Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) nyikszi válasza Fiery (#183) üzenetére


nyikszi
őstag

Valóban semmi köze nem volt a vidókártyának a fagyáshoz. Tegnap végre szert tettem egy kölcsön tápra és igen, szépen ment minden. 3,5 éves DTK táp volt a gépemben (ill. még mindig az van, de holnaptól már nem ;) ) Köszi a segítségeket!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#202) Krisz Pécs válasza Fiery (#200) üzenetére


Krisz Pécs
csendes tag

Üdv Fiery!

Igen. Jogos az észrevétel: Az Enhanced Halt State aktív, az Everest is így látja. Természetesen állítható a BIOS-ban. Rögtön ki is próbálom, hogy mi történik, ha kikapcsolom. Bár provizórikusan el is fogadom a felvetésed: valószínű, hogy ez okozott zavart az információ-áramlásban...

Köszönet! :R

K.

(#203) D.Csaba


D.Csaba
tag

sziasztok,

4.20-as ultimate editiont használok. van valami ötletetek, miért nem írja ki nekem az érzékelőknél a program a ramfeszültséget? (érdekélődtem ugyanilyen programmal, sőt, ugyanilyen hardverekkel rendelkező emberkéknék, de nekik kiírta). Mit állíthatok be rosszul?

Előre is köszi, Everest Istenek :R

http://www.green6.hu

(#204) nyikszi


nyikszi
őstag

Kérdésem lenne ismét. Van két SATA winyóm, de csak az egyiknek érzékeli a hőmérsékletét. Miért? Felismerni felismeri a másikat is, de a hőmérsékletet és SMART adatokat nem látom :( Mielőtt vettem a másikat szépen működött ez is, de át kellett tennem a SATA0-ba (vagy 1 :F ) mert ez a rendszerlemez és azóta nem megy. Lehet az alaplapi érzékelő nem jó?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#205) freestylerrr


freestylerrr
csendes tag

Nos nem tudom hogy ide érdemes - e irni vagy a tuning szekcióba a P4-esekhez ! de nálam ez az ultimate edition Everest egy igen érdekes dolgot produkált !!!!
Nem kamu de szerintem vagy agépem hülyült emg vagy a program !
Előre jelzem Photoshophoz nem értek !!!!
Egy P4-es 478 tűs foglalatú procirol van szó mely minden korlátot áttört és 10 Ghz-en ment !
Legalábbis az everest szerint !
Elösször mondom huzom a procit felnyomtam 3.3 Ghz-re és ugyhagytam menni ! testek hogy stabil - e meg minden !
Okés jó volt! Majd mai nap folyamán benéztem everestel a gépet és arra lettem figyelmes hogy a CPU 3.3 Ghz és 5.2 közt ugrál nem hittem a szememnek ilyen 1-2s-os képeket adott néhányat sikerült elkapnom Print Screen gombbal !
Ebböl a legnagyobb érték 10 Ghz feletti !!! :DD :DD :DD :DD
ime két kép :
a kisebb:
http://www.fileden.com/files/2006/8/22/179367/tuning%20de%20milyen.bmp
és a nagyobb:
http://www.fileden.com/files/2006/8/22/179367/n%C3%A9vtelen.bmp

Az első nem is olyan figyelemre méltó és azért még lehetséges is valahogy !
De a másodi kaz nagyon abszurd egy jelenet !
Ha valaki sejti hogy mi lehet a baj az kérem jelezzen szeretnék ennek utánajárni !
Köszönöm sziasztok :)

By:Gaby

(#206) freestylerrr


freestylerrr
csendes tag

viszont ha az első körüli értéket akarom futtatni tehát 256-os FSB-t akkor más semmilyen állitással nem indul a gép !!!!:(

By:Gaby

(#207) pdave


pdave
aktív tag

nem tudom találkoztatok-e már ezzel, de a 3.80 everest 56 fokot ír a procimagra (c2d 4400 tuning nélkül), a 4.20 változat pedig 72 fokot...
sztetek melyik lehet a reális? (egyik sem? :D)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#208) tlac válasza pdave (#207) üzenetére


tlac
nagyúr

mindig az újabb a reálisabb ;)

