Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) brd válasza Superman (#1098) üzenetére


brd
nagyúr

4 óra alatt semmire. Amúgy is, win alatt kicsit vicces dolog memóriát tesztelni, tekintve, hogy az a nagy lomha dög is elfoglal belőle egy tetemes részt, és ha ott hibás, azt nem feltétlen veszed észre, mert nem biztos, hogy látványos hibát okoz. Egyébként én mindig csodálkozva nézek azokra, akik azt hiszik, hogy ha egy adott tesztprogram egyértelműen HW hibából fagy le/hibázik, de egy másik, vagy akár több másik program pedig nem, akkor még stabilnak mondják a gépüket...

The only real valuable thing is intuition.

(#1102) Picturemaker válasza Fiery (#1094) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy új, egyébként jól működő alaplapnál (Asrock P45TS) az Everest legutolsó verziója sem tudja végrehajtani a memória másolást. 0-ás sebességet ír ki.
Van ennek valami ismert oka?

Előre is köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1103) Balala2007 válasza Picturemaker (#1102) üzenetére


Balala2007
tag

Pentium E5200-as procinal tudunk ilyenrol. (Az egy Penryn alapu ketyere, amibol kihagytak az SSE4.1 tamogatast.) Ha errol van szo, akkor a kovetkezo benchmark frissitesnel javitva lesz.

AIDA64.com

(#1104) tlac válasza Superman (#1098) üzenetére


tlac
nagyúr

és ezt miért Fiery-től kérdezed? nem ő írta a prime-ot, nyílván a saját programjukat fogják ajánlani :)
egyébként meg az a lényeg, hogy minél többféle programmal tesztelj

(#1105) Fiery válasza HarryPotter (#1100) üzenetére


Fiery
veterán

Az emlitett DFI alaplapot a legujabb beta mar kezeli --> [link]

(#1106) Fiery válasza turorudi (#1099) üzenetére


Fiery
veterán

Otthoni hasznalatra eleg sokfele ingyenes (es jol mukodo) remote desktop megoldas letezik, altalaban VNC alapokon. De altalaban otthoni hasznalatra nem szokas ilyesmit hasznalni, ezert sincs az otthoni felhasznaloknak szant EVEREST valtozatban (Ultimate Edition) tavvezerles.

(#1107) Fiery válasza tlac (#1104) üzenetére


Fiery
veterán

Igy igaz. Stabilitas tesztelesere egyik szoftver sem szentiras, mivel maga az instabilitas nem egy matematikailag jol leirhato, nem detektalhato es nem merheto jelenseg. Ha jol korulirhato/megfoghato/meghatarozhato lenne, akkor pl. nem kellene orakig futtatni egy-egy ilyen tesztet, vagy nem lenne a hibajelenseg/instabilitas jelentkezesenek ideje (tobbnyire) veletlenszeru.

(#1108) HarryPotter válasza Fiery (#1105) üzenetére


HarryPotter
őstag

Köszönöm, ha leszedem a betat, annak is megadhatom a megvett product key-emet és unlockolhatom (szépen magyarul kérdezve)?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1109) Picturemaker válasza Balala2007 (#1103) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi a választ. Valóban egy E5200-al csinálja.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1110) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy nem jók az alaplap szenzorai. Biosban is és Everestben is hibásan írja ki a processzor hőmérsékletét. Biosban a proci feszültségét sem tudja kiírni. Mitől lehet ez? Régebben jó volt, aztán annyi történt, hogy szétszedtem két gépet és átvariáltam bennük a dolgokat, azóta nem jó.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1111) Fiery válasza HarryPotter (#1108) üzenetére


Fiery
veterán

Amig 12 honapon belul vagy a vasarlastol szamitva, addig barmilyen ujonnan megjelent beta vagy stabil verziora ingyenesen es egyszeruen tudsz frissiteni.

(#1112) Fiery válasza kosian24 (#1110) üzenetére


Fiery
veterán

Valoszinuleg az alaplapi szenzor chip mehetett tonkre. Javitani azt sajnos nem lehet :(

(#1113) kosian24 válasza Fiery (#1112) üzenetére


kosian24
tag

De ez gondolom, nem egy végzetes probléma. Annyi, hogy nem látom a hőmérsékleteket? Ha nem melegszik túl semmi, akkor ebből nincs baj?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1114) Fiery válasza kosian24 (#1113) üzenetére


Fiery
veterán

Semmikepp sem vegzetes problema szerencsere.

(#1115) syberia


syberia
veterán

[link]

Valaki tudna segíteni :F

https://howbad.info/

(#1116) Fiery válasza syberia (#1115) üzenetére


Fiery
veterán

Probald meg az EVEREST legujabb beta verziojaval --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#1117) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Mennyire megbízhatóak az EVEREST procitesztjei?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1118) Fiery válasza Badman 4ever (#1117) üzenetére


Fiery
veterán

A benchmarkokra gondolsz? Azok teljesen megbizhatoak, kiveve a memoria kesleltetes tesztet, ami Nehalem procikon tulsagosan kedvezo eredmenyt ad. A kovetkezo EVEREST verzioban ezt javitani fogjuk.

