Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) AuraSync válasza PuMbA (#44348) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Köszi a vidit. :R

@i-sti:
Erre többet egy fillért nem fogok költeni. Ez is nagy előrelépés volt egy régi Fuji után.
Ha meg nem jön össze a hatás marad a Photoshop. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44352) Viperator válasza AuraSync (#44351) üzenetére


Viperator
őstag

Egy 50-es is tud bokeh-t, a lényeg a téma (pl arc) és a háttér kicsit távol legyen egymástól...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#44353) helixP válasza AuraSync (#44351) üzenetére


helixP
nagyúr

Photshoppal ezt azért elég nehézkes megoldani :)
Én 17-ért csíptem meg egy ilyet arra bőven elég volt, hogy tudjam, hogy szükségem lesz egy "rendes" 50-esre, mert szeretek portrézni. Szerintem ennyit megér. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44354) anaqer válasza AuraSync (#44351) üzenetére


anaqer
veterán

"Erre többet egy fillért nem fogok költeni..."

Na, ez szerintem mehetne hivatalos "utolsó szavak" mottónak nemcsak ebbe a topicba, de akár rögtön az egész "Digitális fényképezés" gyűjtőbe (sőt, általában bármire)... :DDD

De amit helixP írt, első nekifutásra a legjobb tipp - aztán persze fényerős fixi beszerzése. A Yongnuo-t nem ismerem, de 30 körül már van Nikkor 50/1.8D, vagy akár 15 körül el lehet csípni egy 50/1.8 Series-E manuálos obit.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44355) AuraSync válasza helixP (#44353) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Akkor ha nagyon rászánnám magam és beszereznék egy ilyet. [link]
Akkor ezt milyen módban kell használni?
Automata vagy manuálba kell nekem állítgatnom valamit?

Itt amúgy van egy videó erről a dologról. [link] :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44356) helixP válasza AuraSync (#44355) üzenetére


helixP
nagyúr

Autofocus lesz a 7200 vázzal és ezzel az objektívvel.
Hát állítgatni, azt kell... igen... Ez a lényege a DSLR-nek :) Apertúra prioritással érdemes használnod, minél alacsonyabb legyen az érték.
De tényleg, előtte olvass sokat-rengeteget, nézz sok videót. Az alapokat nem tudod kikerülni. Én is még bőven-bőven alapozok egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#44357) AuraSync válasza helixP (#44356) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Gondolkozok azon, hogy jelentkezek egy fotós tanfolyamra.
54k, 28 óra.
Nem tudom megérné-e. :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44358) Aaron14 válasza AuraSync (#44357) üzenetére


Aaron14
őstag

Milyen temaban?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#44359) helixP válasza AuraSync (#44357) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha nem vagy az a típus aki autodidakta módon okuljon, akkor szerintem igen :)
De mondom: nagyon - nagyon sok mindent fel lehet szedni könyvekből, youtube-ról, és persze SOK fényképezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#44360) anaqer válasza AuraSync (#44355) üzenetére


anaqer
veterán

Ez első körben fasza lesz, szerintem szeretni fogod.

Gyors tanácsok hozzá - ha nem már eleve úgy kapod kézhez, a vázhoz közelebbi keskeny recés gyűrűt tekerd úgy, hogy a fehér pötty és a narancs 22 szám egy vonalban legyen, majd a kis pöcköt húzd be a váz felé. Utána - ahogy mondták előttem - a módválasztó tárcsa a váz tetején "A"-ba, és (menübeállítástól függően, de segítünk majd), vagy az első, vagy a hátsó tárcsával állítasz rekeszt, témától függően.

Fókuszálás - a 18-105től eltérően, ennek az obinak a fókuszgyűrűjét AF módban NEM lehet tekergetni!!! (Illetve persze lehet - kellő erővel mindent el lehet tekerni -, de károsítod vele a mechanikát.) Ha kézzel akarsz korrigálni, a vázon az obifoglalat bal alsó felén billentsd át a kapcsolót.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44361) rekid válasza AuraSync (#44357) üzenetére


rekid
addikt

Első körben csak olvasd el a használati útmutatót. Az felér egy kezdő tanfolyammal. Ha akarod ha nem meg kell tanulnod jó néhány dolgot minimum alap szintén.

