Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Darth_Revan válasza Fiery (#463) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1 kis update:
Azt hiszem rájöttem, hogy miért 25Mhz-es kristályok "vannak" az én notebookomban 27 helyett.

Az ok végülis egyszerű: Az én notebookomban nincs fizikai kristály oszcillátor. Ez helyett az NVidia vadi új technológiát használ a működési frekvencia meghatározására, ami pontosan az 1/4-e a PCIe frekvenciának.
A standard PCIe frekvencia 100Mhz, szóval ezért látunk 25Mhz-et.

Amit most leírtam, van jelentősége? Ha ezt már tudtad, akkor sry :)

[ Szerkesztve ]

(#552) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#551) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az lemaradt, hogy valószínűleg ez miatt lát a RivaTuner is hibás adatokat. (Az Everest a GPU órajelet jól látja, csak a memóriát nem, de a Rivatuner gpu és memória órajeleket se látja jól)

(#553) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Sziasztok lehet h ez egy láma kérdés de mi az az AUX amit mér a hőmérsékleteknél?

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#554) Lenry


Lenry
félisten

hali!

az az apró problémám akadt, hogy a merevlemezén kívül semminek a hőmérsékletét nem írja az Everest... az alaplap egy Asus P4P800-VM

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#555) Lenry válasza Lenry (#554) üzenetére


Lenry
félisten

sorry, úgy tűnik mégsem az Everestben keresendő a hiba, hanem valószínűleg a Winbond chip hibásodhatott meg, mert a BIOS is elég bizarr értékeket ad

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#556) Fiery válasza Darth_Revan (#549) üzenetére


Fiery
veterán

Oszinten szolva en egy notebook eseteben nem probalkoznek a video BIOS birizgalasaval. SZVSZ ez sokkal kockazatosabb, mint egy videokartya eseteben.

(#557) Fiery válasza aphra2 (#550) üzenetére


Fiery
veterán

En koszi!

(#558) Fiery válasza Darth_Revan (#551) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, nem reg kaptuk mi is az infot errol. Az viszont nem vilagos, hogy a video BIOS-od miert jelzi azt, hogy a memoriahoz 27 MHz-es kristaly adja a referencia orajelet -- mikozben vilagos, hogy nincs kristaly :)

(#559) Fiery válasza Quiksilver (#553) üzenetére


Fiery
veterán

14-es kerdest nezd meg az alabbi oldalon --> [link]

(#560) Thrawn válasza Fiery (#559) üzenetére


Thrawn
félisten

A 13-as kérdésnél az ULI link nem működik.
Már az nVidia oldalon tölthető le a driver: Link ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#561) Fiery válasza Thrawn (#560) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi, hamarosan javitjuk.

(#562) Quiksilver válasza Fiery (#559) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

köszi a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#563) westlake válasza Fiery (#561) üzenetére


westlake
félisten

egyeb forumon mar kint van a 19-es beta, itt meg nincs? gyalazat! :D

Play nice!

(#564) westlake válasza westlake (#563) üzenetére


westlake
félisten

egyebkent szivesen kiloknem a szerveremre .rar-ban, de tudom, hogy hajlamos vagy az eroszakra emiatt :D

Play nice!

(#565) Thrawn válasza westlake (#563) üzenetére


Thrawn
félisten

A 4.20.1322 beta is kint van :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#566) westlake válasza Thrawn (#565) üzenetére


westlake
félisten

ezzel csak megjobban elasodik fiery :DDD

Play nice!

(#567) Thrawn válasza westlake (#566) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezzel nem értek egyet. Ha valakinek gondja volt, itt volt és segített.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#568) Darth_Revan válasza Thrawn (#567) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezzel egyetértek.
Remélem nemsokára jön a javított Everest ami már jól felismeri a noti VGA-mat :D

(#569) Fiery válasza Darth_Revan (#568) üzenetére


Fiery
veterán

Nem mernek ra fogadni, hogy az egyhamar megerkezik... Sajnos a notidban levo GPU teljesen logikatlanul mukodik :(

(#570) Hold válasza Fiery (#569) üzenetére


Hold
őstag

Lehetséges az hogy 4.20.1315ben Computer / Sensor-ban nincs CPU főfok csak HDD van ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#571) Fiery válasza Hold (#570) üzenetére


Fiery
veterán

Elofordul az ilyesmi, ha a frissites utan nem inditod ujra a gepedet :) Tedd meg, es elvileg az meg fogja javitani.

