Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Rover623 válasza Local (#850) üzenetére


Rover623
félisten

Engem aztán nem bántottál meg egy szemernyit sem...:DD
Pláne, hogy a linkelt eredményhez semmi közöm nincs, egy fórumtársunk alaperedménye...;)
Csak arra szerettelek volna rávezetni, hogy az élet dolgaival kapcsolatban van néhány téves (naiv?) elképzelésed...netán fiatalkorú és/vagy az USA-ban élő vagy...?:DDD

primus inter pares

(#852) Fiery válasza Local (#843) üzenetére


Fiery
veterán

En megis minek nezzek utana jobban? :) Nincs ilyen kartyank, de az EVEREST kitunoen mukodik a GTX260 es GTX280 chipekkel is. Ha nem hiszel az EVEREST-nek, akkor probald meg ellenorizni az adatokat az ATITool, RivaTuner vagy GPU-Z szoftverek barmelyikevel.

Ezen a forumon egyebkent megengedett 2 kulonbozo login hasznalata ugyanazon felhasznalo altal? Just wondering... :F :U

(#853) Rover623 válasza Fiery (#852) üzenetére


Rover623
félisten

Ezen a forumon egyebkent megengedett 2 kulonbozo login hasznalata ugyanazon felhasznalo altal?
Nem megengedett...a másikat ki is tették...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#854) Local válasza Fiery (#852) üzenetére


Local
csendes tag

Szia !!!

BFG Válaszolt !!!

Nem tudja még semmi program kiolvasni a bios-t mert le van védve, azért mert elmentek a kártya szerintük a MAXIMÁLIS lehetőségekig és a további tuningolás még kárt okozhat !!!

Ha nagyon szeretném mégis kiolvasni a bios-t akkor agy 3DMark Futtatása alat meg lehet nézni hogy hogyan is emelkedik fel a kártya értékei vagy is a ThermoInteligence Technológi erre lett kitalálva !!!

A dobozon feltüntetett értékek valósak s Stabil működés közben is biztosak !!!

Ha bármi kérdésem lenne még forduljak Nyugodtan hozzánk !

Hát ennyi !!!

Local.

Localmester

(#855) Fiery válasza Local (#854) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor ez valami automatikus tuning mizeria lesz :) Ha az EVEREST-ben bekapcsolod a Naplozast (fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Naplozas), akkor le tudod ellenorizni, hogy a BFG valoban jol mondta-e a 3DMark futasa kozben helyes ertekre emelkedo orajel dolgot :)

(#856) Local válasza Fiery (#855) üzenetére


Local
csendes tag

Köszönöm a Segítségedet ki is fogom próbálni !!!

Local.

Localmester

(#857) Laraxior válasza Fiery (#855) üzenetére


Laraxior
titán

Szia fater!
Van a hőérsékleteknél ez az alaplap. Ez az északi vagy a déli hidat méri? :F
gigabyte P35-ds4 rev 1.0 :R
Lehetne valahogy mind a kettőt? :F :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#858) Fiery válasza Laraxior (#857) üzenetére


Fiery
veterán

Fater? :F

A Gigabyte P35 alaplapoknal az "Alaplap" homersekletet az alaplapra integralt szenzor chip meri, es a sajat hofokat mutatja. Tehat nincs koze ennek a hofoknak az eszaki vagy deli hidhoz. Az eszaki es deli hid hofokat az alaplapod nem meri.

(#859) Laraxior válasza Fiery (#858) üzenetére


Laraxior
titán

csak amolyan szólásmondás ;) :B
nah akkor tévhitben voltam...fas*a... :W Tehát akkor sok jelentősége nincsen annak a szenzornak.Nem is kell azzal foglalkoznom.. :( :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#860) szacsee válasza Laraxior (#859) üzenetére


szacsee
nagyúr

Látom nem tökölsz, ajtóstul a házba... :DDD

Fiery: Giga tulajok nem értenek a szép szóból, Laraxior még a jobbik eset, szerintem Ő veszi a lapot, de hiába hangsúlyozom, hogy P35 és P45-ös deszkáknál is a Super I/O chipp magának monitoroz és azt írja ki az everest nem hisznek nekem....de neked sem. :Y
Kinek hinnének, ha nem a program készítőjének?
Jájj de nehéz felfogásúak ezek...na mind1 én lassan feladom, de remélem meg tudom Őket puhítani. ;] :R

(#861) Fiery válasza szacsee (#860) üzenetére


Fiery
veterán

Alapvetoen nekunk nem lenne feladatunk, hogy a szoftverunk altal kiirt informaciok ertelmezeseben segitsunk... De bizonyos hatarokon belul hajlandoak vagyunk elmagyarazni a nehezebben emesztheto dolgokat -- az meg mar a felhasznalokon mulik, hogy hisznek-e nekunk :)

(#862) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hi!

