Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Lenry válasza darál0w (#1350) üzenetére


Lenry
félisten

sztem a BIOS is megbízható, de nem tudom, hogy az mennyire terhelt állapot...
én a helyedben megnézném, hogy jól áll-e a hűtő, szépen felfekszik-e a procira... mert a ha ilyen meleg tud lenni, ott komoly problémák vannak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1352) darál0w válasza Lenry (#1351) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de a magok 50fokon mennek...szal az a 80fok nem hiszem,h valos lenne.
az everest meg nem is mutatja most.se máskor.1x mutatta eddig kb 2 percig,és meg se moccant 80rol...nemtudom mit mutathatott. :U

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1353) zsolt1129 válasza darál0w (#1352) üzenetére


zsolt1129
addikt

Próbáld meg a Real Temp-et az Everest-el párhuzamosan futtatni,és kiderül hogy reális hőfokokat mutat-e. Nekem nagyjából ugyanannyit mér pár fok difivel.

(#1354) darál0w válasza zsolt1129 (#1353) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen,igen.a magokat yol mutatja,de pl az előbb egy prime teszt alatt előjött a CPU hőfok is.ujraindítottam.everest be és most nem mutatja(egyébként 56fokot írt ki rá 100%os prime terhelés alatt.)nemértem miért csinálja ezt...lehet visszadobok egy régebbi everestet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1355) darál0w válasza darál0w (#1354) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megint előjött a CPU hőfok prime futtatás közben,de most 70 fok...mutogat ez össze vissza mindent...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1356) darál0w válasza darál0w (#1355) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és amit everest mutat CPU hőfokot az biosban az a CPU Current Temperature?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1357) zsolt1129 válasza darál0w (#1356) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem próbáld a 4.60-at (ha nem az van). igen,biosba a CPU Current Temperature a proci hőmérsékletet mutatja. :K

(#1358) darál0w válasza zsolt1129 (#1357) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

már megelőztelek.kiprobáltam.ugyan ez a helyzet.
semmit nem mutat. 5.00 is csak néha prime teszt alatt,de akkor is baromságot.gondolom én ezt abbol kikövetkeztetve,h biosban 40-45 van.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1359) feco88


feco88
tag

sziasztok betévedtem ide is és gondoltam megnézem mit irkáltok. a régi gépemnél amiben egy chaintech S865PE alaplap van ott nekem sem ír semmit egyik everest sem. De a viszonylag új gépemnél már minden rendben van. AMD X2 5200+os procim van 2.7röl felpörgetve 3.22GHz--ig gyári hűtővel játék alatt is max 45C fokott ír. és ezek valós értékek mert más progi is meg a BIOS is ugyan úgy 28C fokot mutat induláskor. :B

(#1360) darál0w válasza feco88 (#1359) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen magos?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1361) feco88 válasza darál0w (#1360) üzenetére


feco88
tag

brisbane magos a 512kb/core verzió. jah igen és így felpörgetve egész jól teljesít everestben a memós teszteken. olvasáskor 8849Mb/s a sebbeség és ennél csak a X2 6400+ Be meg a Intel i7-es procija tudott jobb lenni. ha vissza kerültem a saját gépemhez teszek fel képeket a tesztröl

(#1362) darál0w válasza feco88 (#1361) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor magokhoz +21fokot számolj ;)
sajna az a yo adat.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1363) feco88 válasza darál0w (#1362) üzenetére


feco88
tag

xD :DD akkor komolyban + 20-21 fokosak a magok :F és akkor magával a cpd hőmérséklettel mi van? mert a BIOS is csak azt mutatja az meg megint nem szokot sok lenni. kajakra induláskor kb 27-28 C fokos igaz játék alatt tényleg megy kb 40-45C fokig de akkor ahoz is oda kell adni a +21 fokot? de be van állítva a BIOSban, hogy 60C foknál kikapcsolja a gépet. hát szar ügy én meg azt hittem mennyire hűvös a gép :DD THX :R :R

(#1364) darál0w válasza feco88 (#1363) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elvileg csak mag hőmérséklethez kell.vagyis ugy tudom.de majd kijavítanak.és igen akkor is,ha játszol :D
biost nemtom.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1365) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy aprócska kis észrevétel.

