Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) kabelmania27 válasza fsdb (#8550) üzenetére


kabelmania27
félisten

Írj emailt a upconline@upc.hu címre.

(#8552) Nooeca válasza fsdb (#8550) üzenetére


Nooeca
senior tag

Vagy írj rájuk Facebookon előfizetési számmal, így 1-2 óra és el is olvassák.

(#8553) fsdb válasza kabelmania27 (#8551) üzenetére


fsdb
aktív tag

Köszi.
Majdnem elküldtem mikorra begépeltem leesett, hogy külön jár le a szerződésem kábeltvre.
Pont most járt le. :(((
Bemegyek valamelyik nap, és alkudozok velük.

(#8554) kabelmania27 válasza fsdb (#8553) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincsmit, 1221 lemondás gomb után könnyebben tudsz alkudozni.
Majd írd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#8555) Nooeca


Nooeca
senior tag

Találtam egy ilyet több helyen láttam már:

http://szelessav.e-epites.hu/map-core/

Jelmagyarázat:

- Sárga kevesebb mint 30 Mbit/sec
- Világoskék több mint 30 Mbit/sec
- Sötétkék - szolgáltató által vállalt saját költségű kiépítés.

Illetve van még a citromsárga ugye, ahol nincs meg a sebesség.. (ahogy nézem hibás a térkép, mert pl. Sülysápon ott a Digi). ott majd Augusztus végétől pályázatok lesznek, azt írják. (ezek szerint ezek lesznek majd az EU-s forrásból támogatott projektek).

Ha leszámoljuk a hibákat, amik sárga foltok és közben világoskékek illetve megnézzük jobban a térképet, döntő többségben még mindig a Világoskék szín vezet, azaz kevesebb van hátra, mint amennyit gondoltunk.

[ Szerkesztve ]

(#8556) Intruder2k5 válasza Nooeca (#8555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztosan hibás, mert volt kolléganőm is Verőcén lakik, fent a hegyen, Magyarkút / Aranyoskút részen, és ott is van világos és sötétkék pont is, holott hetekig küzdött az Invitel-el, hogy legalább egy 1Mbps ADSL-t kaphasson, mert még mobilnetet is csak a teraszon tud használni, bent a lakásban nem megy az sem, nincs lefedettség. Most nem kapta meg ezt sem, csak egy ígéretet, hogy ősszel fejlesztik azt a területet, és akkor majd lehet róla beszélni, addig csak vezetékes telefon van. Más szolgáltató nincs, más technológia nincs, tehát a 30+ Mbps eleve kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#8557) Gubek-Einste válasza Nooeca (#8555) üzenetére

Hibás, nálunk pl jelöl olyan helyeket is ahol pl park vagy játszótér van de több mint 10 éves társasházat nem, az utca egyik oldalán van jelölés, másikon nincsen ahol ott mindkét felén azonos a hálózati kiépítettség (kertes házas övezet).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8558) Nooeca válasza Intruder2k5 (#8556) üzenetére


Nooeca
senior tag

Verőcén elérhető a Telekom!

[ Szerkesztve ]

(#8559) kabelmania27 válasza Nooeca (#8558) üzenetére


kabelmania27
félisten

Van Telekom koax de nem mindenhol.

(#8560) Intruder2k5 válasza Nooeca (#8558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez nem Verőce, csak egy közigazgatásilag Verőcéhez tartozó külterület, Magyarkút névre hallgat, és ez azon belül is egy elég kieső rész, fent a hegytetőn, Aranyoskút. Régebben itt csak nyaralók voltak, az utóbbi években kezdtek már kiköltözni oda állandó jelleggel is emberek.

De van Magyarkút, úgymond lenti részén is, ami nem a hegyen van, hanem egyszintben Verőcével, ott is csak Invitel ADSL van, ismerősnek 8Mbps csomagban, nagyjából 5Mbps-t tud kihasználni belőle.

Pl. Verőce, Őzilke utca

Már mindenkit végig hívott, mobilneteket is felvitt kipróbálni, DIGI-től, Vodától is, de nem sok eredménnyel. Mikrós net is csak a hegy túlsó oldalán van, ahonnan rálátni Visegrádra, ezen a felén ahol Ő lakik, északi oldalon, semmi...

