Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) adam320 válasza Fiery (#1500) üzenetére


adam320
senior tag

Aláirásomba/adatlapon ottvan..amugy KA780G,és egy AMD Phenom X3 8450

(#1502) Fiery válasza adam320 (#1501) üzenetére


Fiery
veterán

A KA780G lap eseteben fel volt cserelve az alaplap es CPU hofok a regebbi verziokban. Ez kerult javitasra az EVEREST 5.01-ben.

(#1503) adam320 válasza Fiery (#1502) üzenetére


adam320
senior tag

Aha értem:)
De ha megnézem másik progival,akkor ugyan annyit ir,mint az everest 5.00 :(

(#1504) Fiery válasza adam320 (#1503) üzenetére


Fiery
veterán

Velhetoen azert, mert a masik progiban tovabbra is fel van cserelve -- hibasan.

(#1505) adam320 válasza Fiery (#1504) üzenetére


adam320
senior tag

De BIOS ba is ugyirja,mint az 5.00,Alaplapra 33 fok procira 44,az everest 5.01 alaplapra 44,procira 32 :(

(#1506) adam320 válasza Fiery (#1504) üzenetére


adam320
senior tag

Meg is van,Prime 95 öt elindiítottam,és az everest ugy mutatta,mint ha a proci helyett,az alaplap kezdett volna el melegedni,szoval vissza váltok 5.00,lehet hogy az 5.01 rosszul mutatja?

(#1507) zsolt1129 válasza adam320 (#1506) üzenetére


zsolt1129
addikt

Előfordulhat :K Ekkora difi nem lehet a kettő között. Én javaslom hogy mind a kettő programból a legfrisebbet használd.

(#1508) adam320 válasza zsolt1129 (#1507) üzenetére


adam320
senior tag

maradok az everest 5.0.1650 nél,az mindent hajszál pontosan mutat..

(#1509) Fiery válasza adam320 (#1506) üzenetére


Fiery
veterán

Igazad van, a regebbi verzio mukodott jol. A kov. verzioban javitjuk, es igy megint tudod majd a legujabb verziot hasznalni :))

(#1510) adam320 válasza Fiery (#1509) üzenetére


adam320
senior tag

:R

(#1511) C64


C64
őstag

EVEREST Ultimate Edition 5.01.1742 Beta (10.0MB) - 20.05.2009

* nVIDIA SLI information under Windows Vista & Win7
* detection of ATI Mobility Radeon HD 4530 (M92) video chip
* detection of nVIDIA GeForce G 102M video chip
* detection of nVIDIA GeForce G 103M video chip
* GPU information for nVIDIA GeForce G 103M (G98M)
* identification of AMD SB710 south bridge
* sensor support for Dell SMI of XPS 430
* motherboard specific sensor info for Asus Crosshair III Formula
* motherboard specific sensor info for Gigabyte MA770T Series

Letöltés

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1512) pimmi válasza Fiery (#1488) üzenetére


pimmi
senior tag

Ment

(#1513) Csorbi


Csorbi
addikt

Tudtok segíteni, hogy az 5-ös Everestben mire lőjem be egy E6320-as, illetve egy E4300-as Tjmax értékeit? Mást mutat az Everest (100), mást a Real Temp (90) is. Olyat is olvastam pár helyen, hogy az E6320-as Tjmax értéke 85. Most akkor melyiknek higgyek? :U

(#1515) Fiery válasza pimmi (#1512) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! Ime a javitott beta verzio --> [link]

A frissites utan ne felejtsd el ujrainditani a Windowst.

(#1516) Fiery válasza Csorbi (#1513) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intel DTS specifikacioja szerint az E4xxx es E6xxx procik eseteben a TJMax 80 Celsius B2 stepping eseteben, es 90 Celsius G0 stepping eseten.

[ Szerkesztve ]

(#1517) Csorbi válasza Fiery (#1516) üzenetére


Csorbi
addikt

Jajj de nagyon hálásan köszönöm!!! :R :R :R

(#1518) Csorbi válasza Fiery (#1516) üzenetére


Csorbi
addikt

Beállítottam most a legújabb Everest-ben a B2 steppingű E6320-asomnak megfelelően 80 Celsiusra a Tjmax értéket, és meglepődve láttam, hogy a két mag nyugalmi állapotban 29-31 fok között ingadozik.
Elég fontos kiegészítés még, hogy egy szénné húzott E6320-ról van szó, 1.86GHz@3.29GHz, 1.45V-os CPU fesz mellett.

Nem túl gyanúsan alacsony hőmérséklet ez így? :DDD

(#1519) Lenry válasza Fiery (#1516) üzenetére


Lenry
félisten

hol lehet ezeknek a TjMax értékeknek utána nézni?
mert én nem találtam sehol hivatalos Inteles forrást

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1520) Csorbi válasza Lenry (#1519) üzenetére


Csorbi
addikt

Hivatalosan ezeket az Intel nem is hozza nyilvánosságra, én úgy tudom.

