Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem tudja valaki létezik olyan könyv (remélem) ami nem egy konkrét termékhez köthető, hanem inkább általánosan tárgyalja az IT üzemeltetést, biztonságot szabályzatokat stb? Ami inkább IT vezetőknek szól, nem rendszergazdáknak.

Nem az ITIL-re vagy a MOF-ra gondolok, hanem ilyen platformfüggetlen how-to-ra. Bár az is lehetséges, hogy hülyeséget beszélek, de valahol mintha egyszer már láttam volna ilyet :B

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2352) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

SBS 2011, elég új telepítés, az összes cucc amit a konzol felajánl átrakva másik partícióra.
100GB-os partícióra telepítettem, most van 6GB szabad hely. A treesize free és a total commander csak 58GB-ot lát rendszergazdaként is.
Hol van a maradék 36GB hely? Valaki tud erre egy jó programot ami normálisan megmutatja mi foglaljra a helyet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2353) kraftxld válasza kraftxld (#2352) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Közben találtam 45GB ganét a system volume information-ban, de egy erre való program mindneképp érdekelne.
A volume shadow copy-tól származik, se törölni, se saját tulajdonba nem tudom venni, a mentés meg nem megy :F

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2354) kraftxld válasza kraftxld (#2353) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Közben kicsúszkálok a szerkesztési időből.
Na, tuti, hogy a shadow copy a hibás, se a szolgáltatás se a szerver újraindítása nem javítja ki a hibát

Az event viewer-ben az AD részleg hibátlan

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2355) Plero


Plero
tag

Hello Mindenkinek

TMG-ben IP-t lehet tiltani?
Ha igen, hogyan?

Üdv.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2356) kraftxld válasza Plero (#2355) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Lehet, sima deny rule-al.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2357) wariors


wariors
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. :
Meg szeretném tudni (mint rendszergazda, tartományi szinten is), hogy hasonló jogokkal (biztos történt ilyen általánosan \\userpc\c$ .....asztal, doksik, stb)
-melyik IP-ről csatlakoztak a gépemhez és mikor?
-melyik fájlokkal végeztek műveleteket? (megnézés, esetleg másolás, vagy módosítás: bár ezt a tulajdonságoknál meglehet nézni)
A tartományt egy Win2003 sbs szolgálja ki, XP-s user pc-kel. Naplózásoknál nem találtam nyomot vagy rossz helyen kerestem. Van-e valamilyen naplózó, monitorozó program amivel figyelhetem? Ha igen és esetleg ingyenes (no warez) is az még jobb lenne.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#2358) bobsys válasza wariors (#2357) üzenetére


bobsys
addikt

Serveren belehet kapcsolni a naplozast a file es konyvtarhozzaferesekhez, de iszonyat mennyisegu logot general amitol pikk pakk megtelik a hdd

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2359) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Adott egy webservice IIS-en egy szerveren (szerver1). Ennek a webservicenek többek között az a feladata, hogy egy másik szerveren (szerver2) létrehozzon mappákat.
Viszont mikor meghívódik, egy helyes access denied error-t küld vissza.

A webservice egy domain user nevében fut, akinek módosítás joga van az adott mappára szerver2-n.
Programozó csinált egy külön programot, ami a webservice kihagyása nélkül csinál mappát szerver2 ugyanazon megosztására ugyanazzal a .NET-es metódussal. Ezt lefuttatva a webservice-t futtató felhasználó nevében létrehozza a mappát.

A két szerver egy alhálón van, ugyanabban a domain-ben.

A gyanú, hogy az IIS-ben van valami limitáció (gondolom biztonsági szempontból), ami nem engedi, hogy hálózaton könyvtárat létrehozzon a webservice.

A kérdés, hogy jó dologra gyanakszunk-e, illetve ha igen, hogy veszem rá, hogy engedje a mappa létrehozást?

Köszi!

(#2360) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

150 gépes intézményi hálózaton használom a TP-Link 1043ND routert, több példányát is.

Állandó gondom vele, hogy napokig el tudom érni a belső hálón keresztül, aztán napokig nem. Van úgy, hogy egy napon belül néhány órán át elérhető, aztán megint nem. Teljesen változó.
Az IP-je pingelhető simán, traceroute lefut ahogy kell, minden frankónak tűnik, mégsem tudom mindig elérni a webes kezelőfelületet.

Alap firmek vannak fent a routereken. Windows 2003 server van a szerveren, egyébként pedig Win XP és Win 7 munkaállomások.

