Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) z0d1AK


z0d1AK
veterán

elég az everesthez a következő gép:
cpu:366mhz
ram: 64mb
hdd:2.1gb
vga:S3 PCI virge 4MB
odd.CD-rom

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1252) Fiery válasza z0d1AK (#1251) üzenetére


Fiery
veterán

486-os procin, 12 mega memoriaval is mukodik az EVEREST. A Te geped boven eleg hozza :)

Egyedul a benchmarkok futtatasat nem javaslom, ahhoz 128 mega vagy tobb memoria kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1253) z0d1AK válasza Fiery (#1252) üzenetére


z0d1AK
veterán

még nem az enyém, csak lesz, de akk köszi, remélem nem lesz gond :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1254) Stirbi válasza z0d1AK (#1253) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv megkérdezhetem mire is lesz ez a gép?gondolom alulfeszelt állapotban esti töltögetésre :U

(#1255) Thrawn


Thrawn
félisten

Vajon van arra lehetőség, hogy a procimagok hőfokán utólag lehessen állítani/kalibrálni? Szörnyű ez a Brisbane :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1256) Fiery válasza Thrawn (#1255) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST nem ad erre lehetoseget, de egyebkent sem lenne sok ertelme, ugyanis az AMD is elismerte, hogy hardveres hiba okozza a homero pontatlansagat. Ergo az egesz sz** ugy ahogy van, hiaba kalibralnad. Egyszerubb figyelmen kivul hagyni a mert ertekeket.

(#1257) Thrawn válasza Fiery (#1256) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha lehet hinni a Core Temp készítőjének, akkor mást is elismertek:

- Add: AMD AM2+ 65nm processors get a 21c offset to fix incorrect temperature reporting (info from AMD). Link

Az eredmény már sokkal hihetőbb lett:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1258) Donki Hóte válasza Thrawn (#1257) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kipróbáltam a Core Temp (ver 0.99.4.65) programot, de az én programomban a felső menüsorban nincs Options menü (meg alul nem mutatja min/max hőmérsékleteket).

Mit kell beállítani, hogy ugyanezek látszódjanak?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1259) Thrawn válasza Donki Hóte (#1258) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt tedd fel:
Core Temp 0.99.4.75 32 bit
Core Temp 0.99.4.75 64 bit

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1260) Donki Hóte válasza Thrawn (#1259) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszönöm :R

Azt már csak félve kérdem meg, hogy két mag közötti több mint 10 fokos hőmérsékletkülönbség az mérési hiba, vagy a proci jellegzetessége :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1261) fugcsi


fugcsi
csendes tag

Hello ! A segítségeteket kérném a következőkben, normális hogy a cpu kihasználtság ingadozik, milyenek a hőmérsékleti adatok, mit jelent az AUX és MCP rövidítés? A gépben Phenom 9600 2.3 Ghz proci van és integrált videókari . Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1262) zsolt1129 válasza fugcsi (#1261) üzenetére


zsolt1129
addikt

Teljesen normális ha egy kicsit ingadozik a hőfok. Az Aux szerintem a kupak hőmérséklete,de ha esetleg mégsem,akkor majd valaki kijavit.

(#1263) Daemon09 válasza zsolt1129 (#1262) üzenetére


Daemon09
őstag

Arra én is kiváncsi vagyok, hogy az aux mit mér.

(#1264) Thrawn


Thrawn
félisten

Megjelent az EVEREST 5.00 :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1265) AtHoS válasza Thrawn (#1264) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örvendetes hír :C

Sajnos ez az új verzió sem mutatja az Asus P5K Premium lapom memória feszültségét :(

Sőt az érzékelő részen a feszültségeknél már csak a CPU fesz látható. 4.6-ra visszaváltva szintén eltűntek az adatok. No asszem újraindítom a wint, hátha a friss telepítés kavart be

read-only mode on the forum

(#1266) AtHoS válasza AtHoS (#1265) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Újraindítás után rendben lett, de memfesz természetesen nincs :(

read-only mode on the forum

(#1267) Fiery válasza AtHoS (#1265) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST csak azt tudja merni, amit a rendszered tud merni. Tudtommal a P5K szerias alaplapok nem kepesek a memoria feszultsegenek meresere. Az Asus mar egy ideje csak a "hangzatos nevu" alaplapoknal (pl. Blitz, Striker, Maximus, Rampage) oldja meg a memoria es az eszaki/deli hid feszultsegenek mereset.