(#1521) Lenry válasza Csorbi (#1520) üzenetére


Lenry
félisten

idézet Fiery-től:
Az Intel DTS specifikacioja szerint...
tehát csak hozzá lehet jutni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1522) Csorbi válasza Lenry (#1521) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez még nem jelenti azt, hogy hivatalos forrásból van :U
De Fiery-nek talán könnyebb dolga van ilyen források beszerzésével kapcsolatban, már csak az Everest miatt is :R

De találtam egy ilyet, ez is érdekes: [link]

Ez meg még inkább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1523) Fiery válasza Csorbi (#1518) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intel is elismeri (na persze nem hivatalos doksiban :) ), hogy a DTS nagyon pontatlan. Az ugyanis nem hofokmeresre keszult, hanem hovedelemre, es igy a pontossaga csak a TJMax-hoz nagyon kozel garantalt. Amint tavolodni kezdesz a TJMax-tol (azaz ahogy egyre hidegebben jar a proci), a DTS pontossaga dramaian romlik. +50 Celsius kornyeken mar +/- 5 Celsius a pontossaga, +20 Celsius kornyeken pedig +/- 15 Celsius is lehet. 0 fokhoz kozeledve gyakorlatilag hasznalhatatlanna valik a DTS, -5 Celsius alatt pedig egyaltalan nem is mukodik.

Osszegezve: tul sokat varunk a DTS-tol, pedig valojaban csak akkor mutat pontos homersekletet, ha mar a tulmelegedes hataran tancol a CPU...

(#1524) Fiery válasza Lenry (#1519) üzenetére


Fiery
veterán

Dobj egy emailt nekem (uusi KUKAC freemail.hu), es elkuldom a legfrissebb DTS doksit. Nem titkos, csak a neten most mar nem konnyu beszerezni...

[ Szerkesztve ]

(#1525) turorudi


turorudi
aktív tag

Q6600 van GA-EP35-DS3 lapban.
A 4.5 eddig ugyanazt a mag-hőfokot mérte mint a Core Temp. Az 5. viszont kerek 10 fokkal alacsonyabban méri a magok hőmérsékletét az eddigiekhez és a Core Temphez képest. Mi történt?

(#1526) Fiery válasza turorudi (#1525) üzenetére


Fiery
veterán

Nezd meg a 35-os kerdest az alabbi oldalon --> [link]

(#1527) Lenry válasza Fiery (#1524) üzenetére


Lenry
félisten

meg is kaptam, köszönöm szépen :R
sajna pont az én procim (E2140) nincs benne :( na nem baj, attól a dokumentum még értékes :K

(hehe... a doksi egy részénél pont az Everesttel példálóznak :) )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1528) turorudi válasza Fiery (#1526) üzenetére


turorudi
aktív tag

Auuu!
De hát akkor ezzel egy világ fordult ki a sarkaiból!
És eddig az Everest rosszul mért? Hogyan kell felfogni ezt az egészet, mert ezek szerint jobb sokkal kisebb hűtő is a procira, bátrabban lehet húzni. 10 fok az 10 fok.

(#1529) Fiery válasza turorudi (#1528) üzenetére


Fiery
veterán

Nem mi tehetunk rola, hogy elozoleg az Intel nem publikalta a DTS specifikaciojat. Mi hasznaltunk egy TJMax erteket, amirol kiderult, hogy bar a legtobb juzer jonak talalta, az Intel specifikaciojanak megsem felel meg, tehat nem azt kell hasznalni. Amikor atallitottuk az alap TJMax ertekeket, akkor sok procinal "elmaszott" 10-15 fokkal a mért maghofok.

De ahogy a #1523-ban irtam, az Intel szerint sem alkalmas a DTS hofok meresre. Ugyhogy ne forduljon ki a vilag a sarkabol, ugyanis az egesz maghofok meres eleve el volt ***va az elejetol fogva :DDD Minket nem zavar, ha barki ez alapjan meretezi a huteset, de legalabbis furcsa, ha az emlitett informaciok birtokaban barki is me'g hisz a mért ertekeknek ;]

(#1530) turorudi válasza Fiery (#1529) üzenetére


turorudi
aktív tag

És a CPU dióda hőmérséklet miért mászott el?

(#1531) Fiery válasza turorudi (#1530) üzenetére


Fiery
veterán

CPU dioda = maghomerseklet. Az Intel DTS altal mért maghofokok (vagy "CPU Dioda" hofok) a proci altal regiszterben tarolodnak, de azok nem abszolut hofokok, hanem a TJMax-hoz mérten relativak. Ha nem tudod az adott CPU TJMax erteket, akkor a hofokot sem tudod megallapitani (kiszamolni). Ha a TJMax-ot rosszul tudod (rosszul tudja egy adott szoftver), akkor a mért ertek hibas lesz. Ha a hasznalt TJMax az adott szoftverben egyik verziorol a masikra megvaltozik, akkor a mért hofokok is kovetni fogjak ezt a valtozast.

(#1532) turorudi válasza Fiery (#1531) üzenetére


turorudi
aktív tag

Akkor nem a dióda, tehát nem a maghőmérséklet...
Szóval az a hőfok is elmászott, amit az Everest CPU-ként jelez még a magok hőfoka mellett (az minek a hőfoka?) Az miért mászott el?

