- Gurulunk, WAZE?!
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- sziku69: Szólánc.
- SzőkeKapitán: Világ vége túlélők topicja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Yettel Full - kombináld rugalmasan a kedvezményekért
Új hozzászólás Aktív témák
-
makoss
veterán
válasz
aprokaroka87 #91399 üzenetére
Eddig oké, de utána következő nap ismét?
-
makoss
veterán
Üdv!
Ez az OtthonNet 500 GB nappal 500 GB éjszaka hogyan értendő?
/hónap, vagy /nap és minden nap megújul?
-
tomp
félisten
válasz
TeeJay #91396 üzenetére
Az egy dolog, hogy tudja kezelni az összes bandot és sok CA-ra képes. De interferencia miatt nem igazán fogja a B20-at és a B28-at egyszerre használni!
Nekem 9 Pro-m van. Tudja az összes bandot kezelni de ahol van B1, B3, B7, B20, B28 ott csak 4CA lesz. Vagy a B20-at vagy a B28-at rakja be, de mint2-t egyszerre nem.
846-os bázison 5 band van de egyszerre csak 4-et használ a telefon. Majd ha elindul B8-on is a 4G akkor majd lesz 5CA de addig nem. -
TeeJay
félisten
Pár napja frissült a mellettünk lévő Yettel torony a panel telepen és B1 mellett B28 is megjelent. Egész jó lesz így a külváros ha B1+B3+B20+B28 is menni fog. Már csak az a kérdés melyik telefon tudja ezt a 4-et CA-val kezelni
-
leo81
aktív tag
Héten nem frissítették a hálózat modernizációs oldalt.
Most megálltak a fejlesztések vagy csak elfelejtették frissíteni?? -
zzola
titán
Kösz srácok!
-
-
4Grider
félisten
Nem tudom mennyi idő alatt kerülnek sorra a készülékek, nálunk van türelem. Amiket én osztottam szét a a flottánkban tavasszal, azokon ma már minden ott virít a VoLTE felirat. Mivel egyedül én vagyok a flottánk kapcsolattartója, emlékeznék rá, ha 20 előfizetésről levetettem volna a VoLTE tiltást.
-
zzola
titán
válasz
Viktor0610 #91376 üzenetére
Én épp minap kapcsoltattam be ezt a funkciót, számhordozás után. Egy Samsung A52 5G-re kértem és nagyon nem akarta bekapcsolni az ügyintéző, merthogy nincsen a listában a készülék... Azt mondta, ha lefut a rendszervizsgálat, lehet ki lesz kapcsolva. Azóta vígan használja a zasszony és van HD+ hang, ami előtte nem volt.
-
-
Gloob
addikt
válasz
kekedi #91375 üzenetére
Hasonló a szitu. 😀 Amikor átmentem a KÜF-be a Yettelhez, kértem a bekapcsolását az ÜF-en keresztül. Kérdezte milyen telefon. Mondtan, hogy Poco x3 pro. Nem kapcsolja be, mert a Poco-ból csak egy típus van a listában. Mondtam, hogy a vodánál működött. Akkor sem. Kb 2 hétre rá meg megjelent a VoLte szolgáltatás. A KÜF-nél rákérdeztem, ott azt mondták, hogy automatikusan bekapcsol egy idő után, ha a készülék támogatja.
-
barnibooo
aktív tag
válasz
Viktor0610 #91376 üzenetére
Hol lehet megnézni, hogy a tiltás aktív?
-
-
kekedi
senior tag
Érdekes amúgy tényleg ez a Volte bekapcsolás.
Nekem a Note 10 lite ra 2 éve bekapcsolták kérés nélkül. Pedig a mai napig nincs a listán.
2 hónapja lett egy új előfizetésem. Kértem a bekapcsolását telefonon, nem adták meg. Rá 3 hétre még is aktív lett. Azóta is működik.
Ki érti ezt? -
burgatshow
veterán
iPhone-ok egy időben köhögtek tőle, de nem csak a Yettelen hanem a Telekomnál is. A szifonon külön konfig profil készült hozzájuk egy fórumtárs által.
Meg is találtam, tavaly októberben ez volt a bug...
Ezért gondoltam, hogy mint opció lehet, de közben látom, hogy nem.
-
#08176384
törölt tag
válasz
#45580032 #91369 üzenetére
Egyébiránt belföldön viszont rendben van a szolgáltatás tapasztalatom alapján. Amerre volt hálózat fejlesztés, ott javult heteken belül a minőség. Ettől függetlenül többet egy mondatot nem írok a fórumba. Sok évig tag voltam, de úgy látom már semmi értelme a mai világban.
