Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) .DLL válasza csacsi77 (#25848) üzenetére


.DLL
veterán

Az aztán nagy fejlesztés lenne, átschmittelni a már meglévő érzékelőt egy "soron következő" vázba és ennyi. :Đ :N
A 70D-é sem egy nagy durranás egyéb jellemzőket tekintve. Nem azt mondom, hogy 24Mpx kellene, mert nem, de valami új alapokra helyezett fejlesztés, valami új fénygyűjtő eljárás, VALAMI...
Szemvezértelt AF csoport kiválasztás (mondjuk az nem ebben a kategóriában vezetnék be újra)
Új videó leképzési eljárás, ami részletesebb képet eredményezne, 60, 120 fps, stb. Lenne mit belepakolni. Persze egyik sem újdonság...

(P.H.)

(#25852) bl4ze


bl4ze
veterán

Meghozta a DPD a 60mm 2.8 USM Macro obi-t, ránézésre totál zsír új állapot, napellenző is járt hozzá - remélem este ki tudom próbálni, elég zsúfolt a nap :C

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#25853) duni84 válasza .DLL (#25851) üzenetére


duni84
aktív tag

"új alapokra helyezett fejlesztés, valami új fénygyűjtő eljárás, VALAMI..." ... erről pont jegyezgetnek be heti 1-2 szabadalmat, tehát valami tuti lesz, csak előtte ki kell pörgetni, ami raktáron van :(

"Szemvezértelt AF csoport kiválasztás" ... használtam (mai napig szoktam használni az eos3-on), de éles helyzetben inkább csak parasztvakítani jó sajnos :D persze ettől még +1, mert tényleg kéne AKÁRMIT csinálniuk váz/érzékelő tekintetében, amivel nem behozzák a lemaradást a konkurenciával szemben, hanem esetleg előre is mutatnak egy keveset (tudom-tudom, fps az 1dx/7dmk2 pároson, de az pont az emberiség 99%-át hidegen hagyja :D )

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#25854) bl4ze


bl4ze
veterán

Hátizsák ügyben ilyenre kaptam egy nagyon jó ajánlatot, úgy nézem méretben teljesen jó lenne :

Amazon Basics Backpack for SLR/DSLR Cameras and Accessories - Black

Outer dimensions: 11.5 x 7.2 x 15.6 inches (292mm x 183mm x 396mm); Internal: 10 x 5 x 14.75 inches (254mm x 127mm x 374mm)

Backpack holds and protects 2 smaller SLR/DSLR camera bodies, 3-4 lenses, and additional small accessories
Durable black polyester/nylon exterior; ample interior storage

.:. bl4ze .:.

(#25855) Monya78 válasza bl4ze (#25852) üzenetére


Monya78
veterán

Gratu...

Nekem több éves intenzív használat után csak az AF/MF kapcsoló fehér festéke kezdett lekopni.

Ha tényleg makrózol és éles képet akarsz, Állvány (vagy babzsák) + MF + live + nagyítás + időzített expo (távirányító)

(#25856) Clemi válasza bl4ze (#25854) üzenetére


Clemi
veterán

Nem bele vau, csak szólok, hogy gondold át, amibe én is belefutottam.

Beruháztam egy bazi drága (itthon majdnem 50e volt akkor) és bazi nagy Lowepro hátizsákba, amibe tényleg belefér az összes cuccom, aztán rádöbbentem, hogy cipelje akinek 6 anyja van! Persze nem fontos mindent benne hagyni mikor elindulok, de akkor meg minek is kell ilyen nagy? Na és persze azonnal jött a következő probléma, legalábbis akkor, ha egy hosszabb fotós sétára indultam. Kellene vinni kaját, folyadékot, valami plusz ruhát, ha változna az idő, vagy ha le akarok venni valamit, legyen hová tenni, na meg azonnal beugrik az is, hogy a gépet se ártana elővenni anélkül, hogy hátról le a földre, ott szétpakol.... de gondolom érted mibe futottam bele :)
Egyszóval van az a csilivili hiperszuper hátizsákom és csak benne tárolom a felszerelésem, mert ha nekilódulok, akkor csak azt viszem magammal, amire szükségem lesz, és olyan táskába pakolok, ahol van hely más dolgoknak is.
Most van egy válltáskám (lovepro) ami olyan mint egy futár táska, amibe belefér egy váz az obival plusz egy obi meg egy kis üveg víz, az irataim és a szűrők. Van egy totál civil normál méretű hátizsákom, amibe vettem az ebayen egy ugymond insert-et ami szintén 3 rekeszes, viszont alá vagy fölé na meg a sok zsebben rekeszben egy csomó egyebet el tudok pakolni :)
Mindezt csak azért hogy én ebbe futottam bele :) Anno jobban jártam volna egy szivacsos belsejű zárható tároló dobozzal, és egy olyan zsákkal amiben külön rekesz van a nem fotós cuccoknak és csak akkora ami éppen kell.

