Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Fiery válasza xardas (#639) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az Asus PC Probe II is ugyanennyit mer, akkor sajnos az alaplapod a hibas, es ezt az EVEREST-bol nem tudjuk korrigalni :(

(#652) Fiery válasza A6ON (#650) üzenetére


Fiery
veterán

Hol nem mutatja az orajelet, es milyen procirol van szo, valamint milyen Windows-od van?

(#653) Fiery válasza t-bali3 (#642) üzenetére


Fiery
veterán

100-120 fokig is elmennek a videokartyak teljesen stabilan. De azert a biztonsag kedveert a legjobb, ha a 90-95 fokot sosem eri el a kartya/GPU.

(#654) A6ON válasza Fiery (#651) üzenetére


A6ON
csendes tag

Az alaplapom MSI K9NGM, a procim AMD X2 5200+ Brisbane

Processzor tuning, Bios frissítés? ''Csak saját felelősségre'' AMD 5200+ brisbane

(#655) A6ON válasza Fiery (#653) üzenetére


A6ON
csendes tag

Valamint Windows XP Professional eredeti

Processzor tuning, Bios frissítés? ''Csak saját felelősségre'' AMD 5200+ brisbane

(#656) Thrawn válasza A6ON (#654) üzenetére


Thrawn
félisten

A Brisbane procikban rossz a szenzor, ezért nincs olyan program ami helyesen jelezze a hőmérsékletét.

Használd a mod gombot, ne írj egyből új hozzászólást!
Ez nem chat hanem fórum.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#657) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Az Everesten (4.50.1330) azt látom, hogy a proci magoknak állandoán 15-20 fók különbség van köztük (akár netezek, akár játszok).
Ez normális?

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#658) Thrawn válasza Oraculus (#657) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáltad újraindítani az Everest-et? Nálam egyszer a sidebar gadget 'állt meg', de egy újraindítás megoldotta. Más programok mit írnak ki a procihőfokra?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#659) L4rs


L4rs
tag

Szevasztok
Van egy négy éves AMD Athlon XP 2600+os processzorom, amit Thoroughbred magosként vettem, viszont az Everest szerint Barton magos. Hogy lehet ez? A bios nem írja milyen.
És van még egy dolog, hogy az L2 cachenek is csak 256k-nak kellene lenni, viszon az Everest 512k-nek látja. A Barton magos CPU-k tényleg 512-esek, lehet, hogy átvertek, vagy a program a hibás?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#660) Thrawn válasza L4rs (#659) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha át is vertek, akkor bizony jól jártál :)
CPU-Z is Bartonnak írja?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#661) L4rs válasza Thrawn (#660) üzenetére


L4rs
tag

Azt még nem néztem, de akkor most.

(#662) L4rs


L4rs
tag

Igen, igen, igen.
Annak látja. Ez azt jelentheti, hogy tényleg L2: 512k, és tényleg Barton?
Hála Istennek ilyen is történik, hogy pozitív irányban verik át az embert.

(#663) Thrawn válasza L4rs (#662) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem tényleg az
Mázlista :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#664) L4rs válasza Thrawn (#663) üzenetére


L4rs
tag

:))

(#665) Fiery válasza Oraculus (#657) üzenetére


Fiery
veterán

Bizonyos processzoroknal ez normalis. Ha gondolod, ellenorizheted a hofokokat a HWMonitor-ral vagy a CoreTemp-pel.

(#666) L4rs válasza Fiery (#665) üzenetére


L4rs
tag

Mármint mi normális? Az, hogy rendelek egy processzort, és mást adnak helyette?
A hőmérskletekkel nem volt bajom, több programmal is próbálkoztam, mind 30°C körül volt terheletlenül, 40°C körül terhelve, és 50°C körül huzamosabban, fél napokat használva 90-100%-on.
Szerintem ez egész jó. (hűtőm: Cooler Master Aero 7 Lite (Alu) 2500rpm-en használva, dúrván meleg napokon 3000 rpm körül, csak akkor meg olyan hangos, mint egy hajtómű (sajnos dB adatokkal nem tudok szolgálni))

sátáni egy hozzászólás ;] , muhahahahah

[ Szerkesztve ]

(#667) _ATi_1 válasza L4rs (#666) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem nem neked szánta az irományt :B

(#668) Fiery válasza L4rs (#666) üzenetére


Fiery
veterán

Nem Neked szolt a #665-os post-om :DD

(#669) L4rs válasza Fiery (#668) üzenetére


L4rs
tag

Bocsi, látszódik, hogy "újonc" vagyok még. Legközelebb figyelem a '... válasza ... üzenetére' sort is.
Mégegyszer bocs.

