Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Fiery válasza P.H. (#450) üzenetére


Fiery
veterán

1) A kartyaolvaso tema sajnos nem egyszeru, de ha kuldesz egy riportot (fomenu / Riport / Riport kuldese Lavalysnak), akkor letiltjuk az USB kulso rack scannelest a kartyaolvasodra. A "Comment" mezobe ird be, hogy "P.H. kartyaolvaso problema".

2) Mi ertelme lenne barmit futtatni a hatterben, mikozben epp benchmarkolod a gepedet? :F

3) Alt-Tab: sajnos ez egy ismert jelenseg, a Delphi es a Vista-fele bugfixek egyuttes benasaga okozza, me'g nem jottunk ra, mikepp lehetne megnyugtatoan javitani.

[ Szerkesztve ]

(#452) P.H. válasza Fiery (#451) üzenetére


P.H.
senior tag

1) Elküldtem. Azért írtam, mert belső a kártyaolvasó, az alaplapi tűkre van csatolva, talán többek számára kellemetlen lehet.

2) Konkrétan a 25%, majd a 100% meglepő volt, amikor legelőször megláttam, de megnéztem, pl. ha TV vagy akármilyen kisebb CPU-használatú program megy a háttérben, ami nem HDD-zik, akkor is a teljes terhelést mutatja (TV mellett most 10-20%-ot, anélkül 3-4%; benchmark közben is felugorhat valami miatt a terhelés, és így több mérés ellentmondó eredményt is adhat). De ha ezt (GetProcessTimes()-szal) nem lehet egyszerűen vagy pontosan megoldani, akkor nem szóltam.

3) Ezt a hsz írása közben vettem észre, hogy a többi kisebb ablak (CPUID, Disk Benchmark) adja a saját ikonját is a listában a programikon mellé, About-nál a főikon is eltűnik, amúgy csekély a jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#453) Fiery válasza P.H. (#452) üzenetére


Fiery
veterán

1) Koszi a riportot! Beraktunk tobb mint 200 kartyaolvaso azonositot, amelyeknel az EVEREST most mar atlepi az USB-s kulso viny detektalasat, es igy elvileg ezeknel mar nem lehet belassulas indulaskor. Frissits kerlek a legujabb EVEREST betara (
[link]), es ird meg, hogy eltunt-e a varakozas indulaskor.

2) Nem hiszem, hogy lenne ertelme csak maganak a benchmark processznek a CPU-terheleset merni, mar csak azert sem, mert pl. a vinyokezeles kernel szinten megy, tehat a kernel terheleset is figyelembe kell venni. A legjobb, ha a Disk Benchmark kozben a hatterben nem futtatsz semmilyen egyeb alkalmazast.

3) Igen, ez igy van, ugyanis a kulonbozo ablakok nem egyforma logikaval nyilnak meg. Vannak kulonallo, onallo ablakok (pl. CPUID, Disk Benchmark, Monitor diagnosztika), mig vannak un. "modal" tipusu ablakok (pl. About).

[ Szerkesztve ]

(#454) P.H. válasza Fiery (#453) üzenetére


P.H.
senior tag

1) Tökéletes. Gyors volt.

2) Van körülöttem most vagy 15 különböző fajtájú pendrive (némely a floppy-sebességet is nehezen hozza), ezeket teszteltem, hogy alkalmasak-e arra, amire szánjuk őket (Read Test Suite-tal, ez kimaradt a fentiekből), ekkor vettem észre a dolgot, de ezt szem előtt tartom a jövőben.

3) Nem lényeges.

Azt viszont megkérdezhetem, hogy RAID0-ba kötött HDD-k esetén nem lehetne részletes SMART-elemzést mutatni? Bár a Corporate Edition-okat nem néztem, Ultimate esetén is jól jönne. Csak mert a RAID0 kölünösen kényes dolog.
(Bár ezt utoljára 4.00.976-ban néztem, ha már így van, akkor a kérdés feledhető).

