Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Pietrosz válasza Fiery (#400) üzenetére


Pietrosz
addikt

:R

(#402) Superman válasza Fiery (#397) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha ez segíti a munkátokat, akkor itt egy másik érzékelő adat. A képen minden rajta van, de azért:

Everest verzió: Ultimate Engineer Edition, 4.20.1201 beta.
Alaplap: Asus Maximus Formula

Minden egyéb a képen:

[link]

Én eddig nagy megelégedéssel használtam a szoftvert.

(#403) Fiery válasza Superman (#402) üzenetére


Fiery
veterán

A Maximus, Rampage es Striker II szeriahoz mar hozzaigazitottuk az EVEREST-et, hasznald kerlek a legujabb betat --> [link]

(#404) Superman válasza Fiery (#403) üzenetére


Superman
nagyúr

:R

(#405) smog86 válasza Fiery (#403) üzenetére


smog86
senior tag

Szia!
Nekem volt olyan gondom párszor a progival hogy rámentem az "Érzőkelőkre" és 1-2 másodperc múlva a monitor képe elcsúszott balra annyira hogy start menü eltünt meg hát az asztal azon része is... :F és ez nem csak egyszer fordult elő...
Amúgy mikor lesz valami újabb verzió? Rég volt már október. :))

[ Szerkesztve ]

(#406) Fiery válasza smog86 (#405) üzenetére


Fiery
veterán

Milyen videokartyad van? Melyik EVEREST verziot probaltad?

Uj verzio: igyekszunk :) Par het talan...

(#407) smog86 válasza Fiery (#406) üzenetére


smog86
senior tag

4.00.976
Gigabyte 6600Gt

(#408) Thrawn válasza smog86 (#407) üzenetére


Thrawn
félisten

Még jó, hogy már régóta van egy 4.20-as :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#409) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Fenn van a gépemen az everest és a speed fan is, de a kettő hőmérsékletet máshogy jelzi ki, az everest többet mér. Valahol lehet valamelyiket is kalibrálni, vagy a másikhoz állítani?

Köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#410) Thrawn válasza Lacika25 (#409) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól tudom a SpeedFan-t lehet kalibrálni. Kérdés melyik a pontos (én az Everest-re tippelnék).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#411) Lacika25


Lacika25
tag

Köszi! Akkor hiszek az everestnek, a speedfan amúgy is csak a ventillátor szabályzás miatt kell.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#412) Fiery válasza Lacika25 (#409) üzenetére


Fiery
veterán

A legujabb SpeedFan beta (4.34 Beta 38) mar javitja ezt a hibat --> [link]

(#413) Fiery válasza Lacika25 (#411) üzenetére


Fiery
veterán

Igazsag szerint mindket szoftver regebben hibasan mert, csak mi az ilyen hibakat joval gyorsabban szoktuk javitani :)

(#414) Lacika25 válasza Fiery (#413) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi! :C Le is tesztelem :)

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#415) Thrawn


Thrawn
félisten

Bárcsak az Everest is tudna ventillátor sebességet szabályozni, nem kellene a SpeedFan-t is feltennem :U :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#416) Lacika25


Lacika25
tag

sajna ez is 5 fok eltéréssel mér :O

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#417) Lacika25


Lacika25
tag

vagy az lehet, hogy a két dolog a speed fan-ban vagy az everestben össze van keverve?
speed fan-ban a local 44°C, everestben a cpu 44°C

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#418) Lacika25


Lacika25
tag

feladtam. elkezdtem játszani, hogy megnézzem mennyit ugrik a hőmérséklet és mi mozog együtt. Most jött a meglepetés. Everestben a CPU 1 fokot emelkedett, míg a Seed Fan-ban 5 fokot. És most egyenlő hőmérsékletet mutat. Tovább hűlve az everest nem csökken, a speed fan igen:W Ehhez nem tudok hozzászólni, ha ti igen, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#419) Fiery válasza Lacika25 (#418) üzenetére


Fiery
veterán

En csak annyit tudok mondani, hogy tessek az EVEREST-et hasznalni hofok meresre :)

(#420) Thrawn


Thrawn
félisten

Most jut eszembe!
A Vista topikban feljött a téma, hogy az SP1 után még mindig DX10-et jelez ki a dxdiag. Megnéztem, az Everest is. Ez ugye javítva lesz :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#421) Fiery válasza Thrawn (#420) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a DXDiag is DX10-et jelez, akkor mi megis mit javitsunk? :)

(#422) Thrawn válasza Fiery (#421) üzenetére


Thrawn
félisten

Jogos! :B
Arra gondoltam, hogy valamelyik DX10-es fájl verziószámát figyelve megoldható lenne, hogy DX10.1 kerüljön kijelzésre. De ha már a Microsoft sem foglalkozik ezzel csak esztétikai a 'hiba'.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#423) Fiery válasza Thrawn (#422) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem javitani fogjak ezt, idovel. Az EVEREST ugyanonnan veszi a verzioszamot egyebkent, ahonnan a DXDiag -- pontosabban a DXDiag segitsegevel detektalja a verzioszamot.

