Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Thrawn válasza Fiery (#1849) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt a lap alján a leírás, hogy mérik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1852) Oliverda válasza Fiery (#1849) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban off-topic, sorry.:DMegfelelő multiméterrel és szaktudással meg lehet mérni. Bár LGA1156-1366 esetében már nehezebb mivel ezeknél már nem csak a kiegészítő +12V-on keresztül kapja a feszültséget a CPU.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1853) Fiery válasza Thrawn (#1851) üzenetére


Fiery
veterán

Ha jol ertelmezem, a VRM-be befele meno aramot merik. Nem mintha az elektronikahoz tul sokat ertenek, de nem vagyok benne biztos, hogy ez eleg preciz eljaras. A VRM vesztesege (pl. hőveszteség) ezzel nem hiszem, hogy ki lenne kuszobolve.

(#1854) Fiery válasza aero. (#1834) üzenetére


Fiery
veterán

Elvileg nincs rajtuk border. Vagy milyen borderre gondolsz? Mutass kerlek screen shot-ot, piros karikaval jelolve a problemas reszt. Koszi! :)

(#1856) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Win 7 topicból jöttem erre, ott tanácsolták, hogy szóljak.

v5.00.1650-es Everest Ultimate van a gépen, trial. Win 7, 32 bit alatt.
A kékhalált 0-nak jelzi, miközben 2 is volt 1 hete, melyet másik program jelez is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1857) aero. válasza Fiery (#1854) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sötét háttéren tökéletes fehér színnel, csak világos háttérnél találkoztam a problémával.

Kicsit recés a szélük, vagy hogy is mondjam, de a pirosnál látszik néhol a sötétebb keret. Ill. a fehér színűeknél látszik még a halványszürke.

[ Szerkesztve ]

(#1858) gyiku válasza Fiery (#1840) üzenetére


gyiku
nagyúr

felszabaditok 1 kis kapacitast, megvan a hiba oka. nem mentek dualban a ramok, mert a lapon es a manualban rosszul van jelolve. dc csak az egyszinu slotokban megy, atraktam mind2 modult a kek slotokba, es everest megint muxik, sot, 1T-n mennek auton.

viszont az elso lapban se dualban mentek a ramok, de akkor is jol latta everest.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1859) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Van valakinek, valami 5lete arra, hogy az everest, miért nem látja a NB, és a proci hőmérőjét? :F

Ascrok p55 extreme lapom van és az everest csak a magok hőmérsékletét tudja mérni, míg az alplapi szoftver, meg csak a másik 2-t írja ki :F , azt amit az everest nem!
Néztem, nem-e csak ki van kapcsolva, de én úgy láttam nincs is olyan fül ahol, ezt be tudnám kapcsolni. Természetesen azt megtaláltam, hogy hol tudom a már mérteket kikapcsolni, de én többet és nem kevesebbet szeretnék. (És ott sem volt.)

Van valakinek valami tippje?

Ja, és everest ultimate van fent. (a régi lapommal tök jól ment, meg a másik gépemmel, ill ott meg a vinyók hőjét nem akarta írni, míg a HD sentinel, meg igen! :F )

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#1860) Kvazár válasza Kvazár (#1859) üzenetére


Kvazár
őstag

Nos, lefrissítettem az everestet, hát most már lát majdnem mindent, csak azt nem tudom mi az a AUX ami 34 fokos?! :F

És lenne még kérdésem, hogy bekapcsoltam az oldalsávot, annak lehet állítani a frissítését?

És azt a CPU hűt ami ott ír azt honnan szedi??? Mert sehol máshol nem írja csak az oldalsávos részen lehet be/ki kapcsolni, és ott a megjegyzés rovatban az van, hogy hőmérséklet, de az azért irreális lenne.

Tessék egy kép arról, amiről beszélek.

Thx. Üdv.

Olvassa egyáltalán valaki ezt a topicot? :F

Eladó cuccaim: -

(#1861) Fiery válasza Kvazár (#1860) üzenetére


Fiery
veterán

1) Az Aux barmi lehet, pl. be nem kotott vezetek is a szenzor chipen. De a Te alaplapod eseteben ugy sejtem, az Aux lesz valojaban a processzorod hofoka. Ha megoldhato, frissits kerlek a legujabb EVEREST betara --> [link] , es keszits egy ugyanilyen screen shotot. Az alapjan be tudjuk kalibralni a szenzor modult a lapodhoz, es kuldok ide a topicba egy frissitett EVEREST verziot.

2) A hardverfigyelo modulok frissitesi frekvenciajat be tudod allitani a fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Frissitesi gyakorisag oldalon.