Legelső fogalom amire keress rá a googliban a "mélységélesség". pl.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#44362) gaben22 válasza AuraSync (#44357) üzenetére


gaben22
senior tag

Anno első DSLR fényképezőmet én is megvettem, de aztán nem volt időm foglalkozni vele így első utazáshoz úgy vittem el, hogy sokat nem értettem hozzá. Amit logikával ki lehetett következtetni az mondjuk, hogy kikövetkeztetésre került, utazás közben meg volt persze sok auto mód, meg próbálkozás aztán első kérdésem nekem is ez volt, hogy OK, de néha miért sikerüllt elmosni a hátteret, néha meg nem (sima kit zoom objektívem volt csak akkor még). Aztán hazajöttem, utána se foglalkoztam vele sokáig, de utána elkezdtem fórumban olvasgatni (többnyire mások kérdését), pár youtube csatornára feliratkoztam. Aztán mondjuk, hogy most már több fogalmam van a témáról. Tehetségem nem lett több viszont (maradt 0).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#44363) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, néhány napja vettem egy d750-et, akadt vele egy olyan problémám, hogy amikor visszanézem a képeket, a le-fel nyilak megnyomására nem történik semmi, pedig változnia kéne, hogy milyen infokat mutat az adott képről. d5100on simán ment, és videók alapján is mennie kéne. én vagyok hülye vagy létezhet ilyen hibajelenség? :R
(a menüben működnek a fel-le gombok)

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#44364) lakkusjj válasza sarasota123 (#44363) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Playback menu/playback display options-nál pipáld be, hogy mit szeretnél látni.

(#44365) anaqer válasza sarasota123 (#44363) üzenetére


anaqer
veterán

Simán lehet - konfigurálható, hogy milyen infókat mutasson a fel-le gombokra.

Menu \ Playback Menu \ Playback Display Options

(A felhasználói kézikönyv 302. oldala.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44366) sarasota123


sarasota123
aktív tag

köszönöm, én voltam a hülye, legközelebb olvasok mielőtt kérdezek. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#44367) anaqer válasza AuraSync (#44355) üzenetére


anaqer
veterán

Ez is esetleg egy érdekesebb kép lehet a D-vel (öreg vázzal, kicsit le is rekeszelve.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44368) Throme válasza AuraSync (#44357) üzenetére


Throme
veterán

Ha érdekel a téma, akkor magadtól is szívod befele az információkat.
Az az 54k huf nem azt jelenti, hogy virítod a zsét, és bepattan a tudás az agyadba, zéró melóval.

Szerintem érdemes a fényképeződdel való ismerkedéssel kezdeni az egészet.
Pl a manual elolvasása teljesen ingyenes, még vásárlás előtt is megteheted, mert letölthető, de jobb, ha már ki is tudod próbálni egyből a leírtakat.
Ha nincs hozzá kedved, vagy türelmetlenebb vagy ennél, akkor nem biztos, hogy a tanfolyam hasznos lesz.

Nem vettem részt ilyen tanfolyamon, de ott biztos van egy tempó, ami ha túl gyors neked, akkor lemaradhatsz.

szvsz.

(#44359) helixP
így van!

[ Szerkesztve ]

(#44369) PuMbA válasza helixP (#44359) üzenetére


PuMbA
titán

YouTube-ról tényleg meg lehet tanulni a fényképezéshez szükséges összes dolgot, valamint sok tipp és trükk van fent, a többi meg már csak gyakorlással jön össze :)

[ Szerkesztve ]

(#44370) kutga válasza PuMbA (#44369) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze sok mindent meg lehet tanulni, csak aztán el ne felejtse használni is a gépet. ;]

MOD
Az elkészült képek előhívására van valami ajánlott üzlet? Van itt a Mammutban mellettünk de elég borsosan mérik.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#44371) Throme válasza kutga (#44370) üzenetére


Throme
veterán

Ha kiszámolod, hogy otthoni printerrel mennyibe fájna, akkor lehet olcsónak fogod mondani ;) .