(#209) gV válasza freestylerrr (#205) üzenetére


gV
őstag

[OFF]ez jó :D :

Előre jelzem Photoshophoz nem értek !!!!

a 2. képen nincs is olyan amihez kellene, a cpu freki h 10xxxmhz legyen a képen elég a paint :)[/OFF]

komolyra forditva sztem a beta everest a hibás, az fsb nem változik csak ugy magátol win alatt a max a szorzó de az is csak lefelé leginkább na de az se p4nél

[ Szerkesztve ]

(#210) freestylerrr


freestylerrr
csendes tag

Azóta frissitettem a 4.20-ra
ÉS mostmár érdekes módon jó :)
De azért LOL lenne a 10 Ghz XD:D:D:D
majd egy 5-10 év mulva :)
Viszont érdekes volt !

By:Gaby

(#211) Relevance007


Relevance007
csendes tag

Helló

Annyit szeretnék kérdezni, hogy az Everest alatt a PWM az a tápegységnél mért hőmérsékletet jelenti?

Köszi.

(#212) Rover623 válasza Relevance007 (#211) üzenetére


Rover623
félisten

Nem.

primus inter pares

(#213) Relevance007 válasza Rover623 (#212) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Akkor mit?

(#214) Rover623 válasza Relevance007 (#213) üzenetére


Rover623
félisten

Jó/szerencsés esetben az alaplapodon található DC-DC konverter (az az áramköri rész, ami a proci számára állítja elő a szükséges feszültséget a tápból jövő 3.3/5/12V valamelyikéből) hőmérsékletét.

primus inter pares

(#215) Relevance007 válasza Relevance007 (#213) üzenetére


Relevance007
csendes tag

:R
És ennek mennyi az elfogadható maximuma?

(#216) Relevance007 válasza Rover623 (#214) üzenetére


Relevance007
csendes tag

:R
És ennek mennyi az elfogadható maximuma?

(#217) Rover623 válasza Relevance007 (#216) üzenetére


Rover623
félisten

Ne a maximumra, hanem minimumra gyúrj...:DDD
70 fok fölötti tartós hőmérséklet már nem hasznos egyetlen alkatrész esetén sem...na jó, a VGA-k némelyike kivétel ez alól...:DD

De azt, hogy ott mekkora a meleg a valóságban, semmilyen szoftver nem fogja megmondani neked. Hőmérő (infrás vagy tapintós), BIOS, gyári utility-k, egyéb szoftverek...ez a hitelességi sorrend...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#218) tibikbk


tibikbk
aktív tag

sziasztik

Gigabyte p35-ds3l ,intel 945@3740

mem olv:6820
irás:4620
másolás 5412
queen 5610
photo 21608
zlib 28273
aes 6379
julia 5698
mandel 3650
sinjulia 4781
:R

Msn ill.telefon van!!!

(#219) Fiery válasza D.Csaba (#203) üzenetére


Fiery
veterán

Az alaplapod tipusat felismeri rendesen az EVEREST? P35C-DS3R alaplaprol van szo egyebkent?

(#220) Fiery válasza nyikszi (#204) üzenetére


Fiery
veterán

Mindket vinyo az alaplapi elsodleges SATA vezerlore van kotve? Milyen alaplaprol van szo? Melyik EVEREST verziot hasznalod?

(#221) Fiery válasza freestylerrr (#205) üzenetére


Fiery
veterán

Nem tudom, segitene-e, de mindenkepp erdemes lenne a legujabb betara frissitened, ugyanis nem reg finomitottunk/javitottunk az orajel meresen, hogy elkeruljuk az ilyen furcsa (ertsd: irrealisan magas) orajeleket.

(#222) Fiery válasza pdave (#207) üzenetére


Fiery
veterán

A 4.20-as verzio mutatja a helyes homersekletet.