3) Igyekszunk gyakran idenezni, de sajnos nehez a rengeteg kulonfele EVEREST-rol szolo forumot kovetni, plusz emailben es MSN/ICQ/Skype-on is rengeteg megkereses erkezik hozzank :(

(#1862) Kvazár válasza Fiery (#1861) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszönöm, kipróbálom! :R :R

Eladó cuccaim: -

(#1863) Kvazár válasza Fiery (#1861) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszönöm, most már jobb.
De, még nem az igazi.
Egy kicsit késik az oldalsáv, meg a hőfokok sem a legpontosabbak. Mert a CPU meg az NB olyan mintha fel lenne cserélve.
De, egy fok eltérés nem eget rengető, csak fura, hogy az egyik - a másik +.

Thx. És köszönöm ismét. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#1864) Kvazár válasza Fiery (#1861) üzenetére


Kvazár
őstag

(#1865) Kvazár válasza Kvazár (#1864) üzenetére


Kvazár
őstag

És, ha jól megnézed, akkor az lesz a legszebb, hogy önmagával sincs összhangban, mert igaz csak 1 fok, de akkor is eltérés van az oldalsávban és a rendes ablakban kiírt prochő közt.

Eladó cuccaim: -

(#1866) Fiery válasza Kvazár (#1865) üzenetére


Fiery
veterán

Az oldalsavon es az Erzekelo oldalon megjelenitett ertekek nem azonos idopillanatban kerulnek meresre, emiatt valoban elkepzelheto apro elteres kozottuk.

A CPU vs. alaplap hofok ugyeben pedig frissits kerlek a legujabb EVEREST betara --> [link] Ird meg, hogy ez mar jol mukodik-e. Koszi!

(#1867) Kvazár válasza Fiery (#1866) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx! :R

Nekem úgy tűnik jó lesz: [link]

Ha te látsz benne hibát, azt kérlek mond el nekem is, és ha kijavítottátok, akkor kipróbálom megint.

Thx. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#1868) Fiery válasza Kvazár (#1867) üzenetére


Fiery
veterán

Szamomra is korrektnek tunik most mar. Koszi a visszajelzest!

(#1869) Kvazár válasza Fiery (#1868) üzenetére


Kvazár
őstag

Igazán nincs mit. Én köszönöm, hogy segítettetek.
Üdv. :R

Eladó cuccaim: -

(#1870) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Először ide is beírom a bajom.

nah szóval adott egy Asrock P4i65G deszka, és egy Celeron D 330 2,66Ghz proci.

Szépen skálázódik 3Ghz-ig a CPU Queen benchmark. Viszont 3,2Ghz-nél nagyon visszaesik a pontszám, azt még nem néztem, hogy ez kihat-e az egyéb alkalmazásokra, de gondolom ez egyértelmű.

A proci stabilnak tűnik, orthos szerint, és prime szerint is.

(#1871) Fiery válasza tzsolesz (#1870) üzenetére


Fiery
veterán

1) EVEREST 5.30-at hasznalsz?

2) Konkret pontszamokat szeretnek kerni, meghozza a Queenhez es az FPU Julia teszthez is. Alaporajelen, 3.0 GHz-en, 3.1 GHz-en es a problemas 3.2 GHz-en is. Mindenhol az aktualis orajel, CPU-szorzo es FSB megjelolessel. Ezek alapjan mar tobbet tudok mondani.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#1872) Hunter2


Hunter2
addikt

Szerinted itt az alaplapi szenzor miatt mutat marhaságokat a feszültségeknél?
Tekintve hogy a gép stabil és ha valósak lennének az adatok akkor nagyon nem lenne az.
Egyébként ez egy mercury s478-as VIA chipsetes lap+egy 2,66Ghz-es Celeroncs.

[ Szerkesztve ]

(#1873) tzsolesz válasza Fiery (#1871) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen azt használok. :K

Bocs hogy csak ilyen soká tudtam írni. Az eredmények és a hozzájuk tartozó infók jönnek nem sokára.

(#1874) tzsolesz válasza Fiery (#1871) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nuh, meg is van.

Már 3.1Ghz-en elkezdi. :Y

20x150Mhz [DUAL DDR374Mhz] 3,0Ghz --> 2231 pont

20x155Mhz [DUAL DDR387Mhz] 3,1Ghz--> 1645 pont

20x160Mhz [DUAL DDR400Mhz] 3,2Ghz--> 1697 pont

Nekem a 3,2Ghz lenne az ideális, mert 5:4-es leosztásban pont 400Mhz-en ketyegnek ramok. Csak hát meglehetősen zavarnak ezek az adatok.

