Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) syC válasza Fiery (#1724) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Látom, Te is rendeltél Router kollégától lcd kijelzőt. Nekem is pont ugyan olyanom van. Remélem neked sikerül majd életre kelteni az everest hőmérőit smartie-n keresztül :)

[ Szerkesztve ]

(#1752) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!
Van egy Hp nc6220-as laptopom. Kérdésem lenne, hogy, milyennek találjátok a netezés közbeni CPU 49-55 fokik terjedő értékeket.
Alapjáraton, pl. szövegszerkesztésnél, 38 fokos...
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#1753) Lenry válasza burasu4 (#1752) üzenetére


Lenry
félisten

normálisnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1754) burasu4 válasza Lenry (#1753) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszönöm!

(#1755) syC


syC
addikt

Attólfügg milyen proci van benne. De laptopnál a 60-70 fok még tűrhető :)

(#1756) burasu4 válasza syC (#1755) üzenetére


burasu4
senior tag

1,7 Ghz

(#1757) danilla


danilla
őstag

Egy kis help:
Ha elindítom az everest stabilitás teszt programját akkor különös CPU hőfok jelenik meg a listában, de nem csak az everestben hanem a HW monitorban is. Valaki magyarázza el nekem mi ez a 108°C

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1758) Fiery válasza danilla (#1757) üzenetére


Fiery
veterán

Gondolom egy nem bekotott homerseklet lesz. Ne foglalkozz vele, hacsak nem az ASRock OC Tuner is mutatja ezt a hofokot :)

(#1759) danilla válasza Fiery (#1758) üzenetére


danilla
őstag

Köszönöm szépen, akkor nem veszek róla tudomást :K ( az ASRock OC tuner nem ír ilyen hőfokot )

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1760) old gray


old gray
addikt

Monitoroztam Everest-el a hőmérsékleteket, prime '95 blend teszt futtatása közben egyszer csak leesett a cpu core hőmérséklet 6 fokra [link].és [link]

Ez az everest hibája vagy a szenzor hibája? :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1761) Fiery válasza old gray (#1760) üzenetére


Fiery
veterán

Mivel a tobbi szenzor ertek nem esett le, igy gondolom a CPU hodiodaja bolondult meg egy pillanatra.

(#1762) old gray válasza Fiery (#1761) üzenetére


old gray
addikt

Köszi én is a szenzorra gyanakodtam.

Egy kérdés (vagy inkább javaslat): egész korrekt a progi hőmérséklet monitorozó-része de kár, hogy nem lehet a grafikon idősávján konkrét pontokat "kijelölni" és az adott időponthoz tartozó pontos értékeket megjeleníteni. Remélem érthetően fogalmaztam. :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1763) zuchy


zuchy
őstag

Hali!

Szeretnék játék közben látni pár hőmérsékletértéket, próbálgattam, de nem nagyon jött össze.
Hogyan tudom megoldani? Már beállítottam, hogy mit szeretnék látni, de még nem mutatja.
Helpet előre köszönöm.

PC-STYLE.hu

(#1764) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok. Melyik a legújabb Everest?
Hol tudom azt beállítani hogy a CPU meg társai hőmérsékletét látni lehessen alul a tálcán?
Köszönöm előre is. :R

(#1765) Thrawn válasza burasu4 (#1764) üzenetére


Thrawn
félisten

5.30.1932

Fájl -> Beállítások -> Hardverfigyelés ->Érzékelő ikonok

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1766) burasu4 válasza Thrawn (#1765) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszönöm. :R

(#1767) burasu4 válasza burasu4 (#1766) üzenetére


burasu4
senior tag

Nem találom a beállitások alatt....Asus Aspire ONE netbookon..

(#1768) burasu4 válasza burasu4 (#1767) üzenetére


burasu4
senior tag

Nekem nincs ilyen menüpont a netbookon. PC-n megnéztem ott van minden rendben, de itt nincs.
Netbookon a legújabb van, PC 4. akárhányas. :(

(#1769) Fiery válasza burasu4 (#1768) üzenetére


Fiery
veterán

Pedig ott van az. Hacsak nem az EVEREST Corporate Edition-t probalod hasznalni :) Ez esetben az EVEREST Ultimate Edition-t rakd fel.