Nemtudtok egy újabb verzióról? Vettem egy 4850es Ati-t és nem jelzi még ki az infókat róla ... :F

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#863) Fiery válasza donsergiooo (#862) üzenetére


Fiery
veterán

Ime a legujabb EVEREST beta --> [link]

(#864) gael válasza Fiery (#863) üzenetére


gael
tag

Szia!
Engem az érdekelne , hogy a Power Values CPU értéke mit jelent pontosan , hogyan viszonyul a processzor valós fogyasztásához.
Nálam így néz ki.
Előre is köszi az infót :R

(#865) Fiery válasza gael (#864) üzenetére


Fiery
veterán

Elvileg az a CPU disszipaciojat mutatja, amit az alaplapodon talalhato Asus EPU (ADP3228) chip mer. Arrol nincs informacionk, hogy ez a chip pontosan (elektronikai ertelemben) mit is mer, es mennyire megbizhato ill. pontos a merese. Ha minden igaz, az Asus sajat EPU szoftvere is ugyanezt az erteket mutatja.

(#866) donsergiooo válasza Fiery (#863) üzenetére


donsergiooo
senior tag

thx :DD

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#867) gael válasza Fiery (#865) üzenetére


gael
tag

Ezt sejtettem , csak az nem világos , hogy a procim TDP-je elvileg 95W , a mért érték pedig prime-mal terhelve is csak 2,92W. Ez a nagyságrendekkel való eltérés csak nekem szúr szemet , vagy valamiről lemaradtam? :B

(#868) Fiery válasza gael (#867) üzenetére


Fiery
veterán

Hasonlo furcsasagot jeleznek mas felhasznalok is, de me'g nem jottunk ra, mi okozza. A sajat Asus P5QC tesztgepunkon, Celeron 430 procival egyebkent 3.3W-ot mutat az EPU2 chip. Eloszor mi is azt hittuk, az EVEREST mer rosszul, de az Asus SixEngine szoftver is ugyanezt az erteket mutatja.

(#869) gael válasza Fiery (#868) üzenetére


gael
tag

Akkor ez így nem több mint egy viszonyítási szám :U
Köszi az infót :R

(#870) turorudi


turorudi
aktív tag

Q6600 proci (húzás nélkül), Giga GA-EP35-DS3 lap.
Ha zenelejátszás közben indítom az Everestet (4.5), a szenzorok megjelenésekor reccsen egyet a hang, bármekkorára is állítom a hangkártya bufferét (StAudio DSP 2000 c-port).
Tapasztaltatok hasonlót? Mi lehet az ok? Más progival még nem tapasztaltam ezt.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#871) Sonja válasza gael (#867) üzenetére


Sonja
veterán

Ugyan ezt tapasztaltam Gigabyte EP45-DS3P alaplap + Q9300-as proci párossal! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#872) Fiery válasza turorudi (#870) üzenetére


Fiery
veterán

Ez egy ismert hiba, amit sajnos me'g nem tudtunk reprodukalni a tesztgepeinken :( Igy egyelore javitani sem tudjuk, ugyanis me'g mindig nem sikerul egy adott hardver elemre szukiteni a problemat. Eloszor a hangkartyara gyanakodtunk, de integralt es kulso hangkartyaval is jelentkezik a problema. Aztan a chipsetre, majd a mobil gepekre terelodott a gyanu, de ezeket is ki tudtuk zarni. Szoba jottek az USB-s vinyok, de az sem segit, ha azokat lehuzod.

Egyedul az a megoldas nehany felhasznalonal, ha a SMART-ot letiltjak (a fomenu / Fajl / Beallitasok / Stabilitas oldalon), de akkor ugyebar nem tudja az EVEREST merni a vinyo hofokokat sem...

(#873) turorudi válasza Fiery (#872) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az a különös, hogy ha állítgatom a hangkártya buffer méretét (128, 256, 512, 1024 KB lehetőségek vannak nálam), a reccsenés mindig más minőségű, de beállított értékenként azonos lesz. Kisebb értéknél daráló (ilyenkor egyébként az USB egér is megakad menet közben), a legnagyobbnál pedig már csak ugrik egyet (persze ez is zavaró).
De köszi a választ, jó hogy közvetlenül válaszoltok.