(#1872) Hunter2 Milyen proci van benne? D-és celeron (prescott)? Mert az a 14C max vízzel menne csak a valóságban. :K Ott is bajok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1875) Kvazár válasza tzsolesz (#1874) üzenetére


Kvazár
őstag

Az vízzel sem, max. ha nincs fűtés a lakásukban. ;]

Próbáld meg a legújabbat, nekem bejött. :K

Eladó cuccaim: -

(#1876) Kvazár válasza Fiery (#1871) üzenetére


Kvazár
őstag

Helló!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy az oldalsávot nem lehetne valahogy kicsit szélesebbre állítani, hogy 1-1 értéket ne 2 sorba írjon ki.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#1877) Hunter2 válasza tzsolesz (#1874) üzenetére


Hunter2
addikt

Northwood, a proci hőmérséklet meg ugrál 14 és 52 fok között de kézre meg még csak nem is langyos.

(#1878) ne_nezze válasza Kvazár (#1876) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

rövidítsd le a szöveget hogy elférjen egy sorban.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1879) Kvazár válasza Fiery (#1871) üzenetére


Kvazár
őstag

Helló!

Találtam még egy bogarat. :DDD

Épp megint kínzom a rendszeremet, és azt vettem észre, hogy fut a GPU Caps Viewer és az oldalsávon azt írja, hogy 0% a kihasználtság, pedig elvileg a progi lényege az, hogy leterhelje.
(De, szerintem 0% semmi szín alatt sem lehet, mert már a win is hajt rajta annyit, hogy az megmozduljon.)

Kép majd jön róla, vidkari nv9800gt.

ne_nezze

És azt hol lehet?
Olyanra gondolok, hogy CPU kihasználtság XXX%, és az XXX% már új sorban van.
Ezek a szövegek változtathatóak???

Majd a képen ez is látszani fog.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#1880) ne_nezze válasza Kvazár (#1879) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

[link]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1881) Kvazár válasza ne_nezze (#1880) üzenetére


Kvazár
őstag

thx :R

Eladó cuccaim: -

(#1882) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, az OSD panelt át lehet tenni a jobb alsó sarokba?
Nem találtam erre vonatkozo beállitást.

® visions created with passion

(#1883) Hunter2


Hunter2
addikt

(#1884) Rover623 válasza Hunter2 (#1883) üzenetére


Rover623
félisten

Ja...hogy a linken csak az egyik a 2018-as...?:DD
Mindegy...még ez sem boldogul a 945/946, G4x lapkák memóriabeállításaival...pedig lassan kivesznek a piacról...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#1885) Fiery válasza Rover623 (#1884) üzenetére


Fiery
veterán

Ha bovebben elmondanad, hogy mi a gond, esetleg tudnank javitani a hiba(ka)t. Amennyiben csak annyira futja Toled, hogy elcelodsz az EVEREST-en, akkor azt aka'r egy masik topicban is megteheted.

(#1886) Fiery válasza Uzmany (#1882) üzenetére


Fiery
veterán

Barhova at lehet helyezni, csak fogd meg es huzd arrebb, mint barmilyen mas Windows ablakot.

(#1887) Fiery válasza Kvazár (#1879) üzenetére


Fiery
veterán

A GPU kihasznaltsag nem minden nVIDIA kartyan mutat 0-tol eltero erteket, de me'g nem jottunk ra, mi lehet az oka -- velhetoen driver bug lesz. Amennyiben a GPU-Z legujabb verzioja mutatja a GPU terheleset, de az EVEREST legujabb beta verzioja a Megjelenites / GPU oldalon tovabbra is 0%-ot ir, akkor kerlek mondj tobbet a konfigodrol. ForceWare driver verzioja, videokartya pontos tipusa. Koszi!

(#1888) Fiery válasza Hunter2 (#1877) üzenetére


Fiery
veterán

Velhetoen a CPU hofok egy nem bekotott lab a szenzor chipen, es a CPU hofokat valojaban az Aux vagy az Alaplap hofok mutatja.

(#1889) Fiery válasza Kvazár (#1876) üzenetére


Fiery
veterán

Egyelore nem lehet, de a cimkeket at tudod irni rovidebbre (EVEREST / fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Vista oldalsav / Oldalsav elemek / duplakattintas az atallitando elemen). Igyekszunk az oldalsav tamogatast hamarosan atalakitani, hogy joval flexibilisebbe tegyuk.

(#1890) Fiery válasza tzsolesz (#1874) üzenetére


Fiery
veterán

FPU Julia pontszamot is kuldj kerlek mindharom frekvencia beallitasnal, ahogy kertem kicsit feljebb. Koszi!