(#1119) Badman 4ever válasza Fiery (#1118) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Már csak azért, mert ez 1,4 Tua (amit az aláírásban látsz) AES-ben, Queen-ben és Zlib-ben irreálisnak tűnő eredményt produkált.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1120) Fiery válasza Badman 4ever (#1119) üzenetére


Fiery
veterán

Mennyi az az irrealis eredmeny? Es az EVEREST melyik verziojaval merted?

Esetleg a meres utan tudnal kesziteni egy screen shot-ot, amin latszodik a benchmark oldal aljan megjeleno kis ablak is, ahol az orajelek, a CPU kodneve es hasonlok kerulnek kiirasra?

[ Szerkesztve ]

(#1121) Badman 4ever válasza Fiery (#1120) üzenetére


Badman 4ever
őstag

EVEREST Ultimate TRIAL v4.2
AES: 2305
Queen: 2812
Zlib: 8195kb/mp
Mindjárt belinkelem a screenshotot.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1122) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Íme:
[link]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1123) Fiery válasza Badman 4ever (#1121) üzenetére


Fiery
veterán

AES-ben a Dual PIII-1.26 (Tualatin magos) tesztgepunk 3990 pontot ert el, ha ezt leosztjuk 1 procira, ami 1484 MHz-en jar, akkor az 2338 pont, tehat realis az eredmenyed.

Queenben a tesztgepunk 4857 pontot ert el, "leosztva a gepedre" kb. 2846 pont, tehat az eredmenyed itt is realis.

ZLib kicsit razosabb tema (az ugyanis a chipsettol es a memoria-sebessegtol is fugg), de a mi VIA DDR266 chipsetes eredmenyunket (14727 KB/mp) leosztva a gepedre 8631 pontot kapunk, ami magasabb, mint a Te eredmenyed, de eleg kozel van, tehat ismet realis, amit kaptal a gepeden.

(#1124) Fiery válasza Badman 4ever (#1122) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! Csak azert kertem a screen shot-ot, hogy meg tudjunk gyozodni rola, a processzorod orajelet az EVEREST jol merte. Volt ugyanis egy bug ezzel kapcsolatban az EVEREST-ben, amit a v4.50 verzioban javitottunk.

(#1125) Badman 4ever válasza Fiery (#1124) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Köszönöm a tájékoztatást! Csak az keltette fel a gyanúmat, hogy van másik két gép a lakásban egy Athlon64 3000+ 1,8 GHz Venice magos procival és egy 1,5 GHz P4 Villamette magos procis gép. Az 1,5 P4-es AES-ban valami 1500 körül teljesített, Zlib-ben meg 5000-en míg a 3000+-os AES-ben 2300 körül és Zlibben 11000 körül és a P3-as procim jobban közelít az utóbbihoz pedig a P4 az generációban közelebb áll hozzá.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1126) Fiery válasza Badman 4ever (#1125) üzenetére


Fiery
veterán

A ZLib eredmenyt elegge le tudja fogni a memoria lassusaga. Pl. ha a Willamette alatt PC133 SDRAM van, az eleg lassu tud lenni, de a Rambus DRAM-mal sem szarnyal: a ZLib tesztben (clock-for-clock) egy jo Tualatin P3 siman lenyomja a P4+Rambus parost.

Nem veletlenul voltak anno olyan kinos eredmenyek az elso Willamette P4 benchmarkokban: sok esetben az 1 GHz-es Coppermine P3 lazan verte az 1.5 GHz-es Willamette-et.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Badman 4ever válasza Fiery (#1124) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Estleg a cache lehet az oka? (Atlon64 1,8GHz és P3 1,4 GHz 512kb és a P4 256kb)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1128) Fiery válasza Badman 4ever (#1127) üzenetére


Fiery
veterán

A ZLib-nel a cache is szamit, de inkabb maga az architektura a gyenge. A P4-et nagyon magas orajelek eleresere terveztek, clock-for-clock viszont a hosszu pipeline miatt nem tudja hozni a P3 szintjet.

(#1129) Badman 4ever válasza Fiery (#1128) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Így érthető, egyébként épp van a családban akinek 1GHz p3-ja van és tényleg lenyomja AES-ben is például az 1,5-öst.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1130) HarryPotter


HarryPotter
őstag

olyan gondom van, hogy a háttértároló sebességmérése nem indítható sehogy. A gyorsítótár és a memória sebesség mérése megy, de a winchesteré nem....a start gomb nem akar elérhető lenni

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1131) Fiery válasza HarryPotter (#1130) üzenetére


Fiery
veterán

Alul a 2 leugro listabol kivalasztottad a teszt tipusat es a tesztelni kivant meghajtot? Melyik EVEREST verziorol van szo egyebkent?

(#1132) HarryPotter válasza Fiery (#1131) üzenetére


HarryPotter
őstag

:B :B
nos, minden OK, az alsó leugró ablakot nem vettem fiygelembe (az új béta van fenn, magyar nyelvű, de ez a teszt része angol, és az alsó leugró ablak "about" címen fut, nem gondoltam, hogy ez a tesztekre utal). Bocs, és kösz!

