Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) BBéci válasza zsolesz7503 (#8150) üzenetére


BBéci
titán

Bemásoltam és linkként jelent meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8152) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Image fül copy utána kép gomb link beillesztése ok.
Egész jó most a ping

[ Szerkesztve ]

(#8153) dr.bubo


dr.bubo
őstag


Koax, Vecsés

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8154) kabelmania27 válasza dr.bubo (#8153) üzenetére


kabelmania27
félisten

Köszi a mérést.

(#8155) Samott


Samott
addikt

Mit merunk?

Uvegszal, Ullo. ;-)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8156) Nooeca válasza wopi (#8147) üzenetére


Nooeca
senior tag

Belsős információk szerint Monort és Alsónémedit követően az elhagyott Dabasi kistérség folytatja. Legalábbis most úgy néz ki. Sok a visszajelzés Hernádról és Örkényről a Telekom szerint. (ott az oldalukon van az optikai igénybejelentő, úgy látszik sokan bejelentették magukat).

De öröm az ürömben, hogy ezek a városok már kicsinek számítanak gyorsan haladnak.

Monoron is két fickó dolgozik egyedül és Alsónémedit is két fickó csinálja. Ha tippelnem kéne ugyanazok, mivel asónémedin csak heti 1-2x 4 órában vannak a többi időt Monoron töltik. (így aztán nagyon jó eredmény a közel 1 hónapos lefedettség alsónémedin).

Alsónémedin csak pár utca hiányzik. De mivel a HFC kábelez, ezért a szavahihetőségüknek nem nagyon kell adni, ez már a 3. olyan ami csak információ, és az utolsó percben meggondolják magukat.

Annyit tudok, hogy Örkény meg Hernád még Monor előtt le lett "tervezve" az engedélyek be vannak gyűjtve.

Egy biztos, nem sorrendben haladnak.

u.i: Nem tudom miért csak 2 ember dolgozik 2 városra, mert merő meglepetés, hogy 1 hónap és kb 15 nap munkája alatt Monor félig, Alsónémedi meg 90%-ban kész van. Szerintem 5-en vagy 6-an se akadályoznák egymást, főleg azért érdekes ez, mert legalább 10 szerelője van a HFC-nek. /Dunakeszin is kábelez valaki/

[ Szerkesztve ]

(#8157) wopi válasza Nooeca (#8156) üzenetére


wopi
aktív tag

Értem, köszönöm az infókat! Bízzunk benne...! :)

(#8158) kaposznyak válasza Samott (#8155) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Na, ez már derék.

(#8159) Mano66 válasza Nooeca (#8156) üzenetére


Mano66
senior tag

Szia.Hol találtad az oldalukon az "optikai igénybejelentő" lapot?Jelentkeznék én is,de hiába bogarásztam nem találom. :O

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8160) radio100jozs válasza Mano66 (#8159) üzenetére


radio100jozs
őstag

Már nincs fent a T oldalán, sőt az optikai hálózatos rész is üres, abban volt eddig benne. Én még tudtam regisztrálni, és hívtak is, hogy talonba tették az elérhetőségemet, és jeleznek, ha jönnek Csévharasztra.

Amúgy nem lennék meglepődve, ha az év végéig kicsit lassítanának, mivel a parlament elé benyújtott 2016-os évi adócsomagban az van benne, hogy 2016 januártól jár a közműadó mentesség 5 évre (125 Ft/m) az új hálózat üzembe helyezése után, vagy a meglévő hálózat átépítésével legalább 100 Mb/s fogyasztói internet elérés esetén, azaz amit idén adnak át, arra ez nem vonatkozik. És egy nagyobb terület lefedésénél ez 5 évre vetítve sok pénzt jelent a szolgáltatónak.

Kíváncsi lennék, hogy az UPC kihasználja-e ezt, és elkezdi ő is kihúzni az optikát januártól itt a monori körzetben?

(#8161) radio100jozs válasza radio100jozs (#8160) üzenetére


radio100jozs
őstag

UPC-re visszatérve, mert a meglévő avult hálózaton fogyasztókat veszt a T optika miatt, és fizeti a kábeladót is, vagy kihúzza az új optikát ő is, és akkor fogyasztót sem veszt annyira, meg mentesül is az adótól. Hát biztos a pénzügyesek majd számolgatnak, ha június végén elfogadják az adócsomagot.