[ Szerkesztve ]

(#8561) Gubek-Einste válasza Nooeca (#8558) üzenetére

Persze a vasút mellett elérhető de néz meg egy címet Magyarkút / Aranyoskút részen is amiről szó van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8562) Nooeca válasza kabelmania27 (#8559) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha van ott Villanyoszlop, akkor nem gondolom hogy nincs Telekom. Ha meg még sincs ennek ellenére sem, fel kell hívni őket. Egyedül csak ott nem tudnak szolgáltatást adni ahol nincs oszlop. Habár ott is lesz majd valamiféle megoldás.

(#8563) poli27 válasza Nooeca (#8562) üzenetére


poli27
veterán

Nálunk sincs Telekom pedig 2 utcára van, ez egy új rész pl ahol én lakom, UPC is van már a Belsőmajori utcában meg Telekom is, mégse csinálják meg évek óta,pedig oszlopok is vannak. Szval pont leszarják ha van oszlop akkor is....

(#8564) Nooeca válasza poli27 (#8563) üzenetére


Nooeca
senior tag

képen sem értem, mert úgy lenne logikus ha sötétkék pont lenne a 3 sárga utca helyett.

(#8565) poli27 válasza Nooeca (#8564) üzenetére


poli27
veterán

Miért kéne sötétkéknek lenni,mikor nem érhető el csak 8 mbites adsl?...

(#8566) asdf_ válasza poli27 (#8565) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom arra gondolt, hogy ha a kepen kb. 95% kek lefedettseg van, akkor a halal tokoeert nem voltak kepesek megcsinalni azt a maradek 5%-ot.

(#8567) Gubek-Einste válasza asdf_ (#8566) üzenetére

Ez az ami a jó kérdés, sok helyen van ilyen és ehhez hasonló helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8568) btz válasza asdf_ (#8566) üzenetére


btz
addikt

Jogi okokból, földrajzi okokból, bármi megeshet, ezt leginkább a szolgáltató tudná megmondani miért.

ⓑⓣⓩ

(#8569) poli27 válasza asdf_ (#8566) üzenetére


poli27
veterán

Ez egy új építésű rész,2005 ben lett felparcellázva, akkor már megvolt a kábeltévé hálózat a többi helyen,a Rubicomnak(Aminek az elődje a Cablenet ZRT) ami ugye (UPC) lett, és a Telekomnak is. Ezt basztak azóta megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8570) Nooeca válasza poli27 (#8565) üzenetére


Nooeca
senior tag

Te valamit nagyon nem értesz.

A sötétkék jel még mindig 30 Mbps alatti kapcsolat csupán szolgáltatói vállalás van rá, hogy megújul a hely. Ezen térkép szerint sárga pöttyök vannak ott, azaz a szolgáltató nem tervezi kiépíteni azt, így egyedül marad a pályázat.

Csak a világoskék pont jelenti a 30Mbps feletti sebességet. Még mindig az lenne a reális ha a szolgáltató belátná hogy kihagyott 3 utcát, így majd pótolja, saját zsebből, ezért sötétkék pöttyöknek kellene ott lenni, mivelhogy már eleve ott van a szolgáltató a településen. Nincs is vele különösebb gond a kiépítésnél... de nem sárga pöttyök vannak ott ami értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#8571) poli27 válasza Nooeca (#8570) üzenetére


poli27
veterán

Miért is lenne értelmetlen?.... elérhető a 30mbit nél nagyobb net? NEM, a szolgáltató ki akarja építeni? NEM egyenlőre tehát marad a sárga jel.... ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#8572) Nooeca válasza poli27 (#8571) üzenetére


Nooeca
senior tag

Azért mert amit a szolgáltató nem vállal be, arra pályázat lesz.

Kis várások nem éri meg a szolgáltatónak. Viszont ott már ott van, így nem lenne se nagy költség, se nagy bonyodalom mivel minden megvan hogy ott szolgáltathassanak. Ezért értelmetlen erre pályázatot kiírni.