Létezik, hogy a webszerver nem megy a routerekben rendesen? Azt nem bírom elhinni, hogy mind a 4-ben (még ha nem is egyszerre) ez lenne a gond. Ráadásul otthoni hálón évek óta van ilyen routerem, soha semmi gondom nem volt vele, mindig elérem rendesen.

Van ötletetek, mi lehet a gond?

(#2361) kraftxld válasza sellerbuyer (#2360) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hátő, ha ez a router a gateway mind a 150 gépnek akkor azért kicsit komolyabb cucc kéne, mert ez elsősorban desktop használatra készült.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2362) sellerbuyer válasza kraftxld (#2361) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nemnem, van szerver, ahogy írtam is, így az a gateway (kettő is van amúgy). A router alapvetően csak wifit szolgáltat és van ilyen vagy 10 az intézményben, csak más típusok, tehát el van osztva a terhelés úgymond. Egy-egy routeren átlagosan óránként egy-két user "csüng", az sem sokáig.

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy többnyire kisebb típusok, 108-as TP-Linkek, egy-két D-Link vannak ezen a 4db 1043-ason kívül a hálón és ez utóbbiak helyén is 108-asok voltak előtte. Soha semmi gond nem volt velük, csak elhasználódtak+jobb wifi elérhetőséget akartunk. Szóval a lényeg, hogy csak ezzel a típussal van ilyen gondom, amit jeleztem.

Szóval azt mondod, hogy tulajdonképpen a nagy terhelés miatt egyszerűen annyira lassan jön be a webes felület, hogy ez okozza a problémát? Pingnél nem kéne a nagy terhelésnek jelentkeznie?

[ Szerkesztve ]

(#2363) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#2362) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ja még valami: egyszer levettem az egyiket, amelyik a legforgalmasabb helyen volt, közvetlenül a gépemre kötve sem bírtam csatlakozni hozzá, kihúz-bedug, reset nem használt, maradt a gyárira visszaállítás. Újrakonfigoltam, csodásan hozzáfértem és ment, mint a karikacsapás, a helyére visszatéve is....nem sokáig.

(#2364) iwu válasza sellerbuyer (#2363) üzenetére


iwu
addikt

fw uptodate?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2365) pschio válasza sellerbuyer (#2363) üzenetére


pschio
őstag

ez valami tplink betegség. az én otthoni 543g-m is csinálja. minden megy. net wifi akármi. a webes kezelőfelület meg nem jön be :D igaz egy áramtalanítás mindig megoldja.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2366) sellerbuyer válasza iwu (#2364) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Elvileg friss, mert most lettek véve, de persze ez nem jelent semmit. Nem volt még időm odajutni, hogy meglessem, de ha jobb ötlet nincs, akkor csak az lesz a vége a dolognak, hogy másik kerül rá. Vagy újabb ha van, vagy az a régebbi (ha engedi feltenni), ami az én otthonimon van, mert az tutira jó.

(#2367) sellerbuyer válasza pschio (#2365) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, pontosan ez a jelenség. Nagyon szomorú leszek, hogyha típushiba és az otthoni kütyüm valami kivétel. :O

A benti routereket áramtalanítani rendkívül macerás, olyan helyen vannak és hát az nem is lehet megoldás a problémára sajnos, úgyhogy marad a kínlódás, míg meg nem oldódik a gond. Állandóan változó MAC szűrés miatt muszáj folyton hozzáférnem a webadmin felületekhez sajna. :U

(#2368) jerry311 válasza sellerbuyer (#2367) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez még a jobbik eset, a cégnél a TP-Link-et legalább hetente újra kellett indítani, mert nemhogy az admin felület, de a net sem ment rajta keresztül.

(#2369) sellerbuyer válasza jerry311 (#2368) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem tudom, nálunk nagyon rég óta csak TP-Link van, mert nagyon jól üzemeltek, a D-Linkeket kihajigáltuk, mert annyira gyatra lett a minőségük (kisebb típusok). A 108-asok (TP-Link) pl. kiválóan mennek még a mai napig is 24/7-ben, évek óta, webadminjuk is atomstabilan üzemel minden alkalommal. Jómagam is ezt a márkát használom, mióta eszemet tudom és soha semmi bajom nem volt vele, ezért is maradtam ennél. Én nem vagyok egy márka hű emberke. Amint azt látom, hogy kezdenek nem megfelelő minőséget gyártani, vagy túlságosan drágulni, simán váltok. TP-Linknél soha nem kellett megtennem. Ahogy írtam is, az itthoni 1043-asom is évek óta tökéletes, atomstabil, stb., szerver is megy róla... Nem is értem az egészet... :(

(#2370) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Windows Server 2008 R2, Hyper-V role.
Tudok-e VHD-ket rakni GPT (2TB+) partícióra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2371) iwu válasza kraftxld (#2370) üzenetére


iwu
addikt

szia!
igen. dell szerveren nemrég csináltam, 4 terrás ntfsen vannak a vhd-k.