(#1268) Oliverda válasza AtHoS (#1266) üzenetére


Oliverda
félisten

A BIOS-ban látszik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1269) Fiery válasza Oliverda (#1240) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST v5.00-ban a Cache & Memory Benchmark panelen vidd az egerkurzort a DRAM : FSB Ratio fole :K Csak K10 procikon mukodik a dolog, mas procival ne keressetek, mert ugysem talaltok semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#1270) Oliverda válasza Fiery (#1269) üzenetére


Oliverda
félisten

Most nem vagyok az asztali gépem közelében de este kipróbálom. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1271) AtHoS válasza Fiery (#1267) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahhha! :Y Akkor ez megint egy szép Asus fícsör. Köszönjük neked ismét ASUS

Oliverda
Szerencsére nem kell matatgatni a BIOS-ban így nem tudom, de most megnéztem és csak azokat látni, amit az Everest is ír.

Úgylátom el voltam kényeztetve eddig a Giga és Jetway lapokkal

read-only mode on the forum

(#1272) Fiery válasza Thrawn (#1257) üzenetére


Fiery
veterán

Beszeltunk a CoreTemp keszitojevel, de elegge osszevisszasagokat mondott :) Ami biztosnak latszik: a Brisbane magos procikon ez a trukk valoban segit, bar nem vagyok rola meggyozodve, hogy a core dioda hardveres hibaja valoban olyan egyszeruen definialhato, hogy 21 fokot csal minden esetben. Inkabb azt tudom elkepzelni, hogy atlagban ennyit teved.

Mindenesetre a kov. EVEREST betaban a Brisbane magos procik eseteben mi is hozza fogunk adni 21 fokot a mért maghomersekletekhez. Nem valami tudomanyos megoldas, de a jo ugy erdekeben hajlandoak vagyunk nemi kompromisszumra :)

(#1273) Oliverda válasza AtHoS (#1271) üzenetére


Oliverda
félisten

Az én ASUS lapom sem jelzi ki a RAM feszültséget sehol. Pedig nem egy alap darabról van szó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1274) SzlobiG válasza Thrawn (#1264) üzenetére


SzlobiG
félisten

:R Látom jól teljesít a volt QX-em, de alapon használni.:)

(#1275) ADAM1337 válasza Oliverda (#1273) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

sztem a rog lapok jelzik csak.

(#1276) Oliverda válasza ADAM1337 (#1275) üzenetére


Oliverda
félisten

Gratulálok nekik hogy a normális ventillátor vezérlés mellé még ezt is berakták a prémium extrák közé.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1277) SzlobiG válasza ADAM1337 (#1275) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen csak azok jelzik, mondjuk nemértem miért nem lehet a többi lapba is beleépíteni.:U

(#1278) Balala2007 válasza Fiery (#1269) üzenetére


Balala2007
tag

Illusztráció:

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#1279) Thrawn válasza Fiery (#1272) üzenetére


Thrawn
félisten

Valószínűleg tényleg összetettebb a probléma az érzékelő körül, talán van is rá megoldás, hogy még pontosabban ki lehessen kalkulálni a közölt adatokból a hőfokokat (mint pl a RealTemp esetében). Viszont lehet nem éri meg azt a plusz vesződséget, és a 21 fok jó közelítést ad.

Örülök, hogy be fog kerülni :)

SzlobiG: Én nem bántom :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1280) Fiery válasza SzlobiG (#1277) üzenetére


Fiery
veterán

Ha mindent tudna egy "sima" P5Q Deluxe, akkor miert vennenek az emberek RoG lapot? :)

Mondjuk azon me'g en is elcsodalkoztam, hogy a 60e+afa-s P6T Deluxe is ugyanilyen putri szenzorral van ellatva... Ennyi penzert azert mar elvarna az ember nemi premium ficsort.