(#8573) szundika82


szundika82
tag

Berotel egy /24-e subnetet kaptak

[link]

(#8574) btz válasza szundika82 (#8573) üzenetére


btz
addikt

Amennyi felhasználójuk lesz, arra elég 😀 Ha mégsem lenne elég, akkor majd jól be Natoznak azt csókolom 😀

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8575) bigdady válasza szundika82 (#8573) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sosem gondoltam új optikai szolgáltatónál drágább lesz a net mint a UPC nél az ADSL em...(ügyfél megtartó csomag 2 éve fut)

(#8576) kabelmania27 válasza bigdady (#8575) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nyugaton pl Ausztriában szép havidíja van egy 100/100-as netnek csomagárak.

[ Szerkesztve ]

(#8577) Nooeca válasza kabelmania27 (#8576) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ti észrevettétek már hogy ezek a külföldi szolgáltatós oldalak (internet stb....) mennyire vannak összegányolva? Mennyire néznek ki rosszul a weboldalak? Kezdem azt hinni ezzel csak Magyarországon törődnek :D

(#8578) btz válasza Nooeca (#8577) üzenetére


btz
addikt

A Berotel honlap ott a 29-es ben nagyon nyugatiasan van megalkotva 😀

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8579) Nooeca


Nooeca
senior tag

Frissült a lista jópár településsel a Telekom oldalán, beleértve a 29-es körzetet is.

Facebookon ezt találtam:

"Bugyi, Nyáregyháza, Örkény, Pilis, Táborfalva"

Bugyi és Örkényt lecsekkoltam, tényleg rajta van a listán. Nem tudom más településeket érint-e a körzetből, ha valakinek van még valamiről tudomása, ossza meg legyen oly szíves :) Perpill alig volt időm leírni ezt a postot, csak gondoltam leírom gyors... akit érint.

(#8580) radio100jozs válasza Nooeca (#8579) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nyáregyháza és Pilis kizárt, hogy ott bármilyen Telekom hálózatépítés történt volna.

(#8581) Intruder2k5 válasza radio100jozs (#8580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem történt, hanem fog történni!

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/csomagok_akciok/halozatfejlesztes

[ Szerkesztve ]

(#8582) Nooeca válasza Intruder2k5 (#8581) üzenetére


Nooeca
senior tag

Most olvastam hogy Monorierdő nincs rajta, felett épp érdekes.

Akkoriban még Monor el sem kezdődött de már plakátozásról volt szó a településben, legalábbis több helyen olvastam hogy kivolt írva Monor után ide jövünk cucc. Nem vagyok Monorierdei, szimplán csak furcsálom a helyzetet :)

(#8583) regener válasza Nooeca (#8579) üzenetére


regener
veterán

Akkor várok a 3C-vel, lehet tényleg megveszi a Telekom mert nekik már van kábel kihúzva. Vagy most optika jön a Telekommal?

(#8584) Nooeca válasza regener (#8583) üzenetére


Nooeca
senior tag

Szerintem nem veszi meg, optikát húz majd.

(#8585) regener


regener
veterán

Viszont nemis figyeltem hogy azt írja hogy "Pilisbe", akkor ez most elírás lehet vagy a többi PilisXY városra gondolnak fentebb? Pl. Pilisvörösvár

A listban pedig mégis csak "Pilis" és "Pilisszentiván" van eddig :F

(#8586) paleee


paleee
csendes tag

A T oldalán Nyáregyházára ez év végére ígérik a szélessávot. Egyelőre konkrét "kiépítéssel" még nem találkoztam, de ha év végéig tényleg megcsinálják, kalapot emelek. Én optikához képest jobb árra számítottam,nem annyival kedvezőbb, mint az UPC. Nekem csak a csupasz net kellene, semmi más, abból meg a 10-es csomag 6700/hó, míg UPC-nél a 8 mbit-es SIlver Solo 6500/hó, szóval itt max a 20-30 esetében éri meg váltani, ha jól nézem.

