Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) pigatt


pigatt
őstag

Fiery: Közben kiderült, hogy más ROG lapnál is csinálja ezt a hibajelenséget. Egyszerűen nem értem mi lehet a baja velük?

i9 / 4080 / 32"

(#1302) zolisx4


zolisx4
őstag

sziasztok
lehet nem jó hejre irok de abban kérném a segitségetek hogy az everest ultimate edition az méri e az ati4850 FET hőmérsékletét :R

[ Szerkesztve ]

(#1303) Fiery válasza zolisx4 (#1302) üzenetére


Fiery
veterán

Amennyiben FET = VRM, akkor igen :) De egyebkent toltsd le a probaverziot, es nezd meg, hogy minden ott van-e a Szamitogep / Erzekelo oldalon, amit keresel :DD

(#1304) zolisx4 válasza Fiery (#1303) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi a segitséget :R :R

(#1305) Thrawn


Thrawn
félisten

EVEREST Ultimate Edition v.5.00.1652

- 21 Celsius compensation value for AMD "Brisbane" diode temperatures

Link :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1306) Oliverda válasza Thrawn (#1305) üzenetére


Oliverda
félisten

Van egy egyszerű megoldás. Cserélj procit. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1307) Thrawn válasza Oliverda (#1306) üzenetére


Thrawn
félisten

Aszondod? Akkor cseréljünk! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1308) Oliverda válasza Thrawn (#1307) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó. Adod még az árányórát, meg áz áránykárkötőt meg a nyáklácot' és már mehet is a csere. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1309) Fiery válasza Thrawn (#1305) üzenetére


Fiery
veterán

Bocs, asszem szarvas hiba kerult a rendszerbe :) Ime a javitas --> [link]

(#1310) Fiery válasza tlac (#1295) üzenetére


Fiery
veterán

A megjelenitesi modokat a monitor altal tamogatott frissitesi frekvenciak alapjan szedi ossze. LCD kijelzoknel ennek mar nincs nagy jelentosege, de azert finomitottunk a dolgon :) Elozo postomban lathato betat probald ki Te is kerlek.

(#1311) Thrawn válasza Fiery (#1309) üzenetére


Thrawn
félisten

Semmi gond: Link
Köszi! :)

A proci marad :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1312) tlac válasza Fiery (#1310) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz!

A megjelenitesi modokat a monitor altal tamogatott frissitesi frekvenciak alapjan szedi ossze.

"Függőleges frekvencia 50 - 76 Hz"

ezek szerint rá lehetne vhogy kényszeríteni a monitorra az 1920x1080, 75Hz-et?
szerintem ez single link-es dvi-vel már nem menne át, dual linkes kábellel kötöttem össze, a kártya is tudja ezt, viszont lehet a monitoron belül már nincs bekötve, vagy mi lehet a 60Hz-es korlát?

LCD kijelzoknel ennek mar nincs nagy jelentosege, de azert finomitottunk a dolgon

több fps :D

más változást nem látok, csak annyit, hogy bekerült az 1280x720 és az 1024x600 (gondolom az utóbbi a netbookok miatt)

[ Szerkesztve ]

(#1313) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mi újdonságot hoz az Everest 5.0-ás verzsönje, az elődjénél? Szembetűnő lenne, egy olyan embernek, akinek nem i7-es procija van, vagy hasonló? :F

(#1314) darál0w


darál0w
Jómunkásember

nekem is brisbane magos prockom van.
akkor +20fok? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1315) Thrawn válasza darál0w (#1314) üzenetére


Thrawn
félisten

+21 :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1316) Fiery válasza tlac (#1312) üzenetére


Fiery
veterán

A max. 76 Hz-es frekvenciat a monitorod gyartoja adta meg, mi az alapjan tudunk dolgozni. Az, hogy ezt az erteket egyeb korulmenyek felulbiraljak, arrol az EVEREST nem tehet :)

Egyebkent LCD-nel tudtommal teljesen lenyegtelen a frissitesi frekvencia, sz'al a 60 Hz minden modban tokeletes kellene hogy legyen.