(#25857) copass válasza Clemi (#25856) üzenetére


copass
veterán

ezért vettem én Passport Sling-et, ami kell belefér és kényelmes hosszútávon is. fesztivál fotózás, rendezvényfotózásra ideális.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25858) bl4ze válasza Clemi (#25856) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi , hogy leírtad. Nem akarok hatalmasat, ezért is lesz az az Amazon Basics hátizsák.
Annak jó a mérete és nagyon jó áron (7000 Ft) megkapom, vadi új állapotban - éppen kipróbált, a gazdája Ausztriában vette 40 EUR-ért.
Ennél nagyobb nekem sem kell, viszont a Dörr-ben nem férek már el....

292mm x 183mm x 396mm

.:. bl4ze .:.

(#25859) Clemi válasza bl4ze (#25858) üzenetére


Clemi
veterán

Nincs mit :)

Más:

Olyankor mi a bánat történt, amikor az LR és a Bridge metadata is helyesen jelzi ki, hogy a kép milyen vázon milyen objektívvel készült, de a Camera RAW (legfrissebb) nem. A LR legalább listáz néhány Canon objektívet nagyjából 10 félét, mintha tippelgetne, de Camera Raw még csak Canon-t se listáz, mindössza Apple, DJI GoPro van a listában, mint gyártmány. Mindez persze jpeg képek esetén, és mindegy hogy most készült, vagy 2 éve, vagy CR2-búl szerkesztett, vagy eleve így fotóztam jpeg-ben.

Nem igazán (sőt egyáltalán) nem fotózok jpeg-ben de ez most feltünt. Másnál is ilyen a Camera RAW?

(#25860) *Ropi* válasza Clemi (#25859) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lényeg lemaradt: melyik Camera Raw (CS5, CS6, CC, CC2014 és a Camera Raw pontos verziószáma)? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25861) bbkmachine válasza csacsi77 (#25848) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Amiket külföldi oldalakon lehet olvasni a készülő 750D-ről, azt nagyjából mind leírtad. A hírek szerint megkapná a dual pixel technológiát, a digic6 processzort, wifit és 20megapixelt. A Canon már hivatalosan is kiszállt a pixelháborúból. Megálltak 20megpixel körül, lásd az új 7D mark II. de a jövőre bemutatkozó 6D mark II is 20mp-s lesz. A Canon hivatalos állásfoglalása szerint, nincs szükség a 20mp feletti felbontásra a DSLR kategóriában. Terveznek a középformátumban is nyitni, ott viszont jóval nagyobb felbontással, mint 20mp.

(#25862) Clemi válasza *Ropi* (#25860) üzenetére


Clemi
veterán

És valóban lemaradt :) A verziók pedig a CC 2014 és a CR 3.7.0.309

(#25863) csacsi77 válasza bbkmachine (#25861) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha a 6D MII-re rádobnának egy jobb fókuszrendszert és a Dual Pixel AF is bemutatkozna az FF-kategóriában, akkor nagyon várós gép lenne. :)
Ezt erősíti a 24-104 STM verziója, aminek nincs sok értelme APS-C-n, de FF-en is már ki tudná használni az LV alatti gyors, pontos és hangtalan fókuszt. Nagyon várom!!!!
A Mikulás is hozhatta volna.... ;]

Öreg fater megoldja!!!!

