Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Fandango válasza m3ss (#25100) üzenetére


Fandango
veterán

Eszakkeleti mandarin, uj xiang vagy kantoni nyelv? :DDD :P

(#25102) csacsi77 válasza m3ss (#25100) üzenetére


csacsi77
senior tag

Jobbról az ötödik menü és ott lefelé is öt lépés.

Öreg fater megoldja!!!!

(#25103) *Ropi* válasza m3ss (#25100) üzenetére


*Ropi*
félisten

Keda Z. Feng jön 2 hét múlva Magyarországra: addig csak kibírod vele... ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25104) m3ss válasza *Ropi* (#25103) üzenetére


m3ss
veterán

epp csoportkepeket lottem a vegen, gondoltam visszallitom siman...aztan pont a format menube sikerult betevednem. felismertem a low level format pipajat...inkabb gyorsan abba is hagytam a problakozast :DDD

nem is ertem hogy sikerult. vettem egy ilyen vallpantot, amire ket kamerat ra lehet aggatni. amugy baromi kenyelmes, bar az 5d1-et tobbszor is sikerult csipohoz dorzsolessel kikapcsolni...ezt leszamitva teljesen jo. valszeg vhogy igy allithattam kantonira is a masikat :DDD

(#25102) csacsi77 ty.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25105) csacsi77 válasza m3ss (#25104) üzenetére


csacsi77
senior tag

Sikerült?

Öreg fater megoldja!!!!

(#25106) m3ss válasza csacsi77 (#25105) üzenetére


m3ss
veterán

aham.
amugy fogdostam tegnap d800-at. mekkora egy monster az 6d-hez kepest. olyan erzes ez egy markolatos d800 utan, mint vmi kompakt :DDD
mondjuk nem mondanam igy fel ora tapicskolas utan, hogy az jobb ergonomiara. kenyelmes vmiert a canon. markolata jobbak, testesebbnek tunik. mondjuk a gombok minosegibbek nikonon. kijelzoje annak se vmi jo, szinhusegre... :N
expo korrekcio mennyivel jobb canonnal, mondjuk ez volt az elso dolog ami feltunt 5d1-re valtas utan is.instant. bracketing meg nikonnal...
meg nem teljesen ertem ezt a modvalaszto tarcsat d800-on, gomb+tarcsaval kell A-bol M-be valtani...nekem nem szimpi, jobban tetszett bal oldalon. bar biztos meg lehet szokni.
mondjuk lehet azert jo mert keresorol nem kell levenni a szemem ha valtani akarok. sotetben zavart is ez canonon, nem tudtam hova tekerjem ha valtani akarok..

probalkoztunk dinamika teszttel is eperkutyussal, majd meglatjuk mit sikerul belole kihozni :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25107) csacsi77 válasza m3ss (#25106) üzenetére


csacsi77
senior tag

Arra a tesztre nagyon kíváncsi leszek.
Örülök, hogy már szót értesz a 6D-vel. Nekem az a gép egy álom és már egy hete tart..... Igaz az FF-en újra kell tanulni fotózni, de megéri. Minden percét élvezem.
Ami meglepő volt, hogy a régi Carl Zeiss Jena f/3,5 135 mm MC mit rajzol az érzékelőre. Nagyon baba!
Azért is jutott eszembe, hogy régi Mamiya üvegekkel mit lehetne kihozni belőle. Bár már láttam, hogy vannak Mamiyák M42-es foglalattal is.

Öreg fater megoldja!!!!

(#25108) copass válasza csacsi77 (#25107) üzenetére


copass
veterán

a sonnarral készült képet muta! most most most! :D
1100D-n olyat beretvált hogy mindenki összephosta a bokáját, nem akarta elhinni amit lát.
de 6D-n állat lehet, azzal a keresővel meg gondolom könnyebb a fókusz. asszem cserélhető a matttüveg? mintha lenne vmi spéci mattüveg rá ilyen manuálisfókuszkönnyítő. vki írta itt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25109) csacsi77 válasza copass (#25108) üzenetére


csacsi77
senior tag

Volt itt korábban képem a 40mm STM-el, ami nem lett túl jó. Délután meglövöm ugyanazt és belinkelem. Persze a 40<->135 mm látószöget nem szabad elfelejteni, de ahol a 40-esen volt a fókuszpont ott nem lett éles, a jénai üveg odatekerve meg karcolt. De nem most mert irány a sportnap, csak délután.
Egyébként rájöttem mi volt a baj a 40-essel. Egy nem túl jó Polaroid UV-szűrő.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#25110) copass válasza csacsi77 (#25109) üzenetére


copass
veterán

uv szűrő helyett vegyél inkább egy hoya protectort vennék, ha már mindenképpen védeni akarom.
sonnar rajza érdekel 6D-n, mit hoz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25111) fattyu válasza csacsi77 (#25109) üzenetére


fattyu
veterán

én 5dIIn is imádtam...nagyon rettenetesen penge obi az.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25112) TayRol válasza m3ss (#25106) üzenetére


TayRol
veterán

Neked már 6d-d van?