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#455) Fiery válasza P.H. (#454) üzenetére


Fiery
veterán

A RAID tombokben levo vinyokrol SMART adatot csak 3ware es LSI MegaIDE vezerloknel lehet lekerni. Ez a RAID vezerlok driverenek limitacioja, vagy ugy is mondhatnam, hogy a RAID vezerlok gyartoinak lustasaga miatt van -- vagyis, hogy a drivereket nem eleg szofisztikaltra irjak meg, nem torodnek azzal, hogy a SMART infot barmilyen szoftver ki tudja olvasni a RAID tombben levo vinyokrol is.

(#456) P.H. válasza Fiery (#455) üzenetére


P.H.
senior tag

Értem, és köszönöm.
Az nVidia 3600-on néztem rá, miután az 'új' HDD azonnal RAID0-ba került.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#457) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Leszedtem a legújabb végleges változatot az Everest Ultimate Edition-ból, azonban az valamiért nem ismerte fel a VGA-mat (szürke volt a megjelenítés/GPU mező). Ezért leszedtem a legújabb (tudtommal) bétát, a 4.20.1285-ot, ami már felismeri a VGA-mat, azonban attól tartok, hogy pontatlanul...néhány példa:
-a VGA memória órajelét 864Mhz-nek ismeri fel, pedig csak 800Mhz-en megy
-nVIDIA Forceware clocks-nál ez az adat kicsit gyanús: Performance 3D GPU: 383 MHz, Árnyaló: 767 MHz, Memória: 301 MHz
-Tranzisztorok száma 754 millió-t ír...az asztali 8800GT-ben is "csak" 734 millió van...

A GPU-t, a GPU kódnevét, a csatlakoyó típust, a VGA memória méretét, típusát és a bus típusát jól ismeri fel.

Jah még annyit, hogy 8800M GTS-ről (notebook VGA) van szó és Windows Vista oprendszer.
Próbáltam más VGA driverrel is, de semmi változás...valami javítás várható az ügyben? :)

(#458) Fiery válasza Darth_Revan (#457) üzenetére


Fiery
veterán

A tranzisztorok szama szerintunk 754 millio az asztali es a mobil G92 chipekben is :)

A tobbi problemadra elvileg megoldast nyujt a legujabb EVEREST beta --> [link]

(#459) shteer válasza Darth_Revan (#457) üzenetére


shteer
titán

nekem az asztalira is 754-et ír :U valószínűleg lesz javítva az újabb verzióban

..szerintem jónak tűnik

(#460) Darth_Revan válasza Fiery (#458) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi :)

"Valódi órajel 864 MHz (DDR)" ->ez még mindig bugos és azért nem 800-at ír, vagy tényleg ennyi ?

(#461) Fiery válasza Darth_Revan (#460) üzenetére


Fiery
veterán

Kezdem elvesziteni a fonalat :) A fentebb linkelt legujabb betaval a GPU oldal teljes tartalmat copy-paste-eld ide be a topicba kerlek, hogy lassam, hogy nez ki jelenleg az osszes kijelzett orajel.

(#462) Darth_Revan válasza Fiery (#461) üzenetére


Darth_Revan
veterán

[ PCI Express 2.0 x16: nVIDIA GeForce 8800M GTS ]

Grafikus processzor tulajdonságai:
Videokártya nVIDIA GeForce 8800M GTS
GPU kódneve G92M
PCI eszköz 10DE-0609 / 107B-0690 (Rev A2)
Tranzisztorok száma 754 millió
Gyártási technológia 65 nm
Busz típusa PCI Express 2.0 x16 @ x16
Memória mérete 512 MB
GPU órajele (Geometric Domain) 500 MHz
GPU órajele (Shader Domain) 1250 MHz
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 16
TMU futószalagonként 1
Egységesített (unified) árnyalók 64 (v4.0)
Hardveres DirectX támogatás DirectX v10
Pixel kitöltési sebesség 8000 MPixel/mp
Texel kitöltési sebesség [ TRIAL VERSION ]