(#670) efi99 válasza L4rs (#662) üzenetére


efi99
senior tag

Véglegesen ezzel lehetne meggyőződni. De ehhez le kéne szedned a hűtőt. :(
http://www.hwspirit.com/tools.php?m=cpu

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#671) L4rs válasza efi99 (#670) üzenetére


L4rs
tag

Köszi szépen a linket.
Nem kell leszedni, mert már kivettem a gépből, és beraktam egy AMD Athlon XP 3200+-ot.
Amit kivettem tényleg Barton, és tényleg 512k volt, és az újat is le tudtam ellenőrizni, hogy az-e, aminek lennie kell.
:R

(#672) nesa válasza L4rs (#671) üzenetére


nesa
veterán

Szvsz semmi ertelme nemvolt a cserenek szerintem.

(#673) L4rs válasza nesa (#672) üzenetére


L4rs
tag

Szerintem volt egy kicsike kis értelme.
Az elenyésző gyorsulás mellett még az is, hogy 400-MHz-en tud járni a RAM-om.

(#674) nesa válasza L4rs (#673) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem a 2600+ barton is tudta volna kozel ezt a teljesitmenyt,kis tuningal.

(#675) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok, régóta használom Everestet pl. hőmérsékletek tájékozódására.

Most is azt szerettem volna megnézni, de az Érzékelő résznél semmit nem ír ki. Az ég világon...

Sztem még tegnap is néztem, és jó volt. 2 dolgot csináltam kb. jelentőset (de ezek hogy is befolyásolhatják...):

1. Távoli asztali kapcsolat miatt kicsit updateltem a windows-t, nevezetesen a termsrv.dll-t.
(Ami amúgy a Terminálkiszolgáló szolgáltatás).

2. Kivettem rack-ből a vinyót (amire gyanakszom, hogy bibis), és fix-re betettem a házba.

Ennyi. Miért nem mutatja a hőmérsékeleteket?

..::Diego::..

(#676) Diego2002 válasza Diego2002 (#675) üzenetére


Diego2002
tag

Rájöttem. Valahogy kikapcsolódott a rendszergazda jogom... Visszaállítottam és már mutatja is.

..::Diego::..

(#677) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves Fórumozók!

Most tértem át az Everest legújabb változatára (4.50). Tetszik, hogy van lehetőség a fontos adatok megjelenítésére (CPU hőmérséklet, órajel, stb.).
A kérdésem, hogyan kell beállítani - ha lehet - hogy csak az érzékelők látszanak az Everest futtatása nélkül, mint például a SpeedFan-nál?

Ha már volt róla szó, bocs az ismétlésért.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#678) Fiery válasza AttyVin (#677) üzenetére


Fiery
veterán

Ilyesmire direktben nincs lehetoseg, de ha az EVEREST ikonjara duplan kattintasz az Ertesitesi teruleten (System Tray, jobb also sarok, az ora kozeleben), akkor el tudod tuntetni az EVEREST ablakat. Az ikonon ujra duplaklikk, es megjelenik a foablak ujra.

(#679) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Egy furcsaság. Az eddigi konfigom kiírta a ram feszültséget. Most kipróbáltam egy OCZ párt, és nem írja. Mi lehet a baj? :F

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#680) Fiery válasza LALA_kiraly (#679) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyanaz az alaplap? Milyen alaplaprol van szo, milyen memoriad volt elotte?

(#681) LALA_kiraly válasza Fiery (#680) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

MSI k9a2-cf, előtte crucial ballistix volt. Ezért lepődtem meg.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#682) finest


finest
őstag

Ma feltelepítettem az SP3-at, a 4.5-ös Everest azóta a rendszerstabilitás teszt első pár pillanatában hardverhibát jelez, a régebbi 4.1 viszont nem. Az Orthos vidáman futott egy órát.
Szerintetek? Az SP3 azért gyanús, mert tegnap még minden további nélkül ment a teszt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#683) finest válasza finest (#682) üzenetére


finest
őstag

Néha a hibaüzenet mellé kiírja, h Test finished -0.1 IPC, ez mit jelenthet?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#684) Thrawn válasza finest (#683) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha újratelepíted az Everest-et akkor is csinálja?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#685) petyuska74


petyuska74
tag

sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy az everest pontosan melyik menüpontban mutatja meg a memória sebrsségét, időzítését? (4.5ös-ben).

köszi
üdv

(#686) finest válasza Thrawn (#684) üzenetére


finest
őstag

Nekem nem a telepítős változat van meg, hanem a kicsomagolós. Érdekes, h a rendszerstabilitás teszt belassul időnként és nem másodpercenként lép a mutató, hanem 2-3 másodpercenként ugrálva. Mostanában szívok az Nvidia driverrel is, lehet az okozza, de alapórajelen is így "ugrál".

