Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Nem teljesen topic táma, de ami a problémámat manifesztálja az az Everest. Tehát, miért van az, hogy a CPU kihasználtságom úgy ugrál, mint egy szeizmográf, amikor földrengés van és közben nem fut semmi!? A bekarikázott résznél csak egy Firefox-ot nyitottam meg és felugrott 47%-ra. [link] Ez azért durva egy X9000-es Core Extreme CPU-nál! :Y

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1052) Fiery válasza (Darkwood) (#1051) üzenetére


Fiery
veterán

Ez melyik EVEREST verzio? Milyen videovezerlo van a notebookodban? Ha a hatterben zenet vagy videot jatszol le, annak a hangja akadozik az ilyen CPU kihasznaltsagi "spike"-oknal?

(#1053) (Darkwood) válasza Fiery (#1052) üzenetére


(Darkwood)
őstag

"Ez melyik EVEREST verzio?": 4.60.1500. Próbáltam több verzióval is, de ugyanezt csinálta. A windows feladatkezelő is ugyanezt csinálja.
"Milyen videovezerlo van a notebookodban?": 8800M GTS.
"Ha a hatterben zenet vagy videot jatszol le, annak a hangja akadozik az ilyen CPU kihasznaltsagi "spike"-oknal?": Nem, nem akadozik egyik sem.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1054) Fiery válasza (Darkwood) (#1053) üzenetére


Fiery
veterán

Rivatuner, ATITool vagy GPU-Z (ott a Sensors oldal) alatt nem tapasztalsz hasonlo spike-okat a CPU kihasznaltsagban?

(#1055) (Darkwood) válasza Fiery (#1054) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nem, nem tapasztalok.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1056) shteer


shteer
titán

a techPowerUp interjú még nem is volt linkelve? :)

..szerintem jónak tűnik

(#1057) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#1051) üzenetére


(Darkwood)
őstag

UP #1051.
Vagy esetleg valaki tudja, hogy kihez tudnék fordulni e problémámmal itt a PH-n?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1058) Zin válasza (Darkwood) (#1057) üzenetére


Zin
senior tag

1 masodpercre felugrik mit izgulsz rajta ennyire?
Ennyi erovel ne kapcsolj lampat,ne nezz tv-t ha az áram miatt aggodsz xd

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1059) (Darkwood) válasza Zin (#1058) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Hahóóóó.... Nem látod, hogy mekkorát ugrott azért, mert megnyitottam egy Firefox-ot!!!??? Nem látod, hogy összevissza ugrál az egész, pedig semmi sincs megnyitva. Itt nem a villanyszámláról van szó! Szerinted, ha a villanyszámlán izgulnék, akkor egy ilyen masinám volna? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1060) Zin válasza (Darkwood) (#1059) üzenetére


Zin
senior tag

Haló...:) Valami fut a hatterben akkor...virusirto?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1061) (Darkwood) válasza Zin (#1060) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ha fut, ha nem ugyanezt csinálja! Teljesen szűz XP-nél is ezt csinálja!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1062) fako válasza Fiery (#970) üzenetére


fako
csendes tag

A hang recsegéses dolgot csak megerősíteni tudom. Asus P5Q lapnal, alaplapi hangkártyával. Szinte frissen telepített winxp + gyári driverek. Simán desktopban voltam, és a szenzor értékeket figyeltem, közben winampban recsegett a hang, teljesen random időközönként. Csak egyszer fordult ilyen elő, azóta nem találkoztam a problémával.

(#1063) szacsee válasza fako (#1062) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gémeknél elő szokott fordulni nálam és sokaknál néhány játékban P5K Deluxnál. Azt csináltuk, hogy DXdiagnál a hang hardveres gyorsítást kivesszük, akkor jó.
A mai CPU-knál úgysem jelentős néhány %, ha le van foglalva pl a hangvezérlésnek.

(#1064) (Darkwood) válasza Fiery (#1052) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Na most már ilyet is csinál csak nem a hang szakadozik, hanem a kép néha-néha. Ilyenkor a CPU kihasználtságom 50% felett van.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1065) Fiery válasza fako (#1062) üzenetére


Fiery
veterán

1) Milyen videokartyaval probaltad, es ahhoz melyik drivert raktad fel?