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa GDDR3
Busz szélessége 256 bit
Valódi órajel 864 MHz (DDR)
Effektív órajel 1728 MHz
Sávszélesség [ TRIAL VERSION ]

nVIDIA ForceWare Clocks:
Level #1 GPU: 200 MHz, Árnyaló: 400 MHz, Memória: 100 MHz
Level #2 GPU: 275 MHz, Árnyaló: 550 MHz, Memória: 301 MHz
Level #3 GPU: 383 MHz, Árnyaló: 767 MHz, Memória: 301 MHz
Level #4 GPU: 500 MHz, Árnyaló: 1250 MHz, Memória: 799 MHz

Grafikus processzor gyártó:
Cégnév NVIDIA Corporation
Termék információ http://www.nvidia.com/page/products.html
Illesztőprogram letöltés http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp
Illesztőprogram frissítés http://driveragent.com?ref=59

A másik dolog, hogy a "Lapkakészlet"-nél ezt írja: "PCI-E 1.0 x16 port #2 Használatban @ x16 (nVIDIA GeForce 8800M GTS Video Adapter)", azonban mint ahogy te is láthatod, a GPU résznél azt írja, hogy "Busz típusa PCI Express 2.0 x16 @ x16", most akkor hogz is van ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#463) Fiery válasza Darth_Revan (#462) üzenetére


Fiery
veterán

Valami miatt a GPU-dnal a memoria PLL is 25 MHz-es kristalyt hasznal, a standard 27 MHz-es helyett. Egyelore nem tudtunk me'g rajonni arra, mikepp lehetne megallapitani, hogy milyen kristalyt hasznalnak a G84, G86, G92 es G94 chipek. Egyelore csak annyi biztos, hogy a GPU es a shader orajelekhez a G84M, G86M, G92M es G94 chipek 25 MHz-et hasznalnak. G92M-bol a GTX verziobol eddig csak 27 MHz-es memoria PLL-t lattunk, de a Tied furcsamod 25 MHz-eset hasznal. Igyekszunk javitani ezt, de egyelore a sotetben tapogatozunk csupan :(

A PCI Express verzioszam furcsasag oka eleg egyszeru: az alaplapi chipseted csak PCI-E 1.0-t tamogat, mig a videochip 2.0-t. A Lapkakeszlet oldalon igy a PCI-E portoknal 1.0 szerepel, mig a GPU oldalon a videochip kepessegeinel 2.0.

(#464) Fiery válasza Darth_Revan (#462) üzenetére


Fiery
veterán

Tegyel me'g meg annyit kerlek, hogy jobb gombot nyomsz az EVEREST ablakanak also szelenel (a statuszsoron) --> Video Debug --> nVIDIA GPU Registers. Mentsd el egy TXT fajlba az eredmenyt, majd ugyanott jobb gomb --> Video Debug --> Video BIOS Dump, ezt is mentsd el fajlba.

Majd a 2 fajlt kuldd el nekem emailben az uusi KUKAC freemail.hu cimre. Ezek a dumpok talan segitenek abban, hogy kitalaljuk, mi lehet a gubanc a memoria kristaly korul...