(#1770) mormolda


mormolda
csendes tag

Sziasztok...

Nekem egy olyan gondom lenne hogy egy laptopom van (ACER Aspire 5536g)

Feltettem az Everest Ultimate Edition 5.30 -at...
El is indítottam , meg is néztem amire kíváncsi voltam ám elég ijesztő adatokat mutatott számomra.. Lehet hogy csak nekem tűnik így de azért gondoltam hogy írok...

Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa CPU, HDD, ACPI
GPU érzékelő típusa Diode (ATI-Diode)

Hőmérsékletek
CPU 62 °C (144 °F)
1. CPU / 1. mag 58 °C (136 °F)
1. CPU / 2. mag 58 °C (136 °F)

GPU dióda (DispIO) 48 °C (118 °F)
GPU dióda (MemIO) 50 °C (122 °F)

Hitachi HTS545032B9A300 38 °C (100 °F)

Hűtőventilátorok
GPU 30%

Feszültség értékek
CPU mag 1.10 V

Ami engem zavar azt vastagon kiemeltem... tehát a hőfok és a hűtőventilátor...
Szerintem kissé magas a hőfok ... Az itt a kérdé hogy ez normális szerintetek e vagy ahogy én gondolom valami nagy baj lehet...

a választ köszi előre is majd

(#1771) Fiery válasza mormolda (#1770) üzenetére


Fiery
veterán

Notebookok eseteben a hagyomanyos PC-s alkatreszek nagyon kicsi helyre vannak osszezsufolva, emiatt a hutes ill. szellozes kozel sem optimalis. Ilyen gepek eseteben ne varj olyan alacsony hofokokat (30-40 Celsius), amit az asztali gepeknel megszoktal. A legtobb notebook vigan uzemel folyamatos 60-70 fokos homersekleten is.

A GPU-k (mindegy hogy asztali vagy mobil) pedig sokkal magasabb homersekletet birnak, mint az alaplapok vagy a CPU-k. 100-110 fok is normalis homersekletnek tekintheto egy mobil GPU eseten.

(#1772) Thrawn válasza Fiery (#1771) üzenetére


Thrawn
félisten

Szia!

Lenne arra lehetőség, hogy az Asus M4A79 Deluxe lap memóriafeszültsége bekerüljön az Everestbe? Ezen a képen VIN1 jelzést kapott (2,08V) és valós értéket mutat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1773) Fiery válasza Thrawn (#1772) üzenetére


Fiery
veterán

Biztos vagy benne? Ha a DIMM feszultseget atallitod pl. 1.9V-ra, akkor a VIN1 ertek koveti ezt a valtozast?

(#1774) Thrawn válasza Fiery (#1773) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen, biztos vagyok benne.

1,9 V-ot kevesellnek ezek a ramok, de a 2,2 V-ot még szeretik. Eredmény AOD-vel állítva: Link (Sajna az itteni tárhelyem elfogyotta hétre).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1775) RexpecT


RexpecT
addikt

Az Athlon II X2 245-ös procimra érdekes hőmérsékletet ír ki az Everest(5.30).
86C°.A magokra már sokkal hihetőbb értéket ad meg(37C°) :F

(#1776) Oliverda válasza RexpecT (#1775) üzenetére


Oliverda
félisten

BIOS bug szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1777) Fiery válasza RexpecT (#1775) üzenetére


Fiery
veterán

Milyen alaplaprol van szo, es az EVEREST melyik verziojat hasznalod? Az 5.30 utani szam a kerdes ;) Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#1778) RexpecT válasza Fiery (#1777) üzenetére


RexpecT
addikt

5.30.1900 és Gigabyte GA-MA78LM-S2

(#1779) RexpecT válasza RexpecT (#1778) üzenetére


RexpecT
addikt

Felraktam a legújabb F3-as biost,de semmi változás.

(#1780) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Tiszteletem...