2) Milyen csatolojuak a vinyoid? SATA vagy PATA? Ha SATA, akkor az Intel-fele SATA vezerlore van dugva, vagy a masodlagos SATA vezerlore? (Marvell, ha jol sejtem)

3) Milyen csatoloju a DVD meghajto(i)d? SATA vagy PATA? Ha SATA, akkor az Intel-fele SATA vezerlore van dugva, vagy a masodlagos SATA vezerlore? (Marvell, ha jol sejtem)

4) A gyari drivereket a driver CD-rol telepitetted, vagy az Asus support oldalarol toltotted le?

5) Az EVEREST melyik verziojat hasznaltad?

6) A random idokoz alatt mit kell erteni? Kb. 5-10 masodpercenkent jott egy reccsenes, vagy mondjuk percenkent 1-2 alkalommal csupan? Esetleg me'g ritkabban?

[ Szerkesztve ]

(#1066) Fiery válasza (Darkwood) (#1064) üzenetére


Fiery
veterán

Van barmely mas monitorozo vagy tuning szoftver, aminel hasonlo problemakat tapasztalsz? Pl. SpeedFan, Active SMART, HD Sentinel, HWiNFO32, HWMonitor, CPU-Z, GPU-Z, Rivatuner, ATITool, Sandra, barmi egyeb?

[ Szerkesztve ]

(#1067) fako válasza Fiery (#1065) üzenetére


fako
csendes tag

1) Gigabyte GeForce 9600GT. Forceware 175.16

2) SATA csatoloju winyo, intel fele sata vezerlore dugva

3) PATA DVD meghajto

4) drivereket driver cd-rol tettem fel

5) 4.50

6) kb 5-10 masodperc

(#1068) (Darkwood) válasza Fiery (#1066) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Most tényleg egészséges az, hogy megnyitok egy Everest-et és 50%-os CPU-kihasználtságom van 2-3 mp-ig? Márpedig a SpeedFan ezt mutatja.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1069) (Bundás)


(Bundás)
addikt

AGP / PCI frekvencia értékét meg lehet lesni valahol a programban? :U

(#1070) Fiery válasza (Darkwood) (#1068) üzenetére


Fiery
veterán

Egy alkalommal, az EVEREST inditasnal elofordulhat (pl. Radeon HD 4xxx kartyak eseteben), de az mar nem normalis, ha ilyen spike-ok folyamatosan ill. periodikusan is elofordulnak az EVEREST futasa kozben.

[ Szerkesztve ]

(#1071) Fiery válasza (Bundás) (#1069) üzenetére


Fiery
veterán

nForce chipset eseteben igen, az Alaplap / Lapkakeszlet oldalon.

(#1072) (Darkwood) válasza Fiery (#1070) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Esetleg előfordulhat azért, mert a paszta már nem az igazi a CPU-n?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1073) Fiery válasza fako (#1067) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi az infot!

Frissits kerlek a legujabb EVEREST beta verziora --> [link]

Ird meg, jobban mukodik-e. Reccsenesek tovabbra is lesznek, de ha minden igaz, csak egyszer, amikor az EVEREST-et elinditod. Ha folyamatosan fut, akkor utana tobbszor mar nem szabadna reccsennie, hacsak nem nezel ra bizonyos oldalakra (ugymond manualisan), pl.:

- Szamitogep / Osszegzes
- Szamitogep / Tulhajtas
- Alaplap / Lapkakeszlet
- Alaplap / ACPI
- Megjelenites / GPU

A reccsenes egyebkent akkor "keletkezik", amikor az EVEREST kozvetlenul eri el a memoria egyes teruleteit, pl. a HD Audio regisztereket, GPU regisztereket, ACPI BIOS tablakat, stb.

Amit a legujabb betaban faragtunk, az tulajdonkeppen annyi, hogy a szenzor modulbol elert regiszterek olvasasat cache-eljuk, azaz nem minden esetben mappeljuk be ujra azokat a regisztereket (pl. 2-3 masodpercenkent nem kerulnek ujra mappelesre). Ennek hatasara a hardverfigyelo modul (vagy pl. az Erzekelo oldal) folyamatos hasznalatanal nem fog a recseges folyamatosan gondot okozni.

Azonban a tobbi oldalon nem lenne biztonsagos minden egyes memoria elerest cache-elni, ezert maradt meg a reccsenes a fent felsorolt oldalakon.