-
#08176384
törölt tag
válasz
#45580032 #91369 üzenetére
Mint írtam saját tapasztalat, hogy többször roaming gondom volt. Egyébiránt más írta, hogy a szolgáltatók bizonyos kapacitásra kötik a szerződéseket. Ebből ha valami nem működik, arra gondol az ember, hogy a sor végén van. Ha ez problémás így, Kedves Adminok, töröljétek légyszíves az érintett posztot én meg magam a fórumról, mert vicc, hogy nem lehet leírni a tapasztalatokat. Egyébiránt a szóhasználat, hogy gondolom az nem állítom. Magyarországon meg általános, hogy a cégek a legolcsóbb megoldást választják, pályázatok, stb.
Nem akarok sem hitelt rontani, sem mást. Semmi érdekem nem fűződik hozzá. -
4Grider
félisten
válasz
aprokaroka87 #91367 üzenetére
Simán lehet frekvenciaváltás is az ok. Meg még sok minden más.
-
aprokaroka87
nagyúr
válasz
burgatshow #91361 üzenetére
Nekem pl ipv4-re van állítva, de van hogy be esik random 2-5mbit/sec közé.
De volt amikor meg 30-40mbit/sec volt délután.Néha nehéz eldönteni hogy ez az esetleges terhelés miatt van, vagy valami más.
-
codox
csendes tag
válasz
donjohnson #91360 üzenetére
IPv4 van beállítva, másik telefonban még nem néztem...
-
tomp
félisten
válasz
burgatshow #91361 üzenetére
Azért kíváncsi lennék azokra a telefonokra ahol az ipv6 bekavar.
Nálam még ipv6 only-n is van ipv4-es cím és semmi gond.
-
codox
csendes tag
Sziasztok!
Xiaomi Redmi 8 pro telefonomban , második SIM slotban adatkártyaként használom a Yettelt, régebben is, de mostanság tapasztalom, hogy semmi sávszélességem nincs( térerő és 4 g rendben) lassú és akadozó a kapcsolat. Próbáltam SIM kártya cserét a slotban, Telekom kartyat tiltottam, volt hogy csak Yettel kártyával használtam. Szolgáltatónál kaptam Új SIM kártyát is de semmi nem változott. Telefonon csináltam gyári visszaállítást, korlátozások nincsenek rajta.
Valaki valami megoldás? -
kbela365
tag
Az miért van hogy iPhone 12-n mehet a VoLTE, iPhone 13-n nem? Ennyire különbözik a két készülék?
-
4Grider
félisten
-
attiati
veterán
Van valami lista, hogy melyik külföldi hálózatra érdemes csatlakozni az egyes országokban?
Nálam az automatikus hálózatkeresés valamiért nem szokott sikerre vezetni.
-
#08176384
törölt tag
válasz
#45580032 #91349 üzenetére
Ez egy fórum és tény, hogy nem működött a roaming megfelelően bármikor voltam Horvátországban (nem engedett fel a kinti szolgáltató, ledobta a kártyát, stb). Több alkalommal, jeleztem nekik, egy ideje nem is ők a szolgáltatóm. Olaszban működött pl, de ezt is írtam anno. Ebben mi a hitelrontás? Rajtam kívül jópáran megírtak ugyanezt a fórumba. Az elmúlt napokban másnak is van baja a roaminggal. Engem már nem érint, más céggel vagyok roamingon, ha külföldre megyek.
-
4Grider
félisten
Tegyék vissza a kőkorszakba (2G only vagy 2G/3G) a készülékeket.
Utána újraindítás.
Ha ez nem oldja meg/türelmetlenek, kézi hálózatválasztás: A1 HR a fenti módokkal.
Ha már beindult a roaming, akkor lehet visszakapcsolni a komolyabb hálózatokat. VoLTE/VoWiFi azért maradjon kikapcsolva, úgysem működik. -
LOTR
addikt
sziasztok
továbbítanék egy esetet:
2db yettel előfizetéses mobil éppen horvátországban "nyaral" és nem kapcsolhatóak, se hívni nem lehet az érintett számokat, sem ők nem tudnak hívást kezdeményezni, net ugye szintén nincs
A választható hálózatok: A1 HR, HT HR, Tele2állítólag egyikkel sem működik
így 2022-ben eléggé érdekes a dolog
mit javasoltok a probléma megoldására?
köszi -
-
barnibooo
aktív tag
Sziasztok!
Külföldön a VoLTE miért nem működik?