(#1281) Fiery válasza fugcsi (#1261) üzenetére


Fiery
veterán

A CPU kihasznaltsag ingadozasa a regebbi verziok sajatossaga volt. Az ujabbakban (4.60 es 5.00) mar folyamatosnak kellene lennie a 100%-nak, bar ebbe bekavarhat egy hatterben futo process vagy service, es a vinyo tesztek is. Probald meg ugy futtatni, hogy csak az FPU teszt van engedelyezve -- igy lehet a CPU-t es az alaplapot maximalis hofokra heviteni.

Az MCP az nVIDIA chipsetek deli hidja (vagy 1 chipes "chipset" eseten az egyetlen chip). Az Aux barmi lehet, abszolut alaplapfuggo. Milyen alaplaprol van szo?

[ Szerkesztve ]

(#1282) Fiery válasza Donki Hóte (#1260) üzenetére


Fiery
veterán

Az normalis. A magba integralt homero diodak igen pontatlan joszagok, siman elofordul 15 fokos elteres is az egyes magok hofoka kozott.

(#1283) SzlobiG válasza Fiery (#1280) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondjuk ez igaz, de pl a P6T deluxe se egy olcsó lap amibe igencsak illene ilyen kis featuret belerakni a másik meg, hogy a rampage 2 semmivel se megy jobban tuningba.:D

Más: Hogy-hogy az új verzióba magasabb a késleltetés mint az előző verziókba?

(#1284) Oliverda válasza Fiery (#1269) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1285) shteer


shteer
titán

megy a memory copy E5200-zal :C

..szerintem jónak tűnik

(#1286) Fiery válasza SzlobiG (#1283) üzenetére


Fiery
veterán

A magasabb kesleltetest az okozza, hogy az elozo EVEREST verzioban levo latency rutint a Nehalem procik ugyesen tuloptimalizaltak, vagyis atugrottak nehany "tennivalot", ahelyett hogy feldolgoztak volna :) Az ilyen jellegu tulzott optimalizacio irrealis eredmenyekhez vezet, vagyis az EVEREST v4.60 nem a valodi memoria kesleltetest merte. Az uj verzioban ugy alakitottuk at a kesleltetes merest, hogy a Nehalem ne tudja "atverni", es igy most mar a realis kesleltetest tudjuk merni es kijelezni az EVEREST-ben. Az "uj" (valodi) eredmenyek kb. 50%-kal lassabbak, mint ami a 4.60-as verzioval merheto.

[ Szerkesztve ]

(#1287) Fiery válasza shteer (#1285) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a visszajelzest! :)

(#1288) Fiery válasza Oliverda (#1284) üzenetére


Fiery
veterán

Orulok, hogy mukodik mindket fejlesztes :)

(#1289) SzlobiG válasza Fiery (#1286) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, így már érthető majd linkelgetem a hsz-ed mert sokan "panaszkodnak".:)

(#1290) Fiery válasza SzlobiG (#1289) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! A panaszaradatra felkeszultunk, ez a jelen helyzetben teljesen normalis :)

(#1291) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

ASUS R.O.G lapom van amihez adtak egy LCD kijelzőt amin beállítottam, hogy az órát mutassa, és ha elinditom az everest5-öt akkor visszaveszi 12-órára, de percet meghagyja. Ez mitől lehet szeritnetek?

i9 / 4080 / 32"

(#1292) Fiery válasza pigatt (#1291) üzenetére


Fiery
veterán

Ez egy erdekes hibajelenseg :) Azt probald meg kerlek, hogy EVEREST / fomenu / Fajl / Beallitasok / Stabilitas, es itt kapcsold ki az "Alacsonyszintu SMBus muveletek" opciot (felulrol az 5. a sorban). Majd inditsd ujra az EVEREST-et, es nezd meg, hogy ilyen beallitas mellett is atallitja-e az LCD-n az orat.