Arra egyelore nem tudtunk fenyt deriteni, hogy ez a recseges miert pont az Asus alaplapokat erinti leginkabb. Eloszor arra gondoltunk, hogy a Marvell PATA vezerlo a bunos, de azt letiltva is recseg...

(#1074) Fiery válasza (Darkwood) (#1072) üzenetére


Fiery
veterán

Annak semmi koze ehhez. Viszont lehet, hogy Nalad is segitene az egy posttal fentebb linkelt legujabb beta, ugyhogy ha megoldhato, probald ki kerlek, es ird meg, van-e valami valtozas.

(#1075) (Darkwood) válasza Fiery (#1074) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Kérlek szépen ilyen: [link]. Sokkal jobban néz ki.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1076) Fiery válasza (Darkwood) (#1075) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a visszajelzest, orulok, hogy Nalad is segitett a javitas.

(#1077) gyiku válasza Fiery (#1073) üzenetére


gyiku
nagyúr

JW-790GX-Extreme lapom van, geil ultra 800 ramokkal, lap ismeretlen, ramra meg ddr2-800 sdramot irt a 4.50.1330. firissitettem erre, amit linkeltel, szinten ugyan ez a problema.

hüllő

(#1078) Fiery válasza gyiku (#1077) üzenetére


Fiery
veterán

Masold be kerlek ide a topicba az Alaplap / Alaplap es az Alaplap / BIOS oldalak teljes tartalmat.

A RAM-os problemat nem igazan ertem: azt irod, hogy DDR2-800-as memoriad van, es DDR2-800-at ir ra az EVEREST. Mi a gond ezzel? :)

(#1079) gyiku válasza Fiery (#1078) üzenetére


gyiku
nagyúr

Alaplap neve J&W JW-790GX-Extreme
elnezest kerek :B
ramokat dual-ddr800-nak irta.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1080) Oliverda válasza gyiku (#1079) üzenetére


Oliverda
félisten

...csak azt nem másoltad be amit kért. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1081) gyiku válasza Oliverda (#1080) üzenetére


gyiku
nagyúr

az uj beta trial lett, visszatettem a 1330ast. igaz, kicsit hianyos (pl ram feszultseget nem lehet nem lehet kitenni vista oldalsavra), de egyenlore jo lesz.

hüllő

(#1082) kgero86


kgero86
tag

Sziasztok !!
Egy kis segítséget kérnék tőletek még kezdő vagyok!!
A következő lenne a probléma hogy én keveslem ezeket az eredményeket az Everestben vagy ezek normálisak?
Esetleg tudnátok tippet adni hogy miket kéne beállítamom a BIOSBA?
Előre is köszi mindenkinek!!!

(#1083) finest válasza kgero86 (#1082) üzenetére


finest
őstag

Látom EP a lapod, nincs bekapcsolva valami energia takarékos üzemmód? Irtó nagy késleltetése van a memónak, nem lehet, h valami folyamatosan használja a procidat, esetleg túl sok progi fut a háttérben?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1084) kgero86 válasza finest (#1083) üzenetére


kgero86
tag

Szia kössz a választ!
Megnéztem nem megy semmi a háttérben 0-1% a CPU terhelés.
Mondjuk az energy saver be volt kapcsolva de most kikapcsoltam és ugyanaz az azeredmény :(
mi lehet a gond?

(#1085) Bálint85


Bálint85
senior tag

melyik a jobb?
Everest ultimate vagy a corporate? :U

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1086) Fiery válasza Bálint85 (#1085) üzenetére


Fiery
veterán

Lasd itt --> [link]

(#1087) Bálint85 válasza Fiery (#1086) üzenetére


Bálint85
senior tag

köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1088) turorudi válasza Fiery (#1086) üzenetére


turorudi
aktív tag

Olyan változat miért nincs, amiben minden tudás benne van?

