Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Fiery válasza LamaCube (#1799) üzenetére


Fiery
veterán

Fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Riasztas.

(#1802) Fiery válasza RexpecT (#1800) üzenetére


Fiery
veterán

Az alaplap homerseklete nem egyenlo a chipset barmelyik reszenek feluleti- vagy maghomersekletevel. A legtobb alaplap eseteben az alaplap hofokat az alaplapra integralt szenzor chip méri, es az esetek tulnyomo tobbsegeben a szenzor chip a sajat homersekletet mutatja az alaplap hofokanak. A szenzor chipek pedig nem szoktak tul sok hőt termelni, ergo a haz belso homerseklete lenyegeben megfelel a szenzor chip sajat homersekletenek.

[ Szerkesztve ]

(#1803) LamaCube válasza Fiery (#1801) üzenetére


LamaCube
addikt

Azt megtaláltam köszi,de nem kínálja fel azt az opciót,hogy milyen hőmérsékleten riasszon vagy állítani lehessen.Valszeg én vagyok a láma :B

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1804) Fiery válasza LamaCube (#1803) üzenetére


Fiery
veterán

"Riasztasi esemenyek", egy sorral lejjebb... :)

(#1805) RexpecT válasza Fiery (#1802) üzenetére


RexpecT
addikt

Értem :R .Szerintem pedig érdekesebb lenne ha a chipsetben is lenne egy maghőmérő.

(#1806) Fiery válasza RexpecT (#1805) üzenetére


Fiery
veterán

Ebben egyetertunk :) Me'g jobb lenne, ha az Abit (R.I.P.) MicroGuru megoldasat ujra "felfedezne" valamelyik gyarto (pl. Asus, Gigabyte). Egy felsokategorias, sok tizezer forintba kerul alaplapra jobban passzolna egy szofisztikalt szenzor megoldas. Botranyos, hogy egyes 50-60 ezer forintos deszkakon milyen bena szenzor megoldas van. Lasd Gigabyte, pl.

(#1807) LamaCube válasza Fiery (#1804) üzenetére


LamaCube
addikt

:R :R :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1808) - = Zk = - válasza Fiery (#1788) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ET 6 nincs fent. Viszont az AOD 3.1 fentvan. szerinte 1,9V :U
Everest ragaszkodik a 2,02V-hoz....
alaplapi BIOS szerint viszon a max ami adhato a ramoknak az 2,00V...
feltegyem az ET 6-ot?....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1809) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok.

Nah és ehhez mit szóltok?
A poén az hogy ezt most lőttem...netezek. Minimális GPU kihasználtság (Win7, de mielőtt kérdeznétek, XP-n is ennyi volt....nem a csillivilli felület akasztja ki szegényt)

Jah ez egy noti: MSI VR630x

Qrvajó...ha aláteszem a kezem, szó szerint ÉGET...nemtudom hogy bírja a cucc. Szerintem a műanyag olvadáshatáron van.

2-3hét múlva lesz egy éves a gép, egy venti cserén már átesett (MSI ugye....albacomp közreműködésével)

Csak húzza még pár évig...

Üdv

(#1810) Thrawn válasza lacam (#1809) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez rengeteg ahhoz képest, hogy csak netezel, mondjuk a flash meg tudja dolgoztatni a gépet. Én megnézetném/szétszednép, nincsenek-e eltömődve a szellőzőnyílások, vagy maga a hűtőborda. Annak sem ártana utánajárni, hogy rendesen érintkezik-e a hűtés az alkatrészekkel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1811) lacam válasza Thrawn (#1810) üzenetére


lacam
aktív tag

4hónapja volt Albacomp-ban...ez megérne egy OFF-ot.... :)

Megvettem tavaly decemberben, márciusban elkezdett iszonyatosan zúgni a hűtőventi...Albacomphoz be (Szfvár), ott mondták hogy megrendelik a cserealkatrészt...én elhoztam a gépet, mert a zúgáson kívül nem volt baja. Ők mondták, majd értesítneek..persze nem értesítettek. 1.5hónap múlva rájuk telefonáltam, válasz: még jön az alkatrész, hívjam vissza 1hét múlva..megtettem, visszahívtam őket erre közlik, hogy rossz ventit rendeltek meg, nem a gépemhez való érkezett...namonodm, gratula! 3hétre rá végre megérkezett a cucc...gépet be, 1óra alatt kicserélték.