Én már nagyon rég nem nyomtatok ki/hívatok elő papírképet, csak azt a pár darabot amit családban szétosztok. Ez annyira kicsi mennyiség, hogy ilyen előhivatásnál mindig a legmagasabb tarifával lehet számolni.
Aztán várni kell, szállíttatni kel, vagy érte kell menni.... szóval otthoni printeren megoldom.

(#44372) kutga válasza Throme (#44371) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja, nálam is csak pár darabról van szó.

Let the Zone take me if I am.

(#44373) i-sti válasza kutga (#44370) üzenetére


i-sti
senior tag

Én CEWE-t használok.
Eddig több ezer képet hívattam elő.

[link]
Online fizetek, házhoz hozza a futár. Néha még ingyenes szállítást is kapok.

Novum Forum Siculorum

(#44374) Throme válasza i-sti (#44373) üzenetére


Throme
veterán

Ezt el is felejtettem, hogy Karácsonyra fotóalbumot szoktunk ajándékozni.
Ezekből elég gyorsan összejön az ingyenes szállításra az összeg.
(mondjuk biztos benne van, mert senki nem dolgozik ingyen, csak jól hangzik...sz@r belegondolni, hogy ha nem ingyenes, akkor a szimpla termékben mennyivel több a szállítási költség.... nem 2000 Ft).

Szóval ja, a cewe nálunk is felmerül.

(#44375) i-sti


i-sti
senior tag

Volt/van itt valaki aki eladta a D810 a g-be és áttért Fuji mirrorless-re, és van pár jó blog cikke.
Valaki tudna egy linked adni a bloghoz?
Újra olvasnám őket.

Novum Forum Siculorum

(#44376) mazsi70 válasza i-sti (#44375) üzenetére


mazsi70
senior tag

total90 kollégára gondolsz ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#44377) wms válasza mazsi70 (#44376) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem Ő lesz az :K

(#44378) i-sti válasza mazsi70 (#44376) üzenetére


i-sti
senior tag

& wms:

Igen, ő lenne az áldozat. Köszi :R

Akkor már, hogy ne teljek be, egy flickr fiókot is tudnátok linkelni? ;]

500px találtam csak:

[500px.com/abenteuR]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#44379) mazsi70 válasza i-sti (#44378) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerintem csak ez van .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#44380) Matska válasza i-sti (#44378) üzenetére


Matska
senior tag

Flickr-en 2 képe van fenn, Haladó fotósok képei topikba tett be nemrég képet+linket.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#44381) AuraSync válasza anaqer (#44367) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Még egy kérdésem lenne.
Előfordulhat az is, hogy ezzel a drága géppel amit vettem valami 100% színhűséget is el lehet érni?
3-or csináltam képet ugyan arról a tárgyról ugyanakkor ugyan onnét, annak 3x-or más színe lett.
Vagy ehhez egy 4 millás objektív kell?
Azért valamilyen szintelen lehangoló, hogy egy ilyen drága gép sem képes arra amit az ember szeretne. :(

Soha nem tetszett az se a telefonos képnél se az olcsó régi fényképezőmnél, hogy egyszerűen nem képes a 100% színhűségre. Ezért is vettem végre egy komolyabb gépet, hogy majd talán ez.. de ez sem.

Létezik egyáltalán olyan felvevő eszköz amivel azt kapom amit látok?
Vagy jöjjek vissza 20 év múlva a kerdésemmel? :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44382) updog válasza AuraSync (#44381) üzenetére


updog
senior tag

Rakj be képet, így nehéz kitalálni, mi a gond :) Rossz fehéregyensúly, kevés fény miatti zaj okozta elszíneződés, led/fénycső vibrálása miatti más színezet, bármi lehet.

