Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Fiery válasza bakosgabor57 (#1650) üzenetére


Fiery
veterán

Asus lapok eseteben elmeletileg lehetseges AMD es Intel procinal is. Gigabyte lapok eseteben az AMD-s megoldas maskepp mukodik, es me'g nem jottunk ra, hogy mikepp. Ezert nincs az MA790X lapodnal CPU-fogyasztas meres. De dolgozunk az ugyon.

(#1652) bakosgabor57 válasza Fiery (#1651) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ezer :R Remélem hamar rájöttök... :)

(#1653) peti_s válasza Fiery (#1648) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor ASUS P5B Premium-nál nincs ez a funkció.

(#1654) Fiery válasza peti_s (#1653) üzenetére


Fiery
veterán

A P5B Premium nem tamogatja az EPU-t.

(#1655) Badman 4ever válasza Peti78 (#1641) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Fogd meg a hűtőd, ha érintésre meleg, esetleg forró, akkor az EVEREST nem hazudik. Esetleg ha elérhető valamilyen hőmérő eszköz vagy infrás mérő, azzal járj utána a problémának. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1656) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mennyire mér jól az új everest proci hőfokot nekem gyanusan alacsonynak tűnik 25C fok.

(#1657) Lenry válasza ToBeY (#1656) üzenetére


Lenry
félisten

magyarázat
ugyanez kissé bővebben
(mindkét írás a 45 nanos procikról szól, de érvényes minden Core alapú Intelre)

ha az E6550-edről van szó, akkor egyébként a TjMax értéked 90 Celsius fok, amit az Everest Fájl - Beállítások menüjének Hardverfigyelés pontjánál állíthatsz be, és az Alaplap/CPUID résznél ellenőrizhetsz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1658) ToBeY válasza Lenry (#1657) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát én Tj max-ot 100-ra lőttem be,inkább mutasson többet mint hogy kevesebbet és annyi legyen a procinak:D

(#1659) peti_s válasza Lenry (#1657) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a linkeket, nekem is hasznos volt, bár erről már hallottam. A Prescott-nál vajon pontos? Mert már 81-82-t láttam kiírva. :D

(#1660) Lenry válasza peti_s (#1659) üzenetére


Lenry
félisten

igen, prescottnál pontos, ez a tjmaxos dolog csak a core-architektúrájú procikra vonatkozik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1661) peti_s válasza Lenry (#1660) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, ezt nagyon sajnálom, mert össze akartam a hőmérsékleti adatokat hasonlítani a jövőbeli CPU-mal. :((( :)

(#1662) Lenry válasza peti_s (#1661) üzenetére


Lenry
félisten

még megteheted... csak valami más mérési eszközt használj, ne a proci beépített hőmérőjét
(lézerest, infrásat, vagy egyes házaknak van az a vékony kis izéje, amit a hűtő meg a proci közé kell dugni, esetleg az alaplapi procihő-mérő szenzor)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1663) peti_s válasza Lenry (#1662) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, de most akkor a maghőmérséklet sem pontos? Mert van a Core1 Core2 hőmérséklet, és van külön a CPU hőmérséklet.

(#1664) Lenry válasza peti_s (#1663) üzenetére


Lenry
félisten

a CPU hőmérsékletet az alaplap méri egy a foglalatba épített szenzorral, de értelemszerűen ez a procinak csak egy külső hőmérséklete, ez alacsonyabb, mint a belső

a Core1 meg Core2 az a TjMaxos, belső érzékelős, pontatlan hülyeség

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1665) peti_s válasza Lenry (#1664) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, köszi. Tehát akkor a CPU hőmérsékletnek lehet hinni.

(#1666) kem


kem
addikt

Hali adna valaki egz linket ahol talalok egz beta everestet? inverter n;lkuli laptoprol vagzok szoal nem nagyon tudok keresgetni a topicban. akig latok valamit.

Köszi!