T-vel nincs gond… -
#08176384
törölt tag
válasz
4Grider #91336 üzenetére
Akkor szerencséd volt, amúgy a honlap szerint már nem roaming partner. Gondolom a sok magyar turista miatt időnként mégis működik. Másra nem tudok gondolni. Egyébként Te simán magán előfizető vagy publikus feltételekkel? Nekem sima, publikus privát kártyáim voltak. Azért a fórumban bőven nem csak én írtam, hogy gond van a roaminggal. Közel két éve is jeleztem, hogy valami nem stimmel és előtte meg jó volt.
-
4Grider
félisten
válasz
#08176384 #91335 üzenetére
Jelzem, hogy júniusban HT HR-en roamingoltam, csak a Telemach (Tele2) nem engedett fel.
És azt is jelzem, hogy a HT HR-en roamingolva pont olyan sebességet mértem 4G-n, mint HT HR simmel. Szóval sok minden nem stimmel azzal kapcsolatban, amit írogatsz.
Ráadásul az adatkártyáimról is ugrott néhány 10 GB, szóval azokkal sem volt gond. Biztosan rám más roaming szerződés vonatkozik, mint rád. -
#08176384
törölt tag
Igen, hogy nem egy nemzetközi multi cég tulajdona a szolgáltató, így újra lettek kötve a roaming szerződések, gondolom magyar stílusban, minél olcsóbb alapon, gyengébb feltételekkel.
Pl a Telekom hálózatok ki is estek mint roaming partnerek, legalábbis hivatalosan. Gondolom ha kevés a hálózati kapacitás a sok roamingoló között, a Yettel a sor végére kerül teljesen. Németországban is már csak az o2 amin van 4G Yettelnél. Ha az éppen valahol nem jó, a többiek csak 2G hálót adnak, mivel le van kapcsolva a 3G országosan ott is, 4G-re meg nincsenek szerződések, 5re meg pláne nem.
-
forgat
tag
Múlt héten nekem a határ után kb. a Mura folyó hídjánál megszakadt és ott átállt valamelyik horvát hálózatra én nem néztem, hogy melyik szolgáltatóra csatlakozott, de kb. 60-120mp kihagyás volt az online rádió hallgatása közben, ami persze pufferolhatot is előtte, de utána egy-két pár másodperces megszakadásokat leszámítva végig online volt a telo, netre is és VOLTe hívásra is felcsatlakozott gyorsan és automatikusan egészen Sibenikig oda-vissza online volt.
Ami érdekes volt, hogy míg itthon 1/2 óra - 1 óra után meg-meg szakad a net, ilyenkor mobiladat ki-bekapcsolás szokott segíteni, viszont kint roamingban ezt nem tapasztaltam, ha roamingban megszakadt 1-2 másodperc múlva újra csatlakozott, de gondolom ez lehetett éppen helyi lefedetség hiánya is?!?!? ....ez a korábban már többek által jelzett "ZTE" gond miatt jelentkezik nálam itthon a xiaomikon? -
tomp
félisten
válasz
szabogabor10 #91332 üzenetére
Én továbbra is csak a Hello Data tarifáról tudok nyilatkozni. A mindenkori hálózati maximumot hozza akár 5G-n is.
-
-
4Grider
félisten
Tavaly novemberben történt valami, addig nekem teljesen jó volt. Decemberben már Zadarig nem volt szolgáltató az autópályán. Kézi keresgetéssel (talán HT HR, vagy A1-re állással) sikerült a roamingot elkezdeni. Viszont nekem működik mind a két korlátlan adatsimem (routerben, illetve nem VoLTE-s tabletben), ebből sejtem, hogy inkább a VoLTE-val vagy az 5G tiltással függhet össze az automatikus roaming hiánya. Az egyik sim le lett cserélve yetisre, az sem oldotta meg a problémát.
-
prsq
aktív tag
válasz
jigsaw93 #91302 üzenetére
Hát, pedig pont széttárják a kezüket.
Nekem volt már sikertelen függetlenítésem mindhárom szolgáltatónál.
Sajnálják, nem áll rendelkezésre feloldó kód, túl régi a telefon, vagy beviszed, leadod, majd talán. A vodafone volt a legcifrább, ahol közölték, hogy a Voda záras telefon IMEI-je náluk "nincs meg a rencerben", sorry. -
#08176384
törölt tag
válasz
Dr Bubo #91323 üzenetére
Úgy hívják, hogy Yettel. Ez általános, hogy szar náluk a roaming, pláne Horvátországban. Kézi hálózat választással próbáld A1-re tenni és tiltsd le az 5G kapcsolatot is. Amennyiben mobilnetes kártyát próbálsz, az egyáltalán nem működik semelyik hálózaton Horvátországban. Aki rutinos, Telekomos simet visz ki Horvátországba vagy Vodafone-t.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
Elvileg be van kapcsolva az adatroaming, van keret is bőségesen, mégsem megy a mobilnet Horvátországban?