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#687) _ATi_1 válasza petyuska74 (#685) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Alaplap/Lapkakészlet :U

(#688) gekko84


gekko84
csendes tag

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy Gigabyte Ga-MA74GM-S2H alaplapot és egy X2 4400+ procit, gyári hűtéssel, és az Everest (és nem csak az Everest) a hőmérsékletére 85 fokot ír! Eközben BIOS-ban 45 fokot jelez. Minden más érték helyesen jelenik meg (alaplap, gpu, winyók hőmérsékletei), de ez az egy nem. Tapintásra a borda langyos, rendesen felfekszik a procin, szinte kizárt, hogy 80 fok felett lenne. Mitől lehet ez? Vista 32-t használok és Brisbane magos a proci. Haveromnak is egy Brisbane magos van, az 4000+, ott helyesek az értékek. Elképzelhető, hogy az alaplap szenzorja lenne hibás? Ez mondjuk furcsa lenne, mert BIOS-ban megjelenik a helyes érték... :U Aki tud valamit erről írjon legyen kedves, előre is köszönöm! :R

(#689) petyuska74 válasza _ATi_1 (#687) üzenetére


petyuska74
tag

lehet, hogy vak vagyok de ott csak az időzítéseket látom, de a sebességét nem.

(#690) _ATi_1 válasza petyuska74 (#689) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Van egy olyan menüpont, hogy sebesség.
Ezen belül van Memória írás/olvasás/késleltetés...stb. A frissítés gombra kattintva leméri a sebességet. ;)

(#691) finest


finest
őstag

Letöltöttem az Everest 4.5 telepítős verzióját, a rendszerstabilitás tesztnél a stress system memory résznél hamar kiakad. Mi lehet a baj? Miért nem hasal el a Memtest98, ami több mint 3 passon át hibátlanul ment ma is és az Orthos sem?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#692) Fiery válasza LALA_kiraly (#681) üzenetére


Fiery
veterán

Az Erzekelo oldalon nem valoszinu (sot, kizart) hogy megjelent volna a DIMM feszultseg, az alaplapod ugyanis nem mer ilyen feszultseget. Ha esetleg az SPD oldalra gondolsz, vagyis hogy ott a regi modulod eseteben megjelent az EPP (Enhanced Performance Profiles) profil, akkor lehet, hogy az uj modulod mar nem tamogatja az EPP-t.

[ Szerkesztve ]

(#693) Fiery válasza finest (#682) üzenetére


Fiery
veterán

Elvileg nem szabadna, hogy a szervizcsomag verziojatol fuggjon a teszt. Utananezunk, hatha megis :)

(#694) Fiery válasza gekko84 (#688) üzenetére


Fiery
veterán

Masold be kerlek ide a topicba a Szamitogep / Erzekelo oldal teljes tartalmat. Az alapjan be tudjuk kalibralni a szenzor infot, es ki tudjuk venni a nem valos hofoko(ka)t.

(#695) Fiery válasza finest (#691) üzenetére


Fiery
veterán

Alaporajelen (vagyis tuning/overclock nelkul) is hibat jelez az EVEREST?

(#696) Fiery válasza petyuska74 (#685) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a memoria orajelere gondolsz, akkor Alaplap / Alaplap vagy Szamitogep / Tulhajtas oldal.

[ Szerkesztve ]

(#697) finest válasza Fiery (#695) üzenetére


finest
őstag

Alapórajelen is annyira belassul tőle a gép, h nem tudom leállítani a tesztet, percekig kell várnom mire valami történik, néha kifagy, de a teszten a számláló és a grafikonok így is akadnak néha 2-3 esetleg 4 másodpercig is.

Valszeg nem az SP3 okozza, mert ma clean installt csináltam SP2-vel, csak véletlen egybeesés lehetett, vagy az SP3 hozott ki valami hardverhibát. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#698) Fiery válasza finest (#697) üzenetére


Fiery
veterán

A stabilitas teszt egyik lenyege, hogy a maximumot kihajtsa a gepedbol, tehat az normalis, ha belassul tole minden egyeb, amit probalsz csinalni :) A legjobb, ha nem csinalsz mellette semmit, csak hagyod futni 12 oraig legalabb.

(#699) petyuska74 válasza Fiery (#696) üzenetére


petyuska74
tag

szia,

igen erre gondoltam, csak azért nem láttam a normális értéket, mert be volt kapcsolva a C 'n' C.
most azt írja ki amit a teszt is.

köszi

üdv

(#700) gekko84 válasza Fiery (#694) üzenetére


gekko84
csendes tag

Kérésednek megfelelően az érzékelő oldal teljes tartalma:

Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8718F (ISA 228h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek:
Alaplap 34 °C (93 °F)
CPU 80 °C (176 °F)
1. CPU / 1. mag 31 °C (88 °F)
1. CPU / 2. mag 44 °C (111 °F)
Aux 33 °C (91 °F)
GPU dióda 46 °C (115 °F)

Hűtőventilátorok:
CPU 1979 RPM

Feszültség értékek:
CPU mag 1.31 V
+2.5 V 1.94 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.13 V
+12 V 12.22 V
+5 V készenléti 5.56 V
VBAT telep 3.07 V
Debug Info F 0155 FFFF FFFF 0000 0000
Debug Info T 33 34 80
Debug Info V 52 79 D0 BF BF C8 FF (7F)

A CPU-nál látszik, hogy 80-fokot ír, ekkor BIOS-ban 42 volt a mért érték.
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.