D7200 kb. egy tökéletes gép a középhaladó szinttel bezárólag. De egy sötét szobában vibráló neonnal megvilágított fekete lyukkal ő sem tesz csodát :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#44383) vrbst válasza AuraSync (#44381) üzenetére


vrbst
tag

> Azért valamilyen szintelen lehangoló, hogy egy ilyen drága gép sem képes arra amit az ember szeretne...

Hát nem gondolatolvasó az biztos...

A problémát a 4 millás objektív sem fogja megoldani, az alapok elsajátítását nem lehet megúszni.

(#44384) rekid válasza AuraSync (#44381) üzenetére


rekid
addikt

A felvevő eszköz "színhűsége" csak egy dolog ami alapjában véve konstans. A környezeti paraméterek változása (ahogy előttem is írták) okozhat két kép között eltérést.
A másik a lejátszó eszköz "színhűsége". Akárhány eszközön fogod megnézni az annyi félképp fog kinézni a kijelző technológiájától függően, még akkor is ha minden eszköz kalibrált. (Mellesleg nincs olyan monitor ami a teljes színteret fedi. rgb profil sem mindegy.. stb..)

Kalibrált kijelzőn nézed a képet amúgy?

Színtér

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#44385) Throme válasza AuraSync (#44381) üzenetére


Throme
veterán

Tegyél mindent manual-ra. Állíts mindent te magad. fókuszt, wb-t, rekeszt, iso-t...stb.
Ezzel azt éred el, hogy nem lesz a képek közt különbség, ha a körülmények változatlanok maradtak minden képnél (pl nem jött be felhő, vagy nem kapcsoltál fel más fényforrást is.. stb).

A színhűség más kérdés. JPG motor függő, illetve RAW esetén a rendszered (monitor, szoftver...) képességén, kalibráltságán, és természetesen rajtad (szem) múlik.
Továbbá a körülmények is befolyásolják a színeket (árnyék, napsütés, mesterséges világítás....)

Ebből láthatod, hogy összetett dolog ez, és a gép azt csinálja, amire beállították (user), és amire dizájnolták (gyári képességek).

Fentiek miatt én nem okolnám a gépet :N Legalább is nem 100%-osan.

Abban igazad van, hogy az objektív függő is a dolog, és egy drágább - nem feltétlen 4 millás - obival jobb eredményt érhetsz el, de ott is inkább élességben, képi hibák elkerülésében.

szvsz

Hogy létezik-e azt nem tudom. Itt a legtöbben utómunkáznak.

szerk: na megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#44386) AuraSync válasza rekid (#44384) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Kalibrált Asus IPS monitorom van.
Az oké, hogy egy képet megnézve több kijelzőn más lesz a szín itt nem is erről volt szó.
Arról volt, hogy a 3 kép között volt elterés ugyan azon a kijelzőn.
És ez zavaró, hogy most akkor azért kell 10x-er felcsapatnom a tükröt, hogy abból 1 kép “jó” legyen és itt most csak a színről van szó.

Más:
Melyik AF módot érdemes alapértelmezetten használni?
AF-C, AF-S vagy AF-A?
Igazából melyik mire jó?

Akkor az AF Area Módokról ne is beszéljünk. :DDD

Szeretnék tényleg jó képeket csinálni ha már ennyi lét belefeccőtem a dologba.

Néztem amúgy tutorial videókat, de a legtöbb nincsen példázva, hogy most akkor melyiket mikor érdemes használni vagy kombózni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44387) gaben22 válasza AuraSync (#44386) üzenetére


gaben22
senior tag

Az első kérdésed alapján kezdő vagy, a "szeretnék tényleg jó képeket" csinálni az egy folyamat, főleg a technikai része, a tehetség kb. adott, szerintem az már változni nem fog. Úgyhogy szerintem haladj lépésről lépésre (manual olvasás, könyv olvasás, utóbbira pl Scott Kelby könyvei egész jók, Youtube, fórumok...).

