Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14902) razor03 válasza tabrev (#14895) üzenetére


razor03
aktív tag

Quad Core-t (Q9450) szeretném 3 GHz fölé tornászni, bár nem igazán vágom mennyit mennek. Memória időzítések nem igazán érdekelnek, az a lényeg, hogy a RAM bírja a tuningot, ha kell fesz emeléssel, bármivel. Tehát ami a csövön kifér, 35k-ig :). Ehhez persze egy normális lap is kéne. Eredetileg ASUS P5K Premium-ot akartam, de megfordult a kezeim közt (szervizes létemre :)) ) pár darab és lesújtó mennyi tönkre ment, vagy gyárilag hibás volt majd P5E-re gondoltam, de azt már nem igazán árulják. Most P5Q Deluxe-ban gondolkodom, de nem tudom mi lenne a jó. Nem igazán tuningolok, csak így házilag, LGA platformot nem volt szerencsém kipróbálni tuning terén. Azt persze látom, milyen állat tuning órajelen futnak a Core2 Duo-k, én viszont hosszabb távra tervezem a konfigot, ezért szeretnék egy tuningos quad procit, lapot, és hozzá brutál jó Ram-okat. Aki tud tanácsot írjon, alaplappal kapcsolatban is elfogadok bármilyen építő jellegű kommentet, persze félig off a hsz-em :)) .

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.