Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Oliverda


Oliverda
félisten

Amikor fut a Prime95 Blend tesztje és erre ráindítom az Everest legutolsó BETA verzióját (2034), és megnyitom az Overclock tab-ot akkor hajlamos a rendszer ott abban a pillanatban csontra fagyni. Az általam próbált legutolsó 1996-os build-dal sosem volt ilyen gond meg egyik korábbival sem történt hasonló.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1952) Kvazár válasza Kvazár (#1949) üzenetére


Kvazár
őstag

Azért gondoltam, azt, hogy a gép támogatottságával van a gond, mert míg az asztalin (most már) mindenhol azonosak a kapott értékek. A laptop esetén ez már nem mondható el.

Az okát nem tudom, de tuti nem a számolási képlet okozza.

Eladó cuccaim: -

(#1953) Fiery válasza Oliverda (#1951) üzenetére


Fiery
veterán

Ha megoldhato, ellenorizd kerlek, hogy a jelenlegi rendszerbeallitasok mellett az utolso stabil verzio valoban jol mukodik-e, es valoban csak a legujabb betara all-e, amit irsz. Mi ugyanis nem valtoztattunk semmit az Overclock oldalon, ezert nem is tartom valoszinunek, hogy az tehet a fagyasrol. A legtobb esetben az ilyen problemak a gep instabilitasara vezethetoek vissza.

(#1954) Oliverda válasza Fiery (#1953) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel semmilyen más esetben nem jelentkezett még eddig hasonló jelenség ezért gondoltam, hogy az újabb beta keze lehet a dologban.

Azóta már a Cache and Memory Benchmark része is meghülyült egyszer: [link]

Mindjárt visszarakom az 1996-os build-ot és próbálgatom majd azzal.

mod: Azt vettem észre hogy mindig megakad amikor megnyitom az Overclock tab-ot és elér a legaljára a Graphics Processor Properties részhez. Még a hang is kihagy egy fél pillanatra. Nem lehet hogy néha belefagy a VGA órajelek detektálásába? A legújabb 10.2-es Catalyst van fent ha ez számít...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1955) judek


judek
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy az Everest-ben (5.02) mért cpu magok hőmérséklete 10C fokkal elmarad a core temp-el mértnél? Pl. Everest-ben 60C fokot mér a Core Temp-ben meg 70-et. A procim egy Q6700 és P45-ds3 lap. Hajszálra 10 fokkal többet mutat mind a négy magnál. Ez miért van, és most melyik a valós?

Előre is köszi a válaszokat.

(#1956) Fiery válasza judek (#1955) üzenetére


Fiery
veterán

Az utolso 2 kerdest olvasd el kerlek az EVEREST FAQ-ban: [link]

(#1957) judek válasza Fiery (#1956) üzenetére


judek
tag

Köszönöm szépen, elolvastam. :R

(#1958) Oliverda válasza Fiery (#1953) üzenetére


Oliverda
félisten

Az 1996-os BETA-val is elő lehet csalni a jelenséget. A következő a felállás:

Firefox megy, Winamp MP3 lejátszás megy, Windows Mail nyitva. Általában nálam ez az alap felállás. Erre ráindítok egy Prime95 Blend tesztet ami 100%on terheli a procit. Na most ha még ezekre pluszban ráindítom az Everest-et és megnyitom az Overclock tabot, majd az elér a Graphics Processor Properties részhez, akkor ott megakad egy pillanatra (hallható a zenén) majd jó esélyel ott ki is fagy az egész. Amúgy a gépnek nincsenek stabilitási problémái és más programmal még ugyanezt nem sikerült előidéznem. A VGA nincs húzva és a hivatalos WHQL-es 10.2-es Catalyst van fent. Az op. rendszer pedig egy Win 7 64bit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1959) Fiery válasza Oliverda (#1958) üzenetére


Fiery
veterán

HD5850 a videokartyad? "Csak" 1 db ilyen kartya van a gepedben, vagy CrossFire-ben van tobb kartyad is?

(#1960) Oliverda válasza Fiery (#1959) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, és "csak" egy. :)

Csináltam videoklipet róla bár nem valami jó minőségű mert telefonnal csináltam egy kézzel. Innen le tudod tölteni.

Remélem kedveled a Depeche Mode-ot.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1961) Oliverda válasza Fiery (#1959) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg van valami update az ügyben? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1964) Ottoka válasza Fiery (#1959) üzenetére


Ottoka
őstag

Hali,

az mitől lehet hogy mióta 5970-es karim van kb 8-10 másodperc alatt mutatja meg a hőmérsékleti adatokat? Előtte nem emlékszem ilyenre. 2032-es beta, de előzővel is ilyen volt.