(#25864) Clemi válasza csacsi77 (#25863) üzenetére


Clemi
veterán

Immár 3. napja vagyok igen megelégedett tulajdonosa egy 70D-nek! Most jutottam el oda, hogy szinte minden porcikáját ismerem vagy legalábbis kezdem kiismerni. Ami számomra a legnagyobb élmény ezzel a géppel, hogy egy kis kalibrálás után, végre valahára mindegyik objektívemmel minden gyutávon, közelről távolabbról konstans helyesek fókuszpontotok. Ami van az legfeljebb 1-2 centis eltérés ugyanonnan csak újabb exponálással, vagyis az objektívek fókusz tűréshatára.
Eddig sem az 550D-vel, sem a 60D-vel képtelenség volt ilyet produkálni, hiába kalibráltattam a vázat, hozzá az objektíveket. Valahol mindegyik hibázott nem is keveset.
Hogy ez az új fókuszrendszer hozománya, vagy a "micro adjustment"-et sikerült jól beállítani nem tudom, de nagy királyság :))
Ezen kívül persze minden újítás amit a Canon beletett tényleg jó és hasznos. Ezek pont azok, szerintem amik hiánya miatt olyan semmilyen nem volt a 60D akár az 550D után is. Egy picit jobb volt, meg persze jobb fogás, meg nehezebb, de igazából nem volt akkora különbség a két gép között. Itt most a 60D után ez hatalmas ugrás.

Mindezt csak azok kedvéért kis információ, akik most terveznek ilyen márkára váltani.

(#25865) BobChemistry válasza Clemi (#25864) üzenetére


BobChemistry
őstag

Milyen obikkal használod?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25866) Alx.Mercer válasza Clemi (#25864) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Üdv a klubban. ;)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#25867) Clemi válasza BobChemistry (#25865) üzenetére


Clemi
veterán

Az alap mindenesem az EF-S 15-85, van mellé egy Tamron 70-300 f4-5,6 Di VC USD. Van még egy EF 28/2,8 még a nem USM motoros (ez egyébként részemről eladó) és az EF-S 60/2,8 makro. Szórakozni meg van egy Pentacon 50/1,8 ami meglepő módon ezen a vázon pontosan jelzi vissza a fókuszt.

(#25868) vlevi válasza Clemi (#25867) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az alap mindenesem az EF-S 15-85"
Irigyellek :)
Nekem néha hiányzik a 18 alatti rész. Mondjuk annyira nem, hogy a 18-135-öt lecseréljem 15-85-re (sajnos sokkal drágább), vagy vegyek egy 10-22-t...

(#25869) bl4ze


bl4ze
veterán

Ismerkedek a 60mm 2.8 USM Macro-val.
Egész jó első blikkre.
Egyelőre úgy látom azért a fókusz lassabb mint az STM obijaimmal, meg ugye azért kicsit hangosabb is.

Sajnos még csak beltérben lámpánál + led körvakuval tudtam játszani vele, szerethető cucc úgy nézem.
600D-vel hajtom , középső fókuszpont beállítva, az EOS utility-vel frissítve, kalibrálva az obi. (objektívaberráció)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#25870) BobChemistry válasza Clemi (#25867) üzenetére


BobChemistry
őstag

Az szép készlet :)
Nekem egyelőre csak 1 db obim van, most ismerkedek a géppel. Szintén 70D. Ha nem esne az eső, már kint randalíroznék :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25871) Alx.Mercer válasza Clemi (#25867) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A 15-85-öt ha 30mm fölött használod, akkor lefele, a föld felé fordítva nem csúszik ki a tubus a saját súlya miatt?

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#25872) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Két Canon vázamban felcseréltem a kártyát, formázás nélkül. A pótvázam 7xx expója helyett a másik vázam 4xxx expóját vette át, ezt folytatja...hogy tudnék visszatérni az igazi 7xx expóhoz?

Mindkét vázban folyamatosra van rakva a számozás, sorszámot nullázni nagyon nem szeretnék, innen tudom hogy hol tartok.

(#25873) Clemi válasza Alx.Mercer (#25871) üzenetére


Clemi
veterán

De sajnos kicsúszik :((( ezt az egyet utálom benne. Azt mondták a szervízben, hogy ez ilyen (mondjuk tényleg ilyen új kora óta) ha szorosabbra veszik, akkor meg szoros lesz a zoom.

MÁS

A 70D talajokhoz máris van egy kérdésem! Beállítottam a Minimum záridőt és auto-ra tettem az ISO-t, de ez aztán vígan exponálgat amennyivel épp akar. Próbáltam az AV és a P módban is, semmi hatása, ha bekapcsolom ezt az opciót. Másnak is ilyen, vagy nálam van valami ütközés? Ha másnak is ilyen akkor meg ez a funkció nem is működik?

(#25874) Clemi válasza Clemi (#25873) üzenetére


Clemi
veterán

Hmmm közben rájöttem, hogy félreolvastam valamit. Ha elérte a beállított maximum ISO értéket, akkor átlépi a megadott minimum záridőt... én meg úgy emlékeztem, hogy az ISO-t emeli a maximálás ellenére.

