Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) kabelmania27 válasza zsloti (#8650) üzenetére


kabelmania27
félisten

Köttesd be kábeltévét technikus majd javasol erősítőt.

(#8652) zsloti válasza Zsocy155 (#8646) üzenetére


zsloti
senior tag

Szobából csak 4.
Ellenben a számítógépekben is van tuner és általában nevezés közben is megy a tv
Ja meg a szaunában is van 1 xd
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8653) Zsocy155 válasza zsloti (#8652) üzenetére


Zsocy155
őstag

Így érthető. ;)

(#8654) btz válasza BBéci (#8649) üzenetére


btz
addikt

Majd lesz IP TV tuneres TV-d akkor majd nem kell.

ⓑⓣⓩ

(#8655) BBéci válasza btz (#8654) üzenetére


BBéci
titán

Nem szeretnék olyat. :(
Ne tudja senki nyomon követni, hogy mikor, mit nézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8656) btz válasza BBéci (#8655) üzenetére


btz
addikt

Azt már így is nyomon követik, úgy hogy nem is tudsz róla. Mire lesz ip tuneres tv, addigra már úgy is nyitot könyv lesz azok előtt az életed, akiket érdekel hogy mit teszel

ⓑⓣⓩ

(#8657) Nooeca válasza BBéci (#8655) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ajj hagyjuk már, használsz valami proxit? Mert ha nem az internetezésed is nyílt titok.

(#8658) BBéci


BBéci
titán

Még ha igazatok van, akkor sem engedek a lakásomba IPTV-t, inkább DVB-T.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8659) Nooeca válasza BBéci (#8658) üzenetére


Nooeca
senior tag

örülök de attól hogy elfogult vagy vele szemben az még nem érv. :)

Mondhatom hogy nem veszek sosem Telenort, mert rühellem a céget, de ez nem sem érv. Te így vagy az IPTV-vel.

(#8660) kabelmania27 válasza Nooeca (#8659) üzenetére


kabelmania27
félisten

BBéci nem szeretné az iptv technológiát használni ő előnybe részesíti a dvb-c rendszert, saját vevőkészüléket szeret használni, boxot nem akar használni, ez fogyasztói magatartás.

[ Szerkesztve ]

(#8661) Nooeca válasza kabelmania27 (#8660) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ezzel nincs is bajom, nyugodtan használja, csak attól hogy ő elfogult (ami tök normális, én is elfogult vagyok mint ahogy előbb írtam bizonyos szolgáltatókkal), még másnak tökéletesen müködhet, és elég unalmas azt nézni, hogy mindig amikor feljön az IPTV ezeket a sablonos - nem új - sokszor érthetetlen érveket hallom.

Ha nem tud érvet mondani nem baj, csak akkor hagyja magában a dolgot mikor érvelés van. Ne indulatból beszéljen valaki, az nem építő jellegű hozzászólás.

Valaki kérdez valamit IPTV-vel kapcsoaltosan ezeket hallom:
- kábelmánia: Elmegy a nettel együtt, míg UPC-nél nem (ez nem ellenérv, inkább ezzel pont hogy rábeszéled az IPTV-re, de ez olyan mintha azt mondanám, ne használj új vezetékes telefont, mert azt áramba kell dugni a régivel szemben...)
- BBéci: Nekem nem kell IPTV! Punktum (megértem az álláspontját, de mindig ezt olvasni, unalmas. Főleg úgy, hogy aki kérdezi erre baromira nem kíváncsi).
- Kell box - hú, lehet és? Azt gondoljátok, hogy a lakosság 90%-át ez érdekli? Nem. Tény hogy ahol lehet ott használnak kártyát, de sokan nem óckodnak annak ellenére sem a boxtól, hogy van kártyaolvasójuk a TV-ben.
- 2 Távirányító kell, jujjuj! - Megint csak semmi érv. UPC-nél is kell 2, vagy ráhangolod a UPC-st a TV-re. Ha boxot használsz.

Nagyobbnál nagyobb problémák. Átlagusert ezek teljesen hidegen hagyják. Ami érdekli őket:

- Jelenleg valóban picit rosszabb a képminősége mint a UPC-snek pl. de ez csak átmeneti.
- Ugyanakkor ez interaktív, míg a UPC-s nem a körzetben.
- MAX 3 TV + TVGO Telekomnál.