Mezőhegyes

(#1965) Fiery válasza Ottoka (#1964) üzenetére


Fiery
veterán

Az elozo generacios ATI videokartyakkal ellentetben a HD 5xxx kartyakon sokkal tobb (7 db) I2C csatorna van, es ezek mukodese is lassabb, mint pl. a HD 4xxx kartyakon. Az EVEREST videokartya szenzor chipek utan kutatva vegig kell hogy scannelje az osszes rendelkezesre allo I2C buszt (egyszer, amikor legeloszor akarsz szenzor infot latni az EVEREST-ben), es ez sajnos idobe telik. HD 5970 kartyan raadasul 2 chip van, es mindkettohoz tartozik 7 db I2C csatorna, es igy 2x tovabb tart a scanneles, mint pl. egy HD 5870 vagy HD 5770 kartya eseteben.

(#1966) Fiery válasza Oliverda (#1961) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos azota sem tudtuk reprodukalni a hibat a sajat AMD-s tesztgepeinken :( Sejtesem szerint az AMD chipsettel lehet kapcsolatos ez a bug, az OverDrive funkcio kornyeken buzlik valami, csak azt nem tudom, miert pont a GPU-s reszhez erve fagy le...

Hamarosan (amikor megjon a Phenom II X6) ujabb tesztgepeket fogunk "csatasorba allitani", azoknal remelhetoleg mar tobb szerencsenk lesz ezzel a buggal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1967) Ottoka válasza Fiery (#1965) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi az infót, érthető a dolog.

Mondtam amd bug. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1968) pszichiater


pszichiater
senior tag

Hello!

Valaki tudna nekem segíteni? Olyan Everest Ultimate-et keresek ami olvassa a 5970 vga gpu adatait ( ha egyáltalán van olyan ) Egy pontos verziószám kellene. köszöntem

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1969) Lenry válasza pszichiater (#1968) üzenetére


Lenry
félisten

innen mindig letöltheted a legfrissebbet
ami most épp a 2054-es

ha ez sem támogatja akkor várj a következő verzióig

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1970) Oliverda válasza Fiery (#1966) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Tehát akkor valami olyan eldugott hiba van az Everest-ben ami a chipset detektálásánál jöhet elő bizonyos ritka esetekben.

A tesztgépetekben milyen alaplap van?

G34-es lapot kaptatok már?:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1971) pszichiater válasza Lenry (#1969) üzenetére


pszichiater
senior tag

Tehát 2054 Köszi! :R

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1972) Ottoka válasza pszichiater (#1971) üzenetére


Ottoka
őstag

A 2032-is látja, sőt előzőek is látták...

Mezőhegyes

(#1973) pszichiater válasza Ottoka (#1972) üzenetére


pszichiater
senior tag

Letöltöttem az utcsó két béta verziót.Mindkettő szétfagy amikor beállítanám az OSD elemek megjelenítését. Úgyhogy egyenlőre nem tudom nézni a gpu infókat. :(

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1974) Ottoka válasza pszichiater (#1973) üzenetére


Ottoka
őstag

Az baj. Nálam megy gond nélkül. Gpu-z progit ismered? Az is mér, próbáld ki azzal.

Mezőhegyes

(#1975) Fiery válasza Oliverda (#1970) üzenetére


Fiery
veterán

Van tobbfele AMD-s lapunk is, pl. Asus M3A32-MVP Deluxe, Asus M3N78-EM, Gigabyte 790FXTA-UD5, stb.

G34-es lapunk me'g nincs, egyelore nem tudtunk szerezni.

(#1976) Fiery válasza pszichiater (#1973) üzenetére


Fiery
veterán

Ezt a postot nezd meg kerlek --> [link]

(#1977) Oliverda válasza Fiery (#1975) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg MSI 790FX-GD70 van? Csak mert nálam azzal jött elő. Arra gondoltam hogy esetleg nem lehet-e alaplap vagy alaplapi BIOS specifikus a dolog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1978) Fiery válasza Oliverda (#1977) üzenetére


Fiery
veterán

Olyanunk mar nincs. Volt, de nem igazan kedveltuk, tul haklis volt a memoriara. Persze ezt azota lehet, hogy egyik-masik BIOS update orvosolta mar, es most mar szeretne' a mi memoriainkat is ;]

(#1979) pszichiater


pszichiater
senior tag

GPU-z-t persze.Csak jobb szeretem kitenni osd-re az everestet kontroll gyanánt. Fiery kolléga azon a fórumon meg mit is nézzek?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1980) Fiery válasza pszichiater (#1979) üzenetére


Fiery
veterán

Azt hittem, egyertelmu... De akkor beidezem ide az ottani postomat:

"The issue is due to the recently implemented feature of Catalyst drivers called ULPS. It is a power-saving feature that completely shuts down any non-primary GPUs in CrossFire configurations when the video card is working in non-3D mode (e.g. at Windows Desktop). When any of the installed GPUs are shut down, sysinfo tools like EVEREST can still read out GPU registers and sensor readings from all GPUs. This is the nice part.