(#1533) Fiery válasza turorudi (#1532) üzenetére


Fiery
veterán

A "CPU" elvileg az a hofok, amit az alaplapi szenzor chip mér. De kezdem elvesziteni a fonalat, sz'al ha most a "CPU" hofokrol van szo, akkor tisztazzuk: melyik 2 EVEREST verzio kozott maszott el a "CPU" hofok, es pontosan milyen alaplaprol ill. processzorrol van szo?

(#1534) turorudi válasza Fiery (#1533) üzenetére


turorudi
aktív tag

Tehát:
Q6600 (G0) van GA-EP35-DS3 lapban.
És minden CPU-val kapcsolatos kijelzés 10 fokot csökkent a 4.5 és az 5.0 verzió között.
Szóval ez az 5 érték mászott el:
CPU
CPU 1. mag
CPU 2. mag
CPU 3. mag
CPU 4. mag

köszi

(#1535) Lenry válasza turorudi (#1534) üzenetére


Lenry
félisten

ajánlott olvasmány
(bár a cikk elsősorban a Wolfdale-eket (E8000-es széria) említi, a cikkben leírtak általánosan minden Core alapú Intel procira igazak, nem csak a Wolfyra)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1536) Fiery válasza turorudi (#1534) üzenetére


Fiery
veterán

A "CPU" elvileg nem maszhatott el, mert ahhoz nem nyultunk.

A maghofokok a TJMax kalibralas miatt masztak el, az normalis, es az EVEREST v5.02 mutatja a korrekt maghofokot.

(#1537) turorudi válasza Fiery (#1536) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nálam a "CPU" ugyanúgy 10 fokkal kevesebbet mutat az 5.02-ben a 4.5-höz képest.
Akkor ez mi lehet?

(#1538) Fiery válasza turorudi (#1537) üzenetére


Fiery
veterán

Egeszen oszinten mondom, hogy fogalmam sincs. Elvileg nem szabadna masnak lennie, gyakorlatilag meg tippem sincs, hogy mitol lehet :(

(#1539) twollah


twollah
nagyúr

Ingyen regisztracios kulcs ezen az oldalon az Everest Ultimate Edition 4.6-hoz.

Az oldal nemetul kommunikal, de majd megoldjatok.

Csaladnev
Keresztnev
E-mailcim

Kicsivel kesobb kapunk egy megerosito levelet amiben az adott linkre kell kattintani, onnan egy megerosito oldalra visz el a kapott link es ott kozlik velunk, hogy par oran belul megkapjuk a regisztracios kulcsot.

Sok sikert mindenkinek.

Kiraktam a LOGOUT-ra is, remelem a fooldalon lesz a hir.

[ Szerkesztve ]

(#1540) Speed® válasza twollah (#1539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez mennyire legális, Fiery?

(#1541) twollah válasza Speed® (#1540) üzenetére


twollah
nagyúr

Ennyire.

(#1542) Fiery válasza Speed® (#1540) üzenetére


Fiery
veterán

Ugy tudom, hogy csak a nemetorszagi illetosegu juzereknek szanta a Proxma ezt az akciot. Mindenesetre rakerdeztem, meglatjuk, mit valaszolnak.

Mellesleg, a kulcs elvileg csak az EVEREST v4.60-hoz jo, ami egy regi verzio, mar v5.02-nel jarunk.

(#1543) twollah válasza Fiery (#1542) üzenetére


twollah
nagyúr

Ehhez kepest kaptam legalis kulcsot.

BTW aki nem arra veri, hogy a legujabb verzioval villogjon annak tokeletesen megfelelhet ez a verzio is.

(#1544) Fiery válasza twollah (#1543) üzenetére


Fiery
veterán

A legujabb verziok nem a villogas miatt keszulnek, hanem komoly mennyisegu hibajavitas (is) talalhato bennuk, na meg pl. a v5.0x eseteben (a v4.60-hoz viszonyitva) uj feature-ok is. Persze van, akinek a v4.60 is megfelel, mert az adott gepen az is hibatlanul fut.

(#1545) twollah válasza Fiery (#1544) üzenetére


twollah
nagyúr

Na latod es kapsz legalis kulcsot ami sosem jar le.

(#1546) Racecam válasza twollah (#1539) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem lesz a főoldalon, átrakom majd blogbejegyzésnek.
De előbb megvárom, mit mond Fiery, Magyarországon legális-e.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1547) Godspeed


Godspeed
tag

Lenne egy kérdésem:

Sensonr / Temperture / CPU hőmérséklet pontosabban milyen szenzort takar?

Mert Everest Ultimate Edition 5-ben nekem 57 fokot mutat éppen, már pedig alatt a Core 1 és Core 2: 30 és 34 fokosak, míg Motherboard 43 fok. Ekkora hőm. különböség lehet a processzor körül?!

(#1548) Thrawn válasza Godspeed (#1547) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen proci?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1549) Godspeed válasza Thrawn (#1548) üzenetére


Godspeed
tag

Shuttle XPC SG33G5 gép és E6600 proci.

(#1550) Fiery válasza Racecam (#1546) üzenetére


Fiery
veterán

Legalis, igen. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.