Van TVGO és Horizon(29-ben is elvileg) is.

És aki átlaguser, és visszamondja az IPTV-t és elég neki a 3 box egyébként (mivel nem használ többet), az leginkább csak a képminőség miatt teszi ami pedig átmeneti szóval ez az egész eszmejárás legtöbbször csak elriasztja a usereket az IPTV-től miközben pedig a gyakorlatban nagy valószínűséggel élveznék azt, amit kapnak.

(#8662) BBéci válasza Nooeca (#8661) üzenetére


BBéci
titán

"Főleg úgy, hogy aki kérdezi erre baromira nem kíváncsi"

Te ne mondd meg más helyett, hogy mire kíváncsi!

"Azt gondoljátok, hogy a lakosság 90%-át ez érdekli? Nem. "
Honnan tudod, hogy a lakosságot mi érdekli? És hogy jön az ide?

Akkor és annyiszor írom le a véleményemet, amikor és ahányszor akarom. Ha tetszik Neked, ha nem.
Íme!
A T-féle IPTV egy rakás s...r.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8663) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor ezt itt kéretik is befejezni, mielőtt a vita jobban elfajul!

Köszönöm szépen! :R

(#8664) zsloti válasza BBéci (#8662) üzenetére


zsloti
senior tag

Bbeci akkor neked csak a t-s iptv vel van bajod?
Ha mondjuk más szolgáltató adna a 29 Ben azzal megbaratkoznal?
Nekem azzal van a baj csak hogy korlátozzák a tvk számát, nehogy már ők mondják meg mennyi tvt nézhetek....
Valaki említette hogy nem kell 2 szabályzó mert a boxok távirányítója tanítható, akkor ezzel sincs gond
Maga a box engem nem zavarna bár biztos minél több án belőle annál több az előfizetési ami már zavaró
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8665) Intruder2k5 válasza zsloti (#8664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Bbeci akkor neked csak a t-s iptv vel van bajod?"
Ha figyelmesen elolvasod amit írt, akkor láthatod, hogy semmilyen boxot nem akar, a saját tv-je tunerjához ragaszkodik.

"Nekem azzal van a baj csak hogy korlátozzák a tvk számát, nehogy már ők mondják meg mennyi tvt nézhetek...."

Nyilván azért korlátozzák, mert...

1. a hálózati kapacitás véges
2. üzleti érdekeik ezt kívánják

Egyébként lehet akár 6 TV készüléken is nézni, két előfizetéssel. Ebben senki sem gátol meg...

[ Szerkesztve ]

(#8666) Nooeca válasza Intruder2k5 (#8665) üzenetére


Nooeca
senior tag

vagy TVGO-val, ami már elérhető más internetszolgáltató által használt felületen is, valamilyen előfizetési díjért. De ugyanúgy ott a Horizon UPC-nél.

Ezek okostv-n is mennek.

(#8667) Intruder2k5 válasza Nooeca (#8666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, vannak megoldások. Vagy akár elképzelhető az is, hogy a negyedik, ötödik, nyolcadik TV-re már nem feltétlenül kell a 123 csatorna, és esetleg elmegy MindigTV-vel is.

(#8668) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#8667) üzenetére

Vagy átgondolja az illető, hogy szükséges-e a tévé a WC-ben/műhelyben/garázsba/stb helyen :F

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8669) btz válasza zsloti (#8664) üzenetére


btz
addikt

És box nélkül is korlátozva lenne a TV-k száma, nem mondanak le a pluszpénzről.

ⓑⓣⓩ

(#8670) Johnny198612 válasza btz (#8669) üzenetére


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Éppen költözőben vagyunk Gyömrőre, az új építésű Gyömrő-ligetbe. A szélessáv kereső és a jelenlegi háztulaj is azt írja, valami Netkontakt-ot tudok igénybevenni mikrohullámú netért egyelőre. Ismeri ezt valaki? Sose volt mikrohullámú netem..

Lakik esetleg valaki arra innen? Bármi híre hogy akármilyen kábelnet is lesz ott a közeljövőben?