(#1667) kem


kem
addikt

Hali adna valaki egz linket ahol talalok egz beta everestet? inverter n;lkuli laptoprol vagzok szoal nem nagyon tudok keresgetni a topicban. akig latok valamit.

Köszi!

(#1668) westlake válasza kem (#1667) üzenetére


westlake
félisten

ezen a linken mindig megtalalhato a legujabb beta..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1669) lsc válasza kem (#1667) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha erre gondoltál .

Az élet kegyetlen .

(#1670) kem


kem
addikt

Köszi srácok! :R
Feltettem a BOINC-ot a notira arra a pár napra amíg megérkezik az új inverter:C
Meg kellett néznem mennyire melegszik. Túl halknak tűnt, de aztán megnyugodtam...

Köszi!

(#1671) #75912448


#75912448
törölt tag

A legújabb bétával (EVEREST Ultimate Edition 5.02.1823 2009-08-25) van egy ilyen hibaüzim. Érdekes, hogy a CPU tesztek végigmennek, de a memória teszteknél hibát jelez.

(#1672) Fiery válasza #75912448 (#1671) üzenetére


Fiery
veterán

Ez nem hibauzenet, hanem csak figyelmeztetes. Lehetseges, hogy a jelenleg hasznalt memoria optimalizacios megoldasok nem a maximalis savszelesseget hozzak ki a processzorod eseteben. A kovetkezo stabil EVEREST verzio mar optimalizalva lesz a Regorra es az osszes mostanaban megjelent (es szeptember folyaman megjeleno) AMD es Intel processzorra is.

[ Szerkesztve ]

(#1673) #75912448 válasza Fiery (#1672) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok köszi! Gondoltam, hogy ez lesz. Néztem a honlapotokon a béta frissítéseket és még nem tartalmazták az új Athlonokat.

(#1674) Fiery válasza #75912448 (#1673) üzenetére


Fiery
veterán

A legujabb beta verzio mar jol felismeri az Athlon II es Phenom II procikat, de a benchmark modult csak a stabil verzio valtaskor frissitjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1675) Fiery válasza bakosgabor57 (#1650) üzenetére


Fiery
veterán

Elvileg lehetseges, probald ki kerlek a legujabb EVEREST betat --> [link]

(#1676) Fiery válasza der_ (#1609) üzenetére


Fiery
veterán

Milyen Radeon 4850 ez pontosan? Most kaptam egy fulest, hogy a Vapor szerias Sapphire kartyaknal lehet ilyen gond. Jo lenne tudni, hogy vajon ilyen kartyarol van-e szo a Te esetedben :)

Koszi elore is.

(#1677) tlac


tlac
nagyúr

Nem az én gépem, de szerintem itt vmi furcsaság van.
Gigabyte EX58-UD5

[link]

(#1678) Fiery válasza tlac (#1677) üzenetére


Fiery
veterán

Mindket port x16 valojaban?

Egyebkent ez egy chipset bug lesz, valami miatt a chipset azt jelzi a portrol, hogy x8, de kozben a "Negotiated Link Width" meg x16. Nyilvan egy workaround kell az EVEREST-be, hogy az ilyen furcsasagok ne keruljenek a user szeme elé :D

Szerk.: bar az is furcsa, hogy miert van 4 port. Elvileg csak 3 port lehetne SLI vagy CrossFire konfig eseteben, mivel az X58 osszesen 36 PCI-E savot tamogat. Ergo a jelzett két x8-as port valojaban ossze van fogva egy x16-os portta, es arra csatlakozik a masodik videokartya... Erdekes egy chipset bug...