üdv

(#874) Fiery válasza turorudi (#873) üzenetére


Fiery
veterán

Probalkozunk :) Szivesen segitenek is, de ez egy olyan hibajelenseg, ami abszolut kifogott rajtunk -- egyelore. Ha esetleg van idod, probalgathatod letiltani az egyes hardverfigyelo modulokat (EVEREST ablakanak aljan jobb gomb --> HWMon Modules), lehet hogy segiteni fog valamelyik... Ez a ficsor az ujabb betakban erheto csak el, sz'al kerlek frissits a legujabb betara --> [link]

(#875) Syde


Syde
tag

A legutóbbi bétát próbáltam ki, és néhány az Everest által mért adat, nem felel meg a (az általam vélt) valóságnak. VGA-GPU (3870 X2) adatainál az ATi PowerPlay , PCIe Bus, illetve a Képernyőnél a támogatott üzemmódok. Illetve volna egy olyan kérdésem, hogy egy adott RAID tömbnél, nem lehetne-e megoldani, hogy az egyes merevlemezek SMART értékei láthatóak legyenek?

[OFF]Más:

TPU-n olvastam az interjút, a figyelmeztetési funkció több, mint hasznos volna, valamint a egy átdolgozott grafikonos háttértár teszt. [/OFF]

üdv,
Syde

(#876) Fiery válasza Syde (#875) üzenetére


Fiery
veterán

Eleg durvan zanzasitva irtad le a problemakat, kerlek fejtsd ki bovebben :)

1) ATI PowerPlay: mi a baj vele? Copy-paste-eld be a kiirt adatokat, es ugy ird le, hogy mi nem stimmel szerinted.

2) A PCI-E cuccokkal mi a baj? Melyik oldalon (az EVEREST-ben)?

3) A kepernyo altal tamogatott uzemmodok a legujabb, szelesvasznu monitoroknal nem feltetlenul tartalmazzak az osszes lehetseges kombinaciot. De az LCD-knel ez az informacio mar kevesbe lenyeges, fontosabb a max. felbontas.

4) A RAID tombokbol a RAID driver limitacioja miatt nem tudja egyetlen szoftver sem kiolvasni a SMART infot. A RAID driver irojanal kell reklamalni :)

5) Az "atdolgozott grafikonos hattertar teszt" alatt mit ertsunk?

(#877) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Letöltöttem az everest 4.5-öt telepítettem, elindítottam, és mikor ránéztem a tálcára azt hittem elájulok!!A processzorom 100 celsius fok fok fölött volt(legalábbis szerinte) gyorsan kikapcsol, coolert lekap procit megfog: még 50 fokos sem volt szerintem :( ! Aztán újratelepítettem az everestet és megint ugyanazt jelezte ki. Mi lehet a probléma? :F

[ Szerkesztve ]

(#878) Fiery válasza szilva01 (#877) üzenetére


Fiery
veterán

A P5Q lapokon elofordul ez, de me'g nem jottunk ra, mi lehet a pontos oka. Jelenleg csak annyit tudok javasolni, hogy szedd le az osszes Asus-fele tuningolo, monitorozo es EPU-fele cuccokat (SixEngine). Ez mar segitett nehany felhasznalonak.

(#879) tlac


tlac
nagyúr

Azt hiszem a +3,3V és +12V értékekeit rosszul írja ki a program:[link]

(#880) Fiery válasza tlac (#879) üzenetére


Fiery
veterán

Mi az alaplapod pontos tipusa?

(#881) szilva01 válasza Fiery (#878) üzenetére


szilva01
őstag

Nem vált be. :( :( :( Esetleg tutdok valami más progit amivel ellenőrizni lehet a VGA a CPU és aHDD hőmérsékletét?

(#882) tlac válasza Fiery (#880) üzenetére


tlac
nagyúr

Gigabyte EP45-DS5 rev1.0
bios: F10n

(#883) tlac válasza tlac (#879) üzenetére


tlac
nagyúr

most látom, hogy nem +12V-ot akartam írni, hanem +5V-ot

(#884) Fiery válasza tlac (#882) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! Frissits kerlek a legujabb EVEREST beta verziora --> [link]

A frissites utan inditsd ujra a geped, es ujrainditas utan hasonlitsd ossze az EVEREST altal mert feszultsegeket a Gigabyte EasyTune-ban lathatokkal. Amennyiben tovabbra is elternek az ertekek, kerlek nyomj egy jobb gombot az EVEREST ablakanak aljan --> Sensor Debug --> ISA Sensor Dump, majd masold be az eredmenyt ide a topicba.

(#885) tlac válasza Fiery (#884) üzenetére


tlac
nagyúr

köszönöm!
ez így ok

a +3,3V és +12V nem jeleníthető meg?
bár, az et6 és a bios sem írja ki őket

látom az alaplap neve is változott, a ds5, dq6-ot külön kezelitek?
szerintem ugyanannak szenzorchipnek kellene lenni minden giga ep45-ös lapon

(#886) Fiery válasza tlac (#885) üzenetére


Fiery
veterán

Csak azokat a feszultsegeket meri az alaplapod, amiket a BIOS Setup is mer.