(#1891) Uzmany válasza Fiery (#1886) üzenetére


Uzmany
őstag

Szuper :K
Köszönöm szépen.

® visions created with passion

(#1892) Rover623 válasza Fiery (#1885) üzenetére


Rover623
félisten

Á dehogy...a világért nem tartanálak fel benneteket ilyen apró-cseprő problémákkal...meg magamat sem...:DD
Szerencsére a CPU-z tudja amit kell, kitt-katt, két másodperc és már látom is, amit szeretnék...:C

Csak emlékeztetőül: volt hogy próbáltam segíteni...volt hogy elfogadtad, volt hogy nem...volt hogy hülyére vettél... :U Gyalázni sosem gyaláztam a terméketeket, ahol csak tudom, ajánlom...ennyi felhasználói elégedetlenség szvsz bőven belefér... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#1893) Fiery válasza Rover623 (#1892) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a CPU-Z altal nyujtott szolgaltatasokkal es funkciokkal elegedett vagy, nem szeretnel tobbet hasznalni, akkor nem is proballak arrol gyozkodni, hogy az EVEREST-et hasznald.

Nem vettelek hulyere egyebkent, csak kicsit hihetetlen volt, amit irtal, es neha egyszerubb kulso tenyezokre fogni a dolgot (ha nehezen hiheto a problema), mintsem addig turni az EVEREST-et, mig rajovunk, mi a gubanc valojaban. Nem vagyunk mi sem jobbak, mint barmilyen atlagos szoftver fejleszto, lustak vagyunk, probaljuk meguszni a razosabb dolgokat. Azok nelkul is van boven melonk, napi 8 oranal tobbet is kitolt, plusz a legtobben hetvegen is dolgozunk.

De sok esetben nem tudunk a felhasznalo segitsege nelkul elorebb lepni. Azt hiszem, az elfogadhato es hiheto, hogy nem tudunk minden egyes alaplapbol, processzorbol es videokartyabol egyet begyujteni (megvasarolni), es tarolni, hogy ha valami gond van, csak elokapjuk, es megnezzuk, mi a helyzet. Raadasul sok esetben csak 2 vagy tobb hardver kombinaciojanal jon elo egy adott bug, vagy szoftveres/firmware-es eredetu a problema.

Ha megsertodtel a multbeli dolgokon, es csak nevetni meg gunyolodni akarsz ide jarni, akkor kerlek, inkabb ne is szolj hozza a topichoz. Erre nincs szuksege nekunk sem, meg a tobbi olvasonak sem. Lehet hasznalni mas szoftvereket, nem kotelezo az EVEREST-et hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Rover623 válasza Fiery (#1893) üzenetére


Rover623
félisten

Nem sértődtem meg...csak nem, vagy nehezen felejtek...:DD
Az Everest más és főleg több mint a CPU-z...vagy mint több más, a piacon lévő utility...ha lehet, az Everest-et használom...ha nem, akkor mást...bizonyos esetekben pedig mindig több szoftvert is bevetek...mert "egy mérés, nem mérés", mint azt tudjuk jól... :U

Szerintem meg, a #1884-ből elég jól "lejön", hogy mi a gond...kizártnak tartom, hogy csak az én környezetemben fordulnak elő ilyen - az említett lapkákkal szerelt - alaplapok...ergo máshol is elő kellett hogy jöjjenek a hiányosságok...ha pedig csak nálam nem működik, akkor meg úgyis én vagyok a hülye...egyetlen lúzer felhasználóra meg felesleges fejleszteni...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#1895) Fiery válasza Rover623 (#1894) üzenetére


Fiery
veterán

Ezt irtad az 1884-ben:

"még ez sem boldogul a 945/946, G4x lapkák memóriabeállításaival"

Ez szamomra sajnos nem eleg pontos meghatarozasa a hibajelensegnek. Ha tobbet tudnal mondani rola, akkor konnyebben tudnek reagalni :) Biztos vagyok benne, hogy me'g a problema eredetet is ismered/sejted, en pedig egy szakszeru bug report-tal konnyebben el tudok indulni a hibakereses ill. -javitas rogos utjan. Ha pl. az MCHBAR le van tiltva az alaplapodon (jo lenne azt is tudni, milyen alaplap(ok)rol van szo), ahogy az pl. az Intel lapoknal jellemzo, akkor ha a CPU-Z engedelyezi az MCHBAR-t, akkor utana az EVEREST is ki tudja elvileg olvasni a chipset infot. Nyilvan a legjobb az lenne, ha az EVEREST is minden alaplapon engedelyezne az MCHBAR-t, de mi ezt kicsit rizikosabbnak talaltuk, mint a CPU-Z iroja, ezert csak bizonyos lapoknal engedelyezzuk az MCHBAR-t. Ott, ahol visszajelzesek alapjan ez nem okoz semmilyen problemat.