(#424) Thrawn válasza Fiery (#423) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor ennyi, ha nekem eszembejutott a dolog, talán a Microsoft-nál is eszébe jut valakinek.
A ventis ábrándozásom is tárgytalan, elvégre az Everest diagnosztkai eszköz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#425) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Mit mér everestbe a CPU Queen, sin julia... Ezek a tesztek mit mérnek pontosan?
Üdv!

(#426) Fiery válasza Daemon09 (#425) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST Ultimate Edition user's manualban le van irva minden sebessegmero tesztrol, hogy mit es hogyan mer.

(#427) Daemon09 válasza Fiery (#426) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi a választ! :R
Üdv!

(#428) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Sziasztok!

Everest nem tud mérni sebességet.mindig nulla.
memók jók(memtestel)
cpu jó
vinyók jók
újrakábelezve.
Más hibát nem veszek észre, csak a win nehezen áll fel.
És nem is tudok semilyen OP-rendszert feltelepíteni.Folyamatosan már a telepítés legelején ayc24tqi.sys hiba miatt leáll.
De menet közben viszont stabil.Rippelek, letöltök, feltöltök stb.

5let?
:F
:R

[ Szerkesztve ]

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#429) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A 38xx-es széria(konkrétan 3850) csak nálam nem látszik a 4.20as verzióban? Az összes információ, amit kapok róla, hogy rv670 pro kártya.

(#430) Thrawn


Thrawn
félisten

Próbáld ki egy bétával is, van itt linkelve egy pár.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#431) Foglalt név válasza Thrawn (#430) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ott már egész használható, bár a memóriával vannak problémái :) 819MHz-et ír az 1000 helyett, de annyi baj legyen. Nem kell 3 program, hogy lássam a hőmérsékleteket :R

(#432) Fiery válasza Hammon Serra (#428) üzenetére


Fiery
veterán

Melyik EVEREST verzioval probalod?

(#433) Fiery válasza Foglalt név (#431) üzenetére


Fiery
veterán

Elkepzelheto, hogy a 819 MHz a 2D-s orajele a kartyadnak. Ha lejjebb scrollozol a GPU oldalon, akkor elvileg mutatja a BIOS altal diktalt orajeleket, ott latszania kell a 2D es 3D kozotti kulonbsegnek.

Itt a legujabb beta egyebkent --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#434) Foglalt név válasza Fiery (#433) üzenetére


Foglalt név
addikt

A BIOS-ból kiolvasott értékek tökéletesek(pont azok, amiket beleírtam :DDD ) ellenben felette a memória órajelet jeleníti meg hibásan(819 (eredeti 829)), miközben 1000-en megy(szerintem vlmi limit lehet ott, rivatuner is eddig rajzolja a grafikont

Esetleg ha szabad belekontárkodni. A kitöltési sebességet, ha nem tévedek az aktuális órajelből számolja(alapesetben 2d, mivel csak a desktop megy), szerintem érdemes lenne a biosból kiolvasott 3d órajelekkel kiszámolni a "maximálisat" is :R

(#435) Skodry válasza Fiery (#403) üzenetére


Skodry
aktív tag

Asus Maximus Formula alaplap alatt 2vel van az én lapom, ez csak 15K volt ...
Vagy ez nem mérvadó összehasonlítás?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#436) Hammon Serra válasza Fiery (#432) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Szia!

1 éves volt kb.
De közben rájöttem,hogy az oprendszerem is szar volt már és kellett egy régebbi bios is, mert az új bugos volt.
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#437) Ronnie12


Ronnie12
tag

Láttam többeteknél, hogy az Érzékelőkön belűl nálatok a Táp ventillátor fordulatszámát is kiírja az Everest. Ez, hogy lehet beállítani, mert nálam csak a CPU és a GPU ventit érzékeli? FSP Bluestorm II 400W tápom van.

(#438) Thrawn válasza Ronnie12 (#437) üzenetére


Thrawn
félisten

Az én tápomból jön ki egy 'madzag', amit az alaplapra tudok kötni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#439) Foglalt név válasza Ronnie12 (#437) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerintem abban nincs a ventin fordulatszámmérő :U

(#440) Muton


Muton
addikt

hello!
be lehet azt állítani valahogy, ha elindítom az everestet akkor a számítógép\érzékelő fül legyen aktív?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#441) zsák


zsák
tag

Hi!