Nem volt gond az Albacomp-al, csak az idő.... :(

Ezt már szették szét, pont a hűtést babrálták....de régen is ilyen volt, most is ilyen....még garis a cucc...megcimkézett, plombált cucc.....Albacomp ha gyorsan megnézné, talán.

Üdv

(#1812) Thrawn válasza lacam (#1811) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha ez mindig ilyen volt, akkor alátámasztanám valamivel, hogy megemelje picit, úgy talán több levegőt kapna a hűtő. Nekem mindenesetre eléggé alulméretezettnek tűnik :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1814) lacam válasza Thrawn (#1812) üzenetére


lacam
aktív tag

Ez megemelt (ki/alátámasztott) állapotban ilyen! :U

Fél pillanattal ezelőtt letettem az ágyra és tettem-vettem...csak állt, internetezés közben...eredmény:

MCP: 128 C
GPU: 125 C :((

Meg fog sülni ez a szar.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1815) barnam_ válasza lacam (#1814) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem lehet hogy nem indul be a ventilátora? Nekem is albacomp-om van, és ha kiveszem az akksit, képes megfőzni magát. Nem kapcsol be a venti, aztán mikor nagyon forró a helyzet, leáll a gép :W

(#1816) Franklin válasza lacam (#1814) üzenetére


Franklin
addikt

Sztem tuti nem megy a venti benne. Az a 70 fokos cpu is soknak tűnik.

Ne használd így tovább, mert gallyra fog menni! Szedd szét vagy vidd szervízbe!

(#1817) lacam válasza barnam_ (#1815) üzenetére


lacam
aktív tag

Dede, sajnos ha "csak" ennyi lenne. Zúg a venti, a bordánál forró levegő jön... Régen is ilyen volt s az albacomp-os venticsere után is ilyen maradt. :U

20 perce a kezemben tartom, semmi nincs a gép alatt (30 centire van az asztal felületéről...jelenleg mcu:98, gpu:97)

Gondolkodom egy hűtőpadon....nemtudom van-e más választásom...de gondolom csak egy "aktív" segithetne.

(#1818) Oliverda


Oliverda
félisten

Hello!

Esetleg arról van valami infó az az ötös verziótól létező terhelés melletti "FSB" fluktuáció bug mikor lesz javítva?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1819) gyiku


gyiku
nagyúr

ez a masodik asus M4A78TD-V Evo lapom, az elsovel everest fronton nem volt gond. most viszont a ddr3as memoriakat nem akarja rendesen felismerni, ddr2-400 sdram -nak irja.

1954 beta van fent.

hüllő

(#1820) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

hiba az én készülékemben van vagy everest nem jelzi a HD 5750 vga hőfokokat egy asus p5q se2 lapban?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1821) gyiku válasza darál0w (#1820) üzenetére


gyiku
nagyúr

1954 betat felraktad?

hüllő

(#1822) darál0w válasza gyiku (#1821) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a-aaa.

de felrakom :B

esetleg egy link? :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1823) darál0w válasza darál0w (#1822) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

+van :P

látja de szvsz nem jok az értékek. 3 mpig nem bírom rajtatartani a kezem a vgan és 53C :W

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1824) gyiku válasza darál0w (#1823) üzenetére


gyiku
nagyúr

es mar latja? :D

hüllő

(#1825) Oliverda


Oliverda
félisten

Erről mi a véleményetek?

Illetve nem nagyon ismeri C3-as Deneb steppinget a legutolsó beta sem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1826) Oliverda


Oliverda
félisten

Az nehezen lenne kivitelezhető hogy K10 esetében az Everest "kiolvassa" az adott CPU gyári VID értékeit is? Konkrétabban arra gondolok hogy akkor amikor a júzer a BIOS-ban átállítja a VID-et (VID-eket) AUTO-ról valami tetszőlegesen alacsonyabb vagy magasabb értékre akkor az Everest (is) már ezt a módosított értéket mutatja.