(#223) Raymond válasza Fiery (#222) üzenetére


Raymond
félisten

Epp lehuztam a 4.20-at de ugy latszik a regi kodom mar nem ervenyes hozza. A 4.00 meg mukodott vele (a 3 vagy 3.5-hoz vettem anno) de most azt irja nem OK. Van valami upgrade opcio?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#224) Fiery válasza Raymond (#223) üzenetére


Fiery
veterán

A frissiteshez a licencet vagy itt tudod megvasarolni (pl. bankkartyaval vagy PayPalen keresztul), vagy a Sicontact Kft-nel (hivatalos magyar forgalmazo) erdeklodj kerlek: 06-1-346-7052

(#225) Raymond válasza Fiery (#224) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi, az upgrade lehetoseg valahogy nem jott elo amikor neztem. Csak a full arak voltak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#226) Fiery válasza Raymond (#225) üzenetére


Fiery
veterán

Az upgrade licenc nincs fenn a magyar lapon, ezugyben mindig telefonalni kell a Sicontacthoz.

(#227) Raymond válasza Fiery (#226) üzenetére


Raymond
félisten

Az angolt neztem (nem Mo-n veszem) de ugy neztem hogy main page -> Purchase es ott nem jon elo. Mar latom hogy a Products -> Everest Ultimate -> Purchase uton elojon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#228) Fiery válasza Raymond (#227) üzenetére


Fiery
veterán

Pedig elvileg a main page -> Purchase -> Everest Ultimate uton is elojon, most ellenoriztem.

(#229) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

a legújabb everestem van és gigabyte p35c-ds3 alaplapom van de ismeretlenként írja ki !

valami ötlet hogy miért?

(#230) Fiery válasza shaggy (#229) üzenetére


Fiery
veterán

Masold be kerlek az Alaplap / Alaplap oldal teljes tartalmat ide a topicba. Az alapjan hozza tudjuk adni a lapodat az EVEREST alaplap adatbazisahoz.

(#231) shaggy válasza Fiery (#230) üzenetére


shaggy
aktív tag

http://www.giga-byte.hu/products/mb/specs/ga-p35c-ds3_20.html

íme ez lenne az én lapom

(#232) Fiery válasza shaggy (#231) üzenetére


Fiery
veterán

Azt tedd kerlek, amire megkertelek :)

(#233) shaggy válasza Fiery (#232) üzenetére


shaggy
aktív tag

erre gondoltál?

Alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 11/29/2007-P35-ICH9-6A89OG03C-00
Alaplap neve Ismeretlen

Front Side Bus tulajdonságai:
Busz típusa Intel AGTL+
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 375 MHz (QDR)
Effektív órajel 1500 MHz
Sávszélesség 12000 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa Dual DDR2 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány 1:1
Valódi órajel 375 MHz (DDR)
Effektív órajel 750 MHz
Sávszélesség 12000 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai:
Busz típusa Intel Direct Media Interface

(#234) Fiery válasza shaggy (#233) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, ez az :)

Itt egy uj EVEREST beta, ami elvileg mar jol fogja kezelni az alaplapodat --> [link]

Ird meg, hogy minden stimmel-e most mar.

(#235) shaggy válasza Fiery (#234) üzenetére


shaggy
aktív tag

most jó !

trial verzió nincs váletlen törésed hozzé vagy key?

(#236) Fiery válasza shaggy (#235) üzenetére


Fiery
veterán

Mi fejlesztjuk, szerinted szep dolog ilyen kerdest pont nekem feltenni?? :(((

Arrol nem is beszelve, hogy ez a tema forum szabalyzattal is ellentetes.

[ Szerkesztve ]

(#237) shaggy válasza Fiery (#236) üzenetére


shaggy
aktív tag

bocsánat!

(#238) nesa válasza Fiery (#236) üzenetére


nesa
veterán

Szep napot !

Kerdesem lenne valahogy sikeresen eltuntettem a talcarol a homersekleteket es nemtudom hogy lehet visszahozni:(

udv:nesa

(#239) Fiery válasza nesa (#238) üzenetére


Fiery
veterán

Fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Erzekelo ikonok :DD

(#240) nesa válasza Fiery (#239) üzenetére


nesa
veterán

Koszononom :R de lama vagyok:)

Mas a rendszerstabilitas teszt jobban megfozi a procit mit az orthos es megse dob hibat mig az orthos kidobja,most kinek kell hinni??

[ Szerkesztve ]

(#241) hardzsi2 válasza Fiery (#239) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Kösz, ez a tipp nekem is jól jött! :)
Csak én éppenséggel eltüntetni szerettem volna a színes kis kockákat...