(#8162) kabelmania27 válasza radio100jozs (#8161) üzenetére


kabelmania27
félisten

UPC máshol sem szolgáltat FTTx hálózaton, ezért nem tartom valószínűnek hogy optikát építenének, koax hálózat visszirányusításával elérhető lenne a kábelnet.
Múlt héten voltam bent irodába távirányítócsere ügyében, tv szolgáltatás miatt így is van új előfizető, nem mindenkinek fontos a sebesség. 10körüli összegért 12/18-as net digital gold telefon sokak számára elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#8163) Zsocy155 válasza kabelmania27 (#8154) üzenetére


Zsocy155
őstag

Tápiószcső (Magdolnatelep) UPC adsl

Tápiószecső (Magdolnatelep) UPC adsl. Pörög mint állat! :D

[ Szerkesztve ]

(#8164) kabelmania27 válasza Zsocy155 (#8163) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az a lényeg hogy pörögjön:D

Előbb 30-as volt a ping:)
Gyál

[ Szerkesztve ]

(#8165) fsdb válasza kabelmania27 (#8162) üzenetére


fsdb
aktív tag

A remény hal meg utoljára.
Tavaly még VDSL-t emlegettek.
Annak azért örülök, hogy ilyenekre a 10körüli összeg sokak számára elfogadható kategória.

(#8166) BBéci válasza fsdb (#8165) üzenetére


BBéci
titán

Mennyiért szeretnél 18/1-es netet, 83 digitális tévécsatornát, amiből 21 HD, és vezetékes telefont? Szerintem ez 10000 forintért elfogadható. Nem vitás, hogy a Digi 200/100-as netes hasonló csomagja, valamivel olcsóbban, sokkal jobb buli, de ahol az elérhetetlen...
Ha a 18/1 emelkedne 30/10-re, boldog lennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8167) Nooeca válasza Mano66 (#8159) üzenetére


Nooeca
senior tag

Már nincs, de igazából most nincs is már értelme.

Valamilyen szinten már eldölt a sorrend. Mondjuk értelme az pont nincs, mert Pilis, és Bugyi még "nagyváros"-nak lenne nevezhető.

De úgy néz ki, ők egyelőre kimaradnak a buliból.

Amit én nem értek:
- Miért nem lakosság szerint haladnak?
- Vagy miért nem sorrendben?

Kezdték Nagykátával.
Aztán Ócsa, Felsőpakony, Dabas

majd gondoltak egyet és átugrottak Alsónémedire és Monorra.
majd gondolnak mégegyet, visszaugornak Dabas környékre.
aztán talán befejezik Monor térségét is.

Érthetetlen ez a cégmarketing. Sokszor ők se tudják. Egy héttel egy város elkezdése előtt, lefúlják, és máshova mennek.

(#8168) radio100jozs válasza Nooeca (#8167) üzenetére


radio100jozs
őstag

Pedig Pilis még érthető is, mivel két szolgáltató van már kábelesen jelen most is, így a T csak a harmadik lenne, így logikus, hogy oda mennek, ahol a másodikak lennének a 29-es körzetben az UPC mellett.

(#8169) PAUBEN válasza radio100jozs (#8168) üzenetére


PAUBEN
tag

2 kábeles szolgáltató ? upc képusz

upc szar/drága , képüsz kb telepi részen van csak :D 30 mbites 15 ezer ft körül van.
Sztem pedig simán jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#8170) radio100jozs válasza PAUBEN (#8169) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az, hogy mi nem jó, relatív, mert az UPC-nél nálam az ADSL a minőségben jó, mert a 8 Megás csomag az 7/24-ben 8 Megás, vagy a 12, az 12, ezzel szemben a kollégáimnál a Diginél Pesten a 200 Megás csomag az csak 80-al jön, mivel a garantáltat teljesítik, így senki nem reklamálhat. Az ár meg relatív, pont én is írtam, hogy az UPC-nél is lehet egyedi kedvezményt kiharcolni.

(#8171) Nooeca válasza radio100jozs (#8168) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha jól hiszem nem Pilisre mondta azt a UPC, hogy egyedi eset és ott elérhető a kábeles internetjük?

Tudom hogy van ilyen hely a 29-esben, ezzel kontrázott mindig a UPC.

Digi is van ott? Vagy ki a másik?

ADSL-t ne keverjük szerintem ide, aki a múltban akar élni, annak oké, fejszével is lehet fát vágni. De stillel ésszerűbb nem?

Jó mondjuk ha tényleg van ott Digi, de szerintem UPC is kábelen, akkor tényleg érthető hogy nincs ott T. És valószínűleg nem is lesz jódarabig, mivel a Telekom elsőnek oda megy, ahol semmi nincs, a szerződésük miatt.