Miutan ezt a tesztet elvegezted, ne felejtsd el ujra bekapcsolni az SMBus muveleteket, ugyanis kikapcsolt allapotban jo nehany feszultseg es homerseklet erteket nem fog tudni detektalni az EVEREST Hardverfigyelo modulja.

(#1293) pigatt válasza Fiery (#1292) üzenetére


pigatt
őstag

Rendben holnap kipróbálom és majd beírom ide, hogy mire jutottam.

i9 / 4080 / 32"

(#1294) pigatt válasza Fiery (#1292) üzenetére


pigatt
őstag

Az alacsony szintű érzékelő.... okazza ezt a hibát, ha ki van kapcsolva akkor semmi.

i9 / 4080 / 32"

(#1295) tlac válasza tlac (#1241) üzenetére


tlac
nagyúr

ismét a monitorral lenne kérdésem
a támogatott megjelenítési módokat honnan veszi?
szerintem az 1920 x 1080, 76 Hz-et nem tudja, csak max 60Hz-en (dual link-es dvi-vel van összekötve, de nem tudok ilyet beállítani)
és még az 1280x720-at beletenném a listába, mivel azt nagyon szépen megjeleníti (1280x1.5=1920, 720x1.5=1080)

EVEREST v5.00.1650/hu

Mező Érték
Képernyő tulajdonságai
Képernyő neve BenQ E2200HD (Digital)
Képernyő azonosítója BNQ790C
Modell BenQ E2200HD
Képernyő típusa 22" LCD
Gyártás ideje 46. hét / 2008
Sorozatszám AB807440026
Maximális látható kijelző méret 47 cm x 26 cm (21.1")
Képarány 16:9
Fényerő 300 cd/m2
Kontrasztarány 1000:1
Betekintési szögek 170/160°
Vízszintes frekvencia 30 - 94 kHz
Függőleges frekvencia 50 - 76 Hz
Maximális felbontás 1920 x 1080
Gamma 2.20
DPMS mód támogatás Active-Off

Támogatott megjelenítési módok
640 x 480 76 Hz
800 x 600 76 Hz
1024 x 768 76 Hz
1152 x 864 76 Hz
1280 x 768 76 Hz
1280 x 800 76 Hz
1280 x 1024 76 Hz
1366 x 768 76 Hz
1400 x 1050 76 Hz
1440 x 900 76 Hz
1680 x 1050 76 Hz
1920 x 1080 76 Hz

Képernyő gyártó
Cégnév BenQ Inc.
Termék információ http://www.benq.com/products/LCD
Illesztőprogram letöltés http://www.benq.us/ServiceAndSupport
Illesztőprogram frissítés http://driveragent.com?ref=59

[ Szerkesztve ]

(#1296) Fiery válasza pigatt (#1294) üzenetére


Fiery
veterán

Az alacsonyszintu erzekelos dolgok sok mindent kikapcsolnak, ezert az kevesbe egyertelmu. Ha csak az SMBus-t kapcsolod ki, az nem eleg?

(#1297) pigatt válasza Fiery (#1296) üzenetére


pigatt
őstag

Ez azon belül van, ha az smbus-t kikapcsolom az alatta lévő másik 2-őt is kikapcsolja és abból az egyik az alacsonyszintű ...

i9 / 4080 / 32"

(#1298) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.
arra lennék kíváncsi,h az everest mennyire pontos adatokat ad a hőfokokrol és feszekről.
értem itt a CPU,magok,GPU valamint ramok adatait.
hardverek adatlapon ;)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1299) Fiery válasza darál0w (#1298) üzenetére


Fiery
veterán

Annyira pontos adatokat ad, amilyen pontos meresre a gepedben levo egyes homero megoldasok kepesek :) Vagyis ha pl. a processzorodban levo homero dioda eleve pontatlan erteket mer, az EVEREST sem tud sokat tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1300) darál0w válasza Fiery (#1299) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem.és ezt hogyan deríthetem ki,milyen pontos?
dugdossak bele hőmérőt?:D és feszültséget mivel? ;]
vagy van eccerűbb? :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.