Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206) pubwart


pubwart
aktív tag

Tisztelt Jogászok,

Az alábbi üggyel kapcsolatban lenne kérdésem:

Egyik szülőm (apukám) autófényező 55éves. A mai napon felmondtak neki. Mag a helyzet számunkra gyanús kicsit. FAterom már ugy nem mai róka ő sem tökéletes hibázik. A mai napok egy kocsit kellett lefújnia, ő meg is tette ahogy kellett, mosás, tisztítás, majd festés. A tisztítás során (ami apukám szerint alapos volt) maradt egy folt, egy kis szellemfolt amit nem vett észre. Majd erre ráfestett és lelakkozta a kocsit. Ezután ez a kosz meglátszott, tehát újra kell festeni azt az elemet. Volt már arra példa, hogy hibázott, de nem rendszeresen és főleg nem szándékosan. Tegyük hozzá hogy az ottani főnökétől is több stresszt kapott, mint jó szót.

Ezek után, a műhelyvezető magához hivatta, amjd azt mondta hogy felmond neki. A beszélgetés során a manusz két lehetőséget adott meg. hogy kifizeti a kárt, vagy közös megegyezés. Sülőm nem döntött, hanem azt mondta majd hétfőn.

És itt kellene a jogi segítség, hogy most ilyenkor mit lehet tenni. Mert én úgy tudom, hogy azonnali hatályal nem lehet csak így felmondani. Mert nem volt sem ittas, sem a károkozás jellege sem volt szándékos. 10éve a cégnél dolgozik, szóval a munkájával sem volt különsebben gond. ezen felül egy csomó juttatás is jár neki mert már 10 évet ott lehúzott.

Szerintem nem kéne belemenni a közös megegyezésbe, hanem fizetesse ki a neki megjáró illetményeket, majd ebből vonják le a költségeket, azaz amit elrontott. De félek, hogy túlságosan magas lenne a számla (maga a ''kár'' nem nagy, de kitudja mit számláznak ki). ezen felül abban sem lennék biztos, hogy ez jogilag helyes talajon ez a rendkívüli felmondás! Várom tanácsaitokat.

thx
pub
:R

Where you go how is up to you

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.