De ez szvsz egy igen hasznos funkció, főleg az olyan időnként szétszórt őrülteknek, hogy észre se veszem, mikor a teleobival 200mm-en már megint 1/125-el akarok exponálni, aztán meg csodálkozom, hogy miért életlenek a képek :)

[ Szerkesztve ]

(#25875) End-ru válasza Clemi (#25873) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ha kevés a min záridő, akkor át fogja lépni, hogy ne legyen alexpós.

szerk: akkor megfejtve

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#25876) Luc001


Luc001
tag

Hali!

A media markt visszamenőleg megváltoztatta a pénz visszafizetési akció idejét, a vásárlástól számítva 2 hét a regisztráció ideje. Szóval hajrá hátha más is vásárolt az elmúlt két hétben valami akciós terméket.
Remélhetőleg én is visszakapok 10eFt-ot :K

(#25877) szimpali


szimpali
csendes tag

Sziasztok!

Péntek óta egy Canon EOS 30D boldog tulajdonosa vagyok egyelőre csak egy EFS 18-55mm-es kitobival. A közeljövőben szeretnék beszerezni rá egy nagyobb teljesítményű tele obit. Ebben kérném a segítségeteket, mivel ez az első DSLR gépem, így nem igazán értem még, hogy miből mit érdemes rá venni és az árakkal sem vagyok tisztában. Milyen tele lenne rá a legalkalmasabb és az mennyibe kerülne használtan és újonnan egyaránt. Előre is köszönöm!

(#25878) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

A 40D vázam cseréjén gondolkodom. Videózás miatt a 70D-vel szemezek. Mi erről a véleményetek? Esetleg 70Dnek van alternatívája videózás terén?
17-55 IS USM lencsém van. Ennek várható STM verziója? Az alapzoomot nem cserélném le, szeretem ezt a lencsét.

[ Szerkesztve ]

(#25879) zserbox válasza Dr V (#25878) üzenetére


zserbox
őstag

valszeg jön a 750D az is dualpixelel mint 70D ergo videózásra az is jobb lesz, más alternatíva nagyon nincs.
szóval 750D lehet érdemes megvárni.
kétlem hogy záros időn belül jönne 17-55 IS STM

(#25880) bl4ze válasza szimpali (#25877) üzenetére


bl4ze
veterán

30D-re próbálj meg egy 55-250mm obit.

.:. bl4ze .:.

(#25881) copass válasza szimpali (#25877) üzenetére


copass
veterán

ha az átfogás és a kassza is korlátozott,akkor 50k körül már tudsz venni egy 28-135mm f3.5-5.6 IS USM-et. masszív, megbízható, nekem van ilyen és hát nem sokat van a vázon kívül más rajta. 50 cm közelpontjával elég remek a használhatósága.
vagy veszel egy 55-250 IS II-t az is van már 50k körül szintén, remek stabija van, svenk érzékelővel: autót fotózod követed a mozgását: ilyenkor csak függőlegesen korrigálja a mozgást, vizszíntesen nem. viszont 1.2 a közelpontja, tehát beltérben ez felejtős.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25882) bbkmachine válasza Luc001 (#25876) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

"A media markt visszamenőleg megváltoztatta a pénz visszafizetési akció idejét, a vásárlástól számítva 2 hét a regisztráció ideje"

Valamit benézhettél, ugyanis az akciót nem a Media Markt csinálja, hanem a Canon Magyarország. Vannak üzletek, amik részt vesznek a Canon akciójában és vannak amelyek nem. A Media Markt részt vesz az akcióban. A résztvevő üzletek listája a Canon Magyarország oldalán érhető el. Az akció időtartama egységesen 2014.10.31. – 2015.01.18.. Ezt a Media Markt nem változtathatja meg önkényesen és nem is tette, ugyanis ebben a pillanatban is ez a dátum (2014.10.31. – 2015.01.18.) szerepel az oldalukon.

Van egy kitétel a pénzvisszatérítéssel kapcsolatban és szerintem ezzel keverted össze a fenti infót. Bármelyik, a Canon akcióban résztvevő üzletben veszed is meg a terméket, az igénylést legkésőbb a vásárlást követő 14 naptári napon belül be kell nyújtanod a Canon honlapján.