[ Szerkesztve ]

(#1679) tlac válasza Fiery (#1678) üzenetére


tlac
nagyúr

a két alsó pci-e-s sor 16 sávon osztozik, switch-csel van megosztva
[link]

de egy kártya esetén az egyik pci-e tudja az x16-ot, a másikban tényleg csak 8 sáv van bekötve (ez a legalsó pci-e-s sor)

[ Szerkesztve ]

(#1680) Fiery válasza tlac (#1679) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, ezt en is igy tudom. Viszont jo kerdes, hogy a chipset megfelelo regiszterei miert ilyen idiotan vannak programozva, amikor 2 videokartya van a gepben. Mert ugye ha berakunk az EVEREST-be egy workaroundot, hogy a masodik videokartyahoz tartozo port savszamat korrigaljuk x8-rol x16-ra (hogy a valosagot mutassa), akkor az utolso port nem lesz helyesen kijelezve, hiszen akkor ha osszeadod a savszamokat, nem 36 fog kijonni, hanem 44... Ahhoz viszont, hogy az EVEREST eldontse, milyen port (ebben az esetben az utolso) nem jelenhetne meg a listaban a switch aktualis mukodese miatt, fuzzy logikara lenne szukseg...

(#1681) tlac válasza Fiery (#1680) üzenetére


tlac
nagyúr

én úgy gondolom az első oszlopban lévő infóknak csak azt kellene kiírnia, hogy milyen pci-e slotok vannak és azok maximálisan mire képesek, aztán a második oszlopból már úgy is kijönne x58-nál, hogy összesen 36 sáv lehet használatban

pl. egy ilyen lapnál mit ír ki az 1. oszlopba? [link]
én azt várnám, hogy mindre ír x16-ot vagy x8-at
(fogalmam sincs hogyan van ez bekötve és elosztva a sávok, gondolom vmi chip dinamikusan csinálja)

[ Szerkesztve ]

(#1683) Fiery válasza tlac (#1681) üzenetére


Fiery
veterán

Mi azt irjuk ki, amit a chipset megfelelo regiszterei mutatnak. Ha egy adott PCI-E vezerlo (pontosabban root port) le van tiltva a BIOS-ban (mert pl. a switch mas allasban van), akkor nyilvan az a port nem is jelenik meg a listaban. Attol tartok, a jelenlegi megoldasnal sokkal jobbat nem tudunk csinalni -- nem mi tehetunk arrol, ha a BIOS programozoi el***jak a PCI-E regisztereket :)

(#1684) tlac válasza Fiery (#1683) üzenetére


tlac
nagyúr

switch-hez hozzá lehet férni?
egy vizsgálatot belerakhatnátok, hogy ha nagyobban van használva, mint amit tudna, akkor a tudna legyen egyenlő, annyival, amennyire használva van, aztán az üres slot elhagyható

(#1685) Fiery válasza tlac (#1684) üzenetére


Fiery
veterán

Na igen, de honnan tudjuk, melyik slotot (pontosabban portot) kell elhagyni? Meg egyebkent sem egy korben detektaljuk a portokat, hanem egyesevel, ha talalunk a PCI buszon a scanneles soran.

(#1686) tlac válasza Fiery (#1685) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudom, ezért kérdeztem, hogy hozzá fértek-e a switch-hez, mert ha igen, akkor a párját

nem mi tehetunk arrol, ha a BIOS programozoi el***jak a PCI-E regisztereket

alaplapi biosból javítható lenne?
akkor egy bugreportot lehetne küldeni a gigának

(#1687) Fiery válasza tlac (#1686) üzenetére


Fiery
veterán

A switchhez nem tudom, hogy hozza lehet-e ferni Windows alol, me'g sosem probaltuk. Alaplapi BIOS-bol biztosan javitani lehetne, ez egyertelmuen azon mulik, hogy a PCI-E root port eszkozok regisztereit hogyan programozza fel a BIOS. Meg a BIOS-nak kell elrejtenie a nem hasznalhato root port-okat is (az utolso a screen shot-odon a listaban).

(#1688) tlac


tlac
nagyúr

nekem úgy tűnik mintha a powerplay-t nem ismerné rendesen fel
512megás vapor-x-es 4850, gyári bios-szal
[link]

(#1689) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy OSD panelen kiirattam amit akartam. Ilyenkor az óra mellől lent a tálcán nem tűnnek el ugyan azok az értékek? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1690) tlac válasza cellpeti (#1689) üzenetére


tlac
nagyúr

azt külön kell kikapcsolnod

(#1691) KKK-007


KKK-007
tag

Hol találom meg az Everest 5.02-ben a memória feszültséget?