Más:
Fileszervernek keresek vasat, nem kell erőgép, csak disk kapacitás.
Viszont az "összes" belépő szerverkonfigba max 4 disk megy.
Nincs valami tippetek, mit nézzek? vmi bevált konfig? már kifolyik a szemem a sok pdf-től.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2372) kraftxld válasza iwu (#2371) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Köszi!

Mik az igények a fileszerverre, és mennyi a keret?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2373) DopeBob válasza iwu (#2371) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez?

Ez elég belépő szint, ennél olcsóbb nem nagyon lesz. HDD keretet talán lehet külön kapni itt-ott, vagy megvenni a legkisebbet, és tenni a helyére másikat.

MZ/X

(#2374) iwu válasza kraftxld (#2372) üzenetére


iwu
addikt

keret, olcsóság mindenek előtt...
igény semmi extra, olyan szinten, hogy csak 200-300mb-s pdfeket tárolna, de nem keveset, és azokat szolgálná. NAS-t nem vennék, mert még esetleg spoolert, wsus-t bíznék rá. 10pc-t szolgálna, de a filekiszolgálás csak 4-t...
legkisebb xeon, 4gb ram, 2008 foundation szerverre gondoltam, csak ilyen kis vasban nem találok 6 diskest, csak 4est.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2375) kraftxld válasza iwu (#2374) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Pedig a NAS-ok már elég jók, főleg ha van már meglévő szerver.
Ennyi embernek meg szvsz bőven elég egy izmosabb 4 lemezes NAS, mondjuk egy Synology. Sőt ezekre még USB-n is tudsz rányomkodni plusz vinyókat.
De ha komolyabb kell: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2376) DopeBob válasza iwu (#2374) üzenetére


DopeBob
addikt

csak hogy mi is tudjuk, mire kell a 6 vinyó 4 embernek? :B

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2377) iwu válasza DopeBob (#2376) üzenetére


iwu
addikt

tárhely miatt, csak és kizárólag. jelenleg kb 4 terra cucc van szétszórva a hálózaton mindenfelé, azt kellene egységesíteni...4 disk jelenleg elég lenne, de azért nő a mennyiség.
az a hp jónak tűnik, amit linkeltél:) bár szvsz nem szeressem...
igazából még keresem az alternatívákat, hogyan lenne ésszerű kis bővítés.
Jelenleg egy x226 fut sbs2003mal...mindenre elég, csak már kinőttük, 6-800K-t (magyarosrszááággg....) kéne a legokosabban elköltenem úgy, hogy az a filetárolás a mainscope.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2378) kraftxld válasza DopeBob (#2376) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Most mondjam, hogy itthon kettőnkre több tárhely van mint pár helyi cégnek összesen? :D
4x3TB + 2x1TB

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2379) kraftxld válasza iwu (#2377) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szerintem pont jó lenne az ami itthon van nálunk.
Synology DS411j
Beleraksz 4 db 3TB-os lemezt, így lesz kb 8TB (-3 a raid és -1 a kerekítés miatt) kapacitás, plusz még ráküldhetsz 2 db USB vinyót is a nem fontos dolgoknak.
Amúgy ezt hogy tervezitek menteni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2380) sellerbuyer válasza iwu (#2374) üzenetére


sellerbuyer
őstag

HP ProLiant N36L Microserver + Win Server 2008
[link]

4db vinyó alapból, plusz eSata és belső SATA portot AHCI-re meg lehet oldani új firmel, de tároláshoz bőven elég az IDE is, amit most tud (6db-nál járunk). Összesen vagy 10 vinyót biztosan rálógathatsz, ha tekintetbe vesszük a 4db USB portot is (külső rack).
PCI-e-be tehetsz akár 4-es SATA vezérlőt, 14db vinyó elég lesz? :)

Fillérekből meg van. Processzor órajel ne tévesszen meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2381) kraftxld válasza sellerbuyer (#2380) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A + 4 belső vinyót hova rakod a microserverben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2382) iwu válasza kraftxld (#2379) üzenetére


iwu
addikt

jaja, nekem is van ennyi otthon:D:D:D
Mentés annyira nem para. az új dolgok folyamatosan mentődnek, a végéről meg kopnak ki a régiek, a "konstans" állomány mentése meg szét van szórva usb-ken.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2383) sellerbuyer válasza kraftxld (#2381) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na így épülne fel:

4db vinyó a bay-be ugye, ez tiszta sor
1db belső szabad SATA portra, amire eredetileg opcionális optikai drive menne
1db eSata portra hátra külső rack-ben
4db USB-re külső rack-ben
+4db PCI-e-be tett SATA low profile vezérlőkártyára (persze ezt külön meg kell venni) lógatva rack-ben

Ergo belülre csak egyetlen db vinyó menne pluszban, ez pedig felül, az optikai drive helyén simán elfér.