The not-so-nice part is that for unknown reason when any of the installed GPUs are shut down, reading GPU registers from those GPU(s) sometimes (but not in all cases) causes a system lockup (freeze). This happens with all sysinfo tools that handle multiple ATI GPUs.

Before implementing that feature AMD contacted us. They warned us about an upcoming feature and its impacts. I quote from their email: "your application may come to a halt once we release this feature". We replied and asked for assistance about avoiding any possible issues when they implement ULPS. We got no help back then.

Once AMD actually implemented ULPS in their Catalyst drivers, we contacted them again and asked for assistance once again. We got no response at all.

Since then we've desperately been trying to find a way to avoid the lockups. We've implemented 2 workarounds so far, and it works on some systems, but not all. We've contacted fellow sysinfo authors to find out if anyone could come up with any solutions, but it seems so far noone could solve it properly, not even using AMD's assistance/help. Quite frankly, it seems this feature (ULPS) is implemented in a not-so-fortunate way that causes nothing but headaches to software developers.

One possible workaround surfaced lately. AMD implemented a special interface (ADL) in their drivers to let 3rd party software read out GPU properties via video driver calls. It's a nice idea and a nice gesture from AMD, but the way they implemented that interface is once again not great. Using ADL it may be possible to avoid lockups, but ADL calls work so slow that they make it impossible for us to read special values like GPU temperatures and voltages with frequent dynamic update.

Once we could figure out a working fix, we'll post it into this topic, and all other topics related to the same issue. Thank you for your patience.

Meanwhile, you can disable ULPS feature by setting the value for any occurences of "EnableUlps" in your Registry to "0". However, by doing that your non-primary GPU(s) will be driven even when they're not utilized, hence causing a higher system power draw."

(#1981) kocfika


kocfika
csendes tag

Legyetek kedvesek segítsetek abban, hogy az EVEREST program miért nem érzékeli a rendszerhûtõ ventilátor fordulatszámát? Alaplapom: Asrock A330 ION A többi érzékelõ OK! Annyira új a lap, hogy még nincs definiálva?

(#1982) Fiery válasza kocfika (#1981) üzenetére


Fiery
veterán

Ha nem a legujabb betat hasznalod, akkor probald meg azzal, hatha segit --> [link]

(#1983) kocfika válasza Fiery (#1982) üzenetére


kocfika
csendes tag

Köszi, de valamiért nem nyitja meg a linket. A link a 2054-es beta akart lenni amit egy kicsit lejjebb is beszúrtál?

(#1984) Fiery válasza kocfika (#1983) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, ez a 2054-es beta akart lenni. Azzal sem mukodik megfeleloen a szenzor info?

(#1985) pe de


pe de
csendes tag

Sziasztok!

Feszültségmérésben a BIOS-nak, vagy az Everestnek higgyek? A tápot megbontottam, nem kizárt (sőt biztos) hogy a felhasználóval is van gond :DDD
+12V helyett az Everest 8,6V körül mér, BIOS-ban kb jó...

Kikapcsoljam, cseréljek tápot? :W

Hámimás.

(#1986) Oliverda válasza pe de (#1985) üzenetére


Oliverda
félisten

Én a helyedben először megmérném egy multiméterrel. Az alaplapi szenzorok olykor elég durván csalnak. Ezeket az értékeket pedig a szenzor méri nem az Everest.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1987) pe de válasza Oliverda (#1986) üzenetére


pe de
csendes tag

Naja, mindjárt. Fekete zöld rövidrezár, aztán hadd szóljon...
Még az is furcsa, mióta megvolt a modding, a proci (E6500) órajele nem csak két érték között ugrál, hanem több érteket is használ... Lehet hogy csak paranoiás lettem, mióta vérző szívvel elvágtam a tápom kábeleit... Mennyi a normál Vcore fesz? Az órajel változásával egyenes arányban ez is változik?

Hámimás.