Gondolom ez itt a GPU Vcor lenne. Viszont én úgy tudom hogy a kártyám (NV 8800GTS 512) magfeszültsége 1.1-1.2v. Azért mikor először megláttam egy fél másodpercig átfutott a gondolat az agyamon hogy "Hú micsoda gyári voltmod ezt meg lehet ráncigálni rendesen" :DDD

Igazából említésre sem méltó dolog hiszen 2-vel azért még mindenki tud osztani.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#1366) feco88 válasza darál0w (#1364) üzenetére


feco88
tag

annyi baj majd jelzi ha már sokalja a hülyeségemet :D bár eddig szépen megy akadás nélkül. bár 4 napja van meg az új vidi kártya és 3 napja foglalkozom a proci tuningolásával. és eleinte már 3130MHz- után megállt nem tudtam tovább húzni mert a tesztek lementek de játék alatt megfagytam deviszont kitudtam a játékból lépni. tegnap óta meg stabilan megy 3220MHz-en. bár ez nem aza topic :U nah végülis akkor ha ugyan aza gond mint másnál akkor lehet nem is gond csak valami megoldatlan probléma :))

(#1367) Fiery válasza Pyzoo (#1365) üzenetére


Fiery
veterán

Vcc = I/O feszultseg, az meg nominalisan 3.3V.

(#1368) Fiery válasza darál0w (#1355) üzenetére


Fiery
veterán

Ha bemasolod a Szamitogep / Erzekelo, az Alaplap / Alaplap es az Alaplap / BIOS oldalak teljes tartalmat ide a topicba, akkor utana tudok nezni, mi lehet a gubanc. Jo esellyel csak annyi a szitu velhetoen, hogy a CPU hofok mashova van bekotve a szenzor chipen, es igy "Alaplap" vagy "Aux" neven kerul kijelzesre az EVEREST-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1369) Pyzoo válasza Fiery (#1367) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Nem tudtam pontosan hogy mi, azt hittem gpu fesz. Sorry.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#1370) darál0w válasza Fiery (#1368) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itvannak :)
alaplap/alaplap

alaplap/bios

számítogép/érzékelő

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1371) darál0w válasza darál0w (#1370) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

még a procim TJmaxára is kiváncsi lennék.
sok helyen 100at írnak,de láttam már95 és 90et is...
mi lehet a valos?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1372) barnam_


barnam_
nagyúr

Előfordulhat hogy az 5.0 máshogy méri a cpu hőmérsékleteket, mint a 4.6?
Most üresjáratban 26-28°C-ak a magok, a 4.6-al meg 30-34°C szokott lenni. A többi hőmérséklet nem változott.

(#1373) Szoba válasza Fiery (#1338) üzenetére


Szoba
tag

Szia! Először is köszönöm, hogy próbáltatok segíteni hozzászólásaitokkal. Jelenleg szervizben van a gépem, aminek pontos típusa egy MSI S270es, garancia már nem volt rá sajnos, úgyhogy fizetős lesz a történet, bár nem is bánnám ha legalább visszalehelnék bele az életet. Még talán annyi információ, hátha segít másnak hogy elkerülje a bajt, hogy a Csökkentett módban indítás esetén az AtiPcie.sys-nél akad meg a dolog. Nem tudom ez jelent e bármi segítségetn nektek a további fejlesztésben, én csak remélem hogy nem feküdt meg az integrált videokártya tőle mert szerintem akkor a kuka valószínűbb lesz mint az életjelek :W

(#1374) darál0w válasza barnam_ (#1372) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

neked is TJ maxal lesz probléma.azt be kell lőni és yo lesz :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1375) barnam_ válasza darál0w (#1374) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tényleg, rosszul ismeri fel a Tjmax-ot. 80°C a 85 helyett. RealTemp a jó hőmérsékletet mutatja. Everest-ben át lehet állítani valahol a Tjmax-ot?