(#25113) .DLL válasza TayRol (#25112) üzenetére


.DLL
veterán

Neki már rég, de csacsi77-nek már 6D-je van? :Y Gratu!
Kiváncsi vagyok mindkét teszteredményre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25114) TayRol válasza .DLL (#25113) üzenetére


TayRol
veterán

Én meg elvagyok és imádom a 70-est.:) De az 50/1.4-es csere lesz 28 vagy 35-re.

(#25115) kátú


kátú
őstag

CANON EOS 100D hez vanportré markolat?

It still works!

(#25116) qnadam válasza csacsi77 (#25107) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nem volt újratanulós érzésem, mondjuk a 10-20, 18-55, 50, 50-200 sort cseréltem 15-30, 24-105, 85, 70-300 sorra, ami látószögben nem nagy változás :D csak a mélységélesség lett kisebb, azt azért szokni kellett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25117) LamaCube


LamaCube
addikt

Kaptam egy Helios 44-4 f2-s obit. Érdemes kipróbálnom egy 1100D-n. Valakinek van tapasztalata, hogy milyen minőségű képeket készít? /tudom, hogy kell hozzá átalakító adapter/

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25118) copass válasza LamaCube (#25117) üzenetére


copass
veterán

simán. jó kis obi 2k-ért!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25119) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Kiadta a Canon a 7D2 AF rendszerének megértését segítő oktatóanyagot. Az 5D3 tulajok számára is hasznos olvasmány lehet...

M.I.T. elméleti fizikus diploma előny. ;] :))

Menu:

New AF Setting Operability
04 Newly established AF tabs AF menu functions are in a separate tab
AF Configuration Tool [Presets]
06 Select from Case 1 – Case 6 to match subject scenarios
08 Case 1 Versatile multi purpose setting
10 Case 2 Continue to track subjects, ignoring possible obstacles
12 Case 3 Instantly focus on subjects suddenly entering AF points
14 Case 4 For subjects that accelerate or decelerate quickly
16 Case 5 For erratic subjects moving quickly in any direction
18 Case 6 For subjects that change speed and move erratically
AF Area Selection Mode
20 AF area selection mode
22 Single-point Spot AF Focusing on a small or narrow area
24 AF point expansion Fast moving subjects that are difficult to track with a single AF point
26 Zone AF Effective for capturing subjects within an known area
28 Large Zone AF Capture subjects in a large zone from right, center, and left
30 65-point automatic selection AF With AI Servo AF all 65 points can be used for automatic tracking

65-point cross-type AF and lens group designations
32 System overview of 65-point cross-type AF
33 Lens groups compatible with 65 cross-type points
34 Lens groups compatible with 65 AF points
34 Lens groups compatible with 45 AF points
35 Lens groups compatible with 5 AF points
Setting the AF Shutter-release Characteristics
36 AF operation characteristics and shutter-release timing settings
Utilizing AF and the new Viewfinder
38 AF points can be set to switch automatically for horizontal and vertical shooting
39 [Orientation linked AF point] in [Separate AF points: Pt only]
40 AF points can be activated instantly by using [Switch to registered AF point]
42 Switching AF area selection modes
44 New customization features for the AF ON/AEL button
46 Intelligent Viewfinder II is equipped with versatile display functions
47 Anti-flicker shooting reducing the flicker’s effect on the exposure or color
48 Recommended settings

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25120) LamaCube válasza copass (#25118) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi! Akkor beszerzek egy adaptert hozzá, gondolom a peremes "csippest" érdemes venni, ami beugrasztja a blendét.
Az obi ingyen volt. :)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25121) csacsi77 válasza copass (#25108) üzenetére


csacsi77
senior tag

Vége a sportnapnak, így töltöm is a képet. Tessék.
1600 ISO-val lőttem, hogy a 40mm STM mellé lehessen tenni. Nekem tetszik a rajzolata és az AF-chip is pontosan mér. A rekesz 5,6 volt, csak Av-módban volt 3,5-re tekerve. Jelentősen alul kellet expóznom, talán jobban is sikerült mint kellett volna. Mindegy a rajzolata látszik. Jó kis üveg ez!
A 40mm STM már nincs meg, beáldoztam a 6D-ért. Imádom ezt a gépet. Bár kevés a fókuszpont és a szélsők is elég gyengék, de amit művel a középső, az hihetetlen. Tök sötét szobában egy sötét garbóra állítva is megtalálja az élességet. Amit meg magasabb ISO-n művel az elképesztő! 25600-ból is lehet értékelhető képet készíteni, az meg egy sötét, csak monitor által megvilágított irodában volt.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#25122) copass válasza csacsi77 (#25121) üzenetére


copass
veterán

ugye hogy jó kis váz az a 6D!:D
sonnar után nem nagyon van semmi 135-ön, talán a takumar-ok, de azok büdös drágák.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25123) csacsi77 válasza copass (#25122) üzenetére


csacsi77
senior tag

Vannak a 2,8-as Pentaconok. Azok milyenek ?
És akkor még továbbra is áll a kérdés az M645-ös Mamiya optikák viszonyában. Használt valaha valaki ilyet Canonra?