Én vettem egy gépet egyébként szintén a Media Markt-ban és másnap regisztráltam is a Canon oldalán. Vissza is írtak Canon-ék, hogy elfogadták a regisztrációmat és megkapom a pénzt 28napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#25883) bbkmachine válasza Clemi (#25873) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Sajnos elég sok olyan objektíve van a Canon-nak, aminél már újonnan, a vásárláskor is kicsúszik a tubus lefelé tartva. A legborzasztóbb "kicsúszást" produkáló obim egy 28-135 IS USM volt. Remek képeket készít, de a gyártási minősége szörnyű. Nem csak kicsúszott, hanem lötyögött is, mint tehénen a gatya. Váltottam egy 24-105L-re, no az más világ, nem is lehet egy lapon említeni őket. Sem kidolgozásban, sem képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#25884) *Ropi* válasza Monya78 (#25872) üzenetére


*Ropi*
félisten

Normális működés. Ha visszateszed bele a saját kártyáját, akkor sem biztos, hogy visszaáll.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25885) Picturemaker válasza bbkmachine (#25883) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem mondod, hogy más? Kétszeres áron még jó, hogy más! :)
Nem is egy kategóriában játszanak.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25886) Luc001 válasza bbkmachine (#25882) üzenetére


Luc001
tag

Az tudom hogy a canon csinálja, csak rosszul fogalmaztam.
Amikor én vettem (11.25.) akkor a medi markt honlapján az szerepelt hogy a 05-31-től 07.31-ig tart a pénz visszafizetési akció. Canon oldalát nem néztem, és nem is gondoltam hogy a medi markt tévesen tájékoztatna az akció idejéről. És ráadásul még telefonon is beszéltem egy Medi m. ügyfélszolgálatossal és az is azt mondta hogy az akció már nem érvényes.

(#25887) zserbox válasza bbkmachine (#25883) üzenetére


zserbox
őstag

azért a 15-85 messze nem szar építésű, hanem csak apsc szenzornyit rajzolna ki simán megkapná a piros csíkot. nagyon egyben van a cucc.

(#25888) bbkmachine válasza Luc001 (#25886) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Milyen frankón felkészült ügyfélszolgálatos lehetett, aki azt mondta neked november 25.-én, hogy nem érvényes a nyári akció! :D Ellenben szépen eltitkolta, hogy azóta van egy újabb Canon akció, ami október 31-től, január 18-ig tart és "winter cashback" művésznéven is fut sok helyen :D

[ Szerkesztve ]

(#25889) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Csinálnak érdekes dolgokat amúgy a Media-sok. Nemrég futott náluk (is) a black friday, én ennek keretén belül szerettem volna a boltban megvenni egy gépet, ami hegyekben állt előttem a polcon. Azt mondták csak online kapom meg olcsóbban és kipostázzák. Mehettem haza online rendelést leadni, majd 5napot várni a postásra :D

(#25890) copass válasza bbkmachine (#25883) üzenetére


copass
veterán

L-es ne hasonlítsd már egy standard obihoz?! :DDD trabi vs ferrari. ótó mindkettő, mert van négy kerekük. ennyi a közös bennük.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25891) vihartigris


vihartigris
őstag

Sziasztok!

Jelenleg a 700D 18-135 STM kombóhoz keresnék egy jó ár érték arányú vakut, első sorban családi rendezvényeken való lakáson belüli fényképezéshez. (születésnapok, karácsony, stb)
Gondolkodtam egy fényerős fixen is, de azt gondolom, hogy egy vakut szélesebb körben tudnék használni.
Ebben kérném segítségeteket, hogy mit lenne érdemes vennem, márka, típus terén.

bármi reciproka a semmi

(#25892) _seth_ válasza vihartigris (#25891) üzenetére


_seth_
veterán

1. Vaku topic
2. Szerintem a Yongnuo YN500EX vaku lenne a számodra legmegfelelőbb választás főleg ha nem félsz megrendelni ebayről (anglia 27e, 1 hét alatt itt is van). TTL-es azaz automatán igazodik a fényképezőgépedhez, de ha állítani akarsz rajta akkor a 700D menüjéből is megteheted. Szabadtéren is használhatod mivel van benne HSS. Kicsi, jól össze van rakva, forgatható a feje :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25893) Clemi válasza copass (#25890) üzenetére