(#1317) Fiery válasza Vasinger! (#1313) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST 5.00 legfontosabb fejleszteseirol az alabbi oldalon tudsz tajekozodni:

[link]

Amennyiben ezek kozul egyik sem erdekel Teged, es a geped minden alkatreszet az elozo verzio(k) is tokeletesen kezelik, akkor nem feltetlenul erdemes frissitened az 5.00-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1318) darál0w válasza Thrawn (#1315) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

javíthatnák ....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1319) Thrawn válasza darál0w (#1318) üzenetére


Thrawn
félisten

A procit vagy az Everestet? Előbbit már nem fogják, utóbbi pedig javítva van ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1320) Vasinger! válasza Fiery (#1317) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sztem, frissítek, nem sok új van benne, ami nekem hasznos, de azért a pár dologért már megéri. Főleg, ha felteszem a win7-et.

Thy a helpet! :R

(#1321) darál0w válasza Thrawn (#1319) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:D:D
faja.yol sikerült javítás :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1322) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Felraktam az új everest-et és nyomtam egy memtest-et.És a procimnál 2000MHz ír ki holott 2,33Ghz.

Íme
Core 2 Duo E6550 2000 MHz Gigabyte GA-P35-DS3 Dual DDR2-1066 5-5-5-15 CR2 742MB/mp

(#1323) Vasinger! válasza ToBeY (#1322) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincsen bekapcsolva, az EIST, vagy a C1E funkció, mert lehet, hogy néha visszaveszi a lap a szorzót, és hát....

CPU-z-vel nézd meg, hogy mégis mi a valós érték!

(#1324) ToBeY válasza Vasinger! (#1323) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valami be lehet kapcsolva mert 2000 ha elinditom a Photoshopot akkor meg rendesen 2333Mhz.Megnézem biosba minjdárt

(#1325) Fiery válasza ToBeY (#1324) üzenetére


Fiery
veterán

Probald meg kerlek a legujabb EVEREST betaval is --> [link]

Miutan erre frissitesz, inditsd ujra kerlek a Windowst, hogy a frissites biztosan veglegesitve legyen.

(#1326) turorudi


turorudi
aktív tag

Használok egy D-Link DNS323 NAS-t.
Lehet az abban helyet foglaló merevlemezekről információt megtudni az Everesttel (főleg a hőfok érdekelne)?

Köszi

(#1327) ToBeY válasza Fiery (#1325) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi jó már az volt a gond,hogy biosba be volt kapcsolva a EIST és a C1E

(#1328) darál0w


darál0w
Jómunkásember

intel e5200nál már rendesen méri a hőmérsékletet? :))

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1329) Fiery válasza darál0w (#1328) üzenetére


Fiery
veterán

Eddig is rendesen merte :) Az egyeduli problema a nem korrekt TJMax beallitas lehet, de az EVEREST v5.00 mar az Intel altal specifikalt ertekeket tartalmazza. Ha azok az ertekek nem jok, akkor az Intel a ludas :)

(#1330) Fiery válasza turorudi (#1326) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST nem tamogatja a NAS-ok SMART interfeszet. Es tudtommal a tobbi hasonlo monitorozo szoftver is ugyanilyen sajnos.

(#1331) darál0w válasza Fiery (#1329) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na majd holnap kiderül :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1332) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hello!

Everest 5.0-t használok. Van valakinek valami tippje, hogy az AUX érték egy
Alaplap: Tomato Board A694X (PIII-as) Chipset: VIA VT82C694X kombinációnál mi lehet?

azt olvastam, hogy általában akármi, de azt is, hogy alaplapfüggő... hátha

Ellenben nem találom a videokártya hőmérsékletét (MX440 GeF4). Az, hogy kijelzi-e alaplapfüggő, vagy videokártyafüggő?