(#1692) Fiery válasza KKK-007 (#1691) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az alaplapod képes a memoria feszultseg mérésére, akkor a Szamitogep / Erzekelo oldalon talalod a keresett adatot.

De vedd figyelembe, hogy kozel sem minden alaplap képes a memoria feszultseg mérésére.

(#1693) KKK-007


KKK-007
tag

Ha tudom állítani a feszültséget az nem jelenti azt, hogy érzékelni is tudja?

(#1694) Fiery válasza KKK-007 (#1693) üzenetére


Fiery
veterán

Igy van. Az allitasnal egy regisztert allitgatsz, de a feszultseg szabalyzo nem biztos, hogy pont annyit ad a memorianak. A konkret feszultseg mérést pedig sajnos nem minden alaplap teszi meg :( A Gigabyte alaplapok legtobbike egyebkent méri a memoria feszultseget, de pl. az Asus lapok kozul csak a dragabb peldanyok.

(#1695) tlac válasza tlac (#1688) üzenetére


tlac
nagyúr

a mai friss béta is hülyeségeket ír ki...

(#1696) Fiery válasza tlac (#1695) üzenetére


Fiery
veterán

Pontosan mi is a problema? Latom a screen shot-ot, de nem egyertelmu, hogy melyik reszre gondolsz.

(#1697) tlac válasza Fiery (#1696) üzenetére


tlac
nagyúr

ati powerplay bios, state 1,2,3,4, gpu- és memóriafrekvencia

(#1698) Fiery válasza tlac (#1697) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST nem minden PowerPlay lepcsot ir ki a GPU oldalon. Kattints kerlek jobb gombot az EVEREST ablakanak aljan --> Video Debug --> ATI GPU Registers. Masold be az eredmenyt ide a topicba.

Ebben a dumpban elvileg a teljes PowerPlay infot megtalalod majd, annak pedig -- elvileg -- egyeznie kellene a Radeon BIOS Editor-ban lathato ertekekkel.

A "sima" GPU infoban (a GPU oldalon) lathato GPU orajel es memoria orajel stimmel, vagy azok is rosszak?

[ Szerkesztve ]

(#1699) tlac válasza Fiery (#1698) üzenetére


tlac
nagyúr

igazad van, mégis csak jó, most már csak azt nem értem, mi alapján válogat, hogy éppen melyiket írja ki

dump

viszont a gpu és ram aktuális órajelét rosszul írja ki :D
[link]

A "sima" GPU infoban (a GPU oldalon)

ezt nem tudom, hogy hol van

[ Szerkesztve ]

(#1700) Fiery válasza tlac (#1699) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a dumpot. A "sima" GPU info alatt mindazon info sorokat ertem, ami a GPU oldalon az "ATI PowerPlay (BIOS)" sor felett lathato.

Keszits kerlek egy olyan shotot is, amin full orajelen megy a kartya (tehat nem csokkenti le 160 MHz-re a GPU orajelet 2D-ben, pl. a terheles miatt), es amin egymas mellett lathato az EVEREST GPU oldala es a GPU-Z 0.3.5 altal mért orajelek. Valamint, ennel az orajel beallitasnal is keszits kerlek egy ATI GPU Registers dump-ot -- kiveve, ha amit kuldtel fentebb dump mar ennel az orajel beallitasnal keszult.

Sejtesem szerint ez a bug a GPU-Z-t is erinti, de mivel pont ilyen kartyank nincs (csak egy regebbi HD4850), igy ellenorizni nem tudjuk -- pontosabban a mi kartyankon minden jol mukodik.

A PowerPlay lepcso valogatas pedig ugy mukodik, hogy a 2 szintu strukturaban mindig az adott fő struktura (amibol 4 van) leggyorsabb orajelet valogatjuk ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.