Maga a gép fogyaszt vagy durván 40W-ot, ehhez jönnek még a vinyók.

[ Szerkesztve ]

(#2384) DopeBob válasza kraftxld (#2381) üzenetére


DopeBob
addikt

Én láttom olyan elvetemültet, aki a dvd olvasó helyére tett 4 db 2,5" + felette is még elfér 2 db 2,5" es :D

Ez 6db 2,5+4db 3,5, és akkor még van 6 usb port és egy esata :DD

Én is ilyet veszek itthonra NAS helyett, 30k, van belső USB port is, mondjuk freenasnak. Olcsóbb mint bármelyik "rendes" NAS

MZ/X

(#2385) DopeBob válasza DopeBob (#2384) üzenetére


DopeBob
addikt

meg is van :DDD

http://www.lindy.co.uk/sas-sata-back-plane-system-for-4-x-25-hard-drives/21980.html

4 2,5HDD egy 5,25-os helyen.

Illetve:

Fennt is lehet még helyet szorítani 2-nek.

mondjuk 4x3TB+6x1TB RAW

MZ/X

(#2386) iwu


iwu
addikt

kicsit elgurult a gyógyszer :D :D :D
Viszont jó ötlet a 2,5":) megfelelő vezérlőt kell keresni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2387) DopeBob válasza iwu (#2386) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez így egész kultúrált :)

30k a szerver vinyók nélkül, elég olcsó? :)

MZ/X

(#2388) efem


efem
tag

HP ProLiant ML110 G6 ? nekem egy ilyenem van otthon 8gb ram-al, van rajta 6 sata, csendes is,occso is, es van ILO basic is gyarilag (csak remote reboot)
(en tanulni/tesztelni hasznalom) mogotte egy 2*2tb -os ix2 -es iomega nas (iscsi/media server - nem ajanlom), azt helo

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#2389) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#2390) iwu válasza efem (#2388) üzenetére


iwu
addikt

ebben gondolkodom én is, emléxm a 6 satára benne, le is kezeli az összes portját a raidvezérlő?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2391) pschio


pschio
őstag

nem értem miért aprózzátok el. én kapásból inkább ilyet vennék ;]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2392) efem válasza iwu (#2390) üzenetére


efem
tag

sajnos nem :F
HP Embedded Smart Array B110i SATA RAID Controller (RAID 0/1/10)
Supports up to four (4) 3.0Gb/s SATA hard disk drives only
HP Smart Array B110i does not support greater than 2TB hard drive

bar en inkabb a fobb feladatokat rabiznam erre a vasra(occo), a tarolast meg egy rendes nasra (lacie, hp, etc - csak iomegat ne!)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#2393) efem válasza pschio (#2391) üzenetére


efem
tag

(#2394) efem


efem
tag

ha hianyozna ;]

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#2395) jerry311 válasza pschio (#2391) üzenetére


jerry311
nagyúr

Peeersze, ágyúval verébre. Akkor már miért nem rögtön atombombával? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2396) DopeBob


DopeBob
addikt

Valakinek tapasztalat ezzel esetleg? StartSSL

MZ/X

(#2397) iwu válasza jerry311 (#2395) üzenetére


iwu
addikt

bammmeeggg... :Y

Efem, amúgy erre hajlok most épp én is...

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2398) efem válasza DopeBob (#2396) üzenetére


efem
tag

hubammeg! 800kg, a tomege se semmi! ez ala mar statikai vizsgalat is kell :DDD

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#2399) kraftxld válasza efem (#2398) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rendes szerverszoba kell hozzá. Én néha egy pár IBM XIV-vel szoktam mókolni :)
[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2400) jerry311 válasza efem (#2398) üzenetére


jerry311
nagyúr

Be is szakadt az egyik sarka alatt az álpadló, pedig még nem volt benne se diszk, se kontroller. :DDD (Mindezt úgy, hogy a német hosting cég írásba adta, hogy el fogja bírni.)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.