(#1089) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Miért látja az everest 800-asnak az 1066-os Ramjaimat? CPU-Z jól mutatja, hogy 1066-on mennek.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1090) HarryPotter válasza HarryPotter (#1089) üzenetére


HarryPotter
őstag

MOD: a ram névnél jól mutatja, de a sebességnél csak 800-nak :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1091) Superman


Superman
nagyúr

Volna egy kérdésem: mennyire megbízható az Everest "Rendszer stabilitásteszt"-je, illetve tesztjei? Elindítottam, hogy a CPU-t és a ramokat tesztelje egyszerre, mintha a Prime95 Blend módban futna. Ehelyett, igaz, hogy a CPU-nak 100%-os leterheltséget csinált, de a ramokat csak 45%-ban terhelte, a Prime Blend módjának 96%-val szemben.

Mindezek ellenére 26 perc után leállt "hardware failure detected" hibaüzenettel. Azért kérdeztem, mennyire megbízható, mert a Prime95 Blend tesztje 4 órán át futott hiba nélkül és a Super PI (2x32M) is simán lefut, csak ez nem.

(#1092) Fiery válasza turorudi (#1088) üzenetére


Fiery
veterán

Minek kellene minden "tudas"-nak benne lennie, ha ugysem tudnad kihasznalni? :) Teljesen mas szolgaltatasokra van szukseg egy otthoni felhasznalonak, mint egy ceges rendszergazdanak.

(#1093) Fiery válasza HarryPotter (#1089) üzenetére


Fiery
veterán

A DDR2-1066 memoria modulokat a JEDEC nem szabvanyositotta, ergo minden esetben tuningnak minosulnek, me'g ha a "dobozra" 1066-os sebesseg is van irva, mint gyari orajel. Epp ezert, hogy a gyartok biztositsak a maximalis kompatibilitast (az olcsobb/benabb alaplapokkal is), az SPD-be 800 MHz-es sebesseg kerul beirasra.

Az megint mas kerdes, hogy a memoria modul aktualis sebessege (amilyen orajelen epp mukodik) mennyi, azt nem az Alaplap / SPD, hanem az Alaplap / Alaplap oldalon vagy az EVEREST CPUID Panel-en tudod megnezni.

(#1094) Fiery válasza Superman (#1091) üzenetére


Fiery
veterán

Amennyiben az EVEREST legujabb verziojarol van szo, akkor az teljesen megbizhato. A memoriat azert nem feltetlenul hajtja ki maximalisan, mert csak 1 szalon kezeli a memoriat. De ahogy lathatod is, igy is talalt stabilitasi hibat :)

(#1095) HarryPotter válasza Fiery (#1093) üzenetére


HarryPotter
őstag

Nagyon köszönöm, meg fogom nézni :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1096) Superman válasza Fiery (#1094) üzenetére


Superman
nagyúr

No igen, de a Prime Blend tesztje, ami sokkal jobban leterheli a memóriát (ez esetben ez volt a lényeg), nem talált 4 óra után sem semmit. :) Szóval nem értem én ezt...:D

Ha majd valami gond lesz (belefagy valamibe, stb.), akkor igazítok a beállításokon, mert így nem tudom, mit kellene tenni.

(#1097) tlac válasza Superman (#1096) üzenetére


tlac
nagyúr

ha tuning nélkül nem akad ki az everest tesztje (már pedig nem), akkor a géped nem stabil

(#1098) Superman válasza tlac (#1097) üzenetére


Superman
nagyúr

A kérdésem arra vonatkozott, hogy akkor mire jó a Prime Blend tesztje, amelyet egyesek Szentírásnak tartanak? (Persze én nem.) Egyeseknek a Super PI is kiakad (értsd: nem fut le) Vista alatt, mégis stabilnak mondható a gépük.

Na persze például játékok alatt is kiakadhat egy húzott cucc és mégis elment Prime alatt...láttunk már ilyet.

(#1099) turorudi válasza Fiery (#1092) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hát csak úgy a feeling miatt. :))
Egyébként nekem a remote desktop hianyzik az ultimate-bol, mert a windoz hasonlo szolgaltatasa szerintem eleg korlatos.

udv

(#1100) HarryPotter válasza Fiery (#1093) üzenetére


HarryPotter
őstag

Megnéztem teljesen jól mutatja a ramok sebességét az everest. Viszont az alaplapom nem ismerte fel (most tettem fel a 4.6-os verziót, a 4,5-ös ilyet nem csinált), egy dfi FXB M2RSH alaplapról van szó. A program felajánlotta a riport küldését, amit elfogadtam, erre sikeresen elküldte a riportot. Erre válaszoltok majd?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.