(#1376) Fiery válasza barnam_ (#1375) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intel sajat dokumentuma szerint a procid 80 Celsius TJMax-et hasznal. Ha megis at akarod allitani, akkor EVEREST / fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles.

(#1377) darál0w válasza Fiery (#1376) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Enyémet nem tudod véletlenül?

btw ott vannak a képek amiket kértél :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1378) Fiery válasza Szoba (#1373) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi az infot! Ez ugye Radeon Xpress 200M chipset, tehat nem diszkret videochip van benne, hanem az alaplapi chipsetben van a videovezerlo?

Kaptunk mar ilyen geprol riportot, teljes szenzor letapogatassal, es az a gep "meguszta" a dolgot... De mindentol fuggetlenul le fogjuk tiltani a szenzor scannelest ezen a gepen.

(#1379) Fiery válasza darál0w (#1377) üzenetére


Fiery
veterán

A Pentium procik TJMax-at az Intel nem publikalta. A publikalt adatok alapjan a 100 Celsius a legvaloszinubb ertek.

Koszi a kepeket, hamarosan keszitunk egy uj beta verziot, amiben javitjuk az alaplapodon a szenzor infot. Ha megvan, dobok egy linket ide a topicba.

(#1380) barnam_ válasza Fiery (#1376) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha valóban 80°C, akkor én tévedtem :)
De érdekes, a RealTemp 3.0-s verziója meg 90-nek ismeri fel a Tjmax-ot.

(#1381) darál0w válasza Fiery (#1379) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi.
én is 100at lőttem be neki :) és elég valoszínűnek is találom az adatokat.
így huzva prime teszt alatt 65fok max.
netezés,filmnézés,game közben 40-55 :)

már várom a javítást :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1382) darál0w válasza Fiery (#1379) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt esetleg az X52xx series?

45nm Xeon Dual-Core CPUs
Model Tj Max (Stepping unspecified)
X52xx series 90°C
E5240 90°C
E5220, E5205 70/90°C
L5240 70°C
L5238, L5215 95°C
E3120, E3113, E3110 95°C
L3110 95°C

[link]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1383) Fiery válasza darál0w (#1382) üzenetére


Fiery
veterán

Xeon, szerver/ws proci, teljesen mas, mint a Pentiumok :) A Pentium E5xxx szerianak leginkabb a Core 2 Duo E8xxx-hez van koze, abbol lehetne esetleg kiindulni.

(#1384) darál0w válasza Fiery (#1383) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az meg 100.
akkor hagyom is ott :K

:C

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1385) Szoba válasza Fiery (#1378) üzenetére


Szoba
tag

Pontosan ugy ahogy mondod! Remélem más nem jár ilyen balszerencsésen..már csak az a baj hogy az érdeklődőm továbbra is fenntartja az igényt az Everest riportra, de ha kijön a szervízből a gépem úgy hogy működik, nem biztos hogy le merem rajta futtatni mégegyszer :(

(#1386) Fiery válasza Szoba (#1385) üzenetére


Fiery
veterán

Ezt abszolut megertem, csak az a gond, hogy ez a jelenseg siman elofordul, ha pl. Sandrat, SpeedFant vagy HWiNFO32-t futtatsz. Sot, CPU-Z-tol is megfekudhet ugyanigy a geped, az is scanneli az ISA es SMBus szenzorokat indulaskor :(

(#1387) Fiery válasza darál0w (#1370) üzenetére


Fiery
veterán

Ime a javitas --> [link]

(#1388) darál0w válasza Fiery (#1387) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi.
működőképes :D
:R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1389) darál0w válasza Fiery (#1387) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

CPU adatai itt már hitelesek?
terheletlenül 38-42 fok,terhelten (100% prime teszt) 55-65fok :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1390) Fiery válasza darál0w (#1389) üzenetére


