Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) gyiku


gyiku
nagyúr

jw-790gx-extreme lapom van, 4.60.1578 ismeri is rendesen, csak nem mutatja a memoriak feszultseget. valyon ez a lap, vagy a szoft hianyossaga?

hüllő

(#1152) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Helló!

Nekem az lenne a problémám, hogy a 4.60 Ultimate everest nem ismeri fel a lapom. Ami pedig egy MSI P45 NEO3-FIR lenne. Meg a memória olvasást bármelyik beépített tesztje 0MB/s-nak méri. Pedig ha tényleg ennyi lenne, nem hiszem, hogy egyáltalán bekapcsolna a gép :D .

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#1153) Hunter2


Hunter2
addikt

Elképzelhető hogy az everest rosszúl ismerte fel az alaplap proci támogatását? [link]

(#1154) Fiery válasza kovacsgeri (#1149) üzenetére


Fiery
veterán

Gondolom nem a Talcara, hanem az Ertesitesi teruletre (System Tray) gondolsz. EVEREST --> fomenu --> Fajl --> Beallitasok --> Hardverfigyeles --> Erzekelo ikonok --> Erzekelo ikonok megjelenitese.

(#1155) Oliverda válasza gyiku (#1151) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha a BIOS-ban sem látod akkor az alaplapé.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1156) Fiery válasza Hunter2 (#1153) üzenetére


Fiery
veterán

Amennyiben a chipset stimmel, akkor az csak FSB400-at tamogat, FSB533-at specifikacio szerint nem.

(#1157) Fiery válasza Ricco_hun (#1152) üzenetére


Fiery
veterán

Probald meg a legujabb EVEREST betaval --> [link]

Egyebkent biztos, hogy a memoria olvasas a 0 MB/sec? Nem kevered a memoria masolassal?

Milyen proci van az alaplapban?

[ Szerkesztve ]

(#1158) Fiery válasza gyiku (#1151) üzenetére


Fiery
veterán

Amennyiben megoldhato, az altalad is hasznalt EVEREST verziot elinditva navigalj a fomenu --> Riport --> Riport kuldese a Lavalysnak menuponthoz, majd ha elkeszult a riport, a Kuldes a Lavalysnak gombot nyomd meg az eszkoztaron, ikszeld be a Sensor Debug es az ACPI DSDT opciokat, a Megjegyzes mezobe pedig ird be, hogy "VDIMM, Gyiku". Majd az OK gombbal tudod elkuldeni a riportot, ez kozvetlenul hozzam erkezik meg egyebkent.

Az igy elkuldott riport alapjan be tudjuk kalibralni a szenzor infot az alaplapodhoz, es akkor elvileg szepen merni fogja az EVEREST a memoria, az eszaki hid es a deli hid feszultseget is.

[ Szerkesztve ]

(#1159) Fiery válasza kicsigeri (#1150) üzenetére


Fiery
veterán

Probald meg a legujabb EVEREST betaval --> [link]

(#1160) gyiku válasza Oliverda (#1155) üzenetére


gyiku
nagyúr

Termeszetesen ott latok mindent.

Fiery: report ment :K

hüllő

(#1161) Fiery válasza gyiku (#1160) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! Sajnos nem egyertelmu a regiszter kiosztas, ezert ha lehetseges, kerlek a BIOS Setup-ban, a PC Health oldalon lathato ertekeket (hofokok, feszultsegek es hutoventilatorok) masold be kerlek ide a topicba.

(#1162) gyiku válasza Fiery (#1161) üzenetére


gyiku
nagyúr

pill, restart

hüllő

(#1163) gyiku válasza Fiery (#1161) üzenetére


gyiku
nagyúr

hüllő

(#1164) Ricco_hun válasza Fiery (#1157) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"Milyen proci van az alaplapban?"
Helló! adatlap! amúgy e5200

És lehet, hogy mem. másolás 0mb/s, de megnéztem egy másik gépen, ott meg kijelez mindent. Szóval sehogy sem egészséges, hogy 0mb/sec-et jelez ki bárhol is. Hát megpróbálom majd a legújabb bétát.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#1165) kicsigeri válasza Fiery (#1159) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Köszi, az lehette a baj hogy régebbi volt az everesztem, ez most jó :) :R

(#1166) Fiery válasza Ricco_hun (#1164) üzenetére


Fiery
veterán

A memoria masolas benchmark problemaja csak az E5200 procikon jelentkezik, es valoban nem egeszseges :) De nem a procid hibaja, hanem az EVEREST a ludas. A kovetkezo stabil verzioban javitjuk ezt a hibat.

(#1167) gyiku


gyiku
nagyúr

Fiery: szamomra van valamid? :U

hüllő

(#1168) kovacsgeri válasza Fiery (#1154) üzenetére


kovacsgeri
csendes tag

köszi, pontosan erre gondoltam

már működik is

hello!

(#1169) turorudi válasza Fiery (#1140) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az érzékelők lapján az Aux elnevezésű szenzor mit mérhet? Lehet az a chipset?