Igaz, hogy 24" moncsin elférne az összes, csak nem szeretem a csicsát és amúgy sem tudtam hirtelen, melyik mit jelent. Terheléstesztnél inkább kis ablakokban egymás mellé nyitom az Everest-et, CPU-Z-t, CoreTemp-et stb., melléjük pedig a böngészőt - így még szörfözés közben is jól látszik, merre kúsznak a mutatók...

Amúgy a szuper programért hálás köszönet - mindig örülök, ha külföldi hardveroldalak tesztoldalain (is) kis hazánk eme remekét emlegetik - a memóriatesztelésnél szerintem szabvánnyá is vált. Szóval csak így tovább!

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#242) Fiery válasza nesa (#240) üzenetére


Fiery
veterán

Nem akarok a sajat szoftverunk ellen beszelni, de mivel az "instabilitas" mint fogalom nem egy jol korulhatarolhato/definialhato jelenseg, a legjobb az, ha minel tobbfele stab.tesztet probalsz egymas utan, vagy aka'r egyszerre futtatni. Ha barmelyik kihoz barmit, akkor ugye instabil a gep :)

Tobb szem tobbet lat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#243) Fiery válasza hardzsi2 (#241) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, mar masok is mondtak (pl. Westlake), hogy az instabilitast olyan furcsa dolgok is kihozhatjak, mint pl. a stab.teszt futtatasa kozben FireFox-szal valo web-bongeszgetes. Szoval tessek csak minel tobb mindent megnyitni/futtatni, plane ha 4 magos procirol van szo...

(#244) blac válasza Fiery (#234) üzenetére


blac
tag

Nekem sajnos a core hőmérséklet, vagy 15 fokot ugrott, az előző verzióhoz képest.
(4.10.1110) Gigabyte P35 DS3 rev1
Ez mitől van?

(#245) Fiery válasza blac (#244) üzenetére


Fiery
veterán

A Tjmax homerseklet most mar helyesen van beallitva. Az ujabb verziok jelzik jol a hofokot igy.

(#246) Krisz Pécs


Krisz Pécs
csendes tag

Üdv Fiery!

Gratulálni szeretnék Neked és a csapatodnak a kiváló szoftverhez! :C

Hajrá-hajrá!

Üdv!

(#247) Fiery válasza Krisz Pécs (#246) üzenetére


Fiery
veterán

Koszonjuk :)

(#248) Oliverda


Oliverda
félisten

Adott egy bizonyos 4.00.976 -os verziójú Everest. Ez olybá tűnik hogy annyira nem kedveli a DFI LanParty UT 790FX-M2R lapját, hogy tegnap miután a frissen összerakott lap + Phenom 9500 kombó alatt elindítottam, a WIN merevre fagyott, és a fagyás óta a proci téli álomra szenderült. Gondoltam hogy biztos az a fránya bugos AMD a ludas, de egy tartalék Sempron beépítése után sem javolt sokat a helyzet. Az említett verzió elindítását követően szinte azonnal leáll a gép, és csak áramtalanítás után hajlandó ismét elindulni. Mintha zárlatot okozna... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#249) lesaux


lesaux
veterán

Az Everest honnan szedi a GPU hőmérsékletét? Ugyanaz a kártya, ugyanaz az Everest-verzió, és a bátyámnál még sincs GPU Temp sor. ECS K7S5A az alaplap. Lehet, hogy ezért?

(#250) Fiery válasza Oliverda (#248) üzenetére


Fiery
veterán

A komolyabb, modern DFI lapokon van egy feszultseg szabalyzo, ami a monitorozo szoftverek jol megszokott SMBus scannelese kozben fejreallitja a gepet. Mar beszeltunk a DFI-jal ez ugyben, de csak annyit tudtak mondani, hogy az ilyen lapoknal tiltsuk le az SMBus scannelest bizonyos SMBus eszkoz cimekre.

Itt egy uj EVEREST beta verzio, amiben mar elvileg le van tiltva az SMBus scanneles a lapod (es sok mas, pl. X38 chipsetes DFI lap) eseteben.

Ird meg, hogy jol mukodik-e most mar. Koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.