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#25124) copass válasza csacsi77 (#25123) üzenetére


copass
veterán

pentacon vonalat hanyagolnám, asszem egyedül a preset ami brutál, az meg jó drága.
volt ilyen obim az alap valami 6k volt, akkora fostalicska hogy ihajj.
jupiter 11A,37A ezek mocskosul karcolnak. 10k körül mennek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25125) TayRol


TayRol
veterán

A 60 mm-es üvegek közül (Canon 2.8 illetve Tamron 2) melyik jobb portréra?

(#25126) Monya78 válasza TayRol (#25125) üzenetére


Monya78
veterán

Egyik sem...a meglévő C85mm F1,8 és a C50mm F1,4-es obijaid is jobbak portréra ;]

Rekesz miatt a Tamronra szavaznék...viszont mivel egyik sem limiteres, ezért mindkettő lassú, e miatt go to első mondat.

[ Szerkesztve ]

(#25127) TayRol válasza Monya78 (#25126) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, ez volt a tökéletes válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#25128) Tatter


Tatter
csendes tag

Aki 6D-t használ az meg tudja mondani nekem, hogy mit jelent a FelxiZone AF?Még nem volt időm belemélyedni az újdonságokba.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#25129) Monya78 válasza Tatter (#25128) üzenetére


Monya78
veterán

A három Live-os (kontraszt alapú) üzemmód közül ez az alap.
Van ugyebár még az arcérzékelős, és a gyors mód (szerintem ez utóbbinak semmi értelme)

(#25130) Mr.ReD


Mr.ReD
csendes tag

Mi a véleményetek erről a halszem obiról?
Samyang 8mm f/3.5 Asph IF MC Fisheye CSII

Nem egy vészes árban és elég jó képeket láttam róla.

GoT

(#25131) zgospel válasza Mr.ReD (#25130) üzenetére


zgospel
őstag

róla láttál jó képeket vagy vele készült jó képeket láttál? :))

nagyon jó obi, kicsit rekeszelni kell mert nyitva taknyol, de ezért a pénzért hibátlan, drágább halszem optikák képminőségével könnyedén pariban van.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#25132) Gondwana válasza Mr.ReD (#25130) üzenetére


Gondwana
addikt

Optikailag nem egyezik meg a µ4/3-os Samyang 7.5mm/3.5-tel (utóbbi újabb fejlesztés), nekem olyanom volt, az brutáljó üveg még rekeszelés nélkül is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25133) Mr.ReD válasza zgospel (#25131) üzenetére


Mr.ReD
csendes tag

(#25131) zgospel:

vele készült képeket:)

(#25132) Gondwana
De ehhez adapter kell, hogy EOS 70D-n használhassam, nem?

GoT

(#25134) Gondwana válasza Mr.ReD (#25133) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a Canon végűt kérdezed, ahoz értelemszerűen nem kell, ha a µ4/3-ot, azt a feleakkora bázistáv meg a kicsit kisebb vetített fénykör miatt nem lehet Canonra (sem) adaptálni - de volt ennek az üvegnek valami második generációs említése is, hátha az már jobban hasonlit a mikrós változathoz.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25135) qnadam válasza Monya78 (#25129) üzenetére


qnadam
veterán

pedig van, pl fej fölött tartva :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25136) Monya78 válasza qnadam (#25135) üzenetére


Monya78
veterán

Gyorsmódban: Nekem kattog, élesít, zár fel-le stb... de a képet nem készít el :B
(de nem zavar, Nálam a live kimerül abban hogy manual focus + nagyításban használom)

(#25137) Tatter válasza Monya78 (#25129) üzenetére


Tatter
csendes tag

Köszi, akkor ezt nem piszkálom, amúgy se vettem észre különbséget.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#25138) TayRol


TayRol
veterán

Lehet az, hogy az 50/1.4 a vázamon más gyutávon más-más af finomhangolást kérne? Egyszerűen 2 méternél távolabbról nem tudok vele éles képet lőni. Most +14-en vagyok (ugye 20-as a skála), de néha látom, hogy az élességi sík (f2-n pl) még bőven a frontban van. Emiatt - ha nem tudom megoldani - megy a háztól.