(#465) Darth_Revan válasza Fiery (#463) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Értem, köszi. És hajrá! :)

#464, épp kérdezni akartam, hogz nem-e kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#466) Darth_Revan válasza Fiery (#464) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Elment. Ha bármi másban segíthetek, szólj nyugodtan.
Jó munkát hozzá! :)

(#467) Fiery válasza Darth_Revan (#466) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! :)

(#468) Fiery válasza Darth_Revan (#466) üzenetére


Fiery
veterán

Azt hiszem, mar van sejtesunk arra, mikepp lehet fixalni ezt a hibat :) Viszont a video BIOS dumpod valami oknal fogva nem sikerult jol... Probald meg ujrainditani a gepedet, es keszits egyet ujra kerlek. Csak akkor kuldd el az ujat emailben, ha a mentett video BIOS dump fajl neve nem "vgabios.dmp". Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

(#469) Darth_Revan válasza Fiery (#468) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Újraindítottam. Rámegyek a Video debug->Video bios dump-ra, de ugyanúgy "vgabios.dmp" -t akar csinálni...hmm, újabb bug? :D
Ha van valami 5leted, gyorsan mond,mert 2 óra múlva elutazok és nem leszek ennek a gépnek a közelében csütörtök estig :(

[ Szerkesztve ]

(#470) Fiery válasza Darth_Revan (#469) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos nincs tobb otletem :( Javitjuk a hibat, ahogy tudjuk, csinalunk me'g nehany tesztet, aztan remelhetoleg jol fog mukodni a gepeden is :)

(#471) tlac válasza Fiery (#455) üzenetére


tlac
nagyúr

vinyókhoz nem tudtok hozzáférni a raid driver kikerülésével?

(#472) Darth_Revan válasza Fiery (#470) üzenetére


Darth_Revan
veterán

oks, akkor várom az új verziót :R

(#473) Fiery válasza tlac (#471) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos nem, de az egyebkent is eleg veszelyes lenne :)

(#474) tlac válasza Fiery (#473) üzenetére


tlac
nagyúr

kár, de linux alatt nekem van smart a raid0 vinyóihoz (ich8r, ich9r) ;)

(#475) Fiery válasza tlac (#474) üzenetére


Fiery
veterán

A helyzet az, hogy elviekben lehetseges lenne a vinyokkal kozvetlenul kommunikalni, csak epp az 2 "apro" problemat vet fel: egyreszrol az ilyen kommunikacio csak realtime prioritassal mukodhet, emiatt minden SMART info kiolvasaskor megakadna a kurzor es a lejatszott audio, video vagy 3D jatek; masreszrol pedig az ilyen direkt vinyo eleres Windows alatt nagyon veszelyes. Pl. a HWiNFO32 csinal ilyet, de le is fagyasztja a gepet idonkent emiatt :(((

(#476) Oliverda válasza Fiery (#458) üzenetére


Oliverda
félisten

A 1302-es BETA benchmark része valamiért nullákat ad minden tesztnél. Visszatettem a 1300-t, azzal már rendben van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#477) Fiery válasza Darth_Revan (#472) üzenetére


Fiery
veterán

Itt az uj EVEREST beta verzio --> [link]

De sajnos attol tartok, a mostani megoldas sem lesz jo a gepeden, ugyanis ugy tunik, hogy a BIOS-ban nem jo ertek van letarolva a memoria PLL kristaly orajele kapcsan. Egyelore fogalmunk sincs, a ForceWare driver honnan veszi a helyes orajelet, de mar az is furcsa, hogy teljesen mas memoria PLL ertekek vannak programozva a gepeden, mint egy 8800M GTX chipes notebookon -- pedig a memoria orajel mindket esetben 800 MHz kellene, hogy legyen...

(#478) Fiery válasza Oliverda (#476) üzenetére


Fiery
veterán

Ujrainditottad az 1302-re valo frissites utan a gepedet?