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1133) turorudi


turorudi
aktív tag

EZEN a lapon a csipszotty hőfokát lehet majd valamelyik verzióban nézni?

(#1134) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. ha olyan programot szeretnék a gépemre, ami a legreálisabb képet adja a rendszeremről, és az adatairól, mit válasszak? everest már fenn van, de sok helyütt a cpuz-t is emlegetik.....melyiket érdemesebb, ha tuning előtt állok, és szeretnék valós képet a gépem teljesitményéről....esetleg mind2?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1135) Thrawn válasza volvoguy (#1134) üzenetére


Thrawn
félisten

A CPU-Z csak a procidról, alaplapodról és memóriáidról szolgáltat adatokat, az Everest szinte mindenről, plusz különböző sebességteszteket is találsz benne, amivel meglesheted mennyit javult a géped tuning hatására.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1136) volvoguy válasza Thrawn (#1135) üzenetére


volvoguy
addikt

tehát akkor everest egyértelműen?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1137) Thrawn válasza volvoguy (#1136) üzenetére


Thrawn
félisten

A CPU-Z nem teljesítménytesztelő program, csupán információt szolgáltat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1138) volvoguy válasza Thrawn (#1137) üzenetére


volvoguy
addikt

tudom, de én csak azért kérdeztem, hogy melyik megbizható, melyik mutatja a legpontosabb adatokat...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1139) Thrawn válasza volvoguy (#1138) üzenetére


Thrawn
félisten

Alig van köztük eltérés, bármelyiket választhatod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1140) Fiery válasza turorudi (#1133) üzenetére


Fiery
veterán

Mi nem tudunk rola, hogy ez az alaplap kepes lenne a chipset hofokat merni. Vagy van ilyen bejegyzes a BIOS Setup homeros oldalan?

(#1141) Fiery válasza volvoguy (#1138) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST szinte mindenre jo, es nagyon pontos adatokat ad.

Az egyik dolog, amire nem kepes, az a 3D/GPU benchmark, erre a celra valassz egy szimpatikus jatekot (ami tud timedemo-t), vagy a 3DMark valamelyik verziojat.

(#1142) Thrawn válasza Fiery (#1141) üzenetére


Thrawn
félisten

Juteszembe, VGA stressztesztet nem terveztek bele valamikor? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1143) Fiery válasza Thrawn (#1142) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az OpenCL elterjed, akkor elkepzelheto, hogy OpenCL alapu stress test-et es benchmarkot fogunk fejleszteni.

(#1144) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nekem azt mondták meg lehet nézni valahol az EVEREST-ben, hogy mennyit fogyaszt a gép. Az lenne a kérdés, hogy ha ez igaz, akkor hol lehet?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1145) Fiery válasza Badman 4ever (#1144) üzenetére


Fiery
veterán

Felrevezettek :) Az EVEREST nem mutat ilyen informaciot.

(#1146) Badman 4ever válasza Fiery (#1145) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Köszi.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1147) zsolt1129 válasza Thrawn (#1142) üzenetére


zsolt1129
addikt

Én nem hallottam róla,de jó lenne :DDD

(#1148) Nemesys


Nemesys
tag

Üdv!

Bocsi, hogy itt kérdezgetek ilyenekről de csak itt válaszoltak nekem eddig... :R Van egy konfig ami a következő: ECS AF1 Deluxe lap, Barton 2800+, 1024DDR/400, Ati 9600. Nem tudom másnak is lehet e köze a problémámnak ha igen mondjátok mi lehet és válaszolok, hogy az mien. Laggol az egész gép, vagy nem is tudom, hogy mondjam el. Bizonyos időközönként, pár másodpercenként meg akadozik. Először a zenére lettem figyelmes. Most filmet akartam nénzi és az is "szaggat" egy kicsit a hang meg ua csinálja mint a zenénél. és most veszem észre, a csöndbe mikor írok, hogy sercennek a hangszórók is ugyan ilyen időközönként mikor akadna a hang. Ezt mi okozhatja és mit tudok tenni ellene?! Eléggé idegesitő :-S Hardver vagy szoftver lehet a baj? (nem tudom van e köze hozzá mert szerintem ugyanolyan film mint a többi de az új animált resident evilt nézném, gondolom ennek nincs köze hozzá, ugyanúgy játszania kéne mint a normális filmeket.... plz help!!! :O

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#1149) kovacsgeri


kovacsgeri
csendes tag

Hello!

én is használom az Everestet, nagyon meg vagyok vele elégedve, de az előbb elbénáztam valamit....
a tálcán rámentem h rejtse el a hőmérsékleteket, és azt hittem ugyanazzal a mozdulattal vissza is tudom hozni ezt az érzékelőt...

segítenétek, hogy hogyan tudom ismét beállítani, hogy látszódjon a tálcán az alaplap, CPU stb hőmérséklete?

(#1150) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hali mindenki.

Alaplapot cseréltem, és a mostani alaplapomnak a nevét nem jeleníti meg, pl. a memória olvasásásnál, de a többinél se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.