Sajnos jelenleg egyetlen progi sem képes erre. Nem tudom mennyire lenne bonyolult megoldani, de a BIOS is kiolvassa valahogy amikor a CPU vagy NB VID AUTO-n van, tehát annyira csak nem lehet az. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1827) Balala2007 válasza Oliverda (#1825) üzenetére


Balala2007
tag

A memoria bench ertekeket illetoen nekem ugy tunik, scientia keveri az elmeleti memsavszel fogalmat a kihasznalhatoval. Igaz, hogy mindket konfigban hasonlo memoriak vannak, kozel egyforma elvi savszellel (EVERESTben az Alaplap/Alaplap/Memoriabusz tulajdonsagai alatt nezheto meg), de hogy ezekbol mennyit tud tenylegesen kihasznalni egy egyszalas alkalmazas, az mar hw implementacio fuggo, es pont ezt mutatja meg az EVEREST. Mind a ket procin a szamara kedvezobb savszel mero rutin fut a tudtunkkal leggyorsabb verzioban. Ha felbukkanna egy gyorsabb kod K10-re (tobbszal es realtime priority nem er), akkor orommel lecserelnenk arra (bar erre eleg keves eselyt latunk, eleg sokmindent vegigprobaltunk mar).

A cache-eknel egyreszt tul lassu lenne, ha keresgelnenk mekkora meretu blokkot hasznaljunk, masreszt meg altalanossagban nem is mindig lehet szamitani arra, hogy lesz "lapos" resze az atviteli gorbenek. (ket pelda akosf-tol 1, 2) Igy mi inkabb a CPUID-bol olvassuk ki a cache meretet, es azt hasznaljuk.

Mivel non-temporal write-ot hasznalunk, ezert ritkan, de elofordulhat, hogy write gyorsabb, mint a read. (Bizonyos K7-eseknel tipikus volt anno...)

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#1828) gyiku válasza gyiku (#1819) üzenetére


gyiku
nagyúr

1973-al ugyanez :F

hüllő

(#1829) gyiku válasza gyiku (#1828) üzenetére


gyiku
nagyúr

1977 is :U

hüllő

(#1830) Oliverda válasza Balala2007 (#1827) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi a választ!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1831) ócskás


ócskás
aktív tag

Üdv Urak!
A napokban feltettem az Everest v.5.30.1900. Corporate Editiont. Lehet, hogy láma vagyok, de nem találom benne a "sebesség"-et, ami az "adatbázis" után kéne, hogy legyen. De nincs ott!
Mi lehet az oka?

Köszönettel

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1832) Badman 4ever válasza ócskás (#1831) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha átnézed a Lavalys honlapján a táblázatot, láthatod, hogy a Corporate az üzleti célű felhasználásra szánt változata az EVEREST-nek, ezért hiányzik belőle a sebességmérő (benchmark) rész: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1833) ócskás válasza Badman 4ever (#1832) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszönöm szépen!

Eddig Corporate verzióm még nem volt, ezért nem értettem a szitut...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1834) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

az megoldható lenne, hogy az osd elemeken ne legyen border?

[ Szerkesztve ]

(#1835) gyiku


gyiku
nagyúr

Fiery, januárban már leszel?

hüllő

(#1836) barnam_ válasza lacam (#1817) üzenetére


barnam_
nagyúr

20 perce a kezemben tartom, semmi nincs a gép alatt (30 centire van az asztal felületéről...jelenleg mcu:98, gpu:97)

Pfff.... garancia van még rá? Ha igen, vidd vissza és mutasd be nekik ugyanezt. Ha nincs, kereshetsz hozzá másik hűtőt :( Egyébként valószínűleg nem jó a pasztázás, vagy nem fekszik fel rendesen a hűtő a procira. Más különben nem tudom elképzelni hogy alapból 100°C-os legyen.

szerk.: most olvasom, ez nem is Albacomp gép (csak ott vetted), hanem MSI. Abból ítélve, hogy a gpu is forró, lehet gyárilag elqrtak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1837) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudja ,hogy lehet belöni Win7 (64) -on az oldalsávot? 5.30Everst Ultimate- al én nem tudom!! Help!!!! :W

(#1838) huby80


huby80
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁáá már meg van!!!!!!!

Tiszta szégyen vagyok!!!!!!!!! :C :)) :C :W

(#1839) barnam_ válasza huby80 (#1838) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tiszta szégyen vagyok!!!!!!!!!
Ha már így beismerted, felfedezhetnéd a szerkesztés gombot is ;]

(#1840) Fiery válasza gyiku (#1835) üzenetére


Fiery
veterán

Most is vagyok. Mastol is kaptunk mar visszajelzest az altalad felfedezett hibarol, azonban egyelore nem sikerult megoldast talalnunk ra. Januarban igyekszunk melyebbre asni, addig kicsit lightosabban melozunk :)

(#1841) gyiku válasza Fiery (#1840) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R

hüllő

(#1842) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Olyan problémán lenne, hogy az alaplapommal foxconn flamingblade-el a proci fogyasztását a cpuid hardware(1.15 64bit) monitor mutatja az Everest ultimate (v5.30.1900) meg nem.
A kép róla: [link]

Érdekelne várható-e hogy belekerül az új verzióba?