Érdeklődnék, lehet már elhangzott a kérdésem, és a hozzátartozó megoldás is, de nem találtam..:U
BIOS szerint a ramjaim 1.9V-ot kapnak. Everest szerint (5.01.1700) ez az érték 2.02V..
picit aggaszt.... :B
mi állhat a hiba hátterében?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1781) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#1780) üzenetére


- = Zk = -
félisten

változott:
5.30.1900....
de mostmár csak 2.00V-nak írja, az 1.9-es ramokat...:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1782) castiel válasza - = Zk = - (#1781) üzenetére


castiel
aktív tag

Akkor mostmár tudod! Az everest áll a hiba hátterében :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1783) - = Zk = - válasza castiel (#1782) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tehát akkor a köv Everest már remélhetőleg pontosabb lesz! :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1784) castiel válasza - = Zk = - (#1783) üzenetére


castiel
aktív tag

Hát remélem mert azért vannak nálam is érdekes értékek az everestben! :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1785) gyiku


gyiku
nagyúr

asus M4A785TD-V EVO lappal es a 1946 betaval 0 fokosak a cpu magok, sima cpu homersekletet nem talalok es a vdimm feszkot sem lelem :U

hüllő

(#1786) Oliverda válasza gyiku (#1785) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom véletlenül sincs bekapcsolva az ACC...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1787) gyiku válasza Oliverda (#1786) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha ki van kapcs, akkor jo a homerseklet :B
de a tobbit akkor sem talalom :U

hüllő

(#1788) Fiery válasza - = Zk = - (#1781) üzenetére


Fiery
veterán

A BIOS Setup homeros oldala mennyit mér a DIMM feszultsegre? Az EasyTune6 szoftverben lathato DIMM feszultseg ertek megegyezik az EVEREST-ben lathato ertekkel?

(#1789) Fiery válasza gyiku (#1785) üzenetére


Fiery
veterán

A 0 fok az ACC miatt van. A DIMM feszultseget pedig tudtommal az alaplapod nem monitorozza.

(#1790) gyiku válasza Fiery (#1789) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi.

hüllő

(#1791) Fiery válasza RexpecT (#1778) üzenetére


Fiery
veterán

RexpecT, Thrawn: Mindketten frissitsetek a legujabb EVEREST betara --> [link]

Irjatok meg, hogy most mar minden flottul mukodik-e. Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

(#1792) Thrawn válasza Fiery (#1791) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam minden rendben van, én köszönöm! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1793) mmdms válasza Fiery (#1791) üzenetére


mmdms
addikt

Szia!
Lenne egy kérésem: Valami kis leírást tudnál adni arról, hogy a 4 memóriabencsmárk miképpen méri le a memória sebességét? Vagy ez műhelytitok?
Pü-ben is jöhet ha igen.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1794) RexpecT válasza Fiery (#1791) üzenetére


RexpecT
addikt

Így 37C°-ot ír ami már sokkal hihetőbb :).

(#1795) Fiery válasza mmdms (#1793) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST Ultimate Edition user's manualban le van irva ez. Ha annal tobb ill. bovebb info kell, akkor kuldj egy privit. Nem garantalom, hogy tudok ill. lehetosegem lesz melyebb kerdesekre valaszolni -- a muhelytitkok jo resze szigoruan titkos :)

(#1796) Fiery válasza Thrawn (#1792) üzenetére


Fiery
veterán

RexpecT, Thrawn: Koszi a visszajelzest! :R

(#1797) mmdms válasza Fiery (#1795) üzenetére


mmdms
addikt

Valami emberibb nyelven, magyarul nincs leírva ez sehova? :B Véletlenül sem szeretnék félreértelmezni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1798) Fiery válasza mmdms (#1797) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos magyar nyelvu doksink nincs.

(#1799) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
AZ5.3-as everestben hogyan tudom megnézni és beállítani a hőmérsékleteket (merevlemez,gpu,cpu stb.),hogy mikor riasszon?
Válaszokat előre is köszönöm!

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1800) RexpecT válasza Fiery (#1796) üzenetére


RexpecT
addikt

Viszont az alaplapra meg tuti kevesebbet ír,ha ráteszem a bordára a kezem olyan 5 mp mulva el kell vennem közben meg 34C°-ot ír :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.