[ Szerkesztve ]

(#1333) Fiery válasza DeFranco (#1332) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos ilyen regi alaplapnal nem konnyu megtippelni, mi lehet az Aux hofok. Ha CPU es alaplap hofokot is mer az EVEREST, es mindketto realisnak tunik, akkor az Aux jo esellyel egy be nem kotott vezetek, tehat figyelmen kivul kell hagyni.

A GeForce4 MX kartyak nem kepesek a homerseklet meresere.

(#1334) DeFranco válasza Fiery (#1333) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, köszi!

Procc: 26 Alaplap: 29 Aux: 23 úgy hogy passz. A videokártyának nem örülök. Ki akartam próbálni, hogy menne-e passzívan, de így nem hiszem, hogy belevágok. Zavar, hogy nem látom mi a helyzet. IJ kártya.

(#1335) Szoba


Szoba
tag

Sziasztok!

Hatalmas parám van, akinek van használható ötlete kérem segítsen!

12' MSI subnotebook. Vista. Everest 5.00 riportot készültem csinálni az egyik érdeklődőnek, majd mondom megnézem mi van a beállításokban.Rányomtam->Eszközillesztők felderítése üzetnet.10percig nem történt semmi! Nem válaszolt semmire, nem lehetett leállítani, és mivel nincs reset áramtalanítottam. Jött egy restart, majd nem akar indulni a Windows mert "szoftver v hardvercsere tortent valoszinuleg" Van csokkentett mod, legutolso mukodo, és normál mód is, de egyikben sem akar indulni. Mondom egye fene, vesszenek az adatok, jöjjön új rendszer, de beteszem a telepítőlemezt, majd elakad menet közben. Se Xpvel, se Vistaval nem megy tovább.

MEGÜT A GUTA! Kérem aki tud segítsen! Hálás köszönet...

(#1336) Fiery válasza Szoba (#1335) üzenetére


Fiery
veterán

1) Melyik MSI subnotebook ez? Nekunk is van ugyanis egy 12 colos MSI subnotink (PR201X), de azon remekul mukodik az EVEREST v5.00 (XP, Vista es Win7 alatt is).

2) "Eszközillesztők felderítése" szoveget tudtommal az EVEREST nem ir ki sosem. Nem lehet, hogy inkabb "Érzékelő információk lekérdezése" volt a szoveg?

3) BIOS frissitest probaltal esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1337) Rover623 válasza Fiery (#1336) üzenetére


Rover623
félisten

Bár megfogadtam, hogy elkerülöm a veled való kontaktust, a felhasználó (és az ártatlan gép) védelmében kénytelen vagyok megszólalni...:U

NEHOGY BIOS-T FRISSÍTSEN!!!!!

Egy nem teljesen rendben lévő gépen nem csinálunk ilyet!!!!

Nem frissítünk BIOS-t tuningolt gépen, egyértelműen hibás hardverelemmel "terhelt" gépen...

Jelen esetben valószínűleg az I2C felderítés "billentett" át valamit a rendszerben (nem egyedi eset, ugyebár...).
Megzakkanhatott az órajelgenerátor, a firmare HUB, akármi...

Amíg nincs teljesen rendben a vas, kifejezetten tilos BIOS-t frissíteni, mivel ha közben történik valami, viheti szervízbe...ha pedig ott kicsit szigorúbbak az átlagnál, ez már fizetős kategória...

Ennyi év tapasztalattal kicsit lehetnél óvatosabb az ötleteiddel... :(

primus inter pares

(#1338) Fiery válasza Rover623 (#1337) üzenetére


Fiery
veterán

Egyreszt nem javasoltam, hanem kerdeztem.

Masreszt meg nem irta meg, hogy van-e me'g garancia a gepre. Ha van, akkor egyertelmuen irany a szerviz, azok cserelni fogjak a gepet egy ujra.