Digi van a mellettünk lévő utcában, de az a Ligeten kívüli rész. :(( :((
UPC-nél a 29-es körzetnél meg tudom adni az itt is említett ADSL csomagrendelésnél a mellettünk lévő házszámot..:S

(#8671) zsloti válasza Intruder2k5 (#8665) üzenetére


zsloti
senior tag

"1. a hálózati kapacitás véges

Egyébként lehet akár 6 TV készüléken is nézni, két előfizetéssel. Ebben senki sem gátol meg..."

Ez a 2 dolog nem üti egymást?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8672) kabelmania27 válasza Johnny198612 (#8670) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
UPC ügyben írj a upconline@upc.hu címre, írjd meg a hrsz-t is.

(#8673) btz válasza zsloti (#8671) üzenetére


btz
addikt

Nem, mert ha duplán megfizeted akkor elnézik neked hogy duplannyira terheled a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8674) Intruder2k5 válasza zsloti (#8671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Technikailag, műszakilag nyilván üti egymást, de azért lássuk be, az emberek döntő többsége esetén visszatartó erő, ha dupla előfizetési díjat kell fizetnie, szemben azzal, mintha csak mondjuk +400Ft-ot kellene fizetnie egy további boxért, ennek fényében pedig nem fognak olyan sokan 5-6 TV-re boxot rendelni, így ezt a többlet terhelést még jócskán elbírja a hálózat.

(#8675) Rent


Rent
senior tag

5-6 tv/háztartás úristen. :D Én az 1 tv-mre sem kötök tv előfizetést már. A tv az asztali géphez lett monitornak inkább. Anno legnagyobb tv csomagunk volt 2 tv-n, HBO MaxPack-al.
Aztán azt vettük észre, hogy 1 éve kb. az HBO sem ment, nem hogy a kereskedelmik. Most csak a netért fizetek úgy 3 éve már és tv-re meg az a pár csatorna hd-ban ingyen jön antennával. Gyakorlatilag úgy fél évente egyszer megy így is, ha nem vagyok lusta fent az emeleten bedugni az antennát, mert a macskák rendszeresen kihúzzák. :D Amúgy embertelen mit le nem gombolnak az emberekről tv szolgáltatás címen. Közben minden ott van a neten, ráadásul ha kell reklámmentesen és akkor amikor én akarom válogatva. Persze ez nagyon off volt és senki ne vegye személyeskedésnek. Amúgy a környezetemben látom, hogy egyre több embernél eljön ez a pillanat, amikor lemondja a tv előfizetést és ez a 30-as korosztályt érinti leginkább. Nekem már az visszatartó erő, ha 500Ft-ot kellene fizetni a tv-ért. :D

[ Szerkesztve ]

(#8676) cashzoli válasza Johnny198612 (#8670) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Háát, a netkontakt se tud papíron nagyobb sávszélt adni annyival olcsóbban, de én már írtózok a 29-es UPC-től. Igazán csak a technológiához tudok hozzá szólni, direkt erről kérdeztem a hálózatos professzoromat. Röviden: érzékeny a párás levegőre, mert abban nyelődik el legjobban a mikrohullám. Köd, hó, nem tesz neki jót. Minden más esetben rendben van. Mindenképpen méresd be, persze enélkül fel sem szerelik - utána tudsz érdemben mérlegelni.

Ami az IPTV-t illeti: kérdésem arra irányult, hogy sokkal rosszabb/jobb/másabb-e, mint egy műholdas megoldás a gyakorlatban. Most is két doboz, két távirányító van, ezek egyáltalán nem mérvadóak nekünk. Önmagában elég kemény csupaszon az árrés a digis tv (3300 két dobozzal) meg eközött (5200 + második doboz), a csomagban vásárlás miatt kérdeztem (telekom net + tv, ami együtt jóval olcsóbb). Én nem TV-zek, de a hazaiaknak kéne. Netet, ahogy írtam, ha törik ha szakad - cserélünk :)

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#8677) poli27 válasza cashzoli (#8676) üzenetére


poli27
veterán

Nekem van itthon egy több helyből álló hálózatom Ubiquiti meg Mikrotik eszközzel, és marhára nem igaz hogy zavarja bármi is az időjárásból... Szval ami nem fedi a valóságot azt ne terjesszük... Normálisan kell megcsinálni és nincs vele baj!