(#1170) Fiery válasza gyiku (#1167) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a screen shot-ot, ime a legujabb beta --> [link]

Ird meg, hogy ez jol mukodik-e most mar.

(#1171) Fiery válasza turorudi (#1169) üzenetére


Fiery
veterán

Barmi lehet, pl. be nem kotott vezetek is a szenzor chip laban :) Milyen alaplaprol van szo, es melyik EVEREST verziot hasznalod?

(#1172) turorudi válasza Fiery (#1171) üzenetére


turorudi
aktív tag

EZ a lap és 4.6.

(#1173) Fiery válasza turorudi (#1172) üzenetére


Fiery
veterán

A BIOS Setup-ban tudod ellenorizni, hogy milyen hofokokat mer az alaplapod.

(#1174) gyiku válasza Fiery (#1170) üzenetére


gyiku
nagyúr

delutan/este tudok csak nyilatkozni :R

hüllő

(#1175) Hunter2


Hunter2
addikt

Az everest honnan nyeri ki hogy a procinak mennyia VID-je? Everet 1.185-öt ír a coretemp meg 1,3-at.Egyébként egy E2140 M0-ról van szó.

(#1176) gyiku válasza Fiery (#1170) üzenetére


gyiku
nagyúr

tokeletes :R

hüllő

(#1177) Fiery válasza Hunter2 (#1175) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyanonnan jon az info, a proci egyik regiszterebol (MSR). Az azonban lehetseges, hogy a CoreTemp hibas formulat hasznal a VID bitek ertelmezesehez.

(#1178) Fiery válasza gyiku (#1176) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a visszajelzest :K

(#1179) gyiku válasza Fiery (#1178) üzenetére


gyiku
nagyúr

eleg hamar osszedobtad ezt a betat a kedvemert :D

hogyan lehet a sorrendet valtoztatni? pl a homersekletek egymas alatt, venti fordulatok es feszultsegek ugyszinten? :F

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1180) Fiery válasza gyiku (#1179) üzenetére


Fiery
veterán

Fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / OSD / OSD elemek. Itt valassz ki egy vagy tobb elemet, majd jobbra lent a Fel es Le gombokkal tudod oket atmozgatni a listaban.

(#1181) gyiku válasza Fiery (#1180) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi, vegul is csak a szemem szurta ki :DDD

hüllő

(#1182) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok!

Adott:

Intel Core 2 Extreme X6800
ASUS P5Q-Deluxe - BIOS 1611
OCZ 2GB Kit DDR2 1066Mhz SLI Ready
Windows XP SP2
Lavalys Everest Ultimate Edition 4.60

A problema a kovetkezo:

Hardware Failure: Processor - Testing Stopped - Ezt kapom az Everest Stress Test 20 masodperces futtatasa utan.

Amiket probaltam:

1.) Eggyesevel vegig menni a kulonbozo opciok kozott (CPU, FPU, Cache, etc.)
2.) ORTHOS stress test futtatasa, 10-es priority-n, 4 oran keresztul
3.) ASUS EPU (Six Engine) szoftver lezarasa tesztek alatt

Eredmenyek:

1.) A "Hardware Failure: Processor" uzenet csakis a CPU opcioval jon elo. Az FPU, Cache, Memory es etc. hibatlan
2.) Hibatlanul futott vegig 4 oran keresztul

Fontos megjegyeznem hogy a gep teljesen alapon fut, semmi OC.
Emellett egy masik fontos tenyezo, habar nem tudom mennyire relevans: Egy alacson fordulatu venti van felszerelve es bekotve a ThermalRight Ultra-120 eXtreme huton. A BIOS-ban be fan allitva hogy ne figyelje/kezelje a ventillatort, azaz mindig maximalis sebessegel fut (AC 120L, nem PWM-es, 1000-es fordulatu).

Volt egy kekhalal - megakadt az Everest es az IE 6 egyszerre, habar az Everest mar megakadt egy kicsit korabban (a stress test process meg mindig futott, 100%-on jaratva a procit).

A kerdes - lehetseges-e hogy a processzor hibas?

Elore is koszonom a hsz.-eket! :R

(#1183) kem válasza Fiery (#1170) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Ez már kiírja végre az adatokat az új VGA-mról: HD4670
köszi!

Köszi!

(#1184) barnam_ válasza kem (#1183) üzenetére


barnam_
nagyúr

4.60.1536 is kiírja, ha jól nézem az új béta meg 1597-es build :)

(#1185) Fiery válasza Daniel (#1182) üzenetére


Fiery
veterán

Mivel mi fejlesztjuk a szoftvert, en csak azt tudom erre mondani, hogy igen. Vagyis konnyen lehet, hogy a procid (vagy az alaplapod vagy a memoriad vagy a tapod) hibas, vagy valamifele inkompatibilitas all fenn a konfiguraciodban.

(#1186) Daniel válasza Fiery (#1185) üzenetére


Daniel
tag

Kedves Fiery!