Ha viszont nincs ra gar, akkor otletelni kell, mert magatol nem feltetlenul fog megjavulni. Ha oprendszert nem tud ra telepiteni, akkor egy BIOS frissitessel se lehet mar sokkal jobban el**rni...

De akarmi is a helyzet, a notebook tipusat tudnunk kellene, hogy le tudjuk tiltani az SMBus scannelest es az ISA szenzorok kereseset, hogy maskor ilyen tipusu notebookon hasonlo ne fordulhasson elo.

Megjegyzem, mar volt olyan MSI notebook (MegaBook GX710, MegaBook ER710), ahol az ISA szenzorok keresese megboritotta a rendszert. De ott egy kikapcs-bekapcs meggyogyitotta a gepet.

Volt tovabba olyan notebook (Toshiba), ahol meg a memoria benchmarkok nyirtak ki a gyenge/ocska memoria modulokat. Sok a baj ezekkel a notebookokkal...

(#1339) darál0w


darál0w
Jómunkásember

adott a konfigom.
everest maghőmérsékletre 6 fokkal öbbet mutat mint real temp.melyik a valos?:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1340) Lenry válasza darál0w (#1339) üzenetére


Lenry
félisten

a választ itt és itt találod
(a második az épp egy Wolfdale-ről szól, de a lényeg minden Core-ra vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1341) darál0w válasza Lenry (#1340) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi :)
és alaplap,vmint maga a cpu hőmérsékletre mit mondassz?
most 80on áll everest szerint.ez nem sok?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1342) Lenry válasza darál0w (#1341) üzenetére


Lenry
félisten

egy jól működő Freezer 7-essel több mint sok az a 80 fok...
más program is ilyen sokat ír?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1343) darál0w válasza Lenry (#1342) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mint pl?mivel nézzem még meg?
a maghőmérséklet everest szerint most 50fok,alaplap és cpu 80.de az betonstabil :Dén is soknak találom.
real temp csak maghőmérsékletet mutat.40-43.
a házban egyébként még van 3db 8cmes hűtő és a procihűtő.
lehet kevés a paszta?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1344) darál0w válasza Lenry (#1342) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

látom neked is ugyan ilyen hűtőd van.
a venti maga merre néz?:)befelé a házba vagy a hátlap felé?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1345) darál0w


darál0w
Jómunkásember

most egyébként nem mutatja se az alaplapot,se a CPUt....érdekes dolog ez :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1346) Lenry válasza darál0w (#1344) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a venti az optika felé néz, így hátrafelé kifújja a levegőt a házból...

öcsém gépén volt olyan, hogy egy időben nem írt az Everest a vinyóhőmérsékleteken kívül semmi szenzoradatot (meg más szoftver se nagyon, sőt a BIOS is hülyeségeket írt...) de aztán megjavult, pedig csak a hangkártyát cseréltem ki...

BIOS nálad mit mutat? az elvileg csak egy procihőmérsékletet ír...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1347) turorudi válasza darál0w (#1343) üzenetére


turorudi
aktív tag

CoreTemp-pel nézzed meg!
Valójában a mag hőmérséklet számít, ez is azt nézi.

(#1348) darál0w válasza Lenry (#1346) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát nemtudom,de megnézem aztán majd holnap megírom mennyit mutat,de alig bírom fogni a lap kis hűtőbordáját 5mpig,mert éget.vmi nem stimmel itt.

nekem is ugyan így áll a hútő,akkor azzal nincs gond,max a pasztával,de akkor maghőmérséklet is sok lenne nem?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1349) darál0w válasza turorudi (#1347) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

maghőmérséklet azt bármelyik progi 40-50 között mutataja,az faja.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1350) darál0w válasza Lenry (#1346) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

bios Current CPU temperature 40-42fok között.de ez mire vonatkozik?ez a megbízhao adat vagy az everest 80,ami nem is mutatja mindig... :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.