Ide is írom, de lehete hogy nem ide tartozik, akkor bocsi.

Nekem EVEREST-be /ultimate edition v4.10.1082 béta/ a túlhajtásnál ezek az értékek ugrálnak:
Magfeszültség: 1.163 V <---> 1.250 V
CPU órajel: 1600MHz <---> 2400MHz /eredeti 2400MHz/
CPU szorzó: 6.0x <---> 9.0x

Namost kérdeztem mást, azt mondta, hogy a magfeszültség ugrálása megengedett, de a többi elég gáz. Szerintetek az everest hibája, vagy kezdjek el imádkozni, hogy jó legyen a cpu.

Config:
LAP: Gigabyte P35 DS3
CPU: Intel Q6600 /no tuning/
RAM: 2x1024MB Kingmax 800MHz
TÁP: Cooler Master Real Power 620W
VGA: Gigabyte x1600 pro

(#442) Fiery válasza Muton (#440) üzenetére


Fiery
veterán

EVEREST / fomenu / Fajl / Beallitasok / Megjelenes / Utolso kivalasztott oldal eltarolasa. Ehhez persze az is kell, hogy mindig ugy csukd be az EVEREST-et, hogy az Erzekelo oldal legyen aktiv.

De egyebkent vannak az Erzekelo oldalnal jobb megoldasok is a me'rt ertekek nyomon kovetesere (pl. Erzekelo ikonok, OSD, LCD, Vista oldalsav, stb).

[ Szerkesztve ]

(#443) Fiery válasza zsák (#441) üzenetére


Fiery
veterán

A Core 2 processzorok energiagazdalkodasi technologiai (SpeedStep, Enhanced Halt State) automatikusan csokkentik a CPU magfeszultseget es szorzojat (es ezzel a magorajelet is), amennyiben a CPU nincs terheles alatt.

Sz'al amit latsz, az teljesen normalis jelenseg.

(#444) Fiery válasza Skodry (#435) üzenetére


Fiery
veterán

Nem egeszen ertem, ezt miert ill. mire irod... Mindenkepp erdemes a legujabb EVEREST betat ([link]) hasznalnod, legyen barmilyen Asus alaplapod is :)

(#445) Fiery válasza Ronnie12 (#437) üzenetére


Fiery
veterán

A tapventi fordulatszamat csak akkor tudja az EVEREST figyelni, ha az alaplapod is tudja azt figyelni. Ahhoz pedig alapvetoen az kell, hogy a tapbol egy 3 vagy 4 vezetekes madzag menjen az alaplap egyik venti csatlakozojara :)

(#446) Muton válasza Fiery (#442) üzenetére


Muton
addikt

thx!

a #433-ban linkelt verzió eddig 66%-ban fagyott nálam, ha a stabilitás tesztből indítottam a cpuid-t :(

szerk: egy reboot megoldotta a fagyit :D

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#447) Muton válasza Fiery (#445) üzenetére


Muton
addikt

vagy 2 vezetékes (gnd, data)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#448) Fiery válasza Muton (#447) üzenetére


Fiery
veterán

Igaz!

(#449) Fiery válasza Muton (#446) üzenetére


Fiery
veterán

Minden verziofrissitesnel (beta vagy nem beta, mindegy) a frissites utan erdemes ujrainditani a Windowst, mert neha megkavarodik a kernel driver, es furcsa dolgok tortenhetnek :)

(#450) P.H. válasza Fiery (#448) üzenetére


P.H.
senior tag

Üdv!

Kettő+egy apróbb észrevétel, amely a legújabb bétát is érinti (XP x64).

Amikor a Scanning SMART Devices részhez ér az indítási folyamat, akkor a Chieftek kártyaolvasóm hozzáférési lámpája felgyullad, noha nincs benne egyetlen kártya sem. Mindez viszont 30 másodpercig tart, gondolom a sikertelen hozzáférési kísérletek miatt, szóval a program kényelmetlenül lassan indul. (Mintha kimaradt volna egy teszt az elejéről, hogy van-e lemez a meghajtóban). 4.00.976-ban nem jelentkezik ez.

Az Everest Disk Benchmark nem csak a tesztprocessz CPU-idejével számol, hanem az azt futtató mag teljes terheltségével: ha pl. 100%-ot használó háttérfolyamatok is futnak, akkor 100% lesz kiírva egymagos rendszeren, négymagoson 25%. Ez a 4.00.976-ban is ugyanígy van/volt.

+1: Az Everest-re nem lehet átváltani Alt-Tab-bal (eltűnik az ikonlistából), ha a Help/About ablak ki van nyitva. :)

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.