Koszonom a valaszod.
Kicsereltem a RAM-okat - OCZ 2GB Kit DDR2 1066Mhz SLI Ready helyett visszakerult a Corsair XM2 DHX 4GB Kit DDR2 800Mhz CL4 es jelenleg a stress test atomstabil.

Ezek szerint tenyleg a memoriak voltak a hunyok.

Koszonom megegyszer! :R

(#1187) Fiery válasza Daniel (#1186) üzenetére


Fiery
veterán

Csak erdekessegkepp, az elozo memoriad 800-on vagy 1066-on jart? VDIMM feszultseg mennyire volt allitva?

(#1188) Daniel válasza Fiery (#1187) üzenetére


Daniel
tag

Manualisan allitottam 1066-ra, mondvan hogy 667-en kezelte az OCZ-eket. BIOS-ban a sebessegen kivul minden AUTO (default) ra volt allitva. A feszultseggel nem jatszottam.

A Corsair-eket pl. egybol 800-on inditotta, habar a latency 5-5-5-18 a 4-4-4-12 helyett. Ezt gondolom hiaba az EPP, manualisan kell majd beallitanom. :(

[ Szerkesztve ]

(#1189) Fiery válasza Daniel (#1188) üzenetére


Fiery
veterán

A JEDEC a DDR2 szabvanyt csak 800-as orajelig specifikalta; 1066-on nagyon sok DDR2 modul instabil sajnos. Ezert mi nem is javasoljuk, hogy ilyen orajelen hasznalja barki is a DDR2 modulokat -- hacsak nem "profi tuningarc", de aki meg az, az ugysem all meg 1066-nal :)

Az EPP es EPP2-t az nVIDIA talalta ki, az Intel pedig nem nagyon szeret fejleszteseket atvenni masoktol. Emiatt hiaba is tamogatja a modulod az EPP-t, Intel chipsetes alaplapnal nem jellemzo, hogy a BIOS kiolvasna az EPP profilokat.

[ Szerkesztve ]

(#1190) rii


rii
nagyúr

hello

2.20-as Everest-tel hogy tudom az alaplap driver-ét megtalálni, és letölteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1191) Lenry


Lenry
félisten

szia Fiery!

valamit elronthattatok az új Everest bétában (vagy valamelyik korábbiban) mert a VGA-m ventilátorának sebességét rosszul írja. MSI GF7900GTO-m van. a ventilátor le van szabályozva 50%-ra, ami kb 1200 rpm, az alap 4.6os ezt jól is írja, az itt közzétett legújabb (korábbiakat nem néztem) viszont 2400 rpmet ír, de mellé zárójelbe helyesen írja, hogy 50%

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1192) Fiery válasza Lenry (#1191) üzenetére


Fiery
veterán

A Rivatuner legujabb verzioja (2.22) milyen RPM-et mutat?

(#1193) Fiery válasza rii (#1190) üzenetére


Fiery
veterán

"Alaplap driver" nem letezik. Legfeljebb alaplapi chipset driver, alaplapra integralt audio/video driver letezik.

Ha a chipset drivert keresed, akkor Alaplap / Lapkakeszlet oldal, scrollozz le, es ott irja elvileg a driver letoltesi linket az EVEREST.

Megjegyzem, a 2.20-as verzio nagyon regi (tobb mint 3 eves), emiatt lehet, hogy a linkek benne mar elavultak idokozben.

(#1194) rii válasza Fiery (#1193) üzenetére


rii
nagyúr

jogos ... arra a "csomagra" gondoltam, amely driverekre szókség vban, hogy az alaplapi integrált eszközöket használni lehessen

szerencsére megtaláltuk a CD-t még a költözködés ellenére is

ui.:
az elmúlt két-három napban összesen aludtam 6 órát, elénézést, a fogalmazás trehányságáért (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1195) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Mikor jelenik meg újabb everest?(nem béta verzió)

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#1196) Fiery válasza Gr3GoRi (#1195) üzenetére


Fiery
veterán

Ha minden jol megy, me'g januarban kiadjuk. De garantalni nem tudok semmit, nem csak rajtam mulik az idozites :)

(#1197) Thrawn válasza Fiery (#1196) üzenetére


Thrawn
félisten

Jelenleg a 4.60.1607 a legutolsó béta?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1198) Fiery válasza Thrawn (#1197) üzenetére


Fiery
veterán

Igen.

(#1199) csaga


csaga
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy az Everest az Operációs rendszernél ezt írja ki:
Multiprocessor Free (32-bit) pedig Intel E5200-es processzorom van. Mit jelent, hogy Multiprocessor Free?
Köszönöm a segítséget!

Viva la Revolucion!

(#1200) Fiery válasza csaga (#1199) üzenetére


Fiery
veterán

Tobbprocesszoros kernel, ami a HyperThreadinges es/vagy tobbmagos processzoroknal kotelezo (maskepp csak 1 logikai processzort latnal Windows alatt). 32-bit pedig azt jelenti, hogy maga a Windows kernel 32 bites.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.