[ Szerkesztve ]

(#8587) Nooeca válasza paleee (#8586) üzenetére


Nooeca
senior tag

Egyelőre nem is lehet kedvező, mivel a 10-es csomag ADSL-en is elérhető, de láthatod hogy még mindig olcsóbb mint a 8-as. Tervben van az ADSL kivezetése, de addig marad ez az ár. Ezért drágábbak az alacsonyabb csomagok, mivel ott ADSL-en is szolgáltatnak. (egységesített árak vannak).

(#8588) zsloti válasza Nooeca (#8582) üzenetére


zsloti
senior tag

Erdőn semmiféle ilyen plakátozás nem volt
Ami volt az Monorról szólt!
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8589) Nooeca válasza zsloti (#8588) üzenetére


Nooeca
senior tag

Monor még el sem kezdődött szinte, de többen jelezték hogy ki volt írva hogy "Monor után jövünk".

(#8590) zsloti válasza Nooeca (#8589) üzenetére


zsloti
senior tag

Pontosan az volt kiírva hogy hálózatot fejlesztünk itt is
Alatta nagybetűkkel hogy MONOR
Itt lakom a táblától 100 méterre ,naponta többször láttam
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8591) Nooeca válasza zsloti (#8590) üzenetére


Nooeca
senior tag

Igazából annyira nem érint, csak annó itt mondogatták, hogy "Hát de ki van plakátolva hogy Monor után jövünk, szóval...", hiába írtam azt, hogy nincs róla információm.

Gondoltam én is hibázhatok, és juthat el hozzám úgy is belső infó, hogy hiányos. Így hát elhittem azt, amit mondtak :) Ezek szerint nem is volt semmi ilyen kijelentés.

(#8592) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok, valakinek van infója a Berotelről, illetve egyéb alternatíva ötlet Inárcson?

Két hete megkerestem a Berotelt, azt mondták minden ki van építve, csupán engedélyre várnak, azóta se történt semmi, hívom őket, nem reagálnak, viszont jövő héttől már mindenképp szükségem lenne netre..Eddig UPC volt, ADSL Bronze 6500-ért, lassú is, drága is, de nem tudok alternatíváról... :W

(#8593) zsloti válasza Nooeca (#8591) üzenetére


zsloti
senior tag

Semmi baj:)
Azért remélem jönnek ide is...
Bár nekem még több mint egy év van hűségem upc nél...
Na meg az iptv se jöhet számításba bármenyire erőszakolja a T...
Így nem biztos hogy érdekes lehet számomra
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8594) btz válasza Joe fiú (#8592) üzenetére


btz
addikt

Marad az UPC nektek ott még sokáig ahogy a helyzetet nézem. Ez a berotel lehet az UPC leányvállalata, ezzel tettek keresztbe a Telekomnak a térségben.

ⓑⓣⓩ

(#8595) szundika82 válasza Joe fiú (#8592) üzenetére


szundika82
tag

Először csak Kakucson lesz szolgáltatás aztán jön Inárcs és Újhartyán.
Úgy tudom,hogy csak Kakucsra van még engedélyük

(#8596) Nooeca válasza szundika82 (#8595) üzenetére


Nooeca
senior tag

Kakucson is csak kivitelezési engedély van, müködő aktív engedély nincs.

(#8597) szundika82 válasza Nooeca (#8596) üzenetére


szundika82
tag

Hatósági engedélyre várnak amit 06.12-én adtak be.ha jol tudom
Ez miatt nem indul még el,de a dobozokatsem rakták még fel

(#8598) btz válasza szundika82 (#8597) üzenetére


btz
addikt

Nyilván nem véletlen nem rakták fel, mert nincs engedély, és nem véletlen nincs engedély 😈

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8599) Zolee_70 válasza szundika82 (#8597) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Ha jól tudom 90 napja van a hatóságnak, ha nincs hiánypótlás. Tapasztalataim szerint szokott lenni. Jó ha Karácsonyra lesz Berotel net.....addig meg marad a UPC.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#8600) Nooeca


Nooeca
senior tag

Beroteles jelentés, a telefont nem veszik fel, sőt ki is kapcsolják, 1 hete már legalább.
Megpróbáltam én is, semmilyen sikerrel :)

Mondjuk kreatív dolog ügyfélszolgálat nélkül, erre pl. még nem volt példa szerintem M-on :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.