Az alaplap neve az Erzekelo oldalon csak referencia, az Alaplap / Alaplap oldalon lathatod a pontos azonositast.

A szenzor chip pedig valoban ugyanaz rengeteg Gigabyte alaplapon, de a bekotesuk mas es mas (pl. EP45-DS3P maskepp van bekotve, mint az EP45-DS3R -- a Te lapod pedig egy harmadikfelekepp :) ).

[ Szerkesztve ]

(#887) Sonja


Sonja
veterán

Ebben az új betában már kétszer jelenik meg a videókártyám az összegzésnél (lásd a képet), és a Megjelenítés -> Windows videó menűbe. Ez miért van? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#888) Fiery válasza Sonja (#887) üzenetére


Fiery
veterán

A multi-monitor tamogatassal van ez osszefuggesben, vagyis ilyenkor a Windows felé a videokartya tobb peldanyban mutatja magat (annyi peldanyban, ahany monitorkimenetet szimultan tud kezelni).

A videokartyak/chipek pontos darabszamat legegyszerubben a Megjelenites / GPU oldalon tudod ellenorizni.

[ Szerkesztve ]

(#889) Sonja válasza Fiery (#888) üzenetére


Sonja
veterán

Értem! Ott már valóban csak egy videókártyám látszik. :) Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#890) tlac válasza Fiery (#886) üzenetére


tlac
nagyúr

Csak azokat a feszultsegeket meri az alaplapod, amiket a BIOS Setup is mer.

viszont vbat telep sincs a bios-ban

A szenzor chip pedig valoban ugyanaz rengeteg Gigabyte alaplapon, de a bekotesuk mas es mas

értem, érdekes...

(#891) Fiery válasza tlac (#890) üzenetére


Fiery
veterán

A Gigabyte lapok nem merik a VBAT-ot, de be szokott lenni kotve, ezert sem vettuk ki.

(#892) suppabad válasza Fiery (#872) üzenetére


suppabad
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is lépett fel hasonló probléma amit már irtatok korábban: EP35-DS3 alaplap + everest (v4.50.1330 ultimate) = reccsenések, akadások (hangilag és képileg). Ha kilépek az everestből akkor nem csinálja... érdekes. Mondjuk most kicsit megnyugodtam h nem én vagyok a hulye mer másnak is van ez, de jo lenne ha kiderulne mi okozza mert szeretem figyelgetni a procikat, memot stb. de igy élvezhetetlen még egy zene hallgatása is...

GigaByte EP35-DS3 | C2D E8400 @ 3.6 Ghz (400x9) + CoolerMaster Hyper 212 | 4 GB Geil Ultra DDR2 1066Mhz | Sapphire HD4850 OC 690Mhz/1128Mhz + Zalman ZF1000 | E-MU Creative Professional 1212M v2 | 2xSATA2 HDD 500GB 32MB | ASUS A-45GA 450W aktiv PFC | Aerocool AeroEngine II-BBA | Vista Ultimate 32

(#893) westlake


westlake
félisten

hopp, mi van itt nekunk?!
nem mas, mint az everest 4.60-os verzioja! :C

mod: jah, es uj a bench.dll (is), ugyhogy senki ne hasonlitsa ossze a benchmarkok eredmenyeit semelyik regebbi everest eredemnyeivel!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#894) mokus1 válasza westlake (#893) üzenetére


mokus1
addikt

És hol az okosság hozzá? :DD

(#895) szandro


szandro
aktív tag

Hello!

Az érdekelne, hogy Everestben a hőfokonál, ha van CPU 1. mag, CPU 2. mag, és simán CPU ami kkülönböző értékeket mutatnak akkor melyik a mérvadó, illetve ha a proci idle/load hőmérsékleteiről beszélünk akkor melyiket kell figyelembe venni?

köszi

(#896) turorudi válasza szandro (#895) üzenetére


turorudi
aktív tag

Szerintem mindet.

(#897) mokus1 válasza szandro (#895) üzenetére


mokus1
addikt

általában a mag értékek a pontosabbak de típus fűggő

(#898) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

A Texel Fill-Rate-et hibásan írja ki a GTX 260/280 kártyáknál, nálam ~72 Gt/s-t ír ki, pedig "csak" ~48 Gt/s-t tud a kártya (GTX 280), más a textúraszűrők aránya, mint a G9x generációnál volt...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#899) szandro válasza mokus1 (#897) üzenetére


szandro
aktív tag

E6400, csak mert 20fok eltérés van a kettő között(CPU mag - CPU)

(#900) tlac válasza Fiery (#886) üzenetére


tlac
nagyúr

Ettől függetlenül, lehet mégis csak ott van az a +12V (ami a későbbi verziókból ki lett szedve)?

ISA Sensor Dump

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.