Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1522) Sobriety válasza Jazz (#1519) üzenetére


Sobriety
tag

Picit előre szaladtál. Tudok az EU kezdeményezéséről, miért ne tudnék. De most őszintén mit kellene tennem? Jól kianyázni magam a digitális világban? Tüntetésre menni? Nem magyarázom meg a jóságát. Azt magyarázom, hogy ez egy használható alternatíva másodelőfizetésként, de akár a mélyszegénységben élőknek is! Emlékszünk még, amikor 100 Mbyte került egészen pontosan 3125 Ft-ba? Én emlékszem. AKKOR megállt volna ez a hőbörgés-tenger, ma nem. Mondd meg nekem, azokhoz az állapotokhoz képest nem kifejezett fejlődés ez? De vehetnénk a Telenor 1 Gigás csomagját is 3000-ért, amikor korlátlan még nem volt, hiába volt gyorsabb, nagyon be kellett osztani! Inkább a korlátlan, de lassabb. Lehet frissíteni, tömörítetlen képminőségeket nézni, ha töltés közben eldobja a jóakaratot, akkor újratölteni, korlátlan számban a weboldalt, s kicsit még töltögetni is. Nem értem ezt miért csak én látom. Talán mert nem 2 éve netezek és van rálátásom, bejártam azt az ívet, amit itt sokan nem és nem gondolom, hogy a boldogság kulcsa lenne, hogy mindenben csak a hőbörögnivalót keressem. Ha a YT-ot említed, az egy érv, nem vitatkozom vele (kispinges tevékenységek meg eleve kiesnek, ha mobilnet), minden egyéb más érvelésre azt mondom, hogy a félig üres poharat látod. Indulj ki abból, mennyi weblapot (ráadásul web 2.0 infrastruktúrával), mennyi lehetőséget, mennyi témát, közösséget elérsz egy ilyen "kis" neteléréssel is. Indulj ki abból, hogy eleink assemblyben varázsoltak, ma már röpködnek a tízgigák 1-1 letöltés során. Nem mondom, hogy rossz. Arra mondom, hogy rossz, hogy rengetegen elvesznek saját maguk beléjük plántánt fejlődéstudatukban, tudatosságukban. Röviden: egyenesen arányosan növekszik-e a napi boldogságfaktorod a neted sebességének növekedésével?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.