(#8678) asdf_


asdf_
veterán

Ha normalisan van megcsinalva, akkor a mikros nettel semmi baj. Mas kerdes persze, hogy mas tortenet megcsinalni pesten a jo mikrot (ezzel van tapasztalatom, harom helyen is, kvazi szemmel lehet latni az ellenpontot, 500m-en belul van mindenhol, kivaloan uzemel mind evek ota), mucsarocsoge alson meg lehet, hogy meretgazdasagossagi okokbol a fel vilagon at akarjak loni, mert falunkent csak 1-2 bazisallomas van.

(#8679) radio100jozs válasza cashzoli (#8676) üzenetére


radio100jozs
őstag

A köd, hó, eső, pára minden rádiós átvitelt zavar, ezért van az, hogy eleve ezzel a tényezővel számolva tervezik, és méretezik a rendszert, hogy legyen rá tartalék. Ha az antennán mért jelerősség -60dBm, akkor az ilyen környezeti körülmények között -70, 80 dBm-re is lemehet, amikor még működik az adatátvitel, csak sokkal lassabb lesz. Megfelelő nyereségű antenna, kábel, készülék kell hozzá, és jó időjárási körülmények között optikai rálátással legalább -50 dBm értéket mérni, mert akkor van megfelelő tartalék a rosszabb időjárási helyzetben is, hogy 20-30 Mbps legyen az adatátvitel.

(#8680) poli27 válasza radio100jozs (#8679) üzenetére


poli27
veterán

20-30mbit? :D Nekem jelenleg ezt tudja

egy Ubiquiti Powerbeam M5 400 páros :D a távolság 400m körül van, és ezt ha esik ha fúj ha cigánygyerekek potyognak az égből mindig ennyi semmi nem zavarja, és igen a lényeg, hogy normálisan legyen tartalék a vonalon...

[ Szerkesztve ]

(#8681) BBéci válasza zsloti (#8664) üzenetére


BBéci
titán

Csak T-s IPTV-t láttam a 29-es körzetben, azért fogalmaztam úgy, ahogy.
A többit már megválaszolták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8682) Nooeca


Nooeca
senior tag

Mivel jelenleg Monoron és Alsónémedin már végeztek teljesen, ezért jönnek tovább Démászos területen is, mert úgylátszik megoldódott az "ismételt" viszályuk.

Kiváncsi leszek mikor látok szerelőket, alig várom már a T-t :)
ADSL modemet dobom ki az ablakon, a másikon meg a UPC-s HDTV modemet. Aztán visszaviszem nekik hogy nesze :D

(#8683) radio100jozs válasza poli27 (#8680) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jó, ez már a "professzionális" eszköz kategória, nem az átlagos user. De itt a kábeles UPC net átlövéséről lehet gondolom szó. Meg gondolom az 5 GHz-en van az átlövés, ami eleve kevésbé terhelt, és zavart rádiós átvitel, na meg ott jobban össze lehet fűzni több csatornát is emiatt. A lényeg, hogy igen ilyen eszközök kellenek a megbízhatósághoz, az más kérdés, hogy a Wlan szolgáltatók az előfizetőknél hétköznapi AP/kliens eszközt fognak kihelyezni, kivezetve egy külső antennával a jelet, na azok nem is fognak ilyen sebességet produkálni. (Én is az Ubiquiti eszközöket preferálom, most is ilyent használok kültéri lefedettségre az eszközeimhez.)

(#8684) Nooeca


Nooeca
senior tag

Egyébként azt lehet eddig nem említettem de a UPC valamiért úgy döntött (véleményem kikérdezése nélkül), még a leges legelejétől, hogy SD modem helyett HD modemet ad, HD csatornákkal (amik még most is mennek, felár nélkül, pedig nem is rendeltem), sőt kifejezetten aktiválták még az Aktív csomagot is, szintén ingyen, pedig szintúgy nem kértem. 6 hónapig pedig az összes extra csatornát is bekapcsolva hagyták (HBO, FILMBOX, NAGYVILÁG stb.)