Mi lehet a probléma? -
-
4Grider
félisten
válasz
Somatom #91319 üzenetére
Senki nem mondta, hogy nem tudják függetleníteni a Huawei routereket. Mivel jogszabály nem ír elő határidőt és a kérdező türelmetlen, ezért írtam, amit írtam. Huawei esetében a kikódolás legalább kétszer változott, így a gyártáskori kódok már nem feltétlenül érvényesek, a Telekom azonnali rendszere is ezzel szív.
-
Somatom
veterán
válasz
4Grider #91305 üzenetére
Miért is kéne eszébe jusson? Nem úgy szól a szabály, hogy a szolgáltató köteles függetleníteni? Vásárlóként mi közöm ahhoz, hogy ezt hogyan oldja meg? Amikor a szolgáltató függőt rendel, akkor miért nem jut eszébe az, hogy hogyan fogja függetleníteni? Ha nem tudja függetleníteni, akkor miért árulja függőként?
-
-
-
pitiless
senior tag
válasz
jigsaw93 #91310 üzenetére
Nekem a szerződés felmondása után törölték az online fiókomat, ahová a számlákat kaptam és elektronikus számlázásom volt. A számlához nem fértem hozzá, üzletben nem tudtak segíteni. Nem kevés telefonálgatás után sikerült megoldani a fizetést, de nyilván ez így van rendjén.
-
asdf_
veterán
válasz
jigsaw93 #91310 üzenetére
Nem feltétlen tárolják, mert esetleg kérésedre kérik ki a gyártótól (esetleg ha olyan (volt) a deal még akár az is lehet, hogy ez nekik darabonként pénzbe kerül, így értelemszerűen nincs meg nekik az összes letárolva, csak azt kérik le, amire szükség van). És ne menjünk el amellett, hogy visszamenőleges jogalkotás történt, korábban kötött szerződésekre is érvényes lett, hogy függetleníteni kell, azok menetét így pedig különösen ne kérjük számon a szolgáltatón.
Meg kell nézni, hogy ír-e egyáltalán határidőt a jogszabály erre, ha igen és kifutottak belőle, kérj kötbért, ha nincs benne határidő akkor pedig a jogalkotó felmenőit helyezd jelzős mondatszerkezetbe. -
jigsaw93
csendes tag
válasz
4Grider #91305 üzenetére
Ami azt illeti igen és nyílván velem van a baj hogy alap követelményként várnám el az összestől, hogy maguk oldják meg ezeknek a kódoknak a tárolását.
De mit is várok attól a cégtől ami minden figyelmeztetés nélkül megszűntet egy a csomagomba lévő kedvezményes szolgáltatást minden szó nélkül a számlázási időszak kellős közepén és csak teljes összegért kapcsolnák vissza
csak tudjam le velük ezt a bohóckodást végre
-
-
jigsaw93
csendes tag
válasz
Viktor0610 #91301 üzenetére
Engem az nem érdekel hogy rajtuk áll vagy sem, tőlük vásárolt készülék kutya kötelességük megoldani.
Érdekes módon a vodafonnál (igaz mobiltelenfon volt az) a 2016-as Samsung A5-re tavaly ott helyben két perc sem volt és már kaptam kinyomtatva a papíron a feloldó kódot. Náluk miért nem lehet ezeket a kódokat saját belső rendszeren tárolni ? -.- -
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell Latitude 5420 Új, Fóliás állapotú,i5 FHD IPS LCD,16GB,magyar világítós billentyűzet
- Dell Latitude 5420 Újszerű állapotban, i5 FHD IPS LCD,16GB,magyar világítós billentyűzet
- ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 AMP Extreme AIRO videókártya, garanciával eladó
- Gamer PC- Rysen 5 3600, Asus Radeon 5700 XT(OC) 8gb VGA,16Gb Hyper x Fury RAM, Coolermaster K500.
- Samsung Z Fold 7 / Flip 7 - Bontatlan - 3 év gari
- Asus ZenBook Duo UX8406 -14" 3K OLED 120Hz Érintő - Ultra 7 155H - 16GB - 1TB - Win11- 3 év garancia
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- Bomba ár! Dell Latitude E5450 - i5-5GEN I 8GB I 500GB I 14"FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Asus ROG Zephyrus G14 GA401IV - 14" FHD 120Hz - Ryzen 9 - 4900HS - 16GB - 2TB - RTX 2060 - Win11