(#572) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy az "mcp" minek a hőmérsékletét méri? köszi.

sorry ha már volt róla szó

psn id: zsonom

(#573) celf


celf
őstag

Kikapcsoltam haz-ventiket, egy ilyen konfigon
TAP: FSP 350W PNF
VGA: Sapphire HD2600XT
LAP: Gigabyte GA-P35-DS3L
CPU: P4 3Ghz
procihuto: coolermster Hyper TX

cpu 28 fokon megy. viszont ez a GPU Diode Temperature 44-45 korul mozog.
az lenne a kerdesem, hogy nem-e tul sok ez, illetve mennyi korul gaz.. es ugy altlaban hany fok a nem megengedett.

kosz a valaszt!
:R
celf

(#574) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hello
Megoldható valahogy hogy a GPU venillátor sebessége és kihasználtsága beketüljön a külső alkalmazások listájába? Azokat is ki szeretném olvasni más progikkal. THX

(#575) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tök fura mikor elinditom az everestet a procimra 43-44C fokot ír ki de rá 1mp-re már csak 37 vagy még kevesebb.

(#576) Thrawn válasza ToBeY (#575) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért fura? Indítás közben leterheli a procit, hogy biztos a jó frekit írja ki rá (ne zavarjon be az EIST, C'n'Q). Ez pár fokkal felfűti aztán visszaáll :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#577) ToBeY válasza Thrawn (#576) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó de most hagytam egy picit és ismét elindittoam az everestet maradt 37 fok de aztán 35 leugrott Olyan mint ha az előző mért hömérséklet bentragadna

[ Szerkesztve ]

(#578) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egy kérdés:

Miért 12x CPU szorzót ír ki az everest állandóan, és miért csak 2512-2528 Mhz a freki, mikor 16x szorzón van, és 3470 Mhz-en fut? Igaz néha felugrik a helyes értékre.

Most az alaplapom vezérli így a procit, vagy mi történt? Az alaplapom MSI P356 Neo, most vettem 4 napja. De még csak most figyeltem fel rá.

(#579) Thrawn válasza tzsolesz (#578) üzenetére


Thrawn
félisten

Az proci energiatakarékossági funkciója működik, mi ebben a fura? Ha zavar kapcsold ki BIOS-ban az EIST-et.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#580) tzsolesz válasza Thrawn (#579) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kikapcsoltam de ugyanaz a helyzet.

(#581) Thrawn válasza tzsolesz (#580) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha terhelve 3470-en fut akkor valami energiatakarékossági funkció lesz pedig. Ha terhelve is leesik akkor már gond van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#582) tzsolesz válasza Thrawn (#581) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Terhelve felmegy, de engem akkor is idegesít, hogy alaphasználat közben 12x a szorzó. Mi lehet még ez? Van olyan hogy nem lehet kikapcsolni?

(#583) Thrawn válasza tzsolesz (#582) üzenetére


Thrawn
félisten

Inkább idegesítsen a villanyszámla ;]
Semmi hátrányod nem származik belőle, ha terheletlenül visszaveszi az órajelet, hűvösebb lesz és kevesebbet fogyaszt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#584) tzsolesz válasza Thrawn (#583) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Enchanced Halt State. Na ezt nem tudom kikapcsolni érdekes módon. Pedig ez lessz az. Azt támogatva, engedélyezve. De a bios-ban nincs ilyen.
Jó jó a villanyszámla, de akkor is. Ilyen nincs hogy nem lehet kikapcsolni.

(#585) Thrawn válasza tzsolesz (#584) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudok rá megoldást, hogy mindig maxon járjon a procid :)
Link :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#586) tzsolesz válasza Thrawn (#585) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. De inkább alaplap csere lesz, nem tetszik ez nekem, és mi az legalább a pro street-el kell elindítanom, hogy a proci normálisan menjen? Mappa tallózáskor, meg egyéb műveleteknél is szükségem a procim teljesítményére, nekem nem 2.4 Ghz-es, hanem 3.2 Ghz-es procim van, és nekem ne mondja meg egy szar alapalap hogy az mennyi áramot egyen.