Gondolom azt gondolták hogy néhány extra HD adással, meg egy kis pikáns tartalommal pótolhatják a Videótárt. Normális ember ennek örülne, de nekem ebből is az jön le, hogy azt gondolják, ha odaadják az extrákat, akkor pótolhatják azt a "fél" szolgáltatást amire előfizettem. - mert hogy a 29-esben attól hogy nincs videótár, meg Myprime, még ugyanannyi a havidíj!

Igazából ezeket az "extrákat" is visszamondtam volna, de már nem beszélnek velem szívesen a UPC-sek, sőt, a Facebookról nem csak engem, gyakorlatilag az egész családomat letiltották meg egyebek. Sajnos a cég nagyon zokon veszi, ha a fogyasztóvédelem mellettem áll ki, meg a GVH is. Sosem titkoltam hogy mindkét eljárásban többször is szerepem volt, amire a hivatalos szervek is mellémálltak. (a mostani GVH megfigyeli a UPC-t dologban is 3 észrevételt tettem, amit szintúgy elfogadtak).

Ha jól hiszem engem akkor bannolt a UPC mikor kiírtam az üzenőfalára hogy kaptak egy - számukra nevetséges összegű - bírságot, de azért jóval több, ha havidíjra hasonlítjuk.

Mikor mondtam hogy hivatalos szervhez fordulok, felajánlottak 1500 ft-ot kb a TV-ből meg még ennyit a telefon+internetből, de nem fogadtam el, mivel a minőségi kifogásom még élt.

Viszont ez az egész annyiban jó, hogy amióta volt ez az egész dolog, legalább annyi biztos hogy azóta:
- nem számláz folyton félre a UPC
- az internetkapcsolatom stabilan 2,75/0,5 és viszonylag a pingem is belsőértéken belül van (40-45 között).

(#8685) poli27 válasza radio100jozs (#8683) üzenetére


poli27
veterán

Nem már ők is vagy Mikrotiket vagy Ubiquiti(pl:nanostation loco m5) eszközöket helyeznek ki,mert a régi antennás már lejárt lemez és 2-5mbitre már senki nem fog előfizetni amit azokkal szolgáltatni lehet...

[ Szerkesztve ]

(#8686) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Ma jelent meg egy emberke, igényfelmérési célzattal a T-től (Monor, Hunyadi utca)

Engem csak a net érdekel (20-as vagy 30-as), a feleségemet viszont a HoppáPlusz telefoncsomag is.

Három kérdés:
1. Kb. milyen %-ban képes tartani a maximum le-és feltöltési értékeket az adott csomag?
2. Kb. mekkora szokott lenni a ping (Xbox online játék miatt)?
3. Ez a HoppáPlusz tényleg ingyenes minden nem emelt díjas belföldi mobil számra?

Előre is kösz.

(#8687) Gubek-Einste válasza kaposznyak (#8686) üzenetére

Ez ügyben inkább a T-s témában érdeklődjél, ott sokkal több ember tud ebben válaszolni mint itt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8688) Nooeca válasza poli27 (#8685) üzenetére


Nooeca
senior tag

Honnan veszed? :D

Ha jól hallottam a Berotel azt mondta, azért vannak ezek a "csomagok" amik (10-től 120-ig), mert erre van igény, nem többre. Kielégítenek minden vágyat. Persze ez mellett sok hülyeséget is mondtak ha jól tudom, amik ütik egymást.

Jah azt se felejtsük el, Berotelnél úgy néz ki még sincs egyelőre nagyobb csomag mint amik és nem is igényelhetőek jelenleg. Ha jól tudom optikát húztak, mégis azt mondják azért ilyen kicsi a feltöltés mert csak. Nem is lesz az nagyobb.

Szóval lát valaki potenciált a deupgradeben mert elmondhatja hogy amit árul - az nem átlagos.

Az előbbi kérdéseket feltevőnek meg:

- Optikai internet van Monoron (ez ide is tartozik), vagyis a net stabilan tartja magát - normális esetben.
- Válaszidő 1-5 között amennyiben normálisan van összekovácsolva a dolog - persze ugye külföldi szerverre még evidens hogy 30-40 lesz.
- Hoppá tényleg ingyenes 5000 perc erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#8689) kaposznyak válasza Nooeca (#8688) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz a választ.