(#25139) forceberg válasza TayRol (#25138) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig azt mondták, hogy ilyen csak a D7k + 35DX-szel van... :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25140) TayRol válasza forceberg (#25139) üzenetére


TayRol
veterán

pedig vagy ez van, vagy nagyon rossz a szemem.:)

ha valaki kipróbálná egy nem 70D-s vázon Pesten, bármikor szívesen venném.:)

(#25141) qnadam válasza TayRol (#25140) üzenetére


qnadam
veterán

bp-n merrefelé? úgyis megnéznék egy ötvenegynégyet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25142) TayRol válasza qnadam (#25141) üzenetére


TayRol
veterán

napközben vörösmarty tér, utána pedig rákospalota. de a kettő között is jó valamerre, csak gyerekkel korlátozottan vagyok mobil.:)

(#25143) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Két hete vettem egy Canon Eos 6D vázat és egy Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD objektívet.
A mai napon elkezdett vacakolni az objektív, rettentően sokszor Err 01 hibát produkál a vázon.
2,8-as rekeszen hibátlan 4,0 szinte mindig rossz pl..és ez felett is szinte minden értéken.

Aztán néha gondol egyet megy a f4,0 és bármi más is néhány képig, utána megint rossz.

Azért is ide írok, mert szervízbe jelenleg el se tudom vinni, mert külföldön dolgozom, és csak nagyon ritkán tudok hazamenni.
Így jelen pillanatban az 5 éves garancia semmit nem ér. Sajnos itt Ausztriában a Tamronnak nincs szervíze.
A neten találtam egy videót, ez alapján próbáltam helyretenni..de nekem nem segített. Bár az angolom elég gyér, lehet valami fontos lépés kimaradt..[link]

A hibaüzenet a következő amit produkál a vázon:

[ Szerkesztve ]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25144) _seth_ válasza evola (#25143) üzenetére


_seth_
veterán

Szalagkábel hiba az objektívben? Néha elkapja a fonalat és tud blendét állítani majd kis zoomolgatás után ismét megtörik a vezeték és nem megy neki.
Amit még tanácsolni szoktak: a vázon és az objektíven is tisztítsd meg az érintkezőket.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25145) evola válasza _seth_ (#25144) üzenetére


evola
senior tag

Köszi, megpróbálom megtisztítani bár 2 hetes a váz és az obi, még 300 expo nincs bennük...
Ha szervíz lesz a vége, mennyi ideig ülnek rajta? Gondolom nem azonnal javítják..

Egyébként a Canon 70-200 hibátlan a vázon..szóval félek nem koszolódás lesz..

[ Szerkesztve ]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25146) evola válasza evola (#25145) üzenetére


evola
senior tag

Megtisztítottam, de továbbra se jó. Elszomorít, hogy ilyen drága objektív ilyen hamar elromlik.
A képminősége pedig igen példás.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25147) Lacielvtárs válasza evola (#25146) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát sajnos a Kamera kft nem épp a gyorsaságáról híres :F
Magyarországon ők az egyetlen garanciális szerviz, sajnos nincsen választásod ....
... már gariban akarod javítani

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25148) m3ss válasza TayRol (#25138) üzenetére


m3ss
veterán

"Lehet az, hogy az 50/1.4 a vázamon más gyutávon más-más af finomhangolást kérne? Egyszerűen 2 méternél távolabbról nem tudok vele éles képet lőni. Most +14-en vagyok (ugye 20-as a skála), de néha látom, hogy az élességi sík (f2-n pl) még bőven a frontban van."

sajnos lehet :O :DDD
enyem detto. ha belovom +17-re, 2m-vegtelenig pontos. 2m-nel kozelebb meg backes, nem kicsit. forditva lovom be, akkor tavolra nem jo.
en viszem camerahoz hamarosan, kivancsi vagyok ilyet kalibralnak-e...vagy minden 50-es ilyen. eloadtam ezt a targytavolsagonkent valtozo fokuszproblemamat a telefonos csajszinak cameranal mivel nem volt hajlando szervizest kapcsolni...tudod mit kerdezett a vegen? is-es az 50-es? :DDD
remelem majd megnezik es kozlik h ez az obi ilyen...es fizethetek erte 5ezret. mert a bevizsgalas is ennyi ha nem tudnak javitani rajta...asszem ha fizetni is kell majd erte es marad uilyen akkor behajitom nekik az ablakon :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25149) TayRol válasza m3ss (#25148) üzenetére


TayRol
veterán

ha a másik vázon is ilyen, akkor szívfájdalom nélkül lecserélem egy 40-esre. 35/2 IS most nem fér bele a keretbe.

(#25150) qnadam válasza TayRol (#25142) üzenetére


qnadam
veterán

rákospalota itt van a szomszédban :) holnap jó lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.