Az első csalódás, ami érhet, hogy attól hogy fasza géped van meg esetleg fasza objektívjeid (egy nem elég) még nem fogsz jó képet csinálni. Ha egy iPhone és társával hasonlítod össze a nappal készített képet, simán lehet, hogy a telefonnal készültet "jobbnak" látod. iPhone-ok (és egyéb drágább Androidos telefonok) masszívan editálják neked a képet, tekergetik a színeket stb. Még ha nem is tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#44388) updog válasza AuraSync (#44386) üzenetére


updog
senior tag

"Szeretnék tényleg jó képeket csinálni ha már ennyi lét belefeccőtem a dologba."

;]

AF-es kérdésre a válasz: attól függ, de még ez sem teljesen igaz, mert attól függ, és tőled is függ. Lehet hogy egy lóversenyen is a full manual fókusz fog neked kézreállni. Ki kell mindent próbálni, azért persze javaslatok vannak internetszerte. Azt hiszem ezt a részt amúgy pont jól leírja a manual (amúgy google első találat "nikon af-s af-c", OK, ez nem a D7200, de a lényeg ugyanaz), milyen helyzetekben milyen módot javasolnak.

Nem viccből mondjuk, olvasd a manualt, gyakorolj, készíts párezer képet, nagyjából ugyanennyit fogsz káromkodni, hogy "ez se olyan, amit elképzeltem". Aztán majd jön 1-2 olyan kép, aminél már közelít. Aztán egyre több. Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#44389) PuMbA válasza AuraSync (#44386) üzenetére


PuMbA
titán

"Melyik AF módot érdemes alapértelmezetten használni?
AF-C, AF-S vagy AF-A?
Igazából melyik mire jó?"

Na ezeknek utána kell nézned :) Vagy előveszed a kézikönyvet vagy beírod YouTube-ba, hogy "focusing modes" vagy valami hasonló és biztos találsz olyan videót, ami kifejti. Én mielőtt megvettem a gépem, megnéztem minimum 30 órányi YouTube videót és elolvastam a web-ről letölthető több száz oldalas leírást, amit a géppel normál esetben kis könyvként adnak, így kézbevétel után nem volt nagy szám eligazodni a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

(#44390) rekid válasza AuraSync (#44386) üzenetére


rekid
addikt

Még mindig nem írtál semmit arról, hogy hol, mit, milyen körülmények között és milyen beállításokkal fotóztál.

"Melyik AF módot érdemes alapértelmezetten használni?
AF-C, AF-S vagy AF-A?
Igazából melyik mire jó?"

Nyisd ki a felhasználói kézikönyvet és olvasd el. Elég részletesen elmagyarázza.

"Szeretnék tényleg jó képeket csinálni ha már ennyi lét belefeccőtem a dologba."

Amit eddig "belefeccőtél" az a fotós világban a "jó napot kívánok" kategória.

Hogy szemétetelesem a helyzeted az eddig leírtak alapján: Vásároltál egy alsó közép kategóriás új autót (ami drágának tűnik) de életedben nem vezettél és jogsid sincs. Ellenben nagyon szeretnéd a az autód jól meghajtani. Sajna meg kell tanulni vezetni ami hát nem két perc.

:R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#44391) gaben22 válasza rekid (#44390) üzenetére


gaben22
senior tag

és hátteret is mosni akar, úgyhogy nem csak simán vezetni akar, hanem mindjárt jaszkarizni is :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#44392) helixP válasza AuraSync (#44386) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy a színt pedig olyanra állítod postprocess, amilyenre akarod, vagy amilyenre emlékszel, hogy volt.