Clemi
veterán

Azért az tegyük bele a perselybe, hogy a 15-85 és a 24-105L közel azonos árkategória. Mikor vettem a 15-85-öt, szénné teszteltem a 2 objektívet, de APSC vázon egyszerűen nem láttam akkora különbséget, ami miatt a 24-105 mellett döntöttem volna. Rajzolatban nekem egyformák voltak (monitoron itthon elemeztem ki a képeket faltól falig több gyutávon). DE a 24-105 nekem szűken kezd (azért a 15mm nagy királyság) és az mellé kellett volna egy 10-24-es, és így már nem is annyira egy árkategória, így a 15-85 mellett tettem le a voksom. Mai fejjel amúgy már az EF-S 17-55 f2,8 obit venném az tuti, legfeljebb többször cserélgetnék obit :)

Amúgy én lekaptam a zoom gyűrű gumiját és benéztem alá. Egyértelműen konstrukciós hiba a kicsúszás, mivel 24-70mm között olyan meredek a csúszkák pályája, hogy még egy könnyebb lencse rendszert se tartana meg, ennek meg azért van súlya rendesen!

(#25894) vlevi válasza Clemi (#25893) üzenetére


vlevi
nagyúr

"DE a 24-105 nekem szűken kezd"
Nem véletlenül. A 24-105-ös obi az a Fullframe vázak 15-85-je, hogy ilyen csúnyán fogalmazzak.

(#25895) Monya78 válasza *Ropi* (#25884) üzenetére


Monya78
veterán

Normális működés? Az hogy egy 770-nél exponál tartó váz átvesz 4580-as expot, egy rossz kártya csere miatt, és nem lehet visszaállítani? :W

Mindent kipróbáltam, formáztam, visszamásoltam néhány régi 7xx-es fájlt: nem innen folytatja.
Másik vázból átmásoltam néhány 45xx-es, de kisebb sorszámút: nem innen folytatja.
Más rendszerű vázból 2xx-es sorszámút: nem innen folytatja.

Mit csináljak még? Újraindítsam az expót? Pont eladás előtt lenne a váz...

(#25896) copass válasza Monya78 (#25895) üzenetére


copass
veterán

aki megveszi úgyis kérni fog zárinformációt: kamerakft-se vagy magiclantern-eset.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25897) Monya78 válasza copass (#25896) üzenetére


Monya78
veterán

Kamera Kft-től 2 x 220km-re lakom: ez nem opció
Magic laternt: még nem próbáltam, de hogy az expót bizonyítsam: még opció lehet...

Köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

(#25898) bbkmachine válasza Clemi (#25893) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Jól tetted, hogy nem a 17-55 2.8-at vetted. Volt nekem és eladtam. Hiába írják róla, hogy L-es képminőség, valójában ez nem igaz! Azonos áron, rettentően rossz kidolgozottság. A zoomgyűrű a feléig lazán forog, majd hirtelen felkeményedik (gondolom, hogy ne csússzon ki a tubus magától) de ez eléggé zavaró tud lenni egy 230ezres obinál. Az AF kapcsoló annyira mélyen ül és annyira merev, hogy csak körömmel lehetett átkapcsolni, ujjbeggyel nem! Az AF kapcsoló így a sok "körmözéstől" szépen le is tört. Na itt kattant el az agyam és törött kapcsolóval eladtam, mivel a Camera Kft első körben 18ezer forintos javítást ajánlott, később ezt korrigálta 5600ft-ra egy újabb email váltás után, plusz 5000ft az oda-vissza futár vidékre. Rendkívül nyomott áron ment el, az új gazdája Bp-ről jött le érte és a "majdani" javítást elengedtem az árból, amit már ő végeztetett el az én általam kért ajánlat alapján. A Tamron 17-50 2.8 képminőségben nálam leverte a 17-55-t. Erről saját tesztképeim is tanúskodnak, ha valaki nem hinné el.

(#25899) Clemi válasza bbkmachine (#25898) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi az infót :) Akkor nem is kezdek el ráhajtani! (Egyébként csak a 2,8 illetve a nagy fényerő ami motivál) Viszont akkor még nem volt így műsoron a Tamron 17-50 2,8-as bár azzal még most is kacsalódok, mert legyen már egy 2,8-as obim amit 40-50-en tudok használni, kreatívkodni kicsit a bokeh-el. A 28-as itt van, de az valahogy se nem nagylátó, se nem mindenes. Az nem véletlenül van FF-re nagylátónak kitalálva :) Ezért persze most árulom, mert amúgy az is bazi jól rajzol, csak épp croppos vázra valahogy semmire nem az igazi.

(#25900) _seth_ válasza Clemi (#25899) üzenetére


_seth_
veterán

"kacsalódok" :F Google sem dob ki megfejtést csak a te hozzászólásaidat :U

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.