(#8172) kabelmania27 válasza Nooeca (#8171) üzenetére


kabelmania27
félisten

Pécelen speciális a helyzet, van kábelnet, videótár nincs, koax nem a telefon hanem a villanyoszlopon megy Digi van.
Régebben lehetett arról olvasni itt a topikba, hogy külön ügyfélszámon jönnek a szolgáltatások Pécel esetében, kábelnet nem 29-es ügyfélszámon többi a 29-es formátumún.

[ Szerkesztve ]

(#8173) Nooeca válasza kabelmania27 (#8172) üzenetére


Nooeca
senior tag

akkor nem értem pilisen milyen 2 szolgáltató van "kábelen" :D

(#8174) PAUBEN válasza Nooeca (#8173) üzenetére


PAUBEN
tag

Egyik upc adsl, másik noname pilisi képüsz kft ( elvileg optikai,de nagyon panaszkodnak rá) és kb 10 utcában elérhető és persze abba is hagyták a kiépítést.
Ezért nem értettem én sem a kábeles dolgot.. :F

[ Szerkesztve ]

(#8175) bigdady


bigdady
nagyúr

Inarcson a Széchenyi úton a UPC (egyenruhában UPC kocsival) kabeldobról csévéli a kábelt? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8176) berbatov2 válasza bigdady (#8175) üzenetére


berbatov2
senior tag

Magyarul :) ?

(#8177) bigdady válasza berbatov2 (#8176) üzenetére


bigdady
nagyúr

Optikát húznak?

(#8178) berbatov2 válasza bigdady (#8177) üzenetére


berbatov2
senior tag

Na erre kivancsi vagyok, holnap utanakerdezek.

(#8179) fsdb válasza BBéci (#8166) üzenetére


fsdb
aktív tag

Sokaknak a havi 10000 a sok.
Nem mintha eddig nem e körül fizettem volna az 5 megás net + kábel tv + telefonért, ha nem ér ide a T még most is ez lenne. Ha lesz is visszirányosított kábel nekem elég lesz a legkisebb csomag is.

(#8180) Nooeca válasza PAUBEN (#8174) üzenetére


Nooeca
senior tag

UPC mint kiderült nem kábel, hanem adsl. ha úgy nézzük az is kábel, de mégsem. kábelnetnek a koaxot hívják.

ADSL-t meg nem érdemes összehasonlítani az optikával, mert a baltát se hasonlítjuk stillfürészhez.

(#8181) zsolesz7503 válasza Nooeca (#8167) üzenetére


zsolesz7503
tag

Eléggé szomorú hogy Pilis kimard a buliból de mivel 2 évet írtam alá kb 1 hónapja lehet 2 is van nem érdekel a T. Egyenlőre marad ez és ki tudja mit hoz a jövő lehet a Digi is ideér vagy ha az nem talán lesz UPC optika oszt majd kiderül ki adja jobb pézé a netet. :K Addig is elvagyok a 8Mbit-el nem egy ferrari de az eddigi trabantnál a wartburg is jobb. :C :C :C

(#8182) Intruder2k5 válasza zsolesz7503 (#8181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem hiszem, hogy a UPC keverné a technológiákat, és optikába vágná a fejszéjét, ráadásul szerintem már régen elkésett azzal, hogy a 29-ben hálózatépítésbe kezdjen, ezt inkább 5 éve kellett volna meglépnie, és vélhetően most már nem is fogja.

(#8183) BBéci


BBéci
titán

Digi a király! [link] :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8184) Intruder2k5 válasza BBéci (#8183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már ahol elérhető. Nálam sajnos nem, így nem sokra megyek a királyságával. Pedig jó lenne, az nem vitás...

(#8185) poli27 válasza Intruder2k5 (#8182) üzenetére


poli27
veterán

A vdsl-t kellett volna meglépnie ez lett volna a legolcsóbb.... dehát ez pénzbe került volna...

(#8186) Intruder2k5 válasza poli27 (#8185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen...