Ha nem az MCHBAR letiltott allapota a problema, akkor pl. egy screen shot sokat segitene a problema megertesen. A legjobb pl. ha a Chipset (Lapkakeszlet) oldal tartalma es a CPU-Z altal megjelenitett informaciok is latszanak ugyanazon a screen shot-on.

Hidd el, nem felek kimondani, hogy a CPU-Z nehany esetben pontosabb infot ad (ill. ad infot ott, ahol az EVEREST esetleg nem), de ugyanakkor sok olyan dolgot is muvel, amitol csontta fagynak bizonyos konfiguraciok. Mi meg ezt igyekszunk elkerulni, ugyanis az EVEREST-et nem csak otthoni ill. hobbi felhasznalok futtatjak, hanem pl. cegek is. Ahol egy fagyas sokkal kinosabb ill. bosszantobb, mint egy hobbi felhasznalo gepen. Es me'g mielott megvadolsz, hogy vadaskodok, meg hamut szorok a CPU-Z-re ill. az irojara, hangsulyoznam, hogy eleg jo haverok vagyunk Franckkal, es pl. ma konkretan o keresett meg MSN-en, hogy miert nem fagy le egy konfiguracion az EVEREST, mikozben a CPU-Z szepen fagy a PCI eszkozok keresese kozben. Nem jobb az EVEREST a CPU-Z-nel, de forditva sem mondanam ezt...

[ Szerkesztve ]

(#1896) Kvazár válasza Fiery (#1887) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.

Leszedtem, innen a legújabbat, de az sem jelzi ki:

Azt hiszem a többi kérdéses adatot a kép tartalmazza.

A GPU kihasznaltsag nem minden nVIDIA kartyan mutat 0-tol eltero erteket, de me'g nem jottunk ra, mi lehet az oka -- velhetoen driver bug lesz. Amennyiben a GPU-Z legujabb verzioja mutatja a GPU terheleset, de az EVEREST legujabb beta verzioja a Megjelenites / GPU oldalon tovabbra is 0%-ot ir, akkor kerlek mondj tobbet a konfigodrol. ForceWare driver verzioja, videokartya pontos tipusa. Koszi!

Thx. az infókat az oldalsáv beállításáról. Sikerült is egy nekem tetszőt beállítani.
Szinek, betűk, sorok mind jó, csak fél órám ment rá. :K
Csak az az 1 infó hiányzik még róla.
Szerintem bár nehézkes, de jól személyre lehet szabni.

Thx. Üdv.

Ui.: Jók vagytok, csak így tovább.

Eladó cuccaim: -

(#1897) Fiery válasza Kvazár (#1896) üzenetére


Fiery
veterán

En ugy latom a screen shot-odon, hogy a GPU-Z is 0%-ot mutat a GPU kihasznaltsagra. Ez alapjan maradnek a driver bug elmeletnel. Hacsak nem mutat a GPU-Z 0%-tol eltero GPU terhelest, amikor a videokartya valamilyen 3D-s applikaciot/jatekot futtat.

Nalam egyebkent a legujabb ForceWare driverrel mindharom kihasznaltsag mindig 0%, hiaba terhelem a videokartyat (8500GT). Elkepzelheto, hogy a GT200 es ujabb chipeken mukodik csak a driver idevonatkozo funkcioja.

[ Szerkesztve ]

(#1898) Kvazár válasza Fiery (#1897) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen itt is 0. :(
Elvileg mindenből a legújabb van fent, mert a gépet alig 2 hete telepítettem és minden hasonló drivert hozzá a netről szedtem.

Valószínűleg igazad van, mivel te jobban értesz hozzá, így nem is firtatom a dolgot.

De azért, thx. Üdv. :R :R

És mivel írtam, hogy 30 percembe került az oldalsáv testreszabása, így 3x is átgondoltam volna az új verzió telepítését. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#1899) FF23 válasza Fiery (#1897) üzenetére


FF23
senior tag

Mert az utolsó whql-t elcseszték, a 196.34 bétában javították.
Kvazárnak meg túl régi a drivere, kb. a 195.xx-től van ez benne, hogy a sw fejlesztőket segítse.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#1900) Fiery válasza FF23 (#1899) üzenetére


Fiery
veterán

En a 196.34-et hasznalom, es mindharom GPU kihasznaltsag mindig 0%. A 196.21-ben tudtommal "csak" a tuningolasi (orajel) dolgokat benazta el az nVIDIA.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.