(#479) Darth_Revan válasza Fiery (#477) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát valóban nem változott sok minden :(

A driver a notebook gyártó álltal kiadott legfrissebb, de nem hinném, hogy ők buheráltak volna valamit vele, mert a legújabb asztali vga driverekkel is ugyanígy megy :)

(#480) Fiery válasza Darth_Revan (#479) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! Akkor valami mas trukk lesz. Kutatunk tovabb :)

(#481) tlac válasza Fiery (#475) üzenetére


tlac
nagyúr

linux alatt nem tudom, hogy van megoldva, de a vinyók hőmérsékletei folyamatosan ki vannak rakva a tálcára (hddtemp)
és most a smart megnézése alatt sem akadt meg a zene (smartctl)

szerintem olyan megoldás kellene, hogy nem közvetlenül a vinyóval kommunikálni, hanem azzal a driverrel mint, amikor nincs raid

(alaplapi raid-ről beszélek, az meg gyakorlatilag szofveres)

(#482) Oliverda válasza Fiery (#478) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#483) Fiery válasza Oliverda (#482) üzenetére


Fiery
veterán

Milyen procid van most epp, es hany mag van engedelyezve?

(#484) Fiery válasza tlac (#481) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos Windows alatt nem lehet 2 drivert betolteni egyazon eszkozhoz :)

(#485) Oliverda válasza Fiery (#483) üzenetére


Oliverda
félisten

Phenom 9500. 4 mag.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#486) Fiery válasza Oliverda (#485) üzenetére


Fiery
veterán

Kuldj kerlek valamelyik benchmark oldalrol egy teljes screen shot-ot (emailben, uusi KUKAC freemail.hu), miutan futtattad a benchmarkot es 0-t adott eredmenynek.

Az EVEREST aktualis betajanak mappajaban ugye van EVEREST_BENCH.DLL fajl Nalad? Ha van, akkor mekkora a fajlmerete?

[ Szerkesztve ]

(#487) Oliverda válasza Fiery (#486) üzenetére


Oliverda
félisten

Újból kicsomagoltam a 1302-t, és most jó. Nem tudom hogy mi lehetett a baj, de ha ismét jelentkezik akkor szólok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#488) Fiery válasza Oliverda (#487) üzenetére


Fiery
veterán

Rendben :) Egyebkent az ilyen jelensegnel mindig valami telepitesi/frissitesi problema van, tehat egy Windows ujrainditas ill. a legujabb betara valo frissites meg szokta oldani a dolgot.

(#489) Thrawn válasza Fiery (#488) üzenetére


Thrawn
félisten

Mikor kerülnek be K10 eredmények a benchmarkokhoz? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#490) Fiery válasza Thrawn (#489) üzenetére


Fiery
veterán

A kov. stabil verzioban lesz.

(#491) Thrawn válasza Fiery (#490) üzenetére


Thrawn
félisten

Huh, ez gyors volt! :)
A következő stabil verzió mikorra várható?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#492) Fiery válasza Thrawn (#491) üzenetére


Fiery
veterán

Nem merek konkret idopontot igerni, de elvileg hamarosan.

(#493) Thrawn válasza Fiery (#492) üzenetére


Thrawn
félisten

Rendben, remélem minden jól alakul :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#494) smog86


smog86
senior tag

Helló!
Mikor lesz új verzió? 1300 béta után már jöhetne. :DDD Vagy majd 10000 után? ;]

(#495) Thrawn válasza smog86 (#494) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez is újabb: [link] :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#496) smog86 válasza Thrawn (#495) üzenetére


smog86
senior tag

Aha ez az 1303-as béta...

(#497) Fiery válasza smog86 (#494) üzenetére


Fiery
veterán

Hamarosan. De egyebkent 2 hozzaszolassal feljebb irtam ugyanezt :U

(#498) smog86 válasza Fiery (#497) üzenetére


smog86
senior tag

Béta is lehet stabil. :P

(#499) Fiery válasza smog86 (#498) üzenetére


Fiery
veterán

Ha betat keresel, akkor itt egy me'g ujabb --> [link] :))

(#500) smog86 válasza Fiery (#499) üzenetére


smog86
senior tag

Épphogy nem bétát keresek, de abból hogy azt írtad "A kov. stabil verzioban lesz.", ebből még nem tudtam hogy nem béta... :U
Amúgy kb.-ra sem tudod az időd? 1hét vagy 1hónap vagy több? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.