(#8187) Mano66


Mano66
senior tag

Rossz hir a hernádiaknak.Tegnap volt bent a fiam a telekom központban és a volt kolégáit kérdezte,hogy mikor lesz nálunk bővítés.A válasz nem tudni mert a Démász-szal nem tudtak megeggyezni az oszlop használati díjban. :W A dabasi oszlopok nem a Démász-hoz tartoznak azért sikerült ilyen gyorsan a bekötés.Nem elég,hogy az UPC is szivat minket most még a Démász is. :W

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8188) csababarca


csababarca
őstag

Nah, kedden eldöntöttük,ma be is kötötték a T-s netet, iptv-t. (Dabas)
Másfél órát volt itt a figura, minden megy pöpecül.
5150/hó a 30mbit-es netért, upc-nél ennyit fizettünk a 8mbitesért...
Most 3,5 megbájttal jönnek lefelé a cuccok, mértem speedtestet, elég korrekt.
TV is jónak tűnik, ami fontos,hzogy UPC mellett volt/van DIGI is a sport miatt. De a UPC nagyon zavarta a digit,szemcsésen jött,vibrált a kép. T-s adás nem zavarja, kristálytiszta a digi is végre!!!

Ajánlom mindenki a UPC helyett aki teheti,olcsóbb és jobbnak tűnik. Persze akinél van digi az jár a legjobban.D:

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8189) M^xx


M^xx
aktív tag

Már akartam írni pár hete, hogy Újhartyánon és Kakucson teljesen más kábelek lettek felszerelve mint Dabason, elképzelhető, hogy nem optika lesz? Vastagabbak a kábelek és a kifeszítésük is más technikával van megoldva.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#8190) kabelmania27 válasza M^xx (#8189) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elvileg Kakucson, Újhartyánon és Inárcson Berotel lesz a szolgáltató, lehet másfajta anyagokkal dolgoztak mint a HFC. Ha csinálsz fényképet össze lehetne hasonlítani a két rendszert.

(#8191) TCr válasza BBéci (#8183) üzenetére


TCr
veterán

Inkább a kábelüket húzgálnák tovább! :(((

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8192) Intruder2k5 válasza csababarca (#8188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"UPC nagyon zavarta a digit"

Erről lehetne tudni többet? Milyen módon kerülhetett egyáltalán össze a UPC és a DIGI adása?

(#8193) csababarca válasza Intruder2k5 (#8192) üzenetére


csababarca
őstag

két set up box volt.
Volt egy előfizetés a upc tv-re meg egy a digi tv-re.
Valahogy a upc-s zavarta a digis kábel jelét.
Ezt onnan tudom,hogy ha kihúztam a UPC-t, vagy áramtalanítottam és csak a digi volt bedugva semmi baja nem volt.
Illetve,most a T-sel sincs baja.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8194) Intruder2k5 válasza csababarca (#8193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, köszönöm! Ez valami egyedi box hiba lehetett szerintem, mert ilyennek nagyon nem szabadna lennie...

(#8195) csababarca válasza Intruder2k5 (#8194) üzenetére


csababarca
őstag

inkább a kábelek nem értették meg egymást. Cseréltünk egy vastaggabb, jobban árnyékolt scartra, az javított a helyzeten.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8196) BBéci válasza csababarca (#8195) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a tévéden van olyan bemenet, HDMI kimenetes set top boxot kérj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8197) csababarca válasza BBéci (#8196) üzenetére


csababarca
őstag

olyan a T-s box :)
De a tévénk egy 10 éves plazma, nincs rajta hdmi kimenet. de 1 éven belül cserélünk tv-t, szóval jóság lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8198) Nooeca válasza Mano66 (#8187) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ez elavult hír, Monoron is Démász van (legalábbis nekem ezt mondták), és megvan a szerződés, egyébként ott sem lehetne terjeszkedni.

De egyébként ne a Telekomot kérdezd, mert ők csak átveszik a kész területeket, a stratégiákat az alvállalkozó HFC dönti el, Hernádról már van kivitelezési terv, Örkényről is.

(#8199) Nooeca válasza csababarca (#8193) üzenetére


Nooeca
senior tag

Még a volt tanárom mestélte, hogy azelőtt nem is tudom melyik szolgáltatónál dolgozott, és volt egy ház, pontosabban egy szék, amire ha ráült az ott lakó férfi, megromlott a jel.

Pontosan én sem értem, de állítása szerint ezek a frekvenciák nem csak ilyen apróságokat okozhatnak hanem akár egy egész mentős vagy rendőr állomást is lekapcsolhatnak, szóval azért oda kell figyelni.

De őszintén már magam se emlékszem a sztorira :D

A Vicces az volt, hogy a szék pont ott volt ahol a számítógép, így amikor a férfi számítógépezni akart, pont beromlott a jel - de nem csak nála, hanem az egész városban.

(#8200) Mano66 válasza Nooeca (#8198) üzenetére


Mano66
senior tag

Legyen igazad!A Telekom központban beszélt a srácokkal a gyerek ott mutatták neki a 1/2-éves bekötési tervet.Se Hernád,se Őrkény nem volt rajta.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.