Fiery
veterán

Eddig is hiteles volt, csak az elozo verziok nem jeleztek ki egy hiba folytan :))

(#1391) darál0w válasza Fiery (#1390) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor okés :D
jelezte néha,prime teszt alatt,de baromságot :D
köszi még1x :R

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1392) darál0w válasza Fiery (#1387) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

alaplap hőmérséklet kijelzést is meg lehet oldani?:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1394) tlac válasza Fiery (#1316) üzenetére


tlac
nagyúr

Az, hogy ezt az erteket egyeb korulmenyek felulbiraljak, arrol az EVEREST nem tehet

részben tehet, szerintem találtam egy bugot
az everest azt mondja, hogy tud a monitor 1920x1080@76-et is
viszont ehhez 250Mhz-es Dot Clock Frequency/Video Bandwidth kellene, de a monitor csak 210-et tud, amit vhogy biztosan lelehetne még kérdezni, de az everest ezt nem teszi, így nem is veszi figyelembe

(#1395) Fiery válasza darál0w (#1392) üzenetére


Fiery
veterán

Csak azt lehet megoldani, amire az alaplapod kepes. Tudtommal a BIOS Setup es az EasyTune szoftver sem tudja merni az alaplapodon az alaplap hofokat.

(#1396) Fiery válasza tlac (#1394) üzenetére


Fiery
veterán

A Dot Clock frekvencia detektalasara nincs lehetoseg.

Egyebkent a dot clock nem a pixelek szama (vizszintes felbontas szorozva fuggoleges felbontas) szorozva a frissitesi frekvenciaval? Mert ha igen, akkor az 1920x1080x76 = 157.6 MHz. Az meg siman belefer a 210-be :)

Vagy ugy szamoltal, hogy rahagytal az Y felbontasra 5%-ot, az X felbontasra meg 30%-ot, ahogy a neten egyes helyeken irjak? Akkor meg 1920x1.3x1080x1.05x76 = 215.1 MHz, ami (mivel a rahagyas nem fix ertek) me'g szinten beleferhet a 210 MHz-be.

[ Szerkesztve ]

(#1397) darál0w válasza Fiery (#1395) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem.
csak azért kérdeztem,mert amikor feljött prime alatt a kamu CPU hőmérséklet,akkor vele együtt jött az alaplap hőmérséklet is :K persze az is hasonlo hokamoka dolgot mutatott mint CPU.és el is tűntek hipphopp :(((

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1398) tlac válasza Fiery (#1396) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig valahonnan veszi a linux is, hogy max 210 (a specifikációban kicsit más értékek vannak)
nem sikerült se linux, se win alatt ráerőltetni a 75Hz-et

ezzel számoltattam

(#1399) Fiery válasza darál0w (#1397) üzenetére


Fiery
veterán

Alapvetoen az alaplapi szenzor chip 3 fele hofokot tud merni: CPU, alaplap es egy harmadik, amit az EVEREST Aux-nak hiv. Alaplaptol fugg, hogy ezek kozul melyiket kotik be az adott alaplapon. A Te lapodon csak egy vonal van bekotve, a CPU. A masik ketto veletlenszeru ertekeket mer, mivel nincs semmi bekotve a szenzor chip megfelelo laban.

(#1400) Fiery válasza tlac (#1398) üzenetére


Fiery
veterán

Az EVEREST adatbazisaban 94 kHz szerepel max. vizszintes frekvenciakent. Ha ez az ertek nem korrekt, hanem az valojaban csak 83 kHz (ami a BenQ weblapjan szerepel), akkor az 1920x1080-as felbontasra csak 70 Hz-et szamolna az EVEREST. Ha jol sejtem, a 94 kHz-et az adatbazisba a monitorbol kiolvasott ertek alapjan raktuk be, de ha a monitor sajat magarol hulyeseget mond, akkor elvileg Linux alatt is hulyesegnek kellene kijonnie max. frissitesre :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.