(#1988) pszichiater válasza Fiery (#1980) üzenetére


pszichiater
senior tag

Köszi! Azt tapasztaltam, hogy kizárólag akkor fagy szét, amikor kiraknám a gpu értékeket osd-re. A többi az rendben van.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1989) pe de


pe de
csendes tag

Nem volt kedvem annyira szétszedni (kicsi a ház), de egy molexen mérve a +12V és a +5V kilóra megvan...

Hámimás.

(#1990) Fiery válasza pe de (#1985) üzenetére


Fiery
veterán

A BIOS-nak higgy. Egyebkent milyen alaplaprol es melyik EVEREST verziorol van szo?

(#1991) pe de válasza Fiery (#1990) üzenetére


pe de
csendes tag

Asus P5PQL-AM
EVEREST 5.00.1650

Hámimás.

(#1992) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Csalna az Everest? A BIOSban 1.45V-ot állítok be a procinak, de az everestben 1.52 terhelésnél 1.5v-ot ír. Vagy az alaplap olvassa ki rosszul?:S

(#1993) Rover623 válasza HaZsolt (#1992) üzenetére


Rover623
félisten

Ejnye-bejnye... :(
Azért szép a magyar nyelv, mert árnyalt...
A "csalás" szándékos félrevezetést jelent...ugye te sem gondolod, hogy egy piaci termék fejlesztői ilyen rosszindulatúak lennének... :P
Maradjunk a "tévedés" kifejezésnél... ;)
És még ez sem pontos, mivel valószínűleg csak arról van szó, hogy az általad használt Everest verzió még nem futott a tiedéhez hasonló lapon, ezért a kijelzőmodulok pontos bekalibrálása elmaradt...frissíts a legutolsó bétára.
Ha ezután is eltérnek az Everest és a BIOS által jelzett feszültségértékek, akkor jelezd a fejlesztőknek...a megfelelő segítséggel egyetemben persze (riport file, stb.)...:DD

primus inter pares

(#1994) jotek007


jotek007
csendes tag

Van egy MSI KA790GX lapom, rendszer win7. Eddig csak az IGP-t használtam, nem volt benne videókari,
Tettem bele egy 5750-et, frissítettem a CCC-t. Semmi más változás nem történt sem a rendszerben, sem gépben.
Azóta sem a win7, se az everest, se a cpu-z nem tudja megmutatni a bios-ban beállított proci és memória sebességeket. A szorzókat és a mem időzítést jól mutatja. :F
Valami ötlet?

(#1995) Csorbi


Csorbi
addikt

Nekem csak egy problémám lenne, azaz kettő:

1.

Szerintem ez nem 6 MB, hanem 12 MB :) (vagyis 2x6 MB)

2. Nálam valamiért az Everest, ha fut, főleg a Vista oldalsávval, relatíve sok procit "zabál", 30-40%-okra is felugrik 4-5 másodpercenként. Ez normális? :F

(#1996) Thrawn


Thrawn
félisten

Tetszik az új Everest, főleg, hogy igen gyorsan elindul :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1997) Badman 4ever válasza Thrawn (#1996) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jó, hogy szóltál, meg is nézem milyen. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1998) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudtam, hova kéne írnom, végül itt kötöttem ki. :D
Az Everest netezés, zene hallgatás közben is 60°C -nak írja a CPU hőmérsékletét. Régebbi prociról van szó, ezért nem is találtam élő megfelelő topicot. Intel Pentium 4; 2,80 Ghz-es Northwood magos és 478-as tokozású, 133 Mhz-es bus speedes. :D Remélem ennyi infó elég, hogy vki tudjon segíteni, hogy kb. mennyinek kéne lennie a normális hőmérsékletének. Tuningolva nincs.
Kicsit aggaszt, hogy ilyen 49 fokokat olvasgattam, hogy az a normális. Lehet ez régebbi, aztán akkor még jó volt. :D

Köszi előre is.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#1999) Lenry válasza LiteCross91 (#1998) üzenetére


Lenry
félisten

ha 100 éve nem volt takarítva, tele van porral a ventilátora, és lehet, hogy szerencsétlen már nem is pörög eléggé, akkor simán elképzelhető a 60 fok (ami egyébként még bőven normális, olyan 85 fölött kezdj el aggódni)

takarítsd ki a gépet, és jobb lesz neki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2000) Rover623 válasza Lenry (#1999) üzenetére


Rover623
félisten

Pláne ha a paszta is megkötött már a procc meg a hűtő között...jó kis szigetes-légbuborékos formában...:C

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.