30-40 ms-al kibékülnék, jelenleg 60+ belföldi szerverekre is.

Én is megtaláltam az 5000 perces havi határt, de még az is naponta 160 perc, azt nehéz lesz kimaxolni.

(#8690) Attaca válasza Rent (#8675) üzenetére


Attaca
csendes tag

Nem csak filmeket lehet tv-n nézni, hanem dokumentum filmeket is. Például az HBO-nak rengeteg jó dokumentumfilmjét láttam már, illetve a Discovery csatornákon is sok érdekes téma van. Én sem vagyok TV függő, 1 TV van, de ezek miatt is megéri szerintem, ezekből szinte semmi alternatíva neten.
Filmekből pedig semmilyen legális netes alternatíva nem tud versenyezni az HBO, HBO GO, és a Cinemax kínálatával, ahol régi klasszikusok, és a legújabb filmek is láthatóak.

(#8691) BBéci válasza Attaca (#8690) üzenetére


BBéci
titán

Magyarországi megjelenésétől kezdve, egészen 2011 végéig fizettem elő a HBO-ra, de mivel az utolsó évben havonta 1 filmet néztem onnan, jobbnak láttam lemondani. Ugyanazokat a filmeket valamikor biztosan adja a többi 30 csatorna valamelyike.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8692) asdf_ válasza kaposznyak (#8689) üzenetére


asdf_
veterán

06-40-es szamokkal vigyazni, azok valahogy veletlen sosem esnek a lebeszelhetos reszbe.

(#8693) Johnny198612 válasza cashzoli (#8676) üzenetére


Johnny198612
tag

Netkontaktnál picit talán jobb az ajánlat, mint a UPC adsl-je, de nem túl bíztató jel, hogy bár csak párszor találkoztunk a tulajjal, minden alkalommal, mikor előkerült a net, párszor megszakadt. :S Ráadásul a telepítés miatt 15k a belépődíj. Talán újabb cuccokat raknak ha újrarendelem, ezt nemtudom... :(

(#8694) kaposznyak válasza asdf_ (#8692) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz a tippet.

(#8695) Nooeca


Nooeca
senior tag

Megkértek hogy másoljam be, Beroteles "interjú":

1 Gbps és Family+ és plusszos telefon szolgáltatás mennyi lenne 2 évre aláírva?

1 Gb/s-es csomag nincs kialakítva. Jelenleg maximálisan elérhető csomagjaink: 120 Mb/s-es (8320Ft/hó triplay) Family+-al (4960Ft/hó triplay) és Plusszos (1600Ft/hó triplay) telefonnal 14.880Ft/hó 2 év hűségidővel.

Milyen tv szolgáltatókkal vannak még biztató tárgyalások esetleg(nekünk pld. a Nick Junior kellene a gyerekek végett).

Jelenleg nem folytatunk már tárgyalásokat a műsorszolgáltatókkal. További felmerülő igények esetén felvesszük a kapcsolatot az adott műsorszolgálatokkal.

Milyen típusszámú lesz ai iptv-s se-top-box és mennyi órát tud majd felvenni?

A STB-ok külön-külön mind PVR funkcióval rendelkezik. Mi ezért nem számolunk fel plusz költséget. A STB-ban nincs beépített merevlemez így külsőleg felcsatlakoztatható neki egy HDD vagy Pendrive. Az eszköz felcsatolásánál a STB saját fáljrendszert installál a külső adathordozóra, mert két külön partícióra van szüksége. Az egyik partíció takarja majd a Time-Shift funkciót ami az aktuális adás menet közbeni leállítását és későbbi újraindítását segíti. A másik partíció felel a műsorok tárolására. A minimálisan ajánlott adattároló mérete 8GB.

Lesz-e Neten nézhető tv szolgáltatásuk, mint pld. a UPC-nél a Horizon tv...

Jelenleg még nincs tervben online nézhető tv szolgáltatás.

Tudok-e majd normálisan fájlokat cserélni/NAT/?

Igen

Lesz-e le- ill. feltöltési korlát?

Sávszélesség tekintetében van korlátozás, de ez látható a csomagjainknál. Adatforgalom tekintetében nincs korlátozás.

Személyes levelezések számára hány e-mail cím várható és címenként
mekkora tárhellyel?

