 válasza NdrewSunix (#37291) üzenetére


endre166
tag

Köszi, de helyi boltba egy ezresért megcsinálták.Mivel nem pesti vagyok pcx, csak postával játszott volna.

(#37294) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok tudtok e nekem olyan progit ajánlani amivel terhelés közben játék alatt
tudom vizsgálni a ventilátor teljesítményeimet?
Gondolok itt proci vga és tápegység ventikre.
Az a bajom hogy most nem tudom eldönteni hogy biosz beállítási hiba hozzá nem érésből fakadó problémám van e vagy tényleg döglődik valamim terhelés alatt.
Valamelyik ventilátorom kegyetlen hullámzó fordulatszámra utaló hang effekttel jutalmaz meg játék közben.
ötleteket előre is köszi.

(#37295) stanagovic válasza Robokutya (#37294) üzenetére


stanagovic
tag

Talán SpeedFan, Aida64. Tápegységnél nem mindegyiknél tudod csekkolni programmal.

(#37296) MrDerekas válasza Robokutya (#37294) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kell progi. Esélyesnek találom, hogy két ventilátorod összerezeg vagy "fázisba" kerül egymással. Legalábbis ez szokott egy szinuszos búgást/rezgést generálni. Ezt csak lekötésekkel tudnád kideríteni, megszüntetni pedig az adott ventilátorok egyikének, egy darab ellenállás közbeiktatásával való lassításával. Tehát a lényeg, megkeresni az összerezgő fordulatszámot és arról eltéríteni az egyik, másik ventit. Hűtéstopikban is érdemes rákeresni erre a szinuszos búgásra (ami felpörgetési zajnak tűnik).

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37297) Robokutya válasza MrDerekas (#37296) üzenetére


Robokutya
senior tag

őő ennek a lehetőségnek a megjelenése nem bontakozott volna ki az összeszerelést követő pár nap után?
Mert nálam hónapokig jól futottak a ventik.
Bár most van rajtuk egy kevéske porcica ideje lenne megfújni őket egy picit ezt még megteszem a közeljövőbe azt ha nem változik van egy ragyi 500 w-s tápom aminek csak annyi a gondja hogy pár sata csatival kevesebbje van mint amennyi kéne de egy pár napos tesztelésre talán elég lesz.
A proci ventit meg nincs nagy kedvem kioperálni a lapból:)
Gyanakszom a tápomra mivel igen régi darab és csoda hogy még leadja a teljesítményt ami rajta van írva.
A múltkoriban sikerült kimérnem bár a ventijét elfelejtettem lecseréltetni megcsinálták volna ha kérem:(
Köszi az infókat

(#37298) MrDerekas válasza Robokutya (#37297) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mivel a táp ventije is moroghat, de egyedül ugye nem számottevő, ezért lehet, hogy fokozatosan érte el azt a rezgési szintet, amivel már szinkronba került egy másik venti rezonanciájával. Nem egyszerű kinyomozni az tény. Én napokig tapogattam, meg fogtam le kézzel, mire rájöttem, hogy a vga és a táp ventije együtt adja ezt a szinuszos felbúgást. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37299) Robokutya válasza MrDerekas (#37298) üzenetére


Robokutya
senior tag

Van én nékem egy ilyen kis kütyüm ha a proci hűtés mögé bedugom a procihűtő probléma lehetőségét ezzel kizárhatom?
Viszont akkor még meglehet a táp és a vga közti probléma azt viszont csak a tápcserével tudom megoldani:(
Úgyis gondolkodom egy moduláris tápon.Bár elég régen pihen a szekrényemben ez a cucc

[ Szerkesztve ]

(#37300) MrDerekas válasza Robokutya (#37299) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy ilyesmi is megoldhatja természetesen. De mitől vagy benne biztos, hogy a proci hűtő is benne van a buliban? :) A Táp+vga kombó az nálam fordult elő. Volt akinél két 80-as venti okozta, ráadásul a négyből kettő adta a forrást. Elég sokismeretlenes ez az egyenlet ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.