(#587) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Amúgy a szar régi Asrock-ban ki és be is lehetett kapcsolni.

(#588) Thrawn válasza tzsolesz (#586) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt hiszem nem érted a lényeget. Mappa tallózáskor semmi szükség nincs egy teljes gázon dolgozó procira, oda egy 486-os is elég, mert a HDD-re kell várni. Ha valaminek nagyobb prociteljesítmény kell akkor meg feltekeri az órajelet és ennyi.
Javaslatom: ne nézegesd azt az órajelet, hanem használd a gépet, a jelenségnek semmiféle hatását nem fogod észrevenni munka/játék közben, viszont a villanyszámlád kevesebb lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#589) tzsolesz válasza Thrawn (#588) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Rendben van. Ha abszolút, még csak egy kicsit sem vesz el a teljesítményből akkor nem gáz, de azé ez idegesítő egy kicsit. De inkább az hogy nem engedi kikapcsolni, illetve hát nincs rá lehetődés a biosban. Ez is érdekes szerintem.

Ja és nagyon szépen köszönöm a segítséged. Végül is jól sejtettem, a kérdést azért raktam fel, mert szerintem kikapcsoltam, de úgy látom mégsem.

(#590) Thrawn


Thrawn
félisten

Nini!
Megjelent a következő verzió! (4.50.1330)
Link :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#591) Fiery válasza bozsik84 (#572) üzenetére


Fiery
veterán

Az MCP az nVIDIA chipsetek deli hidja, vagyis az alaplapi chipseted egyik komponense.

(#592) Fiery válasza celf (#573) üzenetére


Fiery
veterán

A GPU-k 120 fokig uzemelnek teljesen stabilan, szoval amig 100 fok alatt van teljes terheles alatt, ill. 70-75 fok alatt uresjaratban, addig nincs miert aggodni.

(#593) Fiery válasza Blizzard.9 (#574) üzenetére


Fiery
veterán

Egy jovobeni verzioban meg fogjuk ezt is oldani, de jelenleg ez nincs napirenden.

(#594) hardzsi2 válasza Thrawn (#590) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

...és a hivatalos sajtóközlemény :) egyelőre csak angolul :((

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#595) #41635072


#41635072
törölt tag

Hello!
Az lenne a kérdésem hogy az "Alaplap" hőmérséklete a NB hőmérsékletét mutatja, vagy csak valahol az alaplapon elhelyezett mérő-é?

(#596) elisha


elisha
tag

Üdv! Valaki meg tudja mondani, a PCIExpress sebességet merre irja ki a progi?
Tom, elvileg 100Mhz, de nálam nincs fixálva és ha babrálom az órajeleket, jó lenne látni.

Túlterhelt a szerver...

(#597) Fiery válasza #41635072 (#595) üzenetére


Fiery
veterán

Ez az alaplap tipusatol fugg. De a legtobb esetben az "Alaplap" hofok az alaplapra szerelt erzekelo chip hofoka (vagyis az erzekelo chip a sajat hofokat mutatja).

(#598) Fiery válasza elisha (#596) üzenetére


Fiery
veterán

nVIDIA chipseteknel az Alaplap / Lapkakeszlet oldalon lathato ez az informacio. Mas chipseteknel nagyon ritka esetben tudja csak az EVEREST merni a PCI Express orajelet, es akkor az Alaplap / Alaplap oldalon jelenik meg az informacio.

(#599) LJ.


LJ.
tag

Hali!
Normális az, hogy egy Asus P5N32-E SLI Plus alaplapon az MCP hőmérsékletének 86˙C-ot mér az Everest új verziója?? Nem sok az egy picit?

mod: upsz, olvastam néhány hozzászólásal fenntebb hogy amíg 100˙C alatt van normális.
de ez nem csökkenti az alaplap élettartamát?

[ Szerkesztve ]

(#600) Fiery válasza LJ. (#599) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos az nForce 680i chipset ilyen magas hofokon jar, ez mondhatni normalis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.