Jelenleg még nincs kialakítva e-mail szerver.

FTP webtárhely mekkora lesz?

Jelenleg még nincs kialakítva FTP szerver.

A telefoncsomagokról bővebben lehetne infó, mi a különbség az Alap az Emelt és a Plusszos között, percdíjak(sima belföldi, mobilhívás)?

Rövidesen felkerül az új weboldalunk, melyen az ÁSZF is megtalálható majd. Annak tartalmaként tájékozódhat majd a percdíjakról.

Mikor veszik fel az előregisztrálókkal a kapcsolatot és mikor lesz ÁFSZ és a bekötés?

Amint megkapjuk az engedélyt elkezdjük felvenni a listánkon szereplő jelentkezőkkel a kapcsolatot és tájékoztatjuk a bekötés lehetséges idejéről.

Sokan kíváncsiak,hogy natolt hálózat lesz e?

Igen

Lesz e p2p szűrés vpn vagy más egyéb?

Nem lesznek szűrve. QoS van állítva, de ez nem befolyásolja a VPN működését.

Lesz e havi forgalmi korlát?
Nem

0-ft-os telefon csomag + internet duplaynek számít e?

Igen

Inárcsra mikorra várható biztosan,hogy elindulnak?

A közeljövőben

Lesz e bekötési díj ha igen mennyibe kerül?

Nem tervezzük jelenleg.

Internet Sokan azt mondják drágák a csomagok és lassú a többi szolgáltatóhoz képest esetleg ebben lehetne e vagy lesz is változás?
Több szolgáltató emelt a sebességen le és feltöltésen is.

Csomagjainkat főként az előzetes lakossági fórumokon történt egyeztetés alapján állítottuk össze. Továbbra is megfelelőnek találjuk a visszajelzések alapján. Amennyiben szükségesnek látjuk változtatni fogunk.

A feltöltést lassunak találjuk a letöltéshez képest ebben lehetne e változtatni?

A feltöltési sebességet csak indokolt esetben emeljük meg. Például akkor ha üzleti célú felhasználó a telephelyére kéri az indokolt magasabb feltöltési sávszélességet.

Az 1Gb/s mennyibe kerülne le is és fel is nekem 15.000Ft-ot mondtak ennyiért oda adják ez megfelel a valóságnak?

1 Gb/s-es internet csomag jelenleg még nincs kialakítva. Szinkronos jelet ismételten csak indokolt esetben tudunk szolgáltatni. Magánszemélyeknek csak asszinkronos sávszélességet tudunk biztosítani.
Válasz értelmében a fent említett összegre nem tudok pozitív választ adni.

(#8696) cashzoli válasza poli27 (#8677) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Nem én talátam ki, amit fentebb írtam - persze, ezek egyáltalán nem a budapesti pár száz méteres telepítésre vonatkoznak. Ha sűrű, biztos, hogy nem lesz vele gond, valaki fentebb írta nagy nyereségű antennákat - ez is igaz. Amikor én legutoljára kutakodtam (mielőtt megtudtam, hogy lesz optika) Monor nem volt valami jól lefedve (Netkontaktos térkép alapján), ez azóta változhatott, nem tudom. Ez most teljesen szubjektív vélemény, de valahogy csak abban tudok bízni, ami legalább az ajtóig vezetéken jön el.

[ Szerkesztve ]

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#8697) Johnny_001


Johnny_001
újonc

Valaki esetleg tud valami információt, hogy mikor megy a Telekom Örkény fele? Elöre is Köszi az infót!

(#8698) Nooeca válasza Johnny_001 (#8697) üzenetére


Nooeca
senior tag

Akármelyik pillanatban láthatsz szerelőket...

(#8699) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Október 9-től megszűnik a Turbó gomb. Az indoklás alapján én azt sejtem, hogy dobnak egyet a sebességeken, vagy is a Start biztos nem 1 Mbit/s-es ADSL csomag lesz ettől kezdve, hanem több.

(#8700) asdf_ válasza radio100jozs (#8699) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy csak egy olyan szolgaltatas amit rendkivul "sokan" hasznaltak, es tok folosleges fenntartani meg adminisztralni. En inkabb emelle tennem a garast...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.