Amúgy annyi pénzt még bele se feccöltél :))

[ Szerkesztve ]

(#44393) gaben22 válasza helixP (#44392) üzenetére


gaben22
senior tag

Meg ami még bazinagy csalódás lehet, ha fények szarok, telefon egyből átpattintja magát HDR-be, egy tükrös géppel még statikus témára se épp könnyű HDR képeket csinálni (főleg, ha ugye neked kell utólag összerakni a képeket), telefon meg megcsinálja, anélkül, hogy az ember tudná mi is történik a háttérben. Na ott nagyon nagy difi lehet a drága fényképező egyetlelen képe meg a telefon HDR+editált képe között.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#44394) marcitp válasza AuraSync (#44386) üzenetére


marcitp
őstag

Tényleg olvasd már el a manuált! :DDD nem teszi meg senki helyetted, és azt se várd, hogy innen valaki majd írogat olyan kérdésekre, ami ott le van írva, elég részletesen. :)
Van sok jó fotóskönyv is. De akár neten is rengeteg hasznos infó.
a 7200 meg tényleg jó gép, nem azzal lesz a baj. ;)

amúgy szerintem sokan vagyunk úgy, új gép vásárlásakor még a budira is manual jött, nem az újság. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#44395) i-sti válasza marcitp (#44394) üzenetére


i-sti
senior tag

Csak a gyengék olvasnak manuált ;]
Profik alapból tudják :P

Jelenleg Rockwell írásai tetszenek.

Novum Forum Siculorum

(#44396) PuMbA válasza gaben22 (#44393) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, bár nézd meg a Prohardver tesztből az iPhone XR-nek egy képét :) Elég csúnya dolgokat tud produkálni a feldolgozásos fényképezés...

[ Szerkesztve ]

(#44397) randras_83 válasza AuraSync (#44386) üzenetére


randras_83
addikt

Milyen fény mellett fotóztad?

https://www.flickr.com/randras83/

(#44398) szacsa82 válasza PuMbA (#44396) üzenetére


szacsa82
tag

:C :K ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#44399) marcitp válasza i-sti (#44395) üzenetére


marcitp
őstag

ühüm... :)) nem szégyen az :DDD
valaki kérdezte a bőrszínt.
D300 és 7200-al fotóztam tegnap este a családot felváltva, öreg vs új szenzor--> elég nagy különbségek vannak. Raw-ban természetesen, D300-nál erősen meg kell dolgozni, hogy "hasonló" legyen, mint a 7200-al. Szóval ez a bármilyen bőrszínt kihozol raw-ból lehet igaz, de van amelyikkel jóval könnyebb. Az auto WB is sokkal pontosabb, árnyalatok stb, teljesen más a kettő. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#44400) anaqer válasza AuraSync (#44381) üzenetére


anaqer
veterán

Nagyrészt csak azt tudom én is ismételni, amit már leírtak előttem:

1) Mutasd a NEF-eket. :K "3-or csináltam képet ugyan arról a tárgyról ugyanakkor ugyan onnét, annak 3x-or más színe lett." - ez bizonyos fényforrások esetén automata fehéregyensúlynál előfordulhat... de nagyon töröm a buksimat, hogy másképp hogyan történhetne ilyesmi.

2) Semmilyen gép sem képes arra magától, "amit az ember szeretne" - neked kell beállítanod, hogy mit szeretnél. Ez gyakran utómunkát is igényel, és még akkor sem biztos, hogy 100%-ra megoldható.

Sőt, itt válaszolnék erre, hogy "Létezik egyáltalán olyan felvevő eszköz amivel azt kapom amit látok?"
NEM. Ilyet ne is várj, szerintem 20év múlvára se. A gépben lévő optika-szenzor-DSP triumvirátus sosem fog pontosan úgy működni, mint a szemed. (Mondjuk szerintem ez inkább feature, mint bug...) Nem akarok mély neurobiológiai fejtegetésekbe bocsájtkozni, mert nem is vágom eléggé a témát hozzá - de ettől még kellő türelemmel és gyakorlással meg fogsz tanulni jó képeket lőni. Ami sosem lesz 100% pont olyan, mint amilyennek pontosan te, pontosan ott, pontosan akkor láttad a témát - de ez szerintem nem is célja a fényképezésnek.

3) Ilyesmi kérdésekkel kapcsolatban, mint az AF módok, sajnos tényleg nem mellőzhető a doksi alapos és értő elolvasása, majd sok kísérletezgetés - nem csak otthon, de terepen is, különféle módokon mozgó témákkal.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.