(#1843) Fiery válasza ADAM1337 (#1842) üzenetére


Fiery
veterán

Legjobb tudomasom szerint a HWMonitor nem méri a CPU fogyasztasat, hanem megbecsuli azt, mindenfele altudomanyos formulak segitsegevel. Kapasbol a max. disszipacio (130W) sem pontos ertek, hiszen egy minden logikai processzort 100%-ra hajto stressz teszt sem kepes maximalis disszipacioig hajszolni egyik processzort sem. Arrol nem is beszelve, hogy az Intel altal publikalt ill. a processzorba kodolt disszipacios ertekek az abszolut maximumot adjak meg, amit eleve keptelenseg elerni, me'g kifejezetten az Intel altal ilyen celra keszitett eljarasokkal sem.

[ Szerkesztve ]

(#1844) gV válasza Fiery (#1843) üzenetére


gV
őstag

Arrol nem is beszelve, hogy az Intel altal publikalt ill. a processzorba kodolt disszipacios ertekek az abszolut maximumot adjak meg, amit eleve keptelenseg elerni, me'g kifejezetten az Intel altal ilyen celra keszitett eljarasokkal sem.

ezt jó tudni, sokan még mindig a P4-es időkből származó 1 bizonyos kód futtatása során mért fogyasztást gondolják a mai Intel prociknál megadott TDP-t

(#1845) ADAM1337 válasza Fiery (#1843) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Értem köszi a kimerítő választ. :B

(#1846) Fiery válasza gV (#1844) üzenetére


Fiery
veterán

A TDP-nek inkabb az az ertelme, hogy az alaplap- es hutoventilator gyartok hozza tudjak igazitani a termekeiket a processzorokhoz. Nyilvan magasabb TDP erteket ad meg az Intel, mint amit az adott processzor valaha is el tud erni, hiszen egy kis "headroom" sosem art :) Raadasul, ha megnezzuk pl. a Core 2 Duo processzorokat, a legkisebb es legnagyobb SKU-nak is azonos (65W) a TDP-je:

[link]

[link]

(#1847) gV válasza Fiery (#1846) üzenetére


gV
őstag

értem, a Core 2 Duoval én is érveltem, haszna nem sok volt, igaz én a E8200 (45nm) és E6700 (65nm) értékeikvel probálkoztam

(#1848) Oliverda válasza Fiery (#1846) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nyilvan magasabb TDP erteket ad meg az Intel, mint amit az adott processzor valaha is el tud erni, hiszen egy kis "headroom" sosem art"

Ez nem minden esetben igaz. Egy kicsit gyengébb hűtés vagy szellőzés és máris túl lehet lépni az Intel féle TDP értéket. [link]

A Netburst időkben pedig még nem is kellett hozzá gyengébb hűtés.

P4 670 - TDP: 115W

P4 840 EE - TDP: 130W

P4 955 - TDP: 130W

P4 820 D - TDP: 95W

Itt találsz pár műszeres mérési eredményt.

Az egész TDP vs. TDP mizériáról pedig itt van egy kicsit bővebb írás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1849) Fiery válasza Oliverda (#1848) üzenetére


Fiery
veterán

Ez mar kezd kisse off-topic lenni, de kivancsi lennek, mikepp mérik le a CPU fogyasztasat a LostCircuitsnel. Ugyanis szamomra kisse nehez elkepzelni olyan "házi" modszert, amivel a CPU es csak a CPU fogyasztasa valoban precizen merheto. Nyilvan az Intel kepes olyan alaplapot gyartani, ami ki van erre a celra hegyezve, de azt csak hazon belul hasznaljak.

(#1850) gV válasza Oliverda (#1848) üzenetére


gV
őstag

a P4-nél mintha élt volna 1 specifikus TDP meghatározás
ellenben az amd most nem tud beférni a maga tdp keretébe